Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#50401) gelbelex válasza a510 (#50396) üzenetére


gelbelex
őstag

A fényképezés nálam (WaveII) a 2.0-val lett lassú. Remélem, hogy a véglegesbe kijavítják.
(A videózás jobb lett.)

(#50402) gelbelex válasza F-ECT$ (#50395) üzenetére


gelbelex
őstag

Mind közül a bada volt a legolcsóbb, és bíztam (még bízok) abban, hogy a 2.0-val megközelíti a jobbakat.

(#50403) leslieke válasza Fogash (#50400) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lezárt képernyő mellett csinálja ezt?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50404) Fogash válasza leslieke (#50403) üzenetére


Fogash
tag

igen és mostanában az asztalon fekvő telefon nem "éledezik" a képernyő nem világosodik ki magától. :/

ja, és én az elküldöttek között nem látom, hogy újra küldte volna...

[ Szerkesztve ]

(#50405) leslieke válasza Fogash (#50404) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Frissítsd a firmware-t, talán azzal megoldódik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50406) duvi válasza F-ECT$ (#50399) üzenetére


duvi
nagyúr

Eleve a konfigurációs panel bonyolultabb(igaz, hogy kezdő droidos vagyok). Sokáig keresgéltem, hogy a rengeteg szinkronizálást és netes kapcsolódást letiltsam.

a) pl. adatforgalom számláló telefonos hálózaton, file kezelő, hívásszűrés
b) jó minőségű hangrögzítő, ami nem időlimites (még most se találtam megfelelőt)
(Nem kizárt, hogy a felsorolt alkalmazások gyárilag benne vannak a droidban, csak én nem találtam meg :B )

(#50407) Fogash válasza leslieke (#50405) üzenetére


Fogash
tag

hát, eddig (2010 június óta) ezzel az eredeti FW-rel sem volt ilyen gondom, illetve én már bele nem keveredek a frissítésbe a 2,0 előtt, ha csak nem igen gáz lesz a helyzet...

(#50408) leslieke válasza Fogash (#50407) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkor még egy olyat megpróbálhatsz, hogy küldés után törlöd az elküldött mappából az üzenetet, és nem lesz mit elküldenie újra.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50409) Fogash válasza leslieke (#50408) üzenetére


Fogash
tag

megvolt, nem vált be :(

(#50410) F-ECT$ válasza duvi (#50406) üzenetére


F-ECT$
titán

Bonyolultabb, de szerintem a gmail-hez kapcsolódó összes szinkron (névjegy, email, naptár, google+) 1 helyen állítható. A többi szinkron meg akkor indul ha beállítasz neki fiókot (skype, facebook, stb).

-adatforgalom: valóban nincs, de a 3g watchdog többet tud, mint a bada-s alap számláló
-file kezelő: lehet, hogy samsung sajátosság, de van "Saját fájlok" app
-hívásszűrés: tiltólista van alapból, ha erre gondoltál
-hangrögzítő: szintén van alapból ilyen progi, időlimitről nem tudok (lehet, hogy ez is samsung sajátosság)

Btw én is úgy érzem, hogy egy átlag felhasználónak jól jönne egy 2-3 órás tanfolyam az első droidos telefon előtt: sok szívástól megmenekülne :)

Dive ever, work never.

(#50411) leslieke válasza Fogash (#50409) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Rendszer visszaállítás esetleg?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50412) Fogash válasza leslieke (#50411) üzenetére


Fogash
tag

azt hogy kell? És mit tüntet el, mi marad meg?

(#50413) leslieke válasza Fogash (#50412) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Gyári visszaállítás: Hard reset *2767*3855# Töröl minden beállítást, és a telefon memóriáját. Visszaállítja alapra a telefont.
Csinálj előtte teljes mentést.

Van a telefon menüjében is visszaállítás, amiről ezt írja a kézikönyv: A különféle alapbeállítások visszaállítása a gyári alapértékekre. Adja meg, mely beállításokat szeretné visszaállítani. A beállítások visszaállításához meg kell adnia a készülék jelszavát.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50414) Fogash válasza leslieke (#50413) üzenetére


Fogash
tag

húú, az kemény. letöltött appsok, minden ugrik? Azért kösz a tippet, de a FW frissítéstől eddig is az tartott vissza, hogy újra kellene kezdeni belakni, mintha most vettem volna.

(#50415) leslieke válasza Fogash (#50414) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kies fw frissítéssel minden marad (ha sikerül), és már van T-s 1.2 is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50416) the radish válasza the radish (#47529) üzenetére


the radish
senior tag

Na, a nem is olyan régi hozzászólásom ellenére megváltam a szeretett a wave-től.

Az utód:

Azért egy darabig nyomon követem az eseményeket.
Üdv,

[ Szerkesztve ]

(#50417) F-ECT$ válasza the radish (#50416) üzenetére


F-ECT$
titán

Na és mi változott azóta?

A linkelt hozzászólás alapján az sgs2 érdekes választás:
-nem túl szép
-nincs fémből
-megkockáztatom, hogy kamera/videó terén nem olyan jó, mint a wave
-venni kell rá navit (bár van ingyenes is rá: Waze, google navi)

Mondjuk a böngészője összehasonlíthatatlan a wave-ével.

Dive ever, work never.

(#50418) the radish válasza F-ECT$ (#50417) üzenetére


the radish
senior tag

Mint írtam, valóban nem az elégedetlenség, sokkal inkább a kíváncsiság volt a legfőbb motiváló tényező.
Ha nem tetszik, akkor meg jön a wave3. :)
De a MOTOROLA DROID RAZR is érdekel, majd meglátjuk.

(#50419) duvi válasza F-ECT$ (#50410) üzenetére


duvi
nagyúr

Thx, én is a 3g watchdogot szedtem le. Viszont hangrögzítő és Saját fileok app nincs az Arc-ban :(

(#50420) tonylau53 válasza duvi (#50397) üzenetére


tonylau53
csendes tag

nekem is 1 éve fut a wave I, mellette egy androidos samsung gio (előtte:voda845,SE xiperiaX10i-összetört-SEx10 mini) melós telefon, de a Wave-t ezek ismerete alapján, megtartom.(a simbianról inkább nem beszélve:Nokia6670, E51,E52,stb.)

S8500 Wave Nexus XXLA'(Bada2.0), Samsung note 2 LTE

(#50421) duvi


duvi
nagyúr

Amíg várakozunk a csodára ;] , addig az oroszoknál egy másik mobilos oldal(MobiGuru) is feltett egy Wave III tesztet. Náluk a konklúzió: aki olyan telefont akar venni, amit csak kiveszünk a dobozból, bekapcsoljuk és használjuk, annak ajánlják a Wave III-t.

(#50422) snecizero


snecizero
senior tag

Az én wave 1 em ha elromlik akkor biztosan nem veszek már bada rendszerű telefont.
De eladni sem fogom. Mert hűséges vagyok. :D Én fogom eltemetni vagy ő engem. :DDD

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#50423) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Unboxing Samsung Wave 3

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50424) Bobó_20 válasza leslieke (#50423) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

kihagyták belőle az egy levél nyugtatót, ami a support tevékenység megítélésén hivatott segíteni...de lehet gariban pótolják... ;] muhahaha :DDD

(#50425) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Üdv,akit érdekel alkatrésznek :DDD

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#50426) TomWexX válasza PofaJenö (#50425) üzenetére


TomWexX
addikt

Az üveg maga a kijelző is, úgyhogy a képen lévő szöveg hülyeség... :U

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#50427) leslieke válasza PofaJenö (#50425) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egyben van az egész kijelző.. csak komplett lehet cserélni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50428) PofaJenö válasza TomWexX (#50426) üzenetére


PofaJenö
senior tag

az lehetséges,de nem érezhető ha simítod , :B
leslieke: yes,de úgy látszik közelről mintha alatta lenne

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#50429) leslieke válasza PofaJenö (#50428) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az mindegy, az egész panelt ki lehet dobni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50430) TomWexX válasza PofaJenö (#50428) üzenetére


TomWexX
addikt

Az lehet, de a kijelzőt így senki nem fogja megvenni.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#50431) s4tch válasza consono (#50352) üzenetére


s4tch
veterán

"(nekem az Android nem a szívem csücske a WP7 pl jobban bejön)"

Miért, és miért? :)

(#50432) PofaJenö válasza TomWexX (#50430) üzenetére


PofaJenö
senior tag

hát igen láttam mennyiért adják csak a panelt 35k-ért lehet venni :W

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#50433) Tomajdon válasza PofaJenö (#50432) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

Csak az a baj, hogy a telefont nem lehet annyiért eladni, épségben...

(#50434) szimike79 válasza ABal (#50394) üzenetére


szimike79
őstag

Ez is csoda számba megy! Milyen úton kaptad meg?
Én azért valami combosabbra számítottam, egy 8 vagy 16 gigásra. :(

Jó tudom, ajándék pen drive-nak ne nézd a ram-ját. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#50435) Akee válasza Fogash (#50400) üzenetére


Akee
tag

Nem kell frissítened, mert szolgáltatóhiba : m.index.hu/tech/cellanaplo/2011/11/22/ismetlodo_sms-ek_bukkantak_fel_a_mobilokon/

[ Szerkesztve ]

(#50436) ABal válasza szimike79 (#50434) üzenetére


ABal
őstag

A posta hozta. Egyenest Koreából. Már tegnap megpróbálták, de nem voltam itthon. Ma sikerült. :)

Hát, kb. úgy néz ki, mint egy vastagabb bankkártya, egy kissé béna csatlakozófejjel, de használható, már kipróbáltam. Volt rajta egy NIS 2009 60 napos verzió is.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#50437) Binyi01 válasza ABal (#50436) üzenetére


Binyi01
aktív tag

Én még nem kaptam meg. Lassan erre is annyi ideje várok, mint a végleges 2.0 - ra. :DDD

‎"Amikor Bell feltalálta a telefont, már 7 nem fogadott hívása volt az Apple jogi osztályáról..."

(#50438) ABal válasza Binyi01 (#50437) üzenetére


ABal
őstag

Ne izgulj, már nincs olyan messze a január! ;] de legkésőbb a 2012-es MWC-re biztos ideér. Akkor lesz két éve, hogy bemutatták a Wave-et. 2 év --> 2.0 :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#50439) adamos87 válasza Fogash (#50400) üzenetére


adamos87
tag

Hello!

Ma a párom telefonja is ezt csinálta.Ő is T-s.Mondjuk neki Samsung Galaxy Minije van.Lehet hogy a T-mobilnál van gond.Szerintem nem a telefon hibája.Ha esetleg valamit meg tudsz hogy miért volt megírhatnád.

Köszi

Samsung QE55Q80T, XBOX Series X, Live: razorramon1987

(#50440) leslieke válasza adamos87 (#50439) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Itt az ok: Ismétlődő sms-ek bukkantak fel a mobilokon

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50441) szimike79 válasza ABal (#50436) üzenetére


szimike79
őstag

Most néztem a postaládát. Nekem is itt az értesítő, hogy megjött a pakk a Samsung Electronics-tól. :K
Már csak a 2.0-a hiányzik, és teljes a boldogság. (Majdnem) :))

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#50442) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

Akkor sommázom:

- elkezdtek megszabadulni még a legkitartóbbak is a badás telefonjaiktól (már a 2.0-t sem akarják megvárni)
- aki egyszer megszabadult a badától, többet nem akarja azt választani

Ennél több bizonyíték nem kell.
És még rám mondjátok, hogy temetem a badát. Ha nincs már eltemetve egy fél-háromnegyed éve, akkor is már csak egy élőhalott.
:DDD

(Raknék be egy szép zombis képet, de még valaki szívére venné)

[ Szerkesztve ]

(#50443) ABal válasza szimike79 (#50441) üzenetére


ABal
őstag

Akkor holnap te is a kezedbe foghatod. Már csak Binyit kell bevárni. :)

Aztán az a 2.0 is bevánszorog majd valamikor. Azt nem tudom, hogy amikor az az idő is eljön, onnantól mit fogunk várni?

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#50444) consono válasza s4tch (#50431) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, szavakba még nem próbáltam önteni, de az Androidot mindig valahogy egy összetákolt iOS klónnak éreztem, érzem, az iOS előnyei (sebesség, nincs lag, stb.) nélkül. Meg a javás gyökereket sem tudom neki megbocsátani, mi a ráknak kell köztes kódot generálni??? .(Mondjuk pont pár Badás progi, pl. PvZ bizonyítja, hogy néha a bytecode jobb mint a natív...)
Ezzel szemben a WP7 mert szakítani az elődök (házon belüliek is) UI paradigmájával és ennek ellenére bír felhasználóbarát és egyedi lenni (mondom ezt úgy, hogy az elején köpködtem rá). Ja, meg a sebesség sem mindegy, talán a leggördülékenyebbfelület az övé. Meg ami nekünk nagyon fájhat: már több mint 40000 alkalmazás elérhető rá, hiába kisebb a piaci részesedése, mint a Badáé...

Persze ezek az én meglátásaim, nyilván mindenkinek más fontos :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#50445) Dhampir válasza bokrosolajos (#50442) üzenetére


Dhampir
félisten

Én várom a 2.0-át, akár Bada nélkül is. :DDD

Itt pihengél mellettem a Wave halkan tátogva, és folytonosan azt sóhajtozza: "Mikor jössz már Kettőpontnulla?"

(#50446) consono válasza bokrosolajos (#50442) üzenetére


consono
nagyúr

Zombikat akarunk :)

Amúgy gondolom az lesz a Bada vége, hogy leváltja az SHP-t minden kategóriában, ez lesz a Samsung S40-e.

"In God we trust. All others must bring data"

(#50447) bokrosolajos válasza consono (#50444) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Ne csigázz. Eddig az összes Androidos telefon ócska mosott fotókat készített.
Mesélj, milyen a Wp7-esk tudása Wave-hez viszonyítva? WiFi hálózat logger van-e rá? Navi?

(#50448) adamos87 válasza leslieke (#50440) üzenetére


adamos87
tag

Köszi.

Samsung QE55Q80T, XBOX Series X, Live: razorramon1987

(#50449) Kaji válasza bokrosolajos (#50447) üzenetére


Kaji
tag

Haveromnak van egy HTC win 7es mozartja. Elején nagyon nem tetszett, de minél többet van a kezemben egyre jobbnak találom. Most kezdtek megjelenni az ingyenes használható alkalmazások (eddig a legtöbb érdemleges fizetős volt).

Nem szeretem a windows-t, de ez a mobilos verzió elég jó lett. Végre kitaláltak valami egyedi működő dolgot és nem próbálták az iphone-t koppintani.

Navit csak régen néztem, akkor fizetős volt a szimpatikusabb. Ha legközelebb kezembe veszem, rákeresek mik vannak.

[ Szerkesztve ]

(#50450) consono válasza bokrosolajos (#50447) üzenetére


consono
nagyúr

Telóról most nem állok neki előásni dolgokat,de navi az minimum kettő van: ha jól rémlik a Navigon megy az iPhone-os térképekkel és már a Nokia Drive-ja is fut mindenen;)

"In God we trust. All others must bring data"

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.