Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) h_and válasza Schanyee (#750) üzenetére


h_and
tag

Semmi ilyesmi nincs. Szürke az egész. + újabb alapvető hiba: a wifi alvás után nem működik, csak ki-be kapcsolás után.

(#752) Schanyee válasza h_and (#751) üzenetére


Schanyee
senior tag

Jó verziót tettél fel? Senki nem írt eddig hibákat, mindenki csak dicsérte a frissítést (ez nem jelenti azt, hogy nem is lehetnek hibák, csak megjegyeztem)

(#753) h_and válasza Schanyee (#752) üzenetére


h_and
tag

igen, a sima 88-at. közben kipróbáltam úgy is, hogy sose kapcsolja ki a wifit, de úgy sem működik alvás után

(#754) Schanyee válasza h_and (#753) üzenetére


Schanyee
senior tag

Alcorból milyen típusú tableted van?

Amúgy ha megjön a hivatalos 4.4 és azokkal is lesznek ilyen hibáid, akkor egyszerűen vidd el garanciáztatni, lehet nem szoftverhiba okozza.

(#755) h_and válasza Schanyee (#754) üzenetére


h_and
tag

q813i
JB-vel nem szakadt a net, cserébe lassú volt a gép...most villám lett, de rossz a net

(#756) Schanyee válasza h_and (#755) üzenetére


Schanyee
senior tag

Sok más ötletem nincs mint hogy várd meg az alcor 4.4-et, hátha azzal jó lesz. Esetleg a beállítások/wifi részen a jobb felső sarokban a 3 pöttyre nyomva van olyan hogy speciális, ott állítsd át hogy viselkedjen a wifi, hátha az megoldja.

(#757) esbii22


esbii22
őstag

Sziasztok! Új fórumozó vagyok, és épp tablet vásárlás előtt vagyok, de nem tudok dönteni. Ez az egyik amit kinéztem, de sok helyen olvastam róla hogy van vele egy-két gond. Érdekelne hogy ki tapasztalt problémát ezzel a készülékkel kapcsolatban ? Olvasgattam a fórumot, és eléggé elbizonytalanodtam.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#758) bigrob válasza esbii22 (#757) üzenetére


bigrob
őstag

Tok nélkül nekem az érintőfelület kipúposodott, később megrepedt. Valószínűleg pont kifogtam egy rosszul ragasztott érintőfelületeset, akitől vettem 6000-ért javítja. Chuwi V88-ként vásároltam, ezen kívül semmi bajom vele, Oma féle 4.4-el használom, én csak ajánlani tudom.

Ha pesti vagy itt egy olyan tokkal ami ma érkezett meg nekem és egész jó [link]

Illetve találtam egyet tok nélkül is ha nem tervezed táskában szállítani akkor ez is megteszi [link2]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#759) Schanyee válasza esbii22 (#757) üzenetére


Schanyee
senior tag

Bár én nem tapasztaltam szerencsére, ez a véletlenen is múlhatott, de leírom azért a véleményem az olcsó tabletek vásárlásáról, hátha segít:
Megbízhatóság:
Hát ez olyan, hogy akinek jó (pl nekem) annak nincs vele baja különösebben. Nyilván figyelembe kell venni az árát is. Viszont kínai termék értsd: minőségbiztosítás kicsit más szinten van mint a szintén kínában gyártott, de márkás tabletekhez képest. Így könnyen megeshet, hogy hibás példányt fogsz ki. Viszont én azt mondom van 8 napos (nem tudom mennyi, mintha most emelték volna 14-re) elállás vásárlás után, van 2 éves garancia, hivatalos magyar szerviz. Nekem megérte a kockázatot is (nyilván meg, mert nem kellett szívjak vele), de ha nem lett volna jó, akkor 8 napon belül tuti visszaviszem a boltba, nem akartam volna a garanciával szórakozni, hogy bevizsgálják stb stb. Cserébe ott van a tudat, ha másfél évesen tönkremegy megjavítják, vagy ha 2 év 1 hónaposan tönkremegy akkor sem panaszkodom, mert nem költöttem el rá 100 ezer ft-ot és akkor is tudok venni majd egy hasonló árkategóriájút. Nem egy drága termékem halt már meg 1-2 héttel a garancia lejárta után, és ott azért zavart. Szóval ki lehet itt fogni jót és rosszat is.

Sebesség/szoftver:
Ez egyszerűbb: 4.2-es androiddal az átlag kínai tabletekhez képest gyors, de messze nem hibátlan, meg tud akadni, billentyűzettel vannak gondok, hogy lassan jön elő, lassan tűnik el. Viszont 4.4-es androidnál a google úgy tűnik elég jót alkotott, azóta kb egyszer sem akadt meg. Mondjuk nekem frissít rajta 3 email, facebook meg még úgy 4-5 program, de nem vagyok egy extrém felhasználó, ha valaki telerakja mindennel el tudom képzelni hogy arra kevés. De ha visszaolvasol van itt is probléma a szoftverrel. Viszont nem sokan, ennyien egy márkás terméknél is szoktak, vagy még többen is.

(#760) pjani68 válasza Schanyee (#750) üzenetére


pjani68
csendes tag

Amikor az ezközmeghajtót akartam frissíteni, rendszer, ezk: kezelő frissítés, a számítógép kiírja, hogy a windows nem talál illesztőprogit. A gép levesz ujra indul, rádug, felismeri az alcort. Usb csati, még oké, switch rákatt és lecsatlakoznak egymásról. Ilyenkor mi a francot lehet tenni? Mit rontottam el?

(#761) Traianus válasza pjani68 (#760) üzenetére


Traianus
tag

A hivatalos frissítési útmutatóban le van írva, hogy ha nem találja az illesztőprogramot a windows, akkor manuálisan kell feltelepítened (és azt is mutatja, hogy hogyan). A fentebb linkelt rar-ban benne is vannak ezek az illesztőprogramok.

(#762) pjani68 válasza Traianus (#761) üzenetére


pjani68
csendes tag

Hát mindent megpróbáltam amit csak el lehetett követni azt elkövettem. Elfogadja, felismeri, de ahogy a switch-re nyomok a tab kikapcsol, és alig birom újraindítani. Szóval valami nem passzol. Azért kössz a segítséget. Feladtam :( Végül is így se rossz, csak szerettem volna kipróbálni, hogy mire is képes még. Ennyi, hali.

(#763) Cartman023 válasza pjani68 (#762) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Próbáld meg Tomao kolléga leírását követni, nekem ezzel sikerült a drivert felrakni.

(#764) pjani68 válasza Cartman023 (#763) üzenetére


pjani68
csendes tag

Hát kössz az infót. Átírtam a configot mentettem, és ugyanúgy kilép, kikapcsol, és alig akar újraindulni. Usb csak 2.0 van. Nem hinném, hogy ez okozná a gondot.

(#765) RoMix85 válasza pjani68 (#762) üzenetére


RoMix85
aktív tag

De ha a switch gombra kikapcsol, az már azért van mert a tab akkor kerül frissítési módba . Ezután kellene a restore gombra nyomni és telepíti a romot. (Igen elég hülyén van megoldva a frissítési mód hogy semmi nem jelöli, csak olyan mintha kikapcsolt volna a gép)

Nálam is kikapcsol ha swithchre nyomok...
Ha a driverek fenn vannak, akkor utánna nyomsz restore-t, annak mennie kell!

[ Szerkesztve ]

(#766) icemad válasza pjani68 (#764) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem próbáld meg asztali gépen win xp-vel. Nem tudom, hogy milyen oprendszert használsz. Haveromnak nem sikerült win8.1-en, 2 napig kínlódott vele. Elment szüleihez és elsőre sikerült neki. Szüleinél jó kis p4-es gép van xp-vel... :D

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#767) RoMix85 válasza icemad (#766) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Igen, ezt én is olvastam többször hogy a win8 driverezési gondokkal kűzd. Én nem haladtam a korral maradt a win7. Szóval amit írtam, az erre a rendszerre értendő

(#768) icemad válasza RoMix85 (#767) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

A win7 32 vagy 64 bites? 64 bitessel is lehetnek gondok. De én még mindig azt javaslom, hogy xp-s gépet keress. Biztos van még valahol a családban, ismerősöknél, stb. Végső esetben virtualboxban csinálsz egy xp-s gépet, de az nem kis meló...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#769) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Szerintem nem feltétlen win 7 <-> 8 a bibi. Inkább a 32-64 bit környékén lehet a gond, vagy az USB 2.0-3.0. Kipróbáltam egy új és egy régebbi laptopon is. Mindkettőre Win 8.1 lett felhúzva. A régebbi 32 bites és USB 2.0 - ott gond nélkül megy, a másik 64 bites és USB 3.0 ott semmi varázslás nem segített.

(#770) stimulus válasza Cartman023 (#746) üzenetére


stimulus
csendes tag

Köszönöm, Schanyee neked is, megnyugodtam. Már csak türelmesnek kell lennem, csak azért is megvárom az alcort :D

(#771) pjani68 válasza icemad (#766) üzenetére


pjani68
csendes tag

Köszi a segítségeteket, a restore kattintva, valóban operációs hibát ír ki. Nekem win 8 van fent. Szerzek xp op renszert és majd megírom hogy sikerült a dolog. Köszönöm a segítséget mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#772) Cartman023


Cartman023
aktív tag

Az Alcor az oldalán hozzászóloknak elküldi az új firmware-t tesztelésre.
Alakul a KK érkezése. :C

(#773) RoMix85


RoMix85
aktív tag

Az ôcsém is megkapta, közzé teszem a mailt amit az alcor supportja küldött!
"a ROM az alábbi linkről tölthető le:
[link]
A letöltési link 7 napig él, kérjük ez alatt az idő alatt töltse le a fájlt ill. archiválja azt esetleges későbbi felhasználásra!
A frissítés módja megegyezik a korábban megszokottal, az alábbi fontos különbségekkel:
- Az RKBatchTools alkalmazásban a frissítést mindenképpen a “Restore” gomb megnyomásával végezze el
- A visszafrissítés Android 4.2-re két lépésben történik:
1.) Az AndroidTool használata (a mellékelt útmutató szerint) – az AndroidTool alkalmazást ill. az útmutatót innen töltheti le: [link]
2.) A 4.2-es Android ROM visszatöltése az RKBatchTools-szal, az “Upgrade” gombot használva
- Ha a 4.2-es Android visszatöltése utáni első bootoláskor a készülék hosszabb ideig áll a fehér Alcoros nyitóképernyőnél, akkor távolítsa el az USB kábelt, tartsa benyomva a bekapcsoló gombot amíg a készülék ki nem kapcsol, majd csatlakoztassa a hálózati töltőt vagy az USB kábelt a készülékhez. Ezt követően a készülék bootolása folytatódik.
- A készülék első indulása hosszabb ideig is eltarthat.

A jelenlegi firmware-ben az alábbi ismert hibáról tudunk: Skype alatt az előlapi kamera képe fejjel lefelé lesz látható a fogadó félnél videotelefonáláskor, ha a
készüléket állítva tartjuk. Fektetett módban a küldött kép normális lesz.
A firmware-rel kapcsolatos tapasztalatait a support@alcordigital.com e-mail címre várjuk.
Üdvözlettel:
Kertész Miklós
Technikai támogatás
Alcor Digital"

[ Szerkesztve ]

(#774) h_and


h_and
tag

Frissítettem a tesztelősre, de továbbra sem működnek a google helyszolgáltatások, nem lehet bekapcsolni.

(#775) DeadMeat válasza RoMix85 (#773) üzenetére


DeadMeat
veterán

Engem meg csak válaszra sem méltatnak.... pedig csak annyit kértem, hogy kicsit bővebben tájékoztassák a közösséget, a problémákról, mindenről, hogy egyáltalán legyen esélye kialakulni annak a bizonyos közösségnek, hátha tudnánk/tudna valaki segiteni az esetleges problémákon, ect... A géppel nincs bajom, de már bánom, hogy nem w****q lett belőle...

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#776) kurtuzov válasza DeadMeat (#775) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Jól mondod. Nagyon sokat számít az, hogy milyen közösség és ezáltal alternatív support köríti ezeket a lokális márkákat. Az Alcor a fentiekben eddig nem nagyon jeleskedett...

(#777) h_and


h_and
tag

Na, a Wifi továbbra sem működik alvó módból felkeltve. Csakis ki-be kapcs után, remek.

(#778) RoMix85


RoMix85
aktív tag

Feltettem az alcor "teszt verzióját"
Én amit eddig tapasztaltam hogy más lett a billentyű hang, 4-ből 3 bekapcsolásnál vibrál a kijelző, alvó állapot után a wifi nem megy csak ha kilépek és újra be. A térerejéről nemis beszélve, annyira ingadozik, hogy az már fáj! Volt hogy a router mellett ülve sem volt fullon a jel
Annyira nem teszteltem, de már most rakom is vissza a chuwi romját, azzal elégedett voltam!
Nem is értem minek nyúltak bármihez is, ja és mindez 2 hónap alatt?! ÁÁ engem csak felidegesítettek.

Én naivan gondoltam lesz egy kis wifi finomhangolás, vagy hangerő növelés de semmi, csak negatívumokat tudok mondani.

(#779) RoMix85 válasza h_and (#774) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Én eddig nem néztem ezt a helymeghatározós dolgot, csak mióta írtad. Vissza raktam a chuwi romot, megnéztem nekem sem volt elérhető a menü, de nemrém feltettem a gravityboxot hogy testre szabjam a gépet, és feltűnt hogy azóta elérhető a helymeghatározás. Valamit gondolm unlockolt a progi.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#780) stimulus


stimulus
csendes tag

Tesztverzióban jobb lett a wifi?

(#781) h_and válasza stimulus (#780) üzenetére


h_and
tag

olvass vissza kettőt

(#782) stimulus válasza h_and (#781) üzenetére


stimulus
csendes tag

Azt én is látom, de az Alcor féle előző romhoz viszonyítva érdekelne a dolog :)

(#783) h_and válasza stimulus (#782) üzenetére


h_and
tag

nálam sosem volt gond a jelerősséggel, ez példány függő

(#784) RoMix85 válasza h_and (#783) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Addig, míg fel nem tettem azt a teszt verziót, nekem sem volt! Sem a 4.2.2 decemberi kiadással, sem a chuwi 4.4-el.

(#785) csigazsiger


csigazsiger
újonc

Keresek valakit akinek van egy felesleges érintőüvege a kis chuwihoz, vagy olyat aki vállal cserét.

(#786) pjani68


pjani68
csendes tag

Fóliàt honnan lehet rendelni?

(#787) Schanyee válasza pjani68 (#786) üzenetére


Schanyee
senior tag

ebay, aliexpress

(#788) h_and válasza pjani68 (#786) üzenetére


h_and
tag

a gyárit nem kell levenni

(#789) ruti válasza h_and (#788) üzenetére


ruti
Közösségépítő

ezt hogy érted?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#790) Schanyee válasza ruti (#789) üzenetére


Schanyee
senior tag

Elvileg van rajta fólia gyárilag is. Miután leszedted a külsőt, amin be volt jelölve pár dolog, az alatt van egy másik, ami szinte észrevehetetlen.

(#791) ruti válasza Schanyee (#790) üzenetére


ruti
Közösségépítő

ez ok, de már az is karcos :B

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#792) nahrok


nahrok
csendes tag

Üdv.Mindekinek!
Nem bisztos hogy ide való, ezért elnézést, de végül is kapcsolódik a témához.
Eladó védőfólia.
http://hardverapro.hu/apro/vedofolia_alcor_zest_q813_chuwi_v88_stb_tablet

(#793) nahrok válasza pjani68 (#786) üzenetére


nahrok
csendes tag

Üdv! Nálam is lehet, és azonnal küldöm. Email publikus, vagy nahrok felhasználó a vaterán.

(#794) Traianus


Traianus
tag

Tudtok ajánlani valami jó 4.4-es ROM-ot? A Chuwis van most fent de van néhány kis idegesítő hibája amikről szívesen lemondanék.

(#795) h_and válasza Traianus (#794) üzenetére


h_and
tag

a béta gyári viszonylag jó, csak a wifit kell minden alvás után ki-be kapcsolni

(#796) bigrob válasza Traianus (#794) üzenetére


bigrob
őstag

Oma féle chuwis nekem tökéletes és a wifit se kell ki be kapcsolgatni...

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#797) Traianus válasza bigrob (#796) üzenetére


Traianus
tag

Köszi a választ, esetleg egy linkkel meg tudnál dobni? (Nem vagyok annyira jártas a témában és nem akarok rosszat letölteni emiatt, q813i-m van)

(#798) bigrob válasza Traianus (#797) üzenetére


bigrob
őstag

itten

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#799) Traianus válasza bigrob (#798) üzenetére


Traianus
tag

Köszi!

(#800) ebegab92


ebegab92
senior tag

Arra kinek mi az ötlete, hogy miért szokott randomra újraindulni a cuccos, ha filmet néz rajta az ember (MX Player)? Nem teljes reboot, hanem mintha, csak a felületet töltené újra, kb. 20-30 sec-ig tart.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.