Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

XBOX ONE TOPIK

Xbox Support elérhetőségei:
Telefon: +3680018590 (magyar) (H-P)
Web: Xbox Support (angol chat)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42951) Rage47 válasza oriic (#42950) üzenetére


Rage47
veterán

kapcsold be a twitch-et és azt exportald youtubera egy gombbal. barmennyit tudsz így felrakni

(#42952) oriic válasza Rage47 (#42951) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen ezt tudom, az összefoglalóba is betettem egy leírást ebből, de nekem olyan megoldás kellene, amivel a körülményekhez képest a legjobb megoldást kapom. Twitch-nél az a gond, hogy lehet akármilyen jó netem, van hogy időközönként leáll a közvetítés, feleslegesen dolgozik, kockás lesz a kép, leáll, megfagy egy pillanatra. És ezek sajnos saját tapasztalatok.

Live-Die-Respawn

(#42953) Rage47 válasza oriic (#42952) üzenetére


Rage47
veterán

ja igaz nekem is leállt a twitch a heten magátol.

(#42954) oriic válasza Rage47 (#42953) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezeket az anomáliákat továbbra sem értem. Itthon 60/20-as netem van, de ismerősnél is kipróbáltuk koleszos 1000/1000-es nettel, ott ugyanez volt, hogy stream közben kockásodott a kép, vagy akadozott, elment a hang, stb... :( Remélem új dashboarddal meg az új rendszerrel ezeket is javítják majd.

Live-Die-Respawn

(#42955) 4m@15 válasza oriic (#42954) üzenetére


4m@15
tag

Nagyot fogok mondani, de szerintem a Windows 10-zes stream lesz a megoldás Frapsel. Nem biztos, hogy jó, de ideiglenes fogja tenni a dolgát, aztán kehet meghallgatják az imákat az Ms-nél és tesznek a Windowsos szoftverbe ilyen plusz fícsört. Remek lenne :-)

iMac 5K | PlayStation | Nintendo | Xbox | iPad | iPhone | Apple Watch

(#42956) oriic válasza 4m@15 (#42955) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, tényleg, mekkora lenne már ha egy gombnyomásra lehetne felvenni a streamet... :C

Egyébként ezen agyaltam még, hogy ugye stream ez is, mint Twitch-nél, de itt ugye helyi hálón megy a stream, szóval csak meg kapom a rendes minőséget.

Valaki, akinek fent van a Win 10, nem lenne kedve ezt kipróbálni egy pár perces játékjelenettel?

Live-Die-Respawn

(#42957) 4m@15 válasza oriic (#42956) üzenetére


4m@15
tag

Redditen sokan írták, hogy szinte tökéletes a minőség, majdhogynem ugyanazt kapod a streamen keresztül mint amit Tv-re kötve látsz. Ráadásul nem eszik sok adatforgalmat sem, de szigorúan nem saját vélemény ez.

Érdemes lesz majd kipróbálni a végleges operációs rendszerrel.

Amúgy nagyszerű a Headset, teljesen új szegmenseket nyit meg a játékokban, még a Watch Dogsot is élvezem így :D

iMac 5K | PlayStation | Nintendo | Xbox | iPad | iPhone | Apple Watch

(#42958) Rage47 válasza 4m@15 (#42957) üzenetére


Rage47
veterán

melyik headset?

(#42959) 4m@15 válasza Rage47 (#42958) üzenetére


4m@15
tag

Megvettem tőle a Microsoft Stereo Headsetét :)

iMac 5K | PlayStation | Nintendo | Xbox | iPad | iPhone | Apple Watch

(#42960) oriic válasza Rage47 (#42958) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Volt nálam egy Stereo Headset, azt vitte el. Nekem nem kell kettő. :D

Meglátjuk, egy hónap és jön Win 10, noti is most jelzett, hogy frissíthető, aztán majd meglátjuk.

Live-Die-Respawn

(#42961) Rage47 válasza oriic (#42960) üzenetére


Rage47
veterán

az a 16 ezres?
csak mert én is nézegettem mar boltban

[ Szerkesztve ]

(#42962) oriic válasza Rage47 (#42961) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Gyári MS sztereo headset. Hja olyan 16-19k között lehet kapni. Nagyon jó cucc, ajánlott bárkinek.

Live-Die-Respawn

(#42963) Rage47 válasza oriic (#42962) üzenetére


Rage47
veterán

most látom csak, hogy ez tudja a játék hangerejét is szabályozni. pont ilyen kene, mert sok game halk

(#42964) tunkiih válasza Rage47 (#42963) üzenetére


tunkiih
őstag

a távirányitód nem tudja? ;] :))

(#42965) Bogyi007 válasza #20844032 (#42947) üzenetére


Bogyi007
veterán

Faja dolog ez az update, de a tavalyi villámkárom után (amit a biztosító kicsengetett de egy hónapig nem volt Ps3-am, lcd-m, ups műhold és házimozi) bármilyen védelem is van én inkább khúzok mindent áram alól és lekapcsolok a lanról ha hosszabb időre nem vagyok otthon.

Elég volt ez a buli egyszer is....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#42966) Rage47 válasza tunkiih (#42964) üzenetére


Rage47
veterán

nincs :)

(#42967) 4m@15


4m@15
tag

Standard micro usb-vel nem akarja frissíteni a controllereket a gép, lehet túl aftermarket a kábel? Kivárom a hétfőt, akkor jön a Play&Charge kitem, abban van Genuine, atyaég kábel, ha azzal sem megy akkor nagy baj van.

Ezt persze csak érdeklődés szintjén kérdezem, hogy másnak ment-e.

iMac 5K | PlayStation | Nintendo | Xbox | iPad | iPhone | Apple Watch

(#42968) oriic válasza 4m@15 (#42967) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pedig működnie kellene, én is a telefon kábelét használtam anno.

szerk:

Pár napja jött ugye új update:

"Fix to address issues with Matchmaking in Backward Compatibility multiplayer titles."

A BC-s játékokban melyikben van matchmakinges multi?

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#42969) Def26 válasza oriic (#42968) üzenetére


Def26
félisten

Nem úgy volt, hogy egy valag új játékkal bővült ez a lista? :F

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#42970) tunkiih válasza 4m@15 (#42967) üzenetére


tunkiih
őstag

Nekem is full standard kábel van, frissitette sőt azzal is használom sokszor. :D

(#42969) Def26: talán pont oric irta, hogy ebben a honapban már nem fog bővülni.

[ Szerkesztve ]

(#42971) oriic válasza Def26 (#42969) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Majd havonta. A premierje még 6 hónap múlva lesz csak, ebben a hónapban már nem jön új cím. Csak azért kérdeztem, hogy a mostaniak közül melyikben van MM, mert ha egyikben sem, akkor a jövő hónapi listára készülnek már fel, ahol biztos lesz olyan ahol van matchmaking.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#42972) #20844032 válasza Bogyi007 (#42965) üzenetére


#20844032
törölt tag

Hát a ups ezt is megoldja.

(#42973) #20844032 válasza 4m@15 (#42957) üzenetére


#20844032
törölt tag

A redditen hülyeséget írnak :) Nem rossz minőség highon sem, de olyan nagyon nem is jó. Egy wifin is ésszerű keretek között streamelhető bitráták vannak megadva. Az meg nem egy bitang minőség.

Oric: ha hazaértem csinálok mintát.

[ Szerkesztve ]

(#42974) vg válasza oriic (#42952) üzenetére


vg
addikt

Persze, hogy szar, hiszen flash dolgozik, ha web-en nézed. Van egy remek kiegészítő vlc-re(liestreamer v1.12.2), azzal vlc-ben tudod nézni kb 80% kisebb rendszer igénybevétel mellett, ráadásul flash teljes kihagyása mellett igazi minőségben. A chat is megy, csak /chat kell a böngészőbe a csatorna után. Igaz, egy pici számítástechnikai tudás kell beüzemelni, de szerintem ezzel nem lesz problémád.

(#42975) vg válasza vg (#42974) üzenetére


vg
addikt

Jah, hát ez ebben van az összefoglalóban, akkormeg? :D

(#42976) #20844032 válasza oriic (#42971) üzenetére


#20844032
törölt tag

Upsz, nem fog menni. A dvr másképp működik, mint a sima stream, és helyben enkódolj a gépen (fogalmam sincs minek, ha már eleve aszt kap), ennek viszont nem felel meg az itthoni notim hardveresen. Szal sorry.

(#42977) oriic válasza #20844032 (#42976) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na nem para. :) Ha valaki mégis meg tudná nézni, annak örülnék.Köszi szépen.

Live-Die-Respawn

(#42978) Teko001 válasza vg (#42974) üzenetére


Teko001
őstag

gui-val még az se kell nagyon

[ Szerkesztve ]

(#42979) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Tegnap a Szegedi 576 üzletbe vittem be fölöslegessé vált PsP játékokat amikért 8400 forint járt volna ehhez hozzátettem még 1600-t és vettem egy 2990 és 6990 forintos kártyákat.

Két kérdésem lenne: Amikor beváltom ezeket, akkor is ugyanezen értékek kerülnek jóvá a profilomon vagy 3000+7000 lesz belőle?

Másrészt azt tudom hogy a kapott egyenleget tudom használni Onera, X360-ra és Windows Phonera is a Storeban játékok s alkalmazások megvételére. De ebből vehetek pl 3 havi Gold előfizetést is vagy Ea Accesst?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#42980) tunkiih válasza Bogyi007 (#42979) üzenetére


tunkiih
őstag

Ha ott van nálad a kártya, miért nem probálod meg? :B

(#42981) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Már egy ideje gondolkodom, amin mindenki, hogy melyik konzolt vegyen az új generációsok közül. Ps4 mellett nekem a Driveclub szól (nagyon szeretem az autós játékokat, főleg, amik nem kötött versenypályásak és ahhoz képest hogy jött ki, azt mondják szépen megcsinálták mostanra), valamint, hogy jack out van a kontrolleren.
A one mellett szól, hogy halk (nem szeretem a zúgást, asztali gépem is halk), valamint hogy nagyon megszoktam a kontrollerét, lehet ps-ét nem tudnám, legalábbis egyszer volt ps3, azt azért adtam el, mert nem tudtam megszokni a kontrollert xboxé után.

Amiért írok pedig az az,hogy a hangot hogy tudom leszívni a konzolról? Kifejtem: egy xbox 360-am volt (illetve van, mert nem akarja megvenni senki :D), amin hdmi kimenet van, amit csak dvi átalakítóval tudok montiorra dugni, mert egy Dell U2412M-em van, amin nincs hdmi, csak DP, DVI. A hangot így a jack kimeneten tudtam leszedni, egy régifajta erősítőre úgy, hogy jack-2RCA átalakítóval ment az erősítőbe.
Na, és itt kezdődnek a gondok. Ahogy láttam, ps4 esetében legalább a kontrolleren van jack kimenet, de one esetében ez nincs (legalábbis gyárin), így nem tudom, hogy oldanám meg a hang leszedését. Ha nem gond, egyelőre monitort nem cserélnék, csak ha elviszik mindkettőmet, de addig arra nem alapoznék. PS4-en ajánlottak, hogy dugjak rá egy usb hangkátyát és kész is, azt tovább tudom átalakítóval küldeni (jack-rca). Ezt meg tudnám játszani one-on is, vagy egyéb lehetőség?

(#42982) sch_a válasza icecave (#42981) üzenetére


sch_a
addikt

Pár ezerért kapsz adaptert az Xbox kontrolleréhez is, amivel kapsz egy jack out-ot.

(#42983) tunkiih válasza icecave (#42981) üzenetére


tunkiih
őstag

Mostmár az xbox one gamepad is megkapta a jack 3.5 kimenetet (tudomásom szerint nemsokára ki is dobják, ha még nem jött volna ki). A driveclub szerény véleményem szerint ugyanugy kötött versenypályás, csak arcade. Itt viszont ittvan a félszim Horizon 2 ami Open World és a szimulátornak mondható Motorsport széria, ami már kötött.

[ Szerkesztve ]

(#42984) oriic válasza icecave (#42981) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Ezt meg tudnám játszani one-on is, vagy egyéb lehetőség?"

Sztereo headset adapter kell hozzá, azon van 3.5-ös jack aljzat. Azt be kell dugni kontroller aljába, ezután onnan fog jönni a játékhang.

Erről van szó:
[link]

Ha veszel egy ilyet (5-8 ezer ft között van, ha szerencsés vagy használtan olcsóbb), bármilyen normál headsetet rá tudsz dugni a kontrollerre.

Van még egy olyan lehetőség, hogy veszel komplett headsetet is, amiben benne van az adapter is. Pl: Microsoft Stereo Headset Adaptert.

Ez így egyben van a csomagban.

XO, meg PS4 vitába meg nem mondok semmi, mert megint megkapom hogy Xbox-ot akarok vetetni valakivel.

Live-Die-Respawn

(#42985) cyberkind válasza oriic (#42984) üzenetére


cyberkind
félisten

Egy Xbox One topikban mégis mit ajánlana az ember? :D

Paranormal Cocktivity

(#42986) Bilux válasza oriic (#42984) üzenetére


Bilux
veterán

Miért, nem akarsz? :P :R

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#42987) oriic válasza cyberkind (#42985) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Soha senkinek nem mondtam hogy Xbox-ot vegyen. Egyrészt semmi közöm hozzá, másrészt nem az én reszortom eldönteni, hogy mit akar venni az illető.

Én mindig azt mondom hogy az exkluzív játékok alapján döntsön valaki. Ha az nem érdekli őt, akkor jöhetnek olyan dolgok mint a dizájn, a fogyasztás, a kontroller, meg a felbontás-FPS érték dolog.

BTW, ezt ne folytassuk itt mert van rá külön topik.

Live-Die-Respawn

(#42988) Bogyi007 válasza tunkiih (#42980) üzenetére


Bogyi007
veterán

Elsősorban Livera volna most szükségem, de az nem volt a boltban, pénzt meg nem adnak így inkább ezen a módon kimentettem a névértéket s lehet hogy cserealap lesz belőle...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#42989) icecave


icecave
nagyúr

Köszönöm a válaszokat.

Nem is akartam rákérdezni, inkább olvasom a topikokat, ki mi alapján dönt. Igazából sokáig ps4-et akartam, mert ahogy láttam, jobb a grafika kicsit és több játékban dolgozik jól az élsimítás, viszont az összes játék deszaturáltabb. Grafikus vagyok, én sajnos ilyeneket nézek, szakmai ártalom :D Persze, mivel jórészt este/éjjel van időm játszani, fontos, hogy halk legyen, valamint mint írtam, a ps3 kontrollert xbox után egyszerűen nem tudtam megszokni. Ezek alapján meg One. Monitort egy idő után úgyis cserélnem kell, mert mivel a mostani is 1920x1200, így nem fekete csíkot hagy (szeretném,ha azt hagyna inkább), hanem széthúzza a képet függőlegesen,hogy kitöltse, így a kör már tojás lesz, stb.

(#42990) tunkiih válasza icecave (#42989) üzenetére


tunkiih
őstag

Szerintem így összeségébe ezek után itt a helyed.. :P

(#42988) Bogyi007: goldot szerintem mindenképp vehetsz így, accesre valamiért bankkártya rémlik csak, de majd valaki hátha megcáfol. :)

[ Szerkesztve ]

(#42991) #20844032 válasza icecave (#42981) üzenetére


#20844032
törölt tag

>Ps4 mellett nekem a Driveclub szól (nagyon szeretem az autós játékokat, főleg, amik nem kötött versenypályásak és ahhoz képest hogy jött ki, azt mondják szépen megcsinálták mostanra)

Én azt mondom próbáld ki ha teheted a DC-t, és a Forzákat is. A DC-t a szépen megcsinálták mostanra igaz is, csakhogy a tartalom benne eléggé fragementált is. Tettek bele dinamikus időjárást, meg csoda effekteket, de az az alap karrierbe nem került bele, hiszen az korábban jött ki. Vagyunk jópáran, akik mindkét géppel rendelkezünk, és az én ismeretségemben mindenki többet tolta/tolja a forzákat, de legalább a FH2-t. A személyes véleményem az, hogy nagyon szép a DC, jó a prezentáció, de nincs elegendő egyjátékos tartalom benne, hamar kifogy a levegő belőle. Multiban jó lenne, de azzal még mindig van gond(stabilitással is, meg úgy egyáltalán). Persze amit én leírok az totálba szubjektum, de arra pont jó, hogy kicsit színezzem a képet, vagy csináljak igényt arra, hogy kipróbáld őket, mielőtt döntesz :)

(#42992) icecave válasza #20844032 (#42991) üzenetére


icecave
nagyúr

Forza Horizon most is megvan, egész jó játék. 2-t nem vettem meg, mert ahogy olvastam, 360-on szebb az 1, a 2 inkább az one-ról szól... Motorsport is rendben van. Szerettem az NFS részeket is (na ott csak menni kell ugye), meg a Grid 2 és autosport részeket. Bár hülyén hangzik, de a Killer Instinct is a One felé húz, amikor ezek a gépek még javában a kocsmai szinten mozogtak, elég sok pénzt beléjük dobáltunk :D

(#42993) MunezXBK válasza tunkiih (#42990) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

EA access-re csak bankkártya. :K

(#42994) gduck válasza icecave (#42992) üzenetére


gduck
addikt

Jaja, 360-on az 1. rész szebb mint a 2. Szomorú :( Viszont One-on iszonyat jól néz ki és a multija is jól meg van csinálva ;)

[ Szerkesztve ]

(#42995) #20844032 válasza icecave (#42992) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ezt nemtudom, 360-am jórég nincs már, a FH2-t már one-on toltam.

(#42996) Rage47


Rage47
veterán

na ha minden jól megy holnap mar a MS stereo headsettel tolom :)

(#42997) #20844032 válasza Rage47 (#42996) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nekem egy terepszínű van belőle, jó a hangja, szeretem, de megérteni sosem fogom miért nem 90fokos csatlakozóban végződik :(

(#42998) oriic válasza #20844032 (#42997) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja ezen már én is gondolkodtam párszor, de nem jöttem rá. :D

Live-Die-Respawn

(#42999) papp_no1


papp_no1
senior tag

Trials fusiont keresek, van esetleg valakinél elfekvőbe? Akár kódos is jó lehet. Néztem storeba 4 az alapjáték 4 a seasonpass, delux meg 12 ezer. Mi a különbség a seasonpassos és a delux között? köszi :R :R :R

(#43000) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.