Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) hm


hm
aktív tag

Tartsatok ki!!!! :) :R

(#802) szasanyi válasza TexT-BoY (#795) üzenetére


szasanyi
félisten

Mostmár teljesen általános és elfogadott hogy egy 15éves cigizik, sőt, 12-13 körül már tök normál.
Ez - nagyon remélem - nem így van! Aki így gondolja, ott nagyon elcsúszott valami. :W

Magam is próbáltam, sok évig voltam dohányos. Mondhatom - utólag, mert 18. éve nem dohányzom - semmi sincs benne, amit ne lehetne nélkülözni. Ha csak vki nem épp azt szeretné, ha mondjuk 40 éves kor körül egy orvosi vizsgálat alkalmából egy jó nagy meglepit közöljenek veve. :P Mert erre minden dohányosnak jó nagy esélye van, akárki akármit magyaráz - mellé. Hiányzik? :U

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#803) Bibby válasza szasanyi (#802) üzenetére


Bibby
addikt

Én a "valamiben meg kell halni" meg a "saját egészségem, nem?" című magyarázatokat szeretem a legeslegjobban a világon.

Ελευθερια η θανατος

(#804) Tüzi válasza szasanyi (#802) üzenetére

Amikor ilyen (meggyőződéssel mondott) szöveggel jönnek, hogy ők aztán nem akarnak 25évnél tovább élni, akkor gondolod, hogy érdekli mi lesz vele 40évesen?

Én majd akkor fogok a markomba röhögni, sőt, mutogatva röhögni :))

Ostobaság rulz...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#805) philoxenia válasza Tüzi (#804) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem a rászokással van baj, én is rászoktam 13 évesen, húszévesen meg le, ennek is már huszonkét éve. :)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#806) Tüzi válasza philoxenia (#805) üzenetére

Grat :))

Nem is szabad. Most volt per az USA-ban, hogy függőséget okozó szerekkel kezelték a dohányleveleket :D Aztán csodálkoznak, hogy lassan 400métert nem bírnak lefutni 16-18éves fiatalok (sem)

De ezt már kitárgyaltuk egyszer asszem.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#807) szasanyi válasza Bibby (#803) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez majd nem így is van. Csak azért nem mind1 miben (milyen szenvedések árán), és főleg, hogy mikor! Amúgy az esetek nagy részében - sztem többségében - igen is más egészségét is kockáztatják. Ebből is kiemelném, amikor vendéglőben (akár teraszon is) az étkező emberek mellett füstölnek. Na, ezt már akkor is útáltam, amikor dohányoztam. Most meg aztán egyenesen gyűlölöm, és nagyfokú műveletlenségnek tartom. :W

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#808) #27070592


#27070592
törölt tag

HHmmm...

Egyre több emberről derül ki hogy néhány év dohányzás után sikeresen lerakta a cigarettát, szvsz ez teljesen bíztató és pozitív dolog a most próbálkozóknak (nekem is)

Úton vagyunk lányok-srácok hajrá!

;)

(#809) szasanyi válasza Tüzi (#804) üzenetére


szasanyi
félisten

Ilyen hülyeségeket könnyen jelent ki tízenhúsz évesen, és egészségesen sok ember. Ez olyasmi, mint mikor a bodybuilding megszállotjai mondják hasonló korban, még szintén egészségesen, hogy neki kell a steroid, mert mindent megér a hatalmas izomzat, amit szeretne. És inkább éljen csak 40 évig, de úgy, mint 70-ig így. Nem vagyok rosszindulatú, de akkor megkérdezném: megérte?
És ez asszem minden káros szenvedélyre igaz. Nem a mának kell élni, hanem úgy, hogy holnap is legyen. Ez az egyik legfontosabb dolog. Egészség nélkül minden elveszti értelmét, erre gondoljatok!

Kívánok sok sikert, és kitartást mindenkinek! :C

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#810) fero02 válasza szasanyi (#802) üzenetére


fero02
veterán

"Ha csak vki nem épp azt szeretné, ha mondjuk 40 éves kor körül egy orvosi vizsgálat alkalmából egy jó nagy meglepit közöljenek veve. Mert erre minden dohányosnak jó nagy esélye van, akárki akármit magyaráz - mellé. Hiányzik? "

Erre tudnék ellenpéldát mondani...sajnos nem is egyet.

(#811) TexT-BoY válasza Bencus88 (#800) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Mindig egyedül gyujtok rá mikor A-B közötti távokat teszek, Iskolában és más épületeken belül nem is cigizem....

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#812) Emosz


Emosz
tag

Ma reggel immáron 2 hete nem gyújtottam rá :) Nagyon felemelő érzés....
Ezzel a 15 évesen dohányzik a gyermek dologgal nem értek egyet.... Szerintem nem ennek kellene a trendnek lennie... Másrészt, mi ez a per az usában? Milyen szerekkel kezelték a dohányleveleket? Itthon nem lehetne pereskedni? ;]

[ Szerkesztve ]

(#813) szasanyi válasza fero02 (#810) üzenetére


szasanyi
félisten

Sajnos én is, azért mondtam. Viszont közvetlenűl hallani sosem szeretném. :(

Jó az aláírásod! :DDD

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#814) xlalix


xlalix
tag

hi mki!
már én sem cigizek majdnem 2 hete és nem is kívánom! Eleinte a nyalokat nyomtam de már megutaltam:)
én 18-at betöltöttem és utana lettem aktív dohányos kb másfél évig,egészen mostanaig altalaban naponta 1doboz elment de volt h 2-vel is!
de megvilágosultam, mostmár azt mondom hülyeség a cigi!

[ Szerkesztve ]

(#815) Bencus88 válasza TexT-BoY (#811) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Értem.Szerintem valami mást csinálj míg elérsz a-ból b-be.Ha máshol kibírod szerintem ki fogod bírni amikor egyedül vagy akkor is.Sok sikert már ha le akarsz szokni :C
xlalix:Aki lerakja a cigit utánna mindenki így látja, az a baj sokak nem azért cigiznek mert kívánják :(

[ Szerkesztve ]

(#816) fero02 válasza xlalix (#814) üzenetére


fero02
veterán

Csak tartsd is magad akkor ehez! ;)

szasanyi: kösz :DDD :R

Amúgy pedig 30 napnál tartok! :DDD

(#817) Emosz válasza fero02 (#816) üzenetére


Emosz
tag

Nagyon jó eredmény fero02 :)
Mellesleg nálam megmaradtak olyan dolgok mint a kávézás és abszolut nem hiányzik a cigi.... Most mondjuk az is rátesz, hogy királyosan megfáztam :D

[ Szerkesztve ]

(#818) fero02 válasza Emosz (#817) üzenetére


fero02
veterán

Kösz, kösz!

A megfázás nekem is sikerült a múlt hét vége fele. Az orrom már nem gáz, de a köhögésem időnként felbosszant. Néha egészen görcs-szerűen tudok köhögni.
Na mind1, majd csak lesz vmi.

(#819) Emosz válasza fero02 (#818) üzenetére


Emosz
tag

Én elkezdtem multivitamint inni hátha segít...ha más nem, hétvégén a mézesmálnás csak kihozza ;]

(#820) old gray


old gray
addikt

Olvasgatom itt a hsz-eket és úgy döntöttem 2 hsz között elszívok egy szálat. :D

14 éve dohányzok, ez idő alatt 2x tudtam leszokni, egyszer a küzdősport miatt, egyszer egy b.nőm miatt. Mindkettő kb. 1 évig tartott, utána visszaszoktam.....

Nincs akaraterőm és nincs leszokást motiváló tényező, ez a bajom. ( tisztában vagyok magammal :) ).

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#821) bandiras2


bandiras2
senior tag

400 cigi és ami utána az emberben marad
Hány nap alatt is megy el 400 cigi? 20/doboz...20doboz... napi 1 doboz... 20 nap alatt megvan egy erős dohányosnak...

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#822) fero02 válasza Emosz (#819) üzenetére


fero02
veterán

Én vettem 500mg-os C vitamint, meg Neocitran-t. Vmit használt :DDD Mondjuk annyi pénzért használjon is. Mikor bennt voltam a gyógyszertátban és megláttam, h mennyit kell fizetni, azt hittem betojok. Szégyen.

(#823) szasanyi válasza old gray (#820) üzenetére


szasanyi
félisten

Te sosem szoktál le, csak átmenetileg nem dohányoztál. Nagy különbség! :Y Hát a motiváció sok(k), és a legtöbbször halálos: nézz be sebészeti osztályra, tüdőklinikára, stb.
Tudom, hogy kissé morbid, de igaz. Ez a legfőbb motiváció: az egészség megtartása. Akit ez nem motivál (a legfontosabb saját érdek), akkor semmi. :U
Persze az a "gond", hogy most egészséges vagy, és nem tudod/akarod beleélni magad egy olyan helyzetbe, amit akkor már mindenáron szeretnél (de már nem tudsz) elkerülni.
Legyen a fő motivációd az, hogy EZT a helyzetet SOSE ÉLD ÁT! :R

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#824) gban


gban
Közösségépítő

Én kb 20 év után szoktam le, ebből 10-12 évig biztosan sokat dohányoztam.
Egyszer csak azt mondtam, nem veszek többet.
Nem is gyújtottam rá.
2 hét mulva kaptunk ajándékba 1 kartonnal. Olyantól aki tudta hogy 2 hete nem gyújtottunk rá a feleségemmel. Kitaláltátok? Igen, az anyós volt... :O
Szóval "vissza is szoktunk" rendesen...
Rá egy évre (most lesz másfél éve) megint nem vettem cigit egyszer csak.
Az asszony se.
Nem is dohányzunk azóta.
Picit érdekes volt az elején, de kibírtuk simán. Mert tudtuk hogy jó ez így alapjába véve.
Én 1 szálat szívtam el rá 2 hétre, azóta semmit. Pedig igen gyenge ember vagyok ilyen téren. Mégis sikerült.
A feleségem 2-3-5 szálat, de ő sem már vagy 1 éve minimum, és már nem is kell neki sem.
Azért néha még eszembe jut, de persze csak egy múló gondolat erejéig, nosztalgiából, mint pl. ha befejezed az iskolát, utána még néha beugrik hogy milyen jó lenne most a haverokkal.
Apró adalék: haverom elment egy leszoktató izére, rákötöttek kábelokat, és a számítógépről irányították a dolgokat. A havernak számtek boltja van, ért is hozzá, egyből kiszúrta hogy nincs összekötve semmivel a doboz amiből jönneki a kábelek és a számítógép... :Y
2 napig bírta ezután...

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#825) Emosz válasza fero02 (#822) üzenetére


Emosz
tag

Ne is mondd, nemrég voltam énis gyógyszertárban, vettem lázcsillapítót,algoflexet meg még pár dolgot,(c-vitamin etc) és azthittem, hogy otthagyom ingem-gatyám :DDD
14 napja nem cigizek :K

(#826) fero02 válasza Emosz (#825) üzenetére


fero02
veterán

Nekem a por meg a vitamin majdnem 2.5k ft volt... :(((

Amúgy meg a mai a 32. napom! :P :DDD

(#827) Janoska26 válasza fero02 (#826) üzenetére


Janoska26
addikt

Nekem 3 hónap volt a rekord, utána mintha misem történt volna, szívtam tovább a napi 1 dobozkámat, most épp kajálok, ezután megyek és rágyújtok mer az olyan jól esik olyankor, emlékszel ;] :DD

(#828) old gray válasza Janoska26 (#827) üzenetére


old gray
addikt

Kaja meg sex után 1 szál cigi egy 2. orgazmus. :D

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#829) Janoska26 válasza old gray (#828) üzenetére


Janoska26
addikt

ez így van :R

(#830) Emosz


Emosz
tag

Mindkettőtöknek :P Szerintem még feroban is élnek az emlékek....
Mellesleg nekem már nem hiányzik az étkezés után a cigaretta :)

(#831) fero02


fero02
veterán

Janoska26, old gray: bölcset szóltatok mindketten! :R Természetesen emlékszek mind2 érzésre, ööö izé, élményre :DDD

(#832) szasanyi válasza old gray (#828) üzenetére


szasanyi
félisten

Én meg inkább mégegyszer ugyanazt! ;] 2x mégjobb, és sokkal egészségesebb! :K
De te csak füstölj... :P

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#833) Emosz válasza szasanyi (#832) üzenetére


Emosz
tag

Igazad van szasanyi :) Füstölögjenek csak , én is inkábbb megismétlem :D

(#834) fero02


fero02
veterán

33 télen nyáron :DD

(#835) Emosz válasza fero02 (#834) üzenetére


Emosz
tag

18 nap :C

(#836) szasanyi válasza Emosz (#835) üzenetére


szasanyi
félisten

Kitartás! Mindíg gondolj arra, hogy ennyit kibírtál, s ez már ne fölösleges erőfeszítés legyen. Elmúlik a "kényszer". ;)

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#837) Emosz válasza szasanyi (#836) üzenetére


Emosz
tag

Köszönöm, mindig erre gondolok ha éppen rámtörne a cigizhetnék....
De ki lehet bírni és ki is kell :) a szabadság a lényeg és már átérzem :K

(#838) #27070592


#27070592
törölt tag

november 27-én reggel gyújtottam utoljára...

az már 18 napja lenne???

fel sem tűnt... :))

(#839) fero02 válasza #27070592 (#838) üzenetére


fero02
veterán

Akkor Emosz-szal kezet foghatsz! :DDD

Nekem meg most vasárnap lesz 5. hete... :P

(#840) Emosz válasza fero02 (#839) üzenetére


Emosz
tag

Nem baj fero, utolérünk :DDD
Tegnap benéztem az egyik kedvenc torrentoldalamra és nézelődtem a videók között... Egyszer csak rákadtam egy olyan filmre aminek az volt a címe, hogy a dohányzás valódi hatásai vagy valami ilyesmi :) Olyan botrány volt a hozzá tartozó "topicban".... Remélem egyre több embert fog megérinteni ez a leszokás dolog...

(#841) Emosz


Emosz
tag

Mellesleg utánaszámoltam egy picit, az elmúlt 6 évben mialatt cigiztem reálértékben kb. egy millió forintot fújtam a levegőbe! :Y Azthiszem ez már igen jelentős összeg......

[ Szerkesztve ]

(#842) szasanyi válasza Emosz (#841) üzenetére


szasanyi
félisten

Még az a szerencse, hogy az emberi szervezet toleránsabb, mint a pénztárca. Különben már most nagyon sz@rul néznél ki... :D

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#843) Emosz válasza szasanyi (#842) üzenetére


Emosz
tag

Igazad van, elkorhadt gyárkéménynek kellene lennem :D De tudod mi boldogít? Hogy még időben rájöttem arra, hogy hülyeséget csinálok, 24 éves leszek tehát bőven van ideje kiürülnie a szervezetemből a nikotinnak meg a többi méregnek....
Másrészt toleránsabb a pénztárca az igaz de ha most itt lenne ez a kis pénz amit elpöfékeltem... Jó, lehet akkor is elköltöttem volna csak valószinüleg sokkal hasznosabb dolgokra :)

(#844) szasanyi válasza Emosz (#843) üzenetére


szasanyi
félisten

Állítólag 3 év nem dohányzás után a volt dohányosnak is annyi esélyen van pld. tüdőrákot kapni, mint annak, aki soha sem dohányzott. ;)

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#845) Emosz válasza szasanyi (#844) üzenetére


Emosz
tag

Ez jó hír :) Viszont elmondanék még valamit a leszokással kapcsolatban: sokan ugyebár attól félnek, hogy el fognak hízni ha leszoknak, meg sokat fognak nasizni és ezért inkább változatlanul cigiznek... Gondolkodjatok el azon, hogy nem jobb inkább 5-10kg plusz súly mint egy nagy meglepi az orvosnál :F
Énis többet nassolok mióta nem cigizek de nem azért, hogy pótcselekedjek hanem mert újra érzem a finom ízeket!

(#846) szasanyi válasza Emosz (#845) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez a fajta "kényszer" a legtöbb embernél elmúlik, és még a testsúly is visszaáll. :)

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#847) #27070592 válasza fero02 (#839) üzenetére


#27070592
törölt tag

Szervezhetnénk egy találkozót olyan fórumtársaknak akik a topik hatására próbálkoznak lerakni a cigarettát.

Valamelyik dohánygyár lehetne a főszponzor... :DD

(#848) fero02 válasza #27070592 (#847) üzenetére


fero02
veterán

Az 5let nem rossz, de sztem egyenlőre nagyon kevesen lennének... :DDD én sem a topik miatt hagytam abba a bagózást... :B

(#849) Emosz válasza #27070592 (#847) üzenetére


Emosz
tag

Én benne vagyok, ki ül le tárgyalni valamelyik dohánygyárral? :DDD

(#850) fero02


fero02
veterán

Srácok!

Ma 5 hete nem bagózok! 35 nap... :C

Büszke vagyok magamra! :DDD Vagy ne legyek még? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.