Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmény topic: World of Tanks - MMO - Archívum I.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) emre válasza virkir (#12549) üzenetére


emre
veterán

Köszi! :R

A célkeresztem is meggárgyult. :(

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#12552) LordDarkness


LordDarkness
aktív tag

Üdv parancsnokok! :D Tudnátok ajánlani egy jó premium tankot ami sokat hozna a kincstárba? Egy haverral beszélgettem már a témáról és a Type59 vagy az T26E4 super pershing a befutó eddig.

Rock Katona

(#12553) Dobi 562 válasza LordDarkness (#12552) üzenetére


Dobi 562
addikt

8-as prém tankok jól hoznak, válaszd ki azt amelyik a játékstílusodhoz leginkább illik. :)

(#12554) ollie


ollie
MODERÁTOR

Megy a hétvégi akció, de szó sem volt arról, hogy a tankok 3x XP-t kapnak. Tessék elolvasni miről szól a 3x XP.

***

(#12555) vhw válasza D.Orion (#12532) üzenetére


vhw
addikt

Igen majd beküldöm, aug 29-ig lehet ha jól emlékszem, de kategóriánként (arty/tank) csak 1 beküldés lehet. És gondolom a dolog "event" minőségén felül biztos lesz valami "contest" része is; ki nyírt ki a legtöbbet, így még várok a beküldéssel kicsit, hátha beakad egy jobb kör.

virkir: én a normál Pz III-mal csináltam, csak azért írtam az Ausf. L kiegészítést, hogy látszódjon a típus felszereltsége :P

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#12556) D.Orion válasza Stauffenberg (#12543) üzenetére


D.Orion
veterán

Érdekes nálam a csaták 99.9% százalékában halvány lila fingja nincs a csapatnak arról, hogy éppen milyen játékmódban van és mit kéne csinálni. Ha zászlót kell védeni, akor lemming módban elmegy az egyik irányba. Ha egy pontot kell elérni, akkor szinten a tök másik irányba támad. Az arty-k basszák kilőni a másik arty-kat. Ha támadni kell campelnek. Következő körben szét fogom lőni az összes gyökeret aki nem azt csinálja mait kéne. Aztán nem érdekel, hogy ha bekékülök, magasról teszek rá, de legalább a genetikai hulladék nem idegesít a csatatéren.

(#12557) D.Orion válasza D.Orion (#12556) üzenetére


D.Orion
veterán

Szerk.: offtopik

[ Szerkesztve ]

(#12558) mynames válasza vhw (#12468) üzenetére


mynames
senior tag

Köszönöm -mások nevében is- ezt a remek kis összefoglalót a Type62-ről!!! :R
Nagyon tanulságos (én biztos , hogy nem veszem meg :D . Az 59-en gondolkodom inkább 29 Euróért! )

---
Más: KV3-ra Ti melyik löveget tennétek:
- 122 mm D-25-T
vagy:
- 107 mm ZIS-6?

Én most a 122-essel használom, de az adatok alapján csak egy hajszállal rosszabb a Zis-6 penje és gyorsabb a reloadja..

Vélemény?

(#12559) Stauffenberg válasza D.Orion (#12556) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezt én is tapasztalom. Ebben a körben egyébként kb 3-4 perc alatt lemorzsolódott öngyilkos rohamban a csapatunkból 11 ember... miközben csak 5 ellenséget sikerült kilőni (azok is csak kis fos light tankok voltak többnyire).

De az a négy ember, engem is beleértve ahányan maradtunk legalább értettük, hogy most nagyon nagy szarban vagyunk, ezért egymás hátát fedeztük és behoztuk a lemaradást, sőt át is vettük a vezetést és győztünk. Jó ez az M8A1 a saját tierjében, mert hatalmasat tud csípni és még a Hetzert is átviszi szemből. Igaz a Hetzerektől féltem (5 darab volt belőlük az ellenségnél), mert azok egy lövéssel kicsinálnak.

(#12558) mynames: Én inkább a legnagyobb 122mm-es csövet tenném fel. Én azzal megyek és nem vészesen rossz a reaload, egészen pontos is és viszonylag hamar beáll a célzás. Eleinte én is a ZiS-t használtam, nem volt rossz, de túl sokszor pattant le. A kisebbik 122mm-es egy kicsit szenvedős, a nagyobbikat is érdemes kifejleszteni, mert pont csak annyi hajszálnyival jobb, hogy kb már alig akad lepattanó lövés. Azért a Tiger P frontját nem viszi ez sem (szerintem semmi sem viszi, még egy atombomba sem), de szerintem jól használható.

Nem érdemes vele mellé lőni, mert 1100 kredit egy darab lőszer (a ZiS lényegesen olcsóbb), de ha szépen beviszed a találatot akkor nagyot rombol és csak úgy pörög a kredit számláló a kör végén. Az én stílusomhoz a 122mm jobban megy, de nem bántam meg a ZiS-t sem. Ha van időd fejleszd ki mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

(#12560) ollie válasza D.Orion (#12556) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az arty játékosok többsége a hétvégén most a fragre megy a gold miatt, ezért nem érdekli őket a többi arty.

***

(#12561) forras2 válasza mynames (#12558) üzenetére


forras2
őstag

Nincs tapasztalatom vele, de a tények alapján én inkább a 107-est használnám :K

(#12562) Stauffenberg válasza Stauffenberg (#12559) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kiegészítés magamnak szerkesztési időn túl:

Most nézem az ágat, a 107mm-es ZiS-t mindenképpen útba kell ejteni. Szerintem addig jó amíg nincs meg a 122mm D-25T (ez a nagyobb a kettő közül). Kicsit soknak tűnik elsőre a 26k XP mert kell az előtte lévő 122mm-es csőre is költeni, de szerintem megéri.

Nekem most a KV-3 a legjobb farmolós tankom. Rúg, harap, csíp és simán egy lövéssel belesebzek akárkibe 400-at. Tiger és KV-1S menekülnek amint kapnak egy pofont tőle! :D

Ráadásul a rate of fire különbségek sem nagyok. Ha a legjobb eshetőséggel számolunk akkor az újratöltési idők megközelítőleg:

122mm D-25T : 12 másodperc
107mm ZiS: 10 másodperc

Az a 2 másodperc csak öngyilkos rohamban fontos ha már nagyon szemtől-szemben vagytok és már csak az számít ki rúg nagyobbat és ki rúg sűrűbben. Cserébe a 122mm-nek jobb a penje és nagyobbat is sebez.

[ Szerkesztve ]

(#12563) ollie válasza mynames (#12558) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt: 122 mm D-25-T

Sokkal nagyobb az elrettentő ereje, ha valaki kap egy maflást, nem szívesen kerül még egyszer a csöved elé.

***

(#12564) Atlantis válasza mynames (#12558) üzenetére


Atlantis
veterán

D25-T szerintem is, közelre nagyon jó ágyú, de az orosz tankok amúgy sem sniperkedésre valók.

Más: ha védő vagy Malinovkán, mi a fenét lehet csinálni? Ha lemegyek az erdőbe a csapat egy részével, simán kinyírnak, sokszor azt se látom, ki lő rám. Ha elmegyek a templomhoz a régi északi bázis felé, simán kinyírnak, úgy hogy azt se látom, ki lő rám. Ha fent maradok a dombon, szétszed az arty...hogy lehet ott hasznosnak lenni?

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#12565) krisss93 válasza Atlantis (#12564) üzenetére


krisss93
aktív tag

Állj be a templom mellé.

(#12566) krisss93 válasza Stauffenberg (#12562) üzenetére


krisss93
aktív tag

Az a vicces, hogy a KV-1S től ugyanakkorát kapsz is vissza :DD

(#12567) Atlantis válasza krisss93 (#12565) üzenetére


Atlantis
veterán

Próbáltam, de ott is szétlőnek a felső erdőből, ők látnak engem, én őket nem.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#12568) krisss93 válasza Atlantis (#12567) üzenetére


krisss93
aktív tag

Ilyenkor kell szépen kérni scoutért.
Éppen így jártam az előző csatában PzIV-el, szét is szedtek egy pillanat alatt én sem láttam az ellenséget,

(#12569) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Ettől a játékostól óvakodjatok, olyan gyönyörűen beállt mögém, hogy mozdulni nem tudtam és onnét lövöldözött. Pont kilőttem volna, mikor egy arty egyszerre szedett ki kettőnket... E-75-el voltam...

(#12570) Stauffenberg válasza krisss93 (#12566) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen, de én jobban vagyok páncélozva és ezt ő is tudja. Ha nem kerül mögém akkor felgyújtani sem nagyon tud.

(#12571) Stauffenberg válasza Atlantis (#12564) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én fent a malomnál szoktam védeni, onnan a bal oldalt teljesen be lehet lőni és vissza is lehet a malom mögé vonulni. A templom darálós, ráadásul elállod a fent lévők elől az ellenséget és nem hagyod őket lőni. Engem idegesít, hogy fent maradok és a lentiek a templomnál mindig elállják a tiszta rálövést (néha bele is szaladnak a lövésembe).

(#12572) krisss93 válasza Stauffenberg (#12570) üzenetére


krisss93
aktív tag

Hát aki tudja, hol kell lőni az lazán becsempészik neked, a hasán vagy géppuskán keresztül egy 400-as maflást :P

(#12573) ollie válasza krisss93 (#12566) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak hogy, a KV-3-nak jóval nagyobb a ROF-ja (KV-1S: 4,17, KV-3: 5,45) és a KV-1S-nek esélye sincs arra, hogy pattintsa a lövésed, miközben neki szemből igencsak céloznia kell. Ráadásul jóval lassabban is szűkül neki a célkereszt is.

***

(#12574) Atlantis válasza Stauffenberg (#12571) üzenetére


Atlantis
veterán

Megpróbálom legközelebb..

Ma próbál kompenzálni a tegnapi szopatásért az MM, de a harmadik 80%-os csatát buktam el zsinórban...fogalma sincs a népeknek, mivel hová kell menni, nem mondom, hogy nekem mindig, de legalább az irányt sejtem.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#12575) krisss93 válasza ollie (#12573) üzenetére


krisss93
aktív tag

Nem is arra próbálok utalni, hogy 1v1-ben megállna előtte, de azért nem bíznék annyira abban a frontpáncélban egy KV-1S el szemben.

(#12576) Stauffenberg válasza krisss93 (#12575) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pedig szemtől-szemben annyira nem tartok a KV-1S-től.

Inkább a távol lévő TD-ktől félek, mert azok csúnyán pontos lövéseket adnak. Na meg lehet te adsz egy 400-as lövést ha nagyon jól célzol, de nekem nem nehéz úgy átlőni fronton a KV-1S-t, hogy a fenekén jön ki. Ez meg jó esetben 1-2 modul sebzést is hoz (jó esetben ammo rack). Oldalról meg már nem egy full HP-n lévő KV-1S-t sikerült one shotolni.

(#12574) Atlantis: Az sem egy biztos pont, de nekem eddig onnan aránylag jól ment. Ha meg kell, onnan nem kell sokat haladni a templom irányába, hogy belőhető legyen. Viszont arty veszély az egész mapon van, nincs egy valamire való szikla ami mögé teljesen el lehet bújni. Csak a malom meg a templom van fedezéknek, de a templom nem jó az előbb ismertetett okból.

[ Szerkesztve ]

(#12577) mynames válasza Atlantis (#12564) üzenetére


mynames
senior tag

Ha Malinovkán a dombon vagy és a csapat statikus védekezést alkalmaz akkor 95% -ban vereség a vége. Szerintem ilyenkor a csapat felének le kellene jönnie a templom alá, és egy akár rushba is át lehet menni.
Ha a másik oldalon vagyok és szerencsémre M18 vagy valami hasonló van nálam, akkor megyek spotolni a templom felöli oldalra, egész ki a pálya szélére, sokszor fel tudok menni egész addig , hogy rálátok a templom hosszabbik másik oldalára is és engem nem vesznek észre. Persze szigorúan csak spotolok , egy lövést se eresztek meg amig ki nem csipegetik az ellenséget. Ez utóbbit már sokszor kipróbáltam és működik jól.
---
Más: KV3-ra visszaraktam a D-25-T - t mert a ZIS-7 pattog mint egy ping-pong labda...
---
(#12576) Stauffenberg : Mivel one shoot-olsz oldalrol egy KV1S-t?

[ Szerkesztve ]

(#12578) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Ilyet még nem láttatok ezt le merném fogadni! Nézzétek meg a szakasz statjait:

Vajon ezeket a gyönyörű eredményeket (38-39% win rate) szakaszban követik el vagy egyedül?

Ez mindent megmagyaráz:

A kis hetzer haverja előreszaladt a mezőn meghalni, nem adott le lövést. A KV-1S szintén nem adott le lövést. Az IS az ugye pláne nem, mivel ő nem terheli magát fölöslegesen azzal, hogy lőszert is hoz egy csatába...

Na az ilyeneknek mi okozza a játék örömét?! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12579) krisss93 válasza mynames (#12577) üzenetére


krisss93
aktív tag

Elpöttyented a benzintankot vagy az ammo racket.

(#12580) mynames válasza Dobi 562 (#12578) üzenetére


mynames
senior tag

Remélem sohasem kerülök össze ezzel a "halálbrigáddal" :DDD ...Tényleg minek játszik az ilyen...
(WOT és GTS clán...probálom memorizálni :D )

[ Szerkesztve ]

(#12581) ollie válasza mynames (#12580) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Halálbrigád, csak sajnos nem az ellenfél részére.

***

(#12582) D.Orion


D.Orion
veterán

:Y A Type59 Visszatért! A Vörös Kína visszavág! :Y
13 type59 egy csatában, összesen 21! prémium tank egy csatában!

Az eredmény: :)) MACTERCARD WAR! Szerencse, hogy én nem vettem az enyémet. :U

ollie: Mikor lesz már megoldva az, hogy ha már így lekicsinyíti a képet, akokr ne kelljen külön ablakba megnyitni, hanem úgy működjön mint a direkt link? :U

[ Szerkesztve ]

(#12583) forras2 válasza D.Orion (#12582) üzenetére


forras2
őstag

pont nem látszik semmi a felső képen :U

(#12584) D.Orion válasza forras2 (#12583) üzenetére


D.Orion
veterán

Jobb gomb és megnyitás új lapon. Ri/os motor újabb ügyes újítása. ;) Olvass ph blog-ot vagy mit ahol írták. De még jó, hogy a kép elá leírtam ollie-nak szánt üzimben, hogy mégis hogyan kell teljes méretre kirakni.

[ Szerkesztve ]

(#12585) forras2 válasza D.Orion (#12584) üzenetére


forras2
őstag

Még jó, hogy később módosítottad, mint ahogy én hozzá szóltam :K
De nálam működik érdekes mód, hogy rákattolsz, és kiteszi nagyba :U

[ Szerkesztve ]

(#12586) D.Orion válasza forras2 (#12585) üzenetére


D.Orion
veterán

Oks, bár azonnal módosítottam amint beírtam. Milyen böngészőt használsz? Nálam FF 14.0.1 alatt csak kép megjelenítéssel működik.

[ Szerkesztve ]

(#12587) AlexWolf válasza D.Orion (#12582) üzenetére


AlexWolf
senior tag

Megoldható, elég egyszerűen, hogy a kép kattintásra megnőjön... ehhez a következőt kell tenni:

Én legalább is így szoktam, remélem erre gondoltál.

1. Aszondom, hogy "Kép" majd berakom a linket amikor kéri így például (az indíító illetve lezáró tagból vedd ki a *-ot):
[*IMG:http://kepfeltoltes.hu/view/120823/pz38na_3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][/*IMG]

csillag nélkül így néz ki:

2. Ezután az egészet kijelölöm (IMG)-(/IMG)-vel együtt és megnyomom a "Link" gombot és megadom itt is a kép linkjét, így (természetesen megint *-ok nélkül a nyitó/záró tagban)
[*L:http://kepfeltoltes.hu/view/120823/pz38na_3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][*IMG:http://kepfeltoltes.hu/view/120823/pz38na_3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][*/IMG][*/L]

A végeredmény (kattintásra megnő):

Remélem erre gondoltál.

[ Szerkesztve ]

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#12588) forras2 válasza D.Orion (#12586) üzenetére


forras2
őstag

Ezt használom :)

És simán rákattolok, és kiteszi nagyba :U

[ Szerkesztve ]

(#12589) Dobi 562 válasza D.Orion (#12582) üzenetére


Dobi 562
addikt

Jól lerendeztétek őket, pedig náluk 2-vel több 8-as tank volt.

(#12590) D.Orion válasza AlexWolf (#12587) üzenetére


D.Orion
veterán

Te hallod. :U Pont nem nekem kell elmagyaráznod a direkt link + link összefűzést. :U Tudom, hogy hogyan kell linkelni, hiszen számtalanszor kértem már arra a topik lakóit, hogy a kibaszott nagy képek helyett csináljanak egy kis képet majd abba rakjanak egy linket amivel, hogy ha rákattolunk a képre, akkor a nagy kép lesz elérhető. Ezt még anno én javasoltam a topikban, vagy 80 ezerszer. Nem kell elmagyarázni, hogy hogyan kell. ;) Anno még ez úgy működött az újítás előtt, hogy kellett készíteni egy kis méretű képet és abba linkelni a nagy méretűt.

Az újítás óta arról van szó, hogy a RI/OS egyik újításának köszönhetően a túlméretes képeket automatikusan lekicsinyíti és ha megnyitod új fülön a képet, akkor a nagy kép lesz elérhető. Na most forras2 azt mondja, hogy nála ha rákattol bal gombbal a képre elérhető a nagy. Nálam ugyanezen böngészőben nem elérhető ez a funkció, mert ha a kép fölé viszem az egeret, akkor nem változik át és így kattintani se lehet bal gombbal a képre, csak:
a: jobb gomb > kép megjelenítése
b: kép fölé víve az egeret, katt a görgőn és akkor megnyílik a nagy kép.

[ Szerkesztve ]

(#12591) forras2 válasza D.Orion (#12590) üzenetére


forras2
őstag

Nem tudom mi az oka, de ugyan azt a böngészőt használjuk, és nálam műkcik a dolog :U

(#12592) vhw válasza forras2 (#12591) üzenetére


vhw
addikt

Opera 11.64-el is ezt csinálja, csak jobb klikkre teszi nagyba.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#12593) mynames


mynames
senior tag

Na erre vártam:
Győzelem!
Csata: Karelia 2012. augusztus 25. 15:53:16
Jármű: KV-3
Szerzett tapasztalat: 1 386
Szerzett kredit: 84 134
Csatában elért Achievement: Kiváló soför jelvény: "Tank ász"

Még sohasem kaptam ennyi creditet egy csatáért

(#12594) Atlantis


Atlantis
veterán

Poénból mentem egyet a legkisebb francia arty-val, mire olyan távra pöfögtem vele, hogy tudok lőni valakire, véget ért a csata. :) Ezt persze megnyerték...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#12595) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Ennél a sziklánál vigyázzatok! Beakadtam, nem tudtam mozogni... :W

(#12596) mynames válasza Dobi 562 (#12595) üzenetére


mynames
senior tag

hát nem volt senki aki megtoljon? Én már szabadítottam már ki így tankot és engem is.

(#12597) Dobi 562 válasza mynames (#12596) üzenetére


Dobi 562
addikt

A T28 messzire volt. A T-44 az nem tudom elbírt volna-e velem, de ő meg azzal volt elfoglalva, hogy távol tartotta az ellen JT-rét. :)

(#12598) Snooker válasza mynames (#12593) üzenetére


Snooker
senior tag

Én ma kaptam vele 102 ezret

(#12599) AlexWolf válasza D.Orion (#12590) üzenetére


AlexWolf
senior tag

Akkor félre értettelek, mert nekem is úgy műxik ahogy forras2 mondja. Ezek szerint a böngésződdel nem stimmel valami.

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#12600) Snooker válasza AlexWolf (#12599) üzenetére


Snooker
senior tag

Én D.orion képét nem bírom megnyitni jobbklikkel, viszont dobilaciét megtudom..

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.