Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Thyb válasza Woodslave (#600) üzenetére


Thyb
senior tag

én nem mondtam, hogy nem káros, sőttt. de nem a cigi fogja a világ vesztét okozni

mindenki csak a saját felelősségére szokjon rá, mert nehéz leszokni

egyébként az 5 hét nagyon kevés, kb fél-1 év kell mire a szervezet teljesen kipucolódik, ha egyáltalán ki tud pucolódni

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#602) S-one


S-one
csendes tag

Azt halottam ma egy haveromtól, hogyha keményen sportolsz, és dohányzol (nem sportolás közben), abba belehalhatsz. Szerintetek ez igaz? Mert ez eléggé túlzásnak tűnik szerintem.

A pénznek nincs szaga, csak annak, akinek nincs pénze.

(#603) Woodslave válasza Thyb (#601) üzenetére


Woodslave
nagyúr

jaja. Kemény az biztos. Sztem egész életében benne lesz az embernek. Egy olyasvalaki, aki soha nem dohányzott, nem gondol arra, hogy most nem gyújtok rá. :Y

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#604) lorcsi válasza S-one (#602) üzenetére


lorcsi
veterán

sportolás után a kitágult tüdőbe mélyebben jut le az a szar, nem tévedés ez, főleg ha rendszeresen teszi az illető

(#605) Thyb válasza lorcsi (#604) üzenetére


Thyb
senior tag

:) akkor én már nem élnék, amugy meg nem egésszen ez a felállás, hisz nem sportolőknál is lejut a tüdő aljába. A különbség, hogy sportolás közben és közvetlenül utánna a tüdő ki van tágulva. Igy amikor beszivod a kátrányt a füsttel, az a kiheszitett tüdő lebenyeken ragad meg, s ha ez rendszeres, akkor előbb utóbb a tüdő nem képes visszaszükülni a rajta megkötődött kátránytól. Elvileg ez vezethet valami züdő embóliához vagy mi a szösz.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#606) lorcsi válasza Thyb (#605) üzenetére


lorcsi
veterán

persze hogy nem, nem ismerem a pontos folyamatot mindössze laikusként gondolom így plussz a biológia órán tanultak alapján -meg filmek stb...
de valami iylenre gondoltam amit te is leírtál
nem tudom mennyi idős vagy, de nem öl ez olyan gyorsan
annyi biztos, hogy nem hasznos és nem semleges hatású a szervezetre

(#607) S-one válasza lorcsi (#604) üzenetére


S-one
csendes tag

Szal sportolás után várni kell egy ideig, oszt rá lehet gyújtani, ha jól értelmezem... És ha sportolás előtt szívnék, akkor mi lenne? :D

A pénznek nincs szaga, csak annak, akinek nincs pénze.

(#608) Tibiajax válasza Thyb (#605) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Ezt elolvasni is gáz vot... Cigi?..pff. soha.

(#609) lorcsi válasza S-one (#607) üzenetére


lorcsi
veterán

ha nagyon szívni akarsz akkor várni :D
legalább míg nem pihegsz annyira a futás után
előtte...nem tudom, sosem bagóztam

(#610) Thyb válasza S-one (#607) üzenetére


Thyb
senior tag

akkor amikor már elkezdesz fázni. Ez azt jelenti, hogy a szervezeted kihült, valamint a megnövekedett oxigén utánpótlásod visszacsökkent a normális szintre. A fázás azt jelenti, hogy a felmelegedett testnek a tüdő már nem biztosit megfelelő menyiségű okszigént amely a test lassu kihüléséhez vezet,

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#611) lorcsi válasza Thyb (#610) üzenetére


lorcsi
veterán

okszigént
mondd hogy csak véletlen volt :Y

(#612) hanee válasza Zewa (#588) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Ez akaszt ki engem a legjobban, amikor anyák, vagy terhes nők dohányoznak. Mert ha dohányzik valaki, OK, rontsa a saját egészségét, de a gyerekéét?! :(( Aki semmiről nem tehet és tiltakozni sem tud, nem tud mit tenni az anyja ellen, pedig ez súlyos egészségkárosítás, legalább annyira büntetni kellene, mint amikor valaki bántalmazza a gyerekét. Ezzel le lehet rövidíteni egy ember életét évtizedekkel, főleg ha akkor kapja az ilyen dózisokat, amikor még fejlődésben van a szervezete, a tüdeje, idegrendszere.. kisbabát tologató anyukákat látok a játszón, akik leülnek a homokozó szélére és rágyújtanak. Egyszer az egyiket szépen megkértem, hogy az én gyerekem 10 méteres körzetében ne gyújtson rá, ha már nem bírja ki, hogy még a játszótéren is szívja.. legalább menjen arrébb, mert az én gyerekem szívja az ő büdös füstjét. :U
Arról nem is beszélve, hogy a gyerek látja és utánozza a szüleit. Nekem anyám dohányzik és ha itt van nálunk, az erkélyre kell kimennie, ha tél van, ha kánikula. A gyerek pedig ennek ellenére is mondja már, hogy "nagyi megy cigizni", vagy "megyünk cigizni a nagyival"..

Az én lányom olyan bölcsődébe jár, ahol az igazgatónő minden szabályt betart és betartat attól kezdve, hogy milyen létszám lehet egy csoportban egészen addig, hogy a bölcsőde dolgozói a bölcsöde nemtudom pontosan hány méteres körzetében nem gyújthatnak rá.. előfordult már, hogy a bölcsődétől 100 méterre találkoztam az egyik dohányzó gondozónővel, amikor épp cigarettaszünete volt. Ezt jó megoldásnak tartom, így a gyerekek sem látják.

hanee

(#613) hanee válasza Thyb (#595) üzenetére


hanee
senior tag

a dohányzás nem csak sima betegség, hanem szenvedélybetegség ami függőséget is jelent. Ahoz, hogy valaki leszokjon bár olyan elvonó mint a drogok esetében nincs szükség, de viszont az tuti, hogy egy bizonyos környezet kell. Bármi kizökkentene a nyugalomból, akkor ezt elég nehéz lenne véghez vinni

Bla bla bla..
Akaraterő kell, semmi más.

(#614) rien válasza hanee (#613) üzenetére


rien
senior tag

Mondod ezt te ezek után:
Én dohányoztam régen.. többször leszoktam.. szokogattam.. valahogy mindig visszaszoktam, főleg ha olyan barátom, vagy baráti társaságom volt, ahol mások is dohányoztak: nehéz volt megállni, és szagolni mások "bagóját", hogy én nem gyújtok rá.
Érdekes :U
#612-re: szerintem nem épp a bölcsödés korosztály a veszélyeztett, utána meg már úgysem fogod tudni megvédeni, hogy ne lássa...
Illetve szerintem ez erősen emberfüggő. Nekem egyik exem szülei alkoholisták voltak, mind ketten. Gyűlölte őket, iszonyatosan tanult mert kiakart törni onnan, tudta, hogy egy jó szót se kaphat tőlük nem még mást. Fél évig voltunk együtt ez idő alatt annyira nem tudtam rávenni, hogy kostolja meg az alkoholmentes sört, hogy tudja kb. milyen az íze...a gondolatától is irtózott.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#615) Rolci válasza rien (#614) üzenetére


Rolci
tag

:C Ez szerintem is igaz!

(#616) Emosz


Emosz
tag

A mai reggel folyamán eldöntöttem én is, hogy véget vetek eme bűnös szenvedélyemnek :)
Hajnali fél öt körül elszívtam az utolsó cigimet, megcsináltam a szokásos reggeli ápdétet :D és eljöttem dolgozni.....
Úgy döntöttem menni fog! :)

(#617) Kicker válasza Emosz (#616) üzenetére


Kicker
senior tag

;] hajrá! ha a döntésed mellett kitartasz...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#618) hanee válasza rien (#614) üzenetére


hanee
senior tag

Éppen azért, mert régen dohányoztam én is, tudom, hogy az egész semmi más, csak merő kifogás. Addig, amíg nem volt rá jó okom, és nem volt tényleges elhatározás, csak halogattam a dolgot.

A dohányzás pedig az alkoholizmushoz nem hasonlítható ilyen téren. Bizonyított, hogy a dohányzó családokban többször fordul elő, hogy a gyerek is rászokik tizenévesen, mint a nemdohányzó családokban. Az alkohollal kapcsolatban azonban ez éppen ellenkezőleg szokott működni: ha alkoholista az apuka, akkor a gyerek általában menekül a családból.

Hiszed te, hogy ez nem a bölcsődéseket érinti! Mert fogalmad sincs róla, hogy mennyit számít az, amit 2-5 évesen tanulsz és látsz. Ezek majdnem a legmeghatározóbb élmények a fejlődésed szempontjából ha elhiszed, ha nem.
Ráadásul minél kisebb egy gyerek, annál kiszolgáltatottabb! Egy 12 éves gyerek el tudja mondani, hogy utálja a cigifüstöt, de egy 1 éves nem! Egy 12 éves el tud menni otthonról a barátaihoz ha nem akarja a cigifüstöt szagolni egész hétvégén, de az egyéves az ott van, ahova teszed, ha ráfújod a füstöt nem tud védekezni sehogy.

hanee

(#619) fero02


fero02
veterán

Hi all!

Azt hiszem, h mostmár joggal csatlakozom a klubbhoz :)

Ma este lesz a 16. nap, h nem gyújtottam rá. :DD

Előtte is voltak kisebb-nagyobb próbálkozások, de azok mind kudarcba fulladtak. Tehát összeségében 9 évet dohányoztam (ha jól számoltam). Nagyjából 8. osztály elvégézése utáni nyáron alakult ki a függőségem a bagó iránt és azóta éltem vele. Most vagyok 24. Nem mondanám, h kemény dohányos lettem volna (2 napig birtam egy dobozzal), de az utóbbi időkben bizony elég sokszor elment egy doboz naponta. Egy szó mint 100, épp ideje volt abbahagyni. Ráadásul nem is volt eddig olyan gáz, bár próbatétetelek megvoltak :DDD

Na most ennyi, mert nemsokára megyek dolgozni...

Üdv!

hanee:

"A dohányzás pedig az alkoholizmushoz nem hasonlítható ilyen téren. Bizonyított, hogy a dohányzó családokban többször fordul elő, hogy a gyerek is rászokik tizenévesen, mint a nemdohányzó családokban. Az alkohollal kapcsolatban azonban ez éppen ellenkezőleg szokott működni: ha alkoholista az apuka, akkor a gyerek általában menekül a családból."

Ezt az állítást én is tudom igazolni, sajnos nekem mindkettőből kijutott. :(( :O

[ Szerkesztve ]

(#620) Emosz válasza Kicker (#617) üzenetére


Emosz
tag

Köszönöm a bíztatást, akarni kell szerintem is mint ahogy hanee mondja!
fero02 neked gratula, én is lassan 24 vagyok, bár én csak kb. 5 éve szoktam rá erre a dologra de a napi 1 doboz simán megvolt...

(#621) hanee válasza fero02 (#619) üzenetére


hanee
senior tag

Ezt az állítást én is tudom igazolni, sajnos nekem mindkettőből kijutott.

Igen, nekem is, nem a levegőbe beszélek. Anyám csak akkor nem dohányzott, amikor terhes volt velem (vagyis miután megtudta). De azóta is mindig és én is rászoktam, 14! évesen. 22 voltam, amikor abbahagytam és közben csak 1-2 év volt összesen, amikor nem dohányoztam.
Emellett sajnos italhoz is nyúlt egyszer, de szerencsére nem volt durva a dolog és segítettem neki, abba is hagyta, viszont akkor menekültem volna otthonról, és azóta is utálom az alkoholt, a gondolattól is rosszul vagyok, hogy részeg legyek, és még szilveszterkor is épp csak belenyalok a pezsgőbe.

hanee

(#622) fero02 válasza Emosz (#620) üzenetére


fero02
veterán

Kösz! :R

Neked pedig: Hajrá, hajrá! ;)

Büdös bagó! :DDD

hanee Szivesen beszélgetnék most veled erről, de mennem kell melóba :((( és csak este 10 után érek haza. Akkor majd válaszolok. ;) :K

(#623) Thyb válasza hanee (#613) üzenetére


Thyb
senior tag

édes szivem, 8 évig dohányoztál azt is rendszertelenül, hol rászoktál hol le, s mikor szoktál le végleg, hogy igy képben vagy? Én 21 éve élek vele, s mint irtam ma napi 1 dobozzal szivok el, de volt olyan helyzet és pár hét amikor napi 5 doboz elment, persze ott mást szolgált.

[ Szerkesztve ]

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#624) rien válasza hanee (#618) üzenetére


rien
senior tag

Én csak téged idéztelek :) és még egyenlőre te sem tudhatod pl.mi lesz 5 év múlva, de 70 éves mamóka korodban szívesen veszem a tapasztalataidat :) Addig fölösleges róla beszélni, nézz meg engem visszább a topikban majdnem fél évig nem szívtam és nagyon örültem neki, de ugyanott tartok mint előtte, nem megy és nem vagyok akaratgyenge. És egyáltalán nem vagyok egyedül a problémámmal :U

Igen sokat tanulunk 2-5 évesen, meg 0-2-ig is de pl. az hogy voltál 2,5évesen a mucsröcsögei buszmegállóban és a szüleiddel és ők melletted dohányoztak, avagy fagyikelyhet ettél a Hiltonba és ott a pincér meg a melletted ülők dohányzotak.....el fogod felejteni, nem csak ezt... hanem azt is, hogy egyáltalán jártál ott.
Az más kérdés, hogy esetleg hatásos lehet, hogy már ovis kortól súlykolják, hogy a cigi rossz, a cigi káros, a cigi öl.......és ez esetleg megragad, minthogy evés előtt kezet mosunk és csökkenti a rászokás veszélyét, de ez más tészta. Szeritem.
És én nem a gyerekre ráfújom a füstöt-ről beszéltem, azt én is elítélem.
A cigire mindent ráfognak, egy villámkérdés: tudod konkrétan, hogy készülnek ezek a statiszitkák?

Az alkoholizmussal kapcsolatosan én teljesen más példákat látok.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#625) Emosz válasza fero02 (#622) üzenetére


Emosz
tag

Neked is hajrá!
Egyik cimbim mesélte, hogy nála 3 nap alatt eltűnt a nikotinéhség és 3 hétre rá már a szokás se hiányzott!
Másrészt nekem is kijutott a "jó" szülőkből de majd mi megmutatjuk az utánunk következő generációnak, hogy hogyan is kell csinálni az életünket! :)

(#626) hanee válasza rien (#624) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

De tudom, hogy nem fogok rá visszaszokni, mert én leszoktam és nem kell, nem is akarom és kerülöm a dohányzókat is.. én nem fél éve, hanem 3 és fél éve nem gyújtottam rá.

Az nem marad meg, hogy a szüleim egyszer dohányoztam a vidéki megállóban, viszont nem tudom van-e gyereked, de a gyerekek mindenben a szülőt utánozzák le. Beleivódik az agyukba, és anyura akarnak hasonlítani, tudatalatt pedig felnőttként is anyura hasonlítunk, még ha nem akarunk, akkor is. Amit 0-5 éves korig megtud egy gyerek az anyjáról, az meghatározza az egész életét legyen az kézmosás, vagy dohányzás. Ez tény. Persze nem 100%, hogy dohányozni fog, de mondjuk 10% helyett 70%, ami elég nagy különbség (persze nem tudom a pontos számokat, csak érzékeltetés végett írom).
De kár ezen vitázni szerintem! Én drukkolok mindenkinek, hogy le tudjon szokni, Neked is!

hanee

(#627) Kicker válasza Emosz (#620) üzenetére


Kicker
senior tag

én is 24 leszek, talán már 10 éve dohányzom, de az utóbbi években napi 10 szálas átlagot szoktam szívni. Ennyit még "szívesen" szívok, tehát nem érzem kárát. azonban pl fél éve elhatároztam, hogy nem füvezek, ezt tudom tartani,csak elhatározás kérdése

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#628) rien válasza hanee (#626) üzenetére


rien
senior tag

a gyerekek mindenben a szülőt utánozzák le. Beleivódik az agyukba, és anyura akarnak hasonlítani, tudatalatt pedig felnőttként is anyura hasonlítunk, még ha nem akarunk, akkor is
és akkor az alkoholista szülő gyereke? most akkor követendő példa vagy sem?
egy kicsit mintha ellentmondásos lennél :U

másrészt amit te tényként állítasz Amit 0-5 éves korig megtud egy gyerek az anyjáról, az meghatározza az egész életét legyen az kézmosás, vagy dohányzás. Ez tény.
szerintem nem igaz, sőt mondok egy példát: mondjuk van egy 3 éves fiam, 3 éves koráig azt látta, hogy dohányoztam. Meghalok, az apja új társa, az ő új anyukája nem dohányzó lesz. Szerinted melyik lesz a maradandób / befolyásolóbb számára az, hogy bölcsis koráig egy dohányzó anyát látott? vagy az, hogy utána mondjuk nagykorúságáig azt látja, hogy se a ténylegesen felnevelő anyja, se apja nem dohányzik. Szerintem emlékezni se fog rám, szeritned meg ez a legbefolyásolóbb tényező :U Vagy nem is kell meghalnom, csak mondjuk leszokok mikor ő 4 éves :U

én saját részről nem vonnék párhuzamot szülő/gyerek között, mert van bőven ilyen és olyan példa is, sőt szerintm akire ráfújják a füstöt kisgyerekként sanszos, hogy megútálja egy életre, mert bizony büdös

és szerintem is kár ezen vitázni

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#629) japi


japi
tag

Na ugy döntöttem én is abbahagyom a saját és mások egézségét károsító füstölést. 22évig szívtam,elég volt,csütörtöktől nincs bagózás. A fejleményekről be fogok számolni.

"Ki engedte meg, hogy elhagyja az őrbódét? Már hogy hagytam volna el, itt van rajtam."

(#630) hanee válasza rien (#628) üzenetére


hanee
senior tag

Mindig fogsz tudni valamilyen kivételes példát felhozni, hogy megcáfolj, de ahogy írtam is, nincs értelme ezen vitázni. Biztos van ilyen is, hogy valaki meghal a gyerek három éves korában, és utána más neveli, de azért ez ritkább, ahogy az is, hogy valaki dohányzik a gyerek négyéves koráig és utána leszokik. Nyilvánvaló, hogy ezekben az esetekben a gyerek jó példát lát később, de átalagos esetben anyuci nem szokik le, és a gyerek úgy nő fel, hogy számára az a normális, hogy körülötte a szülők dohányoznak: ezt fogja főszabálynak tartani és a kivétel az lesz, aki nem dohányzik. Kár szépíteni.
Ugyanígy ha egy gyerek nem tanul meg 3 éves koráig kezet mosni, meg lehet tanítani később is rá, csak jó eséllyel ha egy szülő ezt három éves korig nem tanítja meg, akkor nem fogja később sem, mert ő maga sem mos kezet, vagy szarik rá (tudnék ilyen szülőt mutatni, nem gondolnád róla, pedig..).
A gyerek a szociális viselkedést a szüleitől sajátítja el. Átlagos esetben egy felnőtt ember nem változik olyan nagyot, de legyen így, szokjon le, akkor nincs miről beszélni, azonban a további esetekben anyuka dohányzik, nem mos kezet, vagy esetleg nem eszik soha rendesen, a gyerek igenis azt veszi alapul és ezt veszi etalonnak. És a dohányzás is lehet sajnos egyfajta szociális viselkedés.. nekem 18 éves koromig meg sem fordult a fejemben, hogy a dohányzás esetleg rossz, és amit anyu csinál (hoyg t.i. napi két dobozzal szív) az nem normális.. mert alapvetőnek vettem a tényt, hogy dohányzik. Nyilván nem fog 5 évesen rágyújtani egy gyerek, legalább is kevés eséllyel, de később nagyobb eséllyel próbálja ki: tudatalatt ha anyuci dohányzik, én miért ne? Ha neki lehet, nekem miért nem?

De tényleg ne vitázzunk ezen szerintem, mert nincs semmi értelme. És teljesen mindegy, hogy neked vagy nekem van igazam, attól még szar dolog a dohányzás és drukkolok, hogy leszokj :)

hanee

(#631) S-one válasza Thyb (#610) üzenetére


S-one
csendes tag

Hát nem tom mi lesz, leszokok -e, vagy csak kevesebbet szívok... Majd meglátjuk, mert vizilabdázáshoz kell ám tudő. :D
Kösz az infót.

A pénznek nincs szaga, csak annak, akinek nincs pénze.

(#632) Balinov


Balinov
félisten

~16év aktív dohányás után februárban nekirugaszkodtam,hogy feleségemmel együtt,egymás hathatós támogatásával letegyem a cigit.Niq**n tapasszal már 2 éve is próbálkoztam,de a legerősebb mellett is elszívtam a West Silveremből azt a fél-egy-1,5 dobozt,így hanyagoltam.Februárban hw-ért beugrottam egyik győri kiskeres ph-s barátomhoz,hazafele útbaesett egy gyógyi.Megvettem 1doboz nic****e tapaszt,meg egy csomag közepes nikotinos rágót. a tapaszt 3napig hordtam,naponként cseréltem.Az első 3napban kellett mellé a nikotinos rágó,aztán tapaszt elhagytam (maradt is még belőle),rágó only. 4-5napig rágóztam,sima mentolos rágóval kombinálva,aztán elhagytam a nikotinos rágót,csak sima rágót használok.Első hónap cefet volt,olyan agresszív voltam,mint ide Makó.5-10kiló feljött,de amint bejött a jóidő,meg lement a műtétutáni szilencium,nekiálltunk kirándulni,futni,sétálni. 2-3 hónap után nem köptem ki félköbméter aszfaltot fel a második emeletre való gyaloglásba,1-2 hét alatt le tudtam 4-5kilómétert futni,annyit,mint általános iskolás koromban se.Nomeg az ízek! Elkezdtem úra rendesen érezni az ízeket,szaglás is rendbejött.Ja,és mivel nuku cigi,kevesebb KV fogy a maga kis gyomorgyilkos csersavával.már csak napi 3-4 a korábbi 7-8cal szemben..Nekem pótcselekvés kellett,ez volt napközben a rágó,aztán a zabálási ingeremre meg friss,primőr répa,megpucolva,csíkokra szeletelve. (nemröhögni,avatarom régebbi..)

Én azt mondom,megérte!Mindenkinek javaslom!

üdv
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#633) fero02


fero02
veterán

Kicsit felpörgött a topik mióta elmentem melóba :DDD

Azt hisztem mostmár kijelenthetem, h túl vagyok a 16 cigi-mentes napomon...

Hajrá mindenkinek! ;)

(#634) Emosz


Emosz
tag

Először is jó reggelt mindenkinek!
Második napom cigi nélkül, kicsit furi volt reggel úgy kelni, hogy nem az az első mozdulat, hogy hol a cigi :D Viszont kitaláltam azt, hogy cigi helyett inkább ellustizom azt az 5 perecet.....
Amik már most furik: jobban érzem az illatokat-szagokat, finomabb lett a kávé, a munkahelyemre ahogy jövök befelé van egy kis dombocska amin fel kell jönni, eleddig minden reggel "küszködtem" , pláne amikor cigivel a kezembe baktattam felfelé, ma meg sem kottyant! :)
to Kicker:nemtudom mennyire okoz függőséget a füves cigi, én azt hallottam, hogy elviekben a fű csak pszichikai függőséget okoz de így is gratula! rájöttem én is, hogy pusztán akaraterő a kérdése az egésznek!
fero02: gratula!!!!16 nap már jelentős!
Énis azzal zárnám a mostani hsz.-em, hogy kitartás mindenkinek :)

(#635) 7


7
addikt

Hajra, hajra, egesz szepen alltok! :)

(#636) fero02 válasza Emosz (#634) üzenetére


fero02
veterán

Tudod mi lesz a legfaszább érzés? Vagyis illat. Nem is illat, mert szag!
Ha majd elmész egy dohányzó ember mellett és nem A cigi szagot fogod érezni, hanem Azt h büdös. Na akkor már tényleg jó úton leszel...

A fű pedig komoly függőséget tud okozni. Van is az ismerettségi körömben jópár ember, aki rendszeresen tolja (anno én is velük próbáltam ki, de nekem nem jött be hál' Istennek) és van egy srác, aki komolyan függő volt, de sikerült letenni. Cserébe pánikbeteg lett és még jónéhány eü.-i problémája is előjött. De tartja magát. :K

(#637) Kicker válasza fero02 (#636) üzenetére


Kicker
senior tag

van egy srác, aki komolyan függő volt, de sikerült letenni. Cserébe pánikbeteg lett és még jónéhány eü.-i problémája is előjött.

azért ez nem csak a fű számlájra írható. Pl valaki a fű mellett teljes életet él, tehát mondjuk eszik rendesen, sportol, dolgozik, csajozik/fiuzik és egyéb "normális" dolgok, akkor az nem rottyan le pár évi rendszeres füvezéstől...

mod: emosz: hogy pusztán akaraterő a kérdése az egésznek így van, akarni kell, de ugye ha az ember abbahagy valamit, akkor fölös ideje lesz, amit el kell ütni, na az a nem mindegy, hogy mivel ütöd el... sport nálam maximálisan bejön, dógozni meg kell. :DDD

[ Szerkesztve ]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#638) Balinov válasza Kicker (#637) üzenetére


Balinov
félisten

de nem is használ neki. ;)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#639) Emosz válasza fero02 (#636) üzenetére


Emosz
tag

to fero02: kezd sejtésem lenni arról amit írsz! Viszont, én eddig abban a tudatban éltem, hogy nekem nincs cigiszagom mivel jó cigiket szoktam általában szívni és gyakran kezet mosok+rágó/cukor kombinációt vetek-vetettem be...
A nagy frászt! Rájöttem, hogy ugyanolyan "büdös bagós" voltam mások számára!

to kicker: én is azon gondolkodtam, hogy estére be kellene vezetni egy kis futást, ugyebár nemsokára tüdőm is lesz hozzá :D Másrészt én nagyon szeretek olvasni, rengetegszer volt olyan, hogy egy jó könyv mellett "elégettem" egy csomó cigit mert csak meggyújtottam, letettem de annyira jó volt a könyv mire eszembe jutott újra beleszippantani már el is égett....

(#640) S-one válasza fero02 (#636) üzenetére


S-one
csendes tag

Én a füvet semmi kép nem akarom kipróbálni.

Az hogy leszokjunk, nem csak akaraterő kell, hanem még le is kell valamivel foglalnod magad. De van akinél elég az akaraterő.

A pénznek nincs szaga, csak annak, akinek nincs pénze.

(#641) Nightmare válasza Thyb (#599) üzenetére


Nightmare
senior tag

No, akkor nem használtam mást csak a google-t, hogy ne halljak meg hülyén, és Te sem :DDD

A nikotin emeli a vérnyomást és a pulzusszámot, növeli a szív munkáját. A dohányzás közben belélegzett szénmonoxid és kátrány közvetlenül károsítja az erek falát és a tüdőt Ezt innen másoltam ki

No, ez volt egy oldal, szemezgessünk csak tovább...
Mivel elégtelen a tüdő öntisztulása, a cigarettafüstben lévő kátrány felhalmozódik a hörgőrendszerben. A kátrány hatására a dohányfüsttől már károsodott (csillószőrüktől fosztott) hámsejtekben olyan átalakulás kezdődik, amelyből hosszabb-rövidebb idő elteltével tüdőrák keletkezhet. Ez pedig innen van

Akkor szörcsöljünk tovább...

Két liter füst keletkezik egyetlen cigaretta elszívásakor. A füst 4000nél is több kémiai vegyületet tartalmaz, melyek közül több mint 40 rákkeltő.
A nikotin belélegzés után néhány másodperccel az agyba jut. Dózistól függően serkentő vagy nyugtató hatása van. A függőség kialakulásában a nikotint tartják felelősnek. Szűkíti az ereket, rontja a keringést.
A szénmonoxid a vörösvértestekhez kötődik, és kiszorítja az oxigént. Szapora légzés és vérellátási zavar a következménye.
A kátrányt a füst kis részecskék formájában tartalmazza. Ez a légutakban leülepszik és tönkreteszi a csillószőröket, melyek a tüdő természetes tisztulásában fontos szerepet játszanak. Jellegzetes dohányos köhögést és krónikus hörghurutot okozhat.
Éééés ezt pedig innen

De linkelhetnék még 100 másik oldalt, a lényeg ugyanaz lenne, és az nem, amit leírtál.
Végezetül egy képpel zárom le eme értelmetlen vitát arról, hogy bizony a dohányzás nem káros, sőt kifejezetten egézséges.

Hát ez vajon mitől ilyen szééép fekete? Netán azért, hogy tüdőnk el tudjon bújni a sötétben? Vagy azért, mert négerből vették ki? Vagy mert szimplán csak emo? Vagy...vagy...vagy? Nem...azért, mert ezt teszi a dohányfüst a tüdővel...és nem csak azzal.

Ne érts félre, nem az a bajom, hogy szívod, ráérsz, egézségedre, a Te dolgod. Csak ne beszélj baromságot, ha egy mód van rá. Vagy az internet oldalai írnak baromságot, vagy az ezzel foglalkozó könyvek, cikkek, orvosi tanulmányok, vagy igazad van, és tényleg sajtból van a hold...

[ Módosította: Pompi ]

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#643) fero02 válasza Kicker (#637) üzenetére


fero02
veterán

Hát ez a srác pedig tök átlagos életet élt akkoriban is. Volt fix melója, voltak haverjai, csajozott, evett-ivott-bulizott. Ugyanolyan dolgai voltak, mint egy átlag korabeli fiatalnak, csak ő kiegészítette magának fűvel. És lám mégis lerottyant.

Emosz: Na látod...öö vagyis izémizé, érzed :DDD Én így a végefele narancs pállmált toltam 99%, előtte persze volt szinte minden. Malbi, veszt ájsz, piros multi, kék, világoskék, fehér szofi, helikon2000, piros szimfónia, tigris szofi, priluki, meg a bánat tudja még milyeneket szívtam. Volt "finom" és nem "finom", erős és gyenge, olcsó és drága.
Én csak szíttam és szíttam és szíttam és remélem, h időben letettem és nem fogom megszínni a végén. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#644) fero02 válasza S-one (#640) üzenetére


fero02
veterán

Meg fogsz lepődni azon, amiket mondok, Én egy rohadtul akaratgyenge ember vagyok ilyen téren. Bezzeg ha nekem kell valami, akkor tudok akaratos lenni. Ez a leszokás nekem úgy jött most, h egy esős, borongós, punnyadt vasárnap késő délután elfogyott a cigim. Kedvem nem volt elmenni venni, mert itt döglöttem a gép előtt, mint most és fórumoztam; de ráadásul annyira lusta voltam, h nem volt kedvem kimenni és apámtól venni egy szálat. aztán teltek az órák. Hiányzott mint az állat, de nem foglalkoztam vele. Msn-ezgettem, olvasgattam, aztán megfürödtem és lefeküdtem. Reggel felkeltem, csináltam egy teát, betoltam, tusoltam, fogat mostam, felöltöztem, pakolgattam és egyszer csak azt vettem észre, h már 10 óra van és még nem gyújtottam rá. Na akkor hirtelen éreztem, h mégiscsak jó lenne, dehát ugye a cigi meg nöm jön ide magától a boltból :D Na mondom, baszok rá, azért se...aztán elmentem melózni, vittem magammal egy doboz fekete Halls cukorkát (ajánlom mindenkinek) és azzal elvoltam egész nap.
Azt nem mondom, h nem lett volna kedvem tolni egy bagót, de nem volt, így próbáltam minél kevesebbet is gondolni rá, meg a bagzóhely fele se mentem direkt.

Na hát agy ennyi a sztorim lényege nagyvonalakban. Azóta is tartom magam és ma volt a 17. füst-mentes napom. Kifejezetten jobban érzem magam a bagó nélkül. Azért most jól esne pedig egy szál, de ki nem megyek a hidegbe emiatt :DDD

Egy szónak is 100 a vége, nem tudom, h ezzel mit akartam Neked mondani :D de már leírtam és mivel sok munkám van benne, ezért nem törlöm ki.

Szolgáljon okulásul pár embernek. :R

(#645) fero02 válasza Nightmare (#642) üzenetére


fero02
veterán

Kedves Nightmare

Ha már ennyire belelendültél a témába, akkor nekem is csinálhatnál egy ilyesmi összeállítást arról, h a leszokás mennyiben befolyásolja az immunrendszert és magát az egész szervezetet, ill milyen hatással lehet az ember személyiségére, testsúlyára, közérzetére, stb.

Megköszönném! :DDD THX! :R

Üdv!

(#646) Damage


Damage
senior tag

Ez a biorezonanciás dolog szvsz egy nagy hülyeség. Kétszer is voltam ilyen kezelésen és ugyanúgy hiányzott a cigi, mint azelőtt! Ismerettségi körömből többen is ajánlották és ennek a módszernek a segítségével szoktak le. Szerintem ez nem több, mint egy placebo. Már eleve az egész kezelés: érzékelők a fejre, a tenyereket egy vaslapra rátenni. Ezek hozzávannak kötve egy érdekes készülékhez, aminek a tetején kis fémhengerek vannak. Abba tették a félig elszívott cigim. Teljesen úgy éreztem magam, mint egy idióta (az is voltam, hogy hittem ebben a hülyeségben). 2-3 órával a "kezelés" után már kezdtem figyelmetlen lenni, csak a cigi járt a fejemben. ~12 órával később már idegbeteg voltam, nem lehetett hozzámszólni, mindenkiben a potenciális ellenséget láttam. Nem is bírtam sokkal tovább.
Előélet: kb 14 éve szívom ezt a sz*rt, az elmúlt 8 évben kb 1,5-2 dobozzal. Én lennék a legboldogabb ember a világon, ha sikerülne letennem. Már nem egyszer próbálkoztam, elég sokfajta módszerrel. Maga a cselekvés idáig soha nem hiányzott a "leszokások" alatt, de a nikotinéhség idegbeteggé tett olyankor. Nem bírtam ki és rágyújtottam. Ilyenkor soha nem lettem rosszul, de iszonyatosan megszédültem és nagyon kellemes bizsergést éreztem egész testemben. Átéreztem, hogy mit érezhetnek a drogosok, amikor késve, de megkapják az adagjukat.
Hamarosan mégegyszer megpróbálok leszokni, a tervem a következő:
Sok tapasz és nikotinos rágó. Tapasz fent, és ha kell egész nap rágom azokat a vackokat. Ha ezt sikerül tartanom kb 2 hétig, megpróbálom elhagyni a tapaszt és marad a rágó magában. Amennyiben ez is menni fog, szép lassan 1-1 nikotinosrágót felváltok közönséges rágóval. Emelett minden egyes alkalommal, amikor erős késztetést érzek, hogy rágyújtsak, esetleg ideges leszek, megpróbálom testmozgással levezetni a felesleges feszültséget (fekvőtámasz vagy bármi hasonló, amiben elfáradok). Ez utóbbival csak az a gond, hogy elég hülyén néznék ki, ha megállok autóval a körúton, kipattanok és nyomok pár fekvőtámaszt az utcán. Hamarosan elmegyek egy gyógyszertárba és bevásárolok ezekből. Remélem összejön! Nagyon gyenge akaraterővel rendelkezem, ha a dohányzásról van szó, de megpróbálok (megint) mindent megtenni, hogy végre ne függjek ezektől a "koporsószögektől".

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#647) Emosz


Emosz
tag

Ismét jó reggelt!

Harmadik cigimentes reggel :DD
Nightmare elég csúnya dolgokat tártál elénk, ezekről szeret az ember elfelejtkezni....
De amit már fero02 is kért, én is kérnék egy ilyen "motiváló" hozzászólást a leszokással kapcsolatban :)
Mellesleg számomra a legnehezebb a felébredés utáni időszak...

(#648) Emosz válasza Nightmare (#642) üzenetére


Emosz
tag

Mondjuk azt nem hiszem, hogy itt pesten valaha is ilyen szép kis fehéres-rózsaszines tüdőm lesz újra.... De abban viszont biztos vagyok, hogy nem lesz annyira fekete mint a jobb oldali képen, szerencsésnek vallom magam mivel a város egyik külső kerületében lakom....
Másrészt valaki említette, hogy a boncmesterek nemnagyon tudják megállapítani egy tüdöről, hogy szimplán csak városban élt vagy dohányzott-e... Ezt elég nehezen tudom elhinni... Szerintem teljesen más ha közvetlenül letüdőzöd a cigifüstöt....

(#649) lapa válasza Damage (#646) üzenetére


lapa
veterán

én azt hiszem a hozzáállás a lényeg. talán nem is akartál igazán leszokni. józan ésszel belegondolva a kezelés lehet akár placebo is, ezt előre is lehet tudni. egyébként valaminek kell benne lennie.

attól persze senki nem fog leszokni, hogy rézrudakat fogdos 20 percig. attól fog leszokni, hogy tudatosítja magában (nem pár nap alatt), hogy a cigaretta rossz. én anno eljutottam egy olyan szintre, hogy néha kirázott a hideg cigizés közben. szóval nem csak arról van szó, hogy "persze, hogy rossz", hanem el kell jutni egy szintre, ahol az agy valóban el is hiszi ezt. sokszor kell rá gondolni, gyengíteni kell a "jóérzést" amennyire csak lehet.

utána nagy segítség lehet a placebó, ha az ember nem veszi félvállról. én pl. nem csak "beugrottam, hátha", hanem már napokkal előtte megvolt az időpont, komolyan készültem rá tudatilag. szerintem fontos a sikertelenségtől való félelem is. részemről beláttam, hogy ha nem sikerül elsőre, akkor az esélyeim durván csökennek. ugyebár onnantól az agynak van még egy kifogása a további próbálkozások megakadályozására.

azt nem mondom, hogy nem villogott másodpercenként a cigi az agyamban az első pár napban, de fizikai tünetek nem voltak, utána meg enyhült a nyomás, ritkább lett a flash. fél évre rá nem is jut eszembe, de ha másokat látok attól azért a nyálam csorogni kezd. mindent összevetve nem hiszem, hogy újra rágyújtok, én úgy gondolom ez az egy esélyem volt, nem tehetem meg, hogy a sorsot mégegyszer megkísértem. az elmúlt időszak okozta lehetséges károsodásoktól még mindig félek.

10 éven keresztül nyomtam a mezítlábas cigit, napi 15-20 szálat. talán júniusban volt a kezelés, azóta köszönöm nem kérek. előtte csak egy komolytalan próbálkozásom volt.

(#650) Balinov válasza Damage (#646) üzenetére


Balinov
félisten

üdv Damage,
ez a tapasz+rágó kombó,majd ezek variálása nekem bejött. hasonló napi fogyasztás mellett és hasonló ideig tartó függőség után le tudtam szokni.agresszív az leszel,de szard le magasról,ennyit csak megér a környezetednek is.. Hajrá!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.