Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) denorbi válasza motoflug (#138) üzenetére


denorbi
tag

Nem végül is. inkább Asus memo pad-ot vettem

(#152) gusthy válasza nejlon (#149) üzenetére


gusthy
veterán

Pl az enyém Ghoo.

(#153) motoflug válasza denorbi (#151) üzenetére


motoflug
őstag

Hogy-hogy? A wayteq 8"-as versenyzője sem jött szóba?

(#154) zsenike23


zsenike23
csendes tag

Sziasztok,

Vacilálok a WayteQ xTAB-79qci, illetve az alábbi tablet között. Akinek van már ilyen alcor tabletje, írna pár sort.. leginkább a wifi erősségére ill. gyengeségére vagyok kiváncsi.

Előre is köszönöm a választ :)

(#155) Navika75


Navika75
csendes tag

zest q813ix -et vettem ,teljesen jo a wifi.Az egész tablet rendben eddig.Gyors,kijelző szép,akku alig merül.

(#156) espista


espista
senior tag

Sikerült már valakinek rootolnia a tabletet? És USB 3G modemet működésképtelenné bírnia?

Romani ite domum!

(#157) P€P€


P€P€
csendes tag

Sziasztok! 2 hónapja vettem egy ilyen tabletet, valamennyire meg is vagyok elégedve DE a wifi hibások táborát növelem és az a bosszantó, hogy jó internetem van -70dbm-nél már dobja is a kapcsolatot erre a problémára wifi-fixer-t használok ami próbálja javítani a helyzetet. A router bgn mixedre van állítva és 40mhz (és nem lehet nagyobbra cserélni az antennákat mert fix), de ha csak bg-re állítom akkor meg csak 20at ajánl fel. Valakinek valami tipp?
Remélem minnél hamarabb kiadják a frissítést, mert 1x-2x földhöz akartam csapni :(

(#158) P€P€ válasza espista (#119) üzenetére


P€P€
csendes tag

Vagy egyszerre lenyomod a hangerő le gombot és a bekapcs gombot olyan 2-3 másodpercig

(#159) gabor_01


gabor_01
senior tag

Tényleg könnyen karcolódik a kijelző?

(#160) P€P€


P€P€
csendes tag

tényleg nagyon könnyen karcolódik, épp a gyári fólia buborékai alól akartam a kis szöszmöszöket letörölni, (mert régebben beleakadt a széle és felvált) kijelző törlő kendővel, és hát nem megkarcolta. Mindig tanul az ember szóval máskor selymessel kell törölni mert ez erősebb anyagból van de eddig nem okozott sosem problémát.

(#161) akangels


akangels
tag

Sajnos az egesz keszulek kulsoleg parasztvakitas :/ belsoleg nagyon jo de a kulseje es az osszeszereles valami hihetetlenul rossz :/

(#162) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
Érdekelne, hogy filmnézésre mennyire jó ez a tablet? Akinek van, az hogyan nézi (belső tár, usb, online). Mennyivel jobb tv-re kitenni?
A másik kérdés a böngésző. Futnak rajta a flash videók? Kell telepíteni rá valamit ehhez?

(#163) CsikiRoli


CsikiRoli
tag

Valam i esetleg a rootolás problémáját megoldotta már?
Vga yugyan úgy kell mint a chuwi v88-nál?

Üdv: Roland

(#164) gusthy válasza user112 (#162) üzenetére


gusthy
veterán

Tegnap néztem rajta filmet youtube-ról, teljesen jó volt. Mivel a tablet jó könnyű, nem nehéz kézben tartani.
Flash-t fel lehet rá tenni, kb kétperces művelet.

[ Szerkesztve ]

(#165) upsyka


upsyka
aktív tag

sziasztok!

tegnap vettem egy ilyen táblát,viszont ma elkezdett szarakodni a play áruház...már bekapcsolásnál hibát dob,hogy leállt a folyamat,ha meg meg akarom nyitni,idob belőle...fiókot is töröltem és újra beírtam többször is,de semmi! a többi google szolgáltatás megy,csak a play nem,de tegnap meg ment... wifi mellett vagyok,az sem lehet gond...
ötlet??

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#166) gps76


gps76
őstag

Nem tudjátok véletlenül a q813i-hez a gyári szoftver honnan lehetne elérhető?

(#167) upsyka válasza upsyka (#165) üzenetére


upsyka
aktív tag

megoldva,gyári beállítások visszaállítása megoldotta :)

más:

van olyan,aki rootolta már a készüléket?mi a menete és mi kell hozzá?esetleg valami működő custom rom?

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#168) gps76 válasza upsyka (#167) üzenetére


gps76
őstag

A Chuwi v88-nak a romjai jó hozzá,de csak a gen1-es verziók mert az Alcor ilyen.

Küldtem egy privit is.

[ Szerkesztve ]

(#169) espista válasza gps76 (#168) üzenetére


espista
senior tag

Egy olyan linket küldhetnél nekem is. Köszi.

Romani ite domum!

(#170) #35723520


#35723520
törölt tag

Ipad mini tokot valaki próbált már hozzá?

(#171) gusthy válasza #35723520 (#170) üzenetére


gusthy
veterán

Nekem kis trükközéssel ráment egy mini keyboard.

(#172) #35723520 válasza gusthy (#171) üzenetére


#35723520
törölt tag

Mit jelent a "trükközés"?

(#173) ebegab92 válasza #35723520 (#172) üzenetére


ebegab92
senior tag

Édesapám venne majd magának egy Alcor ZEST Q813I tabletet. PH-s teszt szerint ajánlott kategória, de esetleg akinek ilyenje van, annak milyen tapasztalata van vele (a 16 GB ROM/2 GB RAM-os változatát vennénk meg)? :K

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#174) gusthy válasza #35723520 (#172) üzenetére


gusthy
veterán

Csak úgy megy bele,ha az a fele van elöl a tabletnek, amelyik oldalon a gombok vannak. Ne kérdezd, miért, nem sikerült rájönnöm :)

(#175) gusthy válasza ebegab92 (#173) üzenetére


gusthy
veterán

Van neki egy ismert problémája, miszerint ha elkezd esni a wifi ereje, akkor először belassít, majd eldobja, de ez szoftveres hiba. A gyártó azt ígéri, hogy hamarosan kijavítja.
A másik, hogy amikor átveszed, jól át kell nézni, mert vannak hibás példányok. Ha egyszer jót kaptál, akkor az jó is marad, úgy tűnik.
Amúgy szuper kis cucc, gyors, ügyes, okos, a 2GB RAM sokat lendít rajta.

(#176) ebegab92 válasza gusthy (#175) üzenetére


ebegab92
senior tag

OTG-s képességei?
Gondolok itt olyanra, hogy OTG-kábelre egy USB-hub, amibe meg pendrive és pl. USB billentyűzet egérrel? :D
Vagy csak microUSB-s billentyűzetet képes fogadni? Illetve OTG-kábelen egy pendriveot kezelni?

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#177) ebegab92 válasza gusthy (#175) üzenetére


ebegab92
senior tag

A hibás példányok konkrétan mit jelentenek? Anyaghibát,teljes működésképtelenséget, rossz kijelzőt, pixelhibát?

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#178) gusthy válasza ebegab92 (#177) üzenetére


gusthy
veterán

Van neki OTG-je, de nem próbáltam, hogy egyszerre több eszközt tud-e, mondjuk tableten az aksi okokból nem tudom, mennyire jó ötlet.
A hibás az mindenféle hiba lehet, volt pár hibás széria, a legváltozatosabb hibák kerültek elő, de szó nélkül kicserélték őket (bárhol is lettek véve). Olyasmit pl, hogy elkezdte nyomkodni magát, hiányzott belőle az aksi, stb. De ezek azonnal kiderülnek.

[ Szerkesztve ]

(#179) #35723520


#35723520
törölt tag

Ma vettem át a futártól a tabletet (Q813IX) , bekapcsoltam, csatlakoztam wifi hálózatra, fél perc használat után kikapcsolt, majd azóta bekapcsoláskor a fehér boot képernyő Alcor logóval! Azért nem semmi, hogy két perc után behalt!!! :W Így még az ennél gagyibb gépekkel sem jártam! :(((
(küldhetem vissza!) :F

(#180) gusthy válasza #35723520 (#179) üzenetére


gusthy
veterán

Erről beszéltem :( Érdemesebb boltban megvenni.

(#181) #35723520 válasza gusthy (#180) üzenetére


#35723520
törölt tag

Ja, könnyű annak, aki budapesti... :O

(#182) gps76


gps76
őstag

Az összeszerelés minőségével van baj,nálam az érintő felvált a kasztnitól,és nem is ragad vissza,szépen alá fog menni a por.Ennyi pénzért azért jobb minőséget várna az ember,viszem vissza nemsoká és elfelejtem...
Másik idegesítő,hogy ha ki van kapcsolva teljesen is három nap alatt merül kb. 40%-ot.

(#183) P€P€ válasza ebegab92 (#176) üzenetére


P€P€
csendes tag

működik hubbal a billentyűzet, egér, usb-s lámpa(kettő is) és 1db pendrive második pendrive-nál az előzőt nem látja, ja a vinyó sem működik hub nélkül se mert kevés neki a nafta amit a tablet ad (usb3.0ról beszélek ha ez számít)

(#184) P€P€ válasza gps76 (#182) üzenetére


P€P€
csendes tag

Na igen, egy kérdés a kijelző fénye neked is átvilágítja a kijelző szélén lévő müanyagot? hátulról nézve meg a gombok is világítanak haloványan meg a hangszóró és a csatlakozók. Vagy ez megint egy egyedi eset. :(((

(#185) gusthy válasza gps76 (#182) üzenetére


gusthy
veterán

Az nem tűnik borzasztóan soknak.

Állítólag ha minden jól megy, napokon belül jön az új sw, wifi javítással, sallala.

(#186) gps76 válasza gusthy (#185) üzenetére


gps76
őstag

Lehet nem sok,de előfordul,hogy pár napig nem veszem elő aztán gyorsan felkapom,hogy vigyem magammal és alig van szufla benne.Más tabletnél nem találkoztam ennyire feltűnően vele.És ez szerintem nem szoftver kérdése,mert ki van kapcsolva teljesen,valami alapáramkör megy csak ami bekapcsolja.
Nekem is átlátszik mindenfelé a háttérvilágítás,de ami még zavar,ha valami proci terhelő dolgot futtatok,szépen megváltozik a homogenitása a kijelzőnek,ahol meleg éri.

(#187) gusthy válasza gps76 (#186) üzenetére


gusthy
veterán

Akkor ott valami hardver gond lehet. Nekem akkor merül ennyit, ha bekapcsolva nem használom pár napig.
Figyelmetlenül olvastam, bocs.

[ Szerkesztve ]

(#188) gusthy válasza P€P€ (#184) üzenetére


gusthy
veterán

Tényleg világítanak, bár én elég ritkán nézem hátulról :)

(#189) gyvince


gyvince
senior tag

most akarok ilyet venni nem tudjátok hogy jön e rá a Kitkat?

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#190) gusthy válasza gyvince (#189) üzenetére


gusthy
veterán

Kicsi az esélye...
Miért szeretnéd? A KK főleg a kis vasak esetén hoz változást, ez meg nem olyan kicsi...

(#191) gyvince válasza gusthy (#190) üzenetére


gyvince
senior tag

csak érdeklődöm :)

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#192) ebegab92 válasza gusthy (#190) üzenetére


ebegab92
senior tag

Majd ráhaxoljuk ;] Alcor supportja amúgy milyen? Szoktak 1 évvel később is frissítést kiadni?

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#193) gusthy válasza ebegab92 (#192) üzenetére


gusthy
veterán

Szerintem még nincs egy éve, hogy tableteket is árul :) amúgy ez ebben az esetben leginkább a Rockchip-en múlik.

(#194) gps76 válasza gusthy (#193) üzenetére


gps76
őstag

Meg a Chuwi-n,mert az ő gyártmánya,csak itt nehéz lenne ezzel a névvel eladni.
Aki teheti inkább más márkát vegyen,nem éri az árát.

(#195) gusthy válasza gps76 (#194) üzenetére


gusthy
veterán

Szerintem megérte, de ez ízlés és szerencse dolga.

(#196) ebegab92 válasza gusthy (#195) üzenetére


ebegab92
senior tag

Hát majd jól megvizslatom ott helyben a cuccot mikor megérkezik. Ha valamije hibás, küldjük vissza :U Mondjuk különös, hogy ennyire nagy a hibaaránya a cégnek. Egy Samsungnál vagy ASUS-nál is előfordul ilyen gyakorisággal? :(

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#197) gusthy válasza ebegab92 (#196) üzenetére


gusthy
veterán

Nem tudjuk, mekkora a hibásak aránya, mert nem ismert, hogy hányan vettek olyan példányt, ami rendben volt.

(#198) gusthy válasza ebegab92 (#196) üzenetére


gusthy
veterán

Dupla lett, bocs

[ Szerkesztve ]

(#199) upsyka válasza gusthy (#197) üzenetére


upsyka
aktív tag

és ugye biztos sokan is vettek olyanok,akik nem ph-znak és írják ide,hogy szar....illetve a negatív kritikának mindíg többszös a súlya a pozitívval szemben!
szerintem jó kis vas,jó ár/érték aránnyal és 2! év garival :) gondoljatok bele,hogy 2 év mullva hol tarthat majd a tábla technika,mikor 1 év alatt ekkorát fejlődött....

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#200) gusthy válasza upsyka (#199) üzenetére


gusthy
veterán

Nos, nekem 4magos kínai telefonom van, 2GB RAM, féleéves modell, de most jönnek ki a nyolcmagosak:-)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.