Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sziszegő


sziszegő
senior tag

Az lenne a kérdésem hogy a hdd gyártóknál egy lemezre max 80 gb fér.
Namost van egy 80 as hdd 1 lemezzel meg van egy 120 as 2 lemezzel és van egy 160 as szintén 2 lemezzel.
Ez a sebességbe vagy megbizhatóságba megnyilvánul valahogy?
Valahol azt olvastam hogy a 120as szériák azért gázak mert 2 lemezből 1 et meg egy felet használnak és nem olyan gyorsak mert valami adatszervezét a hdd belül spéci algoritmussal kell megoldani stb ,stb szvsz jobb olyan hdd-t venni amiben a korongok teljes felülete ki van használva.
Ti mit tudtok eről van ebbe valami ráció???

(#2) sziszegő


sziszegő
senior tag

Ezt azzal tudom alátámasztani hogy egy pajtásomnak :) van két egyforma vinyója (látszólag tipus, márka, paraméterek egyeznek) 80 gigásak csak az egyikben 2 korong a másikba 1 van és a 2 korongos kb 4 mb/sec el lassab olvasás/irás kor.
Leteszteltük PMasterként mind a kettőt ugyan olyan rendszer, win xp alatt, a ghost -olás ideje is több volt.
(A két vinyót egyszerre vette ugyan ott csak az egyik 5 hónappal régebbi gyártású de mind a kettőt újonnan boltban vette egy nap)

(#3) TeeJay


TeeJay
félisten

figyu én végül is nem értek hozzá annyira
az szerintem valószínű hogy amibe kevesebb a tányér valszeg gyorsabb is
pl szerintem egy olyan 200Gb vinyó amibe 2db 100Gb tányér van gyorsabb mint egy olyan amibe 4db 50Gb tányér van:)

vagyis én erre tippelek
mondom nem vagyok profi ehhez
csak szerintem ez lesz a jövő
rátuszkolnak majd 200Gb egy tányérre
és beletuszkolnak vagy 2 3 darabot egy vinyóba és kész a 400 iletve 600Gb os vinyó

most jelenleg hol tart a tányéronkénti Gb szám????
én valahol 100Gb lemaradtam:(

de áálítólag már csomó technológiával meg lehetne simán nagyobbítani a vinyókat de amíg drága nem foglalkoznak ilyenekkel a gyártók annyira.
valami lézereselőmelegítés vagy mi volt
állítólag ezekkel lazán 200-300Gbot is rá lehet tuszkolni egy tányérra.

szóval biztos jobb lehet a kevesebb tányéros
meg lehet hogy halkabb is
kevesebb fej kisebb fejelektronika meg ilyenek

de lehet hogy most hülyeségeket mondtam????????????

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4) sziszegő


sziszegő
senior tag

Most ott tart a dolog hogy 1 tányéra 80 gb fér mindkét oldalára 40 gb, tehát egy 80 as hdd ben 1 tányér van egy 120 asban 2 db ebből egyet teljesen egynek pedig csak az egyik oldlaát használja. DE!! mivel hogy a mechanika BIRKA és a fejek is egy vonalba vannak (egymás felett) az elektronika egy algoritmust használ hogy a második tányér egyik oldala felett lévő fej ne irjon a megprticionálatlan részre.
Ez azért van igy megoldva mert olcsób +1 algoritmust berakni vagy egy meglévőt igy módositani mint ugyan az a modellcsaládon belül másként összeszerelni (+1 gyártósor). Ezt a megoldást választotta a maxtor hogy uj hdd családot hoz létre ez lett a D.max8 (lapos csoda) EREDMÉNY: Hullanak mint a légy.
Viszont a 2 tányéros csodák meg lassabbak valamivel mint az 1 tányérosok.
Ezt tesztprogival lehet mérni. -4- 8 mb/s
Ezzel csak azt akarom mondani hogy érdemesebb inkább 80ast vagy 160 ast venni mert ott nincs ilyen guzmi.
A 200 gb osnál már elvileg 1 tányér van (az ujabb szériánál) a 250es el viszont ugyan ez a helyzet.
Várom a hozzászólást:)

(#5) erdoke válasza sziszegő (#4) üzenetére


erdoke
titán

Tudtommal jelenleg 80 GB-os tányérokat használ a gyártók többsége, kivételt képez a Seagate új csúcsvinyója, ami 2 db 100 GB-os tányérral éri el a 200 GB-ot. Így a Hitachi 250 GB-os lemeze pl. 3 tányéros.
Még a Hitachi új 400 GB-osát kell megnéznem, mert nem tudom hány darab és milyen kapacitású tányérja van.
Á, itt van, 5 db 80 GB-os tányérja van: [L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=10&id=5819[/L]

Valahogy úgy alakult, hogy csak full tányéros diszkjeim vannak (80 GB-os egy tányérral, 120 GB-os két tányérral, 160 GB-os két tányérral), tehát a sebességkülönbségről nem tudok mit mondani. A mostani beszerzési tervemben is 3 db fullos vinyó szerepel (2 db 80 és egy 160 GB-os), bár nem ez volt a szempont.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#6) Club válasza erdoke (#5) üzenetére


Club
őstag

Pedig már azt hittem, Raptor-t veszel:D

(#7) erdoke válasza Club (#6) üzenetére


erdoke
titán

35e körül van a 360-as. 40-ért veszek 2 db 80 GB-os Samsung vagy Hitachi SATA vinyót RAID 0-hoz... Gyorsabb is lesz, és 36 helyett 160 giga.:P

A legjobb aláírás a héten

(#8) Club válasza erdoke (#7) üzenetére


Club
őstag

Háááááát:DDD
Azé nem véletlenül Raptor a Raptor:D

(#9) sziszegő


sziszegő
senior tag

5 tányér te jó isten. A tányérok számának a növekedése nagyobb bonyolultságot eredményez ezáltal nagyobb a meghibásodások lehetőségének a száma. Másrészről nagyobb belső sávszélességet igényel ami az elektronikának is megterhelő. A melegedésről nem is beszélve mert a magassága gyakorlatilag ugyan az tehát sokkal szűkösebben van benne hely rosszabb a hőáramlás.
Szerintem nem érdemes 160 gb nál nagyobb hdd-t venni mert az e fölöttiek jelen pillanatban nem annyira megbízhatóak. A 80 as és 160 as nagyon eltalált modellek szvsz optimális a felépítésük és kissebb a belső terhelés benük.
Ugyanez a 120 asról és 200 stb nem mondható el a jelenlegi technologia mellet, nem sok kell már ahhoz hogy megoldódjon a hdd-k körüli mizéria és lehessen kapni nagykapacitású nagyon megbízható HDD-t.
Érdemesebb inkább megvárni ezt ha lehet.

(#10) erdoke válasza Club (#8) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem 2xSamsung v. Hitachi SATA gyorsabb is RAID 0-ban, nemcsak kapacitásban ötszörös(!).:P

A legjobb aláírás a héten

(#11) karib válasza erdoke (#7) üzenetére


karib
addikt

Miben lesz gyorsabb a RAID0 a Raptornál?

Oké, bizonyos paraméterekben mérhető gyorsulás lesz, de funkcionális sebességre meg sem fogja közelíteni a Raptort.

Department of Redundancy Department

(#12) I_Am válasza karib (#11) üzenetére


I_Am
veterán

Bezony-bezony. [L]http://www.modsynergy.com/Review%20130.htm[/L]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#13) mr_ricsi válasza sziszegő (#2) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a 2 korongos kb 4 mb/sec el lassab olvasás/irás kor.''
Persze, hogy gyorsabb! Az egylemezesnek nagyobb az adatsűrűsége, így egységnyi idő alatt több adat felett halad el a fej.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#14) mr_ricsi válasza sziszegő (#4) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''az elektronika egy algoritmust használ hogy a második tányér egyik oldala felett lévő fej ne irjon a megprticionálatlan részre.''
Miféle ''megparticionálatlan rész''? Ha 3 db 40G-ás lemezoldalból jön ki a 120G, akkor a 3. lemezoldalon hol keletkezik megparticionálatlan rész???

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#15) mr_ricsi válasza sziszegő (#9) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''ami az elektronikának is megterhelő.''
?????

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#16) erdoke válasza I_Am (#12) üzenetére


erdoke
titán

Nem teljesen világos, hogy mire mondtad ezt a bezony-bezonyt. A link alapján nem elvetélt az ötletem, szerintem a használati teljesítménye nem lenne érezhetően gyengébb a Raptor 36 GB-osnál, és 4e Ft plusszért kapok 120 GB extra kapacitást is. Mivel lesz mellette egy 160 GB-os tükör is (2 db 160-as SATA Hitachi), az adatvesztés kockázata is csekély a rendszerpartícióról készített rendszeres ghostok mellett.

A legjobb aláírás a héten

(#17) Den válasza sziszegő (#1) üzenetére


Den
veterán

ez nem igaz. úgy van hogy egy lemez két fej, két lemez három fej, két lemez négy fej.
A lemez az adatokat cilinderekre írja, a cilinder az egymás altt lévő sávokból áll.

www.simson4t.hu

(#18) Den válasza Den (#17) üzenetére


Den
veterán

tehát az adatok ha sorban vésem őket, az elektronika először megírja az első fej alá eső első sávot utána átkapcsol a következő fejre megírja azalatti első sávot utána kapcsol a harmadik fejre, stb... ha elfogytak a fejek odébbmozdítja a fejkart egy sávval, és elkezdi oírni első fej alatti sávot uutána a második alattit, stb...

nincs semilyen algoritmus egyszerüen a nem használt oldalhoz fejet sem szerelnek, csak full oldalak vannak.

www.simson4t.hu

(#19) sh4d0w válasza mr_ricsi (#14) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A 3db 40 gigás lemezoldal 2 lemezen helyezkedik el, aminek 4 oldala van; ebből 3 van használva, tehát a 4. oldalon nincs partíció.

https://www.coreinfinity.tech

(#20) karib válasza erdoke (#16) üzenetére


karib
addikt

Egyedül lineáris átvitelben lesz gyorsabb a RAID0, mint a Raptor. Elérési időre, ami általában sokkal fontosabb, még hajszállal rosszabb is lehet, mint egy meghajtó magában. Tehát csak ha folyamatosan nagy adatátviteli sebességre van szükséged, akkor érdemes RAID0-ban gondolkodni, pl. digitális médiaszerkesztés. Na jó, a bazinagy játékok is gyorsabban fognak tölteni, de kábé ennyi.

Érdemes körülnézni a StorageReview.com fórumain, ott elég sokat foglalkoztak ezzel a témával. Én nem olvasom rendszeresen, csak néha belelapozok, és a tapasztaltabbak folyton oltják a lelkes újoncokat, akik desktop RAID0-ban látják a megváltást...

A gyors HDD utáni legjobb megoldásként azt mondják, hogy célszerű több HDD-t párhuzamosan használni, tehát pl. egyiken van a swap file, másikon a programok, harmadikon oprendszer, vagy valahogy észszerűen szétosztva, hogy lehetőleg minél több egyidejű művelet külön diszkre irányuljon, mert ez a megoldás sokkal nagyobb valós gyorsulást hoz, mint ugyanazok a HDD-k RAID0-ban.

Department of Redundancy Department

(#21) erdoke válasza karib (#20) üzenetére


erdoke
titán

A digitális videoszerkesztés egyre inkább a gép egyik fő funkciója lesz.
Amiket a végén említettél, azt nagyjából úgy csinálom, bár a swapfile nem került másik lemezre, ugyanis alig-alig nyúl hozzá a Win.:P
Még nem döntöttem véglegesen, de a 34 GB gyakorlatilag rendszerlemezen kívül másra nem jó (egy XP és egy Linux elfér rajta), a 68 GB-os pedig 70e Ft... Annyiból kijön 2 db160-as SATA, és még sörre is marad.:D

A legjobb aláírás a héten

(#22) mr_ricsi válasza sh4d0w (#19) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a 4. oldalon nincs partíció.''
De ott fej sincs. És erről a vinyó is tud...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#23) karib válasza erdoke (#21) üzenetére


karib
addikt

Rendszernek Raptor, mellé a videoszerkesztéshez RAID0, plusz a tárolódiszkek :)

Mindegy, akárhogy lesz, nem lesz gyenge :)

Department of Redundancy Department

(#24) erdoke válasza karib (#23) üzenetére


erdoke
titán

A racken kívül csak 6 hely van a házban.:D Viszont a pénztárcámban annál több...:(

A legjobb aláírás a héten

(#25) sziszegő


sziszegő
senior tag

Mondják az OKOSOK hogy NINCS FEJ. Akkor szedj szét egy HDD-t és nézzd meg de ne egy '95 ös Connert.
Világosan leirtam hogy nincs felépitési külömbség a hdd-k közt 1 tányér vagy 2 tök mindegy minden hova raknak fejet, MERT OLCSÓB MINT MÉG EGY GÉPSORT ÜZEMELTETNI VAGY EGY FERDESZEMŰ VIETCONG LÁNYT FIZETNI HOGY SZORTIROZZON.
Igenis van ott fej, más kérdés hogy nem használják az igaz hogy egymás alattiak kezdik meg az irást az ok csak ameik alatt nincs particionált terület az hova irjon?
Különben ezt ugy csinálják hogy legyártanak x 160 g HDD-t és az elektronikával állitják be hogy mekkora területet lásson a mechanika.

(#26) mr_ricsi válasza sziszegő (#25) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Azaz szerinted a 80G-ás DM9+ vinyóm egy teljesértékű 160-as, aminek a felét szoftverből letiltották?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#27) erdoke válasza mr_ricsi (#26) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem ő úgy értette, hogy 80 GB-os tányérok esetén a 120 GB-os HDD-t így csinálják (160-ból az egyik tányér felének a letiltásával). A tiéd egy db 80 GB-os tányér, ott minden működik fullon.

A legjobb aláírás a héten

(#28) Den válasza sziszegő (#25) üzenetére


Den
veterán

Nos a seagate nagyokosai is azt mondják hogy nincs fej

[L]http://www.seagate.com/cda/products/discsales/personal/family/0,1085,577,00.html[/L]

a configuration/organization alatt ha mgnézed akkor láthadod hogy a 4 vinyó közt csak a lemezek és fejek számában van különbség, a rögzítési metódusban és a logikai felépítésben nincs.

(mellesleg sosem értettem az olyan topicnyitókat, akik kérdeznek valamirt amit nem tudnak, majd kioktatják a válaszadókat hogy az nem úgy van...)

ja és nem kell mégegy gépsort üzemeltetni. Legyártanak egy adag negyven gigást utána egy adag 80-ast, stb.... csak az automata gépsoron a programot átállítják ennyi.

Vagy te addig azt hitted hogy pl a 2 literes spriteot, coca colát, és fantát külön gépsoron palackozzák? :)

www.simson4t.hu

(#29) sziszegő


sziszegő
senior tag

A seagat-et láttam én is tudom nem állítottam hogy mind ilyen a maxtor speciel biztosan ilyen itt van a szervizbe egy koki 120 as tegnap szedtem szét. És van bizony fej.

(#30) rog válasza sziszegő (#29) üzenetére


rog
addikt

na. akkor mi is volt a kérdés?

(#31) erdoke válasza rog (#30) üzenetére


erdoke
titán

Van-e sebességkülönbség a full tányéros és a részben letiltott tányéros meghajtók között (80 GB-os tányérnál pl. a 160 és a 120 GB-os között).:P

A legjobb aláírás a héten

(#32) Den válasza sziszegő (#29) üzenetére


Den
veterán

akkor márvcsak az a kérdés hogy vajon az is a 80 gigás lemezeket használó széria, vagy pedig a 60 gigásokat hjasználó

de bármelyik is, a fölös fej semmit nem változtat, a trackek cilinderekbe vannak rendezve.

www.simson4t.hu

(#33) Den válasza erdoke (#31) üzenetére


Den
veterán

nincs, miért lenne?

www.simson4t.hu

(#34) erdoke válasza Den (#33) üzenetére


erdoke
titán

Ez nem az én kérdésem volt, hanem a topicnyitóé a #1-ben.:P
Csak próbáltam egyszerű formában interpretálni rog kollégának.

A legjobb aláírás a héten

(#35) rog válasza erdoke (#31) üzenetére


rog
addikt

benchmarkban van, de elhanyagolhato. (mondjuk az egyik 44gb a masik 39))
lehet zarni a temat... :)

(#36) karib


karib
addikt

A Maxtor imád kavarni a korongméretekkel stb. Lásd az Xbitlabs egyik elemző cikkét:

http://www.xbitlabs.com/articles/storage/display/4-maxtor-hdds.html

Department of Redundancy Department

(#37) sziszegő válasza karib (#36) üzenetére


sziszegő
senior tag

Na erről beszélek, pl a maxtor dm max 9 nél a 80 gigás sorozatból van 2 tányéros meg egy (akkor még nem volt ilyan hogy 80g/tányér) pedig full ugyan az a 2 hdd csak az egyiket pár hónappal korábban gyártották
Na ezt hogy hány tányér van benne innen lehet tudni Maxtornál
A hdd hátulján egy vonalkódon van rajta ebbe a formába. Y34GDJJ3 FY03A
na itt az Y után a 2. szám a fejek számát jelöli azt osztod 2 vel akkor tudod hogy 4/2 akkor 2 korong 4 fej. Ez egy 120 as maxtor 2 db 80 as korongal 4 fejel.
Lehet gondolkodni hogy melyik fej lehet benne felesleges

(#38) mr_ricsi válasza sziszegő (#29) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''itt van a szervizbe egy koki 120 as tegnap szedtem szét. És van bizony fej.'
A Maxtor nem dönt el semmit, mert ez a vinyó lehet 2 db 60GB-os lemezzel (4fej) és 2db 80GB-ossal(3fej) is. (És a kettő közül a 80GB/lemezes a gyorsabb, amiben szerinted az algoritmus lassítja a vinyót...)

Mi a nálad lévő vinyó széria száma? S/N: Y......

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#39) iC


iC
tag

Ez érdekes:

Maxtor Y32AASTE winyóm van (volt, elfüstölt)
120Gb 2 fej? egy tányér?
2003 augusztusban gyártották.

OFF:
az említett winyóhoz nyákot keresek.
http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=60481
ON

Nem fog a monitorra a tollam

(#40) mr_ricsi válasza iC (#39) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Y32AASTE''
Ez 3 fejes/2tányéros vinyó.

''az említett winyóhoz nyákot keresek.''
Ha Sziszegőre hallgatsz, akkor eleve 160G-ás nyákot keresel hozzá! :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#41) Starsky72


Starsky72
addikt

holnap délelött megyek winyót venni. nyugodt szívvel megvehetem a 120as samsungot vagy inkább 80asat vegyek? Érezhetek a 4mb/s-on kívül még valami negatívumot vagy ennyi az egész?
köszi:P

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#42) bcs válasza sziszegő (#29) üzenetére


bcs
aktív tag

''A seagat-et láttam én is tudom nem állítottam hogy mind ilyen a maxtor speciel biztosan ilyen itt van a szervizbe egy koki 120 as tegnap szedtem szét. És van bizony fej.''

aláírásgyanús :)

(#43) erdoke válasza Starsky72 (#41) üzenetére


erdoke
titán

Nyugodtan vedd meg a 120-ast, a Samsungban biztosan 3 fej van a két tányéros 120-as meghajtóban. Egyébként se lehet jelentős a különbség, ha egyáltalán van.

A legjobb aláírás a héten

(#44) Starsky72 válasza erdoke (#43) üzenetére


Starsky72
addikt

okesz, köszi :P

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#45) iC


iC
tag

He engem kérdezel mindegy, csak maxtort ne! :))
Tudom nem engem kérdezel... :Y :Y :Y

Nem fog a monitorra a tollam

(#46) sziszegő


sziszegő
senior tag

Nem szeretnék senkivel vitatkozni mindenki azt gondol amit akar.
Szerintem mérlyétek le a hdd-k et 1 tányér 2 fej 2 tányér 4 fej 2 tányér 3 fej azán majd visszatérhetünk a témára részemről legalábbis.
Egyébként nem véletlen hogy a HDD-k tipusszáma ne 3 karakter.
(gyengébbek kedvéért: nem 3 fajta tipus van 1 családon belül.)
na csaszti

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#47) rog válasza sziszegő (#46) üzenetére


rog
addikt

nemazér de már lemérték többször is.. (tudod, google.com)

azonos adatsűrűségű lemezek mellett az a gyorsabb, aki több író olvasó fejet használ. (3 vs. 4 fej esetén durván 2-3%-kal)
ha meg a felállás, 2db fej+nagyobb adatsűrűség vs. 3fej,de kissebb kapacitású lemezek: ez az egetverő különbség is mégjobban csökken..

ez a 47-dik hozzászólás, sok hűha semmiért ;)
lehet ha valaki megkérdezi majd mit is jelent az a kifejezés, hogy ''osztja a nullát a semmivel'' akkor ezt a topicot fogom belinkelni :)

(#48) shtml válasza rog (#47) üzenetére


shtml
őstag

Logikai úton is kikövetkeztethető a sebességkülönbség. A fej egy-egy cilinder kiolvasása után lép egyet, márpedig a 3 fejes HDD-ben egy cilinder 3 track, míg a 4 fejesben 4 track.

Nagyon durván számolva (elhanyagolva a latency értékét) 7200-as HDD esetén egy fordulat 8.333 ms, a track-to-track seek legyen 3 ms. 4 darab 3 trackes cilinder tartalmaz annyi adatot, mint 3 darab 4 trackes cilinder. A 12 track kiolvasása mindkét esetben 100 ms, ám az egyik esetben 4*3=12 ms seek szükséges, a másik esetben viszont csak 3*3=9 ms seek. Tehát a 3 fejes 112 ms alatt olvas ki annyi adatot, mint amennyit a 4 fejes 109 ms alatt. Ez kb. 2.5% eltérés.

Tovább rontja a helyzetet az, hogy a seek után a fej lekési a track elejét, ezért durván 5 ms-ot kell várnia, míg az újra a fej alá fordul (average latency). Az időveszteség a 3 fejesnél 20 ms, a 4 fejesnél 15 ms. A végső olvasási idő tehát 132 ill. 124 ms lesz. Vagyis a végső sebességkülönbség kb. 6% lesz.

A legtöbb HDD tudomásom szerint kompenzálja a track-to-track seek utáni késést azáltal, hogy a trackek eleje kissé el van tolva egymáshoz képest, így a fej a seek után még épp eléri a track elejét. Ez szekvenciális olvasásnál megy, töredezett olvasásnál viszont nem, innen a 2.5% és 6% közötti eltérés.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#49) erdoke válasza shtml (#48) üzenetére


erdoke
titán

Ez tényleg logikusnak tűnik.:C
Nagyjából össze is vág a tesztekben szereplő csekély százalékos eltéréssel.

A legjobb aláírás a héten

(#50) xcbiker válasza iC (#39) üzenetére


xcbiker
addikt

ha eladod a rosszat akkor szólj! Ha mentés kell akkori szólhatsz! :)

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.