Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#50751) kasee válasza consono (#50749) üzenetére


kasee
aktív tag

Hát engem is ez a képernyő lezár felold bosszant a többivel nekem nincs bajom,
Gondolom a véglegesben is így marad....

(#50752) ABal válasza consono (#50749) üzenetére


ABal
őstag

"csak a képernyőzár gomb old fel, engem ez bosszant a legjobban"

Ez tényleg bosszantó! Vajon ezek a változtatások miért kerülnek bele egy továbbfejlesztett szoftverbe? Nem tudom elképzelni, hogy felhasználói kérés alapján történne.

Vagy csak mennek a maguk feje után, "lássuk mit szólnak hozzá a felhasználók" alapon?

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#50753) Paca2


Paca2
senior tag

akinek androidos telója IS van:

akinek ilyen telója van:

az ASUS Transformer MyWater LWP kiválóan működik rajta :C

aki nem tudja mi ez, megnézheti ITT

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#50754) leslieke válasza ABal (#50752) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Esetleg az almacég szabadalmi védelme nem játszhat közre ebben??

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50755) sittes79


sittes79
addikt

email widget hianyzik nekem.nem tudtok esetleg 2.0ra?

(#50756) szimike79 válasza leslieke (#50754) üzenetére


szimike79
őstag

Nem hinném hogy az almás per eredménye. A Wave3 teszteken is elhúzásos módszerrel oldják a képernyőt. Az almás szabadalmat szerintem azzal megkerülték, hogy nincs feltüntetve a képernyőn az elhúzás iránya.
Valószínűleg ez inkább bug lesz. :K

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#50757) Binyi01


Binyi01
aktív tag

Csak engem nem bosszant az, hogy a képernyőzár gombbal éled a telefon? Őszintén szólva eléggé meglep, hogy ennyire kivagytok ezen akadva... :)

‎"Amikor Bell feltalálta a telefont, már 7 nem fogadott hívása volt az Apple jogi osztályáról..."

(#50758) Tomajdon válasza Binyi01 (#50757) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

Amióta megvan a teló, azóta azzal oldom fel. :) Végül is azért képernyőzár gomb... Ami hiányzik, az a képszerkesztő. Ritkán használtam, de most jól jött volna, és nincs... :(

(#50759) ABal válasza Binyi01 (#50757) üzenetére


ABal
őstag

Mivel itt már nem egy ember panaszkodott valamelyik elromlott gomb miatt, szerintem biztonságosabbnak tűnik, ha több gomb is rendelkezésre áll a feloldáshoz. Mi van, ha az egyetlen feloldó gomb behal? Én jobban szeretném, ha opcióként megkaphatnám a bármely gombbal való feloldást.

Talán pont a gombok meghibásodásának elkerülése miatt látunk egyre kevesebb fizikai gombot az új gépeken: egyszerűbb a szoftveres hibákat kijavítani, mint a hardvereseket. (Szoftverfrissítéssel jelenleg csak az Apple tud hardveres- vagy dizájnhibát orvosolni) ;]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#50760) TomWexX válasza Binyi01 (#50757) üzenetére


TomWexX
addikt

Én is a kezdetektől fogva azzal oldom fel a kijelzőt. :) Úgyhogy engem ez a bug nem idegesít.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#50761) kasee válasza szimike79 (#50756) üzenetére


kasee
aktív tag

1.2 n be lehetett állítani, külön menüpont volt rá, ebben se híre se hamva..szóval "kifelejtették"

(#50762) szimike79 válasza kasee (#50761) üzenetére


szimike79
őstag

Bocs, félre értettem! Azt hittem csak a bill. zár gomb folyamatos nyomásával lehet feloldani. :W

Én is csak azt használom feloldásra, így nem fordul elő, hogy valamelyik billentyűre reagál a zsebemben. (kivéve a restart funkciót, abba belefutottam párszor) :DDD

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#50763) consono válasza szimike79 (#50762) üzenetére


consono
nagyúr

Én sosem használtam a 2.0-ig a feloldó gombot, mindig a felvesz, vagy letesz volt amivel bekapcsoltam a képernyőt.. Kihúztam félig a tokból, nyomtam egy gombot és láttam mennyi az idő, stb. Most ki kell vennem a tokból...

"In God we trust. All others must bring data"

(#50764) Tomajdon válasza consono (#50763) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

Én ezt megoldottam azzal, hogy nem hordok tokot! :D

(#50765) szimike79 válasza consono (#50763) üzenetére


szimike79
őstag

Na igen vannak más igények is nem csak az enyémek. Azt viszont nem értem, hogy a jó és hasznos dolgokat miért kell kivenni egy rendszerből. Inkább bővitették volna, hogy adott billentyűre is lehessen beállítani, ne csak az összesre, vagy a bill. zárra. :U

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#50766) ratam23


ratam23
aktív tag

viszont van valami új funkció is a billzár feloldására csak nem jöttem rá h kell használni..
setting->general->motions->shake
leírásban azt írja ha jól értem h rázd meg a telefont több mint 3x miközben tapizod a képernyőt és akkor felold. csak nekem még sosem jött össze a gyakorlatban és amúgy sem szimpatikus megoldás de van ilyen...

[ Szerkesztve ]

(#50767) Kaji válasza ratam23 (#50766) üzenetére


Kaji
tag

Lenyomod a billzár gombot, ráteszed ujjad kijelzőre és rázod, mint a hülye gyerek. (szerintem nagyon elba... megoldás.)
Sokkal jobb lenne egy olyan, mint nokia N9-es duplaérintés.

[ Szerkesztve ]

(#50768) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

A bada 2.0 amennyivel többet adott, annyit el is vett.

Némi Igénytelenedés:
- Első badákon volt a [...] gombra az alulról felcsúszó animált menü. Kettesen csak úgy ott terem a képernyőm :o
- Első badákon a lebegő menük áttetszőek voltak, világos széllel. Kettesen egyszínű kitöltött háttér van, még kamuárnyék sincsw, pedig azt egy png is tudja
- Első badákon szép szürkéskék lecsúszó menü volt a képernyő tetjén, kettesben Androidos zöld. Kettesen csúszás sem látszik, mert laqgol.
- Első badákon külön háttérszínű, kerekített négyeztekre volt osztva a legördülőben a csoportosítás Kettesen "all in one"
- Első badákon kicsi CD ikonnal lehetett lehúzni a lejátszó gombokat a legördülőben. Kettesben nincs ott semmi
- Első badákon CD korongokra feszítette az előadókat/borítókat, ami klassz effekt volt. Kettesben sima négyzetek, semmi extra
- Első badákon magasabb volt az információs sáv, Kettesen alig lehet kivenni

(#50769) mrhitoshi válasza bokrosolajos (#50768) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Úgy látom meg vagy elégedve. :))

PS4

(#50770) Kaji válasza bokrosolajos (#50768) üzenetére


Kaji
tag

De a böngésző már megfelel?

(#50771) Kaji


Kaji
tag

Németországban megjelent 2.0 KIES-en is.

(#50772) duvi válasza Kaji (#50771) üzenetére


duvi
nagyúr

Erre gondolsz? S8500XXKK5: bada 2.0 nun via Kies verfügbar
Mert a hozzászólások alapján ez még csak egy tesztüzemmód és nem a publikus KIES frissítés. :(

(#50773) kasee válasza ratam23 (#50766) üzenetére


kasee
aktív tag

sok telefon lesz így eldobva:-)
Lehet azért találták ki hogy vegyük az új wavet:-)

(#50774) ratam23 válasza Kaji (#50767) üzenetére


ratam23
aktív tag

jah h ehhez is lekell nyomni a billzár gombot.. amúgy is egy hülye megoldás de így meg aztán főleg. utcán szerintem nézne pár ember miért rázom a telefont mi bajom van.. alapjában véve elégedett vagyok a 2.0-val de az tényleg érthetetlen, hogy olyan funkciókat amik megvoltak az 1.0-ban 1.2-ben gondolok itt főleg a képszerkesztőre illetve a zenefelismerésre miért hagyták ki belőle. Persze a remény hal meg utoljára, hogy esetleg visszakerülnek de nagyon kicsi rá az esély..

(#50775) Kaji válasza duvi (#50772) üzenetére


Kaji
tag

Látom már javították.

(#50776) gelbelex válasza consono (#50763) üzenetére


gelbelex
őstag

Kihúztam félig a tokból, nyomtam egy gombot és láttam mennyi az idő, stb. Most ki kell vennem a tokból...

A képernyőfeloldás nálam (WaveII-XXKK5) : EndKey-MenuKey-Swipe.
(Hogy miért raktak a módszerbe plusz egy gombot...? :F )

Az órához tehát maradhat a régi módszer, csak most két gombot kell nyomni...

[ Szerkesztve ]

(#50777) Tomajdon


Tomajdon
aktív tag

Remek! A böngészőn nemrég jött ő két imádott felirat: a lap túl nagy ill. az hogy 2 oldalnál kiírta hogy kevés a memória. Bár ugyan az a kettő lényege, vagyis az, hogy ezt még mindig nem bírták kijavítani. Bada én így szeretlek!

(#50778) consono válasza gelbelex (#50776) üzenetére


consono
nagyúr

Nálam sajnos ez nem működik :( Vagy nem jól csinálom ;)

"In God we trust. All others must bring data"

(#50779) Binyi01 válasza Tomajdon (#50777) üzenetére


Binyi01
aktív tag

ezt eddig is tudvalevő volt, sajnos...

‎"Amikor Bell feltalálta a telefont, már 7 nem fogadott hívása volt az Apple jogi osztályáról..."

(#50780) gelbelex válasza consono (#50778) üzenetére


gelbelex
őstag

Nem hiszem, hogy lehet rosszul csinálni.
Nem értem, miért (lenne) a különbség... :F (Ez az RC egyre béta-szagúbb... :(( )
Érdekes lehet mások tapasztalata, mindkét Wave-vel is.

(#50781) ratam23 válasza gelbelex (#50780) üzenetére


ratam23
aktív tag

s8500 és nálam se működik az end menü swipe..

(#50782) gelbelex válasza ratam23 (#50781) üzenetére


gelbelex
őstag

:F
Fura lenne, ha csak a WaveII-n működne. (Még furább, ha csak nálam.)

(#50783) ratam23 válasza gelbelex (#50782) üzenetére


ratam23
aktív tag

igen ez elég érdekes..
nem tudom valaki megjegyezte e már itt de valamivel okosabb lett a copy paste funkció is. több szöveget képes megjegyezni a vágólap például pár napja másolt szöveg is benne volt úgy jön elő ha valahova rányomunk hosszan és ott van h clipboard és ha a képekre rányomunk hosszan ott is van copy és az is a clipboardra kerül ahol van clear pont és "üríthetjük" a vágólapot.

[ Szerkesztve ]

(#50784) agabe válasza Tomajdon (#50777) üzenetére


agabe
addikt

Ez a wave1- en es 2-on is igy van?
Mi a helyzet opera mini eseten?

(#50785) nyesix


nyesix
senior tag

sziasztok!
hol tudom beállítani azt, hogy a gmail postafiókommal úgy szinkronizáljon, hogy a telefonon lévő névjegyeket átküldi a gmail fiókba is?

:R

(#50786) szimike79 válasza Tomajdon (#50777) üzenetére


szimike79
őstag

Bízom benne, hogy ezen problémák javítása miatt ódázzák a 2.0-a kiadását. Az viszont eléggé nevetséges lesz, ha több mint 1,5 év alatt nem sikerül kijavítani. De lehet hogy már nem is akarják. Ilyen gondod van, vegyél Wave3-at, abba raktunk 1 gigát.

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#50787) Necro_Ramone


Necro_Ramone
tag

Izé, észre kéne vennetek hogy a 'kevés a memória' téma az nem hiba amit majd kijavítanak, hanem ennyit tud a telefon, ez a vége.

(#50788) SlyChocolate válasza Tomajdon (#50777) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Egy naiv kérdés.
Ez nem függhet össze a HW-val?
Én spec egyetlen egy oldalbetöltésnél nem találkoztam ezzel a gonddal.
Igaz a flash csak igény szerintire van állítva.
Csak a teszt miatt, mely oldalaknál volt ez a hiba?
Több lap is nyitva volt?

(#50789) Tomajdon válasza Necro_Ramone (#50787) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

Hát nem hiszem, mert az e51-emen egyszer sem fordult elő ilyen hiba, és abban kevesebb ram van. Biztos hogy nem ennyit tud a teló, csak szoftveresen nem képesek kijavítani. Ez már megint egy anti-wave megszólalás volt, amikből lassan kezd elegem lenni...

SlyChocolate: hogy melyik oldal azt már nem tudom :S De egyszer egy lapnál szólt utána kettőnél. De meg volt nyitva a social hub, amint bezártam abba hagyta a sírást.

[ Szerkesztve ]

(#50790) SlyChocolate válasza Necro_Ramone (#50787) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Azért az vicces lenne.
A régi P4-es gépemmel amit a kolléga használ (800-as proc 256memó 64megás vga).
Hosszabb betöltési idővel ugyan de simán mennek az olyan oldalak is mint például a [mon.hu] full flashel.
Ettől azért picivel jobbak ezek a vasak?

[ Szerkesztve ]

(#50791) SlyChocolate válasza Tomajdon (#50789) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Nálam ment a sochub meg az msn a böngészővel megnyitottam az előbb említett mon.hu-t.
És jött az üzi meg a reboot.
:(

(#50792) Tomajdon válasza SlyChocolate (#50791) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

Nálam üres multitaskinggal betöltötte, de a flasht nem játszotta le.

[ Szerkesztve ]

(#50793) SlyChocolate válasza Tomajdon (#50792) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

A mon.hu-t nézted?
A beállításokban a flash mire van állítva?
Épp most teszteltem az asztali gépem firefox 8-asával ezt az oldalt és volt. hogy a teló volt a gyorsabb.
:D
Full flashel és előzmények törlése után kezdte mindkét böngésző az oldalbetöltést.
Persze ez így nem összehasonlítható de eddig nekem tetszik a KK5-öt.

[ Szerkesztve ]

(#50794) SlyChocolate válasza SlyChocolate (#50793) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Viszont a fórumunkon felül futó "x-tab-os" reklámot nem teljesen úgy jeleníti meg mint a fox.
Az áttűnések hiányoznak. Csak megjelenik a mozgó szöveg és mozog de az árnyékolás/árnyék hatás elmarad.
Sebaj ettől még a lényeg látszik és jobb mintha semmit nem mutatna.
Viszont felfedeztem egy számomra újdonságot is ha már a flash szóba jött.
Hosszan a flashre bökve van mód a KK5-ben a full screenben való megtekintésre.
Okos, tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#50795) Tomajdon válasza SlyChocolate (#50793) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

mon.hu KK5. A Flash elvileg be volt kapcsolva. Nagy nehezen sikerült betöltenie az oldalt, de a flash helyén egy fehér téglalap volt. De mind1, annyira engem nem zavar hogy nincs flash :D

(#50796) SlyChocolate válasza Tomajdon (#50795) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Amúgy engem sem zörget a flash amióta elérhetőek a vidik html5-ben a jutyúbén.
:D

(#50797) SlyChocolate válasza Tomajdon (#50795) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Ez az egyik legjobban megcsinált animált oldal.
Kivi vagyok Nálad megy-e?
[link]

(#50798) ABal válasza SlyChocolate (#50797) üzenetére


ABal
őstag

Ez az oldal KF3 alatt is megnyílik. Igaz darabos és várni kell rá míg "elkészül", (minden flash megy, bár ha belenagyítok, már gondok vannak, és a gépem böngészőjéhez képest, egy-két effektus hiányzik) de végig tudtam menni a teljes menün és le is tudtam tölteni háttérképet.

Egyébként nagyon jópofa, hangulatos ahogy megcsinálták.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#50799) agabe válasza Necro_Ramone (#50787) üzenetére


agabe
addikt

Ez egyszeru szoftveres problema.
Lehet, hogy melyen gyokerezik a bada rendszerben, hogy a 256mb memot nem tudja megfelelo dinamikaval kezelni, akkor szopacs,de 2- esben ezt javitaniuk kene.

(#50800) bexinho23 válasza SlyChocolate (#50796) üzenetére


bexinho23
őstag

Nem értem. Youtube-ot eddig is lehetett nézni. ... még ha nem is desktop módban. Viszont egy filmtrailer.hu-t ugyanúgy nem tudok megnézni, de elmondható ez az összes eddigi oldalról is. Sajnos semmi újítást nem vélek felfedezni, és szerintem nem is fognak javítani semmit már a véglegesben. Videók 90%ban szaggatnak (amiket telefonról akarok megnézni), flash és beágyazott videókat ugyanúgy nem játszik le. Ha ezek javítva lennének, én lennék a legboldogabb!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.