Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) fero02 válasza Sipi16 (#1250) üzenetére


fero02
veterán

:DDD

Néha azért az is jó érzés ;) ...mátmint nő miatt idegeskedni.

(#1252) greenmukk


greenmukk
tag

[OFF]Sziasztok!

Szerintetek melyik károsabb a vizipipa vagy a cigi?? Sokat vitatkoztam ezen egyik haverommal, de nem tudtuk eldönteni :))

Én egyiket se használom , csak egyszerűen kiváncsi vagyok :K :K [/OFF]

Sok sikert kívánok mindenkinek a leszokáshoz ;)

(#1253) Thrawn válasza greenmukk (#1252) üzenetére


Thrawn
félisten

A cigi.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1254) DeadMeat válasza Thrawn (#1253) üzenetére


DeadMeat
veterán

Attol fugg mivan a pipaban :)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#1255) Thrawn válasza DeadMeat (#1254) üzenetére


Thrawn
félisten

Akkor is a cigi :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1256) Brae válasza greenmukk (#1252) üzenetére


Brae
őstag

cigi károsabb, a vizipipába a víz sok rákkeltő anyagot kiszűr a füstből és le is hűti azt

(#1257) DeadMeat válasza Thrawn (#1255) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nem arra gondoltam,amire te gondolsz.Szerintem :DDD Leirom azert:utkor vizipipaztam a haverokkal,es a haver baratosneja valami torok akarmit kevert be,nemtudom mi volt az,allitasa szerint egeszseges... na ettol en 3 napig felvaltva hanytam es fo***m.Na ez artalmasabb mint a cigi :P

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#1258) GReddy válasza P@trick (#1197) üzenetére


GReddy
tag

Kicsit hosszú lesz. Leszokásom története.

Kezdjük a puszta számoknál: Én huszonöt évig dohányoztam, napi egy-másfél-két doboz cigi. Huszonöt évig. Az, hogy elképesztő pénzbe kerül egy dolog, nekem már a képlet nagyon leegyszerűsödött: Leszokom, vagy meghalok. Odáig jutottam, hogy állandóan égő, parazsas és feszítő érzés volt a mellkasomban, tűszúrásszerű éles fájdalmakkal. Olyanra, hogy a harmadikra gyalog? Áááá. Tisztában voltam vele, hogy nem húzom már sokáig, max egy év, és koporsó. A huszonnegyedik óra utolsó perceiben kaptam észbe.

A Módszer: Aki ennyit dohányzott, annak az egész élete a szenvedélyéhez igazodott már. Az egész életvitele a cigarettához van beállva, hogy mikor-hol-hogyan lehet rágyújtani.
A felkészülés a mentális részével kezdődött. Kitűztem egy időpontot, (jan. 4. 14.30 perc) amikor elszívom az utolsó cigarettámat. DE előtte 30 nappal elkezdtem a következő "tréninget". Elkezdett zavarni a cigarettabűz. A ruhámban, a bőrömön, a kezemen, a helységben, ahol dohányoznak, a cégautókban (nálunk 150-ből 144 -en dohányoznak!) mindenhol, ahol csak észrevehettem a hamutartószagot. A dohányzási szokásaimat átalakítottam a korábbi "minden 20. percben egy cigi" -ről három óránként hét-nyolc cigi egyszerre. (három nap volt az átállás sűrítéssel) Próbáld ki.. harmadnapra rosszul vagy ha cigire nézel. Innentől alig vártam a napot (karácsonyra tiszta lehettem volna) ami el is jött, le is raktam, és azóta tiszta vagyok. Szar érzés, most is (harmadik hónap!!) rágyújtanék, de túlélem.

Van egy zsidó házaspár barátom akik megjárták a lágereket. Ők segítettek nekem a következőkkel: István barátom megkérdezte, hogy szerintem Auswitz-ban hányan szoktak le egyszerre a dohányzásról? (Ő is..) Mondom, ott a pont. Túl lehet élni.

És bírom. El fog múlni, (igazából egyszer már teljesen elmúlt) a hiányzérzet, csak valami miatt visszatért. Remélem azért elmúlik, nem jó érzés! Túl vagyok az első sörözésen (vízválasztó!) kibírtam. Most megyek majd iszom egy pohár vörösbort, és elmélkedem a világ dolgairól. Bírni fogom.

Fiziológia: Én másnap reggel fényévekkel jobban voltam. Elmúlt a szúrás, 5.-én reggel tizenéve először nem arra keltem, hogy megfulladok úgy köhögök, és jön a slájm fölfele.. nem köhögöm állandóan, már egyben fel tudok menni a tizedikre, kapok levegőt. 18 évesen éreztem magam ilyen állapotban utoljára! Sajnos az életem nagyon idegesítő, szétmenőben az asszonnyal, aki próbál visszarángatni a dohányzásba, mert neki nem sikerült soha, egy idegesítő munkával, f@szkalap főnökökkel, kölkök, hitelek, de akkor is ki fogom bírni. Felugrott 15 kiló (nem a "szertartás" hiánya miatt, hanem mert életemben először érzek ízeket, illatokat, és baromira élvezem!) REMÉLEM LEMEGY, mert mázsa harminc vagyok per pillanat, kicsit sok már. De így is jobb, mint kilencven kilósan dohányozni. (Két méter vagyok, kb 90 a normál súlyom) Kb ennyi. És AKARAT. AKARD, mert máshogy nem fog menni. Az, hogy egy csodapirula ripsz-ropsz leszoktat, baromság. Ha TE NEM akarod, akkor nem fog menni. AKARD, és sikerülni fog.

Üdv

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#1259) Thrawn válasza DeadMeat (#1257) üzenetére


Thrawn
félisten

Nade cigibe nem kevernek ilyesmit, szóval ez így nem egy általános megállapítás ;)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1260) Tüzi válasza Brae (#1256) üzenetére

A cigiben nem a dohány a káros, hanem a papírban lévő kátrány.

Ilyen a normális tüdő:
[link]

Ilyen a rákos:
[link]

további kellemes dohányzást, és füstszívást kívánok mindenkinek :D

mod: remélem ezzel többet tettem a leszokásotok érdekében, mint akármelyik cigiellenes reklám :))

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1261) DeadMeat válasza Thrawn (#1259) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nem is azt mondtam.Csakhogy nem mindegy mivan a pipaban :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#1262) Thrawn válasza DeadMeat (#1261) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha gondolod csavarok neked ilyen török akármis cigit. Ha elszívod és nem lesz tőle bajod akkor a vizipipa a károsabb :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1263) DeadMeat válasza Thrawn (#1262) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ne kiserts.A sima cigit dec ota,az amolyat 3 eve nem szivtam.Bar mostanaban nagyon ragyujtanek egy olyanra,valami jobbra.Ugy megkivantam :B Ugyhogy ha van valami akkor mior,hol? :DDD

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#1264) Thrawn válasza DeadMeat (#1263) üzenetére


Thrawn
félisten

Akkor ne is gyújts rá! Semilyenre!
Nem mintha tudnék ebben segíteni :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1265) #27070592


#27070592
törölt tag

Segítsetek leszokni a dohányzásról!!!

(#1266) stop válasza DeadMeat (#1263) üzenetére


stop
aktív tag

Szerintem semmilyenre negyújts rá, mert 2 pillanat alatt visszaszoksz!!!
(10 hónap után is lesznek ilyen gondolataid szerintem - legalábbis nekem vannak ;) )

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#1267) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

70 napja nem szívom, azóta 4 kilóval gyarapodtam (hozzáteszem, eddíg akármit csináltam, nem sikerült híznom, sajnos elég vékony testalkatú vagyok). Most töröm az agyam, hogy mit sportoljak, sokkal jobban érzem magam :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1268) Sipi16


Sipi16
senior tag

Nah én tegnap újra rágyújtottam... :S
Ez van, most vagyok fiatal... Az első gyerek után ráérek leszokni...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#1269) Motion_Blur válasza Sipi16 (#1268) üzenetére


Motion_Blur
félisten

pfff....

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1270) Skynet258 válasza Motion_Blur (#1267) üzenetére


Skynet258
veterán

Hasonló az én helyzetem is, 5 kiló simán felugrott, mióta nem dohányzom... (2 hónap kb.). Én is a sportban látom a lehetőségét, hogy ez lemenjen :K
Ami érdekes, hogy már a füst szagától rosszul vagyok, kifejezetten zavar. Ellentétben a vízipipával, melyet magam is szívok hetente egyszer-kétszer. Eleinte féltem, hogy rossz hatással lesz a leszokásomra, de mivel a két dolog ég és föld, így abszolút nem befolyásol semmit.

Egyébként olyan 5-6 évig dohányoztam, innen még könnyű visszatáncolni ;)

https://geekpulse.hu

(#1271) Eagl3 válasza Sipi16 (#1268) üzenetére


Eagl3
veterán

Ha neked ez jó akkor szívd.

(#1272) fero02 válasza Sipi16 (#1268) üzenetére


fero02
veterán

Inkább a leendő gyereked miatt tedd le azt a szart.

Ja és ne legyél önsajnáló. Pláne ne itt. ;)

(#1273) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Amióta megszületett a kislányom egy szálat sem szívtam. Lassan 2 éve. Elhatározás kérdése az egész.

De sajnos nem tudom mennyi kárt okoztam azzal az 5 év dohányzással magamnak... :(

Valószínűleg többet, mint kellet volna...

They drew first blood....

(#1274) fero02 válasza bolcsodal (#1273) üzenetére


fero02
veterán

"De sajnos nem tudom mennyi kárt okoztam azzal az 5 év dohányzással magamnak..."

És a lányodnak? :U

(#1275) Armahun válasza #27070592 (#1265) üzenetére


Armahun
addikt

Dohányzásról leszokni a világ legegyszerőbb dolga:
Soha többet nem szabad rágyújtani. ;)

Ez most lehet, hogy viccnek tőnik, de nem az.

Jelölj ki magadnak egy időpontot, hogy eddig és ne tovább, és onnan kezde nem gyújtasz rá. Ennyi.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#1276) fero02 válasza Armahun (#1275) üzenetére


fero02
veterán

Sztem camelferr kolléga ezzel nagyon is tisztában van...nem véletlenül irogat ő ide... ;)

Mintahogy még jópáran hasonlóan vagyunk ezzel. :P

(#1277) szandisas


szandisas
senior tag

kezdek leszokni... többször szoktam le, de nem sok időre, mindíg cigiztem.. nem az a fajta vagyok aki meghal a cigiért, hanem az aki szeret cigizni... :K múlthéten vagy 6-7szálat nyomtam el 2 este alatt, 7végén elment egy doboz az esti buli miatt... azóta nem cigiztem, és nem is kívánom, semmi nincs :K

aláírás

(#1278) bolcsodal válasza fero02 (#1274) üzenetére


bolcsodal
addikt

A lányomnak miért okoztam volna? Nem értem... :(

They drew first blood....

(#1279) fero02 válasza bolcsodal (#1278) üzenetére


fero02
veterán

Nem akarok biológust játszani meg semmi ilyesmi, de szted az örökítőanyagod teljesen makulátlan maradt a dohányzástól? Semmilyen káros hatással nem volt rá? :U

(#1280) bolcsodal válasza fero02 (#1279) üzenetére


bolcsodal
addikt

Mivel biológus vagyok ezért úgy gondolom, hogy a cigarettában levő karcinogén anyagokkal (kátrány) a tüdősejtjeim érintkeztek, és nem az ivarsejtképzésben résztevő sejtpopuláció.

Természetesen biztosan nem állíthatok semmit, de valószínűtlennek tartom, hogy az ivarsejtek örökítőanyagát befolyásolná a cigarettázás. A munkámmal járó kockázatok mellett eltörpült az, hogy dohányoztam (radioaktív izotópok, és DNS interkalálódó anyagok, szerves oldószerek). Természetesen ezek a kockázatok a munkavédelmi előírások betartásával kordában tarthatóak...

Ami befolyásolhatná az örökítőanyagot azt a nemdohányzó emberek is naponta beszívják a városi levegővel.. ;)

They drew first blood....

(#1281) Chesterfield válasza bolcsodal (#1280) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Hehe fero belenyúlt :)

(#1282) #27070592 válasza Armahun (#1275) üzenetére


#27070592
törölt tag

Köszi. ;) Ezt a módszert követem már több mint száz napja.

( a hsz-em csak egy UP volt a topiknak )

mod: Fero: vagyunk már páran, hajrá!

[ Szerkesztve ]

(#1283) fero02 válasza bolcsodal (#1280) üzenetére


fero02
veterán

Amit az utolsó bekezdésben leírtál az tagadhatatlan. ;)

De a többi...sztem azokat sohasem fogjuk megtudni már. :( Bár ez már inkább átcsap filozófiába. :DDD Elmélkedés szinten lehet róla beszélni, de a gyakorlatban legalább annyi bizonyíték szól mellette, mint ellene. Ugyenz a szitu az összes mű cuccal, amit nap mint nap eszünk, iszunk és lehetne sorolni napokig. Egy szar mű világban élünk, ez a büdös nagy helyzet. Bárki bármit is mondd.

De tényleg ne menjünk tovább.

camelferr: hajrá, hajrá! Nyomjuk! Öööö vagyis izé, ne nyomjuk! :DDD :U

[ Szerkesztve ]

(#1284) P@trick válasza GReddy (#1258) üzenetére


P@trick
tag

Köszönöm az újabb tippet ;)

semmi

(#1285) kat29


kat29
csendes tag

Sziasztok!
Én január eleje óta nem gyújtottam rá, mindenféle segítség nélkül. Nem volt könnyű, de sokkal rosszabbra számítottam. Kb. 10 éve cigiztem. Azóta sokkal több a pénzem ill. megszűntek a köhögőrohamaim. Az első időszak nagyon nehéz, és azóta is sokszor eszembe jut, hogy rá kéne gyújtani, de ha már eddig kibírtam, azért is ellen tudok állni. :DD

(#1286) #27070592 válasza kat29 (#1285) üzenetére


#27070592
törölt tag

Üdv a fórumon és a körben!

Egy cipőben járunk, nekem nemrég volt "mindegy" azaz 111 napja hogy nem gyújtottam rá. Most már föl sem merül a cigaretta. Szóval hajrá, csak nyerhetsz a füstmentességgel.

(#1287) kat29 válasza #27070592 (#1286) üzenetére


kat29
csendes tag

Köszi a biztatást. Néha nagy a kísértés, de szerintem ezt mindenki tudja, aki leszókóban van.

(#1288) #67688960 válasza kat29 (#1285) üzenetére


#67688960
törölt tag

Szia!
Amikor rá akartam gyújtani mindig arra gondoltam hogy milyen volt mielőtt rászoktam. Ha ez segít. :DD

(#1289) Eagl3 válasza #67688960 (#1288) üzenetére


Eagl3
veterán

És aki nem emlékszik arra, hogy milyen volt amikor még nem cigizett? :)

(#1290) #67688960 válasza Eagl3 (#1289) üzenetére


#67688960
törölt tag

Annak meg kell erőltetni az agyát. :DDD Addig se a rágyújtáson pörög.

(#1291) kat29


kat29
csendes tag

Nekem csak az a bajom, hogy már híztam 5 kg-t, amitől most próbálok megszabadulni. Már elkezdtem a speciális diétámat, ebből a szempontból is várom a biztatásotokat, légyszi! :K De szerencsére a család is támogat. Semmmi esetre sem szeretnék visszaszokni a cigire.
Nekem az elején nagyon sokat segített, ha arra gondoltam, hogy mennyi pénzt tudok így megsporólni egy hónap alatt. :DD A havi 25 ezer elég motiváló volt számomra. :C

(#1292) hm válasza kat29 (#1291) üzenetére


hm
aktív tag

Jól van, bíztatlak, hogy az egészség legyen a hiúság és a divat előtt. :) ha 5 kilót felszedsz, de egészséges maradsz, akkor szerintem nem baj az. Sportolj még mellette egy kicsit, elmész egy-két gyalogtúrára a hegyekbe, aztán rögtön kitisztul a tüdőd is, meg a súlyod is rendbejön. ;)

(#1293) Eagl3 válasza kat29 (#1291) üzenetére


Eagl3
veterán

Ha egy kicsit mozogsz, egy deka sem fog felmászni ád attól, hogy leszoksz a ciről.
Általában annak tudható be a hízás, hogy cigaretta helyett az evés lesz a pótcselekvés.

(#1294) Hujikolp


Hujikolp
őstag

(#1295) #67688960 válasza kat29 (#1291) üzenetére


#67688960
törölt tag

Szerintem a nikotin javítja(gyorsítja?) az emésztést(meg csökkenti az étvágyat), és amikor abbahagyod, akkor ezért ez az egész felborul. Érdemes valami táplálék kiegészítőt szedni ezekre. Gondolom ilyesmi is van a speciális diétádban.
Nem érdemes feladni, hajrá! :)

(#1296) Eagl3 válasza #67688960 (#1295) üzenetére


Eagl3
veterán

Mozgás nélkül szvsz felesleges diétázgatni...

(#1297) kat29


kat29
csendes tag

Képzeljétek már lement az 5 kg-ból 4. Kiiktattam a csokoládé és társai nemű kalóriabombákat. Na jó,kicsi maradt, de nagyon kevéske. Egyébként mozgok és eddig is mozogtam. Hetente 2-3szor eljárok futni, ill, mindenhova biciklivel járok.
Egyébként köszike a biztatásokat. :K

(#1298) hm válasza kat29 (#1297) üzenetére


hm
aktív tag

Igazán nincs mit. :D Amúgy teljesen véletlenül néztem ide, és épp friss hsz-eket láttam LOL

(#1299) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Segítek!
Elárulom a titkot, hogyan lehet egyszer és mindenkorra leszokni a dohányzásról!!

ne gyújts rá!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1300) nemma válasza rup1u5 (#1299) üzenetére


nemma
addikt

Egyetértek...
Emberek! Akaraterő! Vagy ha nagyon kell valami, akkor egyetek meg egy répát!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.