Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#49551) richies


richies
senior tag

az "junijo" mi a retk*t er? semmit...
garinka minden unios tagallamban mukodnie kellene... :W

Rozsomak of Power

(#49552) brendoncsopi válasza richies (#49551) üzenetére


brendoncsopi
tag

Az lenne a korrekt ha az adott gyártó termékét megvásárolod valahol a világban és ha gáz van,akkor csókolom,te legyártottad,én megvettem, és javitsd is meg ha a neved rajta van a készüléken,tökmindegyholvagyok...
De sajna a kapzsi világ máshogy működik,nekik ez nem buli igy,hiába te tartod el őket azzal hogy megveszed a terméküket,csak addig vagy jó,tovább egy percet sem...
Plusz aki még nem látta a youtubeon van a Tervezett Elavulás kics dokufilm...érdekes

(#49553) duvi válasza brendoncsopi (#49550) üzenetére


duvi
nagyúr

Az a lényeg, hogy ne kapkodd el a vásárlást! Várd még ki ezt a hónapot és meglátod, hogy mit hoz a Wave III. Viszont akármelyik típus mellett is döntesz, javaslom hogy gyártói (vagy szolgáltatói) garanciával vedd meg a kiválasztott modellt. A Samsung idén tavasztól már 2 év (+2 hónap ha regeled) garanciát ad a telefonjaira. Ez bőven megéri a többletköltséget a lelki nyugalmadért :K

(#49554) brendoncsopi válasza duvi (#49553) üzenetére


brendoncsopi
tag

okés,vettem:-)
köszönöm. Tov.kellemes estét:-D

(#49555) JoeNewcastle válasza duvi (#49549) üzenetére


JoeNewcastle
csendes tag

Multival újra raktam rajta a firmwaret de semmi változás.
Holnap beviszem egy szervízbe hátha tudnak vmit mondani rá...
Köszönöm szépen a segítséget

-

(#49556) duvi válasza JoeNewcastle (#49555) üzenetére


duvi
nagyúr

-Sajnálom.Ezek szerint marad az újra függetlenítés vagy a számhordozás :(

-És egy kis közérdekű infó:
A mobile-review jóvoltából kaptunk egy majdnem 20 perces kiváló minőségű Samsung Wave Y S5380 videó bemutatót.

[ Szerkesztve ]

(#49557) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Akinek kimaradt volna az akció:

Fizetős alkalmazásokat ingyen! – Még 7 napig

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#49558) gelbelex


gelbelex
őstag

2.0 kérdés:
Az ikonok mappába rendezése csak a widget-képernyőn (négyzet), vagy a többi képernyőn (kör) is műlödik? EIK!

(#49559) sede7 válasza brendoncsopi (#49552) üzenetére


sede7
tag

A garancia és a szerviz picit úgy működik, mint egy biztosítás. Mindenki fizet érte egy összeget, ami nagyságrendekkel kisebb, mint pl. egy alaplapcsere. Akinek sosem lesz baja, annak ez a pénz csak a biztonságérzetét szolgálja, akinek pedig valami komolyabb hibája lesz a készülékének, az "jól jár".
Nem mindegy azonban, hogy hol köttetnek mg a szerződések, pl:
- gyártó és felhasználó között
- gyártó és forgalmazó között, majd forgalmazó és felhasználó között
- csak a forgalmazó és a felhasználó között.

Ez ugyanis teret enged a forgalmazónak, hogy játsszon az árral. Ha pl. ő 10%-kal olcsóbban kapja meg a gyártótól garancia nélkül, és ő 5%-nyi garanciát tesz rá a felhasználó felé, akkor te, mint vevő olcsóbban kapod meg a terméket, igaz, a garanciád alacsonyabb rangú - értsd a forgalmazó állja, nem a gyártó.

Ezek kicsit elnagyolt számok, de azt azért szemléltetik, hogy itt nem egy égbekiáltó igazságtalanságról van szó, annál összetettebb a kép.

(#49560) consono válasza gelbelex (#49558) üzenetére


consono
nagyúr

Fordítva .A négyzettel jelölt képernyőn csak ki-be tudod kapcsolgatni a modulokat (óra, naptár, kereső, időjárás, ap news, tőzsde, gyorshivás), a többire tudsz kitenni widgeteket, ikonokat és ezeken tudsz mappát is létrehozni.

"In God we trust. All others must bring data"

(#49561) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Bada 2.0-ra új FB kliens érhető el: Facebook for bada

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#49562) duvi


duvi
nagyúr

Fejlesztői "kérdezz-felelek" az idei bada Developer Day Ukrajna rendezvényről.

(#49563) leslieke válasza duvi (#49562) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Számunkra ez a legérdekesebb kérdés/válasz:

"Q. We have problems with firmware bada 2.0. When can we expect the final release of firmware?
A. By the end of the year."

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#49564) duvi válasza leslieke (#49563) üzenetére


duvi
nagyúr

Direkt nem akartam kipostolni :N Ne szítsam a kedélyeket ;]

(#49565) ABal válasza duvi (#49564) üzenetére


ABal
őstag

Ugyan! Egy újabb dátum már senkinek nem okoz meglepetést. Csalódást már annál inkább, ha valóban így lesz.

Én a szeptemberi halasztás után eleve decemberre lőttem be, és igazán csak akkor leszek csalódott, ha még akkor sem jön. :U

Egyébként nem értem a Samsungot. Csak egyszer kéne őszintén kiállnia az egyik képviselőjüknek és azt mondani: Kedves felhasználók, bármennyire is igyekszünk, az új szoftver nem kerül ki (dátum helye) előtt. Köszönjük a türelmet!

Ez a halogatós, bizonytalan légkör, amelyben mindenki máshogy tudja az igazságot, csak rontja a rendszer jövőjének esélyeit.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#49566) leslieke válasza ABal (#49565) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pontosan! :K Nem lenne olyan nehéz ezt megtenni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#49567) duvi válasza ABal (#49565) üzenetére


duvi
nagyúr

Teljesen egyet értek :K Igazából azt nem tudom felfogni, hogy mi a haszna ebből a samunak? Saját magukat járatják le ezzel az állandó hitegetéssel(hazudozással?). Teljesen hiteltelenné válnak a felhasználók szemében.

[ Szerkesztve ]

(#49568) consono válasza leslieke (#49563) üzenetére


consono
nagyúr

Ne felejtsük el, hogy már eddig is szó volt róla, hogy náluk és az oroszoknál később érkezik a 2.0... Mi még megkaphatjuk napokon belül...

"In God we trust. All others must bring data"

(#49569) F-ECT$ válasza duvi (#49567) üzenetére


F-ECT$
titán

Viszont ezt csak főleg a bada-val játsszák el, amivel pedig éppen ellenkezőleg kellene bánniuk, ha pénzt is szeretnének belőle látni :U

Dive ever, work never.

(#49570) leslieke válasza consono (#49568) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Úgy legyen.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#49571) bokrosolajos válasza leslieke (#49561) üzenetére


bokrosolajos
őstag

höhöhö. Magyar vonatkozása is van, lásd Terék Sándor! :)

(#49572) rizso


rizso
addikt

Hello Sracok!

A waveII-t lehet valahogy fuggetleniteni, de inkabb atirni az imei-t? Paromet letiltotta a T, az elado csak hiteget, hogy hamarosan rendezi a tartozasat, nekem meg se idom se kedvem most birosagra maszkalni emiatt, raadasul lehet osszejonne egy jo allas, aminek feltetele, hogy nem lehet birosagi ugyem. Ezert inkabb fizetnek a proceduraert - mar ha lehetseges...

Velemenyek?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#49573) Fred23


Fred23
nagyúr

Lehet, hogy meglepő, de találtam itt Fehérváron egy másik üzletet is, ahol meg nem 47k az új Wave I, hanem 45. Ezt süssétek meg! Benéztem délelőtt és délután, első alkalommal volt Wave I, másodikra meg már elvitték, de mondta a srác, hogy már szólt, és holnapra megint hoznak, de ha venni is akarok, nyitásra jöjjek, mert könnyen lehet, hogy egy órával nyitás után már nem lesz meg.

(#49574) Fred23 válasza Fred23 (#49573) üzenetére


Fred23
nagyúr

Azért remélem, lesz benne magyar nyelv... :U

(#49575) @matthew@ válasza Fred23 (#49574) üzenetére


@matthew@
őstag

Ha nem gyári garis sztem nem nagyon érdemes megvenni, és ha magyar gyártói gari van rajta akkor lesz magyar nyelv rajta :K

Matthew 24:42

(#49576) Fred23 válasza @matthew@ (#49575) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem ennyi pénzért nem fogok gyári garit kapni, de majd holnap kiderül. 45k azért elég olcsó; örülhetek, ha lesz benne magyar nyelv. De a BADA2.0-ra frissítve mindenképpen lesz, nem?

(#49577) @matthew@ válasza Fred23 (#49576) üzenetére


@matthew@
őstag

Azzal a szoft-al tuti h nem kapod meg max majd később lefrissíted magadnak multival vagy Kies-el attól függ.

Matthew 24:42

(#49578) fhunor


fhunor
csendes tag

Vkinek működik a kint messenger normálisan? :D mert én ha ráírok vkire, az illető nem kapja meg az én üzenetem, viszont ha ő ír azt látom... +1 kérdés akinek működik az, akkor is megkapja az üziket, ha a teló le van zárva?

(#49579) ABal válasza fhunor (#49578) üzenetére


ABal
őstag

Most próbáltam ki Gmailben: megkapta a címzett, én is látom, amit ő ír -- lezárt állapotban rezgéssel jelzi is a telefon, ha befut egy új üzenet és feloldás után is ott van.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#49580) ABal válasza ABal (#49579) üzenetére


ABal
őstag

Viszont, ha közben számítógépen is belépek és onnan írok, azt már nem fűzi be a beszélgetésbe, tehát elég érdekesen alakul a dolog, mert mindkét kijelzőt egyszerre kell nézni a teljes beszélgetésért.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#49581) Tomajdon


Tomajdon
aktív tag

A twitter és az e-mail szinkronizálás miért nem hajlandó működni wifin? Mert wi-fin rámegyek hogy szinkronizálja ezeket, és a twitternél kiírja hogy "Hálózati hiba", az e-maileket meg egyszerűen nem tölti le...

(#49582) G4RWIN


G4RWIN
tag

Sziasztok!

Már régóta tervezem, hogy elviszem a wave I telómat szervízbe. Szokásos problémák, elromlott a kamera gomb, újraindul stb. Az újraindulások elég sokszor idegesítőek számomra, mert várnék 1 hívást és mikor nézem a telot kéri a PIN kódot és csodálkozok, hogy eddig miért nem csörgött. Egyébként nagyon érdekesen csinálja, mert nem most kezdte volt olyan, hogy 1 nap többször is, de olyan is, hogy 3 hónapig egyáltalán nem csinálta. Persze nem csak zsebben fordul elő, hanem az asztalra letéve is, úgy hogy nem nyúlok hozzá. Tudom, hogy kikapcsolhatnám a PIN kódot, de ha már van akkor mért ne? talán vmit számítana ha ellopnák :)

A telót tavaly szeptemberben vettem a djuicenál 70k ért és elvileg 2 év garanciát adtak hozzá + 2 hónapot a regisztrációval. Egyszer már bevittem djuicehoz és akkor elküldtek a samu szervízbe, de azt végülis hagytam mert akkor egy darabig megint nem csinálta az újraindítást.

Első kérdésem az lenne, hogy ha elvinném a szervízbe akkor hagyhatom rajta ezt a NAMI féle utolsó 1.2 -es KF3 -at vagy szólni fognak érte?

Másik kérdésem pedig, hogy egyszer sajnos leejtettem a betonra a telót a hátlapja tiszta karc, de más baja nem lett. Végülis nem igazán zavar de azért mégis .. Szóval hogyha elrontanám a boot frissítésnél a telót, amivel elvileg a szervizesek nem jönnek rá, hogy mi történt vele, akkor ott mit csinálnának? új wave I esetleg hasonló készülék? :D
Esetleg más már probálta ezt?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#49583) ruszi_tomi válasza G4RWIN (#49582) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

Én pont tegnap hoztam ki a telómat a szervizből, fw frissítésnél valahogyan vagy letöröltem, vagy felülírtam a BOOT fájl-t............... /Nem szándékosan!/
Én Vodás vagyok, bevittem a Vodába, ott előadtam egy hihető sztorit, 1 hét alatt elkészült a teló, azt hogy mit csináltak vele nem tudom, a garancia jegyre 4-5 szó van írtak, annyit tudok kiolvasni a "macskakaparásból" hogy "......... fődarab csere"! Működőképesen, nem hivatalos szoftal sztem ne add be a telót, nehogy rárírjanak valamit a garancia jegyedre........

Más: Youtube-nál miért írja ki hogy "Hiba történt a művelet végrehajtása során." ?????
Megőrülök hogy hivatalos szoftal sem működik rendesen a telefon

Oneplus 8T 8/256

(#49584) Szabolcs90 válasza G4RWIN (#49582) üzenetére


Szabolcs90
csendes tag

Ha lezárt billentyűknél nyomva tartod a kikapcsoló gombot 7-10 másodpercig, akkor a telefon újraindul. Ha zsebben hordod a telefont, vagy túl szoros a tok, akkor ez magyarázat lehet.

szerk: közben végigolvastam, asztalon is csinálja. akkor passz...

[ Szerkesztve ]

(#49585) wertigo1984 válasza ruszi_tomi (#49583) üzenetére


wertigo1984
őstag

én amikor filmet vagy mesét nézek youtube-on, (wifi használatával) nekem nem szokott semmi "hiba" üzenetet feldobni, folyamatosan játsza. (Wave2-m van)

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#49586) ruszi_tomi válasza wertigo1984 (#49585) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

Igen, azt nem írtam hogy csak mobilnettel csinálja, de már rájöttem hogy a net profil WAP-ra volt állítva, és nem netre, probléma megoldódott!! :C

Oneplus 8T 8/256

(#49587) wertigo1984 válasza ruszi_tomi (#49586) üzenetére


wertigo1984
őstag

:C

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#49588) szimike79 válasza ruszi_tomi (#49583) üzenetére


szimike79
őstag

Akkor szerencsére megolódott a probléma, és elég gyorsan. Valószínű hogy alaplapot cseréltek benne. :U

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#49589) boszitom


boszitom
csendes tag

Samsung Bada OS: 8.1 millió mobilon (Phone Arena)

2011. 11. 08.

Hali!

Csak egy hír:

"A nagyobbik dél-koreai gyártó saját készítésű, Linux alapú Bada rendszere immár több mint nyolcmillió mobilon fut világszerte. A Samsung Bada mobilok egyelőre még nem kaphatók hivatalosan az Egyesült Államokban és ha úgy dönt a cég, hogy hamarosan ott is piacra dobja, akkor elképzelhető egy hirtelen nagyobb lökés az eladások tekintetében, bár mostanában a Windows Phone is nagyon felkapott lett. A gyártó össz-eladásának mintegy hat százalékát teszi ki a harmadik negyedévben értékesített összes telefonok között a Bada, míg a Samsung App Store-ból 110 millió letöltést regisztráltak a rendszerre. Ahhoz képest, hogy a Bada 2010 júniusában debütált a Samsung Wave-vel, nem is rossz az eddig elért eredmény."

Forrás: telefonguru.hu

SGS 5 a csúcs

(#49590) San398 válasza boszitom (#49589) üzenetére


San398
őstag

Ha jól tudom a Bada még mindig nem Linux alapú! Vagy tévedek?

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#49591) duvi válasza boszitom (#49589) üzenetére


duvi
nagyúr

-"A Samsung Bada mobilok egyelőre még nem kaphatók hivatalosan az Egyesült Államokban és ha úgy dönt a cég, hogy hamarosan ott is piacra dobja, akkor elképzelhető egy hirtelen nagyobb lökés az eladások tekintetében..."
Ezt már régen eldöntötték a samunál: USA forgalmazási engedély a Wave Y és a Wave III részére.
Bár erősen kétlem, hogy számottevően megnőne az eladások száma az alma országában....

-"A Samsung App Store-ból 110 millió letöltést regisztráltak a rendszerre. Ahhoz képest, hogy a Bada 2010 júniusában debütált a Samsung Wave-vel, nem is rossz az eddig elért eredmény"
Ez sem teljesen igaz, mivel a Samsung Appstoreban vannak fent androidos alkalmazások is.. Javítva: gondolom, hogy a "rendszerre" alatt a badát érti. Ebbe azért erősen beleszámított a letöltési verseny is, ami nemrégiben zárult!

Összességében kicsit hanyagul fogalmazott a cikk írója... ;)

[ Szerkesztve ]

(#49592) Karma válasza San398 (#49590) üzenetére


Karma
félisten

Nem tévedsz, semmi köze a Linuxhoz. Mindössze boszitom tévedett, amikor a telefonguru.hu-t beírta a böngészője címsorába.

“All nothings are not equal.”

(#49593) San398 válasza Karma (#49592) üzenetére


San398
őstag

Akkor jól emlékeztem! Akkor valószínűleg arra is jól emlékszem, hogy pont Te említetted, hogy tévesen hiszik a Badát Linux alapúnak.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#49594) Tomajdon


Tomajdon
aktív tag

Hello!
Mivel mindenki szereti a témákat, ezért csináltam próbából egy bada 2.0 témát! :D
Az ikonok olek21-től vannak, de párat nekem kellett megcsinálnom. Ez még nem a végleges. Bocsi hogy ennyi képet töltök fel. Ez egy androidos téma szeretne lenni. Itt van a téma stproj fájla, legyen ez bármi is.

mrhitoshi: Köszi. :) Szerettem volna live wallpapert de 1. nem találtam 2. a .swf fájlt nem ismeri fel, azt írja hogyha be akarom rakni háttérnek hogy "Unknown file". Pedig egy live wallpaper jól nézne ki. Ezt még megnézem, hogy hogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#49595) mrhitoshi válasza Tomajdon (#49594) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Nem is rossz! Live Wallpaper ? :DD

PS4

(#49596) F-ECT$ válasza mrhitoshi (#49595) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem az. Droidon láttam már :-)

Dive ever, work never.

(#49597) rizso válasza mrhitoshi (#49595) üzenetére


rizso
addikt

Addig kell csak live wallpaper, ameddig nincs. Mikor már lesz, mindenki ki fogja kapcsolni - tapasztalat ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#49598) duvi válasza Tomajdon (#49594) üzenetére


duvi
nagyúr

Jól néz ki! Nekem tetszik :K

(#49599) San398 válasza rizso (#49597) üzenetére


San398
őstag

Én nem várom a Live wallpaper-t! Nekem többet ér ha nem kell minden nap a töltőhöz láncolni a telefonom. :D

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#49600) Dhampir válasza San398 (#49593) üzenetére


Dhampir
félisten

Jól emlékszel. :K

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.