Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) feel good válasza rien (#950) üzenetére


feel good
aktív tag

ez hülye magyarázkodás, hogy minden összejött.
a kutya se kényszerít arra, hogy cseszd szét a tüdődet, saját magadat okold érte.
bocsánat, ha csernus doktor stílusában írogatok, de ez az igazság.

(#952) fero02 válasza feel good (#951) üzenetére


fero02
veterán

Mivel azt sem tudod, h mi történ rien-nel, így nem értem, h hogy mersz ilyen hangnemben írni neki... :(

Sztem had szabályozza mindenki a maga kis életét. ;)

(#953) qdak válasza feel good (#951) üzenetére


qdak
addikt

a hangnemböl vegyél vissza :(((

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#954) csellosi


csellosi
tag

En anno kb. ~6 evig szivtam a cigit - elotte heba hoba es ritkan - (eroseket piros es barna szinueket), aztan ugy tel kornyeken par napos otthoni kinlodas utan mentem korhazba, ahol kiderult tudogyulladasom van. Az alatt a par nap alatt nehany szalat szivtam csak (volt amit csak felig, vagy addig se). Aztan ott is maradtam par hetre (ott mar enni is alig volt kedvem, nehogy bagozni, a (szaraz)kohoges mar fajt neha) amit nehany honapos tappenz kovetett. (igaz doki no modnta is, hogy cigit el is felejthetem par honapig, de igazabol szerettem is volna leszokni rola)

Na, en akor tajt - amikor a korhazba kerultem - szivhattam el vmikor az utolso szal cigit, azota asszem. 1-2 slukk volt csak, azis viccbol :K , de mondanom se kell, hogy kellemetlen iz, marta a torkom (mint 1 kezdo :) ) es utanna a nagyon kellemetlen szajszag es iz. De leszokas is mar jo par eve, hogy megtortent. Meg utanna jo par hosszu honapig "kivantam", de mara mar ez is teljesen - es fokozatosan - eltunt (azert akarat ero is kellett, de kozel sem annyi, mint ha egeszsegesen probaltam volna leszokni rola mindenfele eszkozt mellozve). De egyalltalan nem hianyzik, igaz 80 kilorol 3 lepesben felhiztam ~108-ra, de az alkatomhoz pont jo ~190cm,(leszamitva 1 "kis" pocakot :) ) Azota nagyon utalom meg a fustjet is, csaladban mar csak anyam szivja.

Na igy szoktam en le egyik naprol a masikra a cigirol, special thanks to tudogyulladas :R Es kizart, hogy eletemben ujra raszokjak.

Erre mondjak azt, hogy minden rosszban van valami jo.

Ha ilyen tapaszos reklamot latok, csak nevetek rajta. Az olyan mintha vki a sexrol a masztira ;] szokna at. Aki le akar szokni annak nincs szuksege akarat eron kivul semmi masra. Legalabbis szerintem.

[ Szerkesztve ]

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#955) fero02 válasza csellosi (#954) üzenetére


fero02
veterán

Jól beszélsz! :R

Hova küldtek be kórházba? Gyulára?

(#956) csellosi válasza fero02 (#955) üzenetére


csellosi
tag

Nyiregyhaza, Josa Andras megyei korhaz. Itt van 1 kopesre tolunk :) (csak nagyot kell kopni)

[ Szerkesztve ]

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#957) rien válasza feel good (#951) üzenetére


rien
senior tag

Hát szia!

Nem regiztél magadnak véletlenül még egy nicket? csak most előadod, hogy exdohányos vagy?

Egyébként az előző építő jellegű hsz-edet is megakartam köszönni a topikban aktívan érdekeltek nevében is, de mondom ááááááá nincs érteleme :(
Nem hinném, hogy sok közöd van hozzá, hogy ki dohányzik és ki nem, ki mit tesz a testével. Én se szólok bele, hogy te milyen egészségtelen dolgokat művelsz, mert nem érdekel, a te dolgod, azt csinálsz amit akarsz. És ehhez ugyanúgy megvan mindenkinek a joga, a dohányzáshoz is ha káros,ha nem, ha tetszik ez neked, ha nem.
Korábban szinte mindent leírtam amit gondoltam. Visszább taláhatsz más érdekes dolgokat is, ki hogy szokott le, mindenkinek más jön be, mert másak vagyunk.
Bár már volt egy Csernusunk :) ha ő nem te vagy olvass vissza.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#958) fero02 válasza csellosi (#956) üzenetére


fero02
veterán

:D Innen Gyula van hasonló távolságra...

(#959) csellosi


csellosi
tag

Nektek mikor esett a legjobban 1 szal cigi?
Nekem jo kajalasok utan. :P (vagy jo d*g*s*k utan :B )

De persze ezen is mar csak mosolygok.

2vel ezelottihez meg annyit, hogy volt olyan is amikor rendszeresen kaveztam is melle, reggel elso dolog a cigi melle.(naponta 2-3 kave, persze errol is leszoktam mar reg)

Mar csak drogokrol kene leszoknom :P (na jo ez csak vicc...marmint a drogozas :DDD )

[ Szerkesztve ]

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#960) rien válasza csellosi (#959) üzenetére


rien
senior tag

hát konkrétan pont ezek után, na meg buliban némi alkohol mellé

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#961) fero02 válasza csellosi (#959) üzenetére


fero02
veterán

Úgy látszik ezek "tipikus" eseményekhez köthetőek... :DDD

Reggeli első és nyugodtan szívott cigi, jó kaja utáni, sex utáni, haverokkal kávézás-dumálás közbeni, és természesen az éjszakai éltből sem hiányozhat. Illetve én még akkor szerettem bagózni, akkor rajtam volt az alkotás varázsa és könyékig benne voltam a munkába.

(#962) csellosi válasza rien (#960) üzenetére


csellosi
tag

Na igen, buliban raadasul hajlamos az ember tobbet is szivni a kelletenel, foleg ha iszik melle alkoholt is.

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#963) csellosi válasza fero02 (#961) üzenetére


csellosi
tag

Te meddig sizvtad es miota nem? Es hogy sikerult leszokni?

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#964) fero02 válasza csellosi (#963) üzenetére


fero02
veterán

Túl sokáig sajnos...

Én úgy 8. osztály nyarára teszem az aktív függőségem kezdetét. Most 24 múltam.

Jelenleg egészen pontosan 49 napja nem dohányzom.

Leszokásom története annyi volt, h 49 nappal ezelőtti vasárnapon kb du. 6-7 óra fele elfogyott a cigim. Aznap nem volt kedvem elmenni venni, másnap meg szándékosan nem vettem.
Nagyon régóta foglalkoztatott a dohányzás beszüntetésének gondolata, de vmi mindig hiányzott hozzá, vagy akkor jött közbe :DDD . Sajnos családi hátterem nem egy "fenékig tejfel", sokszor volt h egymás után szívtam a cigiket kontroll nélkül.
Voltak kisebb nagyobb próbálkozások is természetesen, az 1-2 naptól kezdve a pár héten át és a leghosszabb azt hiszem 2 hónap körül volt.

Most viszont azon túl, h elegem lett az egészből, több okom is van, h végleg letegyem.

Az első ok: egy elrettentő látvány most ősszel volt. Leendő apósom tüdőgyulladást kapott (nem is kicsit) a munkahelyén és voltam látogatni a nemrég emlegetett gyulai tüdő-kórházban. Na ott láttam/hallottam 1-2 olyan dolgot, h atyavilág...
A másdik ok: A párom.
A harmadik ok: lehet hogy kicsit furán hangzik egy 24 éves szájából, de előre gondolkozom és a leendő gyermekem érdekeit is szem előtt tartom.

Egyébként egy akaratgyenge embernek tartom magam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#965) csellosi válasza fero02 (#964) üzenetére


csellosi
tag

Remelem mostmar vegleg leszoksz es nem csak 2 honapra vagy 2 evre, hanem orokre (ha orokre leszoksz, lecserelem a radeonodat 1 8800gts512-re, mar ha emlekezni fogunk ra, hogy kaphato volt ilyen kari is - lasd kov. mondat :)) ). De az is csak a halalos a'gyadon mondhatod majd el, hogy 80 eve nem gyujtottam ra :U

Boccs csak mar tul keson van es... :P

Aposod koraban mar igencsak veszelyes az.

Tudo korhazhoz: Folosleges azzal vedekezni barkinek is, hogy mi bajom lenne tole, ha Jozsi ba' 75 eves es 15 eves kora ota szivja. Pontosabban nem is vedekezni, hanem magat nyugtatni. Aztan johet a meglepi barmikor.

[ Szerkesztve ]

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#966) feel good válasza rien (#957) üzenetére


feel good
aktív tag

Szia. Elnézést, én értem, hogy rosszul esik ez a hangnem, de a dohányzás egy olyan dolog, amit semmi külső körülményre nem érdemes fogni.
Senki nem nyomja a kezedbe a cigisdobozt. Érted..:)
Nem adom most elő, csak megláttam a topikot, és látom a sok ígérgető emberkét, és nem érzem az elhatározás mögött a tényleges akaratot. Az, aki egy nappal későbbi kezdést engedett meg magának, külön jópofa. :D
De abbahagyom az ide írást, kíváncsi vagyok, mire mentek. Én mindenképp szurkolok mindenkinek, mert az pénztárcán kívül az egészség és a józan ész is a befejezést sugallja.

(#967) Sipi16 válasza feel good (#951) üzenetére


Sipi16
senior tag

Kicsit visszavehetnél az arcodból. Most annyira megnézném, hogy ki ül a nick-ed mögött. Van egy tippem, ha bejönne hatalmasat röhögnék :DD
Most nézem még egy hetes se vagy. Én már egy kis ideje ittvagyok, de ilyen hangnembe nem írok senkinek mert BUNKÓSÁG és SEMMI KÖZÖM MAGÁNÉLETÉHEZ!! Itt a leszokásban szeretnénk segíteni egymásnak nem pedig kioktatni, hogy: "Felesleges, úgyse jön össze!" Mondjuk az írásodhoz inkább ez menne: Úgyse fogsz leszokni, sz*r vagy!

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#968) fero02 válasza csellosi (#965) üzenetére


fero02
veterán

Igyekszem! :D

Ja, és ATI párti vagyok ;] :DDD

(#969) stop


stop
aktív tag

Csak 1 TIPP!
:))
utazz el vhova otthonról, valami nyugod helyre a pároddal, barátoddal, kutyáddal, stb., olyannal akivel jól érzed magad, kapcsold ki magad, és magadból a hétköznapokat (és azok monoton nyűgjeit).
Legalább 1 hétre tűnj el otthonról.
Tervezd el az egészet, készülj rá, mert egyik napról a másikra azért szerintem nehéz.
DÖNSD EL MAGADBAN hogy LESZOKSZ!!! - enélkül nem nagyon megy.
mielőtt elutazol szándékosan és látványosan dohányozz sokkal kevesebbet, ehez csak egy kis odafigyelés kell.
szervezz minden napra programokat, többet is és folyamatosan ezekkel foglakozz (mintegy 'pörgesd fel' magad ebben a témában) és nem lesz "Időd" a cigivel foglakozni.
Menj várostnézi, sétálj az erdőben, menz múzeumba, mássz hegyet-völgyet, csak kösd le magad legyen "szabadidősprogramod".
Ne idegesítsd MAGAD egyszer sem hogy nem gyújtottál rá vagy 'nem gyújtHATOK rá' gondolatokkal, ilyen nem lehet ha kellőképp lefoglaltad magad.
Ha a társad nem dohányzik és/vagy partner ebben sokkal-sokkal könnyebb ez egész.

SOK SIKERT és kitartást!

nekem bejött május eleje óta 1 SZÁL SE!!!
előtte tizenikszévig napi 1-2 doboz!!!!
1 probát megér - nem? ;)
ha nem jött be legalább pihentél egy jót! és odafigyeltél hogy mennyit dohányzol :B

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#970) fero02 válasza stop (#969) üzenetére


fero02
veterán

Hi!

Hát írtál jókat is, meg "rosszakat" is.

Tudod azért nem mindenkinek megy úgy nem csak anyagiakra gondolok, h fogja magát és lelécel hetekre. Ez az egyik. A másik, h egy igazi dohányos olyankor is cigizik, amikor "várost néz, sétál az erdőben, múzeumba megy és hegyet-völgyet mászik". Pláne mert ez szabad levegőn történik.
A "ne idegesítsd fel magad" dolog pedig megint csak olyan, h az esetek döntő többségében egy önmagunkon kívül álló dolog miatt következik be.

Amúgy pedig szép és jó lenne, ha minden ilyen "rózsaszínben" mehetne végbe, de a valóság sztem ezt többszörösen bombázza szét.

Ja és még vmi: le lehet tenni a bagót egyik napról a másikra is. ;)

Üdv!

(#971) fero02


fero02
veterán

Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek! :R

(#972) szasanyi


szasanyi
félisten

*** Jó szórakozás - és közben is kitartást - valamint Boldog Újévet Kívánok mindenkinek ! ***

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#973) Sipi16


Sipi16
senior tag

B.U.É.K. mindenkinek!!!
Sajnos a tegnap éjjel elszívtam 4 cigit de mostantól új év kezdődik. Talán jön egy új szerelem ami segít...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#974) #27070592


#27070592
törölt tag

(cigaretamentes) boldog új évet mindenkinek!

és más közhelyek... :DDD

(#975) stop válasza fero02 (#970) üzenetére


stop
aktív tag

HI

TUDOM!
mint irtam sok-sok évig bagóztam én is.(sokat)
nem kell hetekre lelécelni elég napokra (kb 1 hét) legalább is ezt irtam.
ha az anyagiaknál tartunk 1 doboz cigi kb 500 huf, pl. egy falusi(turizmus) szállás reggelivel kb 1200-1500 huf/éjszaka, az gondolom h a különbség nem megterhelő anyagilag.
önuralom nélkül sehogy sem megy, sem fokozatosan, sem egyik naprol a másikra - szvsz.
semmi sem megy rózsaszínben, igy ez sem, viszont a VALÓSÁG azt bombázza szét amit hagysz neki...

AKARNI KELL - ezzel kezdődik minden, és ezzel is fejeződik be, ennélkül nem megy.

Gratula minkdenkinek akinek eddig már sikerült! :R

üdv ;)

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#976) feel good


feel good
aktív tag

Ez egyre jobb.. Magyarázzuk meg: a leszokás úgy lesz sikeres, hogy cigarettaszívás helyett elmegyünk tökmáshova "kikapcsolódni".
Vajon mi lesz az első dolgotok, ha odaértek? Elő a cigit. Ennyi. Lehet utálni, de igazam van, és ezt ti is tudjátok.
Fejben kéne rendet tenni, és onnantól a környezet mindegy lesz.

(#977) rien


rien
senior tag

BÚÉK

Jelentem 14 és fél órája nem gyújtottam rá :D hát nem vagyok túl vidám, se túl lelkes :) de ellenállok :))

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#978) Sipi16 válasza rien (#977) üzenetére


Sipi16
senior tag

Én éjfél után nyomtam el az utolsót. :) Összesen 4 szálat szívtam el tegnap. Sajnos...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#979) rien válasza Sipi16 (#978) üzenetére


rien
senior tag

Akkor majdnem egyszerre kezdjük :) hajrá.
Ma nem kávéztam direkt de holnap már meló akkor kell a kávé, na akkor fogok csak szenvedni igazán. Viszek egy kiló répát és azt fogom rágcsálni :D

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#980) fero02 válasza rien (#979) üzenetére


fero02
veterán

Ajánlom figyelmedbe a kis sós perecet és/vagy ropit ami a szádhoz nyúlkálás ingerét fedezi.
Cukrok közül nekem a kék és fekete "hólsz", valamint a vitacé jött be. A mennyiséggel persze óvatosan, mert meghajtja az embert. :DDD :(((

(#981) rien válasza fero02 (#980) üzenetére


rien
senior tag

:DDD Oké, köszi.
Egyébként unokatesóm csinálta ezt, mármint ropizott cigi helyett.
De annyit megevett belőle, hogy többe került, mint a cigi :DDD hízott is 10 kilót hirtelen, de rá legalább rá is fért.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#982) Emosz


Emosz
tag

Boldog Új cigarettamentes Évet Kívánok Mindenkinek!
Sikerült a szivesztert is lehozni cigi nélkül, gondoljatok bele, 22 fős társaság abból 3 nemdohányzó... Szóval kitartás mindenkinek! :D
fero02,camelferr hogy telt a szilveszter? :)

(#983) Sipi16 válasza rien (#979) üzenetére


Sipi16
senior tag

Én tegnap végigettem a délutát. Szaloncokor + a szilveszteri maradék pogácsa. Nah volt is este gyomorégés. :O

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#984) fero02 válasza Emosz (#982) üzenetére


fero02
veterán

A kedveseméknél töltöttem a szilvesztert, természetesen nem bagóztam. ;)

(#985) #27070592 válasza Emosz (#982) üzenetére


#27070592
törölt tag

Házibuli haverokkal, öt imposztor. Négyen dohányoztak, én inkább Heineken és Vilmos...;)

(#986) Woodslave


Woodslave
nagyúr

:R nagy respekt aki megállta. Mondjuk én már 11 v. 12 hete (már nem is tudom) nem cigizek, a buliban meg csak kint lehetett bagózni, szóval még csak fel sem merült bennem.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#987) rien válasza Sipi16 (#983) üzenetére


rien
senior tag

Hát gondolom.
Rennie (vagy hogy kell írni) vény nélkül kapható, az jó rá. Nyáron mikor leraktam a cigit nekem is égett folyamatosan a gyomrom alapból, nem kellett enni se :) nekem jó volt rá, ha máskor lesz ilyen esetleg próbáld meg te is, gyorsan hat.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#988) Sipi16 válasza rien (#987) üzenetére


Sipi16
senior tag

Itthon valami TUMS van. Amcsi gyártmány. Az volt a gond, hogy bevettem ezt a tabit szétrágtam és utána még ettem és ezért nem hatott. Nah ma se gyújtottunk rá. Holnap nehéz lesz mert suli... :S Sebaj erő kell és akkor minden jó lesz.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#989) rien válasza Sipi16 (#988) üzenetére


rien
senior tag

Majd gondolok rád.
Hát én ma is szenvedtem pedig kísértés se volt, illetve volt a kávé :) rá is gyújtottam háromszor is :) de csak beleszívtam kettőt (nem homlokig horpadót :DDD csak kicsit) és nyomtam is el.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#990) Sipi16 válasza rien (#989) üzenetére


Sipi16
senior tag

Dá-dá lesz!!!4 Sutyiba 1-2 slukk!!! Azt sem szabad!! Nagy szerecsém van mert amíg cicigztem nem kávéztam. Most cigi helyett kávézok!

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#991) rien válasza Sipi16 (#990) üzenetére


rien
senior tag

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#992) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

17 éves korom óta szívtam. 20 évesen leszoktam 1 évre, utána hülye fejjel vissza.

3 napja azt mondtam, hogy vége. Nem kell tapasz, nem kell semmi, csak erő, és 3x annyi kaja, mint eddíg. Meg persze korrekt család, nő, munkatársak, akik elviselik a kezdeti nehézségeket.

mod: ma az első munkanap mocskosmód kemény volt, de megcsináltam, saját tapasztalat alapján az első 5 nap a legdurvább

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#993) Sipi16 válasza Motion_Blur (#992) üzenetére


Sipi16
senior tag

Amióta letettem esténként olyan éhség jön rám...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#994) Motion_Blur válasza Sipi16 (#993) üzenetére


Motion_Blur
félisten

én is burkolok most is :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#995) fero02 válasza Motion_Blur (#994) üzenetére


fero02
veterán

Én meg most fogok... :DDD

(#996) Sipi16


Sipi16
senior tag

Nah első sulis napon túlvagyok. Sikerült megállni. Bízom benne ezek után nem lépek rossz útra.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#997) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

ma lebetegedtem, ez "segít" a leszokásban, mivel ilyenkor teljesen undorodom a cigitől

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#998) fero02 válasza Motion_Blur (#997) üzenetére


fero02
veterán

Megfázás, köhögés? :U

Sipi16: Ez csak rajtad múlik...Hajrá! ;)

(#999) Motion_Blur válasza fero02 (#998) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Fullos influenza, magas lázzal, takonnyal, minden jóval :W

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1000) fero02 válasza Motion_Blur (#999) üzenetére


fero02
veterán

Az fain! :K

Nem tudom, h Te hogy vagy vele, de én azt figyeltem meg annak idején, h amikor beteg voltam és direkt erőltettem a dohányzást, akkor sokkal hamarabb elmúlt a megfázásom. :U Pedig olyankor én sem kívántam és mindig olyankor akartam letenni a bagót. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.