Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) regvoltrossz válasza morningsun (#1850) üzenetére


regvoltrossz
tag

Nem semmi, hogy a leszoktató gyógyszer, sokkal ártalmasabb, mint a cvigaretta, amiről ugye le akar szokni a paciens :Y
[link]

Még aluminiumlakk is vann benne :Y

[ Szerkesztve ]

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#1852) Lauda válasza gakel (#1846) üzenetére


Lauda
félisten

Ezezk a tettek! :R :K A tobbi csak suket szoveg.....

(#1853) FerroChrom


FerroChrom
tag

Középiskolában, 10. osztály közepe felé szoktam rá a dohányzásra, ez körülbelül bő 6 éve volt. Emlékszem arra is, hogy fehér Szofival kezdődött a dohányos karrierem, majd elkezdtem bekeményíteni, mert jött a világoskék, sötétkék, majd végül a fekete Moon cigi. A vége felé már én is éreztem a dohányzás "áldásait", például pár emeletnyi lépcsőmászás után már nem kaptam levegőt. Napi egy doboz biztosan elment és mindig azt mondogattam magamban, hogy soha nem fogok tudni leszokni.

Ez év márciusában jött el a fordulópont, ugyanis februárban kimentünk bátyámmal Írországba szerencsét próbálni, munkaügyben. Csak alkalmi munkát találtunk, tehát nagyon nem volt pénzünk, egy doboz cigi pedig 8 euro 65 centbe került. A lényeg az volt, hogy egyszerűen nem volt pénzem cigire, így abba kellett hagynom a dohányzást.

Az első négy nap iszonyatos volt. Minden jelentéktelen kis apróságon iszonyatosan fel tudtam húzni magam, állandóan tiszta ideg voltam. A fejem is zúgott a nikotinhiánytól. Utána kezdett enyhülni a dolog, most pedig, 3 hónap után már egyáltalán nem jut eszembe a cigi.

Múlt hónapban haza kellett jönnöm, mert sajnos nem volt szerencsém Írországgal, de még így is simán megtehettem volna, hogy bemegyek a boltba egy doboz cigiért. Persze nem mentem be, sőt eszembe sem jutott bemenni.

Örülök, hogy nem dohányzom, mert sok minden sokkal jobban megy, mint amikor még dohányoztam. Például nem fáradok el még egy hosszabb gyaloglástól sem, a biciklizés sem okoz már gondot, valamint jobban is tudok koncentrálni.

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#1854) FerroChrom


FerroChrom
tag

Ja, és persze egy csomó pénz megmarad. :)

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#1855) hellihenzon válasza regvoltrossz (#1802) üzenetére


hellihenzon
újonc

Ha jól vettem ki az írásodból, egyik napról a másikra akarod letenni...
Ezt nagyon sokan testileg nem bírják (tehát az akaraterő akár meg is van, az ember szervezete annyira rá van szokva, h jönnek az elvonási tünetek). Habár írtad, h korábban ugyanígy próbáltad és akkor sikerült egy időre letenni, szerintem meg kéne próbálni az adagot csökkentve (hétről hétre napi egy szállal kevesebb stb.. ahogy érzed) leszokni. Tudom erre meg sokan mondják h nehéz mert ott a kísértés, inkább ne is lássam és akkor nem gondolok rá... Viszont ha te voltál annyira erős h ilyen erős tünetek ellenére se gyújts rá, akkor szerintem van akkora akaraterőd, h így is tud csinálni. Így talán a szervezetednek is sikerül "leszoknia". Sok sikert kívánok! ;)

(#1856) evangeline77 válasza regvoltrossz (#1802) üzenetére


evangeline77
újonc

ezek a tünetek sztem csak azért jöttek elő, mert a lelked rosszul viseli h vmi megszokást abba kell hagyni és így tiltakozik a tested által. de sztem amint stagnál a nem dohányzó állapotod, abba maradnak ezek!!! ne aggódj, nem lesz itt semmi baj!!
otthonra meg találj ki vmit, ami a cigi helyett lehet. pl: bedobsz mindig egy rágót..:)

(#1857) PazsitZ válasza hellihenzon (#1855) üzenetére


PazsitZ
addikt

Én az ilyenekre szoktam azt mondani, hogy aki tényleg sokat cigizett annak lehet fizikálisan is nehéz.
Az ilyen esetekben hasznos a tapasz a rágó, ami pótolja a nikotint, de pl maga a cigizés tevékenységéről már elkezdesz leszokni. A tapasz és rágó által meg lehet lessabban leszokni fizikálisan is, ha valakinek tényleg ennyire fizikálisan jelentkeznek tünetei.

Ez a kevesebbet szívok szerintem nem megoldás. :(

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#1858) hellihenzon válasza PazsitZ (#1857) üzenetére


hellihenzon
újonc

Igen abban igazad van, h attól még h kevesebbet szívsz, a mozdulat az megmarad és sokan csak úgymond pótcselekvésként csinálják. Viszont vannak olyanok akik nem szeretik a tapaszt meg ilyeneket... na mind1 igazából mindenki magának kell h kitalálja h melyik a legjobb módszer. különbözőek vagyunk, lelkileg és testileg is

(#1859) evangeline77 válasza hellihenzon (#1858) üzenetére


evangeline77
újonc

van egy ismerősöm aki azt csinálta sokáig, h a szájába rakta a cigit, csinált gyújtó mozdulatot is, de nem gyújtotta meg... ő azt mondta h neki idővel könnyebb lett...
mindenképp kell helyette az embernek sztem vmi pótcselekvés. csak az ne egy rosszabb legyen még ennél is...

(#1860) hellihenzon válasza evangeline77 (#1859) üzenetére


hellihenzon
újonc

az is jót ötlet bár elég merész. Vigyázni kell nehogy valahogy öngyújtó kerüljön a közelbe, vagy vki azt higgye h kifogyott a tied és felajánlja a sajátját :)

(#1861) PazsitZ válasza hellihenzon (#1858) üzenetére


PazsitZ
addikt

vannak olyanok akik nem szeretik a tapaszt meg ilyeneket
Akkor bírja ki anélkül, vagy akár le se szokjon. Kifogásokat mindig lehet találni.

Persze ezzel nem zárom ki, amit írtál, mert igaz: gazából mindenki magának kell h kitalálja h melyik a legjobb módszer :K

- http://pazsitz.hu -

(#1862) evangeline77 válasza PazsitZ (#1861) üzenetére


evangeline77
újonc

az anyukám pl evési rohamokkal csillapította a cigi utáni vágyát. fölszedett 4-5 kilót, de rá is fért, előtte elég soványka volt.
ahogy a rossz kedv ellen sem mindenkinek ugyanaz a megoldás, úgy szerintem a cigiről való leszokáshoz sincs tuti recept. csak egy biztos: akaraterő kell hozzá legfőképp.

(#1870) Eagl3 válasza #38573056 (#1869) üzenetére


Eagl3
veterán

Köszönjük. :U

(#1872) Eagl3 válasza #72889600 (#1871) üzenetére


Eagl3
veterán

Másképp nem igen lehet...

(#1873) fero02 válasza #38573056 (#1869) üzenetére


fero02
veterán

Jó páran vagyunk itt, akik egyik pillanatról a másikra tettük le. Köztük én is. És még mindig megvagyok és továbbra sem szívom.

A heroint nagyon kár volt belekeverni a témába, ugyanis sokkal sokkal komolyabb testi függőséget okoz, mint a dohányzás. A cigizés leginkább agyban dől el (élmények cselekvéssel összekapcsolása), illetve erősen megszokás kérdése. Aki akar az tud változtatni rajta.

A sok "marketing" dumát meg nem kell elhinni.

(#1874) #27070592 válasza #38573056 (#1869) üzenetére


#27070592
törölt tag

Én is beállok Fero kartárs mellé, szintén egyik napról a másikra hagytam abba a dohányzást másfél éve, és semmi nincs ami rá tudna vinni arra hogy rágyújtsak. Szerintem sokkal több olyan leszokási kisérlet végződik kudarccal ami a fokozatos leálláson alapszik.
Kicsit önámításnak tartom a fokozatos leszokást.

(#1875) Eagl3 válasza #27070592 (#1874) üzenetére


Eagl3
veterán

Én is másfél éve tettem le, egyik napról a másikra.

(#1876) #27070592 válasza Eagl3 (#1875) üzenetére


#27070592
törölt tag

Állatok vagyunk. :))

(#1877) aphra2 válasza #27070592 (#1876) üzenetére


aphra2
aktív tag

Azok vagytok :D
Nálam már eltelt több mint 1 hónap, de ma este is azon gondolkoztam, hogy fürdés után elmegyek veszek 1 dobozzal, és főzök 1 kávét hozzá, de végül maradtam.
Azt hittem ,hogy 1 hónap után már simán eltudnám felejteni, és nem is kívánnám.
Pedig de... :O

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#1878) Borify Péter válasza aphra2 (#1877) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

hát,szerintem erős vagy,bár én jutnék el egy hónapig:(

(#1879) fero02 válasza aphra2 (#1877) üzenetére


fero02
veterán

Én még így közel másfél év után is néha rágyújtanék... ;) :B

(#1880) Borify Péter válasza fero02 (#1879) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

hát,ha addig megálltad,akkor már felesleges
nekem az első cél,h min 3 napig álljam meg

(#1881) fero02 válasza Borify Péter (#1880) üzenetére


fero02
veterán

Már többször, több helyen láttalak postolni...nem tudom miért, de a nickedről midnig Péterfy Bori ugrik be. Vagy ez csak véletlen? :U

Sokszor érzem/gondolom azt, h jól esne. De aztán mindig lebeszélem magam róla. Előbb vagy utóbb tuti lesz botlás, de remélem akkor leszek tőle annyira sz@rul, h megutáljam mégjobban. :D

(#1882) Borify Péter válasza fero02 (#1881) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

nekem nagyon lekéne szoknom,egészségügyi okok miatt,de egyszerűen minél inkább akarok,annál többet szívok

ja a nicknév onnan ered
csak megfordítottam:))

(#1883) fero02 válasza Borify Péter (#1882) üzenetére


fero02
veterán

Hát persze, hisz saját magadat húzod... nem kell ezen csodálkozni. Ezek szerint még magad sem akarod teljesen. Mármint a leszokást.

(#1884) Borify Péter válasza fero02 (#1883) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

de akarom,a fejemben mindig megjelenik egy nemdohányzó Borify képe:)
de nagy a megszokás asszem:S

(#1885) fero02 válasza Borify Péter (#1884) üzenetére


fero02
veterán

Hány éve dohányzol függőként?

(#1886) Borify Péter válasza fero02 (#1885) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

igazán függőként kb 10:(

(#1887) fero02 válasza Borify Péter (#1886) üzenetére


fero02
veterán

Sok.

Korodról (jelenlegi és a függővé váláskori) szabad vmit megtudni?

(#1888) Borify Péter válasza fero02 (#1887) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

jelenlegi 24:S:(

(#1889) fero02 válasza Borify Péter (#1888) üzenetére


fero02
veterán

Akkor az nem téma. Én is akkor hagyhattam abba.

Kitartás és meglesz az! ;)

(#1890) Borify Péter válasza fero02 (#1889) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

meg hát:)
majd festek helyette...találok valami pótcselekvést:)

(#1891) fero02 válasza Borify Péter (#1890) üzenetére


fero02
veterán

Szvsz nem kell pótcselekvés sem. Vagy én legalábbis megvoltam nélküle és a közelemben élők sem vettek rajtam észre semmi furát, ami erre utalna.

Csupán agyban kell tisztázni a dolgokat. ;)

(#1892) Borify Péter válasza fero02 (#1891) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

félek,akkor többet eszem és elhízom:S
apu közel 30 kilkót szedett fel

(#1893) fero02 válasza Borify Péter (#1892) üzenetére


fero02
veterán

Ha belinkelsz ide egy képet magadról, akkor megmondom, h jól állna-e. :B :DDD

Az emberek zöme direkt eszik többet. Mert, h akkor is a szájánál matat, mint ha bagózna. Így persze még többet gondol rá, ahelyett, h vmi más fajta dologra koncentrálna a kajálás helyett. Fölösleges önsanyargatás, butaság.

Én amióta nem bagózom tudatosan eszek többet, így sikerült ~ 1 év alatt több, mint 10 kg-ot felszednem. Ismétlem, szánt szándékkal zabálok.

(#1894) Borify Péter válasza fero02 (#1893) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

ehhh

de én nem akarok hízni
és tuti rámugrana vagy 8-10kiló
ezért kell valami pótccselekvés

(#1895) fero02 válasza Borify Péter (#1894) üzenetére


fero02
veterán

Mondjuk inkább egész alakosra gondoltam. :U ;) :K

Ha pl a dohányzás abbahagyásával párhuzamosan elkezdesz többet és rendszeresen mozogni, akkor sztem baj nem lehet. De erről kérdezz meg olyanokat, akik így tettek.

Továbbá az ember tudatosan, akarattal elég sok dolgon tud változtatni. Ezen kép alapján Neked picit sincsenek testsúly problémáid (esetleg a tipikus női agyhalált okozó dumát kivéve :DDD :R ), így még ha a többlet mozgás mellett mégiscsak sikerülne néhány kilót felszedned sem jelentene gondot (szvsz!) :R

(#1896) Borify Péter válasza fero02 (#1895) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

hát így is napi 10kmt futok..jobban nem növelhetem asszem:)

(#1897) fero02 válasza Borify Péter (#1896) üzenetére


fero02
veterán

Aham. Na ezt eddig nem tudtam.

Nincs vmi tesitanár, edző ismerősöd? Futásban is vannak kombinált gyakorlatok, amik jóval megterhelőbbek a klasszikus futásnál.

(#1898) Borify Péter válasza fero02 (#1897) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

de épp akad:)

(#1899) fero02 válasza Borify Péter (#1898) üzenetére


fero02
veterán

Nos, akkor úgy érzem épp itt az ideje, h a tettek mezejére lépj. :K

Csak sok sikert és kitartást tudok kívánni! ;)

Ha vmi gáz van, vagy akármi más, akkor mi itt leszünk. :R

(#1900) Borify Péter válasza fero02 (#1899) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

köszönöm:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.