Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) dokar válasza rien (#450) üzenetére


dokar
addikt

csak így tovább :C én is leszoktam, bírd ki, kűűűzggy :D

extra - SEXRay

(#452) Spirit


Spirit
őstag

Sziatok, megint én. Igencsak régen jelentkeztem már, ''természetesen'' nem sikerült leszokni a dohányzásról,de mostanság minden gondolatom ekörül kering. Segítsetek!

4-en lakunk a háztartásban, Kedvesem, Apám, anyósjelölt, és én. Mind a 4-en erős dohányosok vagyunk. Nagyon szeretnék leszokni, egyszer ''majdnem sikerült is''. 3 hétig egyetlen szál sem volt, de kezdtem megőrülni.Folyton veszekedni kellett,hogy ugyan ne az orrom alá fújják már a füstöt.(senki nem megy ki cigizni, mert ezt a mennyiséget csak úgy lehetne,hogy mindig tömegnyomor van az udvaron, ráadásul emeletről is kikellene járni)Annyira erős volt az elhatározás,hogy már undorodtam a szagától is,annyira elfordítottam magam a dologtól. A végén csak beadtam a derekam, és újra rágyújtottam.Azóta eltelt közel fél év, és ismét meg szeretném próbálni. Észrevettem,hogy mostanság elkezdtem köhögni reggelente, olyan szépen hörögve,ahogy szokás. 5. éve szívok napi 1-2 dobozzal a legerősebbekből.(22 vagyok)

Mit mit tennétek a helyemben? Összeszorított fogakkal üljek a sarokban,amíg le nem szokok?Aztán reménykedjek,hogy a család többi tagja is elkezdi követni a példámat? Vagy mit tegyek? Annyira vagyok lusta,hogy ha nincs itthon cigi, akkor azért nem mennék ki,hogy vegyek, ha éppen leszokás alatt vagyok. De a a hóap elején szoktuk beszerezni a havi adagot, ami esetünkben brutális mennyiség(én+kedvesem napi 2-2,5 doboz, apám 2 doboz, anyós 1 doboz).Ha kiszámolom, havi jó 15 karton szokott fogyni. Tehát mindenhol ez van körülöttem.Kizárni nem tudom magam körül.

Minden ötletnek örülök, kérem írjatok!

Jah, és hátha szolgálhatok pár jótanáccsal azoknak, akik csak most akarnak nekiállni.
Szerintem a legnehezebb az első cigit nem elszívni.Ha ezen túlvagy, akkor jön a fél napos idegbaj, majd kezdesz hozzászokni a gondolathoz,hogy tulajdonképpen Te nem is dohányzol. Ezután nálam jött egy hullámvölgy a 3-4. napon(már párszor próbáltam leszokni).Ekkora egés nap csak a cigire tudtam gondolni.Ezen a két napon egyszer sikerült túljutnom, akkor 3 hétig bírtam,már nem is hiányzott,inkább lelkileg törtem meg a fentiokok miatt. Szóval hajrá mindenkinek.Aki az első hetet kibírja, az ha okosan kerüli a helyzeteket, már nem is fog rágyújtani.Szerintem.

[Szerkesztve]

(#453) rien válasza dokar (#451) üzenetére


rien
senior tag

:) küzdök, de azaz érdekes, hogy nem is igazán kell, küzdeni.
néha jól esne egy cigi, akkor arra gondolok mennyibe is lenne nekem az forint ügyileg :D és már el is múlik az inger :)

Spirit: bár én még ott se járok ahol te jártál (holnap este lesz 2 hete) de én csak ajánlani tudom a mágneses biorezonanciát. Semmi idegeskedés, semmi majd megdöglök egy cigiért pedig én több mint 10 évig szívtam. És melóhelyen rámfüstölnek, de eszköszöm nem zavar, sőt reggel eszméletlen büdösnek érzem az irodát mikor bemegyek.
Érdekes mód álmos vagyok egyfolytában, hosszú ideje kőkemény alvászavarral küzködtem, 4-5 órát aludtam pedig 8-9-re lenne szükségem. Most 8-10 simán megvan, de akár a 12 :) meg se kottyan :DDD azt se tudom hol vagyok reggel :)) Rákerestem lehet-e köze a nem dohányzáshoz és találtam olyan oldalt ahol írták, hogy a nagybagósok álmosak, fáradékonyak lehetnek. Hát én az vagyok, vagy csak a tavasz...nem tudom.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#454) frame>24 válasza rien (#453) üzenetére


frame>24
addikt

(a fordítástól függetlenül tök véletlenül megtaláltam ezt a topikot)
A cigiről annyit, h én próbáltam már leszokni - barátnő miatt - de több hónapig tudtam csak mellőzni. Viszont ekkor tapasztalatam, h érzem a világ illatait, sokkal kipihentebben ébredek, több energiám marad a nap végére, stb...
És valóban: a nagybagósók (de még a kocabagósok is, mint én) egyértelműen fáradékonyabbak.
De pl. volt, h bulin eltolatm lega 1 doboz cigit, (alkoholt viszont alig) és másnap félhülye voltam a sok nikotintól, ami mellesleg idegméreg és töményen légzésbénítóként hat...
és amúgy kb. 4000 féle karcinogén vegyületet tartalmaz...ezek szerint szegény szervezet sokat kibír...

[Szerkesztve]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#455) Vandit. válasza rien (#450) üzenetére


Vandit.
addikt

Nem értem minek ez a sok szarság a leszokáshoz.Semmi más nem kell csak akarat.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#456) frame>24 válasza frame>24 (#454) üzenetére


frame>24
addikt

korreksön: utolsó mondatom a cigire, mint egészre vonatkozott és nem a nikotinra... :B

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#457) spirit007


spirit007
senior tag

12 éve tettem le a cigit .
A feleségem miatt csináltam főként , de a végső lökést az adta , hogy láttam az 56 éves apósomat tüdőrákban meghalni a kórházban .
Ajánlom a dohányosoknak nézzenek be egy tüdőgondozóba .
Utána úgy fogjátok érezni , inkább a 6-os villamos ...

(#458) szjoci


szjoci
őstag

sztem csak akarat kell hogy letedd a cigit. Nekem már sikerült 2x leraknom 2 évre, de akkor mindig bejött egy ütősebb buli ahol rágyujtottam csak úgy és visszaszoktam. Egyébként akármikor le tudom rakni, egyik percről a másikra, csak unaloműzésből bagzok sztem (mostanság 1doboz cigi elég 2-2,5 napig).

Legutóbbi leszokásom: reggel nem volt cigim, kocsival mentünk melóba kolléganővel kicsit megkésve és így nem tudtunk megállni sehol. Nah mondom akkor ma nincs bagzás melóban. Délután meg már nem volt kedvem venni ;] És 2 évig nem is vettem :C

Eleinte a sör vagy kávé mellé picit hiányzik a mozdulat, de nem gáz :U

[Szerkesztve]

(#459) Kicker


Kicker
senior tag

üdv

én nemrég leszoktam, 1 hónapra, azóta nem veszek cigit, de ha sörözök, meg pecázok, akkor el-el szívok egy pár szálat.. :( de akarat kérdése. a cigi rossz, meg kell tőle undorodni... pl én a melóhelyemen undorottam, mer körülöttem bagóznak, azaz 10-20 percenként valaki ki megy rágyújtani... mi a fasznak?

illetve egy rokonom 50 év körüli, vagy 25 év bagó után letette, egyik napról a másikra, több mint egy hónapja, azóta egyáltalán nem gyújt rá... mondjuk most lehet nikotin hiánya van, mer fáj a feje olykor stb... de ez nem biztos hogy azért van mert nem szívja... /mondjuk napi másfél 2 doboz cigi az nem kevés../

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#460) Spirit


Spirit
őstag

Na...Sokszor írtam már ide, van,hogy nagyon hasonlóakat, de úgy érzem most már minden rendben lesz. Hetekig arra próbáltam beállítani az agyamat,hogy a cigi rossz, semmi jó nincs benne, mi mindent okoz, mennyibe kerül, stb-stb. Majd május 6-án hajnalban lefekvés előtt elszívtam az utolsót, és lefeküdtem aludni. Reggel egyszerre keltem a Kedvesemmel, aki kijelentette,hogy megpróbálja végigcsinálni velem(Ő 1 max 2 nap után mindig feladta).

Az első 2 nap veszekedéssel telt, és ideges voltam, Ő ki volt borulva. A tegnapi napon kezdtek csökkenni a fizikai tünetek, innen már úgy érzem menni fog, az akaraterő megvan hozzá, és a motiváció is.

Külön motiváló tényezőként kiemelném, hogy erős bagós Édesapámnak mikor elmondtam miben vagyok éppen benne, ki merte ejteni a száján,hogy ''nekem is rá kellene venni már magam''. Szóval lehet,hogy mi leszünk neki a kezdő lökés.

Tudom,hogy 4 nap nem sok, de az első hét a legnehezebb, amíg mérséklődnek az elvonási tünetek. Az érdekes az, hogy a pszichikai ráhangolódás annyira sikerült, hogy röhögve bírom, szinte nincs is mit ''bírni'', egyszerűen nem kell. Sok sikert mindenkinek, majd jelentkezem. :D


Jah, és ''csak'' 40 karcinogén elemet tartalmaz tudtommal, a mérgező vegyületek száma a 4000.így is brutálisan sok, csak figyeljünk a részletekre:D

[Szerkesztve]

(#461) Satan_Claus válasza Spirit (#460) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Szerintem anyagilag kéne motiválni a kiccsaládot :)

Számoljátok ki, mennyi a havi cigiadag. Szerintem kifutna egy új(abb) autó vagy nagyobb lakás havi törlesztőt. Ez lenne az igazi összefogás.

Én 9 évig szívtam, aztán megismerkedtem a mostani feleségemmel. Ő nem cigizett, úgyhogy kitaláltam, megajándékozom egy nemdohányzó baráttal. 2 nap alatt leszoktam. Azóta se gyújtottam rá (7 éve már). :)

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#462) Spirit válasza Satan_Claus (#461) üzenetére


Spirit
őstag

Legolcsóbb szívható cigikből(400ft környékén, Viceroy, stb, természetesen piros, vagy ami épp a legerősebb) megy el mondjuk 2 nap alatt egy karton, van,hogy reggel kiteszzük a kartont, estére 2 doboz marad benne.Összességében elmondható,hogy hangulattól függően a családnak 15-22 karton között van a havi fogyasztása. Lehet számolni... :O
(előző hónapban lakásfelújítás volt, bérlőcsere, így sok idegeskedés, meló, ezért mindenki többet szívott. így sikerült összejönnie a csúcs 22 kartonnak, ami ugye 88.000ft!!!

(én már jó előre félretettem a kettőnk cigipénzét, kb 30e ft-ot, amihez akkor ''nyúlhatunk hozzá'', ha a hónapot kibírtuk.Ez különösen motivál az első hónapban) :D


Ha megdöglök is leszokok. :C


[Szerkesztve]

(#463) Satan_Claus válasza Spirit (#462) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

:R Jó ötlet, ki lehet terjeszteni a családra is. Beszeded a cigipénzt hó elején, aztán hetente kiosztod, minusz a fogyasztás. :U Vagy mi

''Ha megdöglök is leszokok''

Ha nem szoksz le, akkor hamarabb... :))

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#464) Vandit.


Vandit.
addikt

Én 9 évig szívtam,aztán a 2 évvel ezelőtti szülinapomon eszembe jutott,hogy nincs értelme és csak a pénzt viszi. :( Este elszívtam az uccsó cigimet másnaptól már nem dohányoztam és azóta sem.Elhatározás és akarat,ennyi kell hozzá. ;)

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#465) stangli válasza Vandit. (#464) üzenetére


stangli
senior tag

Fene a szádba Vandit! peddig tegnap láttalak színi a BigBányai úton... :DDD

(#466) rien válasza Vandit. (#455) üzenetére


rien
senior tag

hát nem tudom, én többször próbáltam és nem ment, egy napig se és szeirntem nem én vagyok ezzel egyedül, de minden elisemérem azoké akik megbeszélik magukkal, hogy holnaptól nem gyújtok rá és megcsinálják :C
nekem nem ment....ennyi


[Szerkesztve]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#467) Vandit. válasza rien (#466) üzenetére


Vandit.
addikt

Te mióta dohányzol?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#468) szjoci válasza Spirit (#462) üzenetére


szjoci
őstag

ez nem semmi adag naponta :Y hanyan füstöltetek ennyit?

(#469) rien válasza Vandit. (#467) üzenetére


rien
senior tag

már nem dohányzom :) 17 napja :D nem gyújtottam rá
de abban a postban írtam amire reagáltál, hogy több mint 10 évig szívtam, kocabagósággal együtt 12 év; és az utolsó két évben napi 1,5-2 doboz befigyelt :(((

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#470) Spirit válasza rien (#469) üzenetére


Spirit
őstag

Én itt tartok:

2007/05/06 05:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:
0 év, 0 hónap, 7 nap, 12 óra, 45 perc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 210 db.
Az így megspórolt költség: 3150 Ft

Egyéb adatok:
Ezen idő alatt nem füstölt el 0.21 kg. dohányt,
nem szívódott fel a szervezetében 0.42 gramm nikotin,
és nem mérgezte magát 1.26 gramm kátránnyal és 1.05 gramm szénmonoxiddal.



szjoci: Jah, és 4-en szívtuk ez a mennyiséget. Én kb 1,5 doboz, Kedvesem 1 doboz, apám 2-3, anyós 1.

[Szerkesztve]

(#471) Tapsi


Tapsi
addikt

Kedves fórumtársak!

Bepofátlankodom ide, nem akarom végigolvasni az egész topicot, de biztosítok minden leszokni vágyót támogatásomról! Jómagam nem dohányzom (nem próbáltam soha), egyébként sincsenek káros szenvedélyeim!
Csak tisztelni tudom azt az embert, aki képes feladni egy káros szenvedélyt! Családunkban több dohányos is van (nagybátyám, nagyapám, apám). Közülük az utolsónál (40éves) nemrég diagnosztizáltak tüdőrákot. Napi 2 doboz cigit szívott, és nem az xtra light típusból. Egy hónap alatt 13 kg-t fogyott, nem tud enni, most kemóra jár. Lehet, hogy puszta véletlen, de azért ezt nem tartom valószinűnek.

Kitartást mindenkinek!

(#472) rien válasza Spirit (#470) üzenetére


rien
senior tag

:C :C :C komoly statisztika :)
- 18 nap: fogam fehérebb, bőröm szemmel láthatóan szebb,
hátsóm sajna nagyobb, de nem gáz holnaptól edzés :DDD
ja és persze a piszkos anyagiak az is jól esik :D

Spirit: nekem a családomban pár hónapja két embernél is rákot diagnosztizáltak :((( egyikőjük sem dohányzott soha és az egyikőjük pont tüdőrákkal küzd.
Erre is sokat gondoltam mikor azt mondtam vége, bár egyikőjük sem vérszerinti rokonom, de azért elgondolkodtatott rendesen. Teljesen más hallani róla és teljesen más amikor hozzádtartozóiddal történik meg. Akkor kapcsolsz, hogy bammeg ez én is lehetnék :(((

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#473) Spirit válasza rien (#472) üzenetére


Spirit
őstag

Nagyon örülök,hogy vannak sorstársaim itt is. A statisztikát a dohanyzas.hu-n nézem, tök jó:D Megtalálod a leszokás/kalkulátor menüpont alatt.
10. napom egyébként.Szaglásom lassan javul, ízlelésem szintúgy.(picit párásabb a levegő, már úgy érzem eső lesz,mert megszoktam). Érdekes, de a szemem is javult picit(a hülye monitor miatt távolra már most kellene szemüveg, 1,5-es tuti, ha nem erősebb), szerintem 0,25-el-0,5-el jobb lett a jobb keringés miatt.
Jobb az általános közérzetem, ha fennt vagyok, energikusabbnak is érzem magam...na igen, ha fennt vagyok... Napi 10-12 óra alvás befigyel, sokszor délután is le kell dőlnöm 3-4 órácskára :D Remélem ez hamarosan megszűnik. Jah, és pont egy komolyabb fogyókúrát fontolgattam, mielőtt nekiálltam volna a leszokásnak.Most felszedtem 4kg-ot,így már 20-at kellene leadnom, pedig nem is eszek. Amint ''kitisztulok'' teljesen, nekiállok a dolognak, most még úgy érzem a 2 frontos harc nem menne, még most is sokszor elbizonytalanodok, és elgondolkozok,hogy rá kellene gyújtani, de az tuti,hogy most már nem fogok.

Egyébként nem tudtam ám megállni,hogy csak álljon itt a pénz..:D Vettem magamnak egy gitárt...

Sok sikert, és kitartást!

[Szerkesztve]

(#474) rien válasza Spirit (#473) üzenetére


rien
senior tag

Én is örülök, hogy nem egyedül vagyok. 4 hétnél járok :) a héten éreztem először, hogy büdös a füst.Korábban már írtam, hogy melóhelyen dohányzó szobában vagyok és tegnap meg ma már kifejezetten zavart, hogy rámjön a füst, nagyon bödösnek éreztem.

Előző hsz-em #472 második felét meg Tapsinak szánatam volna :B csak nagyon elbambultam....szoktam mostanában :D

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#475) stangli válasza rien (#474) üzenetére


stangli
senior tag

szóltál már hogy ne dohányozzanak? :)

(#476) Nimda


Nimda
addikt

Csak igy tovább emberek,kitartás!...;)

Nekem már több mint két éve sikerült letennem (10 évig füstöltem)...most már el sem tudom magam képzelni bagóval a számban,vagy hogy egyáltalán cigit vegyek...:)

(#477) Spirit válasza rien (#474) üzenetére


Spirit
őstag

Tudom,hogy nem nekem szántad,de azért tetszett,hogy mindent nekem írsz. :P

Én egyébként ma vagyok 3 hetes. Már zavar a füst erősen,de minden harmadik reggel úgy ébredek,hogy refelex szerűen nyúlnék a cigi után..azért lassan kezdem megszokni a gondolatát,hogy nem dohányzom....

2007/05/06 05:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:
0 év, 0 hónap, 21 nap, 3 óra, 31 perc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 630 db.
Az így megspórolt költség: 9450 Ft

Egyéb adatok:
Ezen idő alatt nem füstölt el 0.63 kg. dohányt,
nem szívódott fel a szervezetében 1.26 gramm nikotin,
és nem mérgezte magát 3.78 gramm kátránnyal és 3.15 gramm szénmonoxiddal.

(#478) jeges válasza Spirit (#477) üzenetére


jeges
senior tag

2006/12/27 0:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:
0 év, 5 hónap, 0 nap, 18 óra, 54 perc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 4530 db.
Az így megspórolt költség: 106455 Ft

(#479) Ősember válasza jeges (#478) üzenetére


Ősember
őstag

olcso mulatság :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#480) concret_hp


concret_hp
addikt

1ik haver nyomta azt, hogy kitalálta, hogy ha rá akar gyújtani, akkor vagy iszik 1 sört, vagy 1 felest :D
3-4 napig egyfolytában be volt b@szva, de sajnos nem sikerült leszoknia. viszont egy próbát megérhet annak akinek más nem jön be :)

amugy meg kitartás mindenkinek aki leszokó félben van :) az egészség jó befektetés :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#481) jeges válasza Ősember (#479) üzenetére


jeges
senior tag

és ez még tavalyi árakon. nem tusom, mennyi most a szofi, idén nem vettem.

(#482) Sipi16


Sipi16
senior tag

Én is kezdek a leszokás fele húzni. Fiatal vagyok most bánom, hogy ráfanyarodtam erre a hülyeségre is. Rien hol intézted ezt a mágneses izét? Mennyibe került? Mert ha belegondolok egy hónap alatt visszajön az ára....

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#483) CsigaGyilkos


CsigaGyilkos
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Hát ez eléggé érdekes totyik mit ne mondjak :D .
Szerintem else kell kezdeni és akkor nem lesz gond. Vagy ha már elkezdted akkor azt tudom mondani, hogy az emberi akarat az óriási. Egyszerűen nem veszel több dobozzal azt kész :D . Ezt tudom javasolni. Bár nem ismerek 15 éves kortól felfelé olyan mebert aki ne dohányozna. Drága is ártalmas is, nem értem mér olyan nehéz leszokni... Azt viszont senkinek se kívánom, hogy külföldön dohányozzon :D!!! Egyik haverom nagy báttya kint dolgozik és 6 euro egy db cigi.

Visca el Barcelona!

(#484) Gergolabs válasza rien (#474) üzenetére


Gergolabs
csendes tag

Ebből is látszik, hogy nem feltétlenül kell, hogy rákot okozzon, bár növeli a kockázatot ill. hogy úgy is kialakulhat rák(tüdő), hogy nem dohányzol.Mondjuk 1 nagyvárosi élet felér a cigizéssel.Dízel korom: tuti halál!Ennél nincs sok rákkeltőbb anyag.Még szerencse, hogy mindenki dízelt akar, mert keveset fogyaszt. :o
''Az élethez szerencse kell''

[Szerkesztve]

(#485) prmcsk


prmcsk
addikt

A leszokás az emberi akarat próbája....Nem kell segédeszköz, csupán el kell
dönteni: nem gyújtok rá. Ennyi.....

És még mielőtt.........34 évnyi dohányzás után így hagytam abba. :P

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#486) radírfej válasza CsigaGyilkos (#483) üzenetére


radírfej
senior tag

hát igen, ha ez ilyen egyszerű lenne... nem vesz az ember többet és kész. azért ha mindenki dohányzik körülötted csinálhatnál egy minikutatást, hogy meginterjuvolod a dohányzókat, ők hogy látják...

sajnos a családunkban is majd mindenki dohányzik/ vagy dohányzott, édesapám halálához pl igen nagyban hozzájárult a napi több doboz cigi... nagyszüleim pedig akkor szoktak le, amikor ez kiderült.

momentán másokat nem is ismerek, akiket leszokni láttam volna, és az sem volt egy egyszerű történet.

szóval mindenkinek kitartást kívánok, és rengeteg erőt!

nem tudom, hogy tud e motiválni, de nekem az jut eszembe, hogy a cigarettázás azon kívül, hogy drága, büdös, stb, egyben felelőtlenség is, felelőtlenség magunkal szemben, környezetünkkel szemben.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#487) CsigaGyilkos válasza Gergolabs (#484) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Az hogy ki milyen betegséget kaphat a dohányzástól az szervezet függő szerintem, de nem vagyok orvos! Tény hogy növeli a rákot közeli halált stb. Rá is van írva a dobozra!

Visca el Barcelona!

(#488) CsigaGyilkos válasza radírfej (#486) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Hát igen ebbe igazad van aki dohányzik az biztos másképp látja. Bizony aki körülöttem vannak 98% dohányzik, anyukám és a nagy szülők kivétel. Apám, bátyám, haverok stb. mind dohányoznak! Egyik sem tud leszokni róla, odáig eljutnak, hogy abba kéne hagyni, de tovább nem igen!

Én pont azért nem dohányzok mert: drága, zavar a füst (főleg lakásba nem szeretem)
ezek mellett igen csak káros az egészségre. Ezért megéri abba hagyni ;)

Visca el Barcelona!

(#489) concret_hp válasza CsigaGyilkos (#487) üzenetére


concret_hp
addikt

jót viszont senkinek nem tesz az tuti :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#490) rien válasza Sipi16 (#482) üzenetére


rien
senior tag

Megnézetm az adatlapod én nem Bp.
Még tavaly láttam egy hirdetést újságban de mire odajutottam, hogy na megyek már nem hirdettek szóval gugliztam elég sokat és nagyon sok Bp-s találat volt és az árakat is megnéztem 7ezer körül mozgott. Nekem helyben 5 ezerbe került.

Túl vagyok az első hónapon. Hajrá mindenkinek :))

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#491) Integra válasza Sipi16 (#482) üzenetére


Integra
titán

bazeg, te bicajozol és ezt a szart szívod?!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#492) #27070592


#27070592
törölt tag

Láttátok a részleg c. filmet? Egy rövid párbeszédet idéznék:

férfi: vegyen néhány karton cigarettát a kantinban...szüksége lesz rá...
nő: köszönöm, nem dohányzom...
férfi: már hogyne dohányozna...csak eddig még nem gyújtot rá...

:)

[link]

[Szerkesztve]

(#493) Sipi16 válasza rien (#490) üzenetére


Sipi16
senior tag

Köszi a linket majd én is googlézok egy kicsit. Ma volt egy kis akarat reggel nem gyújtottam rá. Csak a második szünetig bírtam (cigiszünet). Kimentem a hawerokkal és rágyújtottam. Elegem van a füstös életből a cigiszagú ruháktól.... :S

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#494) Vandit. válasza Sipi16 (#482) üzenetére


Vandit.
addikt

Szerintem akarat kell nem mágneses izé. ;)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#495) Kicker válasza Sipi16 (#493) üzenetére


Kicker
senior tag

suliba nehéz leszokni... sőt, lehetetlen.. :DDD

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#496) Jarod1 válasza Kicker (#495) üzenetére


Jarod1
addikt

suliba nehéz? én ott szoktam le.. egyébként értelmét nem látom a mai napig mi értelme. :o

(#497) Jarod1


Jarod1
addikt

Van ha jól hallottam nikotin tapasz is...

(#498) Sipi16 válasza Jarod1 (#496) üzenetére


Sipi16
senior tag

Az értelmét én sem látom csak 3 éve kinnt cigizünk szünetbe. Ez a hülye megszokás inkább :S

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#499) concret_hp válasza Sipi16 (#498) üzenetére


concret_hp
addikt

hülye, drága, felesleges és káros.
25 év alatt kamatokkal együtt 1 alap merci ára összejönne annak aki napi 500 dohányzásra fordított forint helyett 500-at félretesz. :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#500) Baboon


Baboon
senior tag

Én 4 év utána 12szál/nap után szoktam le. Egyszerű volt, elgondolkozol ,hogy mennyire szánalmas az, hogy egy pár centis szar kell ahhoz hogy épelméjűen tudj gondolkozni, ne marj bele mindenkibe és jó kedved legyen. Persze nekem is csak másodszorra jött össze. Első próba csak 1 hónapig tartott, de a mostani már 9 hónapja tart.
Amúgy nem lesz több pénzed ha leszoksz a cigiről. Elmegy kajára/piára/fagyira/stb :)

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.