Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6452) petrasgabor


petrasgabor
csendes tag

Ha már volt, akkor sem árthat... :)
[link]

(#6453) Hakkuuuh válasza Memmaao (#6409) üzenetére


Hakkuuuh
tag

Mert Pécsnek az épületei nincsenek benne :)

Hardcore4Life

(#6454) johnnyjungle válasza cso75 (#1) üzenetére


johnnyjungle
tag

LE A KALAPPAL, király vagy!

A "kis" összefoglaló postod, teljesen helyrerakott nemcsak Defy, de android témában is (utóbbival kapcsolatban magyarul eddig sehol nem találtam ilyen összeszedett anyagot!).
Eddig 3gs-t használtam, kezdem megutálni az eppölt a "csöpögtessük apránként a fícsöröket" stílusuk miatt, viszont eddig féltem az androidtól.
Ezek után már nem tartok tőle.

Más, ha veszek egy Defy-t magamnak és valami érthetetlen oknál fogva hiányozna az iphone, van/lesz rá kereslet szerinted (-tek), mennyire tartja az árát?

(#6455) tarinitorpe válasza johnnyjungle (#6454) üzenetére


tarinitorpe
csendes tag

Üdv,
Csak halkan súgom meg hogy az 1 hsz-t ABE szedte össze (és még jó pár nálamnál jobban hozzáértő kollega is közre működött) és utólag rakták be 1. hsz-nek!

(#6456) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

gagavectra21: A warez tiltott a fórumon. Ne linkelj ilyet és ne is beszéljetek róla.

Harrrr!!!!

(#6457) Hakkuuuh válasza johnnyjungle (#6454) üzenetére


Hakkuuuh
tag

Két hónapja 110E felett volt, egy hónapja 90E felett most meg 70E, de ha ez vigasztal ennél lejjebb már nem nagyon megy. Viszont ha annyi eszed van hogy veszel egy almát 3*-4* ennyiért akkor neked nem is való az Android :D

[ Szerkesztve ]

Hardcore4Life

(#6458) Trabby válasza Hakkuuuh (#6457) üzenetére


Trabby
aktív tag

Azért azt megnézném, hogy hol 70k gyárilag (!) függetlenül 2 év motorola garanciával.
(Tudom, hogy a vodás és t-és is független.. de meddig?!)

(#6459) kano válasza Plebi (#6400) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi! Nekem nagyon jó a másik SMS program is, de azért kipróbálom egyszer. :K

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#6460) Tomi_Sci válasza Trabby (#6458) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

A T-s valószínűleg egész sokáig, annyi pénzért a hülye nem venne függőt. :)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#6461) zzzed válasza johnnyjungle (#6454) üzenetére


zzzed
csendes tag

Én vadászom egy független defy-re egy ideje, tehát ha megveszed, és eladnád, itt vagyok :)
Úgy érzem, kolléga aki eladta volna övét végül mégsem tudja (nem lett meg helyette galaxy s-e...)

(#6462) Hakkuuuh válasza Trabby (#6458) üzenetére


Hakkuuuh
tag

... és azt meg tudod mondani hogy hogy jön most ide a 2 év motorola garancia? Vodafone-nál és a T-nél és a Pixmániánál sem motorola garancia van, mintahogy a sufniGSM-eknél sem.

Senki nem kérte hogy tedd össze a legdrágább konstrukciót a készülékre, hanem az volt a kérdés hogyan változott az ára ... és úgy változott ahogyan leírtam.

Hardcore4Life

(#6463) Trabby válasza Hakkuuuh (#6462) üzenetére


Trabby
aktív tag

jó, akkor tessék:

Gsmhome-ban, a legalapabb készülék (akciós, tehát nincs hozzá az ég világon semmi, 1év sima bolti garanciával) 77500 Ft. (ahogy nézem ez most a legolcsóbb, és ez azért nem 70.. :(

"Senki nem kérte hogy tedd össze a legdrágább konstrukciót a készülékre, hanem az volt a kérdés hogyan változott az ára ... és úgy változott ahogyan leírtam."

De amit meg én le írtam, annak nagyon nem úgy változott ;)

[ Szerkesztve ]

(#6464) zsirfecske válasza ABE (#6431) üzenetére


zsirfecske
addikt

basszus nem lehet lépést tartani veletek, az 1 hetes lemaradást azóta sem hoztam be. ezt meg villamosról postoltam és szintén nem volt érkezésem visszaolvasni már az egy órával korábbiakat sem :)

(#6465) DeadMeat válasza zsirfecske (#6464) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ilyen ez,lemaradsz,elvesztél örökre ;] A pokol bugyraiban fogsz bulizni.Megyek én is :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#6466) Tex válasza fux82 (#6396) üzenetére


Tex
senior tag

Azt nem tudom valszeg az amit Halo írt.
Ellenben Morelocal felrakása után megtanult magyarul a Miren böngészőm is. :DD

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#6467) gagavectra21 válasza Ndruu (#6456) üzenetére


gagavectra21
tag

jah értem sorry

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#6468) gagavectra21 válasza Ndruu (#6456) üzenetére


gagavectra21
tag

jah értem sorry

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#6469) zzzed válasza Halo (#6374) üzenetére


zzzed
csendes tag

Visszatérve Dungeon Hunter-ra.
Találtam egyet, remekül müxik, DE nincs zene alatta.
Nooormális? Aki letöltötte anno, nézze már meg van-e zene játék alatt, ha igen, megköszönném ha privátban "beszélgetnénk kicsit mit lehet tenni"

(#6470) Halo válasza zzzed (#6469) üzenetére


Halo
senior tag

passzolom - én letöltöttem a gyártótól - mondtam, volt ingyenes akció - hála megint zsirfecske kartárs értesítésének és így aztán minden teljesen rendben van.

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#6471) bwoay válasza Hakkuuuh (#6462) üzenetére


bwoay
nagyúr

"Vodafone-nál és a T-nél és a Pixmániánál sem motorola garancia van, mintahogy a sufniGSM-eknél sem"

pixmaniaról nem tudok nyilatkozni, de azt te milyen szerviznek hívod, amikor a garancialevél a gyártó márkaszervizébe irányít, és ott meg is javítják a készüléked ingyen?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6472) DeadMeat válasza Halo (#6470) üzenetére


DeadMeat
veterán

nekem is :K

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#6473) zsirfecske válasza ABE (#6412) üzenetére


zsirfecske
addikt

nyilván marketing susmus, 5x leírtam: milestone2 alapból froyo, 720p, 1ghz proci > defy nem hozhatja ugyanezt jóval alacsonyabb áron a csúcsmodellel szemben, max fél évvel eltolt frissítgetésekkel vagy mókolással. mert ugye a soc is omap 3630, kamera is elvileg hd képes, froyo is érkezik hehe..

(#6474) zsirfecske válasza gombsadi (#6421) üzenetére


zsirfecske
addikt

ez ellen én már többször is kifakadtam, szerintem innen már csak egy lépés a betonszarkofág, vagy éppenséggel az oltárállítás és arannyal befuttatás :) de persze mindenki azt csinál amit akar, ezért ugatok bele énis..

(#6475) Hakkuuuh válasza gombsadi (#6421) üzenetére


Hakkuuuh
tag

Nem kell hozzá sok hogy megkarcolódjon a kijelzője, már csak azért sem mert "strapatelefon" és az ember eleve nem úgy kezeli mint egy hímes tojást (mert ha úgy kezeled akkor meg ne gyere nekem az IP67 szabvánnyal). Beteszed a zsebedbe valami mellé vagy csak hanyagul levágod az asztalra vagy tényleg leesik és nem túl szerencsésen ... máris ott a karc. Úgyhogy jobb azt védeni, hogy sokáig szép legyen a teló.

Hardcore4Life

(#6476) ABE válasza zsirfecske (#6473) üzenetére


ABE
őstag

A marketingről a véleményem:

A Motorola megígérte, hogy lesz XT720-ra frissítés --> visszavonta --> dühös vásárlók

A Motorola megígérte, hogy lesz Milestonera frissítés --> csak halogatja hónapok óta --> dühös vásárlók (a Motorola Facebook oldalán minden egyes bejegyzés alatt a kommentek ~90%-a a 2.2-t követelő Milestone tulajoktól származik)

A Motorola megígérte, hogy lesz Defyre frissítés --> ki tudja, mikor ér ide --> értetlenül állok, mert a kínai froyo alapján semmi olyan nem lesz benne, amivel veszélyeztethetné a Milestone 2-t.

Leginkább apróságok fognak változni, amik kellemesebbé teszik a használatot, de szó sincs arról, hogy a frissítés után jobban veszélyeztetné a Milestone 2 eladásokat, hiszen ugyanúgy nem lesz alapból 720p, marad a 800MHz, stb. Azt még vágom, hogy a "régi" Milestone-ra késik a frissítés, mert addig is jobban fut az utód szekere, na de a Defy egy totálisan más kategória. De az XT720 esete is érthetetlen, ahol aztán tényleg szükség lenne a frissítésre az olvasottak alapján.

[ Szerkesztve ]

(#6477) johnnyjungle válasza tarinitorpe (#6455) üzenetére


johnnyjungle
tag

Igazad van, mindenkinek megy a kalaplengetés, aki beleadott egy-egy kicsit az anyagba!
Az androidos portálokon valahogy nem így van összerakva az info ...

(#6478) csofti válasza tarinitorpe (#6455) üzenetére


csofti
tag

:DD :)) :C

cs

(#6479) johnnyjungle válasza zzzed (#6461) üzenetére


johnnyjungle
tag

Ok, kb. egy hét, mire megkapom. Ha két hét múlva írsz nekem, addigra fogom tudni, dúl-e a láv.
Amúgy ezt egy vodás flottában veszem, bruttó 50e.-ért, bruttó 10 forintos percdíjak mindig, mindenhova, mp alapon, de 2 év hűség van. Ha valakit érdekel, írjon nyugodtan.
(Nem reklám, nem az én üzletem, én így tudok segíteni a ezen közösségen - ha ugyan segítség)
Kíváncsi vagyok, független lesz-e a teló :)

(#6480) palesz53


palesz53
senior tag

a tegnapi "semmilyen" backup-om után rájöttem, hogy nokiáról lementettem a névjegyeimet pc-re...
nosza! egy nokiára vissza, majd...
ez itt - [link] - zsírul működik! :DD :C

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#6481) johnnyjungle válasza Hakkuuuh (#6457) üzenetére


johnnyjungle
tag

Valamit félreértettél, applet tervezem cserélni androidra, nem fordítva :)

Szerintem is drága az apple, de attól még nem kell lehülyézned az embert, ha azt választja :)
Lehet, h kifizetsz "3x-4x annyit", de más minőségű a szolgáltatás is. Pl. a szervíz cseréli a telefont, nem javít; az anyaghasználat szerintem igen egyedi. Most nem tudnám/akarom itt védeni, de az iphone tényleg nem telefon, hanem iphone volt a szememben - aki kedveli, tudja miről beszélek. Sokáig az első olyan telefonom, amivel szinte 99%-ban elégedett voltam (volt azért némi kompromisszum), pedig amíg nem volt nekem, kiröhögtem a "sznob iphoneosokat".

Csak a tököm tele van már azzal, hogy a különböző iOS JB-kkel uptodate legyek, másrészt lassan a remek 3GS-t is kivezetik a támogatottak közül (ami, kövezzetek meg, de szebb, szimpibb, mint a 4-es - aminek lesz@rom a felbontását), ezért inkább a androidos lesz a következő telefon.
Bocsánat, ha offoltam.

[ Szerkesztve ]

(#6482) bwoay válasza Auratech (#6384) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha érted, amit mondok , akkor tul.képpen mit is szeretnél még ezzel kapcsolatban elmagyarázni? szerintem te egy kicsit túlpörgetted már ezt a dolgot, én ugyanarról beszélek, amit ABE meg zsirfecske is kitárgyalt már: nem véletlen, hogy a Defy a kamerát tekintve ennyire gyenge. Ennyi, ezen nincs mit ragozni.

johnnyjungle:
érdekelne, a casual usereken kívül vajon hányan használnak iOS-t JB nélkül? azért kérdem, mert amikor iPhone tulajok az iOS-t méltatják, az esetek zömében utólag azért kiderül, hogy mindez JB-vel értendő. aztán mikor Android-iOS összehasonlításban elhangzik, hogy utóbbi rendszer sokaknak túl zárt, akkor vérig sértődés van, holott a jailbreak kifejezés már önmagában is elég beszédes :D

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6483) johnnyjungle válasza bwoay (#6482) üzenetére


johnnyjungle
tag

Egyetértek, ezért indultam el az android irányába magam is.
A "casual" usereknek mindegy, hogy mi van a kezükben, csak a legújabb legyen, nézzen ki jól kívül-belül, legyen lebutítva, de mégis sokfélét tudjon - és lehetőleg ne a legolcsóbb legyen már, hát baaasszuuuus, ami jár, az jár :)

Bevallom, innen nézve egyelőre még én is úgy érzem, az iOs UI letisztultabb egy androidhoz képest. Pont ezt untam meg 1 év után, hogy vagy letisztult - vagy JB, de akkor meg 3-4 hónap után káosz, majd restore, majd újra JB.

[ Szerkesztve ]

(#6484) pomk válasza vétó (#6360) üzenetére


pomk
őstag

Tegnap ismét előfordult a csúszka hiba.
Nagyon gyanús volt, hogy a MotortochLED a hibás érte. Elindítottam, és nem jött be a szokásos menüje, csak a LED világított, aztán pár mp után kikapcsolt a kijelző. Ezt követően kiléptem a MotortochLED-ből. Ezt követően már jelen volt a csúszka hiba.
Megprobáltam reprodukálni, kikapcs/bekapcs, csúszka jó. MotortochLED elindít, de most bezzeg rendesen indult el. Kiléptem, ezután a csúszka hiba nem jelentkezett.
Ennek ellenére azt gondolom, hogy a 3. előfordulásért a MotortochLED a felelős.

(#6485) gombsadi válasza Hakkuuuh (#6475) üzenetére


gombsadi
aktív tag

Most saját magad cafolod meg. Attól nem fog karcolodni, ha zsebbe rakod, ha az asztalra vagod. Viszont, ha pofával az aszfaltra esik, ráadásul csúszik is, akkor ne is csodalkozz. Egyedül a Sonim, ami azt kibirna. Amúgy, nem az IP67 védi a kijelzőt, hanem a gorilla glass, ami többek között az iphoneban is használnak. Az pedig a zsebben hordast, a kicsit nagyobb igenybevetelt bírja. Ha meg ez miatt veszel foliat, akkor meg is úgy kezeled, mint egy himes. tojast.
Nekem a legendaban nem volt gorilla glass, mégis kibirt fél évet úgy, hogy zsebben hordtam, egyszer leesett(igaz, nem úgy, mint ahogy az aszfaltos peldaban írtam), és hajszál karc nélkül adtam el. Előbb karcolodott meg, az Ali ház. Szóval, akkor mire fel ez a folia mizeria? ;)

(#6486) pomk válasza Zolás (#6423) üzenetére


pomk
őstag

Szintén. :)

(#6487) gombsadi válasza pomk (#6486) üzenetére


gombsadi
aktív tag

Torch led helyett, miért nem hasznalod a quick settingset? Jól működik. a led vele. :)

(#6488) pomk válasza zsirfecske (#6464) üzenetére


pomk
őstag

Én egy nap után ~3 oldalt szoktam végigolvasni. :D

(#6489) pomk válasza gombsadi (#6487) üzenetére


pomk
őstag

Mai napig nem volt vele gond, eddig bevált. De lehet váltani fogok. ;)

(#6490) kano


kano
nagyúr

ABE
Te használod/-tad a 2.2-t. A fényképező fókuszán javítottak már? Mert elég erőteljesen nem akkor fókuszál amikor kellene. :((
Plebi
A Handcent SMS jobb a korábban említett dolgok miatt.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#6491) gombsadi válasza pomk (#6489) üzenetére


gombsadi
aktív tag

Csak azért javasoltam, mert nekem már két keszuleken bizonyitott.

(#6492) ABE válasza kano (#6490) üzenetére


ABE
őstag

Nincs változás a kamerában.

(#6493) zeg válasza pomk (#6484) üzenetére


zeg
senior tag

LED Flashlight(AdvancingBackwards) kifogástalanul működik, widgetjére bökve azonnal világít.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#6494) Plebi


Plebi
senior tag

Leddel kapcsolatban. Nektek is viszonylag erős sárga fényű a led? Fénye elég erős, szobát is jól bevilágítja, de sárga. x10mini pro ledje inkább fehéres, persze az is melegebb árnyalatban.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#6495) gombsadi válasza Plebi (#6494) üzenetére


gombsadi
aktív tag

Ez a sárgás szín nekem is feltűnt. Akkor nem csak az enyém ilyen. :)

(#6496) kano válasza Plebi (#6494) üzenetére


kano
nagyúr

Nem tudom, nekem fehérnek tűnik. :F De teljes sötétben még nem néztem. Este megnézem otthon.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#6497) Devilske


Devilske
tag

SlideIT-hez letöltöttem a magyar nyelvet telepítettem és a beállításoknál csak angol van.
Miért? :F

Motorola Defy black + 8gb micro sd + Se.MW600 headsett \m/ Finom a kindertojás csak a sárgáját nehéz lenyelni...

(#6498) gpek válasza Devilske (#6497) üzenetére


gpek
tag

Manuálisan kell beállítanod a Language keyboard menüpontba a Settingsen bellül.

[ Szerkesztve ]

Gpek

(#6499) gpek


gpek
tag

Tegnap feltettem úgy fél óráig a 2.2 Kínai Froyot!

Tapasztalat a rövid idő alatt:
- A rendszer valahogy jóval tovább bootol (lehet már ideg voltam de eltartott egy ideig)
- Istenért nem szopkodta át a számokat a simről (ez lett a törlési ok)
- Akadt a rendszer, tele van kínai progikkal, de ezek törölhetőek
- Nekem a fényképező+vakú ment rendesen nem volt gond

Végül is más rendellenességet nem láttam, a tempóra írták többen hogy frenetikus, hát nekem nem tűnt úgy.

Ha kérdésetek van megpróbálok válaszolni, de már a 2.1 van a fonon

Gpek

(#6500) zsirfecske


zsirfecske
addikt

első tulajként ciki, de két korábbi témát fel kell melegítsek (keresés ezekre nem segített ki), légyszi aki tud ötletelni szóljon:

- desktopon gmail chat ablak és gtalk használatával is előfordul hogy napközben a telóra is megérkeznek az instant üzenetek, tipikusan ha nincsenek fókuszban a gépen a megfelelő ablakok. ez gáz, mert egyrészt ugye jelez is a defy, másrészt nem győzöm csukogatni a notifikációkat. van erre valami megoldás? gtalk kliens a pc-n már egy fokkal jobb, mert kevesebbszer vesztem el vele a fókuszt, de egy profibb megoldás/beállítás ami kilövi ilyenkor a telón a chat kézbesítést jól jönne.

- blur-ös naptár tök jó, de megjelenítése nem 100%, feltennék helyette próbából valamit. mit ajánlotok? csak google calendarhoz kell, legjobb lenne egy natív google app de az meg nincs még ha jól tudom.

köszi, ha.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.