Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24023) robi1979 válasza konyi79 (#23991) üzenetére


robi1979
aktív tag

No azt hiszem kezd kikristályosodni előttem egy a6400. Végig olvastam amiket írtatok, olvasok tanulok, oda vissza. Most az obiknál vesződtem el egy pöttyet. Fotózás, videózás a cél, mint írtam feljebb baba születése miatt első sorban. Meg szeretném örökíteni azokat a pillanatokat amikkel majd tini korában meg tudom zsarolni ha úgy alakul. (VICC). Szóval, kültér, beltér egyaránt és fotó-videó. Nézegettem az obikat, egy gondolat ugrott be hirtelen: qrva drágák. Az OSS kb ugyan az mint a Nikonnál a VR, én ebből a stabilizátoros háborúból kimaradtam. Videózni DSLR/MILC-el sosem videóztam, fogalmam sincs milyen. Bár, sokat változtak az obik 2007 óta amióta bővel elvoltam a Nikon D50-el és a Tamron 28-75 2,8-al. Nem volt olyan téma amit ezzel a zoom átfogással ne tudtam volna lefedni nagyon jó minőségben.

Próbálom gondolatban össze rakni a jövő beli szettem fotózáshoz, videózáshoz. Egyenlőre FIX objektívvel kezdenék, és ahogyan cseperedik a picúr, amikor már elindul akkor lehet fontos a gimbal és a zoom objektív szerintem. Látom van Sonyhoz is 50mm 1,8 OSS, ez milyen? Mennyire alkalmas fotózáshoz, videózáshoz? Az adott céloknak milyen jó ár-érték arányú objektíveket ajánlotok? Jöhet zoom is, előre gondolkodni sosem baj. Bár sokat költeni most nem akarok/tudok, lesz kiadás bőven.

Van valami mód arra hogy a Tamron 28-75 2,8-at használni tudjam a6400-on fotózáshoz?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.