Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) Domestos válasza ABE (#7598) üzenetére


Domestos
tag

Nem tudom, végül jó lesz-e, de a 10%-os pontosság, amit a töltöttségre közöl, az a moto adata, ez viszont azért írja, hogy Inaccurate, mert még kalibrál. Ki is lehet kétféle százalékot jeleztetni vele, az egyiket a teló mondja, a másikat úgy számolja ki, leginkább az aksi feszültségéből. Szóval ha jól értem, kell neki full merülés-töltés ciklus, és tényleg lehetséges, hogy pontos lesz, mert az aksi feszültségét pontosan ki tudja írni mindegyik töltöttség kijelző. Egyelőre hagyom, hogy kalibráljon, aztán meglátjuk, hogy sikerül-e, majd jelzem az eredményt.

(#7602) Edge válasza ABE (#7600) üzenetére


Edge
veterán

igazából nekem hiányzik mert a HTC tatoo-mon szépen 1%-os volt a kijelzés nem kellett semmi trükk hozzá csak progi ami kilejezze(pl.:battery indicator pro) de ez már tényleg off :)

más: kijött egy újabb ütős game ami remekül megy a defy-n:
Modern Combat2: Black Pegasus:
http://www.youtube.com/watch?v=fM0E6QL2_rA&feature=player_embedded

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#7603) rum-cajsz válasza Edge (#7597) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Van egy app. Nem tudom mennyire megbízható, de tényleg 1%-os pontossággal írja ki:
[link]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#7604) Edge válasza rum-cajsz (#7603) üzenetére


Edge
veterán

Kösz kipróbálom ez vmi új cucc. :)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#7605) Edge válasza DeadMeat (#7594) üzenetére


Edge
veterán

Én viszont imádom az lw-ket :) :P úgyhogy én most örülök hogy van remény :)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#7606) bancsi87 válasza Halo (#7571) üzenetére


bancsi87
tag

Köszi szépen az építő jellegű hozzászólást...
Őszintén szólva a divathullám az utolsó ami érdekel...
Az szerintem nem főben járó bűn, hogy egy ilyen mértékű anyagi kiadás előtt érdeklődöm, hogy mit is kapok a munkával megkeresett pénzemért cserébe, és ezt olyanoktól teszem akik láttak/használtak már ilyen készüléket velem ellentétben.
A Sense felület sem a szépsége vagy épp nem szépsége miatt érdekel, hanem a megfelelő optimalizációja miatt. Tudok is nélküle élni, eddig is ezt tettem.
A sebességet tekintve pedig semmilyen jellegű kifogásom nem volt a Defy-vel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#7607) bwoay válasza rum-cajsz (#7603) üzenetére


bwoay
nagyúr

az összes battery widgettel az a gáz, hogy lezárt kijelző mellett ugye nem látod. ezért álltam át a battery statusra, ami képes a töltöttséget a status barra kiírni százalékban, ott meg mindig látni. bosszantó ez a 10%-onkénti ugrás, de számomra még bosszantóbb lenne, ha minden egyes alkalommal fel kellene oldani a lockot pusztán azért, hogy lássam, 35 v. 45%-on vagyok éppen.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7608) Gabernier


Gabernier
tag

battery left a töltöttséget és a hátralévő időt is mutatja

(#7609) Aureal válasza bancsi87 (#7606) üzenetére


Aureal
senior tag

Kedves Hölgyem, én az Ön helyében a rendkívül impozáns Defy típusú készüléket választanám, mindíg, minden körülmények között! Ez talán még a bioritmusára is megfelelő optimumot tudna nyújtani! :DD :DD

De vicc nélkül is a Defyt mondanám, nem véletlenül aggattam rá az év telája címet!

(#7610) drwyctor


drwyctor
csendes tag

Sziasztok, van 1 kis problémám remélem tudtok segíteni.
Launcher Pro- t használok és az alsó vízszintes widget-sor(dock) alá került egy widget. Ha rá akarok klikkelni a fölötte lévő widgetet érem el, akárhogy forgatom nem kerül olyan pozicióba hogy kikerüljön az alsó widget-sor alól.
Valakinek ötlete esetleg? Mert rogadtul bosszant hogy ott van.

Note 2 - Omega v11

(#7611) Halo válasza bancsi87 (#7606) üzenetére


Halo
senior tag

látom, szerkesztésen esett át - gondolom finomodott közben - lehet nekem is azt kellett volna :)

vannak próbálkozások, sense-síteni, ha nagyon akarod majd :) s össze lehet hozni, hogy úgy nézzen ki, mintha win7 mobile lenne a teló. (fentebb vannak hsz-ek ilyen témában)

ha nem számít az ár - s talán picit előremutatóbb telót szeretnél, vidd a htc-t. most viccen kívül. De ezt akkor tedd, ha akarod a ROM-buherát, van/lesz szükséged olyan cuccokra, amik csak módosított ROMokon akar/tud futni. A Moto-nál most talán van valami, hogy megnyitja a ROMosítás lehetőségét. És talán lesz frissítés is - egyelőre 2.2-re, a többi kiderül későbbiekben.

Ha számít az, hogy nem olyan tepsi, kisebb helyen elfér, fizikailag van esélye komolyabb gond nélkül több mindent túlélni, ha nem vagy idegbolond, hogy márpedig ebben, meg abban a tesztben még 5 pontot el akarok érni - bár itt szúrom közbe, hogy a vízhűtéssel szerintem 1,3 fölé is lehetne húzni a procit. Pohár víz csak van a teszt erejéig valahol... :) - akkor tökéletes lehet a telefon. S mindemellett még így is lehet GPS-t használni vele, szabadtéri képeket készíteni, videot felvenni elég jó minőségben, valamint zsebmozizni is.

Ajánlom még az első hsz-t figyelmedbe, meg a sok segíteni szándékozó fórumitatársat :) ha kimerítetted a kereső lehetőséget, kérdezd bátran a közönséget - én meg megberetválom a szőrös szívem.

Peace!

még jobban offtopic: tudja az Ég, hogyan mászott fel a telóra a WidgetLocker, de felmászott 2 napig ment is - ma meg kiírta, hogy húzzak a bélbe, vagy vegyem meg :B mindjárt keresem a marketbuherát, mert megtetszett a cucc... :R

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#7612) gagavectra21 válasza ABE (#7598) üzenetére


gagavectra21
tag

így van azt írja hogy inaccurate amíg fel nem töltöd és le nem meríted teljessen utànna elvileg bekalibràlja magàt. ..

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#7613) Bobekt


Bobekt
csendes tag

Sziasztok!
Tudtok olyan progit ami a moto phone-n helyett van? Sajna nem látja a 16gb os kártyát csak 2-nek. Valami egyszerű pc-s progi nincs?

(#7614) ABE válasza Bobekt (#7613) üzenetére


ABE
őstag

És az nem lehet, hogy hamis a kártya? Hogyan formáztad meg?

gagavectra21

Kíváncsi leszek az eredményre.

[ Szerkesztve ]

(#7615) amanoba


amanoba
őstag

pixelhibával találkozott már valaki? hogyan tudom megállapitani, hogy hiba vagy esetleg vmi más, pl porszem?porszem lehet egyáltalán? :F

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#7616) gagavectra21 válasza ABE (#7614) üzenetére


gagavectra21
tag

nekem már működik

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#7617) Bobekt válasza ABE (#7614) üzenetére


Bobekt
csendes tag

Vip phone-nál vett kártya. Az nem lehet hogy a belső memóriával cseréli fel? lehet hogy nemformáztam? de akkor hova mentette idáig az adatokat? :)

[ Szerkesztve ]

(#7618) Tomi_Sci válasza Gabernier (#7608) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

És százalékonként teszi ezt?

Csak mert nekem leginkább sehogy sem. Tölti az állapotot és kész. Na majd holnap megpróbálkozok pár dologgal...

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#7619) gagavectra21 válasza Tomi_Sci (#7618) üzenetére


gagavectra21
tag

nekem kb fél nap után kezdte el százalékonként mutatni,de nem tudom,hogy jött össze valószínüleg véletlenül valamit állítgatni kell:S

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#7620) DeadMeat


DeadMeat
veterán

[link]
eztet látóztátok?Működő sense déziHD féle új :)))

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7621) rum-cajsz válasza bwoay (#7607) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Én megvettem a widget lockert, abban kiteheted a lock screenre

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#7622) szkajt válasza DeadMeat (#7620) üzenetére


szkajt
csendes tag

jah, ráadásul valami brutális 2200 körüli Quadrant értéket is produkáltak vele 1Ghz-en :)
De nem fogok elsőként ráugrani a témára, megvárom a bátrabb (ABE) jelentkezőket :D

[ Szerkesztve ]

(#7623) Gabernier válasza szkajt (#7622) üzenetére


Gabernier
tag

jujj na ez már izgis

más
Mit használtok Flac lejátszáshoz?

[ Szerkesztve ]

(#7624) prompt válasza DeadMeat (#7620) üzenetére


prompt
tag

Defy FroyoSense projektről

Én már régóta várom ezt, mert Sense fan vagyok, úgyhogy rögtön fel is tettem amint kijött, de szerintem NE tegyétek még fel.
Jelenlegi elég súlyos hiányosságai:
- nem lehet hívni vele (téged tudnak hívni, de te nem tudsz)
- nincs root (tehát nincs Milestone OC sem, van, akinél működik, de többségnél nem)
- nincs mobilnet

Kevésbé súlyosak (szerintem)
- bluetooth nem 100%-os (csak 30%-ban működik)
- kisebb állítgatások kellenek, hogy működjön a kamera (widescreen-t levenni), és még így is képek készítése után újra kell indítani az app-ot :P
- a vakut kicsit bénán használja a Htc appja, mert csak bevillant vele, nem úgy mint a Moto-s (nem túl jó fényt adva)

Ami viszont nagyon jó benne:
- Sense - imádom személy szerint, egy évig volt Sense-em (HTC Hero-n), próbáltam közben ezt azt, de messze a legjobb kezelőfelület szerintem Androidra, gyors és szép, tele szociális integrációval (és nem lassul be, mint a Motoblur)
- működik USB, Wifi, GPS, Szenzorok
- facebook-al szinkronizál, meg minden mással is
- működik a htcsense.com is (le tudod tiltani a telót, meg tudod határozni hol van, stb.)
- alap (800 mhz) órajelen 1710-et ment Quadrant (Blur-al 1300-on volt max. 1427 pontom)
- lehet választani magyar nyelvet és magyar lesz minden tényleg!

A hívás hiánya miatt egyelőre vissza kellett térnem egy gyári romra, de amint javítják ezt, szerintem felteszem megint.

(#7625) Halo


Halo
senior tag

túrtam itt is, de egyelőre nem leltem megnyugtató választ.

mintha múltkorában olvastam volna olyat, hogy a market enablerrel megvett programokat a későbbiekben újra meg kell venned, ha a telót újra telepíted...?

aki tudja a választ, ne tartsa vissza, kérem :)

szóval ha új ROM-ot rakok fel, vagy factory reset, után újra telepítenem kell egy már megvásárolt programot, megint fizetnem kell érte?

és ha megveszem, aztán egy hét múlva leszedem, de aztán megint fel akarom rakni... megint vegyem meg?

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#7626) szkajt válasza prompt (#7624) üzenetére


szkajt
csendes tag

Na ez már tényleg döfi :)
Akkor már csak várni kell türelmesen, de nekem is tuti fel fog reppenni amint a főbb problémák rendeződnek.
Érdekes hogy ez a Sense cucc mit ki tud hozni még plusszban a JIT-ből :)

(#7627) ABE válasza Halo (#7625) üzenetére


ABE
őstag

Amit Marketen veszel meg, azt szerintem már nem kell újra megvenni semmilyen esetben, hiszen maga a Google tárolja a vásárlást. Sőt, 2.2 alatt már elvileg arra is képes, hogy azt is elmenti az accounthoz kapcsolódóan, hogy milyen fizetős és nem fizetős programok voltak leszedve a Marketről, és azokat vissza is tudja állítani automatikusan. Nekem kijelzi Market Enabler nélkül is a Market a megvásárolt programokat (purchased), tehát magához az accounthoz rendeli hozzá ezeket az adatokat. Ha ROM telepítés után megint felrakod az Enablert, akkor fel tudod rakni fizetés nélkül a már megvett programokat (sajnos hiába jelzi alapból a Market, hogy megvásároltad a programot, a fizetős programok letöltéséhez csak ME használatával fér hozzá nálunk).

A másik lehetőség pedig, ha biztosra akarsz menni, az AppMonster nevű cuccal (Marketről letölthető) le tudod menteni a telepítő .apk-t. Egyébként ott van pl. a GT Racing nevű program, azt közvetlenül a Gamelofttól vettem, ott meg úgy van, hogy létre kellett hozni egy GL-es accountot, ott jegyzi a vásárlásaimat, és szintén bármikor letölthetem a már kifizetett játékokat.

[ Szerkesztve ]

(#7628) Maist válasza Plebi (#7576) üzenetére


Maist
senior tag

2.21, vagy 2.34-es romod van?

(#7629) Halo válasza ABE (#7627) üzenetére


Halo
senior tag

köszönöm! mehet ez is 1. Hsz-be ;)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#7630) ABE válasza Halo (#7629) üzenetére


ABE
őstag

Hát, mehet, ha valaki belerakja. :)

(#7631) Maist válasza ABE (#7598) üzenetére


Maist
senior tag

UK 2.2 ROM tapasztalataim: Kezelése, gyorsasága jobb, mint a 2.34-es 2.1-es ROM-nak volt, olyan "jobban egyben van" érzésem van ezt a ROM-ot használva. Az üzemidőm az sajnos nem javult úgy néz ki ettől a ROM-tól sem, az a -10% / 3-4 óra továbbra is jelentkezik, ha hozzá sem nyúlok, akkor is.
Illetve annyit vettem még észre, hogy alul a 4 gomb világítása kicsit esetlegesen működik. Manuálisan használom a háttérvilágítást, ennek ellenére nem mindig ég a gombok háttérvilágítása. Tegnap este ez egy kicsit kényelmetlen volt a sötétben.

Egyébként azt meg tudom/lehet csinálni, hogy a 2.21-es ROM-ot rakom vissza ezután RSD lite-al, és csak utána a 2.34-et, amikor majd megunom a merülését az akksinak, és visszaviszem a telefont gariztatni?

(#7632) barti


barti
csendes tag

Szevasztok!A camera360 nekem nem indul el csak az ikonok jelennek meg a kijelző szélén, letöltöttem az ultráját azzal is ugyan azt csinálja,valamit rosszul csinálnék :F

(#7633) ABE válasza Maist (#7631) üzenetére


ABE
őstag

Igen, tetszőlegesen tudod cserélgetni a ROM-okat, feltéve, hogy nem olyat raksz fel, amiről nem lehet visszalépni (2.51 vagy az új US/UK froyo).

Itt hadd tegyek egy megjegyzést: a Motorola Facebook oldalán volt nem olyan rég egy bejelentés, hogy majd érkezik frissítés egyes ROM-okhoz. Ezzel tessék vigyázni ha esetleg valakinek a telefon beépített frissítője felajánlja (főleg 2.21-es UK/DE ROM használóknál), ugyanis elképzelhető, hogy ez csak a bluros 2.51-re frissíti a rendszert, ami továbbra is 2.1-es Androidot takar, ellenben nem lehet róla visszalépni, és nem is jelentettek róla érdemi javításokat.

[ Szerkesztve ]

(#7634) rum-cajsz válasza Halo (#7611) üzenetére


rum-cajsz
őstag

A widget lockert megveheted paypallal a fejlesztő honlapján. Én reggel fizettem, este már küldte is a srác.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#7635) ABE


ABE
őstag

Aki gondolkodik most a 2.2-es UK ROM felrakásán, vessen egy pillantást erre a topikra: [link] Állítólag ezzel a módszerrel tökéletes lesz a nandroidos frissítés, tehát kamera és vaku jó, vissza lehet lépni korábbi ROM-ra, ilyesmi. Máris nekiesek, helyzetjelentés hamarosan. :)

[ Szerkesztve ]

(#7636) Halo válasza rum-cajsz (#7634) üzenetére


Halo
senior tag

kösz, időközben beneveztem a market enablerre - mivel root már volt korábban.

és jelentem, teszteltem - 15 perc után letöröltem, jött is értesítés, hogy nem vagyok jogosult a pénzvisszafizetésre.
megkerestem megint a marketben és már az volt a program mellett, hogy fizetve. Újra rátapicskoltam és máris feltelepült - újbóli fizetés nélkül.

küldetés teljesítve! :)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#7637) Gabernier válasza prompt (#7624) üzenetére


Gabernier
tag

Uristeeeen de izgulok..... Szólj majd ha lesz valami fejlemény pls.

(#7638) ujtordai


ujtordai
tag

Hello

Lenne pár kérdésem.

Valamilyen navigációs progi/ami útvonalat tervez/ van a Motorola DIFY-hez?
Internet előfizetés nélkül működik?
Nem kevés a 800Mhz a telóhoz? /Elég gyors?/
Android 2.2 van már rá?
Mekkora SD tehető bele max?

köszi

[ Szerkesztve ]

☻♂♫

(#7639) Badb0y


Badb0y
addikt

Nu szerencsém lett, voda pénteken törölte a defy-s rendelésem, mert elfogyott. Berágtam, felhívtam pát falusi voda üzletet, és az egyiknek a testvér üzletébe volt még ilyen, úgyohy végre meg van a kicsike :D

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#7640) Gabernier válasza ujtordai (#7638) üzenetére


Gabernier
tag

vedd a fáradtságot az első hozzászóláshoz.......

(#7641) tzl válasza amanoba (#7615) üzenetére


tzl
senior tag

Én találkoztam pixelhibával, egy beragadt pixelem van, fehéren világít folyamatosan. Különösebben nem zavar, mert csak akkor látszik, amikor indul a telefon és kiteszi a Moto logót, attól jobbra van, már az android felirat is kitakarja. Ha porszem lenne, nem világítana, vagy ha épp feketébe ragadt be, akkor nem lenne teljesen fekete, ha porszem lenne.
Amúgy remélem, cserélik majd a telefonom, böngészés közben lefagyott, teljesen, akksi ki, akksi be, moto logó és ott megáll. Akksi ki, boot recovery, data és cache wipe, semmi. Bootloader, RDS-sel feltoltam rá a gyári romot (ami egyébként is rajta volt, 2.34.1 deblured), gyönyörűen felment, reboot, majd megint megáll a moto logónál. Hardverhibára gyanakszom, de majd kiderül. T-mobile szerviznél még nincs hozzá szoftverháttér, úgyhogy motorolához küldték gariztatni. :( Ilyennel találkozott már valaki?

(#7642) Plebi válasza Maist (#7628) üzenetére


Plebi
senior tag

2.34 es vodás!

Újdonság: Nem tettem fel a telót estére tölteni és most is megy, van még vissza 15%. Olyan 11 körül jelzett, hogy 15% on van tegyem töltőre, de csak 10 vagy 5%-nál fog villogni, szóval addig kivárom.

Módosított új eredmény, pedig tegnap is volt még kb 10 perc telefonálás: 5 nap 6 óra :))

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#7643) Maist válasza Plebi (#7642) üzenetére


Maist
senior tag

Ez nemééér! Te szerintem hozzá sem nyúlsz a telefonhoz, csak akkor, mikor pár óránként megnézed, működik-e még. :)) Amúgy az enyém is Vodás (ott lett véve) Lehet, azért merül, mert Telenor-os kártyával használom? :) Cseréltem már avatart, mert olyan volt így egymás után a hozzászólásunk, mintha magadnak írkálnál. Egyszer elcserélném veled egy pár napra a te feltöltött akksidat az enyémre, megnézni, mit bír nálam. :)

[ Szerkesztve ]

(#7644) gajeraron válasza Halo (#7592) üzenetére


gajeraron
csendes tag

Te okostojás megjelenéskor nem volt ár!
Keresőt használj Béla!

(#7645) zeg


zeg
senior tag

Mint várható volt, a defy-m hangszórója beadta az unalmast. Hétfőn megy a szervízbe, T-mobilos, kíváncsi vagyok egy vidéki városból mennyi a javítási idő.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#7646) Plebi válasza Maist (#7643) üzenetére


Plebi
senior tag

Hát most, hogy van net a munkahelyemen, így nem igazán volt használva, jegyzeteket pötyögtem be, olykor olykor market, rss-t olvastam wifin, nyomkodtam egy kicsit, kb ennyi. Csak 2G-n volt kivéve ha épp nem voltam otthon és kellett. Kijelző világítás nekem minimumon van, kivéve ha kint voltam és nagyon nagy volt a fény, de az mostanában nem igazán fordult elő.

Ha igazán használva volt akkor nekem is egy nap, illetve normál esetben 2 nap, de a 10% óránként az durva... Nekem ilyet ahogy írtam, iwiw beragadásakor csinált. Meg valami a media galerymet vágta haza, mert nem olvas be, kilép force clossal. Amúgy külső programokban a képek, zene megy vele, így annyira nem létfontosságú, fényképek meg a fotó programon belül megjelennek rendesen.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#7647) Maist válasza Plebi (#7646) üzenetére


Maist
senior tag

Azért nem olyan rossz a helyzet, -10% 3-4 óránként van. A gondom csak az, hogy ez akkor is merül ennyit, ha hozzá sem nyúlok. Próbáltam már csak a szűz, gyári rom-al is, úgy is fogyogat az akku.
Ha csak standby-ban leraknám ennyi időre, míg a tiéd elment, nekem kb. -200%-ra merülne az akku.
Például van egy Galaxy tab-om is, és bár tudom nem egy kategória a 2 készüléknek az akksija, de ilyen alapon az is szépen lemerülhetne, de nem teszi.
Tegnap reggel 7-kor úgy kapcsoltam be, hogy 52 %-ot mutatott az akksija.
2G-n volt, egész nap valahogy hozzá sem nyúltam, este 10-kor gondoltam akkor kikapcsolom. 51%-on volt az akku.

[ Szerkesztve ]

(#7648) tzl válasza zeg (#7645) üzenetére


tzl
senior tag

Nekem ugyan Bp.-n leadva, de azt mondták, 15 nap a határidő, de jellemzően 1 hét alatt meg szokott lenni. Nem gondolom, hogy vidéki városokból nagyon más lenne ez, nyilván legalább 2 naponta szállítanak, de inkább naponta.

(#7649) guba2 válasza zeg (#7645) üzenetére


guba2
tag

Én 14-én adtam le a Speedshopban, állítólag jövő héten lesz meg.

(#7650) gpek válasza ABE (#7635) üzenetére


gpek
tag

Hogy áll a dolog ABE?

Gpek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.