Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) KILLSCLAPS válasza concret_hp (#1647) üzenetére


KILLSCLAPS
csendes tag

Sziasztok !
Nem kell hozzá kalkulátor.Én egy családi kripta és egy Suzuki árát már elszivtam :W :O
Van aki iszik cigizik + játékgépezik.Na az kemény ők nem merik kiszámolni mennyit csesztek már el.Karpe diem oszt majd lessz valami.

(#1652) icecave válasza KILLSCLAPS (#1651) üzenetére


icecave
nagyúr

Ja,de ez nem mentség arra hogy mi dohányzunk.
Fater is, mikor kiderült, hogy évek óta csalja mutert, annyit mondott csak, hogy vannak akik embert ölnek, szóval ha így nézzük, ő mennyivel jobb...Hát a a jó k#&<>&<&><&><&, ezt gondolom erre....

(#1653) KILLSCLAPS válasza icecave (#1652) üzenetére


KILLSCLAPS
csendes tag

Nem mentségeket keresek,csak számolgattam.Most azért több lé maradt a honap végére mint máskor. :))

(#1654) icecave válasza KILLSCLAPS (#1653) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát, nemsokára 10 éve lesz, hogy az én egyetlenemmel együtt vagyunk, szóval, van mire spórolni nekem is :)

(#1655) Lirion válasza helkis (#1625) üzenetére


Lirion
addikt

Furcsa, de vannak olyan emberek, akiknél valóban nem okoz függőséget a cigi. Ők képesek arra, hogy csak buliban gyújtsanak rá 1-2 szálra az élmény és a társaság miatt, hogy utána másnap egyáltalán ne kívánják a cigit. Én is ilyen vagyok. Két éve még napi 1 dobozt elszívtam, aztán leraktam és sokáig semmit. Most meg esetenként előfordul, hogy van kedvem, haverok megkínálnak, elhív vmi csaj cigizni stb.. de utána nem érzek kényszert, hogy rágyújtsak újra. Akinek komoly függőséget okoz, annak viszont ez tényleg szenvedés.

(#1656) fero02 válasza Lirion (#1655) üzenetére


fero02
veterán

Én úgy vélem, h ez a cigizek-nem cigizek dolog csakis agyban dől el. A függőség kb 80%-a saját magunknak történő bebeszélés, de ettől függetlenül valós dolog (maradék 20%).

Akinek sikerül letenni a (pl) a cigit, az nagy önuralomról tesz tanúbizonyságot. És ez bármilyen függőség esetén igaz állítás. Helyesebben mondva nem is maga az elhatározás (mondjuk ez az első és egyik legfontosabb lépés) , hanem az az melletti kiállás megtartása. Az a qrva nehéz.

A divat bagósokról meg csak annyit, h (mint azt közülük sokan nem tudják), de azzal a fajta passzív dohányzással jobban kibaxnak magukkal, mint ha rendszeresen szívnák. Az ilyenek zöme kap száj, gége stb rákot és miattuk húzzák rá a szennyes lepedőt az aktív dohányzókra. Persze esetükben is fennáll a betegségek veszélye.
Illetve az ilyen jellegű dohányosok nagy %-a a későbbiekben tuti függő lesz.

icecave: nem ismerem a nálatok uralkodó családi balhé pontos részleteit, közöm sincs hozzá, de azt azért hozzátenném, h az ember nem csupán unaloműzés miatt csalja meg a partnerét (persze ebben is mindig van kivétel). Általában egy dolog hiányának a pótlását keresi (akarva vagy akaratlanul), amit az adott partnernál nem kap/kaphat meg. Mint sok minden más ez a dolog is 2 emberen múlik. Ezt azért nem érdemes figyelmen kívül hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#1657) fero02 válasza fero02 (#1656) üzenetére


fero02
veterán

"Általában egy * dolog hiányának a pótlását"

* vagy több

(#1658) icecave válasza fero02 (#1657) üzenetére


icecave
nagyúr

Teljesen igazad van. Vonzás törvénye az egész. Én bebeszéltem magamnak, hogy a cigi rossz, ehhez is tartom magam. Persze, előtte tudat alatt is az volt bebeszélve, hogy a cigi jó, de azt hiszem, sikerült magammal elhitetni az ellenkezőjét. Küzdök is, hogy így legyen.

(#1659) fero02 válasza icecave (#1658) üzenetére


fero02
veterán

Majd idővel kiderül...

(#1660) icecave válasza fero02 (#1659) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen. Bár gondolj bele, mindenkinek saját magával kell elszámolnia, ide írhat akármit. Lehet, cigizés közben tömjénezi magát valaki itt, hogy leszokott...
Két hét múlva buli. Az lesz sztem még egy kihívás, de ha minden jól megy addigra már egy hónapja nem cigizek, szóval csak nem lesz annyira para.

(#1661) maxlanders válasza icecave (#1660) üzenetére


maxlanders
tag

Hát ez baromi jó! :C :C :C :C
"cigizés közben tömjénezi magát"

(#1662) KILLSCLAPS válasza icecave (#1660) üzenetére


KILLSCLAPS
csendes tag

Nagy kihivás lesz !
Egy hónap ide vagy oda,naponta többször érzem úgy,hogy megyek és rágyújtok. :N
Több a dohányos a környezetembe mint a nem dohányos.Nehéz nem gondolni rá.
Ja és a füstös helységek borzasztóan zavarnak.

(#1663) icecave válasza KILLSCLAPS (#1662) üzenetére


icecave
nagyúr

Az lesz,de ilyen ez, egyre kevésbé lesz az így.
Én még csak holnapután leszek 3 hetes. Tegnap ittam kicsit, valahogy én is cigiztem volna. Persze, kibírtam. Nem akarok egyszer sem vétkezni, mert akkor ha mondom, mióta szoktam le, tudom, hogy ott lenne az agyamban, hogy nem mondok igazat, mert volt hogy elgyengültem.
Ezért is ki kell bírni, hogy nyugodt szívvel állítsd, hogy mióta nem cigitél :)

(#1664) petrelli86 válasza KILLSCLAPS (#1662) üzenetére


petrelli86
aktív tag

nálam ugyanez a helyzet..
40en vagyunk a cégnél abból 36 dohányos, és ez komoly!!
már annyiszor elhatároztam magam hogy leteszem, mert semmi értelme, a pénzem is viszi és még megis döglök tőle..elkeseítő, semmi esélyem a leszokásra :O

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#1665) icecave válasza petrelli86 (#1664) üzenetére


icecave
nagyúr

Nincs is annál rosszabb, mikor munkatársak, barátok cseszegetnek, hogy gyújts már rá. Én spec megbeszéltem a munkatársakkal, barátokkal, akivel kell, hogy ez a helyzet, tarták tiszteletben, Abban is tartják. Nem kínálnak, stb.

(#1666) maxlanders válasza petrelli86 (#1664) üzenetére


maxlanders
tag

Nálunk is sok cigizős volt, de már egyre jobban csökken ezek létszáma. :DD

(#1667) KILLSCLAPS válasza petrelli86 (#1664) üzenetére


KILLSCLAPS
csendes tag

Szia !
Van esélyed csak saját magadat kell legyőznöd.Az agyad harcol keményen a nikotinért,még egy hónap elteltével is. :W
Ja és tudtam fizetni húszezressel,a hónap végén.
;)
Ez egy kicsit motivál. :K

[ Szerkesztve ]

(#1668) icecave válasza KILLSCLAPS (#1667) üzenetére


icecave
nagyúr

Én tegnap léptem ár a 3 hetet. Még mindig úgy érzem, hogy simán rá tudnék gyújtani egy cigire, pedig tudom, nem esne jó, sőt.
Jövő hétvégén születésnapi buli lesz, na, ha az kibírom, akkor mindent :D

(#1669) fero02 válasza icecave (#1668) üzenetére


fero02
veterán

Nem tudom mit vársz 3 hét után. :U

Én több, mint 1 év után is simán rá tudnék gyújtani, és hidd el, nem esne az olyan rosszul, mint képzeled... ;)

(#1670) icecave válasza fero02 (#1669) üzenetére


icecave
nagyúr

Dehogynem. Én mikor egyszer egy teljes évig nem dohányoztam, születésnapomkor elszívtam egy szálat. Olyat rókáztam, hogy hajjaj (persze, nemkevés szesz volt már bennem :D).

(#1671) fero02 válasza icecave (#1670) üzenetére


fero02
veterán

Akkor az inkább a sok szesz és az izgalom határa miatt lehetett... ;] :D

Kezed nem remegett? :DDD

(#1672) molecula


molecula
csendes tag

Nekem jövő héten lesz 2 hónapja, hogy nem vettem cigit! Azért írtam azt, hogy nem vettem mert közbe bűnöztem( egy egy slukkal), de nem bírom már elszívni mert megszédülök. Szóval ha az leszokás, hogy napi másfél 2 dobozzal szívtam most meg 2 hét allatt sem szívtam el egy szálat a bűnözéssel, akkor leszoktam.
Az első két hétben egyáltalán rá sem néztam cigira, az első 2 nap kegyetlen volt de utánna már ment simán. (híztam is 2-3 kilót de azóta fogytam 4-et :B )
Szóval minden elhatározás kérdése a bűnözésre sincs szükség sem kávé sem pia mellé.
(Azért jó a bűnözés, mert rádöbbenek, hogy nagyon rossz az íze és nem is kell!)
Hajrá mindenkinek, nem raktam félre a havi 30 kilót amit elköltöttem volna, de jól jöttem ki mindegyik hónapb! :C

Pályázatok írását, figyelését, vállalom cégek és civil szervezetek számára! sokadik nap

(#1673) KILLSCLAPS


KILLSCLAPS
csendes tag

Sziasztok !
Birja még mindenki ? :)

(#1674) icecave válasza KILLSCLAPS (#1673) üzenetére


icecave
nagyúr

Yes, I am! Pedig volt húsvéti hajjaj party meg minden. :D

(#1675) Brent válasza KILLSCLAPS (#1673) üzenetére


Brent
aktív tag

Én bírom ! Most is füstölök olyan jól esik így kaja után ;] :P

(#1676) icecave válasza Brent (#1675) üzenetére


icecave
nagyúr

Látom nálad a vasárnapi ebéd is előlépett, mint "cigizőünnep". :)

(#1677) Brent válasza aphra2 (#1637) üzenetére


Brent
aktív tag

A kutya meg a macska bajszát neki :Y

Ennyi kávétól én szétf.snám a wc-t :DDD

Jól tetted, hogy mérsékelted az adagokat, nem jó dolog ez a kv ilyen nagy mennyiségben!

(#1678) fero02 válasza KILLSCLAPS (#1673) üzenetére


fero02
veterán

:K

(#1679) PazsitZ válasza KILLSCLAPS (#1673) üzenetére


PazsitZ
addikt

Most 26.-án már 7 hónap.
Haverom azzal boldogított, még mikor kezdtem a leszokást, hogy ő is fél év után szokott vissza :) .
Hát én egyelőre tartom a dolgot. Gondolati síkon persze ég most is sokszor eszembe jut, hiányzik, de simán kibírom.
Anyagilag meg egészségügyileg viszont jótékony hatással van. ;)

Szoktam is mondani, hogy a cigizés drága és egészségtelen hobbi is. Most meg még itt a gazdaági válság is ugye...

- http://pazsitz.hu -

(#1680) fero02 válasza PazsitZ (#1679) üzenetére


fero02
veterán

Nekem novemberben volt 1 éve, de olykor-olykor még mindig eszembe jut.

Eü hatását érzem (nem krahácsolok), de az anyagit nem. :U

(#1681) icecave


icecave
nagyúr

Nekem még csak 1,5 hónapja lesz, de kitartok. Igazából már csak a buli para. Az meg mostanában ritkán adatik meg.

(#1682) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

hát valaki nekem is segíthetne
11éve szívom:S
naopi egy doboz
leakarok szokni,de nem megy
a tapasz vagy rágó hatásos?

(#1683) t1 válasza Borify Péter (#1682) üzenetére


t1
addikt

Az önkontroll, agyban dől el az egész, hogy tényleg akarod-e.

(#1684) rien válasza Borify Péter (#1682) üzenetére


rien
senior tag

tapasz: passz

rágó: én is próbáltam nekem nem hatott, majd elhánytam magam tőle....szerintem iszonyat sz@r íze van, én öklendeztem tőle :U

Van gyógyszer is Champix a neve. Házi orvos írja fel, nem olcsó. Viszont az ismeretségi körömben két emberből aki szedte és akik nagyon durván dohányoztak abból kettő szokott le ezzel. Egyikőjük napi 1,5 a másik napi 2+ (volt, hogy 3 doboz is beszaladt) dobozról állt le, tipikus láncbagós volt.
Nekem ez sem hatott ;] kétszer kezdtem neki. De a hiba valószínűleg bennem van, mert ha felírnak egy egyhetes gyógyszert azt sem szedem be rendesen. Elfelejtem :U ha kicsit jobban vagyok, nem érzem szükségét akkor nem veszem be, elfelejtem. Ha veszek vitamint a havi adag hónapokig elég :) Ez gyári hiba.
A gyógyszerhez tartozik még azon kívül, hogy elvileg jó - a függőségért felelős központot basztatja az agyban, és kiöli úgymond magát a függőséget, a narkósokat kezelik hasonló képen én így hallottam - hogy figyelt gyógyszer mert depressziót is okozhat amitől egy-két ember már öngyilkos lett. A használati útmutatóban is benne van, bár nem így hanem, hogy a dohányzásról leszokott emberek között volt aki öngyilkos lett.
Első hétben még lehet dohányozni és egy általad előre elhatározott napon kell lerakni, ha rágyújtasz rosszul leszel..........az orvosom mondta.........és éreztem is......de a rendszertelen szedés miatt elmúlt :U

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1685) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

hát nem tudom:S
ha agyban dől el akkor lehet nem akarom igazán?
pár napig jó esetben kibírom,aztán többszörösen bepótolom
ezt a gyógyszert kipróbálom
a súlygyarapodástól is félek
édesapám napi 2-3doboz barna sophiet szívott anno
egyik napról a másikra leszokott,és hirtelen 25kg-ot hízott:S

(#1686) aphra2 válasza KILLSCLAPS (#1673) üzenetére


aphra2
aktív tag

Sajna én már elbuktam :O ,...
De készülök lelkileg megint nekirugaszkodni :K .
Több éves berögzüléseket nagyon nehéz eldobni pikk-pakk, (reggel már alig várom, hogy leföjjön a kávé)
Meg a munkahely, hát ott nehéz a dolog, eleinte (amíg bírtam tartani magam) csak nyeltem nagyokat, aztán nehéz megállni, mikor kínálgatnak, meg ha stresszes a meló, előbb-utóbb már kér az ember, aztán már szégyel kérni, és akkor vesz 1 dobozzal,..... és ekkor már vége is a dalnak.
Senki ne bizza el magát, a legelső próbálkozásom 3 hónap után bukott el, de volt már 6 hónap is, és a legutolsó esetben 4 év után, (na ekkor nagyon nem kellett volna vissza esni)

Szerintem, legalábbis úgy érzem, hogy ez már az életünk végéig az agyunkban marad.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#1687) icecave válasza aphra2 (#1686) üzenetére


icecave
nagyúr

Én pont váltottam munkahelyet. Ott azt mondtam, nem dohányzom, így nem is kínálnak, szóval így kibírom.

(#1688) aphra2 válasza icecave (#1687) üzenetére


aphra2
aktív tag

Hát az úgy nagy segítség a lelki elhatározásban, félig olyan, mintha új életet kezdenél.

(igazándiból én már valami egészen mást szeretnék csinálni,(de nem tudom ,hogy mit) mint a jelenlegi szakmám,
mert ezt már unom, csak vergődés az egész :O )

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#1689) icecave válasza aphra2 (#1688) üzenetére


icecave
nagyúr

Úgy para :(
Szerencsére én azt csinálhatom amit szeretek.

[ Szerkesztve ]

(#1690) KILLSCLAPS válasza aphra2 (#1686) üzenetére


KILLSCLAPS
csendes tag

Én még bírom .Annyi baj szerencsétlenség és stressz volt mostanában az életemben,Hogy úgy éreztem nem rákban hanem agyvérzésbe fogok meghalni :DD De azért sem fogok rágyújtani ,bár rohadtul sajnálom magam ,hogy nem cigizhetek .Kicsit szánalmas ,de valószínű ez a harc része. :W

(#1691) #27070592 válasza Borify Péter (#1685) üzenetére


#27070592
törölt tag

ezt a gyógyszert kipróbálom

Én nem próbálnék ki ilyen hókusz szirszarokat, főleg nem ennyiért.
Ha nem döntöd el hogy lerakod a cigarettát akkor ne várd egy méregdrága bogyótól hogy megtegye helyetted.

(#1692) Borify Péter válasza #27070592 (#1691) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

volt már olyan hogy napokig nem gyújtottam rá,de nem azért mert leakartam szokni,hanem mert nem jutott eszembe,nem olyan közegben voltam
aztán utána bepótolom:S

(#1693) maxlanders


maxlanders
tag

Gyógyszer, tapasz, terápia? Francokat!
Én még az első , ámbár rövid leszokásom előtt kipróbáltam a tapaszt. (az igaz hogy az nem most volt és itt lehet durrogni hogy de a mostani tapaszok jobbak... Fenéket) Semmit nem értem el vele, azaz hogy elértem hogy a szüleim (16éves voltam) megváljanak egy kis pénztől.
Az igazi erő nem az ilyen vackokban van. Én most hetedik hónapja nem szívom és úgy kb 1-1,5 éve rendezgettem magamban ezt a leszokásos dolgot. Másfél év kellett ahhoz hogy eljussak oda ahol tartok és nem kellett hozzá semmi, csak akarat!

(#1694) PazsitZ válasza maxlanders (#1693) üzenetére


PazsitZ
addikt

Én is ezt tudom megerősíteni.
Előtte én is jó egy éve mondogattam, hogy le kellene szokni, le kellene szokni.
Aztán jött a tényleges elhatározás és most már én is 7 hónapnál tartok.

Mondjuk rágcsálni többet rágcsálok, ropit ilyesmit, de mozogni kell picit max és nincs gond.

- http://pazsitz.hu -

(#1695) rien


rien
senior tag

Ez szép és jó amit írtok az önerőből leszokásról. Nekem ezzel egy bajom van, hogy rengeteg ismerősöm leszokott önerőből de az csak ideig-óráig tartott....3 hónap, fél év, egy év, két év.. és újra dohányzik :U A legutolsó ilyen visszaszokósdi pár hónapja történt: srác leszokott míg felesége pocijában baba....fél évig nem szívta......bébi megszületett......az újdonsült apuka bulija :D ......és azóta dohányzik.....ennyi volt. Pedig most lenne értelme ha az ő életét nézem, hogy a kicsi ne szagolja :U
Ezért írtam be ide is a gyógyszert, mint lehetséges módszert. A két ismerős aki elvonási tünet nélkül olyan adagról (1,5-3 doboz) állt le a gyógyszerrel az akárki akármit mond nem semmi :K Én semmiképp se venném egy kalap alá azt aki két hét alatt elszív egy doboz cigit, vagy akár egy hét alatt kettőt az ilyen szintű dohányosokkal. Visszakerestem a topikban az egyikőjük 2007 december nemtudomhanyadikán tette le és teljesen stabil eszébe nem jut, hogy de jó lenne (ő a 1,5 doboz adagos). A másik a nagyobb bagós valamikor tavaly nyáron rakta le....ha megkérdezem gyújtasz-e? ;] nagyon mereven elzárkózik soha többet, minek az, tedd le te is a válasz. Nekem ez meggyőző. És nekem az a része tetszik a gyógyszerben, hogy a függőségért felelős központot basztatja az agyban, kiölve magát a függőséget (ezt egészségügyis dolgozótól hallottam ebben a megfogalmazásban akinek így ismertették a gyógyszert és pl. ő mint egészségügyis ezt választaná ha leakarna szokni).

Remélhetőleg holnap lesz az utolsó napja, hogy dohányzom. Eldöntöttem.
Fentiektől függetlenül költséghatékonyságot szemelé helyezve :) megpróbálom önerőből (tudom rossz a szó is amit használok). Arra gondoltam úgy állok hozzá, hogy több pénzt nem vagyok hajlandó cigire költeni legyen bármi is.....így még nem álltam neki soha, mármint csak az anyagi oldalát nézve.....remélem bejön.
Ha nem jön be még mindig ott a gyógyszer. Veszek mégegy ébresztőórát a meglévő mellé az egyik reggel, a másik este sípol, plusz telók izzítva....csak nem felejtem el.......bár ne így legyen.

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1696) rien


rien
senior tag

kicsit gusztustalan finnyások ne nézzék meg [link] :D :DDD

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1697) PazsitZ válasza rien (#1695) üzenetére


PazsitZ
addikt

Valahol neked is igazad lehet.
Az tényleg más kategória aki napi 2-3 dobozt tol, mint pl. én aki heti 3-4-et tolt.
Nem mondom, hogy tabletta/tapasz vagy ilyesmi nem segíthet a tényleg erős dohányosoknál.
De most a gyógyszert meddig kell szedni? Mert ha pl. 3 hónapig szeded és hat is, király, de utána ugyanúgy eszébe jut ha abbahagyja a gyógyszerszedést nem? :F
Tehát az akaraterő, hogy tényleg ő akarja magától a leszokást az elengedhetetlen!
Nekem még most is eszembe jut párszor, hogy milyen jó is volt. (Tényleg szerettem cigizni, maga a "ritus" is hiányzik)
De persze, drága, meg egészségtelen is, tudom, hogy jobban járok így.
Minden esetre az akaraterő szerintem a legfontosabb.

Csak még annyit, amin magam is meglepődtem, hogy a leszokásom óta nem nagyon, csak az utóbbi pár hétben, egy hónapban elégé "stresszes" az életem. Ami pedig számomra is meglepő, hogy egyáltalán nem jutott eszembe rágyújtani emiatt avagy ennek "orvoslására"...

Sok sikert kívánok!
Nekem is leginkább az anyagiak voltak a szemem előtt, csak másodsorban talán az egészségem. :U :K
Ami nehéz és sokáig megmarad, a tipikus helyzetek, (nálam pl. reggeli kávé mellé, vonatra váráskor, kajálások) után való reflexszerű rágyújtási inger. Plusz nálam az első cigi nélküli buli volt még húzós.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#1698) maxlanders válasza rien (#1695) üzenetére


maxlanders
tag

Igen amit leírtál az rám pontosan igaz is volt. Leszoktam (abbahagytam), majd a buli kedvéért 1 slukk, aztán 5, majd egy szál, másnap már 3 :W :W :W :W :W ... DE

De azóta már tudom így a második leszokás után hogy milyen könnyű is újra rágyujtani.
Csakhogy én nem azért szoktam le mert drágálottam a cigit, hisz akár mennyi is volt azt mindig vettem, hanem előttem a káros hatásai kínoztak igazán lelkileg (néha szó szerint). Milesz ha... minek szívom ha... érted? És emellett több mint egy éven át készítettem magam és mindig eszembe jut az a maroknyi ember, aki szívta, nagy bagósok voltak, majd azt kérdezte tőlem: te minek szívod még?
A mai napig könnyű lenne visszaszokni, hisz meggyujtod és kész(fulladozol és köhögsz :) ). De szrintem a leszokás nem az abbahagyásról szól, hanem pl ha megkínálnak, tudj nemet mondani.

A leszokáshoz pedig sok erőt! Menni fog!

[ Szerkesztve ]

(#1699) #27070592 válasza rien (#1695) üzenetére


#27070592
törölt tag

Én ennek ellenére lebeszélnélek a gyógyszer (vegyszer) használatról. Magánvéleményem, nem azért írom mert igazam van hanem mert bizalmatlan vagyok az elmére ható, tutibiztosnak kikiáltott vegyi anyagokkal. Főleg ha az egy bizonyos mechanizmus "kiölésére" használandó. Fogalmam sincs milyen elven működik, mit blokkol vagy mit csökkent, és főleg hogy milyen pszichés mellékhatásai lehetnek. Makszimálisan szkeptikus vagyok, bocs.

Az emberi agy sokkal összetettebb annál hogy egyoldalúan beavatkozva csak egyfajta hatást érjen el egy bizonyos gyógyszer. Ez kicsit olyan mint flexxel autót takarítani. Végül is tiszta lesz csak vége a fényezésnek.

Vagy c.

(#1700) rien válasza PazsitZ (#1697) üzenetére


rien
senior tag

Akaraterő kell persze én nem mondtam, hogy nem kell.
A kérdésedre kifaggattam őket, mert sajnos nem tapasztaltam....de nem mindent mondtam jól, most korrigálok is egyben:

A gyógyszert 2-3 hónapig kell szedni és két hétig lehet még szívni mellette a cigit.
Elvileg azt mondják róla egy életre tart a hatás.
És akkor a tapasztalatok:
Aki 2007 decemberében szokott le, ő rendesen szedte a gyógyszert.....teljesen tünetmentesen szokott le, nem volt ideges (sőt talán inkább túl nyugodt volt magához képest) nem hiányzott neki egyáltalán....az előre általa elhatározott napon lerakta ami az első héten volt. Érezte, hogy teljesen stabil és 1,5 hónap után abbahagyta a gyógyszer szedést is. Nem jut eszébe, nem hiányzik neki. Azt most tudtam meg, hogy egyik kollégája látva a sikerét, ment utána és ő is szedte és leszokott és szintén nem dohányzik azóta sem.
Na most a nagybagósnál más a helyzet. Hébe-hóba szedte a gyógyszert :) , gondolom ebből kifolyólag ő nagyon szenvedett az elején mikor lerakta, minden létező magot rágcsált :) Ő durván egy hónapig cigizett a gyógyszer mellett :DDD (hivatalosan csak két hétig szabadna). Egy hónap körül lerakta a cigit....még két hétig szedte a gyógyszert és ennyi. Neki eszébe jut néha, hogy jól esne egy cigi......de nem akar és nem is fog rágyújtani azt mondja. Ő nagyon büdösnek érzi a cigi szagát, borzasztóan zavarja. És neki is hiányzik még néha a ritus amit Te is írsz :)

És jön a negatív dolog: mindketten azóta is tartó farkasétvágyról számoltak be +15 kiló mindkettejüknél megvan.

Én is szeretek dohányozni ez a nagy baj :U kaja, kávé és a többi után, munkaközben :U Én nagyon veszett vagyok :D ha felébredek éjszaka, hogy pisilni kell....pisi után egy gyors cigi :DDD és lehet aludni tovább. Dög betegen lehet mandulagyulladás amikor a nyálad alig bírod lenyelni, vagy kínzó köhögés ( ebben most volt részem és nagyon durva volt) én akkor se szívok egy szállal se kevesebbet. Ugyanúgy kell az adag, ha nagy a gáz mandula gyulladásnál jön a mentolos cigi.... az lemegy még segít is a nyelésben :) pedig egyébként nem szeretem. A dohányzó és leszokni nem akaró olvasóknak ajánlom tuti :K

maxlanders: ismerős én is átéltem itt a topikban írtam online :) nem volt meg a teljes félév
Ugyanazt csináltam amit Te egy cigi, még egy és itt vagyok
Kezdhetem előlről, de már tudom nekem sajnos soha többet egy slukk se :N

camelferr: Nyilván igazad van. Nekem is az lenne a legjobb ha menne önerőből, azon is leszek. Csak mondom a sok ismerős aki leszokott és nagyon büszke magára, hogy lerakta és találkozunk x idő múlva azt csak nézem mi van a kezében, vagy épp kér egy cigit. Én megértem őket, sokakkal ellentétben nem tartom őket akaratgyengének se semmi ilyesmi...
Pozitív példát is ismerek aki megcsinálta és nem szívja 20 éve, de az nagyon ritka :(

És köszönöm a biztatást mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.