Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Sipi16 válasza fero02 (#1997) üzenetére


Sipi16
senior tag

Ilyen topikot kéne nyitni. :U :DDD

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#2002) fero02 válasza zsolt1129 (#2000) üzenetére


fero02
veterán

Mit? :U

Azt, h 3 hete nem szívtál? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2003) Xelo válasza fero02 (#2002) üzenetére


Xelo
addikt

szerintem a PH!unci-ra gondolt.

(#2004) fero02 válasza Xelo (#2003) üzenetére


fero02
veterán

:W :O :(

(#2005) zsolt1129 válasza fero02 (#2002) üzenetére


zsolt1129
addikt

Mármint hogy 1 éve nem szivom. Bocsi,tényleg rosszul fogalmaztam :R

Xelo: Bár gondolhattam volna arra :DDD :D s

[ Szerkesztve ]

(#2006) Xelo válasza zsolt1129 (#2005) üzenetére


Xelo
addikt

ja', lehet akkor én gondoltam arra. :D

(#2007) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Cigi helyett vizet kell inni :) egyszerű olcsó és beválik! :D

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#2008) Xelo válasza Adonimus (#2007) üzenetére


Xelo
addikt

ez kb olyan mintha azt mondanád csaj helyett ott a kezed. egyszerű olcsó és beválik.. mégse olyan ;]

(#2009) zsolt1129 válasza Xelo (#2008) üzenetére


zsolt1129
addikt

Ezt olvastam már én is pár helyen. Nekem mondjuk abszolút nem vállt beez a módszer :( .

(#2010) george11 válasza zsolt1129 (#2009) üzenetére


george11
senior tag

A vizes, vagy kezes módszer? :DDD

(én közbe ismét bagózok ...)

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#2011) aphra2 válasza george11 (#2010) üzenetére


aphra2
aktív tag

(#1996) "Ehhez képet ez a cigi letevés nem lesz nagy kaland"

Bruhahaa :D :D

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#2012) #27070592 válasza fero02 (#2002) üzenetére


#27070592
törölt tag

3 hete nem szivtam. Tudom ez még nem garancia semmire,de remélem hogy 1 év múlva is ugyanezt irhatom majd ide.

Azt, h 3 hete nem szívtál? ;]

Ez hatalmas... :DD Simán mehetne az aranyköpések közé...

1ébként hogy vagy így másfél év után?

(#2013) george11 válasza aphra2 (#2011) üzenetére


george11
senior tag

Nem a hiánnyal volt a gond, hanem azzal, hogy nem múlt a szédülés, és elég komoly ipari forgó-morgó gépekkel dolgozom ... nem akartam feltekertetni magam valamelyikre.
Ha lesz egy szabad hetem, akkor leteszem, de így nem jó a móka :)

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#2014) regvoltrossz válasza Adonimus (#2007) üzenetére


regvoltrossz
tag

A víz mellett még nem árt meg a sok-sok gyümölcslé és egyéb rostanyag sem. :)

[ Szerkesztve ]

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#2015) fero02 válasza #27070592 (#2012) üzenetére


fero02
veterán

;)

Köszönöm kérdésedet! :R

Megvagyok, semmi extra. Egy homokszem vagyok a gépezetben. Ugyanúgy szívok, mint eddig (persze nem cigit)...

De nem panaszkodom, hisz ez a topik nem erről szól :N

(#2016) fero02 válasza fero02 (#2015) üzenetére


fero02
veterán

Fú de bunkó vagyok. :W

Veled mi a téma? :U

(#2017) #27070592 válasza fero02 (#2016) üzenetére


#27070592
törölt tag

Na de most aztán úgy megsértődtem mint az állat... :((

Amióta nem dohányzom én is csak szívok, mint általában. de azért valahogy több lé marad a zsebemben (amit persze másra ugyanúgy elköltök). Örülök hogy leraktam a cigarettát.

Van egy munkatársam, aki hajnal háromkor legszebb álmából is magától felébred hogy elszívjon egy cigit. Ha nem látom saját szememmel nem hiszem el. És ezt minden éjjel megteszi. Jó hogy nem jutottunk el erre a szintre.

(#2018) #27070592 válasza #27070592 (#2017) üzenetére


#27070592
törölt tag

Na mi a hányinger, mindenki tüdőrákot kapott? :D

(#2019) regvoltrossz válasza #27070592 (#2018) üzenetére


regvoltrossz
tag

Belehaltunk a nemdohányzásba :))
A viccet félretéve elértem a negyedik hónapot és bár eddig sem dohányoztam, de sokszor nagyon-nagyon hiányzott, ezen pillanatokból már egyre kevesebb van.
Ja és azt is észreveszem ha éhes vagyok. Azelőtt sokszor felkeltem hajnalban, elmentem dolgozni rágyujtotttam jópárszor és valahogy eszembe se jutott sokszor, hogy nem ártana például reggelizni valamit. Volt, hogy csak délután két-három óra körül ettem először.
Na most viszont éhes vagyok már reggel de annyira, hogy reggeli nélkül ki sem bírnám szerintem.

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#2020) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Horváth Dezső: Leszokni a bagóról

Mintha oldódna az az átok is már, amit a bagózók szórtak a nem füstölőkre, az emberi jogokra és a demokráciára hivatkozva. Azt vagdosták fejünkhöz, hogy mindnyájan meztelenül jöttünk a világra, nekik joguk van telefüstölni szobáinkat, nekünk meg kötelességünk elviselnünk azt. Micsoda háborúságok dúltak például a vasúton! Kitiltották a bagózókat a fülkéből akkor is, ha a dohányos szakaszban már nem volt ülőhely. Ő is kifizette a jegyét, miért ne lenne joga rá? Későn bár, de kapcsolt a MÁV. Nem hajlandó kereket adni azok alá, akik gyorsvonati sebességgel rohannak tulajdon vesztükbe.

Aztán erre is született némi háborgós filozófia. Milyen jogon kényszeríteném én őt arra, hogy mások füstjét szívja? Mert a saját különbejáratú füst valóban élvezet, tüdőre szíva, de az áporodott másé bírósági ítélettel se kell. Szerintem a fejlődés stációjához tartozott – mások szerint éppen a romláséhoz –, hogy kiírták például a kórházak-klinikák falára, hogy az épületben tilos a dohányzás. Kivéve a gyevi bírót! Mert a nővérszobákban továbbra is kojtoltak.

Hajdanán a borbélyok szokása volt, hogy kiálltak a műhely ajtajába, ha nem volt kuncsaftjuk, most már a hajstúdiók Gedeon bácsija is kiáll, sőt a női változat is – füstölni. Adatik tudtára a járókelőknek, mennyire döcög az üzlet. Antireklámnak mondanám.

Kirojtolódzott már a szám, annyit hergelem bagós barátaimat, az lenne a legjobb, ha meggyújtás előtt eldobnák már. Úton-útfélen fejemhez vagdossák, ha soha nem szívtam, minek prédikálom? Ha legjobb barátom a vízbe esik, kötelességem kimenteni. Tízesével tudom előszámlálni azokat, akik időnap előtt mentek el a föld alá, mert idefönn nem tudtak uralkodni magukon. Azt mondták, nincsen nekik akkora akaraterejük, hogy azt a legegyszerűbb mozdulatot véghez vigyék.

Örömmel jelentem, kedves barátaim között is sokasodnak azok, akik már múlt időbe tették a füstölőt. Erőt vett rajtam a pofátlan kíváncsiság, és megkérdeztem őket: nehéz volt? Netán patikai vagy orvosi segítséget vettek igénybe? Köpcösödésük göcögésével mondják sorba: dehogy! De hiszen eddig azt mondtad…! Ja, addig mondtam, amíg meg nem próbáltam. Volt, aki kórházi betegként volt kénytelen abbahagyni. Ágyhoz volt kötve, lehet, hogy éppen a bagófüst juttatta oda, és nem tudott kimenni az utcára. Egyéb keservek mellett eltörpült az a kicsi, amivel a leszokás járt.

A legtöbbjének ugyan szabóhoz kellett vinnie nadrágját, mert a köpcösödés szinte vele jár, de ahhoz képest, hogy előtte szinte rásült a bőre a csontjára, ezt is elviselik. Hittérítő lelkületemet már leginkább az iskolákból kitóduló füstös sereglet aggasztja. Vihogó kislányok, hahotázó legények bizonygatják a világ előtt, Aranyszájú Szent János is inthetné őket, akkor se dobnák el. Még nem tudják, de majd megtudják, nevetve bár, de későbbi kínoknak vetik meg az ágyát. A legkönnyebb leszokásnál is egyszerűbb: el se kezdeni.

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#2021) zsolt1129 válasza #27070592 (#2018) üzenetére


zsolt1129
addikt

Reméljük azért nem :C Én is tartom magam,nem gyújtottam rá azóta. Egyébként mindenkinek kitartást kivánok,aki éppen leszokófélben van :R .

(#2022) leeate


leeate
senior tag

A cigi egyébként tényleg segít megküzdeni a feszültséggel? Én egyszer próbáltam ki, azon kívül, hogy nem ízlett, olyasmi érzés volt, mint amikor a fülessel próbálunk "elbújni" a világ elől. Vagy miért találják olyan jónak első körben?

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#2023) zsolt1129 válasza leeate (#2022) üzenetére


zsolt1129
addikt

A cigi semilyen mértékben nem küzd meg a feszültséggel és eggyáltalán nincsen nyugtató hatása,ez mind csak tévhit. A stressz hatására a dohányosoknál növekszik a nikotinéhség vagyis csak úgy érezni,hogy valamilyen támaszt nyújt vagy nyugtat ezekben a helyzetekben pedig nem :N .

[ Szerkesztve ]

(#2024) fero02


fero02
veterán

:U

(#2025) fero02 válasza fero02 (#2024) üzenetére


fero02
veterán

Na mi van pupákok? :U

Cigi szünetet tartotok? ;] :DDD

(#2026) t1


t1
addikt

2 hete 2 napja füst mentes vagyok. :K

(#2027) Kidus


Kidus
őstag

En meg mindig szivom, a multkori rekordom 13 (?) nap volt.
Hihetetlen, miken megyek at, mikor nem cigizem, mar azert nem kezdek megint bele a leszokasba, mert a kudarc gondolata visszatart. Ez mar a veg :)
De azert meg akarom probalni ujra, csak szeretnem, ha nem gyenge probalkozas lenne.

Nikotintapasz nem jo, mert tuladagol, mikor merul akkor meg keves, es cigizni akarok.
Semmi mas nikotinalapu dolog nem jo, mert kamu, ezen kivul en sajnos szeretek cigizni, es ez nagy problema.
Eljutottam addig, hogy mar csak fel doboz/nap, tovabb redukalni viszont nem tudom, csak ha egyaltalan nem gyujtok.
Mivel a varosban nem tudok semmifele hipnozisos terapiarol, vagy mas okossagrol ( amiben amugy sem igazan hiszek ), marad az akaratero gyujtogetes.
Kivancsi vagyok, melyik nap jutok el oda, hogy nekikezdek.

Assuming Control

(#2028) fero02 válasza Kidus (#2027) üzenetére


fero02
veterán

Nem kell semmiféle terápia meg más humbuk. Nézz szét önmagadban, döntsd el, h mit akarsz és kontrolláld a tetteidet. Láthatod, nem lehetetlen dolog. Akarat és elszántság kell bőven, tapasz és más sz@rok nem.

Bár mivel nem tudhatom, h mik történned veled, de a leszokóknak ez általában csak kiskapu szokott lenni a visszaszokásra. Az esetek döntő többségében csak felnagyított, eltúlzott dolgok, amikre normál esetben legyintene az ember, esetleg bosszankodna, de mivel most benne motoszkál a kisördög a leszokás miatt (ha nem gyújtok rá nem bírom ki), így nagyobbnak tűnik az a vmi.

Szerintem ennyi. :R

t1: Hajrá! Csak így tovább. A nehezebb részén túl vagy... :K

[ Szerkesztve ]

(#2029) aphra2 válasza fero02 (#2028) üzenetére


aphra2
aktív tag

"t1: Hajrá! Csak így tovább. A nehezebb részén túl vagy"

Egy fenét van túl,( de azért hajrá)... én már 3 és 6 hónap után is vissza tudtam esni :K

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#2030) jakobinus válasza aphra2 (#2029) üzenetére


jakobinus
tag

Én három év után estem vissza. Nesze neked lakodalom :DD

Egy mindenkiért - mindenkiért egy

(#2031) fero02 válasza aphra2 (#2029) üzenetére


fero02
veterán

Igenis túl van. Megtette az első és legnehezebb lépést, kibírta azt a pár nehéz napot, amikor a fizikai függőség úrrá akar lenni az emberen. Innen már csak kitartás kérdése.

Az meg, h Te nem tudtad megállni tovább...magadra vess.

[ Szerkesztve ]

(#2032) Thulcandra válasza aphra2 (#2029) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Én is visszaestem anno ilyen 3 hónapok után, de csak is azért egy barom állat voltam + nem is akartam igazán letenni.

Most már lassan 10 hónapja nem dohányzom és egyre jobban érzem magam! A dohányfüst meg egyre jobban zavar... ( az időközben megspórolt ~ 130 000 forintra gondolni nagyon kellemes, viszont az előtte elfüstölt több mint 1 millió forintra meg: :O )

Ahogy fero02 is mondja, akarat kérdése az egész.

Másokat meg inkább biztatni kéne, nem lehangolni őket :P Az, hogy mi anno visszaestünk nem azt jelenti, hogy ő nincs túl a nehezén, hanem azt, hogy MI VOLTUNK GYENGÉK.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#2033) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Egyszer régen (ha jól emlékszem talán 90-es évek közepe) volt egy kampány, amelyiknek a révén azok között, akik leszoktak a dohányzásról, kisorsoltak egy gépkocsit. Hatalmas médiafelhajtás volt körülötte, igaz akkoriban még csak két tévécsatorna volt, tehát nem kellett oly nagyon hajtani a médiák felé ha valaki közhírré akart tenni valamit :)
Emlékeim szerint, fél évet kellett cigi nélkül kibírni, majd volt egy orvosi vizsgálat, ahol megállapították, hogy az elmúlt fél év alatt rágyújtottál-e és ezután mehetett a sorsolásra az ember. No ezt az orvosi vizsgálatot azóta sem értem. Ki lehet azt mutatni egy orvosi vizsgálattal, hogy rágyújtottál fél év alatt egyszer is?? Akkoriban sokszor állították, hogy a mai orvostudomány segítségével már könnyedén. Szerintem meg egy nagy kamu volt ez a kijelentés, ami csak arra volt jó, hogy aki leszokott ne is merjen rágyújtani attól való félelmében, hogy majd az orvos észreveszi ezt az egy szálat.. :D

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#2034) fero02 válasza regvoltrossz (#2033) üzenetére


fero02
veterán

Tuti ki lehet mutatni.

Az ilyen jellegű változások ha jól tudom legegyszerűbben a hajszálakon mutatható ki.

(#2035) mephi666


mephi666
nagyúr

pang a topik... én meg kezdek visszaszokni, de nem érdekel ez sem... jól esik és kész... aki soha nem cigizett, ezt a büdös életbe nem érti meg (én sem értettem 10éve, amikor nem nagyon cigiztem még) a dohányosokat ilyen téren... pl.: "hogy lehet azt szívni? meg annyi leszokni, hogy leteszi az ember és slussz..." persze... leteszi az ember egyszerűen... de még évekkel később is előjön folyamatosan, hogy dejól esne most egy cigi... szeretek cigizni :) jól esik...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2036) Lauda válasza mephi666 (#2035) üzenetére


Lauda
félisten

Jol esik, megis mi? Majd ha leszoksz, az milyen jo lesz. Igen, egyszeruen leteszed, nem olyan nehez az. ;)

(#2037) mephi666 válasza Lauda (#2036) üzenetére


mephi666
nagyúr

jah, tényleg nem nehéz... már vagy 10szer leszoktam :)) amúgy viccen kívül... kb 1.5évig 1szálat nem szívtam... az utóbbi félévben időnként 1-1szál elment... asszony meg otthagyott és rákaptam nagyon... mocskosul hiányzott már...

egyik ismerősöm mondott ilyet: "ha valaki egyszer rászokik, akkor utána soha nem tud leszokni teljesen... max. csak szünetelteti ideig-óráig" és totál igaza van...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2038) Lauda válasza mephi666 (#2037) üzenetére


Lauda
félisten

Sajna ez tenyleg igy van, ha egyszer fuggo lettel, sosem tudsz megtisztulni teljesen a gondolattol, ergo barmikor visszaszokhatsz. En cirka 4 eve letettem, eddig no problem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2039) #27070592 válasza mephi666 (#2037) üzenetére


#27070592
törölt tag

Két éve lesz 28-án hogy leraktam a cigarettát. És csak azért nem dohányzom mert sajnálok 700 forintot egy Lucky Silverre. Ez egy nagyon jelentős visszatartó erő. :D Ha csak 100 Forint lenne, soha nem hagytam volna abba.

Fero02 neked mi a véleményed?

(#2040) fero02 válasza #27070592 (#2039) üzenetére


fero02
veterán

Jól mondod. :R

Nekem tnap volt, h 2 éve nem bagózok... :P :D

(#2041) mephi666 válasza #27070592 (#2039) üzenetére


mephi666
nagyúr

piros tilbury-ből csavarom magamnak a cigit :) napi szinten kb 100ft megy rá... nem sok... (én is szerettem amúgy a lucky-t... dobozosból a legjobb... de én a pirosat komáltam) imádom ennek a dohánynak az ízét... az elmúlt héten kb 10szál ment átlagban egy nap és most fogy el majd 1nap múlva a dohány... 520 egy csomag... most emeltek rajta...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2042) bajuszati


bajuszati
tag

cigi helyett le kell magad foglani valami mással...teljesen minde1 mivel csak ne legyen időd dohányozni

(#2043) Psychonaut válasza mephi666 (#2037) üzenetére


Psychonaut
addikt

Szerintem a szakítás miatt szoktál vissza, de inkább keress valami mást, ami nem öl meg. Néha-néha egy szál szerintem simán belefér, ha kívánod, de több nem kell.

Bár az élet amúgy is halálos, te csak halálnemet választhatsz (jó esetben), így nem mondom, hogy tedd le ha jól esik.

(#2044) #27070592 válasza fero02 (#2040) üzenetére


#27070592
törölt tag

Remélem bontottál valami márkásabb oldószeres üveget az alkalomra. ;] :R

(#2045) fero02 válasza #27070592 (#2044) üzenetére


fero02
veterán

:N

Józan életmódot élek. Kivéve amikor nem, de akkor sem iszok sokat.

(#2046) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Már több mint 4 hónapja nem bagózok. És kellemes most is és a leszokás is nevetségesen könnyű. Tiszta szívből ajánlanék egy könyvet a kedves leszokni vágyó bagósoknak és természetesen az antibagósoknak is hasznos lehet. Szerintem egy szenzáció,amellyel egyszerűen abba lehet hagyni a dohányzást. Mindenkinek sok sikert kivánok :R

Allen Carr - Végre nem dohányzom

(#2047) t1 válasza t1 (#2026) üzenetére


t1
addikt

13 hete füst mentes vagyok, haladok :D

Kicsivel több pénzem maradt már most mindenre számolva a 2 naponta 1 doboz cigit a Dunhillt ( ezüst) ami már szerintem 700ft fölött van.

[ Szerkesztve ]

(#2048) regvoltrossz válasza t1 (#2047) üzenetére


regvoltrossz
tag

Gratula neked!
Most már kitartás!
Én most leszek "féléves" :)

[ Szerkesztve ]

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#2049) fero02 válasza t1 (#2047) üzenetére


fero02
veterán

De jobb így, nem? :)

(#2050) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Kb 3 hónapja nem gyújtottam rá. Előtte naponta dúrván 1 doboz szürke marlboro. Sajnos nem vettem észre, h több pénzem maradna. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.