Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) user112 válasza #35723520 (#400) üzenetére


user112
senior tag

Nem. Az ott leirtak szerint simán felmegy?

(#402) #35723520 válasza user112 (#401) üzenetére


#35723520
törölt tag

Igen, simán felmegy! Fontos követni a leírást.

(#403) DJMDJM


DJMDJM
tag

Sziasztok,

Hogy, mivel tudnám teljesen lementeni frissítés előtt, mert gyerkőcöknek egy csomó játék le van szedve és ezeknek a beállítása nem 5 perc volt és ez mind megy a levesbe. Ki mivel csinálja?

Köszi

(#404) user112 válasza #35723520 (#402) üzenetére


user112
senior tag

Az egyik hozzászólás szerint pont a frissítés után tűnt el a több felhasználós mód. Akkor most hogy van ez? Azt sem értem, hogy közel egy időben vett gépek miért mennek ki különféle frissitéssel?

(#405) espista


espista
senior tag

Most akkor az Alcor honlapján a friss, javított verzió van fenn? Kell a f@szomnak a többfelhasználós mód, ha telepíteni meg nincs hely!

Romani ite domum!

(#406) #35723520 válasza user112 (#404) üzenetére


#35723520
törölt tag

A Q813 I frrissítésénél voltak gondok, de nem az IX-nél! Mindkettőhöz külön frissítés van, nem összecserélendő!

(#407) gusthy válasza maradona86 (#399) üzenetére


gusthy
veterán

Nem kapcsol ki, csak átmegy flash módba.

(#408) gusthy válasza espista (#405) üzenetére


gusthy
veterán

Igen, az, frissíthetsz nyugodtan.

(#409) gusthy válasza #35723520 (#406) üzenetére


gusthy
veterán

Tényleg, az ix az tulajdonképpen egy gen2?

(#410) #35723520 válasza gusthy (#409) üzenetére


#35723520
törölt tag

A tárhely és a ram mérete fele annyi, mint az I-nél, de minden másban ugyanaz! Lényeges különbség még, hogy a hátlap ugyan alu, de nem teljesen fedi le a gép hátulját, alul és fölül van egy vékony műanyag sáv.(szerintem emiatt jobb a wifije is, mármint nincs leárnyékolva)

(#411) gusthy válasza #35723520 (#410) üzenetére


gusthy
veterán

Ha ugyanaz, akkor jó kellene, hogy legyen rá a gen1 romok közül bármelyik, így az ix rom is. Próbálta valaki?

(#412) ebegab92 válasza maradona86 (#399) üzenetére


ebegab92
senior tag

Akkor kapcsol Update/Download módba. Nyiss egy eszközkezelőt, ott lesz egy ismeretlen eszköz, ahhoz tallózd be a megfelelő drivert a firmware flashelős progi mappájából :)

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#413) upsyka válasza espista (#405) üzenetére


upsyka
aktív tag

lehet frissíteni,viszont a beígért wifi javítás nincs meg...

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#414) gusthy válasza upsyka (#413) üzenetére


gusthy
veterán

Nekem a chuwi v88S rommal javult. Egyébként ezzel is, de nem mindenki igazolta vissza (van, aki igen)

(#415) DJMDJM


DJMDJM
tag

Az egyik kevésbé belakott gépen megcsináltam a frissítést (Ezek IX-k egyébként, ha még nem írtam). Rendben lezajlott, nem volt gond. Amit észrevettünk, wi-fi picit javult (IX-n egyébként is sokkal jobb a wifi, mint az I-n, azt is próbáltam egy héten keresztül, mert abból akartam bevásárolni, de így már jobban örülök, hogy az olcsóbb lett), a CCQ értékek jobbak a routeremen, hangszóró hangja jelentősen jobb lett. Sebességgel eddig sem volt gond, itt nem vettünk észre változást.

[ Szerkesztve ]

(#416) upsyka válasza gusthy (#414) üzenetére


upsyka
aktív tag

azzal már nekem is,stabil is...lehet rootolom mindkét rendszert és átteszem a wifi drivereket a chuwiból az alcorba....hátha megoldja :)
igazából az a felháborító,hogy hetek óta ígérik a frissítést és a wifi javulást,majd kiadnak előszőr egy több napon át tesztelt szar romot,majd a javítottat,amibe nem javult a wifi....ez simán belefér a vásárlók megtévesztésébe,mert mindenhol hitegették az embereket,hogy javítják....kezdve a saját oldalukon,árukeresőn és a többi helyen...

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#417) gusthy válasza upsyka (#416) üzenetére


gusthy
veterán

Ezt kicsit másképp látom, de most nincs időm leirni...

(#418) upsyka válasza gusthy (#417) üzenetére


upsyka
aktív tag

mindenkinek szíve joga másképp látni a dolgokat...ígértek valamit?igen!betartották a szavukat?nem!minőségi munkátadtak ki a kezükből több napos tesztelést követően?nem!elvárható módon használható a készülék?nem!más nem gyári rom működik rendesen?igen!tehát nem hardveres gond van...hogy lehet,hogy más meg tudja csinálni a wifit normálisan,ők meg nem?

bezzeg amikor a upc önhibáján kívül nem ment a hálózatuk,minenki őket fikázta....pedig akkor nem is ők tehettek róla.
ezek meg hazudoznak össze-vissza...
majd leírom,hogíy a fogyasztóvédelem mit gondol a dologról :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#419) maradona86 válasza ebegab92 (#412) üzenetére


maradona86
újonc

köszönöm a segítséget sikerült frissítenem a fw-t. valakinek volt olyan problémája, hogy nem tudta használni a hátlapi kamerát? mikor elindítom a kamera alkalmazást nekem nem ajánlja föl a kamera váltási funkciót a program... csak a megvilágításokkal és a fénykép minőségével tudok variálni, de kamera váltási mód az nincs... valakinek van valami ötlete? üdv.

(#420) #35723520 válasza maradona86 (#419) üzenetére


#35723520
törölt tag

Megnyitod a kamera alkalmazást, majd hosszan rányomsz a kijelzőre és ekkor egy újabb menü jön elő, ahol már választhatsz a kamerák között.

(#421) #35723520


#35723520
törölt tag

Most néztem az Alcor honlapján, hogy az IX-hez a firmware frissítés 12.23 dátummal van. Ez már egy még újabb, mert én dec. 02-én frissítettem az enyémet. Mi a különbség a kettő között? (a 12.02 már nincs fennt)

(#422) maradona86 válasza #35723520 (#421) üzenetére


maradona86
újonc

mikor hosszan megnyomom nekem nem ajánlja föl a kamera váltási lehetőséget. az előző hsz.-ban is erre céloztam. írtam az alcornak is ők mondták, hogy frissítsem a fw. hátha az segít... nem segített...

(#423) #35723520 válasza maradona86 (#422) üzenetére


#35723520
törölt tag

Én nem értem, nálam működik tökéletesen! (mondjuk a legutolsó frissítést nem telepítettem...)

(#424) maradona86 válasza #35723520 (#423) üzenetére


maradona86
újonc

az alcorosok is azt mondják még ezzel a hibával nem találkoztak... mikor hosszan érintem a kijelzőt felugrik egy plusz menü három lehetőséggel -nekem csak kettő- az enyémből a kameraváltás kimaradt, illetve panoráma mód sincs csak fényképező meg video mód... érdekes eset....

(#425) #35723520 válasza maradona86 (#424) üzenetére


#35723520
törölt tag

Hát ez ciki! És ők sem tudnak rá megoldást? (gondolom be kell vinned hozzájuk?)

(#426) maradona86 válasza #35723520 (#425) üzenetére


maradona86
újonc

még várok a válaszukra hátha van valami ötletük még....

(#427) bayliner


bayliner
csendes tag

En egy Alcor q883h vettem, vannak szoftveres hibai, ez melyik Chuwi gep klonja?Van ennek sajat forumja?Az alcor honlapjan nem talaltam frissitest hozza, custom rom, root van hozza?

(#428) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Csak megerősítésként, hogy a 813IX frissítése driver problémába ütközik. De úgy néz ki kiderítettük mi a bibi. Van két gép, mindkettőn Win 8, de az egyik x64, a másik x86. A 64 bitesen sehogy sem ment még a rózsaszín négyzetig sem a tablet felismerése, pedig telepítettünk többféle drivert is. 32 bites Win 8 alatt gond nélkül ment a dolog, a FW frissítés sikerrel járt. Az csak nem lehet gond, hogy ahol nem ment ott USB 3.0 port volt, míg a jó az USB 2.0 volt.

(#429) user112


user112
senior tag

Nektek lejön az Alcor FW? Nálam a RAR hibát jelez.

(#430) #35723520 válasza user112 (#429) üzenetére


#35723520
törölt tag

Korábban lejött rendesen, valami hiba lehet nálad.

(#431) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! Melyik lenne a legjobb vétel? Q813I vagy Q813IX vagy esetleg Concorde tab slim.
Játék nem nagyon lenne, így szerintem elég lenne az 1 gb is ami az IX-ben van. Összeszerelésben érdekelne, hogy melyik a jobb?Wifi egyforma bennük?Net sokat lenne használva, így az fontos lenne, sima I-ről sok rosszat hallottam, de igazából ez az I tetszik és ezt szeretném megvenni.

(#432) sz332 válasza user112 (#429) üzenetére


sz332
csendes tag

Szia. Tegnap raktam fel az új firmware. Megerősítés az előttem szólókat, 32bites win7ről simán felment. Update után az egész rendszer gyorsabb lett, böngésző pl érezhetően. Mintha a wifi is egy kicsit jobb lenne, és a hang, az most sokkal jobb. Fontos, hogy mindent töröl úgyhogy a játék beállításokat érdemes valami programmal elmenteni. Nekem ix van, teljesen meg vagyok elégedve, az ünnepekre vittünk haza szülőkhöz laptopot és tabletet is, de laptopot kb.egyszer vettem elő.

(#433) kurtuzov válasza dudi6 (#431) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Nálam a kategórián belül elsődleges szempont volt a jó wifi. Mivel fizikai kialakítása a 813IX-nek jobb wifi vételt biztosít, emiatt választottam ezt. Nem sokat használtuk a fw frissítés előtt, de a wifi teljesítményével akkor sem volt gond.

(#434) #35723520 válasza dudi6 (#431) üzenetére


#35723520
törölt tag

Én is az IX-et választottam, miután alaposan utána olvastam mindhárom tabletnek és nem bántam meg a döntést!

(#435) dudi6


dudi6
senior tag

Köszönöm mindenkiket a választ! Már csak 1 dolog érdekelne. Ha az IX mellett döntök akkor vennem kell mellé microSD-t mert a 8 gb (ha jól tudom kb. 5gb használható) kevés lesz. Mintha azt olvastam volna valahol, hogy kilóg a kártya behelyezés után, tehát nincs egy síkban a tablettal. Ez igaz? És ha igen,akkor mennyire lóg ki? Köszönöm

(#436) #35723520 válasza dudi6 (#435) üzenetére


#35723520
törölt tag

Sajnos tényleg kilóg, vagy 1mm-t! Ezzel együtt kell élni...

(#437) sz332 válasza dudi6 (#435) üzenetére


sz332
csendes tag

Kb egy milit lóg ki, devha nem m szóltok észre se veszem..

(#438) Traianus


Traianus
tag

Sziasztok! edigital-ban vásároltam egy Q813I-t, de ha fülhallgatóval hallgatok rajta zenét vagy videót, akkor valami háttérzörej van, és eléggé idegesítő (bár leginkább csak akkor hallatszódik ha alacsony hangerőn megy a zene, vagy épp nem beszélnek a filmben). Más is találkozott ezzel a problémával? Ha valaki tud rá megoldást az kérem jelezze, nagyon hálás lennék. Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#439) gusthy válasza sz332 (#437) üzenetére


gusthy
veterán

Szerintem ha nem lógna ki, elég nehéz lenne a kivétele és a berakása.

(#440) dudi6


dudi6
senior tag

Köszi a segítséget! Tényleg erősebb a wifi az IX-ben. Bementem az Edigitalba és megnéztem mindkettő típust. Az I 4 csíkkal látott 2 hálózatot míg az IX 5 csíkkal. Viszont otthon vettem észre, hogy felül és jobb oldalt kicsit eláll a kijelző, így holnap vihetem is vissza. Ha online rendeltem meg akkor 8 napon van kicserélni vagy a pénzt kérni ugye? Személyes vásárlásnál van csak 3 ha jól tudom.

(#441) gusthy válasza dudi6 (#440) üzenetére


gusthy
veterán

A 8 nap akkor él, ha nem a boltban vetted át, hanem a futártól. A megrendelés módja ebből a szempontból irreleváns.

[ Szerkesztve ]

(#442) dudi6 válasza gusthy (#441) üzenetére


dudi6
senior tag

Értem, köszönöm. Akkor marad a 3 nap tesztelésre...

(#443) gusthy válasza dudi6 (#442) üzenetére


gusthy
veterán

Hát, ha eláll a széle, akkor azon nincs mit tesztelni :-)

(#444) DoxaM válasza gusthy (#443) üzenetére


DoxaM
aktív tag

sziasztok,

Érdeklődnék, hogy akinek esetleg fekete 813 (lehetőleg ix) tabja van, annak a háta is fekete?Vagy ezüst? Még olyan kérdés, hogy ha úgyhagyom a gépet, akkor mennyi idő múlva jönnek ezek a fantom nyomkodások?vagy ez nem minden gépnél van?Pl. ha esetleg navit kötnék rá bt-vel, és fél óráig nem nyúlnék hozzá, de menne a tab olyankor van esély rá hogy előjön? (ez kizáró ok lenne a megvételnél).Előre is köszönöm :R

(#445) user112 válasza DoxaM (#444) üzenetére


user112
senior tag

Nekem ix van fekete és a hátulja szürkés a keretnél fehéres. Eddig minden tökéletes rajta, csak ajánlani tudnám. Én is hallottam sok negatív véleményt a gépről de nálam azok a hiba jelenségek nem jöttek elő.

(#446) user112 válasza DoxaM (#444) üzenetére


user112
senior tag

A " fantom
nyomkodások"-on nem tudom mit értesz.

(#447) tomao


tomao
tag

sziasztok!

egy ix-em van és szeretnék root nélkül nyomni egy backupot a heliummal mielőtt befrissítem a tabletet, de nem akar menni hiába van fent a gépen elvileg a jó driver (win7 x64), nem ismeri fel a helium asztali része a készüléket

találkozott már valaki ezzel a problémával?

(#448) dudi6 válasza tomao (#447) üzenetére


dudi6
senior tag

Az alcor oldalán van egy leírás frissítéshez(letöltés menü-->"Alcor_Zest_Q813_upgrade_instructions.doc"), ott le van írva, hogy mit kell tenni ha nem ismeri fel a gép. Tegnap csináltam én is Win 7 x64 alól és jól ment.

[ Szerkesztve ]

(#449) tomao válasza dudi6 (#448) üzenetére


tomao
tag

de pont ez a vicc az egészben, hogy felismeri a gép android composite adb interface-ként ezzel a driverrel, amit innen töltöttem (RK3188 / 64BIT [RK31])
legalábbis gondolom, hogy innen szedte az adb drivert, de a helium nem csinálja meg amit kéne...

update:

de valószínűleg a heliummal van a baj, mert az ugyanott, a rokchip oldalán talált moborobo vagy mi meg le tudja menteni az adatokat

[ Szerkesztve ]

(#450) tomao válasza tomao (#449) üzenetére


tomao
tag

és ezzel sem vagyok előrébb, mivel a app datát nem tudja menteni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.