Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Bounti


Bounti
aktív tag

Pici hiba a 2. oldalon az adatoknál: GPU ARM Mali-400 MP3 – 500 MHz
Kicsivel lejjebb: "Bár a Mali-400 MP4 lemarad a csúcs Adrenók mögött"

Amúgy nagyon korrekt kis készülék, jó az aksiidő, és a 2 év gari tetszetős.

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#3) stratova


stratova
veterán

Egy ideje már nem cseng ismeretlenül a név de nem tudtam, hogy magyar márka. :) Gondolom Kínában gyártatnak, ahogy majdnem minden gyártó; de ha a szerviz és terméktámogatás pl. hazai, akkor legalább így is biztosítanak pár munkahelyet.

Van esetleg a kínálatban olyan kaliberű (hangminőségű) mp3 lejátszójuk mint a Sansa Clip Plus? Elnézést az OFF-ért a tablet kívül esik az érdeklődési körömön (legfeljebb a hibrid lehet érdekes számomra).

(#4) Mate


Mate
nagyúr

"Minden jel arra utal, hogy a tabletvásárlók elsősorban a kisebb, kompakt megoldásokat keresik, amire még az egész ágazatot megteremtő Apple is reagált a nyolchüvelykes – egészen pontosan 7,85 hüvelykes – iPad minivel, mely hamar követőkre talált a nagy nemzetközi és a kisebb helyi márkák között is."

Ezzel párhuzamosan a telefonok mérete meg folyamatosan nő. Ha így haladnak lassan találkozik a két tábor és elmosódnak a határok :)

(#5) AxBattler válasza Mate (#4) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem vagy te egy kicsit lemaradva? :)

Egyébként kár, hogy csak fehérben jön, feketében még engem is érdekelne...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#6) DoxaM válasza AxBattler (#5) üzenetére


DoxaM
aktív tag

ezt a gyökérséget..istenem :DD én már a 40 collos telefonokat várom és a hozzájuk tartozó hátitáskákat... :R Nem véletlen, hogy a törpék (kínaiak) terjesztették el ezt a bohóc-ságot, pici méretüket legalább a 100 collos telefonukkal kompenzálni tudják :DDD

(#7) Geller72


Geller72
veterán

"Pillanatnyi megakadásokat csak a gyári Android 4.2 kiforratlansága miatt tapasztaltunk, például a nyitóképernyő és az alkalmazások listája között váltva, de ez a trükk még a legdurvább Android-alapú tableteknek sem megy flottul, az éppen tesztelés alatt álló Nexus 7 2013 is prüszköl tőle. "

-? 4.3-as androidnál járunk...A "régi" nexus 7-em sem prüszköl. És az előd OS alatt sem "prüszkölt". Tényleg nem értem. :( .

(#8) AxBattler válasza DoxaM (#6) üzenetére


AxBattler
félisten

Én 187 vagyok, de ilyesmit szeretnék...

(#9) rudi
Nekem se tűnik fel, de én átlag koca júzer vagyok, nektek tesztereknek már minden szemet szúr, és fáj. Ez egy idő után hátrány...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#9) rudi válasza Geller72 (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Például kameránál home, majd alkalmazáso gombot nyomva bizony a Nexus 7 2013-ban is megakadt kissé az animáció. Ha neked az ilyen jellegű akadozás nem tűnik fel, akkor szerencsés ember vagy.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) student


student
őstag

nagyon bejövős, ha kicsit jobb volna a felbontás musthave lenne

(#11) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Valaki aki jobban ért hozzá homályosítson fel légyszíves. Ez a gép csak szerintem egy az egyben ugyanaz, mint a Concorde Tab Slim, csak átcímkézve? Vagy van köztük valami lényegi eltérés? OK, bevallom egyet találtam: 1000mAh-val nagyobb akksi. Más egyéb? Azért kérdezem mert pont ilyesmit keresek, mint ezek, és a kettő között valahogy dönteni szeretnék. Concorde-al már van tapasztalat és pozitív. Alcornál nem tudom, milyen a support, mennyire figyelnek a frissítésekre, ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#12) Bounti válasza Tomy Yayo (#11) üzenetére


Bounti
aktív tag

Van eltérés:

Háttértár: Zest: 16GB vs Concorde: 8GB

Bluetooth: v4.0 vs v2.1

Amúgy máshol van az előlapi kamera. :D

+Garancia 2év vs 1év (Zest javára)
+Kb ugyanannyiba fájnak, így azt mondom jobb a Zest.

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#13) TaS1kaaa


TaS1kaaa
aktív tag

Az iPad mini alternatívája... túlzásnak érzem.

(#14) Tomy Yayo válasza Bounti (#12) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Köszönöm. Minden amit írtál elég meggyőző a Zest javára :)

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#15) simonzé


simonzé
addikt

Na ez egy jó teszt egy igazi jó gépről. A 12 órás üzemidő nagyon szép, es a hardvere is jó. Egyedül a kijelzo felbontását keveslem, szerintem az 1280*800 az optimalis 7-8 collon. De legalabb ips. Elfogadnam, ha nem lenne itt velem a jó kis Sero 7 Prom. :-)

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#16) simonzé


simonzé
addikt

Miert? Miben nem az?

I don't fit in. I fit out.

(#17) Bounti válasza TaS1kaaa (#13) üzenetére


Bounti
aktív tag

Túlzásnak érzed? Miért? :F

A hardver több mint megfelelő, picit combosabb is az aksija az iPadban lévőnél. A kamerája az persze tré azt meg kell hagyni, de nem is ez a fő profilja. Plusz bővíthető SD-vel, és rá lehet dugni 3G modemet is. Az árakat ugye ne is vessük össze...

Szóval miért érzed túlzásnak?

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#18) HXY


HXY
addikt

A külseje copy-paste. De ez csak szvsz. :U

(#19) Tibicsucsu


Tibicsucsu
aktív tag

Pár nagyon amatőr kérdés:
Ezek a tabletek videó lejátszásban mennyire jók? Az itt használt videós tesztelő csomagból mi az amit le tud(nak) játszani? Van olyan amin van digitális hang kimenet (nem HDMI-n keresztül)?

(#20) czupy84


czupy84
csendes tag

Sziasztok!
Nekem volt ilyenem és 7 napig volt nálam, de folyamatosan rohangáltam, telefonáltam miatta. Androidba van a wifi.-nél egy olyan beállítás, hogy mit csináljon a wifi-vel ha a készülék alvó állapotba kerül. (tartsa bekapcsolva, kapcsolja ki, tartsa bekapcsolva ha a készülék töltőn van). Na most teljesen mindegy mit választottam, és be volt-e dugva a töltőbe vagy nem, mindig kikapcsolta. A gyártó válasza erre a problémára az volt hogy ilyen a SOC benne, tehát nem sw probléma. Így visszavittem és vissza is kaptam a pénzem. Amúgy korrekt lenne. FullHD-t is szépen vitte akkuja is bírta, jó rajta olvasni is. De amire nekem kellett volna hogy állandóan online legyen, nem lehetett használni.

(#21) gerii válasza simonzé (#15) üzenetére


gerii
addikt

IPS a kjelzője; a képaránya 4:3, ezért soha nem lehet 1280x800 a felbontása, max 1280x1024 lehetne, de ilyenre semmilyen 8"-os táblában nem emlékszem hogy lenne.

(#22) andreas85


andreas85
csendes tag

1280 x 960 lehet a felbontás 4:3 arányt tartva.

1280 x 1024 az 5:4 arány.

(#23) Tuco Ramirez válasza TaS1kaaa (#13) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Pedig nem az. Ár-érték arányban szvsz még jobb is. ;)
simonzé: 8"-on tudomásom szerint nincs más felbontású kijelző csak ez vagy a retina. Pedig jó lenne valami köztes is...

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#24) andreas85


andreas85
csendes tag

Amúgy nekem is ilyen tabletem van.
Wifi-nél azt tapasztaltam, hogy bekapcsolt wifi-vel lemegy sleep-be, felébresztés után nem megy rajta adat.
Wifi ki-be, majd működik.
Másik hibám a fülhallgató aljzata kontatkthibás. Fülecs bedugva nagyon halkan szól, kicsit megforgatom a dugót, megnyomom, jól szól. Picit hozzáérek megint elhalkul. Szervizeltetés lesz.
Előlapi kamera hagy némi kivánni valót...

Ezeket leszámítva szerintem egész jó. Játékok is jól futnak rajta, nem akadoznak.

Ár értékben szerintem verhetetlen, főleg, hogy edigital adott mellé egy bluetooth-os Logitech fejhallgatót (még nem próbáltam ki, bontatlanul ott pihen az asztalomon).

Gyári tokot hol lehet venni?

(#25) Tim82 válasza Bounti (#17) üzenetére


Tim82
nagyúr

picit combosabb is az aksija az iPadban lévőnél

Ha az akksira megadott számadatokat nézzük, akkor biztosan, de valós használatban kb. 12-13 órát kibír az iPad Mini is, 25% körüli fényerővel (ami bőven elég, 50% körül már feleslegesen erős), bekapcsolt WLAN-nal, LTE-vel.

Ezzel most nem leszólni akarom a cikk tárgyát, nekem nagyon is tetszik, elgondolkodtam azon, hogy karácsonyi ajándéknak esetleg veszek egy ilyet valamelyik családtagnak. Az sem biztos, hogy most iPad Mini-t vennék, ha vennék magamnak tabletet, de bő fél évvel ezelőtt az volt az egyetlen értelmes választás, mivel 4:3 képarányú, de kicsi, könnyű, tartós és mobilnet modemmel felszerelt tabletet akartam.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26) Neszójábe válasza andreas85 (#24) üzenetére


Neszójábe
senior tag

"még nem próbáltam ki, bontatlanul ott pihen az asztalomon"

Mondjuk ezzel elfelejthetnéd a jack dugót... ;)

Peace

(#27) andreas85 válasza Neszójábe (#26) üzenetére


andreas85
csendes tag

Kivéve ha az ember repülőn utazik.
Repülő módban le van tiltva a wifi, bt.

(#28) Magnat


Magnat
veterán

Ráadásul a kisméretű tabletek erőbajnokának számító Nexus 7 2013-ban dohogó Snapdragon 600-at is lenyomja a közismert szintetikus tesztprogramokban, mint az AnTuTu vagy a Quadrant

Öööö ...melyik Antutuval mértétek?

:U

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#29) dezz válasza andreas85 (#27) üzenetére


dezz
nagyúr

Nálam 2 telóból 2-n nincs letiltva a WiFi repülő módban, csak a GSM/3G(/4G) modem. BT-t nem tudom, de szerintem az sem.

(#30) Neszójábe válasza dezz (#29) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Ráadásul nem hiszem, hogy egész nap repked, de mindegy... :K

Peace

(#31) andreas85 válasza Neszójábe (#30) üzenetére


andreas85
csendes tag

:))

(#32) gghrtz


gghrtz
őstag

Ez most az n+1 kinai ipad mini klon, nem hiszem el, hogy egyik cegnek se jutott el az agyaig 1280x960-ban, vagy megjobb felbontasban gyartani ilyet.... Mekkorat kaszaltak volna vele...

(#33) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nagyon jó, de 3G nélkül :N

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#34) margithid


margithid
veterán

Jó kis cucc jó áron. Én is szemeztem vele, de azt hiszem a toshiba encore-t megvárom, az lesz az igazi számomra.

(#35) QwErTy42


QwErTy42
addikt

80 ezer a zájpad mini. Nem vagyok elfogult de inkább hozzá dobnék egy "kicsit".

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#36) rudi válasza gghrtz (#32) üzenetére


rudi
nagyúr

Ezek a cégek nem akkorák, hogy csak az ő megrendelésükre ilyen panelt fejlesszen és gyártson valamelyik panelggyártó cég a kb. fél tucatból, akinek ilyen technológia van a birtokában. Az sem véletlen, hogy 9,7"-on van 1024x768-as és 2048x1536-os IPS panel, mind a kettőbe az Apple tette bele a nagy lóvét.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#37) FefeeX válasza Bounti (#17) üzenetére


FefeeX
veterán

ipad mini 80ezer, ez meg 50.
Cserében azért egész másról beszélünk. Az ipad minivel már jár az iLife és az iWork, normális hangrendszere és normális kamerája van, személyre szabott oprendszerrel, nem lesz 41 fokos a tablet használattól, csak max kézmeleg
Szóval miről is beszélünk? Akinek annyira nem fontos a minőség, annak persze ez jó alternatíva, de azért a kettőt egy lapon említeni is túlzás.

Apropó ennek mennyi a súlya? Csak mert a tabletek másik fele, ami nem az akksin és az üzemidőn vérzik el, az a súlyon, az anyagminőségen és hasonlókon. megvan, 330g, az nem rossz

[ Szerkesztve ]

(#38) gghrtz


gghrtz
őstag

Jaj ne is mond ezt a 9,7" on a 3 mpixeles felbontast... A sok kici kinai kepes rk3066-os soc ala ilyen panelt rakni... Hat normalis? Az a soc meg a fullhdt se tudja meghajtani.. Egyebkent no offens imadom a kinai kutyuket,a telefonom/tabletem/tv stickem/ is onnan van, de nemelyik gyarto kepes olyan agyament keszuleket osszerakni, hogy elszall az agyam. Egyebkent ebben a kategoriaban van 2 gyarto akinek tetszik a termeke: Cube u55gt es a chuwi v88.

(#39) kakuk.tamas válasza andreas85 (#27) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Megsúgom neked, hogy repülős mód mellett is be lehet kapcsolni a wi-fit, és a Bluetoothot... Egyedül a GSM forgalmat/kapcsolatot lövi ki teljesen.
Ha nem hiszed el, próbáld ki!

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#40) andreas85 válasza kakuk.tamas (#39) üzenetére


andreas85
csendes tag

Köszi, kipróbálom.
Őszintén szólva még sosem próbáltam repülős módban kapcsolgatni a modulokat.

(#41) khes


khes
tag

Hát a legkevésbé sem hinném, hogy egy rk3188 leverné a lebutított snapdragon 600-at... Itt vannak az én tuning nélküli, custom romos pontjaim:
ANTUTU: 24357
Quadrant: 7106

Utolsó edit :D
Szerintem ti összetévesztettétek a régi nexus7-el... tegra3 rulez :D

[ Szerkesztve ]

(#42) rudi válasza khes (#41) üzenetére


rudi
nagyúr

Nálam úgy 2 hete volt a Nexus 7 2013, akkor az aktuális verziókkal az Antutu 14 894, a Quadrant 4616 volt, Smartbech meg game/productivity 4934/3079, Geekbench 3 pedig 580/1868, 3D Mark eredmények meg maxed/7146/10 607.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) Hakkuuuh


Hakkuuuh
tag

Sziasztok!

Mi annak az autós játéknak a neve amivel tesztreltetek?

Köszi

Hardcore4Life

(#44) rudi válasza Hakkuuuh (#43) üzenetére


rudi
nagyúr

Beach Buggy Blitz

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#45) motoflug


motoflug
őstag

Ma volt szerencsém megnyomkodni, és nagyon tetszik. Szép a képe, nagyon vékony, és szuper a fogása.

(#46) Hakkuuuh válasza rudi (#44) üzenetére


Hakkuuuh
tag

THX!

Hardcore4Life

(#47) Füleske


Füleske
addikt

Ehhez (és a hasonló usb - s tabletekhez) lehet pl. külső hdd - t csatlakoztatni ? És az usb osztható is , tehát lehet rárakni egér + bill + hdd + egyéb dolgokat is egyszerre ?

(#48) Napfénysüti

Nem rossz. Pláne ennyi pénzért.

Més que un club!

(#49) andreas85 válasza Füleske (#47) üzenetére


andreas85
csendes tag

Kipróbálom majd usb hubbal, hogy mit szól hozzá.
Külön próbálgattam.

(#50) Füleske válasza andreas85 (#49) üzenetére


Füleske
addikt

Előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.