Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) kurtuzov válasza angell77 (#499) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Szerintem elég, ha a beállítások/fiókoknál törlöd - esetleg utána egy gyári állapotba visszaállítás.

upsyka: a recovery majd akkor érdekel, ha vmi olyat kell feltenni rá.. egyelőre az asszony netezik rajta
a SuperSU unrott menüpontja megy? nincs semmiféle számláló, mint pl a Samsungoknál? tehát visszaállítható garanciaképes állapotba?

(#502) upsyka válasza kurtuzov (#501) üzenetére


upsyka
aktív tag

azt még nem próbáltam,de minden root-ot igénylő app megkapja a jogot :)recovery mentés miatt kéne,egyszerűbb azzal visszatenni szervíz után
sztem nincs binary counter,nem találkoztam vele.

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#503) angell77


angell77
csendes tag

http://homar.blog.hu/2013/02/25/miert_tart_honapokig_egy_telefont_kicserelni

Menjünk a tékozló homárhoz! Ő majd megoldja a problémánkat :(((

(#504) kurtuzov válasza angell77 (#503) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Már látom is a posztot:
"Naív poszt toló abban a hitben vett táblagépet, hogy az képes lesz az elsődleges céljára, nevezetesen a netes tartalomfogyasztásra. Közel járt, de sajnos tévedett. Pontosabban nem járt elég közel. Közel a WiFi routerhez, a táblagépet alapesetben egyedül bitdroggal ellátni képes forráshoz. Ugyanis ha három lépésnél távolabbról próbálja böngészésre bírni a táblicskáját, az igencsak nem akar engedelmeskedni. A kényelmes kanapéról szörfölésnek ezennel lőttek is."

(#505) upsyka válasza kurtuzov (#504) üzenetére


upsyka
aktív tag

nem is modtad,hogy te vagy a szer-kesztő :DD

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#506) #35723520


#35723520
törölt tag

IX-nek tökéletes a wifije! :C

(#507) upsyka


upsyka
aktív tag

azért kiváncsi vagyok,van-e olyan,akinek rendesen,elvárható módon működik a wifi-je a 813I készüléken...

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#508) angell77 válasza upsyka (#507) üzenetére


angell77
csendes tag

Arra én is kíváncsi lennék

Tomiapu: De csak 1 GB a RAM-ja! Ezért vettem a 2GB-ost

[ Szerkesztve ]

(#509) upsyka válasza angell77 (#508) üzenetére


upsyka
aktív tag

GEM series.... :W

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#510) gusthy válasza upsyka (#494) üzenetére


gusthy
veterán

Az a baj, hogy nem látom, hogy mire fel lehet a fogyasztóvédőknél reklamálni. Van benne wifi, és nincs törvény arra nézve, hogy milyen messziről kell működnie :-(
A lukfúrós megoldás nem illegális, csak randa.

[ Szerkesztve ]

(#511) upsyka válasza gusthy (#510) üzenetére


upsyka
aktív tag

senki nem beszélrt lukfúrásról.....
fogyasztók megtévesztése simán,hogy n-es wifi és 5m-re tiszta terepen már nincs jel...törvény nincs rá,viszont pl. a szabvány nem ezt jelenti...az,hogy nem lehet használni egy másik helységbe és,hogy ígérgették,hogy megcsinálják az megint vásárlók megtévesztése....az,hogy több napon keresztül emailozgattunk és nem válaszoltak a feltett kérdésre,hárítottak és semmibe vették a vásárlói panaszt még egy ok....
van még,soroljam?az,hogy a szervízt felhívva annyit mondtak,hogy ezzel nem tudnak mit kezdeni és azt mondták levelezzem le a supportal szerinted milyen hozzáállás?nem azt mondták,hogy vigyem be megnézik...meg,hogy lassan jön az adat kínából,azért nem kapom meg a gyári eredeti szoftot 4 napon keresztül...300mb tényleg lassan jöhet,sima otthoni nettel 10 perc alatt feltoltam volna...
haghyjuk már ibolykát...nagy gem series meg prémium minőség....egy ótvar szar...
viszont el is felejtettem a homárt,régen sokat olvasgattam,de kedvet kaptam a sztori publikálásához :)

azért,hogy egy 3 éves telefonnal mérek 10/10mbitet -80db-nél,ezzel meg -70db-nél már semmi nevetséges...

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#512) gusthy válasza upsyka (#511) üzenetére


gusthy
veterán

Várj, valamit félreértesz.
Nem azt mondtam, hogy ez így jó, hanem hogy nem ütközik fogyasztóvédelmi tv-be.
Pl a karácsonyi frissítés bugot három napon belül javították, a tv szerint 30 nap lett volna rá.
A szabvány semmit nem mond sajna a hatótávolságról. Mivel a 2.4 GHz szabadon használható, még rádiófrekvencia engedély se kell hozzá.
Tehát joggal méltatlankodsz, de ezeknek jogi kategóriák.

(#513) #35723520 válasza angell77 (#508) üzenetére


#35723520
törölt tag

Sehol nem érezni a 2Gb hiányát! A tárhely sem gond, van benne egy 16Gb-os kártya! A wifi fontosabb, mint a 2Gb ram! :))

(#514) gusthy válasza #35723520 (#513) üzenetére


gusthy
veterán

Kedves Tomiapu! A wifi fontos, és van, akinek 2GB is. Azért, mert neked nem, lehet, hogy másnak igen. (pl nekem is.) A baj ott van, hogy sok ember épp a 2GB miatt választotta ezt a típust, és nem megoldás, hogy "akkor vegyél ix-et", mert az sem felel meg arra, amire kell.

(#515) upsyka válasza gusthy (#512) üzenetére


upsyka
aktív tag

értem én amit mondasz :)
de ez így nem jó...és ha ilyet megenged magának egy cég,hogy ilyen szar terméket hírdet prémium kategóriának,az szégyen...és vállalja majd nagyobb nyilvánosság elött is a prémium kategóriájának a hírverését és panaszait,mint ez a fórum...meg lesz rá a lehetősége :C olvastad a saját oldalukon a panaszokat?érdemes....
én csak kész tényeket és a levelezéssüket - hozzáállásukat fogom leírni,majd azok alapján mindenki eldönti milyen "korrekt" cég....

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#516) gusthy válasza upsyka (#515) üzenetére


gusthy
veterán

Persze, hogy olvastam, én voltam, aki megkérdezte, mennyi lenne az ix hátlapcsere.
Legközelebb nem vásárolunk tőlük.
És erről nem azok a szerencsétlen supportos srácok tehetnek, akik dec 23-án a bugos kínai rommal sz.ptak, hanem aki nem vizsgálta be a terméket, mielőtt elkezdte importálni.

(#517) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Szerintem a kínaiak úgy vágják át a lelkes magyar matricázó cégeket, mint a pinty.
Itt lehet sorolni az Alcortól kezdve a Concorde-on meg a MyAudio-n át a Wayteq-ig. Jó-jó, hogy belépő kategóriás cuccokról van szó, de azért az igen gáz, hogy az összes fórum a minőségi problémáktól, meg a műkődési problémákról szól. Az nem kérdés, hogy mind a négy cég nagyjából ugyanabból a kosárból meríti az elektronikai hulladékot. De ha tartósan és jelentősen bukó volna számukra akár a garanciális problémákból adódóan is a dolog, tuti hogy vagy abbahagynák, vagy beszállítót-modellt váltanának.

(#518) upsyka válasza gusthy (#516) üzenetére


upsyka
aktív tag

azt a bugos kínai szar romot állítólag több napon át tesztelték,egyszer visszadobták,utána megint több napon át tesztelték és kiadásra mrgfelelőnek ítélték...a szart....szegény supportosok...állítólag....

hozzáteszem voltam tesztelő főzött romokat csináló csapatban se x8-hoz,ekkora szart sosem adtunk ki...

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#519) kurtuzov válasza upsyka (#518) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Kicsit fura és a főnöki őrjöngést látom az egész mögött, hogy ennyire kapkodnak ROM ügyben. Biztos sok a meló, meg mutatni is kell valamit, de pl egy kis időre bele lett téve a multi user (asszem a 12.20-i ROM) aztán gyorsan ki is szedték. Nyilván itthon minimális a (pénzbeli) erőforrás érdembeli supportra, szerintem pár emberke van ezzel megbízva és többnyire a kínaiaktól várják a mannát. A hazai árszintet és vásárlóerőt ismerve szerintem ennél több nem fér bele. Ennyiben jobban csinálja a Wayteq. Ugyan nem tudom milyen (pénzügyi) kapcsolatban állnak, de kelzsoca, hjanos1, Tjb007 meg a többiek elég komoly munkát csinálnak (itt a PH! fórumon is)

[ Szerkesztve ]

(#520) upsyka válasza kurtuzov (#519) üzenetére


upsyka
aktív tag

szerintrd mi a különbség a kínai rom - amit ők kapnak a készülékhez - és az ő általuk kiadott alcor rom között,hogy ekkora munka nekik csinálni vele valamit?csak kíváncsiságból kérdezem,mert semmi extrát nem találtam az alap androidhoz képest,pedig igencsak beletúrtam a mappákba-fileokba,de semmi extra funkció,extra support az alap google androidhoz képest

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#521) gusthy válasza upsyka (#520) üzenetére


gusthy
veterán

Ha jol ertettem meg a karacsonyi problemat, akkor a chuwi adott az alcornak egy bugos szart, amiben benne volt a multiuser support (hibasan), majd elmentek karacsonyozni.
Es az itteni csavok probaltak valamit csinalni.

(#522) gusthy válasza gusthy (#521) üzenetére


gusthy
veterán

Na aszongya.
Minden mindegy alapon vagtam egy hosszu rest a hatlapba, igy most kb olyan (kicsit jobb), mint a telefonom (ami szinten kinai).
Tehat tenyleg a hatlap a hibas. Mar csak ki kell csinositani a lukat, es betomni balsafaval.

(#523) upsyka válasza gusthy (#521) üzenetére


upsyka
aktív tag

nem!már dec 3. jörül írták az oldalukon,hogy visszadobták a romot,mert a tesztelésükön megbukot,majd dec 20. kiadták az általuk tesztelt romot,ami hozta a nand hibát...az a legkevesebb,hogy nekiállnak és s.o.s.be csinálntak javítást,karácsony ide vagy oda...

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#524) gusthy válasza upsyka (#523) üzenetére


gusthy
veterán

De az nem ugyanaz a rom volt...ezt is irtak. Mindegy amugy.

(#525) upsyka válasza gusthy (#524) üzenetére


upsyka
aktív tag

mármint melyik?
azért vald be,te sem örülnél,ha veszel egy zsír új autót,dde 5.ben max 70el tud menni,pedig az sincs törvénybe,hogy mennyivel kell tudni mennie....csak a wifis témára visszatérve amit írtál

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#526) gusthy válasza upsyka (#525) üzenetére


gusthy
veterán

Valóban nem örülnék, ennek se örülök...
Mármint úgy értem, hogy Alcorék teszteltek egy ROM-ot, visszadobták, Chuwi karácsony előtt küldött egy bugfixet, amit Alcorék kiadtak, pedig nem kellett volna (valószínűleg kapkodtak, merthogy karácsony előtt ki akarták adni).
Amúgy az Alcor ROM-ban meg van fixálva egy rakat hiba, ami a Chuwi rom-ban xar. A legfeltűnőbb az, hogy a task manager a Chuwi verzióban bugos, csak akkor tudsz belépni egy appba, ha a launcherről indítod a task managert.
Ja, és az elején a settings-ben ki van kapcsolva a multiwindow, valójában meg be.
Szóval nem ugyanaz a magyar rom, mint az eredeti.

[ Szerkesztve ]

(#527) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Nem tudom mennyire megy úgy, mint kb a Samsung meg a szolgáltatói ROM-ok. Először kijön a független, aztán meg szállingóznak a bloatware-esek.
Aztán lehet, hogy a spec Alcor bekapcs logo csak.
Mert tudtommal nagyon Alcor spec app nincsen, mint pl a Wayteqnek, meg a MyAudio-nak (na nem mint ha kellene egyik is, meg ne lehetne leszedni máshonnan)

(#528) gusthy válasza kurtuzov (#527) üzenetére


gusthy
veterán

Lásd eggyel feljebb :)

(#529) kurtuzov válasza gusthy (#528) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Egy biztos: a kínaiak tuti nem húznak el karácsonyozni... :)

[ Szerkesztve ]

(#530) #35723520 válasza gusthy (#514) üzenetére


#35723520
törölt tag

Kedves gusthy! Köszönöm a kioktatást, nekem valóban nem volt annyira fontos a 2Gb, mint, hogy egy normálisan működő gépem legyen! Lám ennyire igénytelen vagyok! (Wayteq QCR-t cseréltem le erre, abban is 2Gb volt és retina kijelző, de abnormálisan gyenge volt a wifije és más egyéb problémái is voltak, ezért megszabadultam tőle!)
Azért megkérdezem, hogy mi a jobb: küszködni egy nem igazán jól működő tablettel (de van 2 Gb ram!), vagy egy nem is annyira gyengébb paraméterekkel rendelkező, de tökéletesen működő gépet használni nagy vígan?

(#531) Traianus válasza #35723520 (#530) üzenetére


Traianus
tag

Egyrészt nem kioktatott téged, másrészt pedig teljesen igaza van. Aki a 2GB-os változatot vette az azért tette ezt, mert arra volt szüksége és kész, pont, ennyi. Tényleg ilyen nehéz megérteni, hogy valakinek nem elég feleannyi? :W

(#532) #35723520 válasza Traianus (#531) üzenetére


#35723520
törölt tag

Mire nem elég a fele annyi?

(#533) gusthy válasza #35723520 (#532) üzenetére


gusthy
veterán

Ezt már egyszer pont itt, pont neked leírtam. Például AIDE-t futtatni. Az egy Androidos fejlesztőeszköz, és egy méretesebb projektet nem tudsz egy GB-os lefordítani, úgy, hogy közben nyitva van a help, esetleg a levelező, stb.

[ Szerkesztve ]

(#534) #35723520 válasza gusthy (#533) üzenetére


#35723520
törölt tag

Akkor miért nem veszel komolyabb gépet? (ami legalább működik is)

(#535) gusthy válasza #35723520 (#534) üzenetére


gusthy
veterán

Szerinted direkt kerestem azt a gépet, ami nem működik?

Egyébként ez nem igaz, hogy nem működik, ne őrüljünk már meg tewljesen.
Gyenge a wifije.
Ott, ahol én használom, teljesen megfelelő. Egy helyzetben zavar, a fürdőszobában nem lehet vele igazán jól internetezni, tehát szombat reggel nem tudok vele híreket olvasni a kádban.

Amúgy nem értem, hogy miért akarod megmondani másnak, hogy mi az egyedül helyes választás. Szerintem örülj, hogy az ix-ed jól megy és kész.

(#536) user112


user112
senior tag

Próbálta valaki a vibert? Engem jól hallanak de én alig hallom.

(#537) mQWeXgsf


mQWeXgsf
aktív tag

Sziasztok! 813ix-nél minden video kicsit akad, de folyamatosan, avi, mkv stb. 5 különbözõ lejátszóval, mxplayer-el szoftveresen is. Most lett kibontva a gép, teljesen gyári, októberi rom van rajta. Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#538) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Sokáig én is dilemmáztam az 1GB-2GB RAM kérdésen, de mivel még játékra sem nagyon van használva az eszköz így nekünk biztosan elég. Ha munkára/fejlesztésre is használnám én tuti valami erősebb motorral rendelkező gépet néznék (persze az árban is megjelenik) Mert pl az LG G Pad Snapdragon 600 procija bizony érezhetően jobb. És még nem is raktam fel rá a stock 4.4-et.
Memória kezelése amúgy most a 813IX-nek egész jó: kb 3-400MB RAM mindig szabad, azonban vannak azért molyolós dolgai...

[ Szerkesztve ]

(#539) Csapoati válasza mQWeXgsf (#537) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Csak tipp, de hátha ez lesz a gond: a kodeket is leszedted hozzá (ARMv7 kell)?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#540) mQWeXgsf válasza Csapoati (#539) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Igen, már mindent próbáltam.

(#541) kurtuzov válasza mQWeXgsf (#540) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Na én is kipróbáltam gyorsan egy 720p felvételt. Az RKMultiplayer nevű lejátszón akad, az android saját videolejátszóján viszont gond nélkül megy. Ráadásul USB OTG ment egy pendrive-ról.
813IX 12.23-i ROM.

(#542) user112 válasza kurtuzov (#541) üzenetére


user112
senior tag

Én is a gyáriakkal próbáltam pendriveról, youtuberol, online filmekkel és akadás nélkül játssza.

(#543) mQWeXgsf válasza kurtuzov (#541) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Köszi, szerintem fel kell raknom az új romot, lehet az kell hozzá.

(#544) angell77


angell77
csendes tag

Rossz hírem van emberek.....813I-t teszteltem több környezetben, eddig mindenhol nem jó eredményeket produkált. Viszont ma AP-s környezetben tökéletes működöst produkált, nagyon jó db adatokkal messze távol 2-3 fal távolságba is! Ahol biztosan működik az a 55db környékén.
Erre varjatok gombot!

(#545) gusthy válasza angell77 (#544) üzenetére


gusthy
veterán

És ez miért rossz hír?

(#546) Cartman023


Cartman023
aktív tag

Valaki tud rá itthon is beszerezhető értelmes tokot rá?

Egyébként nekem 2 napja van meg, a Wifit tökéletesen érzékeli a panel minden pontjáról.
Viszont a telefonom Usb kábele és a fülhallgató is eléggé szorosan megy bele, szinte "erőszakolni" kell.

(#547) angell77 válasza gusthy (#545) üzenetére


angell77
csendes tag

Azért, mert AP-vall működik, csak nem hiszem, hogy otthon mindenki AP-val rendelkezik!!!

(#548) upsyka válasza angell77 (#547) üzenetére


upsyka
aktív tag

Ap-vel milyen sávszél van -80db-nél?csak mert sima routernél nálam is megy -55db-nél rendesen...-80-nál semmi,mikor a többi készülék több mbit sávszélt hoz

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#549) angell77 válasza upsyka (#548) üzenetére


angell77
csendes tag

igazad van!
Tehát xar!:)
10/10 -et hozza 60db-ig

[ Szerkesztve ]

(#550) gusthy válasza angell77 (#547) üzenetére


gusthy
veterán

Akkor én vagyok a süti, mi az, hogy AP-s környezet (a routerrel ellentétben)?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.