Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) butax42 válasza C0R0 (#918) üzenetére


butax42
csendes tag

Sziasztok,

sikerült valakinek kideríteni, hogy a 813IS -t milyen loaderrel kell telepyteni.
(A kernel bob-desktop #392)

előre is kösz

[ Szerkesztve ]

(#952) ducsidu


ducsidu
senior tag

Ha már a modding a téma, nem tudja valaki, hogy hogyan lehetne (már ha lehet) ezt a romot felvarázsolni a tabra?

(#953) zschni


zschni
csendes tag

Üdv!
Adott egy ilyen tablet, szó szerint elolvastam mind a 920 hozzászólást, mielőtt feltettem a chuwi V88 romját a gépre, mert hát a jelly bean igencsak rossz volt a wifi miatt. Ez augusztus végén volt, minden rendben ment a mai napig.
Ma bekapcsoltam a gépet, és arra jöttem rá, hogy ha aktív a wifi és felcsatlakozik az itthoni hálózatra (mint eddig is) újraindul. Ez alatt azt kell érteni, hogy beadja a chuwis kék színű mozgó csíkokat, beadja a chuwi logóját, meg hogy chuwi-com, és utána lehet dolgozni rajta... 15-20 másodpercig, mert akkor megint ugyanezt csinálja. Tegnap csak (mint máskor is) alvó módba tettem és ma délután kapcsoltam csak be megint, és ez fogadott.
Sikerült egy eset-es vírusellenőrzést futtatnom (másodjára már lefutott), de ugyanezt csinálja, és állítólag nincs kártevő. Ha inakítv a wifi, akkor nem indul újra... érdekes...
Mit lehet ilyenkor tenni? Nem csak e-book olvasóként szeretném használni, gari még van rajta, de akkor tegyem vissza az alcoros honlapon levő cuccot? Ez utóbbit csak utolsó lehetőségként szeretném használni.

(#954) ducsidu válasza zschni (#953) üzenetére


ducsidu
senior tag

Az Alcoros KitKat nem jó? Hivatalos JB-nél jobb, és stabil is.

(#955) zschni válasza ducsidu (#954) üzenetére


zschni
csendes tag

Ezt már leszedtem, de nem mertem feltenni, mert az van odaírva a kicsomagolt file-nál, hogy Q813IS, és van olyan tablet is alcor honlapján, hogy Q813IS. Rá lehet akkor pakolni? Vagy egyeztessem le a hardvert, hogy egyezik-e?
Ha pedig fel akarom tenni, akkor a zipben levő leírás megfelelő? Mert a chuwi ROMhoz nem használtam semmilyen andriod toolt, csak a batchtoollal a honlapon fent levő használati utasítás alapján rátettem, és már ment is.
Az a durva, hogy eddig nem volt semmi probléma vele, most meg egyik napról másikra ez van, nem értem... Mikor más meg probléma nélkül használja a chuwival.

(#956) ducsidu válasza zschni (#955) üzenetére


ducsidu
senior tag

Bocs, ez tényleg Q813IS-hez van, nem figyeltem.
Nekem megvan Q813I-re a 4.4, ma/holnap fel tudnám tölteni valahova. Én is a honlapon lévő utasításokat követtem, jó lesz a batchtool.

(#957) zschni válasza ducsidu (#956) üzenetére


zschni
csendes tag

Holnapi nap nagyon jó lenne, és nagyon megköszönöm! :)

(#958) ducsidu válasza zschni (#957) üzenetére


ducsidu
senior tag

Már kész, innen töltheted.

Amikor küldte az Alcor ezt mellékelték mellé:

A frissítés módja megegyezik a korábban megszokottal, az alábbi fontos különbségekkel:
- Az RKBatchTools alkalmazásban a frissítést mindenképpen a “Restore” gomb megnyomásával végezze el
- A visszafrissítés Android 4.2-re két lépésben történik:
1.) Az AndroidTool használata (a mellékelt útmutató szerint) – az AndroidTool alkalmazást ill. az útmutatót innen töltheti le: http://we.tl/jtkTYftbFY <- ez a link már halott
2.) A 4.2-es Android ROM visszatöltése az RKBatchTools-szal, az “Upgrade” gombot használva
- Ha a 4.2-es Android visszatöltése utáni első bootoláskor a készülék hosszabb ideig áll a fehér Alcoros nyitóképernyőnél, akkor távolítsa el az USB kábelt, tartsa benyomva a bekapcsoló gombot amíg a készülék ki nem kapcsol, majd csatlakoztassa a hálózati töltőt vagy az USB kábelt a készülékhez. Ezt követően a készülék bootolása folytatódik.
- A készülék első indulása hosszabb ideig is eltarthat.

A jelenlegi firmware-ben az alábbi ismert hibáról tudunk: Skype alatt az előlapi kamera képe fejjel lefelé lesz látható a fogadó félnél videotelefonáláskor, ha a
készüléket állítva tartjuk. Fektetett módban a küldött kép normális lesz.

(#959) zschni válasza ducsidu (#958) üzenetére


zschni
csendes tag

Feltettem, a régi chuwisat és működött rendesen, de mivel segítettél nekem, feltettem az alcorosat is, és úgy döntöttem, hogy azt hagyom rajta. (Ha valami garis gond adódik, akkor legalább az legyen, meg nem kell nekem ez az Anzhi program, eltávolítani nem lehet, csak idegesít plusz rootolás nálam kizárva)
Egyelőre úgy tűnik, hogy jól működik, komoly problémát nem vettem észre, a wifi is kb ugyanolyan jó, mint a chuwi esetében.
Nagyon köszönöm a segítséged!

(#960) ducsidu válasza zschni (#959) üzenetére


ducsidu
senior tag

Nincs mit, remélem problémamentes marad. :)

[ Szerkesztve ]

(#961) bigrob


bigrob
őstag

5.x lollipop verzió nem jött ki még sehol? Nézegettem xda-n de én hülye vagyok ehhez :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#962) bigrob válasza bigrob (#961) üzenetére


bigrob
őstag

chuwi v88 topicban kibeszéltük

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#963) Exian


Exian
őstag

Sziasztok!

USB nélkül nem tudok ROM-ot cserélni, jól sejtem?

Sajnos eltörött az USB csatlakozó a gépben, de nagyon kellene ROM-ot cserélnem, mert a gyári 4.2.2 rendszer nagyon vacakul működik nekem.

Nemrégóta használom ezt a tabletet, törött érintőpanellel kaptam, azt kicseréltem, most működik jól, de nagyon nagyon akadozik az egész rendszer.

Sokszor vannak megmagyarázhatatlan lassulások, alkalmazás bezáródások. Főleg a böngészők mennek nagyon vacakul.

Hogyan tudnék javítani rajta? Maga a hardver szerintem gyors, sokkal gördülékenyebben is tudna ez működni, de mintha nagyon nem lenne jól optimalizálva ez a gyári rendszer.

Jól sejtem?

Nekem Q813IS típusom van, most látom, hogy van hozzá KitKat?! Akkor ha kicserélem az USB portot, elvileg fel tudom rakni? Az nagyszerű lenne, hátha jobb, mint ez a gyári akadozós rendszer... vagy csak az én tabletem hibás?

[ Szerkesztve ]

(#964) Exian válasza Exian (#963) üzenetére


Exian
őstag

Hopp, most nézem, hogy JÓ az USB port :)

Csak annyi, hogy leszedett hátlappal jó csak, mert hátlappal nem tudom benyomni eléggé a csatlakozót.

Hát, akkor megpróbálom a ROM cserét...

Kérdés: ami az Alcor oldalán van Gyári Q813IS firmware, az 4.2.2-es, vagy már a KitKat?

Vagy melyik ROM-ot ajánljátok, ami KitKat és stabil ezen a tableten?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#965) Traianus válasza Exian (#964) üzenetére


Traianus
tag

Kb. 5 poszttal fentebb linkeltek egyet, szerintem tegyél azzal egy próbát.

(#966) Exian válasza Traianus (#965) üzenetére


Exian
őstag

Jah közben már letöltöttem, köszi.

Most töltöm a tabletet, ha kész, megpróbálom, remélem egyrészt, hogy sikerül az upgrade, meg azt is, hogy jobb és stabilabb lesz.

(#967) Exian


Exian
őstag

Na most az a bajom akár az RKBatchtoolban, akár az Android Toolban, hogy ha a Switch-re nyomok, akkor "lelövi" a tabletet és persze nem is vált zöldre a gombja.

Mi lehet a gond?

Szóval egy pillanat alatt pákk, leáll a tablet és kész :(

[ Szerkesztve ]

(#968) Exian válasza Exian (#967) üzenetére


Exian
őstag

Na azt hiszem frankón elszúrtam a tabletet :)

Valahogy csak zöldre váltott, aztán elkezdődött a folyamat, de szerintem rossz gomba nyomtam eleve véletlenül (Restore-ra, nem Upgrade-ra), az valahol megállt Fail-lal.

Aztán most nem tudom bekapcsolni a tabletet, semmi sem jelenik meg, már az Alcor logó sem.

Viszont ha rádugom gépre, akkor megjelenik PC-n, mint "Rockusb device". Tehát érzékeli.

Menthető még? Ha igen, mit kell tennem?

Kérem, aki tud, segítsen!

[ Szerkesztve ]

(#969) Exian válasza Exian (#968) üzenetére


Exian
őstag

Most azt csinálja, hogy PC-re való csatlakoztatáskor bekapcsol a tablet valami Recovery sytem-be, ott elkezdi formázni a /data -t, aztán a /cache-t, de annál kifagy, azt csinálja már nagyon régóta.

Még egyszer kérdezem: meglehet innen még menteni, ebből az állapotból? Ha igen, milyen program kell hozzá?

(#970) Exian válasza Exian (#969) üzenetére


Exian
őstag

Nem hiszem el, tudjátok, mi volt a gond?

HIBÁS VOLT az USB kábel, amivel próbálkoztam... álmomban sem gondoltam volna, hiszen csatlakoztatáskor azonnal felismerte a készüléket, elindult a frissítés, de mindig megakadt, mindig más pontnál... már kezdtem eltemetni a tabletet, de valami megmagyarázhatatlan oknál fogva gondoltam egyet és előszedtem egy másik USB kábelt és ezzel simán felment a ROM.

Azt még nem tudom, hogy a rendszer működni fog e, most csinált mindenféle formázást valami Recovery system-ben, most meg újraindulgat, de már legalább feléledt ilyen szinten :)

Hihetetlen, hogy a kábel miatt nem ment...

(#971) Exian válasza Exian (#970) üzenetére


Exian
őstag

Elnézést, hogy ENNYIRE teleszemeteltem a topikot (bár nagy nyüzsgés nincs, talán nem zavart senkit :D), utoljára írok ez ügyben:

SIKERÜLT, működik a tablet! :))

Először 4.2.2-es gyári rendszert raktam fel, az is elindult szépen, most nyeltem egy nagyot (merjem-e, nem merjem-e) és felraktam az Alcor féle béta 4.4.2-est, az is szépen elindult.

Egyelőre hagyom ezt, mert nekem a 4.2.2 nagyon nagyon problémás volt.

(#972) Exian válasza Exian (#971) üzenetére


Exian
őstag

Még is csak írok még :)

Huh, most úgy süvít a tabletem, hogy nem tudom követni :D Eszméletlen, hogy mennyivel jobb és gyorsabb és főleg stabilabb lett a 4.4-es ROM-mal.

Nem tudom mi volt az enyémmel gyárilag, de eszméletlenül fagyós, újraindulós volt és lassú is. Sokszor egy-egy alkalmazás indítás akár 3-4!!! percig is eltartott.

Most meg mint a villám, telepítgetek a Play áruházban, nem győzöm nyomkodni, olyan gyorsan dobja fel a dolgokat, eddig nagyon csigatempóban ment az áruház is, és az is sokszor kifagyott.

Tegnap ugyan volt pár szívritmus-zavaros órám, amikor úgy tűnt, hogy teljesen kakukk lett a készülék, de most kezdek megnyugodni :)

Nekem mondjuk mindenhogy megérte ez a tablet, törött érintőpanellel (üveglap) kaptam ingyen kollégámtól, de 0 perces volt, első kézbevételkor LEDOBTÁK pofára (üvegre) :D

Kicseréltem (2800 Ft volt az panel), azóta használható volt, csak nagyon fagyós volt...

[ Szerkesztve ]

(#973) dugynok válasza Exian (#972) üzenetére


dugynok
senior tag

Üdv,

Kira, hogy sikerült :)

Kipróbálnád nekem, hogy a gyári böngésző nálad megjegyzi-e a jelszavakat?

(#974) Exian válasza dugynok (#973) üzenetére


Exian
őstag

Ja ja én is nagyon örülök neki. Hihetetlen, hogy egy hibás kábel micsoda kalamajkát tud produkálni...

Oké, megnézem, bár nem használom a gyári böngészőt, nekem a Chrome jó, mivel abba van szinkronizálva mindenem (jelszavak, könyvjelzők, stb).

Na megnéztem, hát nekem fel sem ajánlott mentési lehetőséget pl. PH-ra való bejelentkezéskor. Viszont indításkor megkérdezte, hogy engedélyezem e a Google fiók jelszókezelőt, de azt kinyomtam, mert ugye ha engedélyeztem volna, akkor minden mentett jelszavam elvileg működött volna.

(#975) dugynok válasza Exian (#974) üzenetére


dugynok
senior tag

A chrome-mal nekem az a bajm, hogy az unicredit netbankját nem kezeli a flash hiánya miatt...

(#976) Exian válasza dugynok (#975) üzenetére


Exian
őstag

És ha bekapcsolod a Google fiók-ot a gyári böngészőben, úgy sem dobja fel a mentett jelszavaidat az oldalaknál?

Mert nekem rögtön azt kérdezte, hogy akarom e a Google fiók szinkront.

[ Szerkesztve ]

(#977) dugynok válasza Exian (#976) üzenetére


dugynok
senior tag

Nem hinném, hogy a szinkronnal lenne a gond, mert a böngészőnek kéne megjegyezni és nem a google fióknak. De majd kipróbálom

(#978) Exian válasza dugynok (#977) üzenetére


Exian
őstag

Neked amúgy milyen volt a korábbi (4.2.2) rendszerrel a masina? Csak nekem volt annyira nagyon fagyós, újraindulós, meg lassú?

De úgy egyébként nem volt lassú akkor sem, ha már elindult bármelyik játék, akkor az már szépen gyorsan ment. Csak valahogy az egész rendszer nagyon döcögős volt, most ahhoz képest fényévekkel jobb. Nem hittem volna.

De szerintem az enyém extrém módon problémás volt, szinte nem lehetett egy weboldalt végig scrollozni, mert tuti, hogy többször lefagyott közben van újraindult az egész.

Csak érdekelne, hogy általában milyen volt másoknál a gyári rendszer.

Egyébként Lollipop várható rá?

(#979) dugynok


dugynok
senior tag

Szar, lassú, a böngésző dettó... Szerintem mindenkinek ilyen.

(#980) Exian válasza dugynok (#979) üzenetére


Exian
őstag

Oké, köszi, ez azért részben megnyugtat :) Remélem a 4.4-el tényleg jobb lesz (eddig vitathatatlan), csak jó lenne, ha esetleg lenne rá majd még újabb rendszer is, szerintem a hardver elbírná, a 2GB ram is elég kell, hogy legyen.

(#981) Traianus válasza Exian (#980) üzenetére


Traianus
tag

Hivatalos lollipop nincs, de a chuwi v88-ra megcsinálták és azt elvileg (én nem értek ehhez) fel lehet rakni erre is, mivel ez csak egy átcímkézett változata annak.

(#982) Exian válasza Traianus (#981) üzenetére


Exian
őstag

Köszi, egyelőre nem foglalkozok vele én sem, most nagyon jó a KitKat-tel a tablet.

Néhány órája nyúzom, semmiféle "az alkalmazás nem válaszol", meg újraindulás meg egyebek nincsenek, úgyhogy nekem jó lesz így is.

Nagyon jó, hogy végre bátran webezhetek, nem kell a random alkalnazás bezárásoktól meg újraindulásoktól rettegnem.

Más: nem olvastam túl sokat vissza, BT-s GPS-t próbált már valaki? Esetleg konkrét típus ajánlat?

(#983) rbertkrl


rbertkrl
aktív tag

Sziasztok!!

Kisebb testvérnek van egy Q813IS-e és betörte a panelt. A tablet nem érzékel, de képet ad. Nincs valakinek valami ötlete, hogy szervízben hol tudnám megjavíttatni? Akár Pesten. Előre is köszönöm! :)

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#984) dugynok válasza rbertkrl (#983) üzenetére


dugynok
senior tag

Van hivatalos szervíz, Mester utca Pesten. Bár biztos használt tablet árába cserélik, lehet jobban jársz, ha olyat veszel. Vagy rendelsz Kínából és kicseréled magadnak.

(#985) rbertkrl válasza dugynok (#984) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Weboldaluk van?

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#986) Exian válasza rbertkrl (#985) üzenetére


Exian
őstag

Én magam cseréltem ki. Megcsinálom Neked, ha valahogy eljut hozzám a tablet. Olcsón megúszod. Szervizt felejtsd el, ahogy írták előttem, egy új tablet árába kerülne kb. a hivatalos javíttatás.

Ha érdekel, írj privátot és megbeszéljük.

[ Szerkesztve ]

(#987) coll válasza rbertkrl (#983) üzenetére


coll
csendes tag

Szia!

Nekem van érintőpanelem hozzá, meg is tudom csinálni,keress privátban megoldjuk olcsóbban mint a szerviz.

(#988) bach66


bach66
tag

Ha még valaki aktív, tudna véleményt mondani, hogy Q813IS-t érdemes még venni?
37 ezerért láttam egyik hazai webáruházban, 4.2 androiddal.
Nekem Chuwi 88S-em van, az új tablet lányomnak kéne, aki szintén szeretne 4:3 oldalarányú, 7,85 inches tabletet magának. És ha jól tudom, az Alcor Zest Q813IS t.képpen egy Chuwi V88 (2GB).

Vagy tudnátok hasonló nagyságú, oldalarányú tabletet javasolni 30e környékén?

Köszönöm!

(#989) Schanyee válasza bach66 (#988) üzenetére


Schanyee
senior tag

én bő 2 éve vettem annyiért, biztos kapsz olcsóbban hasonló újabbat vagy akár jobbat is.

(#990) bach66 válasza Schanyee (#989) üzenetére


bach66
tag

Kösz a választ, de az az igazság, hogy ebben a "formátumban" nem nagyon találok mást 30e körül... 2GB RAM-mal...

(#991) Schanyee válasza bach66 (#990) üzenetére


Schanyee
senior tag

az igaz, még karácsony előtt néztem és a 8col 4:3 képarányú tabletek nagyon kihaltak sajnos :(

(#992) zschni válasza ducsidu (#960) üzenetére


zschni
csendes tag

Igen, problémamentes maradt, azóta is működik rendesen :)

(#993) Exian


Exian
őstag

Gyerekeim kezébe került a tablet. Beállítottak véletlenül valami jelszót, amit bekapcsoláskor kér.

Hogyan tudok hard resetet csinálni, anélkül, hogy be tudnék lépni a rendszerbe?

Köszi!

(#994) creation


creation
senior tag

Sziasztok,

Van egy betort kijelzos tablagepem ebbol a tipusbol. Kerdesem az lenne, hogy tudtok e beszerzesi forrast digitizer es kijelzohoz? A cseret meg tudom csinalni, de sem ebay sem ali nem adott megfelelo talalatot. Esetleg tudtok alternativat? Mit cimkezett at az alcor?

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#995) dugynok válasza creation (#994) üzenetére


dugynok
senior tag

Nemide

[ Szerkesztve ]

(#996) Exian válasza creation (#994) üzenetére


Exian
őstag

Ne Alcorhoz keresd.

Hanem Chuwi V88-hoz és akkor "millió" találatot fogsz kapni. Én is, meg már többen itt így rendeltük, hogy a Chuwi V88-hoz való üveget és/vagy kijelzőt, ugyanis tök ugyanaz a készülék, mint az Alcor 813. Tehát a kérdésedre a válasz: ez a tablet a Chuwi V88 átcímkézett változata, nekem az alaplapján rajta is van, hogy V88 panel.

Tehát én is így rendeltem és tudtam cserélni a törött érintőüveget.

Tuti, hogy sérült a kijelző is? Szétszedted már? Nekem csak az érintőpanel törött, a kijelző sértetlen volt.

[ Szerkesztve ]

(#997) nahrok válasza creation (#994) üzenetére


nahrok
csendes tag

Itt próbáld!
A chuwi cég cimkézte az alcort.

http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=200004396&initiative_id=AS_20160819025304&SearchText=chuwi+v88
Késtem egy percet, előttem leírták a lényeget.

[ Szerkesztve ]

(#998) Exian válasza nahrok (#997) üzenetére


Exian
őstag

"A chuwi cég cimkézte az alcort."

Nem éppen fordítva? :) Hogy az Alcor cég címkézte a Chuwi termékét? :)

(#999) creation válasza Exian (#996) üzenetére


creation
senior tag

Nem kellett szetszedni, meg van folyva.

Koszonom a segitseget. Mar rendelem is.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#1000) Exian válasza creation (#999) üzenetére


Exian
őstag

Ja, értem.

Mondjuk nekem is úgy tűnt, hogy sérült-megfolyt a kijelző, de szétszedéskor derült ki, hogy nem, csak folyadék (vagy pára által víz) került az érintő üveg és az LCD közé. Szétszedtem, még akkor is úgy tűnt, hogy berepedt az LCD panel is, de megpucoltam és kiderült, hogy a kijelző sértetlen, csak ahol volt a repedés, hogy megfolyt a trutyi rajta.

De valószínűleg te nem voltál ilyen szerencsés.

Sajnos a kijelző jóval drágább, mint az érintőpanel.

Viszont remélem Te jobban jársz majd az érintőpanellel. Nekem csak néhány hónapot bírt. Működik most is, de a jobb szélén úgy 1cm-es sávban nem érzékel már.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.