Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) schmo07 válasza Halo (#6548) üzenetére


schmo07
tag

Google-ban be kell állitani a "más naptárak" hozzáadásánál, hogy az ismerősök születésnapjait is adja hozzá (külön naptárként fut)
Szinkronizálás után már majd a telefon naptárjában is látható lesz és riaszt.

[ Szerkesztve ]

(#6552) Tex válasza b4zsi- (#6545) üzenetére


Tex
senior tag

Ne félj nem harap! :DD

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#6553) barti válasza Rav3n02 (#6515) üzenetére


barti
csendes tag

Hétfön vettem 69990Ft-ért vitamaxosat,de bármelyik kártyát elfogadja,tehát független!

(#6554) b4zsi- válasza Tex (#6552) üzenetére


b4zsi-
őstag

Jó mert kutyám már van :)

(#6555) rum-cajsz válasza Halo (#6548) üzenetére


rum-cajsz
őstag

szerintem is csak külön programmal.
Éppen tegnap láttam egy ilyet, ami a kapcsolatoknál megadott születésnapokat bemásolja a naptárba, de sajnos már nem emlékszem melyik volt az. :(

Szerk:
Most látom, schmo07 többet tud nálam. Bár nem pontosan értem mit is kell csinálni... :)

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#6556) schmo07 válasza rum-cajsz (#6555) üzenetére


schmo07
tag

Hát igen, utána elolvastam, és nem voltam benne biztos, hogy érthető voltam.
De gondoltam, majd kiderül... Kiderült :)

Szóval:

Szülinapok benn vannak a kontaktokban -> ez elvileg fel van szinkronizálva a google fiókba

Be kell menni böngészőben a gmail.com-on a saját google fiókba, kiválasztani a "naptár" fület.
Aztán bal alul ki lehet választani, hogy milyen "más" naptárakat akar látni a felhasználó (pl névnapok, ünnepnapok,stb)
Na erre rá kell kattintani, és a felkinált listából kiválasztani az "ismerősök születésnapja" nevü naptárat.
Ha ez megvan, akkor a telefonkönyvben szereplő szülinapokat beteszi a naptárunkba, és persze mindegyikhez beállit riasztást is - ezt lehet változtatni, ha kell 5 perctől akármeddig.
Amikor legközelbb a telefon szinkronizál a google fiókkal, akkor ezek a naptár beállitások is rákerülnek a telefonra és benn lesz minden szülinap a naptárban.
(Esetleg annyi lehet még, hogy a telefon naptárprogramjában be kell állitani a "mely naptárakat jelenitsem meg" kérdésnél, hogy az "ismerösök szülinapja" nevüt is mutassa - Erre már nem emlékszem, hogy kérdezte vagy sem)

[ Szerkesztve ]

(#6557) rum-cajsz válasza schmo07 (#6556) üzenetére


rum-cajsz
őstag

ó, értelek!
Akkor már csak annyi a baj, hogy nekem a naptár más fiókban van, mint a contactsok. :(
De ez már az én bajom, így jár aki szét akarja választani a dolgokat.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#6558) Steven


Steven
addikt

Abe:

hogy lehet revoery progit elindítani anélkül hogy belépnék a progiba ... tegyük fel hogy valamit letörlök elkurodik a teló nem bootol be rendesen, de van full back upom...kiveszem aksit ... utána ,hogy tudom megcsinálni hogy egyből a recovery mod fogadjon ?? valami bill comboval ? ... vagy csak progiból lehet indítani (újra indítani a telóval)...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#6559) schmo07 válasza rum-cajsz (#6557) üzenetére


schmo07
tag

Meg tudod osztani a naptáradat valaki mással - ezesetben a "másik magaddal" :) - és akkor máris látod a szülinapokat.
Elvileg.

(#6560) ABE válasza Steven (#6558) üzenetére


ABE
őstag

Tudtommal sehogy. Ha saját (nandroid) backupot készítettél a Clockwork recoveryben , akkor azt csak onnan lehet felrakni, a gyári recoveryből nem. Tehát ha annyira szétcsesződik a rendszer, hogy nem tudod elindítani a telefonból a Clockworkot, akkor először RSD Lite-al fel kell raknod egy friss gyári ROM-ot, utána rootolni, aztán custom recovery, és utána tudod visszaállítani a mentésedet. Ennek a Clockwork recoverynek ez az előnye és hátránya is egyben: könnyen telepíthető és eltávolítható, mert nem nyúl bele mélyen a telefonba, de ugyanakkor működésképtelen lesz, ha maga a rendszer nem áll fel (hiszen nem tudod csak úgy billentyűkombinációval előhozni). Olyanról pedig nem tudok, hogy létre lehetne olyan mentést, amit gyári recoveryben lehet visszaállítani. (Asszem kisebb update.zip-ek létrehozására van lehetőség).

Ha úgy tűnik, nem áll fel a rendszer, még egyet meg lehet próbálni: kikapcsolt állapotban egyszerre nyomni a hangerő csökkentő és bekapcsoló gombot, ilyenkor bejön egy kis Android figurás képernyő, meg kell nyomni a képernyő jobb alsó sarkát, és felugrik egy kékes menü. Itt lehetőség van cacche/data wipe-ra (ezt tulajdonképpen a telefon saját menüjéből elérhető factory resettel ér fel), és ezután néha még vissza lehet hozni a rendszert, hogy működjön.

Egyébként igen, a backup mindent elment (beállítások, telepített programok, asszem még az SMS-eket és híváslistákat is). Ez tulajdonképpen olyan, mint amikor ghostolod a rendszert a számítógépen, tehát a pillanatnyi rendszerállapotot menti le.

TPG

:D

[ Szerkesztve ]

(#6561) #05364992 válasza Steven (#6558) üzenetére


#05364992
törölt tag

Sehogy, a bootstrap recovery egy ilyen műfaj, csak OS-ből indul. Ha gáz van, és nem bootol be, akkor visszaflashelsz egy gyári romot, rootolod, felteszed a reco-t, elindítod, wipe-olsz, és visszaállítod az utsó nandroid backup-od. Gyorsabb procedúra, mint amilyennek hangzik.

Szerk: Vazz, megint megelőztek. :D

[ Szerkesztve ]

(#6562) Steven válasza ABE (#6560) üzenetére


Steven
addikt

ettől féltem ;]

De eza backup ugye az összes hisztimmel beállításaimmal névjegyzékeimmel együtt mindent elment ugye? szvl tényleg full a full:)

amúgy egy pár törlés után most 200mb free a mem tök atom gyors a teló ...
továbbra is nagyon likolom:D

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#6563) gajeraron válasza Edge (#6537) üzenetére


gajeraron
csendes tag

Meg is néztem amikor linkelted,csak nem néztem.h van e kézre feltehető része(Megint figyelmetlen voltam)! :F
Majd írsz 1 beszámolót róla nekem,h mennyire vált be?
Előre is köszi!:)

(#6564) sheep


sheep
addikt

mióta feltettem egy screenlock widgetet a gyári helyett, bejövő hívásnál már nem csúszkát kell húznom hanem csak egy gomb van, de az könnyen bekapcsolódik a zsebemben amikor kihúzom a telefont
nem tudja vki, hogy a csúszkát hogy lehetne visszacsinálni a bejövő híváshoz?

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#6565) Sdi


Sdi
addikt

Na, a 11-én online rendelt vitamaxos defy helyett, ezt kaptam ma a vodától:

Tisztelt Ügyfelünk! Az Ön által rendelt készülék jelenleg sajnos elfogyott, látogasson vissza oldalunkra később.
Köszönettel: Vodafone!

Erre kellet várni másfél hetet :( :W

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#6566) Badb0y


Badb0y
addikt

Berendeltem online vodánál egy ilyen telót, 5 kérdésem lenne.

1. Flash hogy megy ?
2. Valaki otp-s meg tudná nézni be tud-e jelentkezni otp direkten keresztül és tranzakciókat indítani ?
3. 2.2 frissítés van-e megy-e, mert tesztben már "volt" illetve 2.3 lesz-e rá.
4. GPS használható ?
5. Word excel szerkesztési lehetőség van-e ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#6567) Badb0y válasza Sdi (#6565) üzenetére


Badb0y
addikt

Ez nem jó, akkor én is ilyet fogok kapni ahogy nézem :(

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#6568) gkhp válasza Halo (#6548) üzenetére


gkhp
csendes tag

én a Happy Birthday Freet használom...
asszem riasztani nem tud, viszont widgetbe kidobhatod, és beállíthatod, hogy hány napra előre mutasson, illetve a widgetre bökve kiadja a teljes listát az elköv. sznapokról:
automatikusan beolvassa a contactokból! (de asszem csak gugli contactsbol - nem teszteltem)

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=PcqbWk2-2dA

(#6569) Auratech válasza #05364992 (#6561) üzenetére


Auratech
őstag

Eszmegtanulom! és a buszon fogom belenyeríteni a...nem is; csengőhang lesz! :D :D

Auratech Field Recording

(#6570) Sdi válasza Badb0y (#6567) üzenetére


Sdi
addikt

Nem biztos, amikor én rendeltem még csak 67K volt az ára, közben emelték 70K-ra, lehet, hogy emiatt volt "készlethiány".

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#6571) sheep válasza Badb0y (#6566) üzenetére


sheep
addikt

1.flash nincs, csak 2.2 alatt lesz hivatalosan (de van olyan böngésző ami támogatja)
2. még nem próbáltam, de valaki írta hogy megy nála
3. egyelőre kínai 2.2 van, de nem kiforrott, olvass vissza, Abe a guru, már próbálta
4. GPS tökéletes, ilyen jól használható navim régen volt
5. vannak letölthető appok amikkel lehet szerkeszteni

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#6572) gkhp válasza Auratech (#6569) üzenetére


gkhp
csendes tag

nekem ez jutott róla eszembe:
moss - it crowd s1e1 :DD

http://www.youtube.com/watch?v=PcqbWk2-2dA

(#6573) Steven válasza Sdi (#6565) üzenetére


Steven
addikt

hívd fel reklamáld meg haverom is felhívta és most jelenlegi állás szerint mégis lehet hogy megkapja de ez is milyen már!:D

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#6574) Sdi válasza Steven (#6573) üzenetére


Sdi
addikt

Már megvettem egy boltban :) , igaz 70-be fájt, de egy nap alatt megvolt.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#6575) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Üdv!
Vettem ma Vodás mobilnetet, de sehogy sem tudom működésre bírni.
APN beállítások megvannak, Enable All Mobile Data megvan, de nem akar működni.
Még csak meg sem jelenik az értesítési sávban.
Van valami más amiről elfeledkeztem?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#6576) Badb0y válasza sheep (#6571) üzenetére


Badb0y
addikt

Akkor a tesztben ez az írás nem igaz ?

"A böngésző kiválóan működik, több ablakot is kezel, a multi-touch gyors és kényelmes, és ide is betettek egy kis pluszt. Belekalapálták a Flash Lite-ot, ezzel a beágyazott videók megjelennek és lejátszhatók az oldalakon. Ez nem egyezik a 2.2-ben alapból integrált teljes flash-el, a videók kissé akadozva mennek, bezzeg a reklámok remekül betöltődnek. "

Most nézem sugárzási listákon ez a telkó az élen szerepel :W

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#6577) Halo válasza Badb0y (#6576) üzenetére


Halo
senior tag

mi van odaírva? flash LITE...

a lite az kevésbé ugyanaz, mint a flash x.y verzió - sőőt...
igen, örvendetes, hogy olvastad a tesztet, de ha picit olvastad volna a fórum legalább első hozzászólását - vagy használod a jobb felső sarokban levő keresőt, akkor nem erősködnél görcsösen a hülyeségedhez ;)

Peace!

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#6578) Beri78 válasza Tomi_Sci (#6575) üzenetére


Beri78
őstag

Wifi ki van kapcsolva?

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#6579) lmisi válasza ABE (#6560) üzenetére


lmisi
senior tag

A ClockWork recoveryre megadott linken felrakott alkalmazás System recovery-ként mutatkozik. Ha az, ott melyik menüpontal tudok mentést készíteni?

Titanium backup pro-val próbálom eltávolítani a Myspace vackot, elsötétül a képernyő kis idő után Android figura felkiáltó jellel. Hála a menus mondatodra, most nem kellett kikapni az aksit reboothoz, csak kékes menüpont reboot.
Amúgy a myspace-t eltávolíthatónak lett jelölve.
Gyári és Go launcher alatt ugyanazt csinálja.
Asszem ez nem sok jóra utal?
Moto version: 2.34.1 en.CEE (T-mobilos)
z4root-os

(#6580) Tomi_Sci válasza Beri78 (#6578) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Ki. Egyszerűen nem tudom mi lehet már :(

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#6581) gajeraron válasza Badb0y (#6566) üzenetére


gajeraron
csendes tag

Az excel annyit,h fizetős a legtöbb ahol lehet szerkeszteni a táblát a legtöbb csak olvasásra van.Az OfficeSuite elég jó nekem az van.

(#6582) ABE válasza lmisi (#6579) üzenetére


ABE
őstag

A System Recoveryben még rá kell menni, hogy install recovery, ha ez megvan, utána lehet onnan bebootolni a recoverybe.

A Myspace gond nélkül eltávolítható, nem szabad gond legyen belőle. Ott más hiba van akkor.

"Gyári és Go launcher alatt ugyanazt csinálja."

Ezt a mondatodat nem tudom hova rakni. Mi ugyanazt csinál? Lefagy eltávolítás közben? Nem hiszem, hogy ehhez köze lenne a homescreennek. Miket szedtél le eddig Titaniummal? USB debug be van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#6583) Badb0y válasza Halo (#6577) üzenetére


Badb0y
addikt

Igen tudom, itt is le van írva, a topikban is le van írva, egy más fórumon is le van írva, de még itt is meg ott is meg az öreganyám szoknyája alatt is van egy kis infó... Jah és még található 6xxx hsz is. Szuper :C

Álljon neki az keresni mindenhol akinek 2 anyja van, azért van a fórum, hogy bele lehessen írni, ha mondjuk nincs kedvem a fenti dolgok közül mindent elkövetni.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#6584) Zolás válasza Tomi_Sci (#6575) üzenetére


Zolás
addikt

Nekem is ez volt. Kétszer felhivtam az ügyfélszoftot, aztán bementem egy Tpontba és ott 2 perc alatt levették a mobilnet tiltást a számlámról. Szóval ha nem netes volt az első előfizud akkor ügyfélszoft és kimondott kérdezz rá hogy tiltva vagyon-e az internetelérés. Ha igen akkor kéremkapcsojjaki :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#6585) Tomi_Sci válasza Zolás (#6584) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

4kor volt egy Voda márkaker.-ben. Ha már ott voltam, feloldattam a csajjal network stoppot. Aztán mondta, hogyha megrendelem a szolgáltatást, akkor úgyis eltűnik. Olvasva a kommented, felhívtam a 1270-et. Hát nem oldotta fel sem a csaj, sem a csomag. :( Bár lehet vmi personal error volt. Most múúkodiiik :D

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#6586) Zolás válasza Tomi_Sci (#6585) üzenetére


Zolás
addikt

Engem is ezzel a dumával hajtottak el 2x is telefonon :DDD
Magának netes csomagja van persze hogy aktív, még én éreztem hülyének magam. Aztán a boltos gyerek:
1es kérdés: Ezt tőlünk vetted? :DDD (Még nem is látott ilyet)
2es kérdés: Netes volt az előfizu vagy nem? Neeem? Hát akko tiltva van :DDD

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#6587) vétó válasza Badb0y (#6576) üzenetére


vétó
aktív tag

a sugárzásról is volt már szó. az európai nem sugáriz nagyon. egyébként meg az USA változat is határértéken belül van, szóval tök mindegy. egy mikrosütővel egy helységben többet kapsz...

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#6588) kafka válasza Sdi (#6565) üzenetére


kafka
csendes tag

detto...pedig van itt olyan, aki később rendelte mint én ( szintén 11.-én, csak időben később) és mégis kapott...

(#6589) Sdi válasza kafka (#6588) üzenetére


Sdi
addikt

Egy srácról tudok, de ő előfizus és így is rendelte.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#6590) Austin F. válasza Sdi (#6565) üzenetére


Austin F.
tag

"Na, a 11-én online rendelt vitamaxos defy helyett, ezt kaptam ma a vodától:

Tisztelt Ügyfelünk! Az Ön által rendelt készülék jelenleg sajnos elfogyott, látogasson vissza oldalunkra később.
Köszönettel: Vodafone!"

Én is pontosan ugyanígy jártam!
Szintén 11-én rendeltem, nem hozták, és ma jött ugyanez az SMS.

Ideírom a véleményemet a Vodáról, a trágárságokat kihúztam belőle:
██ █████ ██████ ███ ████ █ █████████ ████████!

~ ~ ~ Rólam: https://logout.hu/blog/austin_f/index.html ~ ~ ~

(#6591) Sdi válasza Austin F. (#6590) üzenetére


Sdi
addikt

:DDD

Nem arra, hogy te is így jártál :)

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#6592) Halo válasza Badb0y (#6583) üzenetére


Halo
senior tag

elhiszem, hogy sok a hsz... a ph addikt rang akkor libáért termett?
vagy saját topicot vezetsz, ahol percenként írkálsz?
jah, s ha ott a monodrámádban vissza akarsz keresni, akkor... újraolvasod önmagad, vagy... használod a jobb felső oldalon levő keresőt? :) (jobb felső... ha win-es vagy, akkor a monitor egyik sarkában lent van egy óra - no, az a jobb oldal, már csak felfelé kell emelned tekinteted, és használhatod a keresőt.)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#6593) DeadMeat válasza Halo (#6592) üzenetére


DeadMeat
veterán

Hát azé a rangja me ír,nem keres... nebeszéjjébutasaágot... :DDD

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#6594) Zolás válasza DeadMeat (#6593) üzenetére


Zolás
addikt

Akkor a tied is innen van? :DDD :P ;]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#6595) ABE válasza Zolás (#6594) üzenetére


ABE
őstag

Ő csak szénné offolja hozzánk hasonlóan a topikokat. ;]

(#6596) DeadMeat válasza Zolás (#6594) üzenetére


DeadMeat
veterán

Hát mitgondolsz lottón nyertem? :D

Jáccódik valaki world war-al?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#6597) Z0C! válasza Austin F. (#6590) üzenetére


Z0C!
őstag

azért mert elfogyott rögtön a szolgáltatót kell csesztetni :/ ...

nem azt írták hogy vegyél másikat...nem?

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#6598) ABE


ABE
őstag

Jut eszembe: úgy tűnik, hogy sikerült a vaku problémát 2.2-n félig-meddig megoldani, mert most mindig lehet használni, csak éppen "elsütéskor" átvált zöldesre a fénye, ami érdekes eredményt tud kidobni. :D

Szerk: és közben kipróbáltam ezt a nyomorult Camera360-at, ami meg is ölte a vakut... :W Remélem nem véglegesen, és vissza tudom hozni.

[ Szerkesztve ]

(#6599) lvnt válasza Sdi (#6574) üzenetére


lvnt
őstag

Megkérdezhetem, hogy melyik boltban vetted meg? Vagy szerintetek most mindenhol van nekik? Csak, hogy tudjam, érdemes-e holnap elnézni valamelyikbe.

(#6600) Auratech


Auratech
őstag

Defynket emlegetik:

[link]

Auratech Field Recording

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.