Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Szemét dohánygyárak! Nekik kellene fedezniük a leszokáshoz való tapaszokat, tablettákat, minden segítséget, mivel miattuk tartunk itt. Belekevernek minden s˝#rt csak azért, hogy véletlenül se szokjunkl le róla. Mindenkinek abba kéne hagyni a dohányzást és JÓL megsz#vn@k ;]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#352) BITBOYS válasza Motion_Blur (#350) üzenetére


BITBOYS
addikt

Hát igen, a bulik a legveszélyesebbek, akkor fogy ám a cigaretta, mintha ingyen lenne ;]
Van egy-két haverom akik szilveszterkor megfogadták, hogy leszoknak és rituálisan összezúzták a maradék cigarettájukat. Másnap reggel pedig kirakosdit játszottak azért, hogy összerakjanak a széttört cigikből legalább egy szálat. Grat :F

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#353) Motion_Blur válasza BITBOYS (#352) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mentem szilveszterre vásárolgatni, csak a cigi került 1100Ft-ba. És 8 óra alatt elment :( Füstté vált :DD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#354) BITBOYS válasza Motion_Blur (#353) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nálam volt a szilveszteri buli és kb 15en lehettünk. Ennyi csikket még nem láttam lefolyni a budin amit lehúztam. Na én itt döntöttem el, hogy leszokok.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#355) chop válasza Motion_Blur (#353) üzenetére


chop
őstag

remelem a leszokasi probalkozasom nem lesz fustbement terv..:)

(#356) Motion_Blur válasza BITBOYS (#354) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én egyelőre nem tervezem, nem akarok, amíg a fősulit el nem végzem. Ezekben a hetekben szó szerint szétb@sz az ideg :(

Neked sok szerencsét ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#357) BITBOYS válasza Motion_Blur (#356) üzenetére


BITBOYS
addikt

Köszi :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#358) Motion_Blur válasza chop (#355) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Első próbálkozás? Nekem 5. alkalommal sikerült, mert akkor akartam, előtte csak járt a szám.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#359) chop válasza Motion_Blur (#358) üzenetére


chop
őstag

mar legalabb 3.:)

(#360) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Ez a leszokás már most k. rossz :Y
Legszivesebben vennék egy szivart és elpöfékelném :O

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#361) chop válasza BITBOYS (#360) üzenetére


chop
őstag

tudom, de ki kell tartani.. :O

(#362) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Hányadik napnál jártok? Nekem az 5. volt a legnehezebb.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#363) x_o_n válasza BITBOYS (#352) üzenetére


x_o_n
veterán

hát igen a bulik a legrosszabbak...első alkalommal emikor igy leszokásfolyamatában lementem,megőrültem hogy ott meggy a storyzás mindenki sörözik meg dohányzik...és bennem meg még megvan hogy tudom hogy tök jó érzés szivni az a büzrudat..de nem és nem gyujthatók rá..iszonyat volt a pia is tök szarul esett...viszont az egész éjszakát át denszeltem:)azóta az alkoholról is leszoktam...sőt a lerosszabb ami be is kavart az első 1-2 hónapban leszoktam a kávéról...mert hogy az is csak spanolta az embert ,azóta ujra kávézom már:)de ezt is mint jótanács emlitem...ja és én nem hiztam meg:)a meghizás is tévhit:)

(#364) x_o_n válasza x_o_n (#363) üzenetére


x_o_n
veterán

ja és spanoljátok magatokat hogy havonta elszivtok egy processzort vagy egy sata winyot:)
ez sajna tény:)
én mielött leszoktam szinte azért tuloráztam napi +1 órát hogy a heti cigim meglegyen....pedig azt a heti 5-6e forintot elkölthettem volna másra is.
bakker majdnem 3 hónap alatt elszivtam egy sandiego procit:)))

(#365) Nimda


Nimda
addikt

Kitartás emberek képesek vagytok rá!Én tavaly decemberben raktam le 1 éve a bagarettát.Nem volt könnyü a kezdet,de gondoljatok csak bele...nincs többé büz,kéményeffektus,nem harácsolsz reggelente és végre érzed az illatokat,na meg marad lóvé pl.új vinyóra vagy procira..:D...
A piálás nekem se megy mióta nem ontom magamból a füstöt...szilveszterkor is alig ittam meg egy üveg pezsgöt,de már leszakadt az állam a sok rókázástól..:)...és mivel a környezetem olyan,hogy senki nem bagzómacska,nem is jutott eszembe a cigi..:)

Na x_o_n megelözött..:DDD

[Szerkesztve]

(#366) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Én tisztára becsavarodtam ma, hogy nem gyujtottam rá. Hiányzott nagyon a cigi.
Viszont tömtem a kaját a fejembe, hogy véletlen se essek bűnbe, sikeresen. A melóhelyen is csak pislogtak és bíztattak, csak így tovább...

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#367) chop válasza Motion_Blur (#362) üzenetére


chop
őstag

gyarlo vagyok, igy ma ragyujtottam. amugy az elejen vagyok, de muszaj betolnom magamba egy kis nikotint, mert nem tudok aludni. de az 1-2 szal (inkabb 1) mar igy is eleg nagy elorelepes az eddigi majdnem dobozhoz kepest.
igazabol amig nem csinalok vmi mast helyette, addig gazos lesz, de ugy nez ki, hogy jovohettel le fogok jarni terembe, meg hetvegenkent focizni. szal sportal probalom meg eluzni a vagyamat. regen allandoan mozogtam (regen..), mostmar csak hetente egyszer teremfocizom, es bevallom, hianyzik a mozgas. (addig kell orulni)
meg el akarok jarni hetente 2-3x estenkent futni kicsit.
no, majd meglatjuk mi fog megvalosulni belole, remeljuk minel tobb:)

(#368) BITBOYS válasza chop (#367) üzenetére


BITBOYS
addikt

Go, go, go...

:C

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#369) vicces


vicces
addikt

csakhogy lelkesitsem a leszokni vágyókat, én ma cigiztem
beültem egy kávézóba, kértem egy kávét, és rágyújtottam. :C
aztán kb 10 perc mulva hugom nyomta el, mert elfelejtettem, hogy még leégett a hamutál szélén :D

magyarul nem is az hogy nem esett jol, csak furcsa volt, hogy ÉN dohányzok.
kövessétek a példámat, szokjatok le erről a szemétről.

[Szerkesztve]

:)

(#370) chop


chop
őstag

mondjatok vmi biztatot, nagy a kisertes:)

(#371) PuFFoK válasza chop (#370) üzenetére


PuFFoK
tag

Milyen kísértés? Dobd ki a cigit :).

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#372) Motion_Blur válasza chop (#370) üzenetére


Motion_Blur
félisten

az úgy nem lesz jó, hogy napi 1-2 szál :( végleg abba kellene hagynod! én amikor nagyon ideges voltam, lenyomtam egy 40-50 fekvőtámaszt és lenyugodtam :)

Ma fekvőtámasz helyett újra a fehér marbit tolom ;]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#373) chop válasza PuFFoK (#371) üzenetére


chop
őstag

nem lehet, mert muter szivja..:(

(#374) chop válasza Motion_Blur (#372) üzenetére


chop
őstag

hat, ez a masodik nap, hogy cigi nelkul vagyok...szal egyelore jo uton haladok ,de ez meg nagyon az eleje:(

(#375) Re-Tech válasza BITBOYS (#366) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

Sztem jól választottál főbűnt, a falánkságot éppen az ilyen helyzetekre találták ki ;]

(#376) BITBOYS válasza Re-Tech (#375) üzenetére


BITBOYS
addikt

Vétkeztem :O
Cigizek már megint, viszont már nem annyit. Összekaptunk barátnőmmel, és tessék...itt a vége a leszokásnak :Y
De nem fogom ezt annyiba hagyni....

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#377) Re-Tech


Re-Tech
aktív tag

Ha már beleestetek abba a hibába, hogy tizen x évesen rászoktatok a bagóra (kellemetlen szagok, ruhán is érezni, drága, egészségtelen és tökre értelmetlen), csak azért, hogy a haverok ne nézzenek ki (csordaszellem), egyvalamit fogadjatok meg: Ha gyereketek lesz, neki(k) nem fogjátok engedni, hogy dohányozzanak és minden eszközzel meg fogjátok akadályozni, hogy rászokjanak. Soha életemben nem kiívántam a cigit és el sem tudom képzelni, mi lenne képes rávenni, hogy elbökjek egyet.

(#378) chop válasza Re-Tech (#377) üzenetére


chop
őstag

egy olyan valaki, aki sosem dohanyzott nem fogja megerteni, hogy mi a jo a cigiben..amugy semmi. semmi olyasmi, ami egy nem dohanyzot megfogna. ez ilyen fura.
ha meg dohanyzom, akkor nem tilthatom el a gyerekemet attol, amit en is uzok..nagyon nem lenne fair. megoldas: leszokom

es orulj neki, hogy sosem cigiztel, irigyellek.

(#379) chop válasza BITBOYS (#376) üzenetére


chop
őstag

es miutan ragyujtottal jobb lett? kotve hiszem..
amikor nagyon cigizhetnekem van, akkor en abbol indulok ki, hogy egy cigi nem fog megoldani semmit, csak megjobban fogom kivanni a kovetkezot. akkor meg minek kinzom magam a leszokassal?! vegul nem gyujtok ra es gyoz a jozan esz. egyelore...

(#380) Grass


Grass
aktív tag

A legegyszerűbben leszokni a cigiről úgy lehet, ha nem gyújtasz rá többet. Szerintem minden ilyne tapasz meg nikotin rágó hülyeség. Akik kitalálták azok megszedik magukat azokon, akik ilyenektől várják a megoldást. Ne gyújts rá. túl fogod élni. Ennyi.

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#381) chop válasza Grass (#380) üzenetére


chop
őstag

ott a pont

(#382) vicces válasza chop (#381) üzenetére


vicces
addikt

viszont vannak olyan pszihológiai esetek akiknek csak a tapasz segit, én ismerek 2t is. és tényleg bejött. egyik sem én vagyok. nekem nem kellett tapasz :D

:)

(#383) drobijani


drobijani
csendes tag

hali mindenki
gondoltam leírom az én ''tapasztalatomat'' a leszokásról, hátha vkinek segítek.
Édesapám masszív dohányos volt, 10 éven át, de amikor még kicsik voltunk nem igazn volt jó, hogy mindenhol cigifüst van+ cigiszag, ráadásul anyagilag sem áltunk valami jól, szóval a körzeti dok azt tanácsolta, hogy rágózzon helytte. Nem az ilyen ma kapható rágógkra gondolok amiben nikotin+meg minden xirxar van, hanem eccerű gigamenols orb*t!
Láss csodá - nem mondom, hogy nem izzadott az öreg az első hetekben - úgy egy 1/2 év múlva teljesen elmúlt a nikotinéhsée. A trténethez tartozkik, hogy annyira megszokta a rágózást, hogy most már rágóra gyújt rá :) !

''Embelek! Jeluzsálem népe, Lóma a balátotok!''

(#384) Nimda válasza drobijani (#383) üzenetére


Nimda
addikt

Grat!:C...kevés embernek sikerül ''csupán'' rágóval...;)

(#385) -oli-


-oli-
aktív tag

Fater is állandóan rágózik, se sunyiban rágyújt néha...:D

(#386) MyKonzerv válasza -oli- (#385) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

cigit én is letettem tavaly szept 11-én...de nem számít nagy előrelépésnek, mert spanglizok helyette :( meg néha vízipipázom...
de cig legalább nem (tehát a szagtól megszabadultam)

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#387) ALI_G


ALI_G
veterán

Én férfi embert, csak nő hatására láttam leszokni (meg rászokni, visszaszokni :D). Tisztelet a kivételnek.

(#388) -oli-


-oli-
aktív tag

Én egyik napról a másikra tettem le 10 év után...xar volt, de sikerült, pedig nincs egy olyan nagy hűde-nagy akaraterőm, inkább elhatározás kérdése szerintem.

Viszont azóta nagyon megváltoztott a dohányosokról alkott képem(ne vegyétek személyeskedésnek): csak sajnálni tudok minden dohányost, a dohányzás pedig, ha rajtam múlva teljes tiltásba kerülne...ezért meghalni sok tízezer embernek évente csak Magyarországon és amit keres az állam, azt elkölti a tödőbajosok kezelésére... :(

(#389) adalbert1 válasza drobijani (#383) üzenetére


adalbert1
veterán

Akkor még egy tapasztalat a ''szülők felől''. Nekem anyám anno úgy szokott le, hogy egy pénteki nap megtudta hogy terhes, eldöntötte, hogy hétvégén még cigizik, és hétfőtől már nem gyújt rá. Ennek már vagy 23 éve... De mondta, hogy még évekig álmodta azt, hogy cigizik, meg gondolom szar lehetett (főleg hogy kiskoromban biztos az idegeire mentem), hogy egy két nehéz helyzetben nem gyújthatott rá...


Másik példa: volt egy haverom, aki 4-5 év után letette a cigit, rá 2-3 évre gondolt egyet és újra rágyújtott, ergo nem sokat ért az a 2-3 év.

Ellenpélda: egy másik haverom viszont már több mint egy éve nem cigizik, és jelenleg nagyon úgy néz ki, hogy soha nem is fog.

(#390) -oli-


-oli-
aktív tag

Jó 3 éve szoktam le, de bármilyen hihetetlen, még mindig simán el tudnék szívni egy cigit...el is szívtam kb 3-at...persze ettől még nem szoktam vissza és nem is fogok :) Aki nem dohányzik meg ne próbálja azt tudom javasolni...felszedtem jó pár kilót és - lehet, hogy nem ettől - fáradékonyabb vagyok...

(#391) rebel56


rebel56
tag

Az imént szívtam el az utolsó szál cigarettámat.. holnaptól próbálok meg leszokni. Ezt már mondtam egy párszor az utóbbi hetekben, mégis, most komolyabban gondolom.. szurkoljatok! :)

(#392) kew válasza rebel56 (#391) üzenetére


kew
senior tag

hajrá :C
én azt kötöttem ki, hogy ha eléri a bagó ára az 500huf-ot, akkor leteszem.
már 490.-nél tart :U

(#393) x_o_n válasza rebel56 (#391) üzenetére


x_o_n
veterán

hát igy nem fog menni
már csak azért sem mert a holnaptól leszokom nem müködik... nyugodtan szivj el 2-3 szálat reggel és utána szokj le..azért 2-3 mert az egy szál sem müködik.....persze készülj fel rágóval több izüvel mert utálni fogod mindet... és egy tál hamutartó tartalmat tarts meg otthon...és ha esetleg nembirod a cigeretta hiányát ..akkor szagold meg...érezd azt amit mások éreztek mikor dohányoztál...hidd el nem akarsz majd rágyújtani...
amugy 2-5 hét alatt le lehet szokni , kicsit ingerültebb leszel és vannak erős dohányosoknál tünetek ... és tapasz meg nikotinos rágó és társai feledd el!!

(#394) c4-eXp


c4-eXp
aktív tag

Nekem egyik napról a másikra sikerült leszoknom. Már több mint 1 éve. Mondjuk nem is mondanám, hogy rá lettem volna szokva. Csak úgy cigiztem.:DDD

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#395) rebel56 válasza x_o_n (#393) üzenetére


rebel56
tag

Köszi a tippeket! Rágó mindig szokott nálam lenni, meg TicTac, hogy elnyomjam a kellemetlen mellékhatásait!
Ha ezt kicsit előbb megtudtam volna, hagyok pár szálat.. Most azonban már elfogyott, s ha veszek egy dobozzal, akkor nem állok meg 3 szálnál. Meglátjuk. Egyébként azért ez a nagy elhatározás, mert úgy néz ki megszűnt az az űr, amelynek betöltésére hiánypótlóként érkezett a koporsószeg...

(#396) rebel56 válasza rebel56 (#391) üzenetére


rebel56
tag

Az első nap végén még tartom magam. ;] Dél körül megpróbálkoztam meggyőzni magamat olyan mondatokkal, hogy ''ennyi jár'', ''egyszer élünk'', délután gyártottam hozzá ideológiát (azzal ha egyáltalán nem dohányzom nem győztem le a nikotint, csak látszatgyőzelem mint az absztinens magatartás az alkoholbetegség felett), de aztán kibírtam. Azért érzem, nehéz napok jönnek. :B

(#397) kew válasza rebel56 (#396) üzenetére


kew
senior tag

na hogy állsz?
dumaltam egyik haverommal a leszokásról, meg olvasgattam ezt a topicot, ugyhogy tegnap gondoltam kipróbálom énis a leszokást :)
a reggeli kávénál baromira hiányzott, most ugy ahogy elvok.

4óra körül lesz 24 órája, hogy ''tiszta'' vagyok :DDD

(#398) rebel56 válasza kew (#397) üzenetére


rebel56
tag

Mit mondjak? Elég szarul.. ;] Szombaton semmi, vasárnap pár slukk barátnőméből, hétfőn vettem egy dobozt.. Nincs meg a motiváció. :( Most lenyomom napi 3 szálra az adagot, az szerintem már elfogadható mértékű, meg azt meg tudom oldani anélkül, hogy úgy érezzem most le kell mondanom valamiről. Gyenge vagyok, ez van. :U
Sok sikert kívánok! :R

[Szerkesztve]

(#399) (ÉN)közPONT válasza rebel56 (#398) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Nekem úgy sikerült ,hogy napi 3 szálra csökkentettem az adagot utána 2 ,1 és elhagytam az első 1 hónap Kurvaszar lessz ..jönnek az ''elvonási'' tünetek de utána nem fog hiányozni jah és főleg kapsz levegőt és újra fogod érezni az illatokat rendesen !


Én 3 hónapja tettem le ............azóta 1 szál se volt !

1 valamire kell vigyázni a nagy stressz kiválthat olyan reakcíót ,hogy a K életbe most kell rágyujtanom na ezt próbáljátok elkerülni ....inkább 2 sör ,vagy mittudomén boxzsák mint a cigi felé nyúljatok mert elég 1 szál és újra visszaszoktok .......nálam 1x volt ilyen 1 év után szoktam vissza .és nem akarnék újra visszaszokni .

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#400) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#356) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Változott a helyzet, 5 napja egy szál sem (igaz soha sem szívtam el (átlag!!) napi 5-6 szálnál többet).

5 napja sikerült nagyon csúnyán berúgnom és nagyon sok cigit elszívnom (3 napig k.o voltam). Akár meg is halhattam volna, de szerencsére ott voltak a barátaim. Úgy gondolom, ez egy jel volt, hogy itt véget kell vetni ezeknek a káros szenvedélyeknek (nem vagyok alkoholista, csak szerettem pl. 3-4 hetetne k.o-n lenni). Mostantól no cigi, no pia, és sok futás (most is ott voltam :D)

Sok szerencsét mindenkinek a leszokáshoz! ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.