Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) angell77 válasza gusthy (#550) üzenetére


angell77
csendes tag

Access Point: jelerősítő!

(#552) gusthy válasza angell77 (#551) üzenetére


gusthy
veterán

Köszi!

(#553) kurtuzov válasza gusthy (#550) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Ez engem is érdekelne.Eddig úgy tudtam, az AP, az egy megnyírbált router, és a routerek is tudnak AP módban működni, illetve ha gateway módban működnek akkor miben más a a funkciójuk?

(#554) ebegab92


ebegab92
senior tag

Megnéztem most már én is a WiFijét a Q813I-nek

Router előtt állva a jelerősség olyan -40 dB
Folyosó melletti szobába beülve (~3m-re a routertől, nyitott ajtó) lement -55 dB-re
Szobámban (panellakás másik vége, minimum 2 réteg fal+szekrény, ajtók nyitva, távolság légvonalban 8 méter) nagyjából -70 dB

Speedtest:
Router előtt 1 m-re: 1400 kB/s (Galaxy S3-asom 1900 kB/s)
Szobámban: 110 kB/s (S3: 1400 kB/s)

Hát van jó erőteljes jelvesztés :U A WiFi szerencsére nem lételeme édesapámnak, mert munkahelyén eleve korlátozva a net, otthon meg a routerrel szemközti szobában netezget. De ez azért akkor is elég csúnyán néz ki, hogy ennyit droppol a cucc jelerősségben. Másnak teljesen megszakad a netkapcsolat?

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#555) mQWeXgsf


mQWeXgsf
aktív tag

Feltettem a 12.23-i firmware-t a 813ix-re és ugyanúgy akad minden videó, mindenféle lejátszóval, mindenféle videó. Viszem vissza a gépet, azt hiszem, 3 napon belül vagyok. Pedig minden más müködik csak a folyamatos filmlejátszás nem...

[ Szerkesztve ]

(#556) kurtuzov válasza mQWeXgsf (#555) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Na erre kiváncsi leszek mit mondanak/milyen megoldást kínálnak..

(#557) ducsidu


ducsidu
senior tag

Sziasztok, mostmár komolyabban elgondolkoztam az utolsó frissítés telepítésén. Mivel már fél hónapja kijött biztos kiderült minden baja.
Aki már használja egy ideje: van valami hibája frissítésnek? A multiwindow felület tényleg benne van?

Egyébként a wi-fi a 813I-men nem tűnik annyira gyalázatosnak, mint itt sokan leírják, bőven használható (mondjuk örülnék, ha erősebb lenne, de az túlzás, hogy használhatatlan).
Azt vettem észre, hogy ott, ahol használat közben már nem talál jelet, lezárva 1-2 csík erőssèpégű a wi-fi és szinkronizál. Amint feloldom elmegy a jel...

[ Szerkesztve ]

(#558) upsyka válasza ducsidu (#557) üzenetére


upsyka
aktív tag

felteheted nyugodtan,van multiwindow,de többfelhasználó nincs.ha meg mégse jó,feltöltöm valahova a régi romot :) nyugi,tőlem nem csorog lassan a net...

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#559) ducsidu válasza upsyka (#558) üzenetére


ducsidu
senior tag

Ez gonosz volt ;] köszi :R

Akkor már csak a backup lenne hátra...

(#560) ducsidu válasza ducsidu (#559) üzenetére


ducsidu
senior tag

Valaki tud olyan backup programot amihez nem kell root és lementi az alkalmazások adatait is? A Helium ilyen lenne, csak a driverek nem mennek...

(#561) gusthy


gusthy
veterán

Úgy tűnik, hogy a hátlap kilyukasztása hosszú távon bevált, azóta teljesen jó a wifi.

(#562) upsyka válasza gusthy (#561) üzenetére


upsyka
aktív tag

Majd javaslom a szervizeseknek :C

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#563) mQWeXgsf válasza kurtuzov (#556) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Visszavittem a 813ix-et, azonnal elismerték a hibát. Kibontottak három másikat, de mindegyiknél ugyanúgy akadoztak a videók, ezért inkább visszakértem a pénzt. Elképesztő...

(#564) dudi6 válasza mQWeXgsf (#563) üzenetére


dudi6
senior tag

Én is visszavittem, nekem vált le a kijelző (IX). Volt 3 db bontott megnéztük mind és olyanok voltak azok is, mondta is a srác hogy "akkor ez mind kuka" :) . Berendelt 2 bontatlant 2 nap múlva visszamentünk, ott bontotta fel elöttünk és mind ugyanolyan gagyi volt, erre is mondta, hogy megy vissza szervízbe. Már adta volna vissza a pénzt, de mi kikértünk egy Prestigio-t ami tetszett a barátnőmnek, és kértük is, srác is mondta hogy sokkal megbízhatóbb. Jó döntés volt, nem csak a wifi ezerszer jobb, hanem összeszerelés is. Kijelző IX-ben olyan volt mint egy plexi, hajlik befelé kicsit erőteljesebb nyomásra és szineződik el az új környékénél, Prestigioban olyan mint egy üveg, jobban és pontosabban is reagál. Szerintem aki ilyen vásárlásán gondolkozik nézzen meg egy Prestigio is.Egyetlen hátránya hogy nehezebb mint az Alcor és ezt az elején nehéz volt megszokni.

(#565) upsyka válasza dudi6 (#564) üzenetére


upsyka
aktív tag

Gem prémium minőség... :W
Nálam most kijött egy olyan,hogy a kijelző egy borsónyi pontján nemjó a kijelző,másképp adja ugyanazt a színt,mint mellette,halványabb,olyan,mintha jobban átvilágítaná a háttérfény,szóval nem homogén a felület,pedig pixel hiba tesztelővel néztem,ahol egy színű az egész kijelző...de nem pixelhiba!

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#566) kurtuzov válasza dudi6 (#564) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Ezek nagyon durva dolgok! Hol volt ha szabad kérdeznem, mert én mindkettőt még decemberben vettem a Móriczon az ed-ban. Mivel az mieinkkel nincsenek ilyen problémák. és ha könnyelműen ajánlgatom másnak is, az meg belefut ezekbe a selejtekbe, az nem lenne jó...

(#567) dudi6 válasza kurtuzov (#566) üzenetére


dudi6
senior tag

Sugár ED-ben. Először nekem is tetszett amúgy az Alcor, főleg hogy nem volt még tabletünk, de mióta kicseréltük rájöttem, hogy mennyi hibája volt az Alcornak ami akkor még amíg megvolt fel sem tűnt. Volt hogy össze-vissza elindultak programok, ezt is írták itt vagy az alcor oldalán (fantom érintés). Mielőtt visszavittük letettem egy helyre és bejelöltem :) 30/3Mbites netem van, speedtest 18/0,3-t mért Alcor IX-el, hazahoztuk a Prestigiot lettem a bejelölt helyre 26/2,4 volt.

[ Szerkesztve ]

(#568) gusthy válasza upsyka (#562) üzenetére


gusthy
veterán

Vigyázz, mert még magukévá teszik az ötletet :-)

(#569) upsyka


upsyka
aktív tag

telefonnal fotóztam,remélem látszikmire gondoltam:

https://www.dropbox.com/s/boxt4zhqkg4mrc6/IMG_20140111_125413.jpg

https://www.dropbox.com/s/g9mqrk9slfi1qaa/IMG_20140111_125436.jpg

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#570) dudi6 válasza dudi6 (#567) üzenetére


dudi6
senior tag

Szerintem egyáltalán nem ajánlott kategória. Nem is értem miért ajánlgatják a tablet fórumon (vásárlás előtt ott érdeklődtem), meg teszteken is sok helyen ajánlott plecsnit kapott, pedig egy kaki szerintem. :)

(#571) user112


user112
senior tag

Lekopogom, de nálam még tökéletesen működik. Kérdés meddig. Egyébként az összes olcsóbb kínai tabletekre olvastam rossz dolgokat, viszont - talán pont ezért - nem akartam 50-nél többet költeni tabletre. Csak azért az a furcsa, hogy szinte minden Kínából érkezik; legyen az mobil, tv stb. És ennyire nem figyelnek az összeszerelésre és ennyire nem végeznek minőség ellenőrzést? Vagy gondolják a magyaroknak jó lesz így is.

[ Szerkesztve ]

(#572) ebegab92 válasza dudi6 (#570) üzenetére


ebegab92
senior tag

Az a baj, hogy ha nincs 80-100k-d tényleg jól összerakott tabletre (és még ez sem a csúcshardver kategória), akkor egyszerűbb nem is venni semmit. A 15-20 ezer Ft-os darabok természetesen az a kategória, hogy ad képet :DDD Ezek az Alcorok a 40-50k-ért némileg már jobb minőséget kellene produkálniuk :U Nézegettem a Prestigiot is, de annak jócskán gyengébb soC-ja volt, TFT panellel, aminek horror a betekintési szöge, akkor megláttam ezt a vasat + nem voltak még negatív tapasztalatok, ezért esett erre a választás. A tapasztalatok alapján a WiFi-je az, ami nem muzsikál szépen, illetve mintha a keret egyik kis pontján nem illeszkedne (eddig fóliabuboréknak gondoltam, de felhúzva láttam meg, igaz nem különösebben zavaró). Szóval, ha jó tabletet akarunk, akkor mélyen a zsebbe kell nyúlni :D

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#573) dudi6 válasza ebegab92 (#572) üzenetére


dudi6
senior tag

Ez így van sajnos. Prestigioból mit néztél? Ami nekünk van az IPS, Multipad 4 Diamond 7,85, gyönyörű a kijelzője.

(#574) gusthy válasza ebegab92 (#572) üzenetére


gusthy
veterán

Pont ilyen socos prestigio 1GB RAMmal 45k (Quantum 7.85)

(#575) Syllas


Syllas
újonc

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek melyiket érdemes megvennem? A sima I-t vagy az IX-et, ha írásra, böngészésre, youtube-ra, egyszerűbb játékokkal játszanék, olvasnék, filmet néznék a tableten. Van, hogy egyszerre több minden is meglenne nyitva. Pl. írás közben a youtube, a böngésző és a facebook. És mondjuk 5-10 alkalmazást telepítenék rá. Elég e nekem az 1 gb ram és a 8 gb rom? Nem akarok úgy járni, hogy bezáródjanak az alkalmazásaim vagy, hogy lefagyjon a gép.

Előre is köszi a válaszokat,
Egy bizonytalan lány, aki nem igen ért a gépekhez, csak használni szereti :D

[ Szerkesztve ]

(#576) upsyka válasza Syllas (#575) üzenetére


upsyka
aktív tag

Ha mindenképp alcort szeretnél válaszd a ix-et,elég lesz hozzá az 1gb ram,a tárhelyet mmeg lehet bővíteni kártyával.
De egy jótanács,inkább válassz más márkát,ezek egy ipari hulladékok,olvasgass vissza,van olyan,hogy üzletbe bontottak 4-et,mindegyik hibás és ilyenek...

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#577) gusthy válasza Syllas (#575) üzenetére


gusthy
veterán

Egyetértek az előttem szólóval, neked való pl. épp az imént említett Prestigio quantum 7.85, a környezetemben hármat vettünk, mindenkié hibátlan, szép fémházas, két év garancia, ajándék bőrtok, jó szoftveres alapfelszereltség.

Ez az Alcor azoknak való, akik nem félnek a pákától és a fúrógéptől:-)

(#578) kurtuzov válasza gusthy (#577) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Nézegettem én is Prestigio gépeket. Ami azokkal a bajom volt, hogy vastag a kijelző mellett a keretük, vastagabbak, nehezebbek is, ráadásul kisebb, gyengébb az akkujuk. Egyetlen dolog szól mellette, hogy van 3G verzió (volt aki emiatt választotta). A tok nekem nem jött be, van egy régebbi kétmagos gépük, a ahhoz lehet venni asszem 5e-ért tokot külön, na az jól néz ki, persze mással nem klappol...

Nekünk szerencsénk volt a 813IX-el, mert kettőt is vettünk, és egyiknek sincs semmi baja. Igaz a 813I-t meg nem venném.

[ Szerkesztve ]

(#579) gusthy válasza kurtuzov (#578) üzenetére


gusthy
veterán

Valóban, masszívabb a házuk, de lássuk be, az alcor előlap elég kicióccó fíling. Összemértem a kettőt, egyforma szélesek, és kb fél centivel hosszabb a Prestigio. Amúgy pl a kijelzője nagyon szép.

De ezek már szubjektív dolgok, asszony pl egyáltalánnem panaszkodik, hogy nehéz lenne. (10 dekával több amúgy.)

[ Szerkesztve ]

(#580) ducsidu


ducsidu
senior tag

Tovább bombázlak titeket a kérdéseimmel ha nem baj :B :P

Ezzel a módszerrel rootolnám a tabot, most a legújabb firmware van rajta. Miután megtörtént vissza lehet állítani, hogy gyári állapotú legyen/ utána lehet rendesen frissíteni?

(#581) gusthy válasza ducsidu (#580) üzenetére


gusthy
veterán

Vissza és igen.

(#582) ducsidu válasza gusthy (#581) üzenetére


ducsidu
senior tag

Köszönöm! :R Akkor szerintem azt is elintézem ma.

(#583) angell77


angell77
csendes tag

Prestigio MultiPad 7079D....erre gondoltatok?
Nincs róla semmi teszt? tudtok valami tesztoldalt mutatni ahol rendesen letesztelték?
http://www.aqua.hu/prestigio-multipad-7079d-tablet-pc-785-ips-16gb-android-42-feher-pmp7079dwhquad-tok-264399.html

[ Szerkesztve ]

(#584) gusthy válasza angell77 (#583) üzenetére


gusthy
veterán

Nem, hanem a pmp5758c_quad típusra, de ez is elég hasonló.

(#585) ducsidu


ducsidu
senior tag

Nagyon nem sikerül a root :F
A tabot újraindítja, de minen lépésnél kiírja, hogy device not founf. A driverek a TKBtach-hez jó volt, sikerült a frissítés, de ez nem megy :( Valakinek ötlet?

(#586) hzozoo válasza ducsidu (#585) üzenetére


hzozoo
csendes tag

usb-hibakeresést bekapcsoltad?

Zozo

(#587) ducsidu válasza hzozoo (#586) üzenetére


ducsidu
senior tag

Igen, bekapcsoltam azt is.

(#588) Cartman023 válasza ducsidu (#587) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Nekem tomeo kolléga írása segített.
A driverrel vannak egyébként bajok.

A lényeg, hogy le kell tölteni a programot, törölni az Alcor driverét, majd engedni a programnak, hogy felrakja a drivert. Amikor már rendesen látja a tabletet, onnantól lehet rootolni is.

[ Szerkesztve ]

(#589) ducsidu válasza Cartman023 (#588) üzenetére


ducsidu
senior tag

Köszi, de már ezt is próbáltam, de szintén eredménytelen :( Holnap majd még nekifutok.

[ Szerkesztve ]

(#590) ebegab92


ebegab92
senior tag

Felesleges kezdőoldalakat hogy tüntethetek el, mert nem találom sehol az erre való gombot/érintéskombinációt :DDD

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#591) wazo


wazo
aktív tag

gyerekek ilyet akartam venni vegigolvastam a forumot de nagyon kiábrándult a keszulekbol ezért vettem az aprodon egy srácot aki Kínából rendeli be egy pipo u8 típusú készüléket, 2 napja használom de ez valami csoda brutal erős stabil wifi jó osszeszereles gyors kitkat beta allapotban van hozza ajánlom mindenkinek meg gari nélkül is megeri az árát. előtte próbáltam két magyar forgalmazás tabletta is mindegyiket vittem vissza 2 nap urán.

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#592) dudi6 válasza wazo (#591) üzenetére


dudi6
senior tag

Az mit jelent, hogy KitKat beta állapotban van? Akksi meddig bírja?

(#593) wazo válasza dudi6 (#592) üzenetére


wazo
aktív tag

béta verzió van kiadva rá. reggel vettem le a toltorol másfél óra film folyamatos nyomkodas wifi bluetooth bekapcsolva 85% az aksi.

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#594) ducsidu


ducsidu
senior tag

Kihalt a topik, mindenki eladta a tabját? ;]

Jött frissítés a készülékhez, csak changelog nincs (még) [link]

(#595) ebegab92 válasza ducsidu (#594) üzenetére


ebegab92
senior tag

Biztos kijött hozzá a KitKat ;] Elég durva is lenne, ha már megcsinálták volna rá. De biztos csak kis finomhangolás, esetleg többfelhasználós mód lehetősége visszakerült, hogy a cucc működik is rendesen :D

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#596) ducsidu válasza ebegab92 (#595) üzenetére


ducsidu
senior tag

Jó is lenne :D
Szerintem is csak minimális változások, de azért jó lenne egy changelog, hogy érdemes-e frissíteni

(#597) Cartman023 válasza ducsidu (#594) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Csak nekem egy üres .doc a Firmware frissítési útmutató?

(#598) gusthy válasza Cartman023 (#597) üzenetére


gusthy
veterán

Ami hagyján, de nem multiwindow. Mondjuk nekem annyira nem hiányzott eddig se.

(#599) gusthy válasza gusthy (#598) üzenetére


gusthy
veterán

Azt írják az Alcor oldalon, hogy a wifit javították az új firmware-en.

Speciel én nem érzékeltem, igaz, nekem szanaszét van furkálva a hátlap.
Valaki letesztelné?

(#600) Ricsi200 válasza gusthy (#599) üzenetére


Ricsi200
tag

Nálam érezhetően javult. Már látja a szomszéd wifijét is.... A sajátunknál pedig ahol eddig kettő csìk volt, most maxon van, és stabilan tartja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.