Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:39:48

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Akkuidőre: Az utóbbi napokban úgy alakult, hogy keveset cseszegettem a telefont, így Stamina nélkül 3,5 napnál jár és még van hátra 21%. Képernyő 3 óra, hanghívások 25 perc.

Képernyő fényerőre: Írtátok többen, hogy napfényben fel kell venni maxra a fényerőt, én is így tapasztaltam, de bármely más körülmények között meg nálam teljesen jól működik az automatika. Widgetsoidban lehet olyan widgetet készíteni, ami megnyomásra a max és az automata állás között váltogatja a fényerőt, ez nekem nagyon bevált.

(#1852) Oldmobil válasza raziel01 (#1850) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Csakhogy ott nem színtelítettséget állítasz, hanem tetszőleges szín irányába elszínezheted a kijelzőt, és ennek a mértékét változtathatod. Tehát nem az összes szín telítettsége fog változni, hanem csak az elszínezés erőssége.

[ Szerkesztve ]

(#1853) Tyren válasza California1 (#1827) üzenetére


Tyren
aktív tag

Amúgy nálad mit jelent a rendes beállítás? Külön programmal? Vagy mit állítottál rajta?

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#1854) raziel01 válasza Oldmobil (#1852) üzenetére


raziel01
veterán

Mindegy de így állítva már nem fakó. Sokkal jobb lett, mint alapból.

(#1855) adamos87


adamos87
tag

Sziasztok!

Mostanában szándékozom lecserélni Samsung Wave 2-met. És vagy Sony Xperia SP-t vennék vagy LG Optimus 4X HD-t. A Sonyt T-mobilnál most 30.000 Ft-ért tudnám megvenni. Szerintem az ára világbajnok.
Voltam a T-mobilban megnézni, fekete volt kirakva. (Sajnos nagyon nem tudtam meghesszelni, mert pont mellettem loptak el egy telefont). Aztán a Sonyban pedig egy fehéret tudtam megnézni.
Nekem a fehér valahogy gagyibbnak tűnt, de ennek ellenére a fehér is tetszik.

Valaki más is gondolja így, vagy csak az én hülyeségem lehet ez?

Aki esetleg a T-mobilnál vette, annak mi volt a dobozában?
Mert a T honlapján csak töltőt írnak, hogy van a dobozban.

Soha nem volt még Sonym és a családban sem, szóval valaki tudna infót adni, hogy milyen a Sony supportja (frissítések, szervíz)?

A telefonnal csak két aggályom van:
1. kijelző:
Szinte mindenhol azt látom, hogy fikázzák a Sony kijelzőjét.Megnéztem élőben, szerintem egyáltalán nem rossz.
2.akksi:
Nem tudom eldönteni, hogy előny vagy hátrány a nem kivehető akksi.

A válaszokat előre is köszönöm.

Samsung QE55Q80T, XBOX Series X, Live: razorramon1987

(#1856) raziel01 válasza adamos87 (#1855) üzenetére


raziel01
veterán

Aki esetleg a T-mobilnál vette, annak mi volt a dobozában?

töltő, usb kábel, füles.

A sony supportja. Hát alapból se rossz a telefon szoftveresen. 4.2 biztos, hogy jön rá.
Viszont a szerviz az a Cordon Electronics. Mindenki szidja, mert semmit nem akarnak javítani. Mindenre ráírják, hogy beázott a teló és megvonják a garanciát.

Kijelző szép szerintem. Pedig itthon van IPS kijelzőm is.

Akksi nekem nem hátrány. Úgyse cserélgettem régen se.

(#1857) wsh13 válasza Oldmobil (#1852) üzenetére


wsh13
tag

Igen, ezért kérdeztem. Természetesen megtaláltam a menüt, amit a kolléga mondott, de ott nem szín telítettséget állítasz. Egyszerűen annyi, hogy kiválasztasz egy színt, amire elszínezi a fehéret.

[ Szerkesztve ]

(#1858) jenei1994 válasza raziel01 (#1856) üzenetére


jenei1994
addikt

A mázlink van akkor megkapjuk a 4.3 is.De remélem a 4.2.2-ben a hangon javítani fognak.

[ Szerkesztve ]

(#1859) gyuribácsi88

A frissítést majd a sony update centerből lehet letölteni?

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#1860) jenei1994 válasza gyuribácsi88 (#1859) üzenetére


jenei1994
addikt

A telefon vagy felajánlja magától vagy susal vagy PC Companion program segítségével lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1861) grandaw válasza wsh13 (#1841) üzenetére


grandaw
csendes tag

Optikai csalódás, a háttérkép miatt. Ha kinagyítod a képet és megméred vonalzóval, kiderül, hogy párhuzamos.

(#1862) hallador válasza raziel01 (#1856) üzenetére


hallador
addikt

Viszont a szerviz az a Cordon Electronics. Mindenki szidja, mert semmit nem akarnak javítani. Mindenre ráírják, hogy beázott a teló és megvonják a garanciát.

Igen ez nagyon sűrűn előfordul. Azt nem értem miért nyit valaki szervizt, ha lehúzásból akar meggazdagodni. Mondjuk nem csodálkozom rajta, Magyarországon ez nép sport, csak azt nem látják be az emberek, hogy ez ideig óráig megy, aztán nem fog senki megbízni bennük...

Ezért nem bízom a magyar cégekben... Persze az anyacég francia, de amihez magyar vezetőknek köze van, az csak szar lehet. Ritka a kivétel, van, de nem sok...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#1863) pulguinha


pulguinha
aktív tag

Sziasztok,

Két kérdés merült fel bennem:

- üzletben megnéztem a telot és közép tájt hullámzott a kép, mintha benyomtak volna (a Z is ilyen volt). Eladó mondta hogy a lopasgatlo oldalról túl erősen szorítja az a gáz. Erről mit gondoltok ? Autós tartóba nem raknam de ez nem lesz később gond?

- uzemidovel hogy álltok? :) (referencia: állandó e-mail és csevego sync kikapcsolt kepernyonel is, napi 2-3 óra netbongeszes, 5perc videó nézés neten, 10 perc telefonalas)

[ Szerkesztve ]

(#1864) jenei1994 válasza pulguinha (#1863) üzenetére


jenei1994
addikt

Tegnap 3-4 óra zene hallgatás,2-3 órát nyomogattam ahoz képest nagyon jó bírja.Ma reggel is 1-2 óra nyomogatás megvolt. :D

[ Szerkesztve ]

(#1865) wsh13 válasza grandaw (#1861) üzenetére


wsh13
tag

Igazad lehet, mert máshol minden vonal egyenes.

(#1866) -HajTömeg- válasza pulguinha (#1863) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Melyik üzletben nézted?
A voda smatstore-ban ugyan ez volt, semmire sem reagált a készülék középtájt.
Amit furcsáltam,hogy a többi telefonon ugyan ez a lopásgátló volt, mégis mind működött.

Alias: Júzer error

(#1867) pulguinha válasza -HajTömeg- (#1866) üzenetére


pulguinha
aktív tag

Pont ott... A srác oldalról a karmoknal kicsit kézzel meg nyomkodta és hullámzott is rendesen.

Tulajok, nektek erősebb nyomásra hogy reagál a kijelzo?

(#1868) raziel01 válasza pulguinha (#1867) üzenetére


raziel01
veterán

Erősen nyomom, nem történik semmi.

(#1869) -HajTömeg- válasza pulguinha (#1867) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

A hullámzás az csak egy animáció féle, így oldja fel a képernyőt szerintem :) Ennyi.
Nem akarok az ördög ügyvédje lenni,de nekem ezzel a kijelzővel valami nem stimmel, nem csodálkoznék,ha ez lenne a készülék gyenge pontja és idővel sokan vinnék kijelzőhibával szervizbe.

Alias: Júzer error

(#1870) pulguinha válasza -HajTömeg- (#1869) üzenetére


pulguinha
aktív tag

Ha animáció van beépítve még youtubeba is, meg mapsbe is aztan az ügyfélkozpontusag :-D

[ Szerkesztve ]

(#1871) jenei1994 válasza -HajTömeg- (#1869) üzenetére


jenei1994
addikt

Mi baj a kijelzővel?

(#1872) BITBOYS válasza -HajTömeg- (#1869) üzenetére


BITBOYS
addikt

Mire gondolsz a kijelzővel kapcsolatban?

mod: Gyárilag kicsit gyenge, de használható

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1873) cd22


cd22
csendes tag

nekem van egy ilyen t-mobilos készülékem csak annyi vele a gondom hogy hiába rootolom és felrakom rá a cwm-et egyszerűen a bootloaderjét sehogy sem engedi kinyitni

(#1874) -HajTömeg- válasza BITBOYS (#1872) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Nekem az a fura, hogy mikor elkezdték piacra dobni az Sp-t,akkor rögtön kijelzőhibával kapcsolatos videok kerültek fel youtube-ra.
Aztán itt is többen említették,hogy pl autós tartóban előfordul,hogy nem reagál, be kell kapcsolni valami kesztyű módot (hát ez is elég érdekes).
Majd elmentem megnézni és ez volt az egyetlen telefon,aminek a lopásgátló miatt nem működött a kijelzője.
Lehet,hogy sok kerül piacra és azért hallani több hibáról,de nekem ez nem tűnik jó előjelnek.

Hogy ne utáljatok nagyon, jót is mondok.
Nekem speciel a Cordonnal semmi problémám nem volt. (azon kívül,hogy k. messze vannak)
Ha jól emlékszem 4szer vagy ötször járt náluk a Ray-em, ebből egyszer várattak egy hétig, az összes többi alkalommal 2 nap múlva mehettem a telefonomért.
Gyakorlatilag többször kicserélték az egész készüléket.
Kijelzőt háromszor, alaplapot egyszer, rezgő motort is egyszer.
Szó nélkül gariban.
Az egyetlen furcsaság az volt,hogy legutoljára adtak egy papírt,hogy a Sony által hivatalosan kibocsátott ICS helyett a GB-t használjam, arra van optimalizálva :D
Még jó,hogy legalább az emberek fele azért vette anno a Ray-t,mert kijön majd rá az ICS...
Na,ennyit a megváltóként várt frissítésekről, meg hogy azok mennyit javítanak.

Alias: Júzer error

(#1875) hallador válasza -HajTömeg- (#1874) üzenetére


hallador
addikt

Nekem a Cordon elődjével még 12 éve volt dolgom, de sajnos már akkor sem voltak nagyon korrektek.

Nekem az a fura, hogy mikor elkezdték piacra dobni az Sp-t,akkor rögtön kijelzőhibával kapcsolatos videok kerültek fel youtube-ra.

Mondjuk ez itt a fórumon sztem egyszer sem jött elő. Vagy én nem olvastam róla, szóval ezek egyedi esetek lehettek, nem széria hiba.

Aztán itt is többen említették,hogy pl autós tartóban előfordul,hogy nem reagál, be kell kapcsolni valami kesztyű módot (hát ez is elég érdekes).

Mondjuk új a telefon, esetleg meg kellene várni a gyári alkatrészeket hozzá, és abból biztos nem esik ki, meg csúszik ki...

Majd elmentem megnézni és ez volt az egyetlen telefon,aminek a lopásgátló miatt nem működött a kijelzője.
Lehet,hogy sok kerül piacra és azért hallani több hibáról,de nekem ez nem tűnik jó előjelnek.

Hát ez meg egy baromság, nem volt betépve aki mondta? Mert ez ilyen klasszikus magyar telefonüzlet szöveg, aminek se füle se farka, de mégis odamondtak valamit....

Ez a három dolog, eddig mind User error-nak tűnik, nem serial failures-nek.

Egy SG S4 Mini-hez, de bármelyik telefonról lesznek ilyen videók, meg ilyen vélemények, egy Xperia Ray-ről nyilván nem mert már minden van hozzá, gyáriban is.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#1876) bánkface


bánkface
csendes tag

nem hiszem el, hogy a sony nem veszi magát észre, hogy mennyire lemaradó technológiát alkalmaz panel terén :(( , de ettől feltétlenül remek telókat csinálnak és ez egy teljes mértékben elfogadható kütyü :C :C

(#1877) BITBOYS válasza -HajTömeg- (#1874) üzenetére


BITBOYS
addikt

Hiba okát nem tudom, de néha csinál olyat a készülék, hogy a főoldalon átváltok a képekre és becsíkosodik az egész kijelző. De csak egy pillanatra, utána helyreáll.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1878) jenei1994


jenei1994
addikt

Nekem csak agyi baja van a kijelzőnek ,hogy jobb oldalt végig van oldalt egy világítás csík.De volt mán xperia u és xperia J készülékem mindegyiknél volt egy csík.

Mint ezen a képen látható olyan világítási vagy mi a franc csík van oldalt.

De amúgy tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#1879) vacs válasza wsh13 (#1841) üzenetére


vacs
veterán

Google kereső bal oldala feljebb van, mint a jobb.

Tesóm, Xperia P telóján ugyan így, látszólag ferdén áll.
De, hogy tényleg ferde-e ...

(^)(>.<)(^)

(#1880) raziel01 válasza jenei1994 (#1878) üzenetére


raziel01
veterán

Teljesen normális a csík. Valamivel meg kell világitani az Lcd-t és azt látod.

[ Szerkesztve ]

(#1881) -HajTömeg- válasza hallador (#1875) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Szerintem valamit félreértettél.

Hogy autós tartóba nem reagál tapizásra, annak biztos nem az az oka,hogy nem gyári Sony az autós tartó :D
Nem értem,hogy ezzel mit akarsz mondani.

Az meg,hogy az üzletben a kiállított darab a lopásgátlóval megfogott részen nem reagál nem user error.
Nem egyszer nem reagált,hanem inkább az volt a ritka,ha működött.
Az eladó is mondta,hogy tudnak róla, szerintük a lopásgátló miatt van.
Minderre abból következtetett,hogy a lopásgátló alatt és fölött reagált mindenre a kijelző.
Nekem csak az volt furcsa,hogy a smartstoreban van vagy 50 készülék,amiből 10-15-öt biztos megnéztem és minden volt lopásgátló,de mind működött.

BITBOYS
Hát ez nem tűnik túl egészséges dolognak,de nem értek hozzá.
Szerintem tojjál rá, max. gariban megcsinálják ha elromlik.
De hátha valaki okosabb mint én és tudja rá a választ...

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#1882) [P]laci válasza -HajTömeg- (#1881) üzenetére


[P]laci
senior tag

nem mintha zavarna a dolog, de a ki francot érdekel, hogy piroskáéknál az egyik üzletükben mennyire bénán raktak ki egy darabot tapicskálásra? az alapján akarsz messzemenő következtetéseket levonni a készülékről? nagyon remélem, hogy nem...

(#1883) Swype


Swype
csendes tag

Most ha csak simán elforgatjátok a kijelzőt, akkor sem reagál?

[ Szerkesztve ]

(#1884) -HajTömeg- válasza [P]laci (#1882) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Dede,én határozottan úgy érzem,hogy téged zavar és csak be akarsz csapni,mikor azt írod,hogy nem :DDD
Ennél azért picit többet írtam, illetve írtunk,mert maga a kérdés pulguinha-nál vetődött fel.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#1885) raziel01


raziel01
veterán

Mondjuk az enyém is csinál olyat néha, hogy bizonyos szögben tartva nem érzékeli az érintést. pl most reggel ágyra volt rakva és úgy nem reagált.

(#1886) BITBOYS válasza raziel01 (#1880) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nem normális, ugyanis a ragasztás minősége miatt szűrődik át a megvilágítás fénye. Ha minőségi lenne a ragasztás nem látszana.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1887) pulguinha válasza hallador (#1875) üzenetére


pulguinha
aktív tag

Szia,

Az volt a furcsa, hogy két telefonnál tapasztaltam én is csak az üzletben, SP-vel és a Z-vel.
Aztán bizonyítandó a srác oldalról a karmoknál ég összenyomta kissé a kijelzőt és valóban behullámzott. Kérdés az, hogy karmok nélkül eltűnt volna-e a bibi róla. (Párom mondjuk nincs elvarázsolva tőle , így teljesen objektíven hülyének nézett, hogy ilyen puha a kjelzője szerinte hamar fog sérülni....)

Persze nem egy üzlet alapján alkot véleményt az ember, voltam máshol is megnézni, maximum az vetődik fel, hogy mi okozza és mi lehet hosszú távon a következménye :D

De bíztató, hogy márnál gáz nem volt vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#1888) Gregorí


Gregorí
csendes tag

Üdv!

Mától én is SP tulaj vagyok: :DD
Vmilyen jó minőségű tokot, ami elég jól védi a telefont tudnátok ajánlani?

(#1889) gyuribácsi88 válasza Gregorí (#1888) üzenetére

Nillkin

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#1890) jenei1994 válasza Gregorí (#1888) üzenetére


jenei1994
addikt

[link] Innen válogass.Nekem átlátszó kemény tok van nagyon jól mutat a készüléken. Vékony kialakítású védi a telefont a karcolásoktól és a portól.

(#1891) Swype


Swype
csendes tag

Valaki nyugtasson meg. Most ha csak simán elforgatjátok a kijelzőt, akkor sem reagál?

(#1892) California1


California1
őstag

Sracok help! Valaki irjon mi ez mert ilyennel meg nem talalkoztam. Szal, csatlakozik a telo a wifi halozathoz, kódot megkaptam okés is eddig. A telo fel is megy full a wifi jel. De hiába is akarok netezni nem müködik semmi. Nem lehet se böngészni , emailek se jönnek , viber se jó , semmi sem.... van itt egy xperia v és 2 iphone azok hibatlanul mennek wifin az én sp telom meg semmit nem csinal wifin , ahogy visszaállok hálozatra azonnal megjavul minden. Miert van ez? Mi lehet a hiba????

(#1893) pudingstyle válasza Swype (#1891) üzenetére


pudingstyle
tag

Mire gondolsz pontosan? Bár lehet, hogy csak én nem értem a kérdésed. :D

Nexus 5 D821

(#1894) raziel01 válasza California1 (#1892) üzenetére


raziel01
veterán

Tipikus Sony hiba. Nálam az X8 csinálta ugyanezt. Mondjuk most az SP-vel nincs ilyen gondom.

(#1895) Swype válasza pudingstyle (#1893) üzenetére


Swype
csendes tag

Hát olvasom itt, hogy különböző helyzetekben nem érzékeli a nyomkodást a kijelző. A kérdésem tehát: Ha elforgatod a kijelzőt úgy, hogy billentyűzet elforduljon, akkor is jelen van ez a hiba?

(#1896) California1 válasza raziel01 (#1894) üzenetére


California1
őstag

De mi lenne a megoldás mit állitsak esetleg hogy jó legyen?

(#1897) gyuribácsi88 válasza California1 (#1892) üzenetére

Indítsd újra a telót, nekem néha olyat csinál hogy egy sárga felkiáltójelet (vagy mit) tesz a hálózathoz és kiírja hogy korlátozott hálózat, aztán egyszer csak megjavul. a wifi amúgy is elég gyenge a telefonban, de más negatívumot én nem tudok felhozni csak ezt, viszont a hálózati internet meg baromi gyors.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#1898) -HajTömeg- válasza California1 (#1896) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Raynél valaki ezt írta,mikor nem tudott csatlakozni:
"Közben megoldottam, ha valakinek ilyen problémája lenne először a routerben állítsa át a chanel-t automaticról 10 vagy az alatti számra. Egyből jó lett."

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#1899) raziel01 válasza California1 (#1896) üzenetére


raziel01
veterán

Nálam X8-nál nem segített semmi. Még factory reset se. De anno rákeresgettem és több Sony mobilnál is tapasztalnak ilyet az emberek. Lehet Wifi alkatrész hibája is.
--------
Amúgy Temple Run 2-nél nem tapasztaltok olyat, hogy néha nem működik a giroszenzor a játékban? Ilyenkor be kell zárni és elindítani újra akkor jó. Alkalmazás hibája lehet?

(#1900) Becksman


Becksman
őstag

SP-be is van képernyőtükrözés?

Samsung A54 5G 8+256GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.