Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Markgx10 válasza iwu (#300) üzenetére


Markgx10
őstag

Na ha már ilyen jól belemelegedtünk, ki is megyek rágyújtani :D Úgysem dohányoztam már nem is tudom mi óta (nagyon régen), de most kérek valakitől egy szálat, kíváncsi vagyok milyen lesz ;]

(#302) fLeSs válasza Boxer001 (#299) üzenetére


fLeSs
nagyúr

én nem tolerálom, bagós csaj szóba sem jöhet.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#303) Boxer001 válasza fLeSs (#302) üzenetére


Boxer001
veterán

Ha már összejössz valakivel, megszeretitek egymást, akkor ezért nem fogod elhagyni.

(#304) Markgx10 válasza fLeSs (#302) üzenetére


Markgx10
őstag

Bagós nem, de ba..ós jöhet. Bocs, tudom paraszt vagyok, de ezt nem bírtam kihagyni. ;]

(#305) Nimda válasza fLeSs (#302) üzenetére


Nimda
addikt

Dehogyis gyújtok rá...hamár eddig kibirtam..:)))

(#306) fLeSs válasza Markgx10 (#304) üzenetére


fLeSs
nagyúr

:D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#307) bobsurf válasza Boxer001 (#299) üzenetére


bobsurf
senior tag

én leszoktattam az asszonyt:) Mondtam neki, vagy az a szar, vagy én.
(Persze ezt csak akkora vonzerővel rendelkező emberkék tehetik meg mint én:DD)

Tehát a zsarolás is célravezető lehet...

(#308) Boxer001 válasza bobsurf (#307) üzenetére


Boxer001
veterán

Jól írtad, LEHET...
Ezt most a jelenlegi helyzetben nem tudom kivitelezni.

(#309) Sianis válasza Boxer001 (#308) üzenetére


Sianis
addikt

Egyik igen jó ismerősöm egyik nap felkelt és azt mondta: ''Mátol no cigi, no alkohol'' Ezt 23 éve tartja is. Tanulság? Vagyleszoksz egyből, vagy sehogy sem. Azzal, hogy kevesebbet szívsz, semmit nem érsz el. Vagy abbahagyod azonnal, vagy nem érsz el semmit. Legyen erős az akaratod, és tedd meg, hidd jobb ez az oldal....

(#310) Boxer001 válasza Sianis (#309) üzenetére


Boxer001
veterán

Ok, ezt én tökéletesen így látom, de ezt barátnőmmel kéne megértetni, mert ő az aki cigizik. :D (illetve :( ) Én még nem szívtam bele egy szálba sem, nem is fogok.
Szóval barátnőm egyszerűen azért nem szokik le róla, mert nem akar, nem érdekli a téma, elvan ő így.

(#311) Sianis válasza Boxer001 (#310) üzenetére


Sianis
addikt

Hát mondd meg neki, hogy lehet választani, ha szeret abbahagyja, ha nem...akkor legalább tutod mi az ábra, mégha nagyon féj is... :(

(#312) Notes válasza Boxer001 (#310) üzenetére


Notes
senior tag

Talán diszkréten jelezd felé, hogy a cigitől büdös a haja, ruhája, (szája...) Ettől egy normális nő szerintem elgondolkozik.

Romanes eunt domus!

(#313) szandisas


szandisas
senior tag

Hali! gondoltam írok egy kis tapasztalatot:
Én is dohányzom, a leszokáshoz 1dolog kell: akarat!
nekem voltak napjaim 2-3 doboz /nap, aztán ma már ''csak'' fél/nap. van olyan amikor 1 hétig nem cigizek :B , régebben nagy függő voltam, de nem vettem utána komolyan :D
Sok siker annak aki le akar szokni, annak is aki nem akar dohányozni, annak pedig nem aki rá akar szokni!

aláírás

(#314) Murok válasza szandisas (#313) üzenetére


Murok
tag

CSatlakozom az előttem szólóhoz,
én is így szoktam le!
mára eljutottam odáig, hogy a puszta cigifüst szagától elfog az undor.3 éve egy száll se.

(#315) arpeen2


arpeen2
senior tag

Jómagam is azt vallom hogy leszokni csak úgy lehet hogy egyik napról a másikra. Én is így tettem egy nap elhatároztam hogy holnaptól nem cigizek, és onnantól kezdve nem is gyújtottam rá. Ez kicsit több mint 2 éve volt. Csomó lé megmarad, 1000x jobb az ember közérzete, illata, szaglása. Egyszóval minden. Sokan azért nem tudnak leszokni mert bár azt mondják le akarnak szokni, belül nagyon jól tudják hogy nem is akarnak valójában és magukat nem tudják átverni. A leszokáshoz 1 dolog kell és semmi más : AKARAT, minden más mellébeszélés, kimagyarázás.

(#316) Turbolada II válasza arpeen2 (#315) üzenetére


Turbolada II
őstag

Tökéletesen igazad van. Másfél évig cigarettáztam, de egy idő után meguntam a reggeli köhögéseket, a büdös szájszagot, a rengeteg lejmolást. 2004. december 31-én gyújtottam rá utoljára. Ma szinte el sem tudom képzelni hogy lehettem ennyire idióta. A cigi teljesen kiment a fejemből, mintha sohasem szívtam volna. Büszke vagyok magamra, mert a leszokásom 3 embernek erőt adott arra, hogy letegyék a cigarettát. Azóta a cigi árából fizetem az internetet és 9 hónap alatt összegyűlt annyi pénz, hogy most fogok belőle venni egy használt sztereó erősítőt és most fogok építeni 2 darab 3 utas hangfalat. A leszokásom óta utálom a dohányfüstöt. Az első hónap elég nehéz volt, de nekem szerencsére az akaraterő nincs híján. A cigarettáról CSAK egyik napról a másikra lehet lehet leszokni CSAK AKARATERŐ segítségével.

[Szerkesztve]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#317) Moddingfan válasza Boxer001 (#310) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Haveeeer, hát gyúrsó vagy, vagy mifene, mutatsd meg, hogy Te kemény srác vagy, Veled nem lehet vitázni, parancsolj rá, hogy tegye le, különben még nem tudod mit csinálsz, de nem lesz jó vége az tuti, pl.: áááá... nemtom, én sem ilyen vagyok ember csessze meg,aki megmondja a tutit, szóval csak beszélj barátnőd fejével, a cigit sajna joggal hívják koprosószögnek.:( Faterom is dohányos, most már ''csak'' napi egy dobozzal nyomat, nála is az a baj, hogy nem akar leszokni, nem az, hogy nem tud.) Amíg valaki nem akarja letennni, addig nem fog leszokni, a nemdohányosoknak kell őket motiválni, terelgetni, amennyire tőlünk telik, de amíg nem ültettük el bennük a leszokás gondolatának magját, addig sajna nem lesz semmi haladás. A fenyegetés, zsarolás rossz módszer, nem célra vezető, meg persze emberileg sem túl korrekt, az egyszer biztos, ennel ellenére sokan csinálják, sajnos :( , mondanom sem kell, hogy eredmény nélkül. Egyébként már én is elszívtam pár szálat, hogy megpróbáljam felfogni, mi a jó benne, de fogalmam sincs :F, szal. inkább inni kezdtem :D, na nem viccelődők, ez nem olyan téma, bocsánat :U és nem iszom,csak nagyon ritkán (1-2 hetente max.1-2 üveg, de nem rendszeresen) és ált. sört, az még egészséges is állítólag.

A cigiről való leszokás szvsz olyan, mint a fogyás, nem lehet úgy csinálni, hogy majd holnaptól kezdem, de ma még 2 dobozzal eltolok, vagy leteszed és nem szívsz tőbet, vagy nem szoksz le (tisztelet a kivételnek, ha van ilyen). Én nem vagyok dohányos, így nem tudom milyen nehéz lehet leszokni, viszon sokat fogytam és az sem volt könnyű, ott egy jó kaja utáni vágy is tud elvonási tünet jelleget ölteni, de míg a ciginél ez 1-2 hét, kajánál -ha nem is ilyen mértékben- valhol egy életre szól. Szal kitartás kedves topic nyitó (és minden leszokni akaró), gyűjtsd be az összes cigit, dobd ki, nyomtasd ki a leendő vágyad képét (ha jól emlékszem TFT monitor :D ), ez majd erőt ad,csak kitartás, ez mindennek az alapja, akár leszolksz valamiről, akár fogyózol, akár sportolsz, stb. Jó hosszú hsz lett, a lényeg: Sok sikert! :D

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#318) Moddingfan válasza Sianis (#311) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Ez a zsarolós módszer nem jön be és hát valljuk be, nem is egy korrekt megoldás :(. Szép szó kell, max. elrettentés, de ha ő maga nem jut el arra a pontra, hogy le akarjon szokni, akkor mi nem tehetünk semmit :( Ha nem akar leszokni, az nem jelenti, hogy nem szereti, ennyi erővel ha Ő szereti,akkor meg tűrje el Ő, hogy a kedvese dohányzik, szal ez a módszer semmi esetre sem kóser. Nehéz téma...

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#319) Moddingfan válasza Notes (#312) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Te mondanál ilyeneket annak, akit szeretsz? :F Nem akartalak leüvölteni, vagy megbántani, az alapelv itt is célra vezető, csak a módszer sántít kicsit, Te képes lennél erre: Figyú,őőő,izé, hát kicsit büdös a szád, sztem a cigi miatt, nem akrasz leszokni? :Y Na, hogy hangzik, sztem kicsit erős :), leírva sem kispálya, kimondva meg pláne durva lehet. A dohányos meg ha belegondol, hogy jó-e amit csinál, sok esetben látja hogy nem, de nem tesz semmit, csak sodródik az árral és ezt teszi más is, más téren, ha még nincs elég akaratereje, hogy lépjen egy nagyot.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#320) Moddingfan válasza Boxer001 (#303) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Erről van szó, nem a cigi miatt szeretted meg, nem ezért fogsz kiszeretni belőle, a szerelem ettől teljesen független.Ha szertek valakit, akkor elfogadom a hibáit is, ettől is olyan szép a dolog :)

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#321) #57764352


#57764352
törölt tag

Jelentem, megint elkezdtem, de már jobb eredménnyel.
7-én volt egy hónapja, hogy nem gyújtottam rá..
Emellett életmódot váltottam.. kell ennél több :D

(#322) Sanya


Sanya
nagyúr

add nekem az összes pénzed, és abból vegyél cigit, amit én adok neked....

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#323) centrum


centrum
csendes tag

Én jelenleg niquitinCQ-t használok és nem is gondolok a cigire.
Mondjuk ebbe lehet hogy belejátszott a mandulaműtétem is :U

(#324) rumkola


rumkola
veterán

Vettem egy kocsit, és simán letettem a cigit 15év/napi 1 doboz után.
Ha rá akartam gyújtani, akkor a kocsira gondoltam, hogy mennyi mindent meg kell még csinálni rajta, és nem gyújtottam rá.

Havi 20ezret takarítok meg így....

Tehát a lényeg, hogy találj valami CÉL-t, ami miatt leszoksz, anélkül nem megy, probáltam többször is. Jelenleg 3 hónapja tiszta vagyok!
:)

(#325) mynames


mynames
senior tag

Én 3 éve szoktam le a cigiről. Napi 1-1.5 dobozzal küldtem a vége felé. Sokba is került, untam azt is, hogy folyton kocsma szagom van, és néha úgy köhögtem mint Süsü...
Szerintem egy dolog kell a leszokáshoz: akaraterő és semmi más. Nem hiszek a mindenféle tapaszokban, rágótablettákban és most hallottam a legújabbat (számomra legalább is): Mágneses kezelés :Y .Ezek szerintem csak a lóvét veszik ki az emberek zsebébőll!

A cigiben az a legrosszabb, hogy jó. Én kimondottan szerettem kávé mellé, és vannak olyan dohányok amiknek ritka finom a füstjük/izük. (Nem arra gondoltam!!! :B )

(#326) mynames válasza rumkola (#324) üzenetére


mynames
senior tag

:C
A cél minden szenvedélybetegnek fontos! Én előbb leszoktam és utánna vettem az autót!
Ma pedig már egyszerűen sajnálnék 20-25k-t kiadni cigire.

(#327) Maranello


Maranello
tag

Az,hogy másfél-két hónapja nem szívtam egy szálat se,és az,hogy három hete egyre erősebben fáj valamim fizikálisan,lehet összefüggésben?
(elébemegyek a poénnak:a gatyámban minden rendben,más fáj)
Okozhat a leszokás fizikai fájdalmat?

Voltam röntgenen,ott nem mutattak ki semmi extrát,továbbá az orvos felírt Voltarent,de az se segít.:F

(#328) Ráczkölke válasza mynames (#326) üzenetére


Ráczkölke
tag

Nekem ez lesz a ''szilveszteri fogadalmam''! De addigis pöfögök ezerrel. Célom meg csak annyi, h egészségesebb legyek (még az vagyok, de a fogaimon sajna már látszódik a bagózás :( ). Meg majd kapok nikotin tapaszt is, nem mintha sokat segíteni (és drága is), de hosszútávon megéri.

(#329) Icewind


Icewind
aktív tag

Én megmondom őszintén, hogy most MÉG nem akarok leszokni. 18 és fél éves vagyok, napi 1 doboz megvan. Gáz biztos, meg sok pénz, meg minden, de egyrészt a sulis időt könnyebb kibirni, nameg még néhány évig tart a nagyon bulizós időszak... és az elkövetkezendő pár évet még nem igazán tudom elképzelni cigi nélkül.

Nem, nem feltétlen akaratgyengeség. Részint hozzáállás. A cigi valamilyen szinten egy erős kockáztatás, egy kevés, de folyamatos plusz(vagy annak érzed), annak ellenében, hogy az egészségedre mehet. (csak mehet - nagyapám 40évig láncdohányos volt, mégis csak 76 éves korában halt meg - igaz, tüdőrákban, de ha már azt a kort megélem...). Ennek ellenére senkinek sem tanácsolom hogy dohányozzon, sőt, ha valaki megkérdez, azt mondom neki, inkább ne. De emberfüggő. Van akinek megéri. Mért? Csak. Mert akkor éppen ettől érzi jól magát, én pedig szeretem jól érezni magam. Szerintem most ne nyissunk filozófiai vitát arról, hogy mi éri meg jobban. Ha korán beledöglök, akkor ez van, vállalom. Alapvetően élek úgy, hogy soha semmit nem bánok meg.
Ezek ellenére egyszer le fogom tenni a cigit, de most még a ''belefér'' érzés uralja a teret. Ez van. Mindenkinek más a határ.

De egy biztos.
Mértékletesség mindenek felett. 1 doboz/1nap nekem SOK, anyagilag se bírom. Anno amikor elkezdtem cigizni, legalább két évig tipikus kocadohányos voltam, alkalmakkor, bulikba, barátokkal, ilyesmi. Nem egy hétig, hónapig, hanem két évig, és nem lenne rosz visszatérni abba a korszakba. Mert mint mondtam, még néhány évig nem feltétlen célom letenni, de redukálni akarom. Ez a 2 év után egy olyan egy év következett, amikor kb 3nap/1 doboz. Hát még az is elfogadható lenne. Az a fura hogy abban az időben nem is kellett több, elég volt ennyi is. Minden csak attól függ, mihez szokik az ember. Valószínűleg az 1szál/1napot is meglehetne szokni :) Meg a 3doboz/napot is... Csak sokkal sokkal könnyebb egyre többre rászokni, mint redukálni a már meglévő adagot...
És számomra azt is nehéz elképzelni, hogy ha teszem azt leraknám a cigit ''egyik napról a másikra'' ahogy sokan írjátok, önmagamba még talán el is lennék, de haverok közt, bulikba...etc ahol mindenki cigizik, valszeg iszonyat hiányozna, és - tudom sokan vagyunk így - de nem a legkönnyebb az életem, jelenleg kisebb gondom is nagyobb annál, minthogy a cigivel foglalkozzak, a mai rohanásban az emberek többnyire már alig alig akarnak egyáltalán leszokni, mert sokan érzik úgy, hogy f*szkivan, és ennyi kell.
Baj vagy nem baj, ez van, én nagyon nem szeretek általánosítani, se azt ha engem általánosítanak, az emberrel hatalmas betűkkel közlik minden cigisdobozon hogy ki fog purcanni, aztán ennek tudatában mindenki ítélje meg maga mennyit kér ebből az érzésből.
Aztán ott a mocskos függőség, amikor már nem csak mi döntünk, illetve erősen befolyásoltan döntünk fizikai és pszihikai függőségünk fogságában.

Jó lenne a cigi? Nem k*vara nem jó. De ha épp nem tudod mással pótolni(bnő, hobby, szex..stb) azt a minimális élvezetet/feelinget, akkor kellhet, de aztán már akkor is nehéz eldobni, ha minden megvan.
Elég nagy baj ezzel a világgal, hogy a legtöbb élvezetnek ára van, amit az egészségeddel fizetsz meg. Vajon mért van ez így?

Üdv

Ice

(#330) chop


chop
őstag

enis megfogadtam, hogy lerakom a cigit, nagyjabol jol is megy, egyedul egy nagy bajom van: nem tudok aludni. az ez elotti probalkozasomnal napokig szenvedtem, de ha belezoldultem se tudtam 1-2 oranal tobbet aludni. nem megy. ugyh most azt talaltam ki, hogy lefekves elott fel-1 oraval egy cigi, hogy legalabb aludni tudjak. nappal kibirom, szar, de kibirom vhogy. csak az este a gaz. nincs vmi modszeretek erre? altatot nyilvan nem akarok szedni, mert akkor meg arra szokok ra es nem vagyok semennyivel se elorebb.

(#331) Hmmz válasza chop (#330) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Menj el erre az.. izé... elektromágneses agyzsugorításra...nekem bejött... 3 hónapig.. aztán visszaszoktam... én botorlélek....
de sos-be menj amig még tart az akaraterőd..

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#332) nemtommi


nemtommi
senior tag

Menyasszonyomnak nem jött be a mágneses ráolvasós dolog. Addíg bírta cigi nélkül (kb. 2 hónapig) amíg el nem mentünk mutterommal nyaralni. (Nem mondom, hogy nem mutterom az oka, még én is rágyújtottam, pedíg én már 3 éve leálltam).
Én mondjuk nem szoktam vissza, csak amíg egyben volt a család, addig bagóztam.
Anno úgy szoktam le, hogy asztmám miatt el kellett mennem egy tüdőszanatóriumba vizsgálatra, ott meg belehallgattam a ''zörejekbe''. Ezután nem sok kedvem volt rágyújtani.
Persze miután elmúlt a rosszúllétem, rögtön újra kívántam, ezért vettem pár doboz szivart. Mivel ebből nemigen szívsz el több szálat egy nap, így sikerült lecsökkentenem az adagomat egy esti szivarra egy pohár jóféle bor mellett.
Idővel elmaradt a szivar is, majd lemondtam az esti borról is. (Persze nem örökre, most is itt figyel egy kis házi 5 puttonyos Tokaji Aszú ;) )

(#333) chop válasza Hmmz (#331) üzenetére


chop
őstag

nem ez a gond, a fejembe vettem, hogy abbahagyom, es meg is tudom csinalni, de az alvashiany teljesen kikeszit (faradt vagyok, mint a dog, de nem tudok aludni - ritka idegesito). nappal nem lesz gond, van akkora onuralmam, hogy nem gyujtok ra, csak kene vmi, ami estenkent ''kiut''..

(#334) Nimda válasza chop (#333) üzenetére


Nimda
addikt

Igyál meg lefekvés elött egy felest...:)...vagy fáraszd ki magad fizikailag,pl.fuss vagy csinálj annyi fekvötámaszt amennyit birsz..talán segit...ha fizikailag kifáradsz,könnyebben elalszol.Nálam bejött...;)

[Szerkesztve]

(#335) vscotina válasza Hmmz (#331) üzenetére


vscotina
aktív tag

Szervusztok!

Szerintem igenis azon múlik a dolog, hogy hiszed e azt, hogy ezzel menni fog. Én is elmentem erre a mágnesesrezonancia hókuszpókuszra. Személyre szólóan kapod az adagot. Én hittem benne, hogy valamit ér. A másik azt mondogattam magamban, hogy ha ezért az eljárásért képes voltál kifizetni 15 ezer forintot, akkor legyen látszatja. Tehát az első 1 hónapban ez volt a motiváció, utána pedig az, hogy egyre több időt lehetett számolni. Először csak napokban, majd hetekben, majd hónapokban. Minden fordulóidőben apró ajándékot kaptam a környezetemtől, és magamtól. Ma ott tartok, hogy lassan már kimondhatom, hogy 2 éve nem dohányzom.

Előzmény::: 30 évig szívtam, napi 25-30 szál cigit. Én nem voltam tőle beteg, nem köhögtem, de megőrültem attól, hogy mindenki ezzel cikizett, hogy egy egész lakásravalót elfüstöltem. Naponta kidobtam az ablakon ÖNKÉNT 4-500 forintot.

Ma már azt mondom, nagyon örülök, hogy megtettem. Azóta vettem két db laptopot, most készülök egy hosszabb külföldi nyaralásra, és még sok-sok mindent megengedhetek magamnak, mert van rá pénz.

És még valami, azóta nem húzódnak el tőlem az emberek, hogy de büdös vagyok. Már én is érzem a szagot, bár még nem utálom.

Gondolkozz el rajta, és hidd el nagyon megéri. Hidd el én megértelek, az első 1 hónapban nagyon sok tányér repült.

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#336) chop válasza vscotina (#335) üzenetére


chop
őstag

akarom en, de ezek az allando ebrentoltott ejszakak megorjitenek
a feles nem rossz otlet, de inkabb kihagyom, meg a vegen a cigi mellett meg 1 karos szenvedelyem lesz..:)
a kifarasztashoz meg energia kell, de ha nincs (mert elozo este nem aludtal semmit), akkor nincs mibol faradni..mondom, faradt vagyok, almos vagyok, de nem, nem tudok elaludni

(#337) Nimda válasza chop (#336) üzenetére


Nimda
addikt

A piát nem gondoltam komolyan..:)...egyébként becsapod saját magadat.Te szellemileg vagy fáradt,nem fizikailag.A fizikai fáradságtól nincs olyan ember aki ne tudna aludni.Tessék igenis lefekvés elött mozogni kimerülésig!Most csak a cigi szelleme beszél belöled..:)

[Szerkesztve]

(#338) Hmmz válasza chop (#333) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Ez azért van mert a szervezeten aktivan hiányolja a szokásos nikotin adagját, és basztat hogy adjad már adjad...
Ha elmész erre a ''mágneses hókuszpókuszra'' akkor ezt pont a nikotinéhséget szünteti meg, attól még fog kelleni hozzá akaraterő meg hogy lemondj a szokás hatalmáról..

Érdekes hogy ez a mágneses cucc nem mindenkinek segit, nekem speciell bejött.. és nem 15k, csak 5k...

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#339) Hmmz válasza nemtommi (#332) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Nekem nincs ilyen cégem, de 2 hónap után hogy tudod azt állitani hogy nem jött be?
Ez már nem olyan már mint az első hét hogy pl nem tudsz aludni meg meghalsz egy slukkért..2 hónap után már semmi ilyen próblémának nem szabad lenni és sztem nem is volt, tehát igenis hatott szvsz!

Én is ugyanigy szoktam vissza hogy fellőtték a vérnyomásom 200-ra, x hónap után, de ez már más kérdés, attól még ...bla bla bla... :)

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#340) chop válasza Hmmz (#338) üzenetére


chop
őstag

igen, pontosan, ahogy mondod, basztat, hogy kell neki. nappal ez nagyjabol elviselheto, de ejszaka pszichesen gyilkos inkabb.
google-ban hogy keressek ra erre a magneses nyavajara? van vmi konkret ceg, ami ezzel foglalkozik? (biztos van, csak nemtudom a nevet)

(#341) misu válasza Hmmz (#338) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!


Nekem két ismerősöm ment el a ''mágneses hókuszpókuszra'' és Mindketten leszoktak...
15k sem pénz érte, pláne, ha nem is annyi..:))

A másik varázsige, hogy AKARD!!!
Senki se gondolja, hogy beültetik/beveszi/megissza vagy egyéb módon kap valamit, aztán egyik napról elmúlik a másikra.

Én pl. magamtól szoktam le kb. 4 éve igaz fokozatosan mentem le napi 5-10 szálra, de aztán letettem és pont.

Az igazság az, hogy fiatal koromba magamra erőltettem persze nem volt jó, de menő vót a sörhö, meg a diszkóba:), és úgy maradtam.
Mire felértem ésszel addigra már napi 1 doboz csuklás nélkül.


Azóta bele-bele szívok, hogy az ismerősök/barátok/barátnőm elszörnyedjen, de rögtön meg is nyugodnak, mert tudják, hogy, nincs az a pénz, amiért visszaszoknék...

Fél év után meglepő volt egy jó nagy slukk...tapasztalat:
-el sem hittem, hogy előtte xy évig szívtam olyan x@r vót.
-beszédültem (na ez speckó tetszett..:) )
-3 napig krákogtam és fulladtam, mint a gép.
-és abszolút nem kívántam.

Egyébként ez a legjobb újévi fogadalom...nem?..

Sok erőt a leszokáshoz!



Bye!

Bűn az élet.

(#342) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Én mostanság akarnék leszokni a dohányzásról, csak még van egy fél doboz cigim :B
Úgy gondoltam, hogy azt még elszívom és utána leteszem a bagót. Még egyszer sem próbáltam leszokni.

[Szerkesztve]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#343) chop válasza BITBOYS (#342) üzenetére


chop
őstag

csakakkor kezdj neki, ha komolyan gondolod, mert minel tobbszor allsz neki, annal nehezebb.

(#344) nemtommi válasza Hmmz (#339) üzenetére


nemtommi
senior tag

Ja, nem tudtam, hogy egy leszoktató kezelés már akkor is eredményes, ha két hétig nem cigizel....
Mindennap tanulok valami újat :))

(#345) Certee


Certee
senior tag

Nekem volt ismerősöm ilyen mágneses kezelésen de semmit nem ért. Azóta is dohányzik.
Nekem volt egy fogadalmam, hogy ha egy bizonyos dolog megtörténik akkor leteszem a cigit. Így is lett. Ezt mindenkinek magában kell eldönteni. Nem egyszerű de ha van egy ok ami miatt leteszi akkor könnyebb bemagyarázni magamnak, hogy mért nem akarok rágyújtani. Nekem így sikerült. Amikor csak simán le akartam szokni akkor nem ment. A kedvenc mondásom a leszokásról: ''A dohányzásról a legkönnyebb leszokni a világon, nekem már vagy százszor sikerült.''

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#346) lorcsi válasza Certee (#345) üzenetére


lorcsi
veterán

Valdd be h a kutyád miatt tetted le a cigit ;) ;]

(#347) x_o_n válasza BITBOYS (#342) üzenetére


x_o_n
veterán

igy nem lehet leszokni.....én napi két dobozzal szivtam el de elegem volt hogy mindig bagó szagu az ember keze lehellete ruhája...undoritó...én fogtam eggyik reggel miután már elszivtam vagy 5 szálat a dobozból és összegyürve behajitottam egy kukába...vettem 4 külömbözö rágót , tökmagot,mogyorót és nekiálltam....borzalmas volt....nekem minden tünet előjött amiről ir a fáma...szédülés ingerültség...az elsö héten nem volt vészes de utána...az utána lévő 1 hónap maga volt POKOL... de sikerült érdekes modon rosszul vagyok azóta is a bagó szagtól...egy filmből el lesett trükköt is be vetettem innen az undor ..amikor nagyon nem birtam kimentem az erkélyre,ott volt egy hamutartó tele csikkel abba ovatosan beleszagoltam(iszonyat) lés rögtön elment a kedvem a cigitől...
ennyi:)
az elektromos leszokás max annak sikerül aki nem nagy dohányos....tapasz meg rágó...hát hulye aki kitalálta (és rohadt gazdag aki megazdagszik azon aki használja)hisz abban is van nikotin ami az ellenség ugyebár...

szóval a legjobb modszerhez egy teli hamutartó és iszonyatos nagy akaraterő kell.

(#348) BITBOYS válasza x_o_n (#347) üzenetére


BITBOYS
addikt

Az ötlet jó, kipróbálom :C
Komolyan szeretnék leszokni a dohányzásról és sikerülnie is kell. Nem próbáltam még soha leszokni, mert valahogy úgy gondoltam nem fog sikerűlni és talán nem is akartam annyira.
De megfogadom a tanácsod :R

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#349) vicces


vicces
addikt

én ugy szoktam le, hogy egy idő után éreztem, hogy a tüdőm már nem 100%-os. lehet köszönhető annak is hogy épp náthás voltam, és éjszaka csak a számon át tudtam levegőt venni hetekig. reggelre, meg jol megteltem koxal. a cigi meg csak rontott a közérzetemen.
aztán felhagytam a hétköznapi dohányzással. csak buliba részegen cigiztem, de akkor ugyan ugy 2 dobozzal. pár hét mulva viszont ez a 2 dobozka is megártott. most ott tartok, hogy vagy nem dohányzok részegen, vagy csak pár szálat szivok. ennyi :D

:)

(#350) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Na hi!

Én 2,5 évig szívtam, aztán 1,5-ig nem, most meg (kb. 1 éve :F ) megint.

Nem is napi rendszerességgel, de átlagban heti 1 doboz...ha vizsgaidőszak van, akkor napi 10-15 szál, buliban is hasonló. Ha 2-3 napon keresztül sokat szívok, akkor jó pár napig nem kívánom.

Pl. ma 2 szálat szívtam el, nem is szoktam többet. Amikor leszoktam, azaz abbahagytam, nem volt nehéz. Nem a cigi körül forog az életem, de egy kicsit az is része, főleg, amikor stresszelek...

Azokat sajnálom, akik eltolnak, napi 1-2 dobozzal, mert anyagilag is sok + tönkre mennek :( Nekem szerintem nem is bírná a tüdőm.

Mondjuk nyáron a Balatonon volt olyan, hogy 3 nap alatt (party volt) eltoltam 5-6 doboz piros marbit (egyébként fehéret szívok)...na akkor utána 1-2 hétig 1 perc alatt szívtam el a fehéreket, és nem érztem semmit :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.