Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) hzozoo


hzozoo
csendes tag

fent van, jónak néz ki, annyi, hogy nincs benne a többfelhasználós mód

Zozo

(#352) gusthy válasza hzozoo (#351) üzenetére


gusthy
veterán

...mint ahogy a chuwiban sincs.
Lehet, hogy abból adódott a hiba?

Már csak azért is gyanús lehet a dolog, mert ezt írják:

Újdonságok (2013. 12. 23. firmware)

- Rockchip 2.0 SDK
- Multi window felület
- A rendszer finomhangolása
- Beépített tárhely particionálásának javítása

És a 12.20-as ROM-nál benne volt a többfelhasználós mód.
Azért jó lenne, ha majd bele tudna kerülni.

[ Szerkesztve ]

(#353) hzozoo válasza gusthy (#352) üzenetére


hzozoo
csendes tag

valószínűnek tartom én is, hogy amiatt volt a hiba, viszont nálam még egy nagy változás van a chuwi romhoz képest, mégpedig hogy ennek az alkalmazásváltója működik, és nem kell kimenni a home screenre hogy váltson is..

Zozo

(#354) upsyka válasza gusthy (#352) üzenetére


upsyka
aktív tag

vasárnap már rátippeltem erre (#310) :DD

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#355) csiki_92


csiki_92
aktív tag

És akkor a chuwis rootolás működik alcos rommal is, vagy az csak a chuwissal? Holnap talán én is felrakom az új romot.

(#356) hzozoo válasza csiki_92 (#355) üzenetére


hzozoo
csendes tag

ugyanúgy működik

Zozo

(#357) ShadeX


ShadeX
tag

IX-hez rendeltem az alábbi tokot a Geekbuyingról:
http://www.geekbuying.com/item/Leather-Case-for-7-85-inch-Chuwi-V88S-Tablet-PC---Dark-Grey-321674.html
Csak ajánlani tudom, tökéletesen illik rá, masszívan fogja, a beépített mágneszár képes ébreszteni/altatni a készüléket.
Sajnos hiába kerestem, ezt a fajtát nem árulják nálunk, de a fent említett shopból két hét alatt itt volt.
És egy kis videó kedvcsinálónak:
http://www.youtube.com/watch?v=NItDCLVvjQ0
Lenne egy kérdésem a végére: IX-et sikerült valakinek rootolni? Vagy nem tudtok valami más lehetőséget rá, hogy a csatlakoztatott SD-re tudjak telepíteni? Kezd kicsit túlzsúfolttá válni a bentlévő 8GB...

[ Szerkesztve ]

(#358) csiki_92 válasza hzozoo (#356) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Köszönöm a választ.

(#359) mball


mball
újonc

Sziasztok!

Azt nem tudja véletlenül valaki, hogy ha a rootolást követően újrainstallálom a rendszert eredeti firmware-rel, a bootloader visszakerül az originális állapotába (ami ha jól sejtem zárt)? A garancia miatt érdekelne.

(#360) gusthy válasza upsyka (#354) üzenetére


gusthy
veterán

Tudom, emlékszem :-)

(#361) user112 válasza ShadeX (#357) üzenetére


user112
senior tag

Ez a tok nagyon jónak tűnik.
Kihajtható 180 fokban (a tablet mögé)?

(#362) #35723520 válasza ShadeX (#357) üzenetére


#35723520
törölt tag

Ilyet kerestem, köszi! :C

(#363) ShadeX válasza user112 (#361) üzenetére


ShadeX
tag

Igen, teljesen hátrahajtható.

(#364) ebegab92


ebegab92
senior tag

A 12.23-ai frissítéssel akkor nincsen már semmi baj? Mert, akkor lehet hogy frissítve lesz mostanság a cucc :K

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#365) hzozoo válasza ebegab92 (#364) üzenetére


hzozoo
csendes tag

működik minden, tegnap este óta használom, egyedül a több felhasználót hiányolom, de az legyen a legnagyobb baj :D még rootolni is tudtam

Zozo

(#366) user112


user112
senior tag

Nálam sem működik a többfelhasználós üzemmód ,nincs users menüpont Ez most beállítás kérdése vagy frissítés kell letölteni hozzá?

(#367) user112


user112
senior tag

És a hdmi sem akar összejönni a gép csatlakozója egy kicsit lötyögős de hiába állítok a tévén bármilyen üzemmódot video jel nincs. Kell valamit különben állítani?

[ Szerkesztve ]

(#368) ebegab92


ebegab92
senior tag

A cucc frissítés óta újraindulgat :U Random időközönként fogja magát, aztán vagy teljes restart vagy csak újra tölt ezt-azt. Valakinek ötlete, hogy miért? :D

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#369) coll


coll
csendes tag

Hi! Nekem is sikerült beszereznem egy Q813I masinát ami wi-fi problémás. A chuwi v88 firmware egy fikarcnyit sem segített, de azt vettem észre hogy nem igazán térerő probléma van mert full térerőnél sincs adatátvitel. Viszont itthon egy Tplink 1043nd router van DDWRT-vel amivel nem jó, de voltam egy ismerősömnél
akinek ugyanilyen routere van eredeti firmware-el több mint 3 órát neteztem másoltam fájlokat probléma nélkül.
pedig otthon 10 percet nem tudtam netezni probléma nélkül. Azt hiszem fogok szerezni egy két routert tesztelésre.

(#370) ebegab92 válasza ebegab92 (#368) üzenetére


ebegab92
senior tag

Gyári reset, firmware újratolása, majd megint gyári reset, aztán kiderül, hogy jobb lett e :U Ám most látta meg a gyári fólia részleges felszedése után, hogy az előlapi kamerától kicsit balra feljebb a keretnél a plexi mintha felvált volna (buborékos) :U

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#371) upsyka


upsyka
aktív tag

Nagy kalap szar ez az alcor cèg....hètfőn 11 órakkor jeleztem felèjük,hogy kène a règi gyàri rom,mert egy nulla,amit csinàltak...fèl nègykor mèg semmi,ràjuk írtam,hogy mi van ès idèzem a vàlaszukat:

``elkezdték feltölteni,de kínából lassan csorog az adat``

Az oldalukon meg még nekik áll feljebb,hogy 23-án mehgfeszítve dolgoztak,hogy menjen a rom.eleve sima munkanap azon kívül,hogy ez az elvàrható minimum azok utàn,hogy egy állítólagos több napos tesztelès utàn egy selejtet adnak ki a kezük közül...jah a beígért gyári rom még mindíg nem érkezett meg!plussz a wifi javítàsuk egy nulla,ott ahol egy 3éves alsókategóriás telefon wifin -70db-nèl 15/10mbites sávszélt mérek,ott ezzel a tablettel 0,5mbitet kapok,márha nem szakad meg állandóan...és ez nem a készülék hibája,mert a chuwirommal simán jön a 6/6mbit,szóval csak ennyi a szakértelmük

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#372) #35723520


#35723520
törölt tag

A Q813 IX-nél frissítés után is megvan a több felhasználós mód, összességében jobb lett a gép, hang sokat erősödött! Sokat vaciláltam, amikor megvettem, hogy a Q813I-t válasszam, vagy az IX-t és most már örülök, hogy ezt vettem! (A fele annnyi tárhely és ram egyáltalán nem hátrány, sőt a stabilan és tökéletesen működő wifi feledteti ezt!)

(#373) user112 válasza #35723520 (#372) üzenetére


user112
senior tag

Nekem is IX van. Hol állitod a több felhasználot?

(#374) #35723520 válasza user112 (#373) üzenetére


#35723520
törölt tag

Beállítások-felhasználók és a jobb felső sarokban felhasználó hozzáadása. (Valószínű, hogy először létre kell hozni a saját profilt.)

(#375) #35723520


#35723520
törölt tag

(#376) user112 válasza #35723520 (#375) üzenetére


user112
senior tag

A saját profilnál mit kell még megadni? Nálam csak egy tulajdonos látszik. Hogyan lehehet bevarázsolni a felhasználok menüpontot?

(#377) #35723520 válasza user112 (#376) üzenetére


#35723520
törölt tag

Ha a készenléti kijelzőn lehúzod a jobb felső értesítési sávot és ott rákattintasz a saját profilra, akkor a névjegyzékbe kerülsz és ott megadod, amit gondolsz. A felhasználók menüpont gyári "tartozék".

(#378) user112 válasza #35723520 (#377) üzenetére


user112
senior tag

Nálam az üres. Csak az idő látszik,

(#379) gusthy válasza #35723520 (#372) üzenetére


gusthy
veterán

Hát ez erősen ízlés dolga, nekem jól jön a 2gb ram, és most már a wifi is jó.
Fura, hogy az ix-en meg tudták oldani a fiókkezelést, remélem, mi is megkapjuk.

(#380) ebegab92 válasza ebegab92 (#370) üzenetére


ebegab92
senior tag

Egyszer tolt egy nem teljes resetet, azóta "stabil" a cucc. Külön érdekesség, hogy maga a cucc nem találta az update-et, csak letöltve és gépről flashelve ment a dolog :U

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#381) #35723520 válasza gusthy (#379) üzenetére


#35723520
törölt tag

Nem izlés dolga! Semmivel sem lassúbb, mint a 2Gb rammal, ez inkább pénztárca dolga! (sokat latolgattam, de arra jutottam, hogy ez jobb vétel volt! Főleg. hogy normálisabban működik!)

(#382) #35723520 válasza user112 (#378) üzenetére


#35723520
törölt tag

Hát ez esetben nem tudok mit mondani! (Biztos, hogy Q813IX-ed van?)

(#383) user112 válasza #35723520 (#382) üzenetére


user112
senior tag

ix van

(#384) #35723520 válasza user112 (#383) üzenetére


#35723520
törölt tag

Akkor nem értem! :Y

(#385) user112 válasza #35723520 (#384) üzenetére


user112
senior tag

Nálad milyen verzió fut?
A hdmi nálad szorosan érintkezik? Kattanik egy kicsit. Nálam lötyög és nem megy át a jel a tv-re.

(#386) gusthy válasza #35723520 (#381) üzenetére


gusthy
veterán

Jó, ezt értem, akkor úgy fogalmazok, hogy nekem szükségem van a 2GB RAM-ra... Hétköznapi használatra általábaneelég az 1, ez tény.

(#387) mball


mball
újonc

Ne haragudjatok, hogy újra megkérdezem, csak láttam, hogy azóta többenis rootolták a készüléküket:
Valaki esetleg nem tudja, hogy rootolás után vissza lehet állítani az eredeti állapotra a készüléket például a firmware újrafeltételével?
A másik kérdésem az lenne, hogy a bootloader a visszaállítás után újra zárt lesz, és megmarad a garancia?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#388) #35723520 válasza user112 (#385) üzenetére


#35723520
törölt tag

(#389) DJMDJM


DJMDJM
tag

Sziasztok,

Ide is felírom amit Alcor oldalára írtam az előbb, hátha nem mindenki olvassa azt is, bármi ötletet szívesen veszek:

Tisztelt Alcor,

Vettem 6db-ot a fenti készülékből, ebből egy az első bekapcsolást követően belefagyott a fényképező modulba, azóta nem tudom bekapcsolni, töltésre sem reagál. Van esetleg valami tippjük, amit ki tudnék próbálni vagy ez nagy valószínűség szerint totál halott? 2 másiknál pedig azt tapasztaljuk, hogy a kamera felüli oldalon eláll a kijelző, vissza lehet nyomni, de csak ideiglenes megoldás, bizonyos idő után újra elválik, mit lehet ezzel tenni?
Várható-e az alábbi tok forgalmazása Önök által?
http://www.geekbuying.com/item/Leather-Case-for-7-85-inch-Chuwi-V88S-Tablet-PC---Dark-Grey-321674.html

Köszönöm válaszukat.

(#390) #35723520 válasza gusthy (#386) üzenetére


#35723520
törölt tag

Nem tudom mi a nem hétköznapi használat?

(#391) ducsidu


ducsidu
senior tag

Sziasztok!

Tegnap óta használok egy ilyen tabot, eddig teljes megelégedéssel. A hardver bőven elég, a 2GB RAM felüdülés az 512MB memóriával "megáldott" telefonom után, a kijelző gyönyörű. Egyedüli gyengeségnek a Wi-fi mondanám, de ahogy látom a legutolsó frissítésben elméletileg javult. Most július 31-edikei build van rajta, ez jól működik. Az lenne a kérdésem, hogy érdemes lenne-e frissíteni? Nincs valami bug benne?
A "beépített tárhely particionálásának javítása" mit takar? Nálam 2 GB van alkalmazásoknak, 12 GB minden másnak. Ez változott?
Bocsánat a sok kérdésért, nem szeretném feleslegesen piszkálni a tabot, de ha jól működne, és a wi-fi is javulna inkább frissítem.

A segítséget előre is köszönöm!

(#392) gusthy válasza #35723520 (#390) üzenetére


gusthy
veterán

Pl komplett Android fejlesztőkörnyezet futtatása.

(#393) gusthy válasza ducsidu (#391) üzenetére


gusthy
veterán

Dec 20-án kijött egy hibás fw, ami elrontotta a particionálást, azt javították ebben a verzióban.
Ez most elég bugmentesnek látszik, frissíthetsz nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#394) ducsidu válasza gusthy (#393) üzenetére


ducsidu
senior tag

Köszönöm! Akkor nemsokára frissítem :D
Ugye csak követni kell az Alcor oldalán lévő leírást?

(#395) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Sziasztok, elnézést, de több mindent szeretnék leírni.
Vettünk 2db 813IX-et. És egy LG G Pad 8.3-at. Garanciális problémáink egyelőre nincsenek.
Igyekszem tesztelgetni és használható összehasonlításokat írni.
Sokat vacilláltam a Wayteq 79qci mellett, mert lássuk be kelzsoca és a többiek bizony komoly segítség lásd az ottani fórumot.
De mivel ott is sok wifi probléma jött elő, így a stabil wifi jel felé ment a mérleg nyelve a jó kis főzött romok helyett. Emiatt tetszett meg a 813IX. Ugyolyan hátlap megoldása van, mint az LG G Padnak. Wifijük ugyanolyan erős.A router től kb 10 méterre és 3 téglafallal odébb is tudtunk yt videot nézni.

Kérdés: a 813I és a 813IX közt a RAM/flash méreten kívül van különbség?
Mindkettőre mehet a V88 gen1 ROM?

Az USB töltést meg fogom nézni, mert érdekel.
A gépelés egyértelműen a G Padon jobb (persze nem egy kategória, de ezzel tudom összehasonlítani) érzékenyebb, pontosabb a panel.
A samu amoledes telefon és a fullHD LG mellett persze a 813IX pixelesnek tűnik, de ez nem botrány.
Az Alcor szerintem egyelőre korrekt, figyelnek a supportra. Azt nem várom el tőlük, hogy 23-án nekiálljanak romot kirakni fogyasztói kérésre. Azért ez egy cégnél nem úgy megy, mint nálunk magánszemélyeknél hogy találtunk valami jót és pikk-pakk dobjuk is a közösbe a linkjét. Sőt inkább rakjanak ki jót, mint gyorsan rosszat.
Persze ha valaki hülyeséget igér és a vevők papmpognak akkor meg lesz mogyorózva...

(#396) kurtuzov válasza ShadeX (#357) üzenetére


kurtuzov
senior tag

ShadeX fórumtárs általt linkelt tok nagyon ígéretes, nem néztem még a részleteket, de beszállnánk két darabbal egy közös rendelésbe...

(#397) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Reggel megnéztük, a 813IX nekünk is tölthető USB-n keresztül. Bár a gyári Samsung töltő csatija nem illeszkedett jól, a Logitech headset töltőkábele stabilan tölti (annak kicsit hosszabb a fém csatlakozó része)

(#398) user112 válasza #35723520 (#388) üzenetére


user112
senior tag

Ránéznél, hogy mi a baj az én rendszeremmel a több felhasználó hiányával kapcsolatban:

(#399) maradona86


maradona86
újonc

Szervusztok!
Problémám akadt a frissítéssel.... az instrucion szerint a csatlakozás után, hogy frissítés módba kerüljön a tablet a switch gombra kell kattintani... a switch gombra kattintva viszont kikapcsol a tablet.... valami ötlet esetleg? előre is köszönöm
üdv.

(#400) #35723520 válasza user112 (#398) üzenetére


#35723520
törölt tag

Úgy tűnik, hogy a gépeden levő rendszer más, mint az enyém! ( szerintem régebbi) Frissítetted az Alcor honlapján levő frissítéssel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.