Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) fateless válasza ABE (#6948) üzenetére


fateless
veterán

Én is inkább az 1-2 napot támasztom alá.
Nem telefonálok extrém sokat (átlagosan 15 perc naponta / 4-500 havonta), sms-t kb 200-at küldök havonta, nagy része kör-sms, tehát nem írok annyit, de emellett a wifi szinte mindig megy, push e-mail, sok PIM, csatolmányok átnézése, no játék. Megy még pl időjárás-widget meg hasonlók, tehát neten azért mindig töltöget valamit a készülék. Ezzel a - szerintem átlagos okostelefonos - használattal egy napot megy el a készülék, estére már legalább sárga, de inkább piros a töltöttségjelző.

MOD
No játék mellett no zene, ami még zabálná a készüléket...

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#6952) ABE válasza mave13 (#6950) üzenetére


ABE
őstag

Akkor a 3 nap biztos megvan. :) Amúgy azt vettem észre, hogy a legvégén már pontatlan a kijelzés, pillanatok alatt leugorhat 20%-ról kritikus szintre a töltöttség, ezért az inkább a mérvadó, hogy mikor kapcsol ki ténylegesen.

fateless

Nálam napi 1 óra beszélgetés és 10-20 SMS megvan átlagban, plusz jellemzően WiFi vagy mobilnet kapcsolat él (háttérben szinkronizáció), viszont 2G-n van, mindemellett kevéske zenehallgatás és játék, néha fényképezés, semmi navigáció, és így max. 2 nap, de inkább egy. A 2 nap is úgy értendő, hogy reggel lehúzom, de másnap este már töltőn kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#6953) mave13 válasza ABE (#6952) üzenetére


mave13
őstag

3 nap így biztos. Mondjuk így azért nem használom ki nagyon az okostelefon jelleget, net csak akkor kell, ha épp nincs a közelebem PC, ami azért elég ritka. :D

Kijelzés valóban pontatlan, narancs után már gyorsan jön a pirás, aztán a kikapcsolás, de azt nem szoktam megvárni, minek kínozzan az akkut, ha nem muszáj.

Icewolf || kósza ||

(#6954) canniball válasza mave13 (#6950) üzenetére


canniball
nagyúr

Remek, ez kb. nagyjából annyi lehet mint ami nekem kell (napi ébresztés és cca. fél óra telefonálás, heti 1-2 óra zene).

(#6952) ABE!
Ez valami tapitel.-fícsör lehet, más is panaszkodott ilyenre (valamelyik Samsungnál).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6955) Lovi24


Lovi24
senior tag

Sziasztok
Meg tudná-e valaki mondani,mit kell ahhoz beállítani,hogy pl videolejátszás alatt ne világítson a "billentyűzet" ?
Néha pedig sötétben nem világít ,amikor kellene, csak miután billentyűzár be-ki kapcs volt.

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#6956) gagavectra21 válasza Cyrin (#6929) üzenetére


gagavectra21
tag

Jól sikerült ez a teszt,végülis mindent leír amit érdekes tudni a vásárlás előtt állóknak...

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#6957) Vadafene


Vadafene
csendes tag

Hogy hozzászóljak az "hány nap üzemidő" témához:

Majdnem "buta" telefonként használva öt nap üzemidő is elérhető.
(azaz jó sok készenlét, össz. kb. fél óra telefon, minimális wifi és egyéb program használat)

(#6958) zaskar


zaskar
senior tag

Egyik kollégámnál is megadta magát a Defy hangszórója. Decemberi, vodás készülék. Akinek szintén vodás és már javították, mennyi ideig tartott?
Az enyém októberi, de szerencsére még bírja. Bő két hónapja használom. Akkuidőhöz: 2 napnál több még nem volt. A leggyakoribb a másfél nap. 2.34-es gyári ROM (2.21-es bluros volt, de lecseréltem).

(#6959) Dinamiq


Dinamiq
tag

Az üzemidőhöz:

Most voltunk együtt túrázni. -5 fokban 2 nap. Navigáltam vele (30-60p, de nem világított folyamatosan a kijelző, csak amikor szükség volt rá), este zene hallgatás, vagy 20 hívás, e-mail nézegetés és vagy 40 fotó elkészítése és nézegetése, egy kis játék (max 20p). Estére airplane-be pihent. Így a második nap estére 70%-on volt. Közben jeges patakban fürdött és 2x esett. Egyszer kijelzővel a sziklára. Még csak egy hangyányi karc sincs rajta. :)

Maximálisan meg vagyok elégedve. A fotók minősége sem olyan nagyon borzasztó. Nekem ez így hibátlan!

(#6960) rum-cajsz válasza canniball (#6942) üzenetére


rum-cajsz
őstag

"Más.
A Cyrin által linkelt tesztben azt írják, hogy
"Eredetileg az IP67-es minősítéssel érkezett volna, de a gyártó úgy gondolta nem kockáztat, és az utolsó pillanatban visszavonta ezt a jelölést."
Ez mikor történt? Jól lemaradtam róla..."

Elég furán van fogalmazva.
A korábban olvasott cikkekből számomra az derült ki, hogy a készülék teljesítette az IP67 tesztet, max. a gyártó nem így reklámozza a készüléket.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#6961) sheep


sheep
addikt

valaki meg tudná nekem mondani, hogy a barcode olvasó mire jó?
az oké, hogy pl a boltban kiírja az árat , de a telefon nyilván nem tud ilyet
akkor mire lehet használni? hol használhatom?

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#6962) Z0C! válasza sheep (#6961) üzenetére


Z0C!
őstag

appbrainen vagy ilyen market helyeken nincs közvetlen install, hanem ezzel a Barcode-al vagy QR kóddal tudsz telefonra telepíteni net / wifi segítségével :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#6963) Trabby válasza sheep (#6961) üzenetére


Trabby
aktív tag

Érdekesség.. :P Mikor én megmutattam szüleimnek ők nagyon elcsodálkoztak, hogy mik vannak már :P

Szerk.: Vagy a QR kódokat kérdezed?

[ Szerkesztve ]

(#6964) Trabby válasza Dinamiq (#6959) üzenetére


Trabby
aktív tag

Basszus, akkor én valamit nagyon elállíthattam rajta.. vagy nem tudom. Ha én este feltöltöm 100%-ra, akkor reggel kb lemegy 90-re. Úgy, hogy hozzá sem nyúlok, és minden szart kilövök. Tehát kb 10-12 óra alatt -10%, azaz 1teljes nap alatt -20%. Te azt írod, hogy a második nap végére ment le 70%-ra, aktív használat mellett.
Vagyis nekem 1,5 nap kellene ehhez úgy, hogy hozzá sem nyúlok semmihez :S Azért ez aggasztó.. :S

(#6965) Halo válasza Tex (#6941) üzenetére


Halo
senior tag

pfuuuu
elég macerás a dolog...
elkezdtem, de egyelőre feladom - nem is hiszem, hogy folytatni fogom - parasztvakításnak sok idő :)
felraktam azokat a progikat: Launcher Pro-t, Multipicture Wallpaper, Desktop visualizer
s leszedtem a w7 packot.
ezt csak tömörítsd ki valahova, majd másold fel az sd-re egy pl: w7 mappába a gyökérben levő game1, game2, multimedia1-2, tool1-2, loockscreen file-okat.
A multipicture wallpaper segítségével be tudod lőni, hogy hány háttérképernyő legyen, s azon a képernyőn mi is legyen a háttér. Esetünkben ugye lesz 7 képernyő: game1, game2, főképernyő, multimedia1, multi2, tools1, tools2.
Ezeket simán lapozgattam is, idáig ok, a dolog :)
A Launcherrel fogod átszabni az alsó ikonok számát, elrejted a notification bar-t, többek között.
A desktop visualizer pedig ahhoz kellene, hogy kirakj a képernyőre egy ikont. Én a youtube lejátszóval próbálkoztam - ehhez kiválasztottam iconnak a csomagból a youtube icont, majd hozzárendeltem a youtube aplikációt és... nem engedte, valami miatt nem csinálta meg, itt egyelőre fel is adom/tam, mivel elég macerás így apránként... :)
Jah, meg azt se tudtam megcsinálni a Launcherben, hogy legyen egy főképernyő (ahogy látszik a videóban), meg legyen loockscreen is - ezeket nem tudtam beállítani.
A Desktop visualizer feltelepítése után widgeteket adsz majd az asztalhoz - a widgetre bökve fogod majd kiválasztani az ikont, s a futtattandó programot. S azért van a sok-sok képecske, hogy a különböző színű, és méretű ikonokat be tudja adagolni a user a programnak.
No, közben ügyeskedtem - 2x2-es ikonba kiraktam a gallery-t... A nyűg az ikonok kirakásánál, hogy ha egyszer megalkottad, nem tudod utána módosítani, tehát elsőre kell törölnöd az aláírást, beállítani, milyen színnel jelezzen vissza, hogy megtapogattad, valamint az ikont, programot.
szóóóval, nem egyszerű az eset, s a parasztvakításon túl egyelőre nem látom más értelmét, mivel ezeket a programokat kell összegyúratni a háttérben a Defy-vel, s szerintem ezek a nagyméretű hátterek, és ikonkák, meg miegymások nagyban memóriazabálók.

Azért nem néz ki olyan rosszul, az tény :) esetleg... ha megcsinálod magadnak, mentsd le légyszi backupba - s ha átküldöd emailon, szívesen felmásolom, telepítem visszaállítom ;)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#6966) rum-cajsz válasza Aureal (#6927) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Van egy Sense projekt, de én nem próbáltam ki: [link]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#6967) Dinamiq válasza Trabby (#6964) üzenetére


Dinamiq
tag

Nyugi. Semmit nem rontottál el. Nekem is így merül. Most annyit tettem, hogy csak GSM kapcsolatot engedélyeztem, a Battery Profile Battery Saver módba rakva. Ezen kívül ami nagyon fontos, hogy éjszaka meg Airplane módban volt! Szerintem itt lesz a kutya elásva. Próbáld meg a battery profile-t és az airplane módot estére. Ennyinek elégnek kell lennie!

(#6968) Trabby válasza Dinamiq (#6967) üzenetére


Trabby
aktív tag

Kipróbálom! Köszi! :)

(#6969) vétó válasza Trabby (#6968) üzenetére


vétó
aktív tag

én is próbálom most az akkuidőt meghosszabbítani. de sokkal egyszerűbb módszerrel: nem nyomkodom :D

Sense és WP7 kinézet

nem tudom, ti hogy vagytok vele, de ha olyan képű telefonra vágytam volna, akkor olyat veszek... ;]

[ Szerkesztve ]

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#6970) ABE


ABE
őstag

Gyerek, én eddig azt hittem, hogy telefonra nincs rendes autós játék, még az Asphalt 5 sem fogott meg igazán... Na de ez: GT Racing: Motor Academy Egyből meg is vettem, megérte a lóvét. :K

Trabby

Beállítható az irányítási mód többfélére is.

Billentyűzethez: settingsben bemész az általad használt bill. beállításai közé, és olyat kell uncsekkolnod, hogy show suggestions, auto correct errors, auto complete words, ilyesmik.

[ Szerkesztve ]

(#6971) Trabby válasza vétó (#6969) üzenetére


Trabby
aktív tag

Nekem már meg van egy hónapja (pont ma :P ), de még mindig találok benne újdonságokat. :D Nem tudom megunni. :P

Más:
Valaki segítsen légyszi abban, hogy a T9-et, hogy kell kikapcsolni... Napról napra idegesítőbb lesz.. :D

ABE

Én egyszerűen nem tudom megszokni, hogy a kanyarodásnál a telefonnal kell "ügyeskedni". Először érdekes volt, de én mondjuk jobban örülnék ha nyilak lennének. :P

[ Szerkesztve ]

(#6972) gajeraron válasza rum-cajsz (#6885) üzenetére


gajeraron
csendes tag

Én erre vágyok csak ubuntuból inkább! ;)

(#6973) Memmaao válasza ABE (#6970) üzenetére


Memmaao
addikt

Én is ezzel játszom, nagyon frankó!!!

Aki használ sygic aurát: Valami megoldás van a battery use bug-ra? Kicsit idegesítő...

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#6974) fux82


fux82
tag

Most vettem észre, hogy sms írásnál, ha rontok és nyomva tartom a képernyőt a szövegboxban feljön egy nagyító ami mozgatható az ujjunk csúsztatásával, és így könnyebben lehet javítani hibát. Eddig meg próbáltam a hibához tapicskolni egyből, de ez elég nehéz...

(#6975) gajeraron


gajeraron
csendes tag

Ma megtörtént az első szépséghiba a telefonon a jobb szélén lepattant a lakk! :((
Előbb jött le a lakk minthogy karcos lett volna a kijelző!

(#6976) ABE válasza gajeraron (#6975) üzenetére


ABE
őstag

Lakk? :Y Akkor jól láttam ebben a tesztben a képeket, hogy létezik "fényes" DEFY is? Az enyémnek a műanyag borítása mindenhol matt, nincs ami lepattogjon róla.

Szerk: most nézem, a mobilarénás tesztpéldány is csillog. Lehet, hogy csak a fehér betétesek a totálisan mattak? Nem vágom...

Domestos

Áhh, értem akkor, eddig fel sem tűnt. Akkor duplán jól jártam a fehérrel. :D

[ Szerkesztve ]

(#6977) Domestos válasza ABE (#6976) üzenetére


Domestos
tag

A full fekete felső pereme fényes, a fehér-feketéé matt.

(#6978) zaskar válasza Memmaao (#6973) üzenetére


zaskar
senior tag

Nekem is megjelenik az ikonja a battery use-ban, de úgy vettem észre, hogy nem szívja az akkut, hiszen kiléptem az aurából. Újraindítás után tűnik el innen az aura ikonja. Neked okozott gyorsabb akkumerülést? Kilépés után is futna a háttérben? Majd legközelebb fullra töltött akkuval kipróbálom, hogy egy rövid aurra használat után gyorsabban merül-e a teló.

(#6979) hurrikan


hurrikan
addikt

Van olyan progi amivel MP3-akat lehet megvágni, szerkeszteni?
Videóhoz már találtam, de mp3-hoz még nem.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#6980) Trabby válasza ABE (#6970) üzenetére


Trabby
aktív tag

Köszi szépen! Átállítottam, sokkal könnyebb így irányítani :P

Azon én is csodálkoztam, hogy fénylik a fekete készülék.

Más:
Nektek a csavarokról nem kezd lejönni a festék? (nem ejtettem le a telefont, szerintem a tok kezdte ki) Nem mind, csak az egyik, azon is kb egy 1-2mmes részen.
Mikor még milestonet szerettem volna, annál láttam, hogy többen panaszkodtak, hogy kopik nagyon.. :S

(#6981) danken26


danken26
csendes tag

Sajnos nekem telefonálás közben melegszik nagyon. Nem az akksi hanem az eleje felül!!!

(#6982) gajeraron


gajeraron
csendes tag

Kb akkora db pattant le mint a kereső ikon alatti részen van!
Próbáltam csinálni képet róla.de 1 5Mp Olympus géppel nem lehet lefotózni! :(((

(#6983) hurrikan válasza hurrikan (#6979) üzenetére


hurrikan
addikt

Időközben megtaláltam.

Más:

Sajnos nincs 2.1-re olyan alkalmazás, ami mutatná melyik alkalmazás mekkora adatforgalmat kreál. Olyan alkalmazás azonban van, amivel szabályozhatjuk hogy melyik mennyit fogyasszon.
[link]

[ Szerkesztve ]

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#6984) danken26


danken26
csendes tag

Egyébként jobban jártok ha vesztek rá szilikon tokot. Én ugyanis sajnos leejtettem betonra és a hátulja nem igazán bírja. A hátlap körbe karcolódott nem kicsit és az akksi fedlapon is lett egy csík. Ezért vettem hozzá a szilikon tokot és ráadásul nem is néz ki bután! sőt elég pofásabb lett.

(#6985) midnightstar válasza danken26 (#6984) üzenetére


midnightstar
tag

erről feltehetnél egy képet :K

VAC up blyat

(#6986) hurrikan válasza midnightstar (#6985) üzenetére


hurrikan
addikt

Hát igen, a karcállóság már biztosan nem igaz sajna.
De legalább az ütést bírja, legalábbis remélem. :)

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#6987) gajeraron válasza midnightstar (#6985) üzenetére


gajeraron
csendes tag

Osztom a véleményt!
Megnézném a dolgot! :)
Mondjuk pont a szilikon tok miatt nem vettem Iphone4-t! ;)

(#6988) canniball válasza Vadafene (#6957) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha megkérlek definiálnád pontosabban mit takar a "majdnem "buta" telefon" kifejezés? :)

(#6960) rum-cajsz!
Mindenesetre elég fura, hogy a tesztekben szerepel az IP67, a Defy oldalán pedig nem esik róla szó...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6989) bwoay válasza hurrikan (#6986) üzenetére


bwoay
nagyúr

a karcállóság (értelemszerűen) a gorilla glass kijelzőre vonatkozik, ami valóban jobban bírja a karcokat, mint a hagyományos "plexi", bár sokan elvárnák, hogy gyémánttal se lehessen megkaristolni.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6990) csicsaaa válasza csicsaaa (#4753) üzenetére


csicsaaa
tag

Az miért lehet hogy ha a Nokia headset-en megnyomom a "válasz" gombot akkor jön elő a mély, tiszta hangzás?
Valami nem okés! :((

Védd a fákat, egyél hódot!!!

(#6991) Titi76


Titi76
aktív tag

Sziasztok.
Én HTC HERO-ról válltanék a Defy-re.
Lenne esetleg köztetek aki tudja ajánlani a HERO után. Ha nincs akkor az is megteszi ha mondtok pár jó/rossz szót a Defy-ről.
Köszi.
Ja és hajrá Android :)

Ugyanitt eladó egy HERO :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#6992) Trabby válasza canniball (#6988) üzenetére


Trabby
aktív tag

A tesztekben (legalábbis abban, amit valaki ma linkelt) pont arról van szó, hogy nem kapta meg ezt a "titulust".

(#6993) Halo válasza Titi76 (#6991) üzenetére


Halo
senior tag

Barátom, itt a helyed!
fenti 6991 hosszászólásban csak jót vagy rosszat mondtak a Defy-ről!

mi ez , ha nem kívánságod beteljesítése?
már csak át kell nézned, melyik oldal nyert ;)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#6994) schmo07 válasza danken26 (#6984) üzenetére


schmo07
tag

Én is vettem rá - lehet, hogy másmilyet - mert az enyém "bután" néz ki tőle. :)
Többek szerint is olyan, mintha szappantartóban lenne. Vagy mintha kvarcjáték lenne...
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6995) zsirfecske válasza gajeraron (#6975) üzenetére


zsirfecske
addikt

na hozzátenném a gorilla glass tényleg nem mindenható, basszus az asztalsarokhoz csapkodást nyom nélkül bírta, most meg hirtelen lett rajta valahogy egy 2 centis mikrokarc (párszor esett rá távirányító ilyesmi, lehet volt köze hozzá). nagyon kemény éles dolgok bizony belevájnak. ezen felbuzdulva megnéztem asszony defy-ját, hát van rajta 4-5 mikrokarc mindenféle hosszban. azt mondta hogy ő nem vigyáz rá, hiszen én mondtam hogy ez DIFÁJ :) nagyon rokkos, úgyhogy most azonnal visszavonom a fóliás fikázásaimat. be kell valljam bizony lehet rá szükség. nekem már ugyan nem, átvettem a mentalitást: éljen a rock&roll :D

(#6996) palesz53


palesz53
senior tag

na, reggel megjött a zagg, az előbb raktam fel...
mérföldekkel jobban kezelhető, mint 2 évvel ezelőtt, bár azért beny@lok annak, aki úgy felteszi, hogy semmiféle folt nem marad alatta...

más - pedig emlékeim szerint amikor én decemberben nézegettem a defy hivatalos oldalát, akkor még ott volt az ip67...

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#6997) Vadafene válasza canniball (#6988) üzenetére


Vadafene
csendes tag

Arra értem a "buta" szót, hogy az okostelefonok szolgáltatásait (wifi, bluetooth, email, csili-vili játék), nem nagyon használtam ezalatt az öt nap alatt, csak kb. fél óra beszédidő, 4x fél óra flac lejátszás, 5x 5 perc zseblámpázás, és max 5 perc wifi-n keresztüli web/market/frissítés volt, a készenléti energiahasználaton kívül.

(#6998) gajeraron válasza zsirfecske (#6995) üzenetére


gajeraron
csendes tag

Én nem azt mondtam,h a kijelzőjének van baj,meg hogy karcos lett!
Az oldaláról pattant le 1 db úgy,h a zsebembe volt(nem volt kulcs a zsebembe).
Szóval tehettek rá 8 fóliát akkor is az oldala lett "szépséghibás"!
Különben a kijelzőn a karc nem is érdekelne, bumm lesz rajta több is azt majd kicserélem!

(#6999) zsirfecske válasza Aureal (#6915) üzenetére


zsirfecske
addikt

powerampot pedig nézd meg, az akksi szívást minden programra írják ne is törődj vele.
eq, lock screen(!) widget, több méretű home screen widget, flac támogatás, gesture control mikellmég? mondjuk fizetős, és egy idő után lejár a trial mód, hehe :)

(#7000) canniball válasza Trabby (#6992) üzenetére


canniball
nagyúr

Onnan indultunk el. De nézd meg pl. a topiknyitó tesztben lévő videót. ;)

palesz53!
Van ilyen Defyre is? És mennyibe fájt?

Vadafene!
Remek! :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.