Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) bLaCkDoGoNe válasza Ricsi200 (#292) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Az USB hibakeresés ki van kapcsolva?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#302) Ricsi200 válasza bLaCkDoGoNe (#301) üzenetére


Ricsi200
tag

Igen, ki van kapcsolva. És most 32 bites xp alól próbálom. Ugyanaz, a gép látja, de a progi nem.. Nem értem.

(#303) csiki_92


csiki_92
aktív tag

Üdv!
Nekem olyan problémám lenne a szoftverfrissítéssel, hogy eljutok addíg, hogy felismeri a program is és a gép is de amikor rányomok hogy switch eltűnik, nem lesz zöld, utánan követem azt amit a leírtakban találtam(eszközkezelő) de nicnsen oylan Unknown Device mint amilyen a képen, egy teljesen másik van, ami a portra írja hogy ismeretlen eszköz(Ismeretlen USB eszköz: sikertelen eszközleíró kérés), de ott nem tudom frissíteni a leírtak alapján a drivert.
Valaki tud segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#304) gusthy válasza dudi6 (#300) üzenetére


gusthy
veterán

Nekem azzal ment fel.
Először nekem se volt rendben a driver,aztán ezt használtam:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#305) csiki_92 válasza csiki_92 (#303) üzenetére


csiki_92
aktív tag

A probléma megoldódott. Egy másik számítógépen ahol a windows 7 van nem pedíg 8.1 ott sikerült a telepítés, semmi probléma nem volt, a driver megfelelően települt fel.
Most viszont az lenne a kérdésem, hogy az új szoftver alapjáraton a fájlrendszernek fenntartott 2 Gb ra pakolja a programokat, nem pedíg a nand flash re(12gb ) . nem rég amikor próbáltam, nem is tudtam nand flash re írni. Esetleg más is találkozott ezzel a problémával?

(#306) csiki_92


csiki_92
aktív tag

Amikor t torrentet elindítom, és mentenék egy filmet, akkor kiírja, kis várajozás után, hogy permission denied. Így nem tudok beleírni. Valami ötlet?

(#307) hzozoo


hzozoo
csendes tag

Feltettem a frissítést, de most kettévágta a NAND FLASH-t.. más is járt így, vagy csak azért van ez, mert egy oma multiwindow rom volt nekem felrakva előtte?

Zozo

(#308) pillerke


pillerke
újonc

Sziasztok,
annyit olvasgattam ezt a fórumot mielőtt megvettem, hogy fel voltam arra készülve, hogy én is hibás készüléket kapok. Ma vettem az e-digitalban, hazarohantam vele, hogy leteszteljem, minden rendben, de sajnos ha kihúzom a töltőt kampec. Gondolom az lehet a baja, amit már más is írt, jelesen, hogy nincsen benne aksi : :( Nem teljesen értem, miért nem mennek át ezek a készülékek legalább egy minimális minőségellenőrzésen :F ... Nővéremnek is ilyen van, az ő első készüléke is hibás volt (az úgy ahogy volt nem töltött, így be sem kapcsolt). Bosszantó ez, holnap viszem is vissza, remélem az már hibátlan példány lesz :W

(#309) csiki_92 válasza hzozoo (#307) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Igen velem is ez történt

(#310) upsyka válasza hzozoo (#307) üzenetére


upsyka
aktív tag

nem lehet,hogy a több felhasználó miatt van?nem lehet kikapcsolni azt a funkciót?

gusthy:

az általad linkelt romnál is szét van darabolva a nand?

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#311) csiki_92 válasza upsyka (#310) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Nekem is ketté van vágva, pedíg csak egy felhasználó van. Nem tudok semmit sem kikapcsolni a felhasználóknál.

(#312) gusthy válasza upsyka (#310) üzenetére


gusthy
veterán

Nincs, és az Alcor ROM se darabolta fel, ugyanúgy van, mint eddig. 2 GB belső tárhely, 12GB NAND flash, a többi a ROM.

(#313) csiki_92 válasza gusthy (#312) üzenetére


csiki_92
aktív tag

De akkor mért nem tudok írni a NAND FLASH re? Eddíg az alkalmazások is oda települtek, ki lehetett választani a beállítások->tárhely menüpont alatt. Most nem lehet

(#314) upsyka


upsyka
aktív tag

csatlakozom,frissítést követően total commanderben/sajátgépben látja a tabletet,látja a 12 GB helyet,viszont a mappákat nem,csak egy lost.dir mappát,amit viszont tableten nem látok és a tc-vel másolt file-okat sem a tableten,viszont tc-be meg látni....
így másolni sem tudok pl. játékokat meg semmit rá....

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#315) upsyka


upsyka
aktív tag

úgy látom az oldalukon más is ki van akadva a frissítési hibán :W

megy fel gusthy által linkelt rom,remélem azzal nincs gubanc...

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#316) gusthy válasza upsyka (#315) üzenetére


gusthy
veterán

Esetleg ha megformázzátok a Nand tárhelyet?
Nekem működik az írás is, igaz, nem a gyári ROM volt fent.
Az, amit linkeltem, nem tudja a fiókokat..

[ Szerkesztve ]

(#317) csiki_92 válasza gusthy (#316) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Formázás után sem működik, pedíg már kétszer is próbáltam. ROM újratelepítés sem oldotta meg.

[ Szerkesztve ]

(#318) upsyka válasza csiki_92 (#317) üzenetére


upsyka
aktív tag

nálam se...
nincs valakinek meg a régi gyári rom,hogy vissza lehessen azt tenni?

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#319) csiki_92 válasza upsyka (#318) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Én most próbálom meg a Chuwi v88 as ROMOT. ha sikerül, akkor jelzek majd hogy jó-e nálam.

(#320) upsyka válasza csiki_92 (#319) üzenetére


upsyka
aktív tag

próbáltam azt is,annál jó volt a tárhely,viszont volt 1-2 dolog,ami nem tetszett..pl. play-ről volt olyan,amire azt mondta,hogy nem kompatibilis közben meg már volt al alcoros romon...nah megne lepődj meg,bekapcsolás után kínai lesz minden :)

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#321) csiki_92 válasza upsyka (#320) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Volt már dolgom kínai tabokkal. :D simán ment minden a tárhely kezelése tökéletes. Addíg akkor marad ez a rom amíg alcorék nem csinálnak valamit. Le tudnád írni, hogy mit nem támogatott ez a ROM? Köszönöm.

(#322) upsyka


upsyka
aktív tag

aki még nem frissített esetleg nem tudná lementeni a régi alcor romot?

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#323) ebegab92


ebegab92
senior tag

Én még nem frissítettem, de ahogy olvasom a kommenteket még jó ideig nem is kell, hacsak nem akarom használhatatlanná tenni apámnak (karácsonyi ajándékba lesz neki) :U Gyári ROM-ot lementeném, csak már el lett csomagolva a cucc + nem tudom, hogy gyári ROM-ot, gyári Recoveryvel hogy mentsem le :DDD

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#324) upsyka válasza ebegab92 (#323) üzenetére


upsyka
aktív tag

ááá ezért ne csomagold ki!
szerintem a frissítő szoftal le lehet menteni a romot,legalábbis van egy save gomb is...

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#325) gusthy válasza upsyka (#324) üzenetére


gusthy
veterán

Ez azért különös, mert százféle gyári, custom, klón stb. ROM volt már az enyémen, és soha egyik se csinált ilyen hibákat.

(#326) upsyka válasza gusthy (#325) üzenetére


upsyka
aktív tag

hát igen,ilyennel én sem találkpztam sehol...a tableten sem lehet áthelyezni az appokat...gépre kötve meg csak a lost.dir mappát látni,viszont az üres helyet rendesen mutatja.a rámásolt fileokat a tableten nem látni...

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#327) J.varga7 válasza gusthy (#325) üzenetére


J.varga7
tag

Kedves gusthy, azt írtad elég sok ROM volt már a kis ALCOR gépeden, meg tudnád írni (esetleg belinkelni) hogy tapasztalatod szerint melyik volt a legjob/leggyorsabb ROM?

Most a Chewi-s van fent amit nemrég linkeltél, hál' istennek nem tettem fel az ALCOR "friss" verzióját.

Köszönöm előre is, :R
Jenő

Don't waste your time, or Time will waste you

(#328) #35723520


#35723520
törölt tag

Én frissítettem a romot (813IX-m van ) és határozottan jobb lett! Különösen a hangerőn lepődtem meg, hogy mennyire hangos lett a gép! A wifivel meg soha sem volt gond! (de ezt már korábban is írtam...)
Gondolom, akinek problémái vannak, azok a 813I-t használják?

(#329) gusthy válasza J.varga7 (#327) üzenetére


gusthy
veterán

A chuwi legujabb valtozat, es a mostani Alcor (most is az van fenn).
Ezen kivul az oma fele cyanogen tetszett nagyon, de az oma romok tovabb rontanak a wifin (mondjuk nem sokat)

(#330) user112 válasza #35723520 (#328) üzenetére


user112
senior tag

Az Alcor honlapján lévőt tetted fel a gyárira? A wifi változott?

(#331) J.varga7 válasza gusthy (#329) üzenetére


J.varga7
tag

Kedves gusthy, köszönöm a választ, marad a chuwi ROM.

Gondoltam én is leírom a tapasztalatomat róla, hátha másoknak is segítek dönteni.
- Először is senki ne íjedjen meg, az első indulás nekem 10-15 percet vett igénybe!
- A Kínai nyelv magyarra állítása után teljesen használható, és működik benne a több ablakos mód.
- A WiFi vevő erőssége észrevehetően javul, és szerintem a Tablet hangja is jobb, élesebb lett.
- A Tárhely itt is 1GB/12GB-ra van felosztva, de lehet másolgatni az Appokat a 12-es háttértárra ez pipa.
- Bizonyos appok a Play-ről valamiért nem hajlandóak települni, olyanokra gondolok amiket az ALCOR ROM-on viszont használtam. Néhány játék esetében ez zavaró, dehát mindig akadnak alternatívák a Play-en :)

- Ami viszont igencsak meglepett, és nagyon pozitív dolog:
Az ALCOR ROM 1,5 nap alatt lemerítette az akksiját a tabletnek, egyetlen éjszaka alatt képes volt akár 50%-ot merülni, pedig csak azokat a szoftvereket használtam amiket a telómon is.
Ezzel a ROM-mal viszont este 8-kor lehúztam a töltőről, és mikor ma reggel felkeltem, a kis gép még mindíg azt jelezte ki, hogy Teljesen fel van töltve. Ez egy nagyon nagy pozitívum a chuwi ROM javára :C
- Ja, USB-ről így sem tölt, de ez nem szoftverfüggő szvsz.
- A sebességről meg csak annyit, hogy egyértelműen gyorsabb az ALCOR ROM-nál, még a képernyő döntésére is gyorsabban reagál.

Összességében szerintem rakja mindenki aki tudja, sokat javít a kis gép használhatóságán.
Jótanács! Elhangzott már, de az ALCOR honlapján lévő 1.7-es RKBatchToolt használjátok mindenképp, ne azt amelyiket a csomagban találtok!

[ Szerkesztve ]

Don't waste your time, or Time will waste you

(#332) upsyka


upsyka
aktív tag

nah!!!!!

intéztem régi gyári romot,nemsokára elküldik az alcorosok az elérhetőségét,akinek fissítés után nem jó,tegye vissza :C
természetesen elöbb letesztelem és ha rendben van,közkinmcsé teszem

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#333) upsyka


upsyka
aktív tag

írtak az alcortól,nagyon sajnálják,átsiklottak a tesztelésnél a hibán..... :W

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#334) csiki_92 válasza upsyka (#332) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Köszönjük szépen az intézkedést. Sok embernek jól fog jönni a ROM. :)

(#335) upsyka válasza csiki_92 (#334) üzenetére


upsyka
aktív tag

ne nekem,inkább az alcor technikusoknak,hogy korrekten álltak a dologhoz és hamar intézkedtek :)
már le is került a rossz szoft az oldalukról,megkapjuk a régi jót és megígérték,hogyjavítják az újaz is :C

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#336) csiki_92 válasza upsyka (#335) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Elméleti alapon már ma meglesz új javított ROM. Nagyon örülnék neki. Fair módon reagáltak az Alcornál, hamár hibáztak, legalább kijavítják hamar. Ez tetszik. :)

(#337) #35723520 válasza user112 (#330) üzenetére


#35723520
törölt tag

Igen, azt. (A wifi mindig is jó volt)

(#338) upsyka válasza csiki_92 (#336) üzenetére


upsyka
aktív tag

remélem,hogy a régi romot is felteszik,nehogy megint valami ne működjön az újon...agyf@xt kapnék :W
nekem emailban legalábbis azt írták,hogy megkapom a régi gyárit is

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#339) upsyka válasza upsyka (#338) üzenetére


upsyka
aktív tag

kínából 3 óra alatt nem tudták még feltölteni a gyári romot...jó lassú netjük lehet egy informatikai cégnél 300 megát nem képesek ennyi idő alatt feltölteni...

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#340) upsyka


upsyka
aktív tag

visszavpnom az alcor supportról alcotott pozitív véleményt,fél 3-tól várom a régi gyári romot,azzal a kifigással élnek,hogy lassan jön kínából a feltöltés...ennyire hülyének akarnak minket nézni??egy 300 megás file több órán át nem jön át,persze....kiváncsi vagyok holapra meglesz-e,ha nem,kapnak egy kis nyilvánosságot meg fogyasztóvédőketennyi volt a türelem és szép hozzáállás

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#341) ebegab92 válasza upsyka (#340) üzenetére


ebegab92
senior tag

Biztos UPC van náluk is :DDD Meg előtte elsugározzák a cuccot az egyik Mars szondára is, meg vissza :))
De lehet, hogy szimplán hazament mindenki szentestére való készülődés miatt ;]
Kissé hasonló érzés, mint mikor Galaxy S Advance-hez vártam a 4.1-es T-Mobile-os ROM-ot...Már a fél világon volt, csak a T-s nem akart kijönni, így még idő előtt másikat kapott (előbb oroszt, aztán szerbet) :D

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#342) gusthy válasza ebegab92 (#341) üzenetére


gusthy
veterán

Azon gondolkodom, hogy nekem mitől nem halt meg a 12 gb partícióm?
Lehet, hogy azért, mert chuwi rom-ról frissítettem?

(#343) upsyka válasza ebegab92 (#341) üzenetére


upsyka
aktív tag

lehet,csak aki meg ajándéknak vette a készüléket,most adhat egy hibásan működő szart,mert átsiklottak a tesztelésen egy fő funkción...képzelem azt a nagy tesztelést és szakértelmet...
meg nehogymár nincs nekik egy gyári szoftjuk vagy egy készülék,amiről lementhetik....nevetséges egy banda...

gusthy:
az is megtörtént és ugyan úgy szar az egész...

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#344) upsyka válasza gusthy (#342) üzenetére


upsyka
aktív tag

chuwi romot lehet valahogy rootolni?

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#345) hzozoo


hzozoo
csendes tag

megjött a javított firmware!! töltöm és rakom:)

Zozo

(#346) upsyka válasza hzozoo (#345) üzenetére


upsyka
aktív tag

aztán nehogy meglepetés érjen...

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#347) gusthy válasza upsyka (#343) üzenetére


gusthy
veterán

Ha en ajandeknak veszek valamit, azt bontatlanul adom oda...

A rootolas a slashdoton le van irva, most igy telefonrol nem fogom tudni kikeresni.

(#348) upsyka válasza gusthy (#347) üzenetére


upsyka
aktív tag

megkeresem köszi :)

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#349) gusthy válasza upsyka (#348) üzenetére


gusthy
veterán

Izé.
Slatedroid, nem slashdot, bocs.

(#350) gusthy


gusthy
veterán

na, megy fel az új ROM.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.