Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) gkhp


gkhp
csendes tag

nem tud valaki olyan tesztet, ahol tenger/sós vízben próbálták ki...
lesz alkalmam snorkellingezni és gondoltam mekkora flash lenne... csak félek mert a sós víz ugye nem csapvíz és a gumit marhatja... :))

http://www.youtube.com/watch?v=PcqbWk2-2dA

(#7302) schmo07 válasza Hakkuuuh (#7292) üzenetére


schmo07
tag

Ha valaki esetleg rájött arra, hogy melyik az a levelezőprogram, amelyikben POP3-as (freemail) fiókot is be lehet állitani úgy, hogy pl csak fejlécet töltsön (ja, és működik is...), akkor légyszi írja már meg.

Steven,
nekem az smpt mail.t-email.hu

(#7303) kano válasza lmisi (#7297) üzenetére


kano
nagyúr

Vásároltam én is egy kijelzővédő fóliát. Neked mennyi idő alatt érkezett meg? 822 Ft volt. És milyennek látszik a minősége?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#7304) Beri78 válasza Steven (#7300) üzenetére


Beri78
őstag

nem csak gmail acc-ot adhatsz itt meg...

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#7305) Trabby válasza schmo07 (#7302) üzenetére


Trabby
aktív tag

Nekem a freemail még gépen is alig-alig szokott betölteni.. :P:D Hát még akkor olyan progit találni amivel jó lesz :P

(#7306) schmo07 válasza Trabby (#7305) üzenetére


schmo07
tag

Tudom, tudom... tizből tizen azt javasolják, hogy cseréljem le :)
És le is fogom, csak rá kell szánnom magam, meg átállitani egy csomó mindent, szóval idő... de ha nem lesz megoldás (a nagyobb mobilinternet csomagon kivül :) ), akkor mégiscsak ez lesz a vége...

(#7307) Bobekt


Bobekt
csendes tag

Na szóval.... 3 nap nyüstölés után végre valami negatívum! :)
Elsőként az sms írásnál ha vissza szeretnék menni betűket vagy szavakat, akkor szinte kezelhetettelen.A javítás eléggé macerás.
A több féle email fiókkezelés (pl hotmail) nekem se jött még össze, de valszeg ebben én vagyok a hunyó! :)

Mindezek ellenére a legkevésbé sem megbánt vásárlás! Ezek után csak azon gondolkodom miért kellett ennyit agyalnom az Iphone4 en :)

Ha tudnátok a fentiekre gyógymódott akkor megköszönném!

(#7308) rum-cajsz válasza schmo07 (#7306) üzenetére


rum-cajsz
őstag

csinálsz egy label-t neki, pl. freemail névvel, a gmail fiókodban, a freemailben meg csinálsz egy átirányítást a username+freemail@gmail.com címedre, ekkor ott lesznek a leveleid a gmail postafiókodra és még azt is tudod, hogy a freemailre jött. ;)

Bobekt
Próbálj ki több billentyűzet alkalmazást, nekem a "Smart keyboard pro" jött be, igaz 2.5 euró.

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#7309) lmisi válasza kano (#7303) üzenetére


lmisi
senior tag

Olyan 7-8 nap, pontosan nem tudom mert szabin voltam és a munkahelyemre kértem, ott meg a portán maradt. közönséges levélben küldték.
Normálisnak látszik, egy csipetnyi kendőt és 2 kéthüvelynyi kartont 'csomagoltak' hozzá.
Tartaléknak van ezért nem próbáltam ki.

(#7310) Bobekt


Bobekt
csendes tag

ja! és mindnekinek ajánlom a http://www.morningshow.hu/ oldalon jobb középen a pako gps navigációt :) Zseniális! :D

(#7311) lmisi válasza Bobekt (#7307) üzenetére


lmisi
senior tag

anysoft keyboard, ott van jobbra balra nyíl.
K9 mail, asszem azt be lehet állítani csak fejléces letöltésre is.
Rajta - Céges, Gmail, Freemail

(#7312) Steven válasza Beri78 (#7304) üzenetére


Steven
addikt

de amit te mondtál menü pontot ott csak a gmail acc jelenik meg....néz utána...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#7313) schmo07 válasza lmisi (#7311) üzenetére


schmo07
tag

Imisi,
K-9: az van most fenn. Be lehet állitani, csak nem működik :) Minden érkező levelet leszed, függetlenül a beállitásoktól.

Rum-cajsz,
Hát igen, ez az opció is felmerült. Csak ez olyan féllábas, van is meg nincs is :) De tényleg ez a leggyorsabb.

Bobekt,
Több billentyüzetet nézz meg, vannak különbségek. Én a SlideIT-ra esküszöm.
Nem tudom, mindegyiknél vagy sem, de ha rákattintasz egy szóra, akkor megjelenik egy piros kör, ha azt húzod szép lassan, akkor betűről betűre lép és tudsz javitani. Na ezt nem tudom jobban leirni. De tény, hogy ha lenne nyíl (van ahol van), az egyszerübb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#7314) gkhp válasza Bobekt (#7307) üzenetére


gkhp
csendes tag

a stock billel is lehet javitani, egyszer belenyomsz a szövegbe, aztán mégegyszer hosszan, ekkor kizoomlja a kurzor körötti részt.. nem a legjobb, de nekem az anysoft egy csomot bénázott...

akinek szárnyal a fantáziája: destroy the defy

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=PcqbWk2-2dA

(#7315) Beri78 válasza Bobekt (#7307) üzenetére


Beri78
őstag

Az Accountok közé felveszed a hotmail-t és kész is van.

Steven
Lehet nem írja ki, de ha ott felveszed, akkor utána az Universal inboxba szépen a hotmailes leveleket is töltögeti befelé

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#7316) Hakkuuuh válasza schmo07 (#7302) üzenetére


Hakkuuuh
tag

K9 mail-en 1Kbyte-tóé 2Megáig lehet skálázni hogy mennyi adatot töltsön le alapból 1-1 mailhoz ... szóval elég oda a kicsi csomag is.

Hardcore4Life

(#7317) tulkaj válasza Bobekt (#7307) üzenetére


tulkaj
csendes tag

Szia !

Nem rég írt erre valaki egy feature-t, amit addig én sem ismertem(lehet, hogy le van írva a felhasználói kézikönyvben valahol, nem olvastam :B).

Bökjél valahová a szövegre, ahol javítani akarsz, majd a kis piros koncentrikus körökön tartsad rajta az ujjad és kezd el jobbra / balra / fel le mozgatni. Bejön egy nagyítóablak-féleség, egy kis buborékablak, ahol nagyobb méretben látod a szöveget.

Egyébként meg a mások által javasolt letölthető szoftverekkel tudsz ilyet bizonyára, én jelenleg a gyárit használom.

Üdv

U.I.: uhh, látom már sokan megelőztek, amíg összehoztam a post-ot :D.

[ Szerkesztve ]

(#7318) Steven válasza Beri78 (#7315) üzenetére


Steven
addikt

basszus te még mindig nem érted az én problémámat a gyári mail fiók egy fos szar shit TUDOM HOGY LÉTRE LEHET HOZNI ÉS BERAKJA ÉN viszont azt próbálom az értésedre adni hogy:
nem lehet az accoc között váltani egyszerűen, ha nem hiszed el nézz utána én utána olvastam moto forumján és ahogy ott írja a support úgy nem lehet váltogatni szerény véleményem szerint az csak a 2.2 be van benne..... számomra itt a téma lezárva

amúgy a motorola ennyit ír róla
"Switching between accounts
To switch between accounts, perform the following steps:
1. Touch Image a (kör jel magyarul menübe lépj be)
2. Tap Email.
3. Tap the e-mail account you want to view."

hozzá [link]

így baromira nem működik és pont!

Mellékesen más:

végre felkerült a defy a kelet europai motorola honlapjára juheej:D ezt is megértük!

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#7319) Edge válasza gkhp (#7301) üzenetére


Edge
veterán

Nem láttam erről még tesztet, de amúgy a búvár ruha is gumiból van nem? :) Érdekesen festenének a búvárok amint a tengervíz lemarja róluk az öltözéket :))

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#7320) tulkaj válasza Edge (#7319) üzenetére


tulkaj
csendes tag

"is" ? Miért, a Defy gumiból van ? :DDD Max. a hátlapon van valami gumis rész, meg gondolom az illesztéseknél, de a többi az műanyag. :D Amúgy tetszett amit írtál, elképzeltem ... :C

Viccet félretéve, találtam az egyik fórumon egy ilyen hozzászólást :

"Just watched the little promo video on the Moto site. under "water resistant" it showed a happy barefooted couple joyfully splashing in the surf. I bring this up because I learned the hard way that water resistant is not the same thing as SALT water resistant!"

Nem tudom mit ért konkrétan az utolsó mondatban, de sok jót nem sejtek. :)

[ Szerkesztve ]

(#7321) ABE válasza tulkaj (#7320) üzenetére


ABE
őstag

Azt mondja: "Azért hoztam fel ezt a dolgot, mert drágán megtanultam, hogy a vízálló nem azt jelenti, hogy sósvíz álló is." :)

[ Szerkesztve ]

(#7322) Edge válasza tulkaj (#7320) üzenetére


Edge
veterán

jaja :Đ

Am. többynire fém alkatrészek nem bírják a sót, namost ha nem jut el hozzájuk a sósvíz akkor nem lehet gáz... elvileg.
Mondjuk csákó amit írt az alapján megszívta a sósvízzel...

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#7323) tulkaj válasza ABE (#7321) üzenetére


tulkaj
csendes tag

Bocs, félreérthető voltam, úgy értettem, hogy nem tudom, hogy mi történt vele, amiért drágán fizetett. :) De köszi, nagyon segítőkész vagy ! :)

(#7324) ABE válasza tulkaj (#7323) üzenetére


ABE
őstag

Jajóóóó! :D Akkor tippelek arra, amit Edge is írt: megjárta a sós vízzel. :)

[ Szerkesztve ]

(#7325) tulkaj


tulkaj
csendes tag

Igen, nekem is nagyon úgy tűnik, nem túl pozitív a mondat csengése. :D

Apropó ... tegnap felpakoltam Eclipse-be integrálva az Android SDK-t, gondoltam kipróbálom, hogy majd szabadidőmben mit tudok magamból kihozni (nagyon sokat biztos nem, inkább csak kíváncsiság hajt). :)

Nem merültem bele nagyon, csak egy picit próbálgattam, miután felraktam. A PC-s emulátor iszonyat lassú nálam, igaz nem egy erőmű a gépem, úgyhogy a telefonon futtatam / debug-oltam.

Kerestem neten, van jó pár fejlesztői tutorial. Az érdekelne, hogy valakinek van-e már _tapasztalata_ benne, esetleg valami jó kis doksi, ami tényleg hasznos, vagy e-book, amit ajánlani tudna stb. ?

Eddig nem találtam itt ilyen hozzászólást a topicban.

[ Szerkesztve ]

(#7326) schmo07 válasza Hakkuuuh (#7316) üzenetére


schmo07
tag

Hakkuuuh,
Igen, be lehet "skálázni" a K-9-et 1 Kb-tól 2 MB-ig.... meg is tettem.
Csak épp nem működik a freemailre. Bármit állitok be, simán leszedi a több megás leveleket is.
Most vagy azért, mert POP3 , vagy azért, mert freemail.

[ Szerkesztve ]

(#7327) Edge válasza tulkaj (#7325) üzenetére


Edge
veterán

Mert ez már kb. off, mivel ez telótól független dolog. Erről inkább a sima androidos totyikokban megy a diskurzus.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#7328) tulkaj válasza Edge (#7327) üzenetére


tulkaj
csendes tag

Oppsz, rendben, elnézést, teljesen jogos. :B Írok akkor oda !

(#7329) Bobekt


Bobekt
csendes tag

köszi a válaszokat! Ezért jó ez a fórum :C

A javítást én is tudtam a huzogatással, csak az nálam nagyon kényelmettlen. Megpróbálom az Anysoftkeyboard-ot, hátha az tényleg jó lesz. Tudtok hozzá magyar billentyű kiosztást aminek a linkje működik is? csak olyat találltam idáig ami már nem működik.

(#7330) Bobekt válasza Bobekt (#7329) üzenetére


Bobekt
csendes tag

Közben találtam köszönöm! :)

(#7331) Agent T válasza lmisi (#7311) üzenetére


Agent T
tag

Üdv!
Anysoft-ban hogy is lehet előcsalni a jobbra - balra nyilat a szövegen belüli lépkedéshez? Én egyszerűen nem találom sehol ...

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#7332) Trabby válasza Agent T (#7331) üzenetére


Trabby
aktív tag

Bele tapizol a szövegbe. Kijön egy piros rész. Azon tartod az ujjad, és mozgatod jobbra-balra. :P

(#7333) feketepeti


feketepeti
aktív tag

Vettem ma a Trémobilnál egy Defyt és legnagyobb meglepetésemre független.

Ez általános?

(#7334) Agent T válasza Trabby (#7332) üzenetére


Agent T
tag

Ahha... Én azt hittem, hogy külön kurzolbillentyűket lehet előcsalogatni valahog.

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#7335) Trabby válasza feketepeti (#7333) üzenetére


Trabby
aktív tag

Jaja, mindenkié független. A vodások is függetlenek :D

(#7336) Bobekt válasza Agent T (#7331) üzenetére


Bobekt
csendes tag

Elég ha csak a szövegre klikk és utána a jobb -bal nyíllal már kényelmesen lehet mozogni

(#7337) Bobekt


Bobekt
csendes tag

Pont ez a zseniális ebben a billentyűben hogy sokkal kényelmesebben (precízebben) lehet a szövegben lépkedi. Nekem az huzogatás nem jött be.

(#7338) Trabby válasza Bobekt (#7337) üzenetére


Trabby
aktív tag

Anysoft-ban hol vannak nyilak? Lehetséges, hogy én azért nem látom, mert az ékezetes betűk "kiszorították" ?

(#7339) n@p@lm


n@p@lm
őstag

az alap billentyűzetből is elő lehet valahogy csikarni a jobbra-balra-fel-le nyilat.
ma egyszer véletlenül sikerült csak azt nem tudom hogyan...
tudna valaki segíteni?

(#7340) moderric válasza Steven (#7295) üzenetére


moderric
csendes tag

A gyári Messaging app-ot nem próbáltad? Abban van universal inbox, amiben akár az összes fiók üzeneteit egyben lehet látni.

(#7341) vétó válasza Steven (#7318) üzenetére


vétó
aktív tag

Na, akkor megpróbálom leírni.
Az "Accounts" appal létrehoztam több különböző mailfiókot. Beállítások, stb, hurrá múkod.

Aztán ha külön akartam nézegetni az létrehozott fiókok tartalmát, akkor a "Messaging" appot választva láttam külön mindegyiket, plusz még a Text Messages-t is.
Ha belépsz az egyik fiókba, akkor a vissza gombbal navigálhatsz ismét a "Messages" menübe, ahol tudsz választani másik fiókot.
Valóban nem a legegyszerűbb módszer, de működik. Ráadásul a "Messeges" menüben külön jelöli, hogy hány olvasatlan üzeneted van a különböző fiókjaidban.
(én már áttértem közben a K-9-re, mert a gyári levelező elég megbízhatatlanul töltögette le az egyik céges fiókomba érkező leveleket)

GoLauncerEx, 2.34 ROM

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#7342) zsirfecske válasza Trabby (#7338) üzenetére


zsirfecske
addikt

a legújabb frissítéssel került bele (ellenőrizd a verziód) és mindig ott van..

(#7343) Trabby válasza zsirfecske (#7342) üzenetére


Trabby
aktív tag

Felmentem a marketbe, csináltam egy updateet, de nem történt semmi :S

Azt sehol nem találom, hogy melyik verzió..

[ Szerkesztve ]

(#7344) ZUFFENHAUSEN


ZUFFENHAUSEN
csendes tag

Üdv!

tervezem egy vodás Defy vásárlását, az oké hogy most független, de majd ha lessz rá 2.2 akkor lehetséges hogy hálózatfüggővé teszik a frissítés során?

(#7345) Halo válasza Trabby (#7338) üzenetére


Halo
senior tag

én a négy soros teljse magyar billentyűt preferálom - és mint pár tucat hsz-szel feljebb felhomályosították a figyelmem - a 4 gombsor fölött található szám ill. betűváltó gombocskák között van egy jobbra, s egy balra nyilacska - no, azokkal lehet a kurzort mozgatni. Köszönet még egyszer a Fórumtárs figyelemfelhívó hsz-ére! :)

de az advanced részében ezt rá lehet pakolni a hangerő +,- gombokra is! :)
lásd előző hsz-eim valamelyikét.

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#7346) Titi76


Titi76
aktív tag

Na kezdem belakni a DEFY-t. Majd készítek egy összehasonlító tesztet a HERO-val.
Viszont lenne pár kérdésem amire nem találtam választ és a HTC-nél nem így működött:
-az első és nagyon fontos: hogy tudom beállítani hogy a telefon "mindííg minden körülmények között..." :DDD rezegjen, vagyis ha a lezárt képernyőn átváltok csendes üzemmódra akkor még rezgjen.
-ha jól olvastam és értelmeztem ahhoz hogy a Facebook összehangolódjon a telefonkönyvvel teljes értékű MotoBlur-t kell valahogy beszereznem?
-a csudába tudok egyéni csengőhangot beállítani egy kontaktomhoz?
-hol tudom kalibrálni a billentyűzetet, gyroscop-ot?
-Cyanogen menü feltehető-e alá (ennek még nem olvastam utána, de mindjárt megteszem)

Bocs a láma kérdésekért de a HERO-n ezek magától erthetőek voltak, de itt nincs ott az a menüpont...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#7347) schmo07 válasza Titi76 (#7346) üzenetére


schmo07
tag

Egyéni csengőhang: telefonkönyv -> személy -> Additional info lenyit -> ringtone

Facebook: én is igy értem

Vibrálás: Settings - Sound&display - Phone vibrate (erre gondolsz?)

[ Szerkesztve ]

(#7348) gyraph


gyraph
tag

Üdv Mindekinek !

Én két hete vettem Defy-t. Nagyon jó telefon, a legtöbb dologgal meg is vagyok elégedve, de van néhány problémám is.
Az egyik, ami a legzavaróbb, hogy mostmár 2 különböző GPS szoftvert is kipróbáltam, de egyik sem működik jól. Az 3betűs rettenetesen akadozik, de nem csak a grafika. Folyamatosan kb. 50-100 méter késésben van a realitáshoz képest. A Sygic Aura ennél rosszabban teljesít... Pl.: Megállok a pirosnál, de a szoftver szerint megyek tovább, vagy megyek és úgy érzi állok, aztán hirtelen ugrik 100métert ide-oda. Végül jó helyre poziciónál, majd bal kanyar elött jól jelöli az utat, de azt mondja fordulj jobbra...és aztán kezdődik minden előlről.
Másik problémám pedig azon kivül, hogy akadozik a menüje itt-ott, végülis nem annyira zavaró, csak attól félek, hogy a hiba az én készülékemben van. Például mikor megnyitom a browsert és képet keresek mondjuk a google-ben. Megnyitom a keresett képet, és mikor rányomok valahova a kijelzőre, a kép egyszerűen láthatóan kicsit szétesik . Kinézetre olyan, mintha hirtelen felére tömöríteném az adott képet, vagy mintha a 3D-s model-en nem lenne antialiasing :). (Legjobban példázzák ezt az "effekt"-et, a fekete-fehér csíkos képek, vagy pattern->search). Ennek függvénye lehet az is, amikor a menüben a telepített programokat végre beolvassa és óvatossan görgetem a képernyőt fel-le, a kisebb fehér karakterek szélei áthúznak feketére és a választó vonalak is szinte eltünnek. Ezt nekem drawer-ben is csinálja, az ikonoknál és a karaktereknél is jól észrevehető. Ez nálatok is ilyen, mert akkor nem rohangálok szervízbe?.
Nem ez az első érintőképernyős telefonom, de ilyet eddig nem vettem észre.

[ Szerkesztve ]

''tavaszi fáradtság, nyári punnyadás, őszi levertség, téli álom...''

(#7349) Titi76 válasza petike.hu (#7202) üzenetére


Titi76
aktív tag

Igaz. Nekem szerencsém volt. Eldöntöttem hogy kell, hát megrendelem neten mivel 84 hónap hűségem jeléül 2000.-Ft-al olcsóbban kapom meg mint a komfort listár :W
Nincs készleten kapoom a választ a 1270-től (Szegeden talán még van/volt tegnap), de a viszonteladókhoz nem tud belátni. Hát elmentem a legközelebbi "kisVodába" és pont egy nappal korábban kaptak 1db-ot. Félretették vkinek de nem jött érte, hát én elvittem szerződés hosszabbítással.

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#7350) gajeraron válasza zzzed (#7240) üzenetére


gajeraron
csendes tag

már megelőztek! :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.