Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#50101) mrhitoshi válasza Willie (#50100) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Úgy már nem tudom mi a helyzet, mert csak a magyar boltot figyeltem. :(

PS4

(#50102) leslieke válasza Ferdzsoo (#50096) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pedig ez a 2 widget jó. Nálam fent van mindkettő és jó értékeket/ikonokat mutatnak.

(#50100) Intercreptor attól még le lehet tölteni a programot, csak kell egy új regisztráció a magyar appsra is.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50103) Willie válasza leslieke (#50102) üzenetére


Willie
őstag

Azt tudom, azt hiszem, hogy tényleg félreértette mindenki egymást. :)

(#50104) ratam23 válasza Ferdzsoo (#50093) üzenetére


ratam23
aktív tag

MeteorClock vagy WaveWeatherHD próbáld ki ezeket. fent vannak az Apps-on.

[ Szerkesztve ]

(#50105) Ferdzsoo válasza leslieke (#50102) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Sajnos itt nem. Otthon nekem is jó értékeket mutatott.
De érdekes mert pl minden napi előrejelzésre azt írja hogy 12 fok lesz,
erre van kint 6 fok. Aztán estére meg átírja hogy a mai hőmérséklet tényleg csak 6 fok volt. :C
És visszamenőleg mindig átírja az aznapit, meg verőfényes napsütésbe esőt rajzol...
STB.
Osztrákiában nem tudják előre az accuék az időt.
Mert a helyi előrejelzés meg teljesen mást fokokat mutat, és ezek a helyesek.
Szóval érdekes...

Más.: Az új kiessel nekem is meggyógyult a Firmware névben lévő számítógépnév.
Szóval ha egyszer kijön a 2.0 registry hack nélkül le tom frissíteni végre...

(Persze csak ha addig ki nem jön egy új kies amiben megint elsz@rják... :DDD )

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#50106) leslieke válasza Ferdzsoo (#50105) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nos ez valóban érdekes. Eddig három városban használtam több napon keresztül és mindenhol a helyi időjárásnak megfelelőt mutatta. Ezért is volt fent a fenti kettő egyszerre, egyiken a helyi város, másikon Budapest volt beállítva.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50107) duvi


duvi
nagyúr

Mai megjelenésekből két hasznos alkalmazás:
-SpyCam Video 1.0 290 Ft és elég neki a bada 1.0 is.(kíváncsi vagyok, hogy engedték át ezt a progit az ellenőrzésen :DDD )
- Simply Map 2.0 ingyenes. Sajnos a hazai appstoreban még nincs fent ez a 2.0 verzió. Viszont azért linkeltem be, mert ez a verzió újra használja már a google térképét! Az olasz appstore alapján jelenleg csak a Wave M(S7250) a támogatott készülék. Remélhetőleg elkészül belőle a többi Wave számára is a megfelelő kiadás.(persze ehhez is kelleni fog a 2.0)

(#50108) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Hát igen. Mindenki várja már a megváltást. :DD

PS4

(#50109) Binyi01 válasza mrhitoshi (#50108) üzenetére


Binyi01
aktív tag

mitől lesz megváltás? Néhányan túllihegik a 2.0-át, de nagyon durván, lesz majd nagy csalódás.

‎"Amikor Bell feltalálta a telefont, már 7 nem fogadott hívása volt az Apple jogi osztályáról..."

(#50110) leslieke válasza Binyi01 (#50109) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Attól lesz megváltás, hogy végre megjelenik. :P

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50111) Dhampir válasza Binyi01 (#50109) üzenetére


Dhampir
félisten

Te majd virgáccsal együtt fogod megkapni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#50112) leslieke válasza Dhampir (#50111) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A dolgok jelenleg állása alapján mindenki más is. :P

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50113) F-ECT$ válasza mrhitoshi (#50108) üzenetére


F-ECT$
titán

Innen látszik milyen kispályás a bada. Egy sgs2 custom rom 1 nap alatt több letöltést produkál.

Binyi01: A túllihegéssel is egyetértek, de aki nem próbálta a beta romokat, annak a 2.0 és a vele együtt elérhető néhány új app biztosan okoz majd kellemes perceket. (Emlékezz rá mi volt itt az első 2.0-s romok megjelenésekor.) Aztán majd jönnek a hibák/hiányosságok, és akkor derül majd ki, hogy a Samsung továbbra is szarik-e az egészre, vagy azért legalább havonta kiad majd 1-1 új verziót.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#50114) mrhitoshi válasza Binyi01 (#50109) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Nekem biztos nem lesz megváltás. De az 1.2-től még így is fényévekkel jobb. :U

PS4

(#50115) richies


richies
senior tag

osiznten ,sgs2 jobb a wave 3- nal ? :)

Rozsomak of Power

(#50116) Dhampir válasza leslieke (#50112) üzenetére


Dhampir
félisten

Inkább bevállaljuk virgáccsal, mint hogy a "nyári mikulás" hozza. :C

(#50117) unrealnoise válasza richies (#50115) üzenetére


unrealnoise
senior tag

már miért ne lenne jobb? a kijelzője szebb, és lehet bele venni gyári 2000-es akkut is. a Wave 3 szvsz egy erős-középkategória, a galaxy s II meg felső.

az android ICS meg a bada 2.0 között meg szvsz fényévek vannak. és ha így haladunk előbb lesz ICS galaxy S II-re, mint wave 1-re bada... :Y :O Bár nekem már ugye mindegy...

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#50118) dave182 válasza unrealnoise (#50117) üzenetére


dave182
senior tag

Már elérhető custom ICS galaxy SII re...

(#50119) doctorur


doctorur
tag

Ez az cikk sem dobta fel a hangulatom.
Hol van itt a Bada?

(#50120) consono válasza doctorur (#50119) üzenetére


consono
nagyúr

Erről beszélt Karma tegnap, hogy a fejlesztők számára nem vonzó a Bada. Annak ellenére, hogy több Badás készüléket értékesítettek a Q3-ban ,mint WP7-eset (jó ez kicsit csalós, mert mindenki a Mango-t várta) és nagyobb is a piaci részesedése (részletek ezen a linken). Kedves Samsung, milyen konzekvenciát is kellene levonni ebből???

"In God we trust. All others must bring data"

(#50121) Binyi01 válasza Dhampir (#50111) üzenetére


Binyi01
aktív tag

Ne érts félre, nem akarok eltemetni semmit, meghagyom a vállalkozónknak ;]
Annyit akartam ezzel mondani, h elsőre tök jó a 2.0, szép meg használható, csak ettől nem lesz több alkalmazásunk. És ami igazán bosszant, az az, h Én kb. július vége, augusztus eleje használok kölönféle bétákat, de egyikben se lett javítva a legbosszantóbb hiba, a memóriafogyás. Ezt nem is értem. A böngésző nagyon jó lett - az igazság az, hogy erre több, mint 1 évet kellett várni... - , de a pozitívumoknak itt kb vége is. Jó, ide lehet még venni, h kezdőképernyőre kitudsz rakni mindenféle haszontalan dolgot, meg a mappába rendezést. Aki majd a véglegest felteszi, egy darabig biztosan nagyon fog neki tetszeni, de mit érünk a szépséggel, ha a kezdetek óta jelenlévő legidegesítőbb hibát b*sznak kijavítani..?!

F-ECT$: erről van szó, sajnos ez van. Bár érkeznek jó hírek Badával kapcsolatban, kíváncsi vagyok Én is, hogy merre tovább...
mrhitoshi: Nem is konkrétan Neked akartam címezni, csak Te írtad be, ezért ment rá a válasz :) Nekünk, akik próbáltuk, tuti nem lesz megváltás, de másnak tényleg okozhat majd kellemes pillanatokat, egy ideig...

[ Szerkesztve ]

‎"Amikor Bell feltalálta a telefont, már 7 nem fogadott hívása volt az Apple jogi osztályáról..."

(#50122) spawn21


spawn21
veterán

helló.

Most akkor mi van a 2.0-val? Van, nincs? :U

iPhone 13p

(#50123) Binyi01 válasza spawn21 (#50122) üzenetére


Binyi01
aktív tag

Van, béta.

‎"Amikor Bell feltalálta a telefont, már 7 nem fogadott hívása volt az Apple jogi osztályáról..."

(#50124) leslieke válasza spawn21 (#50122) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hivatalos nincs, béta verzió van.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50125) consono válasza spawn21 (#50122) üzenetére


consono
nagyúr

Pontosan! :) Béta VAN végleges NINCS

"In God we trust. All others must bring data"

(#50126) gelbelex


gelbelex
őstag

"bada users can't wait"

Ötezer türelmetlen user... Mellé lehet még kábé kétezer WaveII-es.
(Kíváncsi lennék az Apps badás forgalmára...) Kábé nulla.
Ezért xarik ránk és a badára a Samsung.

A bada így csak egy légyfing apróság az Apple-Samsung egyensúlyban.
Ha frissítenek bármit, csak azért csinálják, hogy ne hazudjanak a reklámok.

F-ECT$: Havonta egy verzió? Ugyan miért tennék? Meglepne.
Vsz. csak akkor fekszenek majd rá, ha romlik az alku az Almával.

Binyi01: Memóriafogyás. Mivel a 2.0 multitaskingja még mindig
képes újraindítani (a nem-rendszer) alkalmazásokat, azt tippelném, hogy ehhez
nem (sem) nyúltak hozzá. (Vö: fejlesztői kedveltség.)

(#50127) Binyi01 válasza gelbelex (#50126) üzenetére


Binyi01
aktív tag

Azt olvastam erről, h akkor fog működni, ha a fejlesztő az SDK - ban bepipálja a multitasking - nál a pipát. Tehát konkrétan a 2.0 - ra írt alkalmazásoknál fog menni a dolog, meg ha a régi progikat módosítják. Mondjuk erre nagyon kíváncsi leszek, mert 1 nagyobb oldaltól összefossa magát netezés közben, mi lesz, ha mondjuk két - multitaskra képes - játék fog futni egyidőben?

‎"Amikor Bell feltalálta a telefont, már 7 nem fogadott hívása volt az Apple jogi osztályáról..."

(#50128) consono válasza Binyi01 (#50127) üzenetére


consono
nagyúr

Semmi, nem fog futni kettő egymás mellett. A hardver limitációit nem fogják megugrani, ezért van a Wave 3-ban sokkal több RAM. Gyanítom ott ez már nem lesz probléma.

"In God we trust. All others must bring data"

(#50129) Binyi01 válasza consono (#50128) üzenetére


Binyi01
aktív tag

Várj még azzal, h nem lesz gond, a bada csodákra képes! :DDD :)) ;]

‎"Amikor Bell feltalálta a telefont, már 7 nem fogadott hívása volt az Apple jogi osztályáról..."

(#50130) Binyi01 válasza consono (#50128) üzenetére


Binyi01
aktív tag

Várj még azzal, h nem lesz gond, a bada csodákra képes! :DDD :)) ;]
Karma: Magyarán simán javítható (lenne)?!

[ Szerkesztve ]

‎"Amikor Bell feltalálta a telefont, már 7 nem fogadott hívása volt az Apple jogi osztályáról..."

(#50131) Karma válasza consono (#50128) üzenetére


Karma
félisten

A memóriaelfogyás inkább a Nucleus túl primitív allokátora miatt lehet, mint a kevés memória miatt. (spekulálok)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#50132) consono válasza Karma (#50131) üzenetére


consono
nagyúr

Nyilván az is belejátszik, bár azért ha őszinték akarunk lenni a 2.0 azért egy kis lépéssel előrébb jár. Valószínűleg egyszerűbb volt több RAM-ot bepakolni mint a kernelt újraírni :/
Meg elég nagy katyvasz az egész telefon felépítése, a 2 féle RAM-mal (256+128), a call processzor külön oprendszerével, stb...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#50133) pumedli válasza gelbelex (#50126) üzenetére


pumedli
csendes tag

Na igen, ötezer türelmetlen user... És akkor még nem is számolták össze, hogy mennyi a még türelmes... :)
Persze tény, hogy pl. a droidhoz képest még így is elenyésző ez a szám.

(#50134) Karma válasza consono (#50132) üzenetére


Karma
félisten

Igazából a GSM modult a legtöbb rendszerben egy külön OS kezeli, tipikusan külön processzorral. Hirtelen a symbianos Nokiák jutnak eszembe mint kivétel: ott egy CPU-n osztozik két rendszer.

“All nothings are not equal.”

(#50135) pumedli válasza consono (#50132) üzenetére


pumedli
csendes tag

Azért azt se felejtsük el, hogy a Wave az első Bada-s telefon. Ha úgy tekintünk rá, akkor egy prototípus... :DD A Wave II is gyanítom, hogy azért jött csak ki, mert kellett valami frissítés, amivel újra van egy kis figyelem a Bada körül. Ez olyan, mint az autóknál a ráncfelvarrás. Most a harmadik Wave lesz talán egy új koncepció, amihez egy nagyobb hardveres és szoftveres fejlesztés történt.
Nem tudom, hogy más rendszereknél miképpen történt a bevezetés, de valószínűleg azoknál sem egy tökéletes rendszer jött ki elsőnek. A nagy különbség az, hogy valószínűleg a fejlesztések gyorsabban történtek és az újabb készülékek is hamarabb jöttek ki. Ebben kéne nagyon fejlődnie a Samsungnak.

(#50136) Goldmen75 válasza Binyi01 (#50109) üzenetére


Goldmen75
őstag

Miért lenne csalódás??? Az eddig tesztelt béták alapján, elmondhatjuk, hogy mintha új telefont "kapnánk"!

(#50137) rObika8802


rObika8802
aktív tag

régebben még azt ígérték ,hogy fel fog jönni a Bada és jobb lesz mint a WP7 hát eddig nem úgy néz ki.. vagy rosszul tudom? :/

kár,hogy itt sok az ígérgetés...

F-ECT$: akkor csak jósolták? :/

[ Szerkesztve ]

| Oneplus 8T | Huawei Watch GT2 |

(#50138) F-ECT$ válasza rObika8802 (#50137) üzenetére


F-ECT$
titán

"azt ígérték ,hogy ... a Bada jobb lesz mint a WP7" - Ki és hol ígért ilyet?

Btw darabszámban egyelőre veri :)

Dive ever, work never.

(#50139) Binyi01 válasza Goldmen75 (#50136) üzenetére


Binyi01
aktív tag

Már írtam párszor, de Nekem k*rva nagy csalódás, h a több mint egy éve fennálló memóriaproblémát nem tudják kijavítani. Az új telefont kapunk duma jól hangzik, körülbelül 2 napig. Utána ugyanúgy 'megunod', nem kapsz sokkal többet, mint amit 1 - es verziójú badák tudnak.

‎"Amikor Bell feltalálta a telefont, már 7 nem fogadott hívása volt az Apple jogi osztályáról..."

(#50140) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Ma mindenki a pesszimista énjével ébredt? ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50141) rObika8802 válasza Binyi01 (#50139) üzenetére


rObika8802
aktív tag

+1

| Oneplus 8T | Huawei Watch GT2 |

(#50142) Binyi01 válasza leslieke (#50140) üzenetére


Binyi01
aktív tag

Ez nem pesszimizmus, csak Én - ellentétben Veled - sokat használom a 2.0 - át, és már tudom, h mit (nem) kapunk. Eddig se szídtam a badát, most se azt tettem, csak megállapítottam tényeket. Titkon reménykedem, h a véglegesből kimaradnak dolgok (vagy éppen bekerülnek).

‎"Amikor Bell feltalálta a telefont, már 7 nem fogadott hívása volt az Apple jogi osztályáról..."

(#50143) zotosz


zotosz
tag

Sziasztok

Akksi csere előtt állok, a régi már 1 napig se bírja átlagos használat mellett.

Gyári akksikat néztem, de ebből 2 féle létezik a mobilos boltokban: Csomagolás nélküli és csomagolt.

Melyiket érdemes választani? merthogy a 2 közt 2-3k-s különbség van?

-Isten hozta.... -Meg egy nagy fekete autó....

(#50144) F-ECT$ válasza zotosz (#50143) üzenetére


F-ECT$
titán

Az gondolom látszik, hogy a csomagolt nem ér többet, csak azt fizeted meg, hogy az nagyobb valószínűséggel nem hamisítvány. De ahogy nézem elég húzós az ára, pl sgs2-höz a gyári 2000-es - amihez még hátlapot is adnak - is olyan 8000 körül van.

Dive ever, work never.

(#50145) duvi válasza zotosz (#50143) üzenetére


duvi
nagyúr

Ránézésre mindkettő gyári Samsung termék, ugyan akkora kapacitással.
Innentől meg egyértelmű, hogy a csomagolás nélküli a tuti befutó :K

(#50146) consono válasza Karma (#50134) üzenetére


consono
nagyúr

Az OK, de miért kell mondjuk az aksit is a call processzoron keresztül kezelni? Persze, van ennek is értelme, mert végül is telefonról van szó.

Tényleg, Karma, te most milyen mobilt használsz?

"In God we trust. All others must bring data"

(#50147) duvi válasza consono (#50146) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha aktuális az cuccok listája (szerintem az :) ), akkor Nokia N950, Nokia N8.

(#50148) Karma válasza consono (#50146) üzenetére


Karma
félisten

Csak a Nokia példáját ismerem, ott is minden hardveres dolgot (az akkut, a hálózati interfészeket, a világítást, rezgőmotort, stb.) a Domestic OS kezel, a Symbian csak áthívogat IPC-vel. Szerintem ez nem illogikus, az más kérdés, hogy hogy sikerül implementálni. A Nokia DOS-a szerintem egy jól sikerült rendszer.

Az adatlapom aktuális :K

“All nothings are not equal.”

(#50149) consono válasza Karma (#50148) üzenetére


consono
nagyúr

Nem figyeltem :), így van benne logika, én azt nem értem, hogy miért van az, hogy a hívásokat, az aksit, kezeli egyik proci, de a wifit, bluetoothot, kijelzőt meg a másik. Vagy legalább is nekem az Androidos tapasztalatok alapján így tűnik, mert egyik fele teljesen meg, a másik meg teljesen nem. Persze végül is ez mondjuk mindegy felhasználói szempontból.

"In God we trust. All others must bring data"

(#50150) zotosz válasza duvi (#50145) üzenetére


zotosz
tag

Kösz szépen!

-Isten hozta.... -Meg egy nagy fekete autó....

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.