Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) h_and válasza ebegab92 (#800) üzenetére


h_and
tag

az simán lehet az mx hibája, próbálj ki mást, van végtelen sok lejátszó

(#802) Akelaus


Akelaus
senior tag

Halihó!

Nemrég én is tulaja lettem egy ilyen Tab-nak. Elsőre nagy volt az öröm, de aztán jöttek a gondok. Vagyis ugyanaz az egy, illetve két probléma. Az egyik, hiába állítom be, hogy ne bontsa el a wifit, elbontja, a másik pedig, hogy a legváratlanabb pillanatban képes újraindulni, vagy lefagyni. Volt, hogy a gyári Gmail klienst nézve csinálta, volt, hogy a gyári böngészőt használva. Csináltam egy gyári állapotra visszaállítást, töröltettem vele mindent. Egy hétig nem volt semmi baja(a wifis dolgon kívül), majd újra elkezdte. Amikor megjött, akkor a fájlkezelővel találtam rajta két érdekes dolgot, egy kínai játék apk-fájlját, és egy videót, valamelyik magyar zenekartól. Furcsáltam, mivel boltban vettem, azaz rendeltem az E-digitáltól. Kezdem azt érezni ez használt termék, illetve visszavitt. :S

(#803) h_and válasza Akelaus (#802) üzenetére


h_and
tag

Vidd vissza

(#804) Akelaus válasza h_and (#803) üzenetére


Akelaus
senior tag

Ez a terv, bár gondoltam a Chuwi v88-as rom-ra, hogy felteszem azt, megnézni hogy azzal is csinálja-e ezeket.

(#805) kurtuzov válasza Akelaus (#804) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Sokkal jobb. Én az Oma féle ROM-ot használom, azóta nincsenek fagyások.

(#806) Akelaus válasza kurtuzov (#805) üzenetére


Akelaus
senior tag

Néztem az alcor oldalát, ők maguk is írják, ha ért hozzá az ember, akkor rakja újra a rom-t. Mivel cseppet értek hozzá, ezért gondolom belevágok. :) Ha a Chuwi-val is lesznek gondok, akkor visszateszem a gyárit, és viszem is vissza. Mondjuk nem mellékesen bekaphatja ez Edigitál... :(((

[ Szerkesztve ]

(#807) h_and válasza Akelaus (#806) üzenetére


h_and
tag

hirhedten a legszemetebb cég, olyan nincs, hogy nem minimum 30 napig ülnének valamin

(#808) Akelaus válasza h_and (#807) üzenetére


Akelaus
senior tag

Akkor elsőnek megpróbálom a Chuwi rom-ot feltenni, és remélem nem lesz semmi. Nincs kedvem minimum 30 napig várni, hogy kegyeskedjenek valamit csinálni a tab-al.

(#809) stimulus válasza Akelaus (#802) üzenetére


stimulus
csendes tag

Szia, én is edigitalban vettem, és ne aggódj, gyárilag van rajta a fura kommunista szerű klip :D Bár először én is megijedtem, mert hallani ilyen sztorikat, hogy előszeretettel adják el a hibásan visszavitt termékeket. Nekem is fagyott sokszor, de nekem most a kitkattel jobb lett, mint bármikor :)

[ Szerkesztve ]

(#810) Akelaus válasza stimulus (#809) üzenetére


Akelaus
senior tag

Hello!
Megnyugodtam. Főleg amióta feltettem a Chuwi 4.4-es Romját. :D Nincs fagyás, újraindulás, nem akad. Egy dolog viszont szerintem még mindig nem Ok, a wifit most is kikapcsolja, hiába van úgy beállítva, hogy menjen folyamatosan.

(#811) yodee_


yodee_
őstag

Hali Mindenki!

Tudom hogy nem ide tartozik de nem találtam külön témát. Szeretném megkérdezni hogy Q833H tabletre lehet e valami custom firmwaret tenni? Ha igen milyet és honnan.

Köszönöm

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#812) h_and válasza yodee_ (#811) üzenetére


h_and
tag

google

(#813) Navika75


Navika75
csendes tag

Ez az Oma féle chuwis Rom jo a Alcor Zest 813ix -re is?

(#815) Neworder válasza gabijoo (#814) üzenetére


Neworder
csendes tag

Ami azt illeti én a feleségemnek vettem egy q813i-t még karácsonyra - előbb kapta kicsit, mert pont akkor tudta használni. Szóval kb 10 hónap alatt minden ok. Gyári fw van rajt, a fentebb kicsit szidott eanalóg áruházból van - komcsi video is volt rajta... Aztán egy vidéki út alkalmával vettem egy fostaliga tabot az egyik madaras áruházban. Nem bírtam elviselni, pedig nem volt sokkal olcsóbb mint az Alcor. Visszavittem még aznap és becseréltem egy q813i-re... Szóval, nekem kb 4 hónapja van meg, gyári 4.2 (ezt frissítettem az utolsó official verzióra). Eddig semmi baja.
Tapasztalat még: wifi nem túl combos, de ameddig van jel, addig jó, nem szakad -és bekapcsolva is marad, olyannyira, hogy párszor emiatt merült le hamarabb, ha nem nyúlok hozzá néhány napig. Amiért én nem rajongok az a műanyag előlap, a gyári fólia kezd karcos lenni, levenni csak úgy nem akarom... Ipad mini fóliát vagy 'üveget' fogok venni rá.
Szerintem jó kis gép ez ezért a pénzért. A 8 col és a 4:3 pedig jó mindenest csinált belőle (persze nyilván minden ilyen formátumra igaz), csak azt mondom, hogy tök jó a 16:9 filmekhez, de könyv olvasásra, netezéshez nekem a 4:3 jön be..

(#816) Neworder válasza Neworder (#815) üzenetére


Neworder
csendes tag

Még talán egy apróság, Samsung galaxy s modelleket használok egy ideje - most s5 - és azok mellett sem szenvedés a használata, ezt most a sebességre értem - persze mondjuk fotózni nem ezzel a tabbal kell és nyilván alap android (ez utóbbi van akinek még pozitívum is, mondjuk egy Samsunghoz vagy Lenovohoz képest :) )

(#817) Schanyee válasza Neworder (#816) üzenetére


Schanyee
senior tag

Amúgy érdemes felrakni a chuwi félre 4.4-et, nekem sem volt bajom előtte a tablettel, de utána sokkal gyorsabb lett.

(#818) h_and válasza gabijoo (#814) üzenetére


h_and
tag

Mert nem a gyári 4.2-ről beszélünk, hanem a kínai és a béta 4.4-ről

(#819) Schanyee válasza h_and (#818) üzenetére


Schanyee
senior tag

Nekem szerencsére a kínai gyári 4.4-el sem kapcsol ki a wifi

(#820) phrenico


phrenico
újonc

Hello,
Valaki nem tudja, hogy mi a különbség a zest q813I és a zest q813IS között?
Az IS-re is úgyanúgy rootolható, mint az I?

(#821) Cartman023 válasza phrenico (#820) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Tudtommal más a hátlapja az IS-nek.

(#822) Vendii


Vendii
csendes tag

Sziasztok!

A tablet-tulajdonosoktól szeretném megkérdezni, hogy van-e benne fényérzékelő és/vagy közelségérzékelő szenzor?

Egy szakkörön az egyik résztvevőnek ilyenje van, és fontos lenne tudni, hogy mennyire tudja majd használni.

Köszönöm!

(#823) Cartman023 válasza Vendii (#822) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Szerintem egyik sincs benne.

(#824) bigrob


bigrob
őstag

Valaki nem tudja hogy lehetne működésre bírni egy iRig-et vagy Guitar Linket? Jó lenne néha a tabot használni kisebb muzsikálásra :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#825) h_and válasza bigrob (#824) üzenetére


h_and
tag

ha találsz a neten hozzá apk-t, rakd rá, ennyi. vagy megy, vagy nem

(#826) h_and válasza Vendii (#822) üzenetére


h_and
tag

egyik sincs, tabokban ritka, plána ilyen kategóriában

(#827) Imremester


Imremester
újonc

Sziasztok!

Adott egy Alcor 813IS. Sajnos firmwarfe frissítés közben volt egy kis gubanc, ezért most semmi életjelet nem mutat. Az USBre amikor csatlakoztatom, akkor se lát semmit a PC. Bekapcsolni se lehet. Kaptam segítséget az Alcor Supporttól email formában, 3 lehetőség van az újraélesztésre. De mind a háromnál meg kell nyomni a reset gombot a procedúra egyik szakaszában. De ezen nincs reset gomb. Ennyi a gond.
Se android tool, se rkdevelop tool, se rkbatchtool nem lát gépet az USBn, hiába van összedugva vele, hiába nyomkodom a vol és a power gombokat.

Valaki már ebből a helyzetből sikeresen fel tudta éleszteni?

(#828) h_and válasza Imremester (#827) üzenetére


h_and
tag

Szia, gondolom, hogy még garis, és önmagában a firmware frissítés nem jár garivesztéssel, szóval vidd szervizbe.

(#829) kurtuzov válasza Imremester (#827) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Én csak gyorsan utánanéztem. Az Oma nevű user, aki erre is fejleszt jó 4.4 ROM-ot, is azt mondja nincs reset gomb. Vidd vissza szervizbe.

(#830) Imremester válasza kurtuzov (#829) üzenetére


Imremester
újonc

Úgy néz ki, hogy ez lesz a dologból. Köszönöm szépen az utánajárást, illetve mindenkinek, aki segíteni próbált.

Elvileg legalább 20mp ideig nyomva tartva resetelnie kellene a gépnek, de ez szerintem egy valamilyen szinten működő eszközt feltételez. Hiszen ha egy gombot 20 mp ideig nyomni kell ahhoz, hogy egy művelet bekövetkezzen, akkor azt egy kis futó szoftvernek kellene megtennie oly módon, hogy figyeli a perifériák (pl bekapcsológomb) bejövő jeleit (nyomvatartás). Ha meg ez így van, akkor egy üzemelő szoftvernek firmwarenek rajta kellene futnia a gépen. De mivel jelenleg firmware hiba van, ezért szoftveres módon nem tudom elképzelni a reset funkció működését ebben az esetben.

Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy a szervizben hogy tudják megoldani. Lehet, hogy van valami speciális célcuccuk, hogy közvetlen a flashromra töltsék a szoftvert.

(#831) h_and válasza Imremester (#830) üzenetére


h_and
tag

ha nem tudják megoldani, adnak egy másik gépet

(#832) yodee_


yodee_
őstag

Üdv Mindenki!

Érdeklődni szeretnék, hogy Q813I készülékhez érdemes e ebayről rendelni érintőpanelt ? Az itthoni márkaszervíz 13000ért cseréli, ebayen 4-5000 ft. Jól tájékozódtam hogy a chuwi v88 érintője jó hozzá? Esetleg valaki cserélt már? Mennyire macera?

Köszi

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#833) h_and válasza yodee_ (#832) üzenetére


h_and
tag

jó hozzá, de ha sose csináltál ilyet, inkább bízd szakemberre

(#834) yodee_ válasza h_and (#833) üzenetére


yodee_
őstag

Oké. A kitkat frissítéssel mi a helyzet? Van vagy lesz?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#835) h_and válasza yodee_ (#834) üzenetére


h_and
tag

béta van, keress vissza a fórumban

(#836) Petike6


Petike6
tag

Sziasztok.

Leszedte a V88at,amit itt linkeltetek.

A kérdésem az lenne,hogy van a kínai leíráson kívül más is? Mert én nem találtam a pakkban.
Sajnos nem értek hozzá,még :) Inkább kérdezek,mint hülyeséget csinálok.

De gondolom ez garivesztéssel nem jár nem? Vissza lehet rá tenni az eredetit is.

Köszönöm! :R :R :R

(#837) h_and válasza Petike6 (#836) üzenetére


h_and
tag

az alcor oldalán van a pontos leírás

(#838) h_and válasza h_and (#837) üzenetére


h_and
tag

ha a kínait teszed fel, az garivesztéssel jár, ha az alcor béta cuccát, az nem

(#839) yodee_ válasza h_and (#835) üzenetére


yodee_
őstag

Sajnos nem él már a link.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#840) Schanyee válasza h_and (#838) üzenetére


Schanyee
senior tag

Az vicces, mert a kínai hiba nélkül megy nálam kb. fél éve, meg amúgy se olvastam róla rosszat. Az alcor féléről az elején írtak jópáran rosszakat, aztán azóta meg senki semmit. :)

(#841) Petike6


Petike6
tag

Ez a melyik kezembe harapjak eset.

De horror ez a tablet. Idáig nem kellett használnom,csak közbe meghalt a telefonom,és míg szervízbe van,kéne valami android. De kb megnyitom a böngészőt,2 perc várakozás. Persze ha nem fagy ki! :D

Megéri kockáztatni a kínaival?

(#842) ebegab92


ebegab92
senior tag

Mikor lesz kész ezeknek a turbó sebességgel dolgozó embereknek a 4.4-es ROM? :U Mert a 4.2-essel előszeretettel szeret randomra újraindulni, ami rendkívül zavaróvá tud válni idővel :((( Chuwi v88-at megéri felrakni? (Q813I)

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#843) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Nem vagyok tisztában az Alcornál dolgozó szoftverért felelős csapat kapacitásaival, de szerintem elsősorban az új cuccok portolásával vannak elfoglalva, és ezt is várják el tőlük. Addig amíg nem lesz egy félig belsős csapat (lásd Wayteq) akik a közösséget ellátják infóval és frissítésekkel, addig nem nagyon várok többet a jelenlegi helyzetnél.

[ Szerkesztve ]

(#844) h_and válasza ebegab92 (#842) üzenetére


h_and
tag

nyilván annyi a negatív visszajelzés, hogy nem adják ki a 4.4-et
nekem a 4.2-vel semmi bajom nem volt, csak lassú volt a gép, a hivatalos bétával szárnyal, egyedül a wifit kapcsolja le minden alvásnál

(#845) ebegab92 válasza h_and (#844) üzenetére


ebegab92
senior tag

A Chuwi V88-asra írt 4.4.2-vel nem olvastam, hogy különösebb gondok lettek volna. Ez a tablet meg csak bekapcsolva és kikapcsolva van, alkalomszerűen használja édesapám. Kissé lelombozó, hogy már nem foglalkoznak az eszköz frissítésével :U

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#846) Petike6


Petike6
tag

Hali.
Egy kis segítségre lenne szükségem.

2 külön gépen is próbáltam már a rockchip batch tool-t,de sehogy sem látja,hogy csatlakoztattam a tabletet.
De viszont a windows meg felismeri simán,mint adattárolót.

Tudnátok ebben segíteni? Köszi :R :R :R :R

(#847) h_and válasza Petike6 (#846) üzenetére


h_and
tag

az alcor oldalán van részletes leírás a mikéntről

(#848) yodee_


yodee_
őstag

Nemrég megkaptam a supporttól a béta kitkat-et. Normális dolog az hogy néha gondol egyet és lecsatolja a 16 giga belső tárhelyet? Van rá valami megoldás?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#849) Schanyee válasza yodee_ (#848) üzenetére


Schanyee
senior tag

A chuwi féle kitkat nem csinált nekem ilyent még egyszer sem, és már úgy június óta tuti fent van.

(#850) kurtuzov válasza Schanyee (#849) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Röhej ez az Alcor. Most komolyan: döntsék már el, lesz e support, vagy nem?
Én is megelégedve használom az OMA féle ROM-ot a 813IX-en. Nem tudom milyen plusz feladatok vannak az Alcor esetében, de ha nincs rá kapacitásuk , akkor inkább mondják rögtön azt, hogy nem lesz frissítés. Nemsokára jelentik be az L droidot...

Amellett, hogy nekem hardveresen semmi problémám nem volt, pláne azóta mióta alternatív ROM van felhasználói bajaim sem nagyon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.