Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Andris837


Andris837
senior tag

Ma szeretném beszerezni ezt a tabletet, de előtte szeretném kikérni a véleményeket róla. Persze végig is olvashatnám a topicot, de jobb lenne ha valaki összefoglalná a pozitívumokat/negatívumokat...
köszönöm!

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#602) Andris837 válasza Andris837 (#601) üzenetére


Andris837
senior tag

Közben azért utánaolvastam és úgy döntöttem, hogy egy próbát mindenképp megér a tábla. Ebben az árkategóriában valljuk be, minden táblának vannak hibái, betegségei. Ha ezekkel - átlagfelhasználás mellett - együtt tud élni az ember akkor szerintem egy nagyon jó készüléket kap ezért az árért.
Ma be is megyek érte az edigital-ba. :K

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#603) Andris837


Andris837
senior tag

És már a tabletről. :) Tesztelés után jelentkezem. :K

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#604) gusthy válasza Ricsi200 (#600) üzenetére


gusthy
veterán

Nekem kb 4-5 dB-t javult, ami ha nem is eget verő, de a semminél több.

(#605) Andris837 válasza Andris837 (#603) üzenetére


Andris837
senior tag

Tesztelés megvolt, sajnos a boltban kötött ki a kicsike. Egy elég szép "világos csík" jelent meg a kijelzőn,illetve töltés alatt vibrált. Visszavittem, cseréltem egy Nexus 7-re. Sajnálom, mert jó kis tablet lenne, de ez van. :(

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#606) coll válasza gusthy (#604) üzenetére


coll
csendes tag

Hi!

Az én méréseim alapján a gép wi-fi problémáját sohasem a térerő gond okozza, mert full térerőnél sem volt adatátvitel. Akkor volt a legtöbb probléma ha N -s router volt, b és a g csak-csak müködőtt. Az új firmware-el
teljesen megszűntek ezek a problémák. A környezetemben nagyon sokan vettek karácsonyra a gyerekeknek
ilyen tabot , és sok wi-fi probléma volt, de miután upgradeltem megjavultak pontosan 11db gép.

(#607) SwiTe


SwiTe
újonc

Ezen a tableten futnak a HD
gamek? Például a Modern
Combat 4, vagy NFS Most
Wanted stb.?

(#608) Hopsz


Hopsz
tag

Ma kaptam egy ilyen tabletet. A wifi szintén nem megy, a play áruházba se tudott már belépni. Frissítettem a frimware-t de kb 10 perc a boot képernyő van. Ennek mennyi időnek kéne lennie? és mi a teendő ilyenkor ha nem megy tovább?

(#609) Hopsz válasza Hopsz (#608) üzenetére


Hopsz
tag

egész éjszakás semmit csinálás után és egy ki-be kapcsolás után, csak elindult végre.
de a wifi továbbra se lett jó nekem :O megy vissza a boltba, pedig tetszett nagyon, de wifi nélkül nem ér semmit.

(#610) P€P€


P€P€
csendes tag

Szoftverfrissítés meddig tart kb. Az Alcor szervízben ?, merthogy itthon nincs rá lehetőség, a másik valaki már próbálta a vezetéknélküli kijelzőt(wi-di,miracast) nekem kapcsolódott de se kép se hang 10mp múlva bontotta bár ez még sw frissítés előtti

(#611) edeleny


edeleny
őstag

Hasonló tabletem van
Megvettem,
tettem rá pár dolgot
A gyerekek megtörték
3 hét szerviz.

Most telepítenék rá egy játékot, ami 1,5 giga, és nem tudom neki megmondani, hogy ne a 2 gigás belső memóriára, hanem vagy a 4 gigás belső SD-re, de mégjobb ha a 16 gigás külső SD-re tenné!
Hol lehet ezt beállítani?

Az alkalmazásoknál sehol sincs olyan, hogy SD kártyára áthelyezés!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#612) ducsidu válasza edeleny (#611) üzenetére


ducsidu
senior tag

Melyik játék ez?
A "belső tárhelyre" csak a játék telepítője megy, aminek csak néhány MB-nak kellene lennie.
A többi része (obb) megy a "Nand Flash"-re, ha innen át szeretnéd helyezni a külső SD-re, akkor rootolni kell először, után pedig egy segédprogrammal megoldható (pl. [link] )

[ Szerkesztve ]

(#613) edeleny válasza ducsidu (#612) üzenetére


edeleny
őstag

Real Racing 3

Mondom, a legszebb, hogy ez már volt a gépemen!
Most semmit sem kérdez csak tenni akarja a belső memóriára.
Igazából az összes játéknál, amit letöltöttem , mutatkozik az, hogy nem tudom a 4 giga tárhelyre tenni!
A két giga 80%-ig van, a 4 giga meg 10%.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#614) edeleny válasza ducsidu (#612) üzenetére


edeleny
őstag

1 bájt sincs írva a belső SD-re, mint ha nem is lenne!
100% szabad

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#615) ducsidu válasza edeleny (#614) üzenetére


ducsidu
senior tag

Pedig ilyenkor a kisebb helyre menne a néhány MB-os apk, a többinek a nagyobb részen lenne a helye. Szerintem ha van frissítés frissítsd, ha nincs, akkor nyomjál egy "gyári adatok visszaállítását".Jobb ötletem nincs :(

(#616) edeleny válasza ducsidu (#615) üzenetére


edeleny
őstag

Frissítést nem talál.
Gyári adatoknál elvesznek a letöltött ap-ok?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#617) Cartman023 válasza edeleny (#616) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Igen, akkor ugrik minden utólag feltelepített app.

(#618) edeleny válasza Cartman023 (#617) üzenetére


edeleny
őstag

Köszönöm a segítséget.
Frimmware-t frissítettem. Úgy néz ki jó!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#619) PercyJackson


PercyJackson
újonc

Sziasztok!
Egy Alcor Zest q813ix-em van,és az a problémám adódott vele, hogy bekapcsolom, és ott megáll hogy "Alcor" felirat és semmi nemtörténik fél óra alatt sem.Mit tegyek?
Előre is köszi!

(#620) espista


espista
senior tag

Találkozott már valaki olyannal, hogy nem jön ki hang a fülhallgató kimeneten? Saját hangszórója OK, Bluetooth OK.

Romani ite domum!

(#621) csanadjatek


csanadjatek
tag

Sziasztok!
Egy Alcor Zest Q883H-m van, és azt szeretném kérdezni, szerintetek a tab "befogadja-e" a Q813IX-re való KK ROM-ot?
Elvileg kéne, mert a két tablet ua., csak az IX-ben IPS panel van, de nem hiszem, hogy ez befolyásolná a kompatibilitást. Szerintetek?

(#622) Spuri2000 válasza PercyJackson (#619) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Add el!

(#623) coll válasza csanadjatek (#621) üzenetére


coll
csendes tag

A 883H teljesen más mint 813I és a 813IX más alaplap más érintőpanel és más az LCD panel is benne.
Csak kinyírod más firmware-rel.

(#624) csanadjatek válasza coll (#623) üzenetére


csanadjatek
tag

Bár nem örülök neki, azért köszi a választ!
Azért raktam volna rá, mert a WIFI borzasztó gyenge. 5M-re a routertől már szakadozik. Erre nem tudsz(-tok) megoldást?

(#625) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Nem régen vásároltam egy Alcor Zest Q813I tabeletet. Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatosan, az egyik hogy most a legfrissebb update után érdemes e valamilyen nem gyári firmware-t rápakolni, vagy nagy változás nem tapasztalható? Gondolok itt pl. erősödik e a wifi vétel, akkumlátor üzemideje nől e stb. A hang mondjuk tényleg jobb lett a frissítés után,mert én még boltban egy tavaly őszi firmware verzióval kaptam és a hangja valahol a papundekli doboz és a szokol rádió között volt. Másik kérdésem hogy miként tudom rootolni a tabletet? Mert lenne egy-két programom amihez root jog kellene.

-Norbi-

(#626) Schanyee


Schanyee
senior tag

Sziasztok,
Nekem egy 2 magos Mediatek processzoros (1GB ram) tabletem van, 3 dolog zavar csak benne, ami mind megszokható, de nem örülök egyiknek sem. Az egyik ha telepítek (pl a frissítéseket) akkor a tablet használhatatlan. A másik hogy a wifi-t ki kell kapcsoljam ha nem használom a tabletet, különben nagyon meríti. A harmadik az előző 2 összevonva, ha bekapcsolom a kijelzőt, bekapcsol a wifi és elkezdi lefrissíteni a tabletet (a programokat nem azt tiltottam), csak az emaileket, facebookot, naptárt, ilyen elég alap dolgokat, na ez szintén percekre meg tudja fogni és nem is lehet addig használni. Olvastam ennek a tabletnek a tesztjét, ott nem írtak semmi ilyen hibát, míg egy hasonló processzoros, de csak 1 GB memóriás tabletnél megemlítették ezt a hibát. Nekem mondjuk nem is feltétlenül tűnik olyannak, hogy kevés a memória, hanem inkább lassú.

Ennél a tabletnél ez a lassul mennyire jelentkezik? Bekapcsolt wifi-vel (készenléti állapotban) mennyire merül? Néztem a wifi problémára van valami javítás. Van valakinek összehasonlítási alapja mással, hogy mennyire erős a wifi? A mostanival teljesen meg vagyok elégedve, az 1 emelettel a router alatt és kb 3 fal van közötte (saccra bő 10m a távolság) még bőven használható erősséget ad.

(#627) Schanyee válasza Schanyee (#626) üzenetére


Schanyee
senior tag

Lejárt a szerkesztés. Látom wifi-ben nem épp erős a tablet :( A többire azért kíváncsi lennék. Esetleg tud valaki ajánlani másik 8"-os 4:3 képarányú tabletet, hasonlóan erős procival és 2GB memóriával, bluetooth-al? A neves gyártók közül egyedül az iPad mini és a HP Slate 8 ami 4:3-as képarány ha jól láttam, amik nem épp olcsók (meg a HP messze nem hibamentes...) viszont olvasásra, netezésre ez fekszik nekem igazán.

Mondjuk ez az Alcor nekem tetszik, a mérete is ha jól vettem ki, egy kézben tartható, nagy akksi, usb otg (azt elég sokat használom), bluetooth is kellene egyre többször.

[ Szerkesztve ]

(#628) gusthy válasza Norby86 (#625) üzenetére


gusthy
veterán

A wifin sokat javítottak, az volt itt a gyenge láncszem.

(#629) Schanyee


Schanyee
senior tag

A sebesség kérdésemre nincs valakinek tapasztalata, milyen?

(#630) discrate


discrate
aktív tag

ezt a tabot néztem ki, de a sok meghibásodás miatt, amit olvastam, inkább lemondok róla.

helyette ezek közül mit ajánl, akinek van tapasztalata:
Asus MeMo Pad HD 7
Concorde tab Slim 7.85" 16GB
Lenovo IdeaTab A1000L
Prestigio-ból valamely típus?
egyéb?

nekem a megbízhatóság a fontos, az üzemidő, a jó WIFI vétel, minél hosszabb garancia, max 8 col. nem nagyon futtatnék rajta komoly játékokat, de nem ártana, ha 1 év múlva nem menne a kukába.
max ár: 45k

[ Szerkesztve ]

(#631) Cartman023 válasza Schanyee (#629) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Szerintem teljesen jó a sebessége, habár telepakolás után be tud lassulni.

(#632) gusthy válasza discrate (#630) üzenetére


gusthy
veterán

A Prestigio nagyon jó, robosztus, megbízható, viszont nehezeb, mit ez. Ha fontos az ultra slim ház, akkor ez jobb választás.
Ja, és abban a Prestigioban, ami a feleségemnek van (Quantum), csak 1GB RAM van, ami neki elég,de ha valamiért kell a 2, akkor is az Alcor játszik.

(#633) hzozoo


hzozoo
csendes tag

Visszakaptam a tabletem a szervízből, juhéé. Kicserélték végre a kijelzőt, még akksit is, bár nem tudom minek, erre most meg sípol a tablet ha be van kapcsolva a kijelző.. Nagyon magam, undorító sípolás. Valaki másnak ilyen hiba?

Zozo

(#634) South Velen


South Velen
addikt

Sziasztok! Ha valakit érint, Presigio 7.85 Diamondra elcserélheti velem az Alcorját. A Diamond nagyon összerakott, hihetetlen minőségi cucc, de sajnos nem tudom megszokni, hogy nehezebb. Pár napos, MM vásárlás. Ha valakit érint, privizzen. Ha nem idevaló hsz, töröltessétek nyugodtan.

(#635) Schanyee


Schanyee
senior tag

Helló,
Vettem végül egy ilyen tabletet. Azt nem tudja valaki, frissítésből elég a legújabbat felrakni, vagy sorban kell egymás után? Azt láttam az Alcor honlapján írják, hogy várhatóan ezen a héten kerül fel a 4.4, szóval azt már megvárom, nem akarom gyakran újratenni az egész tabletet. Eddig lekopogom hibátlan, remélem sokáig az is marad :)
Ami még nem tiszta, a frissítések között azt írják, hogy a decemberi frissítés hozta a Multi window-t, az enyémen meg elvileg októberi verzió van, és mégis van benne multi window. Akkor hogy van ez most, honnan tudhatom meg, hogy melyik verzió van a tableten, ha nem a Build számból?

(#636) Schanyee válasza Schanyee (#635) üzenetére


Schanyee
senior tag

No a support hamarabb válaszolt, jó fejek. :) Szóval elég a legutolsót felrakni, akkor megvárom a 4.4-et most már.

(#637) h_and


h_and
tag

Nálatok is előfordul, hogy teljes lemerülés után percekig nem lehet bekapcsolni? Csak úgy működik, ha várok egy kicsit, hogy töltse, kihúzom a töltőt és úgy kapcsolom be, és csak akkor dugom vissza, ha már felállt a rendszer.

(#638) Schanyee válasza h_and (#637) üzenetére


Schanyee
senior tag

Az első az teljesen normális, hogy nem megy egyből. De az hogy ki kell húzni az nem tudom miért van.

(#639) hzozoo


hzozoo
csendes tag

és az normális, hogy ha bedugom a fülest, akkor szól a hangszóró is tovább? gyári legújabb szoftver van rajta, most jött a szervizből. azért kérdem h nem szoftver hiba-e, mert nem szeretném h a szervizben megint letöröljék a szoftvert..

Zozo

(#640) Cartman023 válasza hzozoo (#639) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Rendesen, tövig benyomod a jack-et?
Mert elég nehéz némelyiket belegyömöszölni.

(#641) hzozoo válasza Cartman023 (#640) üzenetére


hzozoo
csendes tag

rendesen, igen, persze

Zozo

(#642) espista válasza Schanyee (#635) üzenetére


espista
senior tag

Én kerestem, de nem találtam ilyen hírt az oldalon.

Romani ite domum!

(#643) Cartman023 válasza hzozoo (#641) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Akkor passz.
Próbáld meg egy másik fülessel, ha az sem jó, akkor újratelepítés, ha az sem segít, akkor szerintem add szervízbe.

(#642) espista

Én a véleményeknél olvastam az egyik Alcoros beírásánál a 4.4-esről hírt.

(#644) espista válasza hzozoo (#639) üzenetére


espista
senior tag

Nekem most javították, mert nem jött ki hang a füles csatlakozón.
@Cartman023: Köszi, akkor megvárom a holnapot, de nagyon nem reménykedem.

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum!

(#645) Schanyee válasza espista (#642) üzenetére


Schanyee
senior tag

Én is a véleményeknél olvastam, hogy már az utolsó tesztek vannak és ha minden jól megy, akkor a mostani héten tették volna fel, meg emailben is azt írták, hogy ne tegyem már fel a legutolsó frissítést, ha utána frissíteném tovább, mert akkor csak újra tehetek fel mindent, és nem sokára jönni fog az új.

[ Szerkesztve ]

(#646) sziluboy válasza espista (#642) üzenetére


sziluboy
tag

Szemezgetek én is ezzel a tablettel és pont olvasgattam a hozzászólásokat, úgyhogy csinátam képernyőmentést róla hogy lesz 4.4 rá. :)

Tervezik a 4.4.-t -> [link]

Tesztelik a 4.4-et -> [link]

(#647) sziluboy


sziluboy
tag

Lenne egy pár kérdésem a tablettel kapcsolatban:
- Skype hívásoknak milyen a minősége? Előlapi kamerának a minősége elég a hívásokhoz?
- Olvastam hogy kivették a "Felhasználók" lehetőséget egy korábbi frissítésben, az esetleg visszakerült már?
- TV-re kikötve próbálta már valaki a HDMI funkciót? Be lehet állítani natív 1080p vagy 1080i felbontást?

Köszönöm a válaszokat előre is! :)

(#648) RoMix85 válasza sziluboy (#647) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Szerintem skypera nem túl acélos a gép mikrofonja.
Most nem szídni akartam ezzel a gépet, mert az illeszkedési problémáit leszámítva nekem abszolút bevált és szeretem.
Vettem hozzá egy chuwi tokot, azzal pedig kifejezetten kellemes használni.
Tv-re még nem tudtam kipróbálni mert nincs kábelem, de azt olvastam valahol hogy natív 1080p-t tud bár nem értem mert a kijelzőt közben nem lehet lekapcsolni.

(#649) sziluboy válasza RoMix85 (#648) üzenetére


sziluboy
tag

Köszi a választ! :)

hogy érted hogy illeszkedési probléma? Rossz minőségben vannak összerakva a tabletek vagy csak a tied hibás?

Esetleg tudnál csinálni egy képernyőmentést a HDMI alatt elérhető felbontási opciókról?

(#650) h_and válasza sziluboy (#649) üzenetére


h_and
tag

a külső megjelenítőtől is függ, hogy milyen opciók vannak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.