Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Eagl3 válasza kat29 (#1297) üzenetére


Eagl3
veterán

"Hetente 2-3szor eljárok futni, ill, mindenhova biciklivel járok."

Le a kalappal :)

(#1302) Eagl3 válasza rup1u5 (#1299) üzenetére


Eagl3
veterán

Ezt már jópáran elsütötték...

(#1303) Picco


Picco
addikt

nem, en NEM CIGIZEK TOBBET!!!!!!

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1304) Picco válasza Picco (#1303) üzenetére


Picco
addikt

fekete egbolt, enyhe szello, Picco meg mindig kitart :K
bar kezd veszesen fogyni a nyalokam :B
viszont ma legalabb 6-7 kilometert futottam....hiaba kell a mozgas vagy ha nem akkor megorulok :D

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1305) kat29 válasza Picco (#1304) üzenetére


kat29
csendes tag

Hogy vagy? Tart még a nyalóka? :DD
Remélem nem gyújtottál rá. Kitartás. :K

(#1306) Picco válasza kat29 (#1305) üzenetére


Picco
addikt

egyenlore meg jol birom, voltam ma is futni, meg bowlingozni.
nyalokaban az a jo h ha elfogy akkor meg ott a szara, azzal lehet meg jaccani :)
nem, en nem cigizek tobbet :) (legalabbis kurvara remelem :D )

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1307) Pecc


Pecc
őstag

Hali! Lassan egy éve leszoktam.
Egy párszor azóta rágyujtottam, illuminált állapotban:) de elég erős vagyok ahhoz, hogy hidegen hagyjon és ne szokjak vissza véletlenül se soha. Kívánom a leszokásban lévőknek is ezt az "erőt". :R

(#1308) VladimirR válasza Pecc (#1307) üzenetére


VladimirR
nagyúr

mi vitt ra a leszokasra es mi adott erot az elso napokban/hetekben?

jah es minden elismeresem

(#1309) Pecc válasza VladimirR (#1308) üzenetére


Pecc
őstag

Köszönöm! :R
Lehet rosszul hangzik, de elsősorban a pénz, sokat szívtam naponta.
A reggeli köhögések eltűnése, már csak ráadás. :Y
A megtakarított pénzről nem is beszélve. :U
Nagyjából ezeknek a tudata motiváltak, ez az igazság.

(#1310) Eagl3 válasza Pecc (#1307) üzenetére


Eagl3
veterán

Én szilveszter óta nem gyújtottam rá. :)

(#1311) Pecc válasza Eagl3 (#1310) üzenetére


Pecc
őstag

Helyes:) :R

(#1312) kat29 válasza Pecc (#1309) üzenetére


kat29
csendes tag

A fő motiváció nálam is a pénz volt. Havi 25-30 ezer körül költöttem el cigire. :O Január óta nem gyújtottam rá és sokkal jobb a közérzetem azóta ill. már én sem fulldoklom a köhögéstől reggelente. :D

(#1313) Pecc válasza kat29 (#1312) üzenetére


Pecc
őstag

Csak így tovább! :R

(#1314) fero02


fero02
veterán

Rég voltam itt.

Ki hogy bírja? :U

(#1315) Eagl3 válasza fero02 (#1314) üzenetére


Eagl3
veterán

Eszembe se jut a topic ;)

(#1316) fero02 válasza Eagl3 (#1315) üzenetére


fero02
veterán

Az hiba! :((

Mert még, h a bagóra nem gondolsz, azt megértem... :DDD :R

(#1317) Eagl3 válasza fero02 (#1316) üzenetére


Eagl3
veterán

Amúgy semmi extra, jól bírom :) nem is gondolok rá, csak nagyon ritkán, akkor is csak átfut az agyamon és kész.

(#1318) fero02 válasza Eagl3 (#1317) üzenetére


fero02
veterán

Ez remek! Valahogy én is így vagyok ezzel.

(#1319) Janoska26


Janoska26
addikt

Túl vagyok 11év bagó után, 1hét cigimentes hetemen, még bírom :K

(#1320) Eagl3 válasza Janoska26 (#1319) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem bírni kell, élvezni ;)

(#1321) Janoska26 válasza Eagl3 (#1320) üzenetére


Janoska26
addikt

élvezem, azt a plusz 3 kilót is ami azóta jött rám :U egyébként 100-szor jobb a közérzetem, és a piát is jobban bírom, hétvégén pezsgőztem söröztem jópárat oszt semmi bajom se volt :DD

[ Szerkesztve ]

(#1322) Eagl3 válasza Janoska26 (#1321) üzenetére


Eagl3
veterán

1 hét alatt 3 kiló... az semmi, 5 perc alatt leadod (kidobod) ;]

Igen, egyébként a másnaposság is roszabb ha dohányzol.

[ Szerkesztve ]

(#1323) Mephee493


Mephee493
csendes tag

Sziasztok!
Nekem most lesz május elsejével egy éve hogy letettem a cigit. 6 éven keresztül napi átlag egy dobozt elfüstöltem, és ha nem volt éppen cigim még a pipadohányt is elszívtam kínomban :S . Így utólag belegondolva tiszta hülyeség volt rászokni. Szóval ez az 1 év elég volt ahhoz, hogy még a füstöt is totálisan megutáljam.Viszont az enyhe köhögés még megmaradt emlékül sajna. :S
Szóval pár jótanács a leszokáshoz:

1. Nálam a tapasz volt a nyerő kombináció. 3 féle erősségben lehet kapni.Nekem elég volt kb 1,5 doboz a legerőssebb fajtából és le is szoktam. Szóval felragasztod, egész nap hordod, ennyi. Persze az elején mégis sikerült elszívnom mellette pár szálat, de miután rendszerességel erős szédülést és hányingert produkált a kettő együtt (a nikotin többlet), gyorsan meggyözött, hogy letegyem :). Az a feeling elkerülése vhogy erős motiváló erőként hatott rám :)

2. Második legfontosabb tényező természetesen az akaraterő. Tudni kell nemet mondani a haveroknak, stb. Saját tapasztaltból mondom, hogy akkor éreztem a legnagyobb késztetést, h rágyujtsak, mikor haverok vagy mások is füstöltek mellettem. Szóval lehetőleg kerüljétek az ilyen helyzeteket, amikor kínálnak mondjatok nemet.

3. Találjatok a cigizés helyett valami másik pótcselekvést (pl. sportolást, rágózást, olvasást stb.) amivel el lehet ütni az időt, mert leszokás folyamata alatt hirtelen úgy tűnik nagyon sok időd szabadul fel és olyankor nem tudsz mit kezdeni magaddal, megint jönnek a késztetések (pl buszmegállókban, stb. :).

Szóval nagyjából nálam ezek kellettek ahhoz, hogy teljesen leszokjak.
Kitartást kívánok a leszokóknak! :).

(#1324) shtml válasza Janoska26 (#1321) üzenetére


shtml
őstag

és a piát is jobban bírom

Már ezért érdemes volt leszokni, nem?

(A tüdőrákot elcseréled májzsugorra.)

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#1325) Janoska26 válasza shtml (#1324) üzenetére


Janoska26
addikt

Neeem, egyáltalán nem erről van szó :DDD 3 sört ittam meg olyan 3 pohár pezsgőt, máskor ettől már majdnemcsakhogy paff vagyok, most meg semmi :DD

(#1326) shtml válasza Janoska26 (#1325) üzenetére


shtml
őstag

Én nem dohányzom, mégis már a három sörtől lefordulnék a székről.
Persze értem, mit akarsz mondani. Mivel nem mérgezed a szervezeted a nikotinnal, nyilván sokkal többet képes elviselni, mint azelőtt.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#1327) Janoska26 válasza shtml (#1326) üzenetére


Janoska26
addikt

aha :K nomeg nem beszélve hogy az étvágyam is jobb, amitől ugye megintcsak jobb az ember tűrőképessége :)

(#1328) TTomax


TTomax
nagyúr

Sokat gondolkodtam leirjam-e,vegul ugy dontottem leirom hatha valakit eppen ez a par sor segit at a nehez idoszakon.
Kb 15 evig dohanyoztam,most szeptemberben lesz 2 eve hogy egy szalat sem szivtam.En nagyon nagyon nehezen szoktam le,es eletem legnagyobb sikerenek konyvelem el.Eveken keresztul probalkoztam siker nelkul,mindennapi tema volt szamomra a leszokas.Lelkiismeretfurdalasom volt,hogy mergezem magam es a sorozatos kudarcok csak melyitetettek a sajat magam iranti gyuloletet.
Aztan kb masfel evvel ezelott oda jutottam hogy semmi sem draga,csak vegre ponotot tudjak tenni a vegere.E szerint is cselekedtem,kepeztem egy kisebb anyagi tartalekot.
Az elvem az volt,hogy "barmit" megengedhetek magamnak semmi sem draga csak a cigarettat nem...
Az elso napra nagyon emlekszem,vettem rogton tapaszt.... a legerosebbet...ejszakara...persze nem olvastam el a hasznalati utasitast es a mellkasomra ragasztottam.Reggelre elvolt zsibbadva a fel oldalam,de a cigit nem kivantam.A tapaszt sem.....
Aztan jottek a napok...mindig kitalaltam valamit amivel elfoglaltam magam...szoli ,szauna ,edzes, uszoda ,etterem,haverok,buli,hanta, meg ami csak eszembe jutott...persze nem dolgoztam.Elkezdtem otthon edzegetni,amit azota is csinalok.
Most mar merem azt mondani sikerult, meg tudtam talani azt a kapaszkodot ami az akaraterom melle kellett.Mindig csak az jart a fejemben hogy "barmit csak azt ne"....
Utolag erzem csak,hogy nem a dohanyzast,vagy a nikotin utanni vagyat hanem magamat kuzdottem le.
Mindenki aki csak belep ide a topicba az foglalkozik a temaval,az elso lepes .En ezzel a par sorral tudok csak segiteni azoknak akik le szeretnenek szokni,sok sikert es turelmet kivanok mindenkinek.
UI:Elnezest az ekezetek hianyaert de Angol XP-m van angol klaviaturaval....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1329) beltram válasza TTomax (#1328) üzenetére


beltram
tag

Nagyon át tudom érezni, amit leírtál, én is hasonló dolgokon mentem keresztül. Sajnos vannak kisebb visszaeséseim, de úgy érzem, hogy már erősebb vagyok, mint a cigaretta és tudom irányítani a dolgokat.
Én egy évig nem szívtam semmit, utána két hónapra visszaszoktam, de most ismét tiszta vagyok. :)

pace be with you

(#1330) fero02 válasza beltram (#1329) üzenetére


fero02
veterán

A mi "fajtánk" sosem lesz tiszta. ;) Csak passziváltuk magunkat. :)

(#1331) beltram válasza fero02 (#1330) üzenetére


beltram
tag

Leszokni nem fogunk soha, de tiszta időszakok lehetnek. :)

pace be with you

(#1332) Déta


Déta
tag

A story

Hát mit ne mondjak, ha volt gátlásos, anti-szociális, kockafejű alak ezen a sárgolyón, Én az voltam... Ha megállt valaki mellettem nem tudtam, hogy beszélgessek vele. A saját padtársammal sem tudtam szót ejteni... Volt ez anno. IX.-ik osztályban. Aztán a pöcs ki lett mindennel és neki kezdtem cigizni. Otthon.
Soha el nem felejtem, hogy minden szál után a f*sás ölt meg. :DDD :DD
De még azért is, mindennap meg volt a csomag és bár osztogattam, mert Én alig vártam, hogy elfogyjon, végre sikerült valamilyen szinten szocializálódni. Ez jó dlog volt... Aztán ugye a cigis csajok is szóba jöhettek :U és tényleg (bárki bármit mondd) menő volt cigizni. Olyan felnőttesnek éreztük magunkat... :B

Azóta már átestem a ló másik oldalára... Van, hogy ülök a szobában, egy üveg fehér Garonne társaságában és hallgatom Presser Gábort és akkor töltök, rágyújtok, és elmerengve hallgatom a zenét...
Amikor meggyújtom, az slukk még "recseg", s azt mindig mélyen letüdőzöm, nem úgy, mint a taknyos tizenévesek, hanem igazi érzéssel... Egy sóhaj kiséretében kiengedem, és akkor a gerincemen végigfut valami bizsergés, ami kissé szétolvad, s egy pillanatra mintha a hajhagymáim izzadnának, majd kábulat önt el, picit vészes, mint a szűzesség elvesztése, de édes... :)) :D :DD :DDD

Na kb. itt vagyok: IMÁDTAM CIGIZNI. Ez volt a mindenem. Csokival: szétjened a szádban, leszívd a füstöt, egyet még körözöl a nyelveddel és akkor fújod ki. Olyan... utolérhetetlenül finom füst lesz belőle. :DDD

De most már meguntam, hogy nem érződik a tízezer frintos parfüm Rajtam, csak az a Qrva cigifüst, büdös a szám, a hajam, a ruhám, sárga a körmöm, 54 kiló vagyok :((( :((( :((( és az Istennek se tudok hízni.

Tegnapelőtt éjjel kezdtem neki a topicnak és végigolvastam. (Sipi16 kiábrándultam belőled... :( ) Jelentem, beállok Én is. Lesz, ami lesz. A profilomban összeállítottam egy gépet, amíg az meg nem lesz, minden darabkájával együtt, addig nem gyújtok rá... Azután is csak lejmolni fogok, s csak ha van melléje még valami ital. Nme akarom azt írni hogy soha, mert néha tényleg jót tesz egy-egy szál a kaja után, de most már tisztában vagyok a veszélyeivel és inkább f*ngodózom egész nap, csak nem cigi. ;]

Na hosszúra sikerült, ez a lényeg:
2008.május.8 00:00

Eltelt, 0 év 1 nap és 21 óra. :DD GoGoGo mindenkinek!!!! :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#1333) Eagl3 válasza Déta (#1332) üzenetére


Eagl3
veterán

"Amikor meggyújtom, az slukk még "recseg", s azt mindig mélyen letüdőzöm, nem úgy, mint a taknyos tizenévesek, hanem igazi érzéssel... Egy sóhaj kiséretében kiengedem, és akkor a gerincemen végigfut valami bizsergés, ami kissé szétolvad, s egy pillanatra mintha a hajhagymáim izzadnának, majd kábulat önt el"

Igen. Ezt az érzést fulladásnak hívják.

U.i.: Sok sikert. És abszolútt ne gyújts rá mert annál roszabb. A koca bagós roszabb mint a lánc dohányos.

(#1334) Déta válasza Eagl3 (#1333) üzenetére


Déta
tag

Oké. :U Igazad van. :DDD

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#1335) fero02 válasza Déta (#1332) üzenetére


fero02
veterán

Úgy összességében hány évet bagózotál?

(#1336) Déta


Déta
tag

Hát olyan 5-6-ot, de ne tudd meg, hogy 2 dobozokkal szívtam, láncban... :(((

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#1337) fero02 válasza Déta (#1336) üzenetére


fero02
veterán

A mennyiség az borzasztó, de maga az évek száma annyira nem gáz.

Viszont az eleje elég cinkes lesz Neked is (mármitn a leszokásé). Keríts vmit a kezed ügyébe, amivel tudod majd piszkálni a szádat és nem tudsz vele magadban kárt tenni. :DDD

(#1338) Déta válasza fero02 (#1337) üzenetére


Déta
tag

Kajának hívják...
Amúgy 174/54 vagyok... :DDD
Amikor szél van, két követ teszek a zsebembe, hogy ne fújjon el...
Két nap alatt befigyelt 1,5kg+. Nagyon királyságos... :DD :C

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#1339) Déta


Déta
tag

3.-ik nap... :DDD
Kapok levegőt, érzem az illatokat, (a mosatlan zoknit az ágy alatt), annyit eszek, mint egy viziló, holott azelőtt egy csoki szelettel kihúztam a napot. :))
Hajrá mindenkinek, aki leszokni akar!!!!!! :DD :DD :DD

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#1340) Sipi16 válasza Motion_Blur (#1001) üzenetére


Sipi16
senior tag

Miért visszaszoktál?? :F

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#1341) Déta válasza Sipi16 (#1340) üzenetére


Déta
tag

Te mi a töknek szoktál vissza? Elmondod-e? :((( :((

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#1342) Déta


Déta
tag

Nagyon kivagyok, ma voltam a kedvenc kocsmámban, a kedvencem kv-zómban és a kedvenc énekesnőm itt adott koncertet az utcán, 20 méterre, :DDD azt hittem haluzok, amikor meghallottam/láttam/mondták...
Na a lényeg: NEM GYÚJTOTTAM RÁ. Ellenálltam... Most már egyre jobban bírom, szóval kitartást mindenkinek. Megéri!!! Nagyon. :C

[ Szerkesztve ]

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#1343) Pecc válasza Eagl3 (#1333) üzenetére


Pecc
őstag

A koca bagós roszabb mint a lánc dohányos.

A koca bagósban több "erő" van mint a láncdohányosban,mert neki nem esik nehezére nem cigizni.
Annyiban valóban rosszabb lehet a koca, hogy más cigiért szivja nem a sajátját:)

(#1344) Sipi16 válasza Déta (#1341) üzenetére


Sipi16
senior tag

Most vagyok fiatal és őrült. Kb. ennyi. Foghatnám másra is... Most még jólesik...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#1345) Eagl3 válasza Pecc (#1343) üzenetére


Eagl3
veterán

Én ezt nem mondanám... Ha nem esik nehezére nem rá gyújtani akkor minek gyújt rá? Mert nikotin függő. Ugyan annyira nehéz leszoknia mint egy lánc dohányosnak ha nincs meg a kellő akaratereje.
Ez a sok tapasz meg tudatos pótcselekvés meg nem ér semmit. Az egészleszokásazon múlik, hogy valóban le akar e szokni az illető. Ha igen akkor mit siránkozik, hogy nem gyújthat rá? Örüljön, legyen sikerélménye. Nem kell összetapaszoznia magát meg rágcsálni valamit, attól csak roszabb lesz egy idő után és ugyan úgy rá fog gyújtani.
Aki meg szeret bagózni (ilyen ember szerintem nem sok van, mert csak azt hiszi, hoy jó érzés és fel sem fogja mennyire rosz i, hogy !!!függő!!!) az meg szívja élete végéig, de majd ha 60 évesen két levegő vétel között 5x krehácsol meg köpködi körbe a másik embert ne csodálkozzon.

(#1346) Vitus


Vitus
őstag

Hi!

Én 12 (igen annyi) koromtól dohányoztam mert az kemény csávót csinált belőlem. :D
Nagy marha voltam! 5x próbáltam leszokni, csökkentés, csak a kávé mellé stb..
Végül úgy szoktam le kb. 8 évvel ezelött, hogy 1 szál cigit és 1 öngyújtót magamhozvettem és azt mondtam nem gyújtok rá többet. Én így is volt az az egy szál cigi most is megvan azért jó ha nálad van, mert így nincs az az érzés, hogy kényszerből nem gyújtaszrá mert bármikor megteheted. Szerintem ez a legjobb megoldás, elhatározod és nem gyújtasz rá többször.

Vitus

ui.: Valahol olvastam, hogy nézz Uri Gellert mert az múlthor leszoktatott x embert. Na ezt ne tedd! Én majdnem miatta kezdtem újra dohányozni!!! :DD

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#1347) Déta


Déta
tag

Ollé' fiúk-lányok. 4.-ik nap!!!! :C
Mondjuk azt álmodtam banyeg', hogy cigizem és akkor leesett, hogy Nekem nem szabad, és felébredtem, olyan volt, mint egy xar rémálom... :(((

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#1348) Pecc válasza Eagl3 (#1345) üzenetére


Pecc
őstag

A tapaszos dologban egyetértek, igazad van. :R
Nekem sem esik nehezemre, de egy egy jó buliban volt már hogy rágyujtottam, csak ugy, lehet a környezet, lehet a pia miatt nemtudom. Pedig majd egy éve leszoktam a cigiröl. :K

Déta: Kitartás!

[ Szerkesztve ]

(#1349) Déta


Déta
tag

Jó reggelit...
Ma van az 5.-ik nap és az első éjszaka, hogy nem füstfelhőkkel álmodtam... :DDD
Furi, de most már tényleg könnyebb és nem is érzek késztetést arra, hogy rágyújtsak. :C

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#1350) Déta


Déta
tag

Jaj, az előbb nagyon szépen meggyőztem magam, hogy egy szál nem tehet rosszat... Szerencsére nem gyújtottam rá, de... Én megfogok bolondulni!!!!!!!!!!!!!!!!! :O

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.