Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#48701) hr2 válasza charlie1975 (#48700) üzenetére


hr2
őstag

Ezt a recovery-ből kell feltenni! Itt olvashatsz róla, hogy miben különbözik.

A másikat amelyiket írtad hogy nem megy fel recovery-ből, azt a zip-et kicsomagolod, és mehet fel Odinnal.

Én az elsőt ajánlom, egyszerűbb, simán recoveryből mehet fel.

(#48702) Gloob válasza hr2 (#48699) üzenetére


Gloob
addikt

Ez amit most linkeltél, mehet fel egy, mondjuk 4.0.3-ra, egy teljes wipe után recovery-ből? Vajon ez is "visszazárós" fajta? Nem magam miatt kérdezem! Erről nincs tapasztalat még?

Samsung Galaxy A52S

(#48703) proly01


proly01
őstag

Amúgy nálam is zabálja az aksit mint az állat második feltöltésre.Elsőre jó volt vagyis jobb mint most de azért elsőre is meglepő volt,hogy 72% ról 9 órás alvásom alatt 28% ra merült de 17 órát kibírta.
De most....
Most jár 5ó 12p nél 1ó 8p kijelző és nem megy a wifi!!!!! és 47% on van és folyamatosan esik olyan fél óránként 2% ot.Nekem ez a 620-650mb ram használat is gyanús nagyon.Főleg úgy hogy TIBI vel legyalultam róla minden a szemetet.....és a futó alkalmazások listájában is csak az megy aminek kell.Mégis mikor rányomok hogy ram ürítése bezár ilyen 30-35 alkalmazást WTF :Y
De teljesen tök mind1 ugyanez a felállással ICS el kb másfél de legalább 1 NAPOT AZÉRT ELMENT A TELEFON.AKÁRMIT IS CSINÁLTAM VELE.
A másik dolog hogy most random elkezdte kidobálni a "com.sec.google.gapps" működése leállt üzenetet és gyakorlatilag nem megy a market nem frissít semmit és semmit se lehet letölteni róla.
Pedig semmit se csináltam vele..... :(

....Pr:)ly....

(#48704) hr2 válasza Gloob (#48702) üzenetére


hr2
őstag

Elvileg mehet.
Nem tudom nem próbáltam. Még most lett kész este fele.
Most olvasom, hogy ez teljesen az mint az Odinos verzió, csak ezt recoveryből kell feltenni és alapból rootolt és PhilZ kernel-t tartalmaz.

(#48705) Krisz79


Krisz79
őstag

Sziasztok.

2hete eladtam Desire s készülékem.
Azóta töröm az agyam,hogy milyen utódot is válasszak. /Htc One S, Samsung SII, Apple 4s./
A kiszemeltjeim közt gondolkodtam az SII választásán is.
Tudásban mindent tud amit elvárnék Tőle, gondolok itt a 8mpxl és az1080p-s videóra.
Illetve kijlzője is profi.
Amitől nagyon tartok az a mérete.
Mennyire szokható meg a 4.27" méret.
Elötte 3.7" volt.

Mi a véleményetek a készülékről,érdemes kipróbálnom?
Folyamatossan követem a Hardverapró-t ,hátha találván kipóbálhatok 1et.

Köszönöm segitségeteket!
Mindenkinek jó hétvégét!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#48706) Rotate válasza Krisz79 (#48705) üzenetére


Rotate
veterán

én imádtam :)

(#48707) Krisz79 válasza Rotate (#48706) üzenetére


Krisz79
őstag

Eladásának oka?
Most mit használsz?
Nem volt nagy?

#48708) proly01
Tudom emlékszem Rád az Ace-topicból.
Az idő tájt Nekem is Ace-m volt.
Sőt rémlik valami az iphone-ra váltásodra is. Nem vált be?
Mióta van ez?
Én újba most találtam számomra viszonylag jónak tünőt,24hó garist,de ha használtba akadna garis kicsit jobban örülnék.
S III-at kinálták Nekem is. /Számomra nagy./

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#48708) proly01 válasza Krisz79 (#48705) üzenetére


proly01
őstag

Nekem előtte galaxy Ace m volt aztán iphone 4S em is.Pontosan mert írtoztam a nagy telefonoktól.Az SIII mai napiog nem tetszik.Mikor megvettem az SII t megvehettem volna az SIII úgy hogy 12.000Ft al kellett volna többet fizetnem érte,de nem vettem meg BÁRMENNYIT NYOMKODTAM. sokat gondolkodtam az SII ön de mikor a kezembe vettem,száz szónak is egy a vége:
BELESZERETTEM ÉS HA TEHETNÉM ÚJRA MEGVENNÉM!!! ;)

ja és amúgy még ezt a 2 hozzászólást írtam (kb 12 perc) ismét esett 4% ot az aksi JB leak alatt. :(((

[ Szerkesztve ]

....Pr:)ly....

(#48709) Jadro válasza Krisz79 (#48705) üzenetére


Jadro
veterán

Simán szokható a kijelzőméret. Én Samu wave-ről indultam, az 3,3-as. Több lépésben, de elértem a 4,3-as méretét és mindig voltak aggályaim, hogy hátha nagy lesz a következő. Persze hamar megszoktam mindig az újat és eloszlott minden rossz érzés. :)

Az S2 komoly cucc, főleg ezzel az új rommal.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#48710) Gloob válasza Krisz79 (#48705) üzenetére


Gloob
addikt

Én LG P500-ról, tehát egy lényegesen kisebb telefonról jöttem SII-re. Nagyon könnyen és gyorsan megszoktam, mint általában minden jót. Viszont volt a kezemben Note is. Háááát azt egy kicsit már nagynak találtam az SII után. Persze ha az lenne biztosan megszoknám azt is.Mellesleg érdekes dolog ez. Volt ugye egy időszak amikor minél kisebb telefont igyekeztek kihozni a gyártók. Ekkor jöttek ki az összecsukható kagylóformák. Most ennek az ellenkezője megy. Minél nagyobb kijelző. Kíváncsi lennék rá meddig? Persze, még mielőtt valaki elkezdi magyarázni, hogy miért van ez így, az okát én is tudom
#Proly!
Kb. 1-1.5 óra között húztam le a töltőről, és fél órája bekapcsolt wifi mellett most is 100%

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#48711) kano


kano
nagyúr

Ha valaki fogyasztási adatokat tesz közzé legyen szíves odaírni, hogy milyen emmc chip van a telefonjában (brick bugos vagy már az új)? Gyanítom, hogy az újjal rendelkezőek másként viselkednek akku fogyasztás terén. Szerintetek lehetséges ez?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#48712) Krisz79 válasza Gloob (#48710) üzenetére


Krisz79
őstag

Modelleztem most 1 boritékon /kivágtam/ a két telefont,mekkora a különbség. :)
HTC Desire S Vs. SII.
Alig nagyobb : 1cm hosszban 0,6cm szélességben.
Az almás barátaim tuti belevernék a csúfot.
:)

#48708) proly01

Irtam Neked feljebb,talán nem vetted észre.

Az SII-re melyik a gyári ICS?

#48713) Gloob Miről van szó?
Az újjabb készülékek chipjei bugos?
Az baj? Mit jelent?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#48713) Gloob válasza kano (#48711) üzenetére


Gloob
addikt

Nálam a bugos fajta van, hogy a fene essen belé. Mindegy, eddig sikerült kivédenem. Hogy lehetséges-e? Manapság minden lehetséges. Mire alapozod úgy egyébként?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#48714) Rotate válasza Krisz79 (#48707) üzenetére


Rotate
veterán

elszállt az alaplap, és visszakaptam a vételárat... aztán 1 év S2 után, ha már úgyis új telefont vettem, gondoltam kipróbálok valami újat :)

(#48715) Krisz79 válasza Rotate (#48714) üzenetére


Krisz79
őstag

Mi lett?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#48716) kano válasza Gloob (#48713) üzenetére


kano
nagyúr

Hogy nekem már az új van és néha mások a fogyasztási adataim mint amit itt írtok.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#48717) Rotate válasza Krisz79 (#48715) üzenetére


Rotate
veterán

nem derült ki, egyszer csak nem csatolta sem a külső, sem a belső sd-t, és fokozatosan telt meg a ram lassacskán úgy, hogy nem futott semmi... amikor meg elérte a plafont, úgy belassult, hogy lefagyott...

szervizben csak annyit mondtak, hogy alaplap csere kell, de nem győzték 30 nap alatt, és nálunk a törvény szerint ilyenkor jogod van visszakérni a vételárat... éltem vele :)

[ Szerkesztve ]

(#48718) proly01 válasza Krisz79 (#48712) üzenetére


proly01
őstag

:B
Tényleg, én is emlékszem rád!!! :K
Iphone egyszerűen gagyi sz@r össze sem lehet hasonlítani az SII esel a 3 assal meg már főleg.
Nem is értem minek próbálkoztam vele...
Pont valamelyik nap olvastam egy összehasonlítást és rögtön megakadt a szemem,hogy iphone 5 dual core 1,2Ghz
na menjenek már....az SII mikori 1,5 éves?!Az iphone meg most jött ki 2 hónapja és már elavult lett volna egy éve is....
nem tudom mennyi idő kell még az embereknek ahhoz hogy rájöjjenek,hogy az apple már nem tud újat mutatni már nem üt mint annak idején a 3G pinch zoom meg stb...ennyi volt vége ez ide kevés!
Ez kb 2 hónapja van meg és nagyon szeretem és tényleg könnyű megszokni és megszeretni is gyönyörű képe van a videója full HD ban brutál és mindent tud amit kell,s szerintem már az ára is elfogadható főleg most hogy jön a JB és már kint van a leak is belőle feltettem és belekóstoltam hát....elég yes :K

kano: az enyém új chipes és 38% on van 6 óra alatt amiből 4 alvás volt "elméletileg" :W

[ Szerkesztve ]

....Pr:)ly....

(#48719) kano válasza proly01 (#48718) üzenetére


kano
nagyúr

Az biztos, hogy nem reális, mert az enyém is az és nekem reggel óta megy és most van 85%.on. Mondjuk kis hívással, kb. 1 óra kijelzővel és kis wifivel.
Ott valami fut ami eszik az akksit.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#48720) Ateszpapa válasza zoleeno1 (#48678) üzenetére


Ateszpapa
addikt

A 4.0.4, azért hagyta ki a T, mert brick bugos,

(#48721) zoleeno1 válasza Ateszpapa (#48720) üzenetére


zoleeno1
addikt

ahaaa, ezt nem tudtam, de mondjuk jogos :)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#48722) kungzi


kungzi
veterán

Srácok, nem tudom mit sírtok ezen az akksi merülésen! Fogjátok már fel, hogy ez még csak egy erős TESZT verzió. A véglegesben rengeteg finomhangolás, optimalizálás lesz még. És még később is.

Egyébként azt meg nem hiszem, hogy egy alap rom, amire nincs semmi rakva és nem nyomkodod orrba-szájba lemerül 9 óra alatt, ott akkor valami nagyon nem kerek már ne haragudj meg rám.

[ Szerkesztve ]

(#48723) randras válasza kungzi (#48722) üzenetére


randras
veterán

Csak jelenteném, hogy nekem is durván merül, még annál is durvábban, mint egyébként. Most megnézek még egy töltést, és ha az is ilyen lesz, CM10. :)

(#48724) kungzi válasza randras (#48723) üzenetére


kungzi
veterán

nálatok valami nem tiszta ez 1000%, szerintem valami app húzza le ennyire

(#48725) Arcanis


Arcanis
aktív tag

Esetleg akinek masszívan merül, ajánlom, hogy nézze, meg a google maps-ben a helyzetmegosztási opciókat. JB alatt a Maps (a Latitude és Now-val való kommunikáció közben) komoly battery draint tud okozni.

(#48726) randras válasza kungzi (#48724) üzenetére


randras
veterán

Az lesz, amit (#48725) Arcanis most írt, mindent belőttem, hogy igen, szinkronizáld, figyeld hol vagyok, stb.

Ki kellett próbálni na. :)

(#48727) frigoo válasza randras (#48723) üzenetére


frigoo
aktív tag

Én is hasonló cipőben járok mint itt egy pár kolléga. Egyelőre figyelem. Most 8ó6p használattal, amiből 29p a kijelző vagyok 77%-nál. Nálam sincs semmi új telepítve, az LPT 3,5-4ó kijelzővel elment 1,5-2 napot.

(#48728) Ati007


Ati007
őstag

én 11óra után , 2 óra kijelzővel vagyok 72%-on (2000 gyári aksi, 4.1.2 JB)

(#48729) HardRic


HardRic
addikt

Nálam állandó wifivel, 40-50%-os fényerőn 22-24%-ot eszik az akksiból óránként. Nagyon régen volt gyári romom, már nem emlékszem, hogy ez mihez képest jó vagy rossz, de CM10 után megváltás, ott a duplája volt ennek a fogyasztás.

(#48730) proly01


proly01
őstag

Nekem egy helyzetmeghatározó sem megy....
Mondom ugyan olyan most a telóm mint t-s 4.0.3 al volt.Azzal 1-1,5 napot elment ez meg már 19% on jár....és hozzá sem nyúlok.
Az lesz most holnap reggel újrahúzom hozzá sem érek és megnézem mit produkál....

HardRic: Az iszonyú sok!!!! :Y
Nekem mobilnettel a 4.0.3 2 órát elment mire esett 1% ot.Ez mondom mobilnettel kb 10 percenként esik 1% ot.
És a legdurvább az hogy a kijelzőt írja felelősnek a fogyasztás 64% áért pedig 30% on van töltés óta....vicc :(

[ Szerkesztve ]

....Pr:)ly....

(#48731) Szelley


Szelley
senior tag

Reggel óta 330 hozzászólás...ebből minimum 250 a "hogy kell rootolni odinnal", valamint a "nincs rootom pedig feltettem odinnal" téma. 2 oldalon keresztül 4-5 embernek is be kell linkelni a recoverys rootot :( mivan itt emberek?! :F :O

(#48732) HardRic válasza proly01 (#48730) üzenetére


HardRic
addikt

Hány óra kijelzővel végzed ki? 1650-esről van szó, ugye?
Jajj, hülye vagyok. Én mindig csak a kijelzőhasználatnál nézem az időt, úgy értettem hogy 22 óránként.

[ Szerkesztve ]

(#48733) proly01 válasza HardRic (#48732) üzenetére


proly01
őstag

igen 1650 es aksi.A kijelzőidőm most 1ó 38p :((( 17%

[ Szerkesztve ]

....Pr:)ly....

(#48734) nagyj74


nagyj74
senior tag

a telo ma gondolt egyet és átírta a product kódot XEN-ről, LKACOA-ra...

(#48735) proly01


proly01
őstag

Nem hinném,hogy a hivatalosból bármi is lenne hétfőn sőt szerintem még j.héten se....azt hiszem van még min dolgozniuk a srácoknak a samunál,és végülis betartották a szavukat:
kaptunk JB-nt novemberben ;)

....Pr:)ly....

(#48736) Kékes525 válasza Gloob (#48661) üzenetére


Kékes525
félisten

Mert a telefonhoz adott "Rövid kezelési útmutatóban" (20. oldal, "Ne tárolja a készüléket mágneses tér közelében" 3. pontja: "Ne használjon mágneses tokokat, vagy egyéb kiegészítőket és ne hagyja a készüléket huzamosabb ideig mágneses térben.") benne van.

Gondolom a változó elektromágneses tér a memória kártyára hathat. A tokon lévő nem változó, de mozgatjuk, így kicsit változik.

Nem tudom, hogy ez elég erős e a rongálódáshoz?

Másrészt miért írták a telefonhoz adott hivatalos Samsung leírásban?

Köszi a választ, és elnézést, ha hülyeségeket kérdezek....

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48737) charlie1975


charlie1975
aktív tag

sziasztok próbálta már valaki ezt a cwm ből felrakható jb t?nekem telepítés után nem indul újra a teló mindig visszalép az új philz féle recovery menübe mi lehet az oka?

Galaxy S4,Galaxy Note3,Note7,S7 EDGE

(#48738) Weeman1 válasza charlie1975 (#48737) üzenetére


Weeman1
veterán

Full wipe,format-ok megvoltak felrakás előtt?

Xiaomi 11T Pro

(#48740) #20844032 válasza randras (#48726) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nem, nem az lesz. A tegnapi csodálatos eredményeket már kikapcsolt helyzetmeghatározással produkálta nálam.

(#48741) Shummo válasza #20844032 (#48740) üzenetére


Shummo
aktív tag

esetleg nem inditgatjatok ujra a telefont, mert nekem pl cm10 hez képest a mediascanner nagyon zabalja kb 20 percig resi után.

(#48742) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Ha valaki hozzám hasonlóan küzd a lockscreen "nem megfelelő működésével" próbálja meg a képernyőzárat húzásról mozgásra átállítani. Nekem bevált. :K Nem is rossz egyébként így nyitni a telót, lehet maradok ennél később is. :DD

(#48743) Melanor


Melanor
tag

Tök jó a JB. Nekem is lassabb a töltés, de különösebben nem merül a telefon indokolatlanul. Viszont rootolni akartam recowery-ből telepítettem a PhilZ-cwm6-XWLP7-OXX-2.7-signed kernelt, és nem indul el a telefon. Bekapcs, samu logó, majd kikapcsol...
Van megoldás?

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#48744) isco00


isco00
csendes tag

Valami elképesztő mennyi ram-ot zabál a JB, bőven 700 mega felett van. Ha minden marhaságot kilövök, vagy jegelek is 650 körül mozog úgy, hogy alig van feltelepítve valami...

(#48745) Gloob válasza Melanor (#48743) üzenetére


Gloob
addikt

Jó reggelt!
Csak azt nem tudom, hogy miért azt a kernelt tetted alá???? Tegnap jó párszor volt linkelve a jó kernel. Ez az LP7- 4.0.4-hez való! Keress vissza töltsd le a PhilZ féle 4.1.2-höz való jó kernelt és azt recoverybe tedd fel. Utána nem árt egy wipe sem a cashe és a Dalvik cashe-nek.
#Isco!
Ez így van, de ez miért zavar téged? Mindaddig amíg a rendszer működését nem veszélyezteti, addig használja csak nyugodtan. Azért van a RAM, hogy használják. Így lesz gyors a rendszer. Ha kell valamihez RAM akkor az android megoldja a problémát.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#48746) Jadro válasza Melanor (#48743) üzenetére


Jadro
veterán

Nekem gyanús ez a kernel. A JB megjelenés után ebből a kernelből jött ki kétféle: PhilZ-cwm6-XXLSJ-OXX-3.1-signed. Az egyik odinos, a másik cwm-es. Én az utóbbival rootoltam, elsőre tökéletes lett. Az odinos állítólag nem rootol, csak cwm-et módosít, kell még hozzá SU letöltés.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#48747) #20844032 válasza Shummo (#48741) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nem, de már mindegy is, visszamásztam GB-re.
Ebben ugyan nincs project butter, de így is szétfolyik a kezemben, és ez legalább működik :D
Tegnap harmadszorra sikerült csak az óraállást bediktálnom az áramszolgáltatóm telefonos automata rendszerén, mert hívás közben szarrá volt fagyva a 4.1.2. Majd a végleges + pár hónap után visszatérek a kérdésre ismét.

(#48748) #03445504 válasza isco00 (#48744) üzenetére


#03445504
törölt tag

Nálam ramhasználat 500-650 mb között ugrál. 700-at nem lépte át mióta ez a rendszer fut.

(#48749) isco00 válasza Gloob (#48745) üzenetére


isco00
csendes tag

Egyetértek veled. De! Annyiban zavar csak, hogy legalább 10-12 gyári alkalmazást offoltam, pár alapvető programot raktam fel és így is 829/650 a ram-felhasználás! Attól félek, hogy az alkalmazásindítás gyorsaságának rovására fog menni, ha megtartanám a gyári alapértelmezéseket, plusz még felpakolnék ra 30 appot.

(#48750) Arcanis


Arcanis
aktív tag

Na tegnap este én is feldobtam ezt a vajas csodát :)
Első benyomások:
- jó akkuidő
- Nextel-ben vásárolt független telefont nem zárta vissza (pedig azért aggódtam kicsit)
- RAM használat eléggé masszív, bár még így is marad 2-300 MB szabadon, tehát nem izgat annyira
- root nélkül is rendesen lehet "fagyasztani" a gyári appokat (Settings > Apps > All > majd ott adott alkalmazásnál Disable).
- A voice command kikapcsolása után már nincs home gomb késés (köszönet HardRic-nek)
- Az értesítési zóna valami iszonyat ronda... fekete alapon minden, kivéve a gyors beállítások... plusz nem lehet az időre és a dátumra kattintani.. holott ugye azok az órához illetve a naptárhoz vittek volna...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.