Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) DoxaM válasza user112 (#445) üzenetére


DoxaM
aktív tag

"Bár általában használat során a kijelző érintőpaneljével meg voltunk elégedve, mégis van egy kellemetlen tulajdonsága a Q813I megjelenítőjének. A hiba akkor jön elő, ha huzamosabban bekapcsolva van a kijelző és nem érünk hozzá, ekkor abszolút véletlenszerű időközökkel fantom érintéseket generál a tablet, amelynek eredményeképpen akár percekig is a rendszer úgy érzékeli, mintha nyomogatná egy ujj a kijelzőt, ez pedig nagyon zavaró lehet, hiszen alkalmazásokból kilépked ilyenkor a rendszer, vagy esetleg pont megnyit egyet-egyet."

[tech2teszt]

Korrekt írásnak tűnik, szal nem gondolnám, h direkt húzza le vagy ilyesmi...vagy esetleg egyedi eset?De láttam vmelyik fórumon, h többeknek volt ilyen.Nekem többször van hogy fél órát simán érintés nélkül megy a kijelző, szóval azért lenne fontos.

[ Szerkesztve ]

(#452) #35723520 válasza DoxaM (#451) üzenetére


#35723520
törölt tag

Nálam az ix-nél soha nem fordult elő ilyesmi!

(#453) tomao válasza tomao (#450) üzenetére


tomao
tag

na közben megműködött, usb3-ba dugva végül sikerült működésre bírni a heliumot :))

(#454) user112 válasza DoxaM (#451) üzenetére


user112
senior tag

10 percig nem nyultam a képernyőhöz, de "démonok" nem jöttek.

(#455) DoxaM válasza user112 (#454) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Ha esetleg épp úgy van, megnéznéd? :R :DDD márcsak, ha nem félsz a szellemektől..vagy ilyesmi.Egy 20 perces próba esetleg? :DDD Bár mondjuk a tiéd ix .

(#456) kurtuzov válasza DoxaM (#455) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Én pont az ilyen és ehhez hasonló minőségbeli problémák miatt vettem IX-et. A RAM/tárhely bőven elegendő, kettőt is vettünk és mellé egy LG G Pad 8.3-at is, egyikkel sincs semmi baj.

(#457) ducsidu válasza DoxaM (#455) üzenetére


ducsidu
senior tag

Nálam sima fehér "I" van és emmi ilyesmit nem tapasztaltam (most külön ki is próbáltam).
Ahogy olvasgatok szerencse kell, hogy kifogj egy jól működő példányt, de ha sikerül elégedett leszel a tabbal :)

(#458) user112 válasza DoxaM (#455) üzenetére


user112
senior tag

30 percig ment 3 %-ot merült de most sem jöttek démonok.

(#459) tomao válasza tomao (#453) üzenetére


tomao
tag

pff mit szenvedtem ma a frissítéssel... a heliumos szerencsétlenkedés után valamiért nem akarta felismerni a batch tool sem a tabletet, hiába voltak fenn a megfelelő driverek, csak most találtam rá a megoldásra itt, megosztom veletek arra az esetre ha más is így járna

szóval ha papíron minden rendben van, de nem ismerné fel a batch tool a tabletet, akkor a program mappájában a config.ini-ben kell a következő részt:

LOGFLAG=TRUE
#SUPPORTLOWUSB=TRUE时,扫描支持full speed usb设备,默认只支持high speed usb设备
SUPPORTLOWUSB=

átírni erre:

LOGFLAG=TRUE
#SUPPORTLOWUSB=TRUE时,扫描支持full speed usb设备,默认只支持high speed usb设备
SUPPORTLOWUSB=TRUE
FULLSPEEDUSB=TRUE

és rögtön fel fogja ismerni :DDD

(#460) DoxaM válasza ducsidu (#457) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Hát az tuti, most néztem 2-t is ExDigibe, és az egyik recsegett ropogott, majdnem benyomtam az előlapot véletlen :D, a másiknak meg feljött picit a képernyője..és mind a 2 új :( úgyhogy inkább mondtam a srácoknak, h hagyom..ne bontsuk fel a készletet ezért.Meg nem is tetszett az "előlapja", a régi megboldogult őskori rezisztív funscreenem jutott róla eszembe a fehérről :DDD Pedig reménykednem, h tetszeni fog..fél órát ott bohóckodtam, h végre kihozzák, mert annyian voltak :/ Hétfőn még megnézek 1-2 yarvik xenta 8-ast, ha azok is ilyen szotyik lesznek, akkor marad a prestigio 7.85Q :l

(#461) DJMDJM válasza tomao (#449) üzenetére


DJMDJM
tag

Hát sajnos én is eddig jutottam, egyelőre feladtam. Próbáltam különböző universal adb drivereket, de nekem sem jött össze a kapcsolat a heliummal, pedig Alcorék is ezt ajánlották. Majd még futok vele vmikor egy kört, ha összejön megosztom, de ha neked sikerül, örömmel veszem én is.

(#462) DJMDJM válasza tomao (#453) üzenetére


DJMDJM
tag

Na ez érdékes, miért pont USB3-val, pont fordítva gondolnám. Melyik driverrel?

(#463) user112 válasza tomao (#459) üzenetére


user112
senior tag

Gondoltam, én is kipróbálom a Heliumot, de nekem nem engedi telepíteni az illesztőprogramot. Automatikusan felismeri az usb-n keresztül, látja is a rendszert, de nem kell neki illeszőproram és a leszedett sem jó neki (már telepítette a legjobbat ...). Hogyan tetted fel az rk3188-at?

(#464) tomao válasza DJMDJM (#461) üzenetére


tomao
tag

közben kiderült, hogy mégsem az usb 3 hozta a különbséget, hanem a moborobo... :)) erre végül éjfélkor jöttem rá, amikor nem tudtam visszaállítani a heliummal a frissített rendszerre a mentést...

a megoldás:
le kell törölni az összes sima adb drivert az eszközkezelőben, majd amikor csak ismeretlen eszközként látja,akkor feltenni a moborobot és hagyni hogy felajánlja a program a saját driverét, azzal már menni fog minden

user112:

ugyanez a megoldás

egyébként nektek vannak felhasználói profilok? mert nekem nincsenek

[ Szerkesztve ]

(#465) user112 válasza tomao (#464) üzenetére


user112
senior tag

Nálam nincs több felhasználói profil.Egy idő után kiszedték belőle valami hiba miatt de állítólag vissza fogják tenni. A legfrissebb frissítés sem tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

(#466) DJMDJM válasza tomao (#464) üzenetére


DJMDJM
tag

Köszi, kipróbálom. Nincs multiuser, már a leírásából is kivették az alcor oldalán, nem tudni, hogy lesz-e a következő firmware-ben.

[ Szerkesztve ]

(#467) DJMDJM válasza tomao (#464) üzenetére


DJMDJM
tag

Így sem jön össze, nekem nem telepített fel semmit. Kitakarítottam mindent, ha összedugom nem ismeretlen eszköz lesz, hanem Alcor Q813I sárga felkiáltó jellel, mert nem talál hozzá drivert. ( Ez már a legelső csatlakozásnál így volt, még karácsony előtt, amikor először dugtam rá az alcort a pc-re.) Moborobo próbál vmit telepíteni, de ténylegesen nem történik semmi, végigmegy az install driver csúszka, de az eszközkezelőben nem változik semmi. :F Természetesen utána a Mobo sem látja, driver failed valamint hogy nincs az eszköz usb debugging módban hibaüzenetek váltogatják egymást (természetesen be van kapcsolva).

(#468) tomao válasza DJMDJM (#467) üzenetére


tomao
tag

hát akkor kapufa, szeszélyes ez a driver dolog, nekem amikor megpróbálta felrakni a moborobo a drivert, akkor okézgatni kellett, mivel tanúsítvány nélküli volt stb, de végül felpakolt egyet, amivel simán ment a helium
valami htc-s volt egyébként, nem is értem :DDD

(#469) gusthy válasza DoxaM (#451) üzenetére


gusthy
veterán

Az elején volt egy széria, amiben sok csinálta ezt, de úgy tűnik, már elmúlt, az újak jók.

(#470) sz332


sz332
csendes tag

Sziasztok,

két kérdés. Az egyik, hogy van-e valahol a neten guide arról, hogyan lehet rootolni a tabletet, a másik, hogy sikerült-e valakinek gamepad-ot rákapcsolnia, ami normálisan működött.

Maga az android felület felismeri a gamepad-ot, mert tudom váltani az indítandó alkalmazásokat a konzollal, a gombokat is kezeli (vagy legalábbis ha bármelyik akció gombot megnyomom, akkor akció történik) azonban a játékokban (modern combat elsősorban) csak az irányító gombokat észleli, a többire egyáltalán nem reagál.

(#471) user112


user112
senior tag

Nektek felismeri a külső vinyót? 300 Gb-os samsung-al próbáltam de nem látja. A ledje pedig világít.

(#472) dudi6 válasza user112 (#471) üzenetére


dudi6
senior tag

Nekem felismerte az 1 Tb-s Samsung story stationt és az 500 Gb-s Iomega-t, egy másik külsőt viszont nem, lehet mert 4 részre van partícionálva.

(#473) user112 válasza dudi6 (#472) üzenetére


user112
senior tag

Nálam két partíció van és fat.

(#474) kurtuzov válasza user112 (#471) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Fontos, hogy legyen külső tápellátása a külső HDD-nek. Ha nincs (azaz csak a tablet USB-n keresztül kapná az áramot) az kevés a beindításhoz.

(#475) user112 válasza kurtuzov (#474) üzenetére


user112
senior tag

Sajnos nincs külön táp a vinyónak. Csak a led jelzése miatt gondoltam, hogy elvileg mennie kellene. Az nem számít, hogy a tablet tápról megy?

A futó appokat nem lehet egyszerre törölni valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#476) user112


user112
senior tag

Vett valaki az Extreme Digital-ban fóliát? Érdemes megvenni, vagy inkább máshol kellene keresni?

[iGear univerzális képernyővédő fólia 8"]

(#477) gusthy válasza sz332 (#470) üzenetére


gusthy
veterán

Párszor már leírtuk itt a rootot:

http://www.slatedroid.com/topic/74545-how-to-root-the-chuwi-v88/

(#478) kurtuzov válasza user112 (#475) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Hiába van rádugva a tabi a töltőre, mert az USB 2.0 nem tud elég áramerősséget küldeni. Majd egyszer, ha jönnek az USB 3.0 portok (de azokkal meg az a baj, hogy nagyok, épp most terveznek hozzá új csatlakozó szabványt)
Köztes megoldás az aktív (külső táppal ellátott) USB HUB. De akkor már inkább gyorsan átmásolsz annyit ami kell egy pendrive-ra.

Én nem vagyok nagyon fólia párti, inkább egy jó tok kell. pl ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#479) kurtuzov válasza kurtuzov (#478) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Na lejárt ez a szerkesztési idő...
Közben rendeltünk a linkelt tokból egy szürkét és egy kéket. Egy hónappal számolok, mire ideér. De után csinálok pár fotót és felteszem ide is, mennyire passzol.

(#480) tomao válasza kurtuzov (#479) üzenetére


tomao
tag

én is rendeltem egy ilyen tokot, csak az ebayen keresztül, tegnap fel is adták elvileg, kíváncsi vagyok mennyire lesz jó, na meg hogy mikorra ér ide :))

(#481) #35723520 válasza tomao (#480) üzenetére


#35723520
törölt tag

Ezt én is nézegettem! Majd írd le, hogy milyen, kíváncsian várom! :))

(#482) angell77


angell77
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap sikerült vennem egy 813I (16GB)-os tabletet. Minden nagyon szép minden nagyon jó vele kapcsolatban, de azt a hibát produkálja, hogy a wifi jel majdnem tökéletes 3 csík van rajta, viszont sokszor nem hoz be egy oldalt, csak kb 30-40 másodperc múlva. Amikor pedig jó napja, órája van akkor szinte azonnal behozza az adott oldalt. Megnéztem speedtest alatt is hogy mi történhet: elindítom a testet, megy mit tudom 3,5 Mbit/sec el a letöltés, utána viszont leesik 0,03 Mbit/secre. aztán kb. 1 perc múlva befejezi a letöltést.....találkoztatok már ilyen hibával, tudtok ebben segíteni? Vagy ezen nincs mit segíteni?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#483) upsyka válasza angell77 (#482) üzenetére


upsyka
aktív tag

igen,egy kalap szar,ha teheted vidd vissza,hibás!!
a vélemények menünél olvasgass

mindenki más:

recovery-t hogy hozom be?tudok teljes mentést csinálni?ha nem,akkor mivel lehet?

SZERK2:

root your tablet alcor 813

a supersu-t playről kell letölteni,nem írták bele a bat-ba és a binárist frissíteni kell!tökéletesen működik,nekem mball kolléga linkelte :C
azóta töröltem minden nem kívánatos dolgot a vasról :))

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#484) angell77 válasza upsyka (#483) üzenetére


angell77
csendes tag

Köszi a gyors választ. Vagy mit válasszak szerinted helyette!? Próbáljak meg egy másikat elhozni ugyanebből a típusból, vagy válasszam a 8 GB-ot?

[ Szerkesztve ]

(#485) user112 válasza angell77 (#482) üzenetére


user112
senior tag

Azért nézd meg a wifi környezetét (WirelessNetView, inSSIDer 3), csatornaszámok stb, esetleg próbáld ki más környezetben is.

(#486) kurtuzov válasza angell77 (#484) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Szerintem nem véletlenül jött ki a 813IX másfajta hátlappal... nincs is vele wifi probléma.

(#487) upsyka válasza user112 (#485) üzenetére


upsyka
aktív tag

nézheti,még egy leterhet csatornánál sem kéne ilyet produkálnia 5m-nél....
kalap szar az egész

angell77:

ha elég a 1giga ram és 8gb háttér akkor az ix-et vedd

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#488) angell77 válasza upsyka (#487) üzenetére


angell77
csendes tag

:) Azért vettem a 2GB-ot, mert nem lett volna elég!:) Szóval akkor egy másik készülékre kicseréltetem, ha jó lesz akkor örülök, ha nem akkor majd bosszankodom.
Olvastam az alcor oldalán ezt a vélemény részt....kár, hogy nem olvastam hamarabb! Az alcor próbálja a felelőséget, alapos kivizsgálás szükségességét előírva, húzni, de szerintem ha ennyi probléma van ezzel a 2 GB-os eszközzel, akkor ez egy konstrukció hibás készülék (mert a 8 GB-os "tökéletes) Azért választottam mégis a 2GB-os verziót, mert abban bíztam, hogy nem fogok rosszat kikapni!:)

(#489) angell77 válasza kurtuzov (#486) üzenetére


angell77
csendes tag

Cseréljék ki mindegyik I-s hátlapját IX-re!:)
Magyarul vettem egy offline e-book olvasót 50e Ft-ért!:)

(#490) upsyka válasza angell77 (#488) üzenetére


upsyka
aktív tag

én már a fogyasztóvédelemmel fenyegettem őket,mert emailban is hitegettek és kitértek vagy nem is válaszoltak a feltett kérdésekre....aztán ennek hatására írták,hogy vigyem el a készüléket és elsőbbségivel megnézik..még nem tudtam vinni,de jövőhéten megyek,és biztos olyan balhét rendezek,ha vagy nem csinálják meg,vagy nem adják vissza a pénzem,vagy nem kapok egy ix házat ingyen,mert így használhatatlan a vas....

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#491) angell77 válasza upsyka (#490) üzenetére


angell77
csendes tag

3 napban még benne vagyok, talán van esélyem, hogy egy másik ugyanilyen készüléket kaphassak!

(#492) upsyka válasza angell77 (#491) üzenetére


upsyka
aktív tag

a benne vagy - a vásárlás napja nem számit!!! - akkor cserélik,reméljük nem egy újabb hibásra

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#493) kurtuzov válasza upsyka (#490) üzenetére


kurtuzov
senior tag

+angell77:
Az Alcor fórumán már felvetette valaki, hogy ki tudják-e cserélni a 813I hátát egy 813IX-re. Azt mondták nem lehetetlen, de az egészet szét kell kapni és majd a cucc felébe kerül...(nem garanciális javítás)

Én a 813IX-et naponta összehasonlítom az LG Gpad 8.3-al és wifi tekintetében nincs különbség.

[ Szerkesztve ]

(#494) upsyka válasza kurtuzov (#493) üzenetére


upsyka
aktív tag

olvastam,azért írtam,hogy 3 választásuk van...a negyedik,hogy fogyasztóvédelem és bünti :DD
én biztos nem fogok 15e huf-ot még rákölteni,hogy rendeltetésszerűen lehessen használni a készüléket....ez az ő saruk,vagy visszaveszik a készüléket és elbúcsúzunk egymástól.vagy fogyasztóvédelem vag kapok egy hátlapot,amivel lehet használni rendeltetésszerűen....
az meg azért dúrva,hogy ennyiért akarnak egy hátlapot rásózni az emberre!!
marad még egy megoldás,ami kicsit fél illegál,de ingyen lesz egy ix hátlap :C

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#495) kurtuzov válasza upsyka (#494) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Fejtsd ki bővebben, hátha másoknak is megváltás lesz. Nekiesel hajnalban a flexszel? :)

(#496) angell77 válasza kurtuzov (#493) üzenetére


angell77
csendes tag

Ha már más típusú 2GB-ost kell választani, akkor mit szóltok a ConCorde tab SLIM 7.85" -hoz?

(#497) kurtuzov válasza angell77 (#496) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Ott úgy tudom először csak 8GB volt, utána jelent csak meg a 16GB változat. Mintha ott is lenne a hátlapon alul-felül egy kis műanyag rész, így nem árnyékol teljesen a fém. De ebben nem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

(#498) upsyka válasza kurtuzov (#495) üzenetére


upsyka
aktív tag

csak tudni kell leszedni a hátlapot.....
a többit majd késöbb,mert nem teljesen tiszta dolog

recovery-re senki?

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#499) angell77 válasza upsyka (#498) üzenetére


angell77
csendes tag

Nem találtam a youtube-on még olyan felvétel ahol szétszedik. De jól megnézve a tabletet, szerintem a képernyőt kell szétszedni!
Recovery: még csak most ismerkedek a készülékkel...
más: ha visszaadom a cuccot, hogy lehet kiszedni a Google Play-ből a felhasználói nevet, jelszót?

[ Szerkesztve ]

(#500) upsyka válasza angell77 (#499) üzenetére


upsyka
aktív tag

hmmm,erre nem vállalkoznék otthon...
kár :((
elvileg egy gyári beállítások visszával kiszedi,vagy flashelsz rá egy romot az alcor oldaláról!amit linkeltem,ott a letöltés menüből

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.