Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #57764352 válasza sztr (#99) üzenetére


#57764352
törölt tag

Köszi!

Én ugyan, csak vasárnap reggel óta nem gyújtottam rá, de elég nagy akarat erő kell a nem dohányzáshoz ;] !!

Csak így tovább mindenkinek, aki elkezdte!

(#102) sztr válasza #57764352 (#101) üzenetére


sztr
csendes tag

Akkor most a legrosszabb, meg majd a holnap.. próbálj meg nem bedőlni a gonosz, alattomos kis belső hangnak, amelyik a legextrémebb kifogásokat, önámításokat és hazugságokat sugossa megállás nélkül a füledbe :Y

- senki sem látja, senki sem fogja megtudni
- csak egy slukkot, mit számít az
- micsoda hülyeség leszokni, eddig is jól megvoltál a cigivel
- nem is olyan drága, majd kigazdálkodod
- legfeljebb ritkábban gyújtasz rá...
és így tovább... :O

Gondolj valai olyasmire, hogy ez csak egy gonosz nikotinmanó, vagy valami ilyesmi, :U aki nem akarja hagyni, hogy elveszítsen Téged, mint potenciális áldozatát - a kis szemét... ;]

Hidd el, csak pár nap és eltűnik, és sokkal könnyebb lesz :)) utána már csak magaddal kell harcolnod, az szvsz sokkal egyszerűbb...

Kitartást kivánok, mert nagyon megéri! :)

Azt mondják, elmebajban szenvedek... de én nem szenvedek, élvezem minden percét...

(#103) fLeSs válasza #57764352 (#101) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Akkor mostmár két napja nem dohányzol?
Mit csinálsz olyankor, amikor épp rágyújthatnékod van?
Én mindig elindultam a konyhába, de útközben eszembejutott, hogy már nem dohányzok, és a cigi helyett ittam egy pohár vizet, vagy fogatmostam. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#104) Ati9500


Ati9500
senior tag

Itt egy példa:

A nagyapám kapot egy infaktust, és másnap már rá sem mert gyújtani pedig 12 évwes kora óta kemény dohányos!!

Ha kényszer van akkor könnyebb leszokni!!

de egyszerűen ne vegyél több cigit

(#105) fLeSs válasza sztr (#102) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Én amikor abbahagytam a dohányzást, az uccsó doboz cigim fele ittmaradt az íróasztalomban, és persze én tudtam is róla. Soxor eszembejutott, hogy ''á, egy szál nem árthat meg'', de nem nyúltam mégsem érte. -> úgy szoktam le, hogy bármikor rágyújthattam volna, talán ez a legrosszabb. Senki nem bíztatott a leszokásban, és senki nem is szólt volna rám, ha rágyújtok. És sikerült.
2 hónap után hugomnak eladtam a fél doboz cigit az öngyújtóval együtt. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#106) T 1000


T 1000
aktív tag

Én már 3-szor szoktam le a cigiröl, 2x korházban voltam és akkor sikerült, a legfontosabb aranyszabály az, hogy egyetlen szálat sem szabad elszívni, mondván, hogy ''csak ezt az egyet'', meg most a haverok miatt, vagy a sör mellé stb., mert kapcsibol visszaszoksz(mint én). A legnagyobb tévhit a leszokással kapcsolatban az, hogy fizikai függősséget okoz, szerintem a lelki függősség sokkal nagyobb és ezt általában a MEGSZOKÁS okozza. A legjobb példa erre az, hogy ha egy dohányos csakis akkor gyújt rá, amikor már nagyon kell, sokkal kevesebbet dohányzik , mint álltalában, a legtöbb rágyújtás a megszokásból ered(ébredés után, kv mellé stb) Vagyis a leszokás abból áll, hogy MEGSZOKJUK hogy nem cigizünk, mert sokszor csak a mozdulat, a bevett szokás hiányzik. Ez eltart egy kis ideig, de akaraterő és kész. Én amikor visszaszoktam nagyon szégyeltem magam, mondván hogy gyenge ember vagyok, most sem vagyok büszke magamra,de rád az leszek, ha véglegesen leteszed, sok sikert!

(#107) Bagoly válasza _Volkovy_ (#5) üzenetére


Bagoly
senior tag

Na akkor megvan az utánpótlás is....pár év múlva majd te nyithatod a következő ilyen topikot....addig is próbálj ki egy kis drogot is, hátha az is bejön. (Persze tudd közben, hogy nem jó). :(

[Szerkesztve]

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#108) clayman


clayman
aktív tag

Sztem menj el egy dohányzástól tüdőrákban elhunyt ember boncolására és közelről nézd meg a tüdeje belsejét... amit én tennék utána max kidobnám a tacsit de rágyujtani biztos nem... élőben még nem tapasztaltam de haverom igy szokott le...
bár nem dohányzom, amire büszke is vagyok, bár igy nem tudom megérteni hogy vmelyik módszer miért nem müxik...

(#109) sztr válasza fLeSs (#105) üzenetére


sztr
csendes tag

Ugyan én anno elszívtam az utolsó szálat, hogy ne maradjon cigim, ám a két lakótásam továbbra is dohányzott, benn a lakásban.. illetve az első két napban nem, mert együtt álltunk neki leszokni, csak ők hamar feladták... :( de azért talán könnyebb, ha az embernek nincs ott az orra előtt folyton...

Amúgy gratulálok mindenkinek, aki leszokott :C

Azt mondják, elmebajban szenvedek... de én nem szenvedek, élvezem minden percét...

(#110) _Volkovy_ válasza Bagoly (#107) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hadd dögöljön már meg mindeki abban,amiben akar.Köszi.:D

(#111) yerico válasza _Volkovy_ (#110) üzenetére


yerico
senior tag

Az csak a gáz, hogy engem baromira nem zavar, ha egy dohányos tüdőrákos lesz, fulladjon meg, és kész. Csúnya, talán az egyik legcsúnyább halál, de ha neki ez kell, ám legyen, Ilyenkor csak az zavar, hogy a kezelését az én pénzemen teszik meg, az én TB-mből adják neki a méregdrága gyógyszereket. Az ember marhára nem érdekel, csak a pénz. Megoldás lehetne, hogy a dohányos tüdőrákosnak azt mondanák, hogy nem támogatja az állam a gyógykezelést, fizesd meg a saját pénzedből. Ezt lehetne tenni pl. a biztonsági öv be nem csatolása esetén is: nem kell becsatolni, de ha valaki úgy szenved balesetet, akkor fizesse csak meg szépen a kezelés költségét.
Esetleg meg lehetne ott is fogni, hogy fel kellene végre érni ésszel, hogy a dohányzás betegség, mégpedig súlyos és fertőző. Nem csak saját magát teszi el szépen láb alól a bagós, hanem a passzív dohányost is. Valami olyasmi ez, mint az ámokfutó autós, aki közéhajt a gyalogosoknak, csak sokkal alattomosabban, mert lasan, észrevétlenül gyilkol.
Naszóval el kellene rendelni a kényszergyógykezelést minden dohányos esetében, mint az alkoholistáknál, mivel mindkettő kényszerbetegség, csak az alkohol kevésbé káros másokra.
És itt jön be a képbe, hogy minden tiszteletem azoknak, akik saját ésszel felfogják, hogy ez nem jó, és megpróbálnak tenni ellene, mert ez a gyógyulás első lépése. Igyaz, hatalmas akaraterő kell hozzá, az tény.

Tudom, a véleményem sokaknak nem tetszik majd, de ez van. A dohány tartalmaz egyfajta bunkósító anyagot, ami a legtöbb dohányosra hatással van. Marhára tesznek rá, hogy esetleg másokat zavar, sőt még egészséget is károsít, a lényeg, hogy a betegsége által keltett szenvedélye ki legyen elégítve. Ha valaki véletlenül meg meri neki jegyezni, hogy kicsit mehetne arrébb is bagózni, akkor meg jön az anyázás.

(#112) _Volkovy_ válasza yerico (#111) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Ennyire talán nem kéne túldramatizálni a dolgot.A dohányzás is olyan,mint az életben minden.Ha valaki ésszel csinálja,nem lesz semmi baja.Nem arról beszélek,aki naponta elszív 1-2 dobozzal.Az tényleg menthetetlen.
A bunkósító anyagot meg szívd vissza.

(#113) bcs válasza yerico (#111) üzenetére


bcs
aktív tag

ja, ilyen jogon aki zsíros kajákat eszik, és elhízik, az meg fizesse a szívinfarktusának a kezelési költségeit?

(#114) bcs válasza clayman (#108) üzenetére


bcs
aktív tag

én voltam boncoláson, és a halott egyén tüdeje fekete volt. a doki azt mondta, hogy ennyiből nem lehet megmondani, hogy dohányzott-e, mivel nagyvárosban élt az illető...

(#115) _Volkovy_ válasza bcs (#114) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Boncolásra hogy lehet bejutni:F
Engem érdekelne a dolog,de elképzelni nem tudom,hogy ez hogy zajlik.

(#116) bcs válasza _Volkovy_ (#115) üzenetére


bcs
aktív tag

nem tudom, minket a biosztanárunk juttatott be.

(#117) sztr válasza yerico (#111) üzenetére


sztr
csendes tag

Sok szempontból igazad van, a dohányosok java részében valóban nincs elég tolerancia nemdohányzó embertársaik iránt, ez talán az önzésből vagy az empátia hiányából eredhet.

Azonban ez az ''én TB-mből ne kezeljék a dohányosokat'' egy kicsit durva hozzáállás, ilyen alapon a városban lakókat se kezeljék ingyen, mert miért nem költöznek vidékre a jó levegőre, az alkoholistákat se, a törött kezet se gipszeljék be, ha saját hibából történt.. sajnos nem lehet meghúzni a határvonalat, vagy meggyógyítunk minden beteg embert a közös pénzből, vagy senkit sem. És vannak betegesebb emberek, meg egészségesebbek, ezért sosem lesz igazságos az elosztás. Amíg a dohányzás legális és nem tiltott, nem ítélheted el, aki rászokik. Mellesleg még olyanok is vannak, akik például már gyerekkorukban függőséget szereznek, mert csecsemő kora óta körbedohányozzák a szülei, ergo szinte nem is tehet róla, hogy dohányossá vált..

Mondjuk az megoldást jelentene a problémádra, ha lehetne választani a TB nemfizetését és önköltséges ellátást... sokkal drágább lenne.

Azt mondják, elmebajban szenvedek... de én nem szenvedek, élvezem minden percét...

(#118) Bagoly válasza _Volkovy_ (#110) üzenetére


Bagoly
senior tag

OK, dögölj meg úgy ahogy akarsz, csak közben arra vigyázz, hogy másokat (passzív dohányosok) ne taszigálj a koporsó felé! ;)

Bocs, de nem bírtam kihagyni:
''Boncolásra hogy lehet bejutni?''
Csak sokat kell dohányozni hozzá! ;]


[Szerkesztve]

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#119) _Volkovy_ válasza Bagoly (#118) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Meglesz főnök.;)

El fogom rontani az örömödet,te is jössz..

[Szerkesztve]

(#120) _Volkovy_ válasza bcs (#116) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Aham.Ez helyileg hol zajlott?

(#121) Bagoly válasza _Volkovy_ (#119) üzenetére


Bagoly
senior tag


Ja...én jövök, téged meg hoznak....:)..de hagyjuk az offolást....

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#122) _Volkovy_ válasza Bagoly (#121) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Te örökké fogsz élni?Aha.Világos.

(#123) bcs válasza _Volkovy_ (#120) üzenetére


bcs
aktív tag

győrben

(#124) Bagoly válasza _Volkovy_ (#122) üzenetére


Bagoly
senior tag

Nem nem. Félreértesz. Én most a dohányzási szokásaiddal kapcsolatban beszéltem egy esetleges boncolásról, ahova én jövök, téged meg hoznak....de hagyjuk a fekete humort.:DDD

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#125) _Volkovy_ válasza Bagoly (#124) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Dehogy értettem félre.;)
Csak nehogy azt hidd,hogy téged sose fognak hozni.:D

(#126) fLeSs válasza _Volkovy_ (#125) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Csak nehogy azt hidd,hogy téged sose fognak hozni. :D

Ez gyenge próbálkozás volt a válaszadásra. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#127) _Volkovy_ válasza fLeSs (#126) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Szerintem pont jó.
Úgy írta,mintha csak a dohányosok halnának megfelé.

(#128) Horbal válasza yerico (#111) üzenetére


Horbal
őstag

Na ez szép ne zárjuk mindjárt valami munkatáborba!
Vagy vágjuk le a kezét, vagy mi?

Figyu én dohányzom, de mindig és mindenhol figyelek arra, hogy ez ne zavarjon másokat. Csak olyan helyen teszem ahol lehet, nem fújom rá a füstöt senkire, mert én is útálom, kisgyerek, kutya stb érzékeny élőlény közelében nem gyújtok rá, utcán nem égetek meg senkit a dekkel, nem dobálom össze vissza a csikket, ha megtehetem stb...

A dohányzásnak kultúrája van és a dohányos is ember, elhiheted nem egyszerű dolgok ezek, és valószínűleg én is abba fogom hagyni, de a mostani életvitelemhez, néha nem árt egy cigi.
Amig másokat nem bántok vele adig ez a magánügyem, úgyhogy vegyél kicsit vissza.

Lehet ezt az egészet kultúráltam is fikázni, ami amúgy igaz is...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#129) rog válasza Horbal (#128) üzenetére


rog
addikt

valszeg nem rólad beszét, hanem valaki olyanról akivel nap mint nap együtt kell szívnia a füstöt akaratán kívül...

(#130) fLeSs válasza Horbal (#128) üzenetére


fLeSs
nagyúr

de a mostani életvitelemhez, néha nem árt egy cigi.

A környezetedben túl friss és tiszta a levegő, vagy mi? :DD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#131) Horbal válasza fLeSs (#130) üzenetére


Horbal
őstag

Jó fej vagy, nem a levegőre gondoltam, de ezt szerintem te is sejted, a többi meg nem rád tartozik.

Azt meg gondoltam, hogy nem rám gondolt, de általánosítani akkor sem kell, mert nem szül jót!

Semmi probléma a munkahelyi szexuális életemmel. Egész nap b@szogatnak és sz*p*k.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#132) fLeSs válasza Horbal (#131) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Sztem aki úgy védekezik a nemdohányosok ''b@sztatásával'' szemben, hogy neki az életvitele miatt szüksége van a cigire, az már rég rossz. Gyenge ember.

Kérlek szépen szokj le a cigiről, egyél normális kajákat (értem ezalatt, hogy táplálóakat, és nem zsíros sz@rokat), a stresszes napjaid végén fussál/biciklizzél/ússzál fél/1 órát, és nem lesz szükséged a bagóra. A hatás nem fog elmaradni, gondolom nem kell megmagyarázni a két módszer közötti végeredmény különbségét.

szerk: kemény szavak, de ez az igazság.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#133) #57764352 válasza fLeSs (#103) üzenetére


#57764352
törölt tag

Igen két és fél napja ''tiszta'' vagyok!
Hogy mit csinálok? Megyek a konyhába és eszek (gyümölcsöt), olvasok, PHP-zok, barátnőmet ''birizgálom'', stb..

De így is elég fárasztó elterelni a gondolataimat!

(#134) #57764352


#57764352
törölt tag

Gyerekek, ne marjátok egymást - szólt a nagyanyó!

Amúgy gondoltam a bringára, de elég drága dolog....
Vagy nem?

(#135) fLeSs válasza #57764352 (#133) üzenetére


fLeSs
nagyúr

De így is elég fárasztó elterelni a gondolataimat!

Ez az első héten így lesz, aztán lassacskán egyre kevesebbet fox rágondolni, márha odáig eljutsz. ;]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#136) #57764352 válasza fLeSs (#135) üzenetére


#57764352
törölt tag

Eljutok! Volt már, hogy 2 héten jutottam túl, csak meguntam! :))

(#137) fLeSs válasza #57764352 (#136) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy gyenge voltál. ;]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#138) bcs válasza fLeSs (#137) üzenetére


bcs
aktív tag

nem feltétlenül gyengeség. én is szoktam már le egyszer, és szar volt, de leszoktam. most elég sokat dohányzok, de nem akarok leszokni, nem azért mert tudom, hogy milyen szar leszokni, meg mert nem tudnám megcsinálni. egyszerűen szeretem a cigarettát. rendszeresen nagyon jól esik. fizikai állapotommal nincs baj (persze, egy idő után valószínű hogy lehet/lesz, ezzel is tisztában vagyok). nem vagyok anyagilag megszorulva. környezetem vagy dohányzik, vagy én sem gyújtok rá. akkor meg minek szokjak le?

(#139) #57764352 válasza fLeSs (#137) üzenetére


#57764352
törölt tag

Nem is :))

Tudod, csak egy szál. De most, muszáj, kell a TFT moncsi + bringa!

(#140) fLeSs válasza bcs (#138) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az összes kifogás, amit felhozol arra vezethető vissza, amit már leírtam korábban: gyenge az akaraterőd.

Ez az én álláspontom, ezt nem fogja tudni megváltoztatni senki és semmi. Senki ne akarja megmagyarázni az embereknek (fórumozóknak, idetévedő 1x éves olvasóknak), hogy dohányozni jó, és azért dohányzol, mert élvezed és mert a dohányzás az életviteleddel együtt jár, enélkül vmi bajod lenne. Ezt te és mindenki más, aki így gondolkozik, csak bemeséli magának, mert ezt így sokkal könnyebb lereagálni, minthogy leszokjál. Én is ''élveztem'' (?) a cigit, amíg dohányoztam, mégis úgy gondolok rá vissza, hogy ''hogyan is lehettem ekkora barom, hogy egyáltalán rászoktam?''.

Ennyi. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#141) bcs válasza fLeSs (#140) üzenetére


bcs
aktív tag

nem gyenge az akaretrőm. nem ismersz... :)

és nem állítom, hogy az életvitelemmel együtt jár, vagy hogy rosszabb lenne nélküle. én szeretem a cigit, és kibírtam nélküle is, de most így jó, akkor minek változtassak?

nem mesélek be magamnak semmit, ha le akarnék szokni, le tudnék. egyszerűen nem akarok.

(#142) fLeSs válasza bcs (#141) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nem mesélek be magamnak semmit, ha le akarnék szokni, le tudnék. egyszerűen nem akarok.

Hát persze. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#143) bcs válasza fLeSs (#142) üzenetére


bcs
aktív tag

bocs, de egy kicsit jobban ismerem magam, mint te engem :)

(#144) fLeSs válasza bcs (#143) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Bizonyítsd be, szokjál le a cigiről. ;]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#145) bcs válasza fLeSs (#144) üzenetére


bcs
aktív tag

jó, én meg nem hiszem el, hogy dohányoztál, gyújts rá egy szálra előttem :P

na, de komolyan, ha ismernél, akkor tudnád, hogy nálam a leszokás az úgy menne, hogy este lefekvés előtt elszívnék egy szálat, kijelenteném, hogy abbahagytam, és másnap reggeltől nem gyújtanék rá. de nem érzem szükségét annak, hogy abbahagyjam. stresszet jól bírom, évente ha egyszer gyújtok rá azért, mert ideges vagyok, nem pótcselekvésből dohányzom (ebbe most megint bele fogsz kötni...). nálam a cigaretta élvezeti cikk. ha rágyújtok, és nem esik különösebben jól, el se szívom.

(#146) fLeSs válasza bcs (#145) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Rádhagyom. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#147) ByB


ByB
addikt

Gabriel Garcia Marquiez anno megkérdezte egy barátját, hogy miért nem tud leszokni? Napi két három doboz cigarettát szívott el. A válasz valahogy úgy szólt, hogy azért nem, mert ha abbahagyná, az olyan lenne, mint megölné azt akit nagyon szeret. Soha többé nem gyújtott rá...

(#148) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Amíg az embernek jól esik,addig nem lehet,és nem is feltétlenül kell lebeszélni semmiről.
Ha már nem lesz jó,remélhetőleg lesz annyi esze,hogy abbahagyja/leteszi.Ha magától erre nem jön rá,akkor menthetetlen,nem kell vele foglalkozni.

(#149) mszilard


mszilard
tag

Keresd zozoo01 -et Neki sikerült !

egyébként meg szánd el Magad és kész!

(#150) #57764352


#57764352
törölt tag

Hu, de rágyújtanék.....

Tegnap Qrv@ nehéz volt.
Tuttira megírom: Egy dohányos naplója! BEST SELLER LESZ!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.