Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) Marcimanci válasza Tomi_Sci (#6798) üzenetére


Marcimanci
csendes tag

Kösz, már lehet kész van, most indul újra. Azt nem írta senki, hogy miként lehet megnyitni, kell letölteni hozzá programot. :F

(#6802) rob400 válasza Memmaao (#6781) üzenetére


rob400
csendes tag

Ne haragudj félreérthető voltam, nem személy szerint rád akartam célozni. Inkább csak a stratégiám vázoltam a hasonló helyzetekre: vagyis inkább nem írok olyat vissza amivel az illető nem tud/akar/fog mit kezdeni , én meg csak magamat fárasztom vele. Persze nyilván minden helyzet más megítélést kíván. :R

Aláírás gyűjtésbe benne vagyok. Jól jönne mobil változat PH!-ból vagy csak a fórumból.
Bár ebben az esetben fogalmam sincs, hogy mekkora meló lehet megoldani.
Aki esetleg kompetens indíthatna egy témát ez ügyben.
Nem mellesleg ugye a 3G forgalmamnak is jót tenne a dolog, pláne ugye akkor ha csak egy privátot válaszolnék meg. :U

Bazinga!

(#6803) amanoba


amanoba
őstag

a defy tulajok közt van olyan, aki komolyabban tesztelte a zene tulajdonságait?
mit lehet róla tudni, összehasonlításul pl más telefonokkal, mp lejátszókkal?

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#6804) Button válasza rothadt (#6797) üzenetére


Button
aktív tag

tökéletesen egyetértek
inkább egy bugoktól mentes hívás és sms kezelő rész kellene mintsem fészbuk (azt meg telepítene aki akar, mert engem pl kifejezetten idegesít, hogy minek van ott - szerepel is terveimben a teljes kiirtása, csak még nem jutottam oda)

(#6805) johnnyjungle válasza vétó (#6780) üzenetére


johnnyjungle
tag

de, én pl igen, de aztán beletörődtem. Úgy vagyok vele, normális telefonon egész kezelhető ez a desktop téma is, akinek meg corbyja van, nézzen t-zonesot, nem? :)

(#6806) barti


barti
csendes tag

Hétfőtől vagyok boldog defy tulaj,sok év symbian nokia óta,nem bántam meg az átállást, a defy igen jól személyre szabható(mondjuk a symbi is kezdett hasonlítani a mobile shell progival)de nem egy súlycsoport a droiddal,kb 3 napomba került mire olyanra alakítottam amilyet elképzelem mostmár nekem tökéletes.
Egy dologra viszont még nem jöttem rá a háttérben futó alkalmazásokat hogy lehet előcsalogatni és esetleg törölni ha akarom, külön program telepítés nélkül?

(#6807) Halo válasza barti (#6806) üzenetére


Halo
senior tag

Gratulálok! :)
külön progi nélkül nem tudod törölni - vannak ilyen task killerek - mint fentebb írták (kereső, 1. hsz, ugye ;) )
de ez is hitvita - vannak akik szerint nincs értelme, mivel fejlett az android háttérben futó programok kezelése, mások óránként futtatják a task killert.

Ha látom, hogy elkezd lassulni a menükezelés - akkor nálam lecsökken a szabad memória 40-50 mb-ra, ekkor szoktam rányomni, utána megint begyorsul, s lőn világos. Illetve, ha vakítani akarok, hogy milyen gyors a gép, sutyiban csinálok egy ilyet ;)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#6808) pengemetal válasza amanoba (#6803) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Én Nokia BT-103 fülessel használom (gyári kuka) és Poweramp (eq-s) lejátszóval és sztem így igen jó hangzásokat lehet kihozni.

Symbi téma: én is Nokia E51-ról váltottam, idáig csak egy dolog hiányzik, a távirányító progi :DD , de az infra eltünésével nem is nagyon lesz már. Amúgy 1-2 nap alatt megszoktam az android logikáját. Telefon vásárlás előtt nézegettem én is az N8-at és C7-et, de egyik ismerősöm vett C7-et és 2 hét alatt 3x volt vele szervízben, mert a telefon állandóan kikapcsolt magától a "legjobb helyzetekben" (hívas, gps..stb.) Ugyhogy a 3-as symbin van még mit foltozni...

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#6809) barti válasza Halo (#6807) üzenetére


barti
csendes tag

Köszi a választ, akkor egyenlőre kivárok,hogy tényleg veszek-e észre lassulást és majd akkor teszek fel gyilkolót ;)

(#6810) rum-cajsz válasza barti (#6809) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Ha a Go Launchert használod, akkor annak van egy olyan menüje, ahol látod a futó programokat.
Éppen ma jelent meg a kibővített verziója, amivel már témákat is lehet használni:
[link]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#6811) Z0C!


Z0C!
őstag

Jóreggelt!

2 kérdésem volna...

1. hívás közben meglehet-e azt oldani hogy ne kapcsoljon ki a képernyő hanem pl csak 30-40%on műköjön?

2. a gombokhoz hozzá lehet e más funkciót rendelni...pl hvás közben a nagyító a hívás vége gomb legyen?

mert kezd kicsit idegesíteni....

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#6812) moderric válasza Domestos (#6751) üzenetére


moderric
csendes tag

Megoldás a problémára:
-Moto Phone Portal-ban a rosszul kijelzett nevet szerkeszteni kell. Pl. egy karaktert kitörölni a név végéről)
-Mentés után a névjegyzékben már a családnév alapján rendszerez
-Ezután újabb szerkesztés, hogy jó legyen a név.

Macerás, de remélem csak egyszer kellett megcsinálnom. Főleg olyan nevekkel csinálta, amiben van ékezetes betű. Pl. az összes Tamás nevű kontaktom rosszul volt.

[ Szerkesztve ]

(#6813) rothadt válasza Button (#6804) üzenetére


rothadt
aktív tag

végre vki megértett, nem azt mondom a telefonra,hogy szar, hanem a szélsőséges ellentmondásra próbálok rávilágítani. azt mondjátok, hogy fapados, akkor minek van bármilyen program telepítve? pláne facebook! és miért indul el két különböző ikon alól ugyanaz az alkalmazás? tehát ha vki, megértett még, akkor egészségére, ha nem, akkor nem! és nem azt mondom, hogy jobb a symbian, hanem vannak benne olyan dolgok, amik jobban megoldottak alapból, mint ebben. persze ennek meg 1000 előnye azzal szemben, mégis alapvető hibának tartom, ennyi!

borzasztó az, amikor az ember minden elképzelhető, addig használt nevét leregisztrálták, csak azt nem ami indulatból jön...

(#6814) Steve87


Steve87
csendes tag

Kedves Mindenki segítségét szeretném kérni. Szeretnék a Defy-re egy jó, rendes, NORMÁLIS fóliát szerezni. Tudna ebben valaki segítséget nyújtani nekem? Nagyon megköszönném!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#6815) Vizes Tomi válasza Steve87 (#6814) üzenetére


Vizes Tomi
tag

Khm használd a keresőt.
Többen linkeltek olyan helyet ahol fel is rakják.
Van Brando (ha az normálisnak számít asszem 3000 Ft alatt) és van a külföld ami ugye egy kicsit drágább vagy olcsóbb kinek milyen a szerencséje

(#6816) DeadMeat válasza Z0C! (#6811) üzenetére


DeadMeat
veterán

1. kikapcsolod.
2.milyen nagyító?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#6817) zsirfecske válasza Memmaao (#6787) üzenetére


zsirfecske
addikt

hmm, köszi az infót, a név alapján nekem is gyanús volt. akkor viszont továbbra is fennál a kérdés hogy aurát hogy lehet legálisan feltenni? (meg ezek szerint a 8k-s utalás az első hsz-ben a mobile verzióra vonatkozik!). marad a fizetős market rootolva? és ott egy teljes eu térkép mennyibe fáj? meg tudná nézni valaki? vagy egyáltalán hogy működik? köszi.

mobilarena app: én bármilyen aláírásgyűjtésben benne vagyok, egy ilyen jó portál ne maradjon már appok nélkül 2011-ben! bár attól félek nem a szándék hiányzik...

barti: háttérben futó alkalmazásokat (vagy mások szerint a recent appokat, de sztem tökmindegy) a házikó gomb nyomva tartásával látod.

Z0C!: hívás közben miért akarod a képernyőt? nem véletlenül kapcsol ki, jelesül hogy a füledhez tartva ne nyomkodd el a hívást..

(#6818) barti válasza rum-cajsz (#6810) üzenetére


barti
csendes tag

Telepítettem,pont ilyenre gondoltam,köszi :R

(#6819) Gabernier válasza rothadt (#6813) üzenetére


Gabernier
tag

Fejezd már be.. Rugózol itt folyamatosan... erölteted a saját marhaságod.. engedd el végre...

(#6820) DeadMeat válasza Gabernier (#6819) üzenetére


DeadMeat
veterán

Mindenkinek más az igénye.Lehet neked jelentéktelen,de neki nem.Ezt kellene megérteni.Ha meg rugózik rajta ő dolga.Le is írhatja akár 2 percenként is.. max a modik seggberúgják ;]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#6821) Zolás válasza DeadMeat (#6816) üzenetére


Zolás
addikt

Szerintem a kereső gomb az :DDD Eddig egy programot se találtam ami kiütné a véresbe elég idegesitő.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#6822) ABE válasza Zolás (#6821) üzenetére


ABE
őstag

Ez a megoldás rá, bár kissé macerás.

Vagy a másik lehetőség a kiiktatására, hogy Titaniummal le kell törölni a Search box (Quick Search) és Google Search cuccost, és akkor szimplán csak rezeg a megnyomására, tehát nem jön elő a kereső ablak. Ellenben bizonyos programokon belül (pl. Opera Mininél próbáltam) megmarad az a funkció, hogy az adott program keresőjét hozza elő.

[ Szerkesztve ]

(#6823) Zolás válasza ABE (#6822) üzenetére


Zolás
addikt

No ebből egyiket se tudom jelenleg megcsinálni :DDD
Mindenestre köszi a tippet majd ha egyszer rootolok meg ilyesmik akkor valahogy megoldom. :R

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#6824) tommmyboi


tommmyboi
csendes tag

Nektek írta már ki a gyári motorola wlan, bluetooth, gps widget használatakor ezeket:

"The application SysInfo Widget(process simosoftprojects.sysinfowidget) has stopped unexpectedly. Please try again."

Valami megoldás esetleg? Mert nekem egy pár napja kezdte el. Ahogy rátapizok egyből kiírja, de a widget működik, kapcsol mindent rendesen.

(#6825) Z0C! válasza DeadMeat (#6816) üzenetére


Z0C!
őstag

a képernyő alatt van 4 érintő gomb. a menü a ház a vissza meg a nagyító "keresés" gomb...
ezekből a keresés gombhoz lenne jó a hívás vége gombot passzintani :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#6826) Cyrin válasza rothadt (#6813) üzenetére


Cyrin
addikt

akármilyen fapados lehet(ne) az android, akkor sem tehetik meg a gyártók, hogy nem raknak rá semmit, mert kell a parasztvakítás, rá kell venni a népet, hogy az ő telefonját vegyék meg, ezért van a sok különböző gyártói felület (motoblur, sense, stb), pl fészbuk nélkül nem menő a telcsi, ma már öngyilkosság ilyenek nélkül kiadni, meg sokan nem buherálják szét, nekik is kell adni valami használhatót.

(#6827) midnightstar


midnightstar
tag

A változatosság kedvéért én is E51ről váltottam. :DD Viszont van egy érdekes problémám :U Haverom ugyan olyan routerével simán ment a defy n-s módban is, itthon nekem viszont nem. Nem értem, hogy miért:O Ugyan azok a beállítások, FW-k is voltak, de kénytelen voltam visszarakni b/g-be :O Am nagyon cuki a teló, szépen fut rajta az a GTA utánzat(textúrahiba van itt is..), NFS Shift, Asphalt 5, Brothers in Arms 2, NOVA :C

VAC up blyat

(#6828) palesz53 válasza rum-cajsz (#6810) üzenetére


palesz53
senior tag

na ezt próbálgattam én reggel... :C
meg nem mondom, hogy a letölthető 3 vagy 4 téma mellett mivel más, mint a sima... :F

abban biztos, hogy mondjuk 5 home screen-nél az alapnak beállítottat üres oldalnak tölti be a home gomb megnyomására (bug)... :((
meg ha letöltöttem rá go-s témát, és azok közt válogatva, az eredeti go témára visszatérve az nem töltődik be, hanem még az összes törlése után is marad amit utoljára beállítottam... :O

windowson rugózás - tessék elfelejteni a 30 évvel ezelőtt kitalált, és azóta elavult hozzáállást és gondolatmenetet, amit egy pc még ma is képvisel... ;]
állj hozzá üres aggyal, tiszta fejjel - ma vmi ilyen lenne a történet, ha most kezdenék fejleszteni-értékesíteni-elterjeszteni

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#6829) gagavectra21


gagavectra21
tag

na megvolt az elsô (véletlen) töréstesztem kb1,5méterrôl kijelzôvel lefele csempére ejtettem szegényt alig mertem megfordítani,màr elôre làttam magam elôtt,hogy megrepedt a kijelzô erre làss csodàt semmi baja úgyhogy nàlam 5ösre vizsgàzott a defy..

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#6830) midnightstar


midnightstar
tag

Nektek mennyi volt a quadrant eredmény alap rommal, semmi mókolással? nekem eddig a max 1119 volt

VAC up blyat

(#6831) gagavectra21 válasza midnightstar (#6830) üzenetére


gagavectra21
tag

Nekem 1124 volt anno azóta már kapott 1 frozen-t meg egy enyhe pucolást így 1230.

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#6832) Button válasza Cyrin (#6826) üzenetére


Button
aktív tag

szerintem a fészbuk nélküli telefon a menő :DDD
ponthogy..

(#6833) midnightstar válasza gagavectra21 (#6831) üzenetére


midnightstar
tag

azóta már volt 1123 :D nekem az alappal is elég gyors minden. FE-vel sok változást tapasztaltál?:) Szerintem én először kiismerem a lelki világát és majd ha összebarátkoztunk, utána megpróbálkozom vele.

VAC up blyat

(#6834) gagavectra21 válasza midnightstar (#6833) üzenetére


gagavectra21
tag

Igazából nem vettem észre gyorsulást nekem is gyors volt alap 2.34 el is csak próbaképpen tettem fel,nagy különbség csak a linpack-ban van 6,** helyett 11-12 mflops.

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#6835) Cyrin válasza Button (#6832) üzenetére


Cyrin
addikt

én egyet értek, első volt amit töröltem, de ne magadból indulj ki, a nagyon sokan főleg a fiatalabb korosztály ezen élik az életüket...

(#6836) Memmaao


Memmaao
addikt

Ma kipróbáltam egy táska mágneszárjával a defy-t, mert még nem jött meg a gyári car-dock. A mágnes egyik felével az autós alkalmazásra vált, a másik felével a media center nevű dologra, gondolom ez vmi aktív asztali tartó.
Más: nem találtam meg, csak azt, ha go-launcher-t használok, ki lehet törölni az alap launchert. Ha viszont nem akarom törölni, kell-e valamit kikapcsolnom, le lehet-e állítani az alap launcher-t a háttérben?
És még1: A go-launcher alsó során a borítékra kattintva azt írja, hogy alk nincs telepítve?! A go sms-t kell telepíteni?

My name is Bond, James... Dean.

(#6837) Halo válasza midnightstar (#6830) üzenetére


Halo
senior tag

hm... 1. hsz...
és keresés

kivételesen direkt(!) megnéztem ... megint(!) és lőőőn - ott is szó van erről... quadrant eredmények.

Peace!

jah és most módosítanám az aláírásom, hogy stílszerű legyek ;)
"Lapát kaszát!"

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#6838) vétó válasza Memmaao (#6836) üzenetére


vétó
aktív tag

cseréld le. én töröltem, és más ikon/alkalmazás került a helyére

(ja, és sztem nem boríték lesz az, hanem buborék. nálam legalábbis az volt alapból)

más: telepítette rajtam kívül más más is a GoLauncher EX-et? Nekem egy kicsit gyorsabbnak tűnik a telefon ezzel...

[ Szerkesztve ]

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#6839) palesz53 válasza vétó (#6838) üzenetére


palesz53
senior tag

memmaao - azok csak ikonok, tartalom nem biztos, hogy van mögöttük...
én eleve letöröltem onnan mindent, aztán felpakoltam, ami nekem kell

vétó - hmm... nekem nem tűnik gyorsabbnak... :N
csak bosszant a sok bug, ami a sima go launcherben nincs... :W

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#6840) vétó válasza palesz53 (#6839) üzenetére


vétó
aktív tag

én még nem találkoztam semmi bug-al. Te miket találtál eddig?

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#6841) Aureal


Aureal
senior tag

Srácok!
Ha bármilyen fájlkezelővel mozgatok tartalmat egyik helyről a másikba a telán (pl. letöltök háttérképet PC-ről, vagy a telával a netről stb.) és azt átmozgatom az Image Gallery által is látható mappába (pl. Backgrounds) akkor a tela a Gallery Viewer-ében nem fogja látni az új képeket csak ha ki-be kapcsolom a telát, ami így elég ciki...
Van valakinek ötlete hova naplózza a meglévő tételeket ez az app. és hogy az hogyan frissíthető?

Kösz!

(ps. valami Irfan View szintű képnézőt ismertek Androidra? Sok a free app. a marketben, de 12 egytucat szar is belőlük!) :(

[ Szerkesztve ]

(#6842) caverinha


caverinha
aktív tag

:)

[ Szerkesztve ]

(#6843) Aureal válasza amanoba (#6803) üzenetére


Aureal
senior tag

(#6803) amanoba
Én ezzel használom amit itt írtam.
A gyári lejátszója nagyon fapad, ami egyébként az egész Defyre igaz, hogy a Motorola nem erőltette meg magát a felhasználók elkápráztatásához, mint pl. egy HTC semmilyen téren ami a szoftokat illeti, szinte kivétel nélkül nyomni kell rá a 3rd party cuccokat ha komolyabban akarsz ténykedni rajta. Ez hátrány is, előny is egyben, én mindenesetre jobban örültem volna neki, ha már gyárilag sok okosságot rárak a Motorola. Ettől még változatlanul csúcs a tela!!! :)
Szóval jelenleg vagy 5 lejátszót tesztelek rajta, mindegyiknek van hibája, leginkább a Winamp ami idáig bejön (ez lehet megszokás is mondjuk)
EQ-t én nem használok, szeretem a természetes hangzást, persze ez már mindenkinek a saját ízlése...
Amúgy fülessel tök rendbe van a Defy, a gond nekem a saját hangszórós megszólalással adódik kis hangerőn, ui. halkabb zenei részleteknél a zajszint elnyomja a tartalmat, főleg a csak sustorgás hallatszik ekkor, hozzáteszem ez nagyon kis hangerőnél (vagyis kis jel/zaj aránynál) fellelhető.
Ami nekem nagyon hiányzik, hogy a legtöbb zenei progiban nincs kirakva az érintőfelületre hangerőszabályzó, mindig a mini oldalgombokkal kell szerencsétlenkedni. :(
Aki mellesleg a tela felvételi képességeit szeretné professzionális diktafonként kihasználni, annak javaslom ezt az alkalmazást: TapeMachine
Vágni lehet vele a telón! nagyon spéci, akár egy mini SoundForge! :) Az ingyen verzióban WAV és FLAC!!! formátumot tud!

TapeMachine

(#6844) Memmaao


Memmaao
addikt

1 - Home gombot megnyomva nem ugrik vissza a kezdő képernyőre. Az oldalszámláló szerint igen, amúgy egy üres ldalt mutat.
2 - Amikor ki akartam lépni, nem lépett ki, a recent calls menübe dobott
3 - Amikor alapra visszaállítottam, szintén a recent calls menübe dobott

És sajnos, ahogy elnézem, a marketen már csak ez az új launcher van fent...

My name is Bond, James... Dean.

(#6845) midnightstar válasza Halo (#6837) üzenetére


midnightstar
tag

nem azt az 1 embert volt szándékom megkérdezni, és igen, többször is elolvastam az 1. hszt.!

VAC up blyat

(#6846) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogyha Vodás online rendelésnél, a futárral mennyire lehet "egyezkedni" a kiszállítást illetően? Pl, lehet kérni, hány órára jöjjön, vagy egész nap otthon kéne lenni? (Ami munka miatt nem lehetséges.)

Köszönöm a válaszokat!

Papa

Papa

(#6847) Vizes Tomi válasza A_Papa (#6846) üzenetére


Vizes Tomi
tag

Három lehetőséged van/volt

1. a munkahelyedre kéred a kiszállítást
2. vagy ugye megadtál egy elérhetőséget és ha a futár nem talál akkor általában érdeklődni szokott. Általában 8.00 16.00 szállítanak ki bár volt aki este vette át a telefonját.
3.A visszaigazolásban talán megadták, hogy melyik cég szállítja ki. (nekem így volt)
amikor már tűkön ültem írtam nekik egy emailt és elég gyorsan válaszoltak is.
Azt nem tudom, hogy a futár elérhetőségét kiadhatják e, de egy próbát megér.

Olyan is volt akit megvárt a futár, de ezzel talán ne éljünk vissza. Ő is szeretne egyszer hazaérni :B

[ Szerkesztve ]

(#6848) sheep


sheep
addikt

báó
mostanápan ha van vmi értesítésem a facebook-ról, a gyári böngésző nem tudja az email-ban lésvő facebook-linket megnyitni (terhelt a szerver, meg ilyesmi süket duma)
ez valami bug vagy más is találkozott vele?
nem akarok másik böngészőt használni, az operát is most töröltem le...

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#6849) gajeraron válasza tarinitorpe (#6800) üzenetére


gajeraron
csendes tag

Nagyon jó a progi!!! :C

(#6850) Auratech


Auratech
őstag

A handset drivereket le kell vadásznom külön, vagy jó az, amit a motorola driver installerrel clean+reinstall módban feltettem az rsd-lite után?

Auratech Field Recording

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.