Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#49501) TomWexX válasza Willie (#49493) üzenetére


TomWexX
addikt

Billenytűzet - *#0*# - a menüben pedig # (sensors)
Itt lehet a szenzorokat tesztelni, bár nem egyszerű rajta kiigazodni. :F

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#49502) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Én azt még mindig nem értem a debug level mé nem jön be nálam?!:) Igaz most MID -et raktam fel, nincs is azóta kékhalál:)

(#49503) Willie válasza TomWexX (#49501) üzenetére


Willie
őstag

Hú..tényleg nem könnyű kiigazodni. Esetleg nincsenek valami adatok, amikhez viszonyítani tudnám?

szerk.: Amikor eldöntve tartom magam felé vízszintesen, akkor 180°-ot kellene mutatnia?

[ Szerkesztve ]

(#49504) Kaji válasza Goldmen75 (#49502) üzenetére


Kaji
tag

*#33284*# ezzel a kóddal se megy?

(#49505) duvi


duvi
nagyúr

Egy kis fejlesztői infó:
A Star Arcade fejlesztői twittelték, hogy az összes jövőbeni játékukat portolják badára is! Alakul ez rendesen :K

[ Szerkesztve ]

(#49506) leslieke válasza duvi (#49505) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi az infót. :C Star Arcade játékok Badára

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#49507) study válasza F-ECT$ (#49495) üzenetére


study
tag

Én ezt nem ítéletnek szántam,hanem belegondoltam hogy ha javításra ennyi pénz megy el akkor milyen elképesztő összeg lehet a bevétel a készülékekből.

(#49508) bokrosolajos válasza Karma (#49458) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Hihihihi ;] :C
Karma: Itt sem kell lennem, akkor is van aki szemfüles :DD ... zl

peter_k: kapcsold ki egy fél napra (a GPS modult), aztán vissza, net nélkül, csak GPS. Nézd meg akkor is 20-25 mp-e!

[ Szerkesztve ]

(#49509) Willie válasza leslieke (#49506) üzenetére


Willie
őstag

Nálam nem működnek az eddig megjelent játékokra mutató linkek.

[ Szerkesztve ]

(#49510) TomWexX válasza Willie (#49503) üzenetére


TomWexX
addikt

Nem tudom mikor mit kéne kiírnia, esetleg letölthetnél egy ingyenes 3D Compass alkalmazást, ott is látszik hogy rendesen működik-e.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#49511) leslieke válasza Willie (#49509) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam működnek. Állítsd át az országot magyarra és akkor jók lesznek a linkek is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#49512) Willie válasza TomWexX (#49510) üzenetére


Willie
őstag

leslieke-nek is szól:

Okés megpróbálom majd, de nálam is ugyanaz a probléma lépett fel, mint duvi-nál. A UPC valamiért nem enged fel a Samsung Appsra - netről sem, telefonról sem.

szerk.: Ezért nem tudom megnyitni a linkeket.

[ Szerkesztve ]

(#49513) bokrosolajos válasza Willie (#49512) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Töltsd le az sTool-t. Java-s alkalmazás, ingyen van, Abban találsz csomó szenzorhoz dolgot, (pl. vízmérték.)

(#49514) Goldmen75 válasza Kaji (#49504) üzenetére


Goldmen75
őstag

DE!!! Köszi:) Mid-en volt ugye alapból, most low-ra raktam, most már még atomstabilabb lesz:)

(#49515) lesli.h


lesli.h
aktív tag

Sziasztok.
Van esetleg valakinek N8-as tapasztalata?
Lenne a szeretett Wave-re egy csere, csak nem tudom érdemes-e váltanom.

(#49516) ABal


ABal
őstag

Ezt kipróbálta már valamelyikőtök?

Érdekelne a lehetőség, de valahogy nem túl meggyőző.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#49517) mrhitoshi válasza ABal (#49516) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Jónak tűnik szerintem, bár 560Ft-ot nem ér meg, akkor megoldom magam ezt a problémát. ;]

PS4

(#49518) Dhampir válasza lesli.h (#49515) üzenetére


Dhampir
félisten

E7-ről van, ami tudtommal, a gyengébb optikán és a remek billentyűzeten kívül majdnem ugyanaz.

Fontos szempont az, hogy mit remélsz az N8-tól?

A Super Amoledhez képest szerényebb, bár azért szép, érzékeny kijelző, minőségi alumíniumház, rövidebb üzemidő a Wavehez képest, a kisebb CPU miatt lassabban reagáló menü, kisebb felbontású kijelző...

E7-tel készült fényképek: [link]

[ Szerkesztve ]

(#49519) Tomajdon válasza lesli.h (#49515) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

Szia, régebben már írtam egy kis összehasonlítást, de most emlékezetből megpróbálom megint.

A fényképezője rohadt jó (az a csúcs benne, akkor legyen jó :D), bár sötétben szinte ugyan olyan képeket készített a wave és az n8, és előbbin led segédfény van, utóbbin vaku.
Kijelző: az n8 kijelzője látszik hogy nem super amoled, és a 360x640-es (ugye?) felbontás is látszik, mert kicsit pixeles.
Sebesség: olyan jól optimalizálták a symbiant, hogy nem akadt be egyszer sem, de kicsit lassan töltötte be a dolgokat. Akkor még symbian ^3 volt, most a belle gondolom még jobb. A 600 Mhz-s proci meglátszik, de nem annyira, pl. a játékot lassabban töltötte be (Asphalt 5), de nem akadt.
Ház, minőség: szerintem van olyan mint a wave-é, sőt a full unibody ház nekem be is jön. A karcok nem látszódnak meg rajta. Bár kicsit vastagnak találom, viszont a kamera jól be lehet támasztani az ujjadat.

Nos, ez nem túl sok, halvány emlékeimből ennyi jött elő, remélem tudtam segíteni. Megint a szokásos, "neked jó-e a lassabb proci, viszont jobb kamera" és a többi kérdés megvan. Legjobban úgy tudod megnézni, hogy elmész egy boltba, és megnézed az N8-at. Én jó telefonnak találom, a cserén erősen elgondolkoznék, de a super-amoled és az 1 GHz-s proci + a bada 2.0 remény miatt mégsem cserélném el.

(#49520) lesli.h válasza Dhampir (#49518) üzenetére


lesli.h
aktív tag

Köszi a gyors választ. Marad a Wave.

(#49521) lesli.h válasza Tomajdon (#49519) üzenetére


lesli.h
aktív tag

Köszönöm a segítséget. Én nem várom annyira a 2.0, de nagyon szeretem ezt a telefont.
Előtte sose volt tapicskolos telefonom. Viszont 1év alatt nagyon össze barátkoztunk.

(#49522) Teaway válasza Willie (#49512) üzenetére


Teaway
veterán

Már megy a UPC-n az Apps.

Nincs itthon csokid??

(#49523) Fred23


Fred23
nagyúr

Kipróbáltam mindkét készüléket, és az olcsó jól is működött, amíg el nem sötétedett a képe; talán lemerült csak, akkor viszont az akkuját cserélni kell, mert miattam rakta töltőre korábban. A másik, drágább viszont pont a kezemben hibázott egy nagyot: nem tudott hangot kiadni magából a beepen kívül. Viszont ez egyszerű microusb-hibának tűnt, és a srác azt mondta, szerdára kész is lesz. Forog mindkettőn a kijelző, megy a youtube, és úgy szoftveresen nagyon rendben lévőnek tűnnek. A drágább lassabb, de azért, mert tele van telepítve mindennel, kábé 2x annyi cucc van rajta, mint az olcsón. Ha leszedném róla, ami nem kell, gondolom felgyorsulna a másik szintjére.

Aztán bementem egy másik boltba, ahol használt Wave I nem volt, de kínált egy újat 47k-ért. Mit szóltok? A régi telóm eladásával ezt is meg tudnám venni.

Amire én most gondolok, az az, hogy megvárom a szerdát, és megveszem a használt készülékek közül a drágát: ha meg lesz csinálva a microusb-je, ami egy 3 perces munkának tűnik, és utána tényleg lesz hangja, szerintem nem lesz vele gond. De azért érdekelne a véleményetek.

[ Szerkesztve ]

(#49524) leslieke válasza Fred23 (#49523) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Válaszd az újat.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#49525) JoeNewcastle


JoeNewcastle
csendes tag

Srácok kellene egy kis segítség...
Annak idején vettem használtan egy független wave-et, ami eddig szépen is működött, de ma reggel nem tudtam csatlakozni a telenoros hálózathoz. A SIM kártyám másik telefonban működik, de a telefonom nem működik másik telenoros kártyával sem, ellenben T-mobilos kártyával gond nélkül tudok tudok róla telefonálni.
Ezek után bementem a telenorhoz és ott azt mondták h ők nem tiltották le, de lehet hogy a T-sek korlátozták a telefonomat az ő hálózatukra.
A véleményeteket szeretném kérni hogy szerintetek mi történhetett.
(ui. sim lock off, network lock off)

-

(#49526) consono válasza Fred23 (#49523) üzenetére


consono
nagyúr

Én javított telefont nem szívesen vennék, főleg nem gari nélkül. De. Mi küze a mikro USB-nek a hanghoz????

"In God we trust. All others must bring data"

(#49527) Fred23 válasza leslieke (#49524) üzenetére


Fred23
nagyúr

Megér 47k-t egy új Wave I ? Nem tudom, mik az árak, de ha lehet 30-ért is venni használtan, akkor az a +17k soknak tűnik. Vagy reális?
consono: érintkezési problémája lehet, és azt érzékelheti miatta a teló, hogy bele van dugva egy füles. Ez azért is lehet így, mert 1-1 mp-re néha elő tudtam csalni belőle csengőhangot is, de kábé 10 néma másodpercre jutott egy hangos másodperc, aztán annyi sem.

(#49528) leslieke válasza Fred23 (#49527) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem reális ez a különbség. Egyrészt a garancia is tovább tart, másrészt ennél jó eséllyel nem futsz bele olyan hardveres hibákba, mint a két használt telefonnál.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#49529) consono válasza Fred23 (#49527) üzenetére


consono
nagyúr

Ha körülnézel itt az aprón, 35 körül már többet is találsz, esetleg érdemes azokat is megnézni, hátha.

"In God we trust. All others must bring data"

(#49530) Goldmen75 válasza Fred23 (#49527) üzenetére


Goldmen75
őstag

47-ért vedd az újat ha tényleg új!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Max próbálj alkudni kicsit, hátha:)
30 valamennyiért NE vegyél használtat akkor! Ennyit megér a difi, főleg mert az újra van gar!

(#49531) szimike79 válasza Fred23 (#49527) üzenetére


szimike79
őstag

A micro USB-nek a fülhallgatóhoz sincs köze, az 3,5-ös jack-ről megy. Szerintem hanyagold mindkét telót, ha nem akarsz felesleges gondot a nyakadba. Használtban hanyagolj olyat ami nem működik rendesen, vagy nagyon leharcolt, legyen akármilyen rendes arc az eladó. Valószínűleg csak addig ilyen rendes, amíg meg nem veszed a telót. Ez egy szimpla jótanács, ha akarod megfogadod, ha nem akkor nem. ;)

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#49532) Fred23


Fred23
nagyúr

Akkor megpróbálok alkudni kicsit az újból holnap. Remélem, tényleg új, bár a fólia még rajta volt, szóval nem hinném, h használt. Kicsit sajnálom a másik srácot, de tényleg jó telót akarok, ami nem megy tönkre jövőre sem... -és a gari se árt hozzá.

(#49533) duvi válasza JoeNewcastle (#49525) üzenetére


duvi
nagyúr

A leírtak alapján egy T-s Wavet vettél, amit utólag függetlenítettek. Lehet, hogy a T-nél időközben bevezettek valami új szűrési rendszert és a régi függetlenítés már nem műxik. Nem frissítettél vagy tettél fel új szoftvert mostanában? Van amikor ez is elég, hogy kiüsse a függetlenítést.

(#49534) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

Fred23, Wave I-et sehol sem lehet kapni, hacsak nem GSM bolt, ahová valaki vissza vitte valamiért. De lehet, hogy tévedek, mint általában! ;]
Wave II szokott lenni újban 60 körül, pedig az már olcsóbb volt, mint a Wave I, pár hónappal a megjelenése után. Azt találd ki magad, hogy miért!

Más. N8 vs Wave: csederből még nagyobb feneketlen vederbe ugrás lenne!

[ Szerkesztve ]

(#49535) duvi


duvi
nagyúr

-Gyártói garival épp ma láttam a Duna Plaza Saturnban Wave I-et 80K-ért :Y és Wave II-t 60K-ért kirakva.
-Megígértem Dhampir kollégának, hogy szólok ha megjelenik valami Google Sky-hoz hasonló alkamazás. Négy napja került fel az appstoreba egy hasonló app: SkyView - Explore the Universe Jelenleg 560 Ft-os áron kínálják és inkább csak a téma hasonlósága miatt írom be, mivel ez egy e-book.

(#49536) leslieke válasza duvi (#49535) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

És persze Bada 2.0 kell a telepítéséhez.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#49537) snecizero


snecizero
senior tag

Ma láttam egy wave 1 en a bada 2.0. Olyan az 1.2 után mintha új telefon volna. Nagyon ott van. Már nagyon várom a végleges verziót. :C

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#49538) duvi válasza leslieke (#49536) üzenetére


duvi
nagyúr

Az meg ugye mindjárt itt lesz, mert novembert írunk ;] :DDD

(#49539) Dhampir válasza duvi (#49535) üzenetére


Dhampir
félisten

Érdemes inkább megvárni a Wave 3-at, mégiscsak Super Amoled-del jön.

Köszönöm, hogy nem felejtetted el.

(#49540) duvi


duvi
nagyúr

Felkerült a franciáknál is a Wave III árlistája. Több konstrukcióban is kínálják, de az alapára 279,00 € , ami a németek 295 € áránál is kedvezőbb :) Csak így tovább! :C

(#49541) pezolka


pezolka
csendes tag

Hali !
Egy kis segítséget kérnék. Frisítettem a KIES-t, és a firm verzióba újra beleírja PC nevem.
Volt erre egy megoldás, de (PC csere miatt) elvesztettem a progit. Előre is köszi a segítséget.

(#49542) duvi válasza pezolka (#49541) üzenetére


duvi
nagyúr

Megoldás ITT található.

(#49543) leslieke válasza duvi (#49540) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ennyi ár mellé igazán jöhetne egy megjelenési dátum is, főleg a hazai. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#49544) pezolka válasza duvi (#49542) üzenetére


pezolka
csendes tag

Örök hálám üldözni fog. :R

(#49545) duvi válasza pezolka (#49544) üzenetére


duvi
nagyúr

You're welcome! :)

(#49546) brendoncsopi válasza duvi (#49540) üzenetére


brendoncsopi
tag

Amugy ha kint venné meg az ember fia a telót,akkor otthon lehetne valahova vinni ha geb@sz lenne esetleg??? Erre van valami samsung okosság?
Vagy lehet saját zsebből javittatni ahol akarod?!?:-S

(#49547) leslieke válasza brendoncsopi (#49546) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Gyártói garanciával - szerintem - itthon is be lehet adni szervizbe.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#49548) JoeNewcastle válasza duvi (#49533) üzenetére


JoeNewcastle
csendes tag

Elképzelhető, de semmilyen programot nem telepítettem rá, sőt előző este 11kor még telefonáltam vele, utána reggelre már semmi...

-

(#49549) duvi válasza brendoncsopi (#49546) üzenetére


duvi
nagyúr

Sajna nálunk nem működik még az EU garancia. :( Itthon csak a gyártói és szolgáltatói garancia az igazi. A GSM boltok is kintről hozzák be az olcsóbb árkategóriát minden modellből. Ezért cserébe csak náluk lehet érvényesíteni a garanciás problémákat. Ha független gyártói garis telót veszünk náluk, azok mindig jóval drágábbak mint a szürkeimportos testvéreik. Ha külföldön egy Samsung márkaboltban vennéd meg a Wave III-t, akkor valszeg itthon is elfogadnák a márkaszervizben a garanciát. Az viszont biztos, hogy nem úsznád meg olcsóbban mint itthon. Amennyiben egy külföldi GSM boltban vennéd meg, ahol jóval olcsóbban kínálják akkor jó eséllyel buknád a hazai garanciát.

JoeNewcastle
A leírtak alapján marad az újra függetlenítés vagy a számhordozás, ha nem ragaszkodsz a Telenorhoz.(gondolom már minden szokásos eljárást kipróbáltál már: akksi ki, várni egy fél órát és vissza, telefon visszaállítás... Legvégső esetben a Factory Reset, de ez jó eséllyel amúgy is visszaállítaná a függőséget)

[ Szerkesztve ]

(#49550) brendoncsopi válasza duvi (#49549) üzenetére


brendoncsopi
tag

Hát köszi a híreket,a nem túl jó híreket:-(
Valahogy gondoltam hogy így van. Pedig mostanság vennék telót kint,mert egy darabig kint melózok(pont a fent emlitett notebooksbilliger.de store környékén) és itt venném feltétlenül,de otthon is használnám majd tovább.

Amugy irtam nekik mailt is,de csak a rizsa jött vissza,hogy minden telónál a gyártótól függ a gari, ha meg nincs akkor bring-in gari van,ami azt jeleti hogy saját ktsg.re küldöd el a gyártónak.

Valamelyik másik oldalon viszont olvastam hogy 1-2héten belül itt a wave3 és akkor már simán rendelhető...huhh várom az első benyomásokat. Ha tehetem akkor egy MMban,Saturnban megnyomkodom rögtön.

Meg még várok 1-2 beszámolót,ha bejön lehet megveszem,ha nem,marad a droidos vonal sajna..."elnézést az xxx.android folyamat váratlanul leállt" hibaüzik napi szinten csodálásával és a rohamos akku merüléssel egyetemben...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.