Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:39:48

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Permet Elek válasza darvinya (#850) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Nyugodtan nézettek be a myaudio 808 topikba.- Ahol fél év után mindenki viszakapta a tab árát. Szoftveresen. És gyárilag is összehozható az akku kinyírása. És a nincs több cellára is annyit hogy akkor hogy szikerül mondjuk egy aksinál 30%-ig egyenletes merülést produkálni utána egy mélyrepülést? Úgyhogy megértettem. Profik vagyunk mind3-an. :R :R

(#852) darvinya válasza Permet Elek (#851) üzenetére


darvinya
titán

myAudio abban egy tákolt aksi van benne.

30% az egy relatív jelzés, mert a szoftverben így van beállítva.
pl: Sony
4.785V 100%
4.700V 80%

3.850V 30%
3.600V 1%

Samsung
4.785V 100%
4.500V 80%

4.135V 30%
4.055V 20%
3.850V 10%
3.600V 1%

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#853) [P]laci


[P]laci
senior tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem hozzátok. Restart után mennyi a szabad felhasználható RAM az 1 GB-ból?

(#854) Permet Elek válasza darvinya (#852) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Nagyon szép az a táblázat, de. 4,784-volton már 6x kidobtad a litiumos aksit, mert 4,2 Volt a csúcs. De 4,1 re tölti a töltő is. Mert ezeket nem szabad maxra tölteni. Ami 4,2-nél többet tud, ott már 2-ő van párhuzamosan kötve. :R :R

És utánaolvastam. Célszerű 1 hónapban 1x lemeríteni és feltőlteni. Hogy ne kavarja be az akkukijelzést a cellák közti különbség, ezt vajon mire írhatták?? :R :R

(#855) smileismarci


smileismarci
tag

na én is megrendeltem :C :C 4.-én Hozza a futár

#%

(#856) Tyren


Tyren
aktív tag

Sziasztok!
Nem a telefonhoz kapcsolódik, inkább az andoidhoz, de egy adott kontaktomat össze szeretném kötni az adott személy facebook profiljával. Ezt manuálisan nem tudom megtenni? (néhánnyal összekapcsolja a program magától, de van akit nem ismer fel)

Egyébként a teló nekem eléggé bejön. Az akksi tűrhetően bírja, a melegedéstől én is féltem, de egyelőre tűréshatáron belül van. A kijelzőn azért látni, hogy nem AMOLED, vagy IPS, de lehet vele együtt élni.

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#857) handrix


handrix
csendes tag

Természetesen lehet, a telefonkönyvben kiválasztod akit akarsz, és felül a 3 pontos kis menüt lenyitod. Ott lesz hogy társított kapcsolat. (ne felejtsd el bekapcsolni hogy megjelenítse az online kapcsolatokat, különben nem fog menni)

[ Szerkesztve ]

(#858) darvinya válasza Permet Elek (#854) üzenetére


darvinya
titán

Amúgy ezek nem pontos értékek, csak példa volt szemléltetés céljából.
Semmi több.

De ha ezen lovagolsz, akkor formázgassad, mint az agyagot.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#859) RedJohn válasza California1 (#844) üzenetére


RedJohn
csendes tag

(#844) California1 Az szilikon tok, vagy műanyag? Mert ha szilikon akkor lehet, hogy én is onnan rendelek a jó ár miatt. :D

[ Szerkesztve ]

(#860) Permet Elek válasza darvinya (#858) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Nem lovagolok. Az elektronika se lemerülni, se teljesen feltölteni nem engedi. Így miről is beszélünk egyáltalán? És igen, egyből leadja a maximális teljesítményt papíron. Mégis az a tapasztalat, hogy 3x-4x fel kell tölteni. Hogy beáljon az ideálisra. (Formázódjon)

És ti keztetek el lovagolni a dolgon. +képzeltetrek oda dolgokat. Én csak válszoltam egy kérdésre. Amire azt válaszoltam, hogy a legjobb ha lemeríti 4x-ra, és nyomogatás nélkül feltölti a saját töltőjével. Mivel ő usb-ről szerette volna, miközben játszik rajta. Ami valjuk be nem a legjobb dolog. Na erre jöttetek ti. Hogy hülyeségeket beszélek.

És az aku 30%-ról nullára merülése 1 perc vagy kevesebb alatt, cellahiba. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#861) darvinya válasza Permet Elek (#860) üzenetére


darvinya
titán

Mindegy adj olyan tanácsot amilyet akart, azt hiszel amit akarsz.

Csak légyszíves annyira…

Nekem pl: ma 50% 1%-ra kerek 10 percbe tellett.
Akkor most hibás az akkumulátorom?
Nem egy beragat app szívta le.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#862) Becksman


Becksman
őstag

memóriából mennyi használható fel? Ezt valaki már közölhetné...

Samsung A54 5G 8+256GB

(#863) Kaeblo válasza Becksman (#862) üzenetére


Kaeblo
csendes tag

Nekem 766MB

(#864) Becksman válasza Kaeblo (#863) üzenetére


Becksman
őstag

köszi szépen.. akkor kb 240mbot elesz a rendszer magának..

Samsung A54 5G 8+256GB

(#865) Permet Elek válasza darvinya (#861) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Látom mindig találsz értelmesnek tűnő kibújót, csak puszta tényt nem adsz soha. Az hogy app vagy cellahiba, kiderül az üzemidő csökkenéséből. És az egymás után, ugyan ott feltűnő, meredek görbéből. :R :R

(#866) darvinya válasza Permet Elek (#865) üzenetére


darvinya
titán

Nézd a belső elektronika egységesen kezeli az egészet.
Tehát nem tud egyik „cella" jobban merülni, mint a másik.

Kicsit jobban végig gondoltad volna, ha egyik „cella" lemerülne és átváltana a másikra, akkor közben lemerült cella mély merülésbe menne.
Akkor a már kuka lenne, és így tovább „a többi cella".
Magyarán 1x használnád és utána kukázhatnád.

Semmi kibuvót nem keresek.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#867) fatal` válasza Permet Elek (#854) üzenetére


fatal`
titán

Nem kell semmit lemeríteni meg formázgatni, nem NiMh akkumulátor ez és rengeteg téves információ kering a neten, meg általában az eladók is baromságot mondanak. Ami nem tesz jót neki (bár ez inkább laptopoknál érdekes), ha sosincs merítve egyáltalán és állandóan konnektoron lóg.

Teljesen lemeríteni az elektronika nem is engedi, ugyanis a lítium akku, ha teljesen lemerül, akkor azonnal dobhatod is a kukába.

(#868) K Norbi


K Norbi
addikt

[link]Tippek a mobiltelefonok akkumulátoraihoz. "Jól beszél"

[ Szerkesztve ]

(#869) Permet Elek válasza darvinya (#866) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Veszekedhetünk ezen. Én találkoztam cellahibás akkuval. Android alatt. Láttam mi a jelensége. De látom szakember vagy. Gondolom műszerész. Azért mert 1 cella kuka. A többi működik. De semmi gond. Így lett az 5000-es aksim 4000-es.

És nekem nem kell végiggondolnom. Tudom mi a soros és párhuzamos közt a különbség. Mit jelent a több cella. +mi az a maximális tárolókapacitás. Amiért cellázni kell a dolgokat. De látom te nem. :R :R

(#870) Permet Elek válasza fatal` (#867) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Erről beszéltem. Visszaolvasol, láthatnád, hogy nem beszéltem hülyeséget soha. Én tudom hogy működik a litiumos akkumulátor.

-Első töltést csinált volna akinek írtam mit tegyen. Mert usb-ről töltött volna miközbe továbra is játszik rajta. De erre itt lazán helyeseltek többen is, hogy nyugodtan, mert félre beszélek. És odaképzeltek fűt fát. Azóta megy a huza vona. Ha végigolvasod sosem írtam, hogy 16-órát töltse a telefont. Mint ahogy azt sem, hogy merítse le teljesen. De mint megtárgyaltuk a védelmi mehanizmus nem is engedi. Aztán már belekavarodtunk olyan dolgokba is Darvinya fórumtársunkkal, amiknek semmi köze az eredeti dolgoknak.

Amperórát soros kötéssel növelünk. Mert van egy határ amit egy cella elbír, mig feszültséget párhuzamossal.Ugyanezen okból. Bár ezekben nincsenek cellák egyesek szerint. Majd vált a véleménye, és ha egy cella kuka. Az egész aksi is. Szóval, ne én legyek már a fura. Mert ezekre leírom, hogy nem igazak. :R :R

(#871) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Könyörgöm az akkumulátorok felépítésének tudományos leírásain jussatok túl,mert eret vágok magamon... :(((

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#872) fatal` válasza Permet Elek (#870) üzenetére


fatal`
titán

Általánosságban akartam írni, nem válasznak szántam.

Darvinya egy rakás topicban sokszor annyi hülyeséget hord össze, hogy a legtöbbre már nem is válaszolok semmit, mert általában az az eredménye, hogy valami hülye képpel tovább próbálgatja bizonygatni az igazát, aminek semmi köze nincs a témához (mint itt az akku használatos kép).

(#873) HardRic


HardRic
addikt

Sziasztok, lenne két kérdésem:
Stock droidon alapfunkció, gondolom itt sem vették ki: különböző kontaktokhoz ugye lehet más-más csengőhangot beállítani?
A legfontosabb: lehet a betűméretet növelni? Fontos lenne hogy a névjegyzék, beállítások stb. a lehető legnagyobb méretben jelenjen meg. Édesanyámnak szeretnék egy ilyet, és kb ezeken múlik a vásárlás.

(#874) Permet Elek válasza HardRic (#873) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Mindkettőt lehet. Bár nekem jó a szemem, mégis a nagy betüméretet használom. Onnan már csak a nagyon nagy van. De az se sokkal nagyobb. :R :R

hunfatal: Köszönöm, hogy szólsz. :R :R Már privibe csevegünk. ;]

-HajTömeg-: Befejeztük. Szóval élhetsz nyugalomban. :R :R

(#875) MaciTDI


MaciTDI
csendes tag

Srácok! A rezgő mindenkinél csendes? Nálam hangos. Valaki nincs Miskolc környékéről? :D

[ Szerkesztve ]

(#876) djbelo


djbelo
senior tag

Sziasztok!

Az SP-ben hívásnál nincsen bug?? Most P van de az új frissítés /JB/ óta a hívásnál mindig előjön ez a hiba! Nagyon gondolkodom,hogy megéri-e lecserélni a P az új SP-re?!

[ Szerkesztve ]

(#877) RedJohn


RedJohn
csendes tag

Sziasztok! Áttettem néhány filmet, gond nélkül le is játssza csak hang nincs. Megnéztem még egyszer gépen, ott volt hang. Letöltöttem az MX Playert de semmi változás. Nektek lejátssza a hangot? Kiterjesztés az jó mkv. -ban? Tudnátok valamit mondani rá?? :F

(#878) darvinya válasza RedJohn (#877) üzenetére


darvinya
titán

Igen BS player.

MX player-ből is ArmV7 kell.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#879) hallador válasza MaciTDI (#875) üzenetére


hallador
addikt

Szia,

Nekem csendes, sőt nagyon is az.

(#876) djbelo

Milyen bug-ra gondolsz? Nem vettem észre semmi rendellenest, a legújabb firmware van rajta (.257)

(#877) RedJohn

BS Player, VLC? Még egy lehetőség, mikor teszed fel a telóra, akkor a telefon programja felajánlja a konvertálást. (MP4-be), a felbontást megtartja.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#880) fatal` válasza darvinya (#878) üzenetére


fatal`
titán

Codec csak akkor kell, ha az MX kéri, nekem pl. nem kért semmit. Bár nem néztem még MKV-t, csak avit.

(#881) RedJohn válasza darvinya (#878) üzenetére


RedJohn
csendes tag

Szia! Köszi, így már működik! Minden hálát a tiéd! :D :R. <---- hallador ezek neked is :)) :R

[ Szerkesztve ]

(#882) djbelo válasza hallador (#879) üzenetére


djbelo
senior tag

Hívásnál kicseng, de kb 15mp nem tudom felvenni.De nemcsak nálam van így.Nagyon sokan vannak akinek ilyen problémája van a legutóbbi frissítés óta. Azért gondolkodom én is az SP-n!

[ Szerkesztve ]

(#883) hallador válasza HardRic (#873) üzenetére


hallador
addikt

Szia,

Beállítások -> Megjelenítés -> Betűméret ->
- Kicsi (2 - 2,5 mm)
- normál (Ez az alapértelmezett, és már ez is egész kellemes) (3 - 3,5 mm)
- Nagy (4 - 4,5 mm)
- Nagyon nagy (5 - 6 mm)

Konkrétan ezek a menűpontok vannak.

A nagyon nagy kb 5 - 6 mm magas betűket produkál, ami már igen jól látható. A Normál 3 mm magas betűket, ez is iól látható.

(#882) djbelo

Nálam ilyen probléma nem jött elő eddig. Simán fel tudtam venni. Meg érzékel mindent.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#884) handrix


handrix
csendes tag

BS playert-t tudom ajánlani, a gépemről wifin keresztül röccenés mentesen streameltem full hd videót, ami mkv volt.a beépített lejátszóval nálam is csak kép volt, hang nem.

(#885) HardRic válasza Permet Elek (#874) üzenetére


HardRic
addikt

Még valami, ha lehet elfogultság nélküli választ adjatok:
mennyire jó napsütésben a kijelző?

(#886) California1 válasza RedJohn (#859) üzenetére


California1
őstag

Keménytok, szép elegáns. Igen kellemes a tapintása

(#887) hallador válasza HardRic (#885) üzenetére


hallador
addikt

Ha fényerőt a maxra avszed, akkor jó. Ha nem akkor nem...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#888) California1 válasza HardRic (#885) üzenetére


California1
őstag

65%on elmegy , 80%on okés de ezt tűzőnapon probalgattam, amugy abszolute nem olyan sulyos ez a kijelző tétel mint ahogy leirják, divat az amoled meg az ips bla bla bla és divat ezt fikazni, senki nem vitatja el a többit hogy jobb , de ez is okés hidd el.

(#889) HardRic válasza California1 (#888) üzenetére


HardRic
addikt

Ok, kösz. Anyumnak lesz, őt nem érdeklik a színek, csak, hogy látszódjon mindenhol.

(#890) California1 válasza HardRic (#889) üzenetére


California1
őstag

Nincs itt kulonosebb baj a szinekkel, aki ilyet vesz tudja mire szamithat

(#891) hallador válasza HardRic (#889) üzenetére


hallador
addikt

De amúgy. Melyik telefon kijelzője nem látszódik napsütésben ebben a kategóriában? Az lcd kijelző határai ismertek, a fényerő viszont soha nem volt gond.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#892) Tome08


Tome08
tag

tehát akkor wifi.....

érdekes, hogy míg ugye kábelen, a routeren keresztül gépemen 43/60 Mb/s mértem a speedtest nevezetü progival, addig a telefonnal a router szájába full wifivel csak 1.5/600-ot hát ez most ledöbbentett viszont...

ez miért lehet??? :(

[ Szerkesztve ]

Mi 12x / LG 42LM660S / LG 65C22

(#893) darvinya válasza Tome08 (#892) üzenetére


darvinya
titán

Valami nincs jól beállítva WiFi csatornánál.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#894) Tyren válasza California1 (#890) üzenetére


Tyren
aktív tag

Háát, ezt mondjuk nem mondanám. Nekem előtte AMOLED-es telefonom volt és hát azért észre lehet venni. Plusz minap haverom Sony XPERIA V-jét mellé téve eléggé látszódott, hogy a színek nagyon fakók és a fekete inkább szürke, de abból sem a sötétebb fajta. Nem is igazán értettem, mert a V-ben is TFT van.

Szóval a kijelző inkább csak közepes, AMOLED vagy IPS mellett elbújhat, de még TFT-ben is inkább csak közepes. Napfényben közepesen látható, max fényerővel el lehet viselni.

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#895) darvinya válasza Tyren (#894) üzenetére


darvinya
titán

És napfényben az AMOLED-ből mit látsz?

Mert én néztem az S2 és nem láttam belőle semmit.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#896) hallador válasza Tyren (#894) üzenetére


hallador
addikt

Tegnap néztem meg napfényben, egy IPhone mellett, semmivel nem volt rosszabbul látható teljes fényerő mellett az Xperia SP, mint az IPhone 4s. A színekkel lehet vitatkozni, de a láthatósága nem volt jobb az IPhone-ak sem.

Szóval a kijelző inkább csak közepes, AMOLED vagy IPS mellett elbújhat, de még TFT-ben is inkább csak közepes. Napfényben közepesen látható, max fényerővel el lehet viselni.

Igen mint minden telefont. Amúgy azért mondj egy telefont, amit tűző napsütésben élesen látsz, mondjuk úgy mint egy szobában. Én még nem láttam ilyet.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#897) Tyren válasza hallador (#896) üzenetére


Tyren
aktív tag

Nekem előtte C7-es Nokiám volt és nagyon jól lehetett látni napsütésben.
Közvetlenül arról váltottam SP-re és nem mondom, hogy ezt nem lehet látni, de nem olyan jól.
A "múgy azért mondj egy telefont, amit tűző napsütésben élesen látsz, mondjuk úgy mint egy szobában. Én még nem láttam ilyet." részt pedig legszívesebben nem kommentálnám, nem tudom, hogy honnan jön ez az osztás. Amit mondani akartam, hogy napfényben olvashatóság terén nem erős a telefon, nekem ilyen téren volt ennél jobb telóm. Az sem volt úgy látható napfényben, mint szobában, de ha az SP-t és a C7-et kiviszem a napsütésbe, akkor a C7 képernyőjét jobban lehet látni.

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#898) Classius válasza Tome08 (#892) üzenetére


Classius
aktív tag

A wifi valóban ilyen gánya? Másnál hogyan működik?

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#899) hallador válasza Tyren (#897) üzenetére


hallador
addikt

Nem osztásnak szántam, csak annak, hogy sokan jönnek ezzel a kijelző dologgal. Igen gyengébb az LCD, mint az IPS, vagy az Oled. De azért nem kellene dramatizálni a dolgot.

Nehogy valaki azt állítsa, hogy ez aztán egy égbekiáltó probléma. Mert az lehet/biztos, hogy élesebb a képe egy más készüléknek, de mondjuk más a színkészlete. De annyival nem jobb, hogy az LCD-re ilyen dolgokat kellene írni, hogy elbújhat ez meg az mellett...

Egy átlag ember ezt ritkán vesz észre/foglalkozik vele.

Akinek meg nem tettszik/nem szereti az LCD-t, ott van a Samsung, vagy ag LG, Iphone.

(#898) Classius

Nekem jó a Wi-Fi igaz nem teszteltem hogy 60 MBit/sec-et tud -e mert ugyan mi a f... nak kellene tudnia nem arra van. Netezni lehet vele arra tökéletes, stream-et viszi simán. Igazából a többi nekem csak ilyen felesleges dolog.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#900) Tome08 válasza Classius (#898) üzenetére


Tome08
tag

bent a cégbe mértem egy 14/14et ami normálisnak mondható
tehát otthon van valami problémám, amit kurva jó lenne megfejteni :S
nemrég volt totál reset, semmi korlátozás nincsen, próbálom még nyúzni

Mi 12x / LG 42LM660S / LG 65C22

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.