Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) rum-cajsz válasza rothadt (#7238) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Telepítsd fel a Quick Settings alkalmazást, ott véglegesen kikapcsolhatod az adatforgalmat.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#7252) tulkaj válasza DeadMeat (#7244) üzenetére


tulkaj
csendes tag

:DD :D

(#7253) Edge válasza csabooooo (#7250) üzenetére


Edge
veterán

Az a helyzet hogy ugye a pixel hiba egy világos pötty és tök mindegy milyen háttér van látszik. Ez nem az lesz lehet vmi anyaghiba :F

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#7254) csabooooo válasza Edge (#7253) üzenetére


csabooooo
aktív tag

Majdnem.

Pixelhibából háromféle jelentkezhet egy LCD-n:

* amikor egy képpont mindig teljesen fekete marad
* amikor egy képpont mindig folyamatosan fényesen világít (talán ez a legzavaróbb)
* amikor egy képpont valamelyik alpixele (piros, zöld, kék) világít folyamatosan (így nem mindig észlelhető a jelenség)

Jobban szemügyre véve a képeket, úgy nézem, hogy ez valami negyed pixel méretű szemcse lehet.

(#7255) zzzed


zzzed
csendes tag

Örülök a megoldási javaslatnak, de sajnos a hívások utáni "minifagyást" nem tudtam kikapcsolni még a No call log nevű progival sem. Így a teló egy fos sajna, pedig úgy örültem neki. No call log is mutatja a call time-t. Talán ha ezt ki lehetne kapcsolni, sem állna be a rendszer 5-10 másodpercre...
Minden problémára van megoldás, csak a megfelelő kérdést kell feltenni a megfelő embernek. Ezt megtanultam a min 10 év fórumozás után. (és itt a rejtett üzenet a moderátornak :)))))

(#7256) ABE válasza zzzed (#7255) üzenetére


ABE
őstag

Ha egy fos, akkor add el, mindenki jobban jár.

Szerk: hmm, ez mehetne az első hozzászólásba...

[ Szerkesztve ]

(#7257) Memmaao válasza csabooooo (#7250) üzenetére


Memmaao
addikt

Na ez kőkemény megszállottság!! :DD Mikroszkóp alatt nézni, hogy a kínai munkás pamut kesztyűjének a mikroszálának a foszlányának a molekulái bent maradtak, na ez nem semmi! :))

My name is Bond, James... Dean.

(#7258) csabooooo válasza Memmaao (#7257) üzenetére


csabooooo
aktív tag

:DDD

De télleg ott van, na!

(#7259) bwoay válasza zzzed (#7255) üzenetére


bwoay
nagyúr

van, aki 10 év fórumozás alatt még az alapokat sem sajátítja el. láttunk már ilyet. ez pont egy rejtett célzás neki.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7260) johnnyjungle válasza bwoay (#7259) üzenetére


johnnyjungle
tag

:R

(#7261) zsirfecske válasza n@p@lm (#7236) üzenetére


zsirfecske
addikt

a kollégája az usa-ban él? droiddal itt nehéz telefonálni :)

(#7262) n@p@lm válasza zsirfecske (#7261) üzenetére


n@p@lm
őstag

Elnezest, valoszinu en irtam rosszul, nem emlekeztem pontosan a keszulek tipusara, emlekbol ideztem. Akkor valamilyen masik telo volt volt az amire nemreg jott frissites.

(#7263) Edge válasza n@p@lm (#7262) üzenetére


Edge
veterán

Na? zagg eltakarja a sérülést az üvegen?

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#7264) GoArt


GoArt
csendes tag

Sziasztok!

Emlékszem, hogy volt már szó erről korábban is, de mostmár nem találom a több ezer hsz közt...
Az érdekelne, hogy van e olyan beállítás vagy app amivel megoldható, hogy ne csak a hívó fél telefonszámát mutassa a teló, amikor hívnak, hanem ha ez a szám a kontakjaim közt van, akkor a hívó nevét is?

Válaszaitokat előre is köszi.

Üdv.

(#7265) Edge válasza zzzed (#7255) üzenetére


Edge
veterán

Bazz használj más progit telefonálásra van egy csomó, ne szenvedj már mert már mi szenvedünk... :O

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#7266) pomk válasza GoArt (#7264) üzenetére


pomk
őstag

Nekem bármilyen különleges app. nélkül kiírja a nevet, telefonszámot és a képet is kirakja.
Ha van kép akkor azt, ha nem akkor egy fejecskét. :)

(#7267) n@p@lm válasza Edge (#7263) üzenetére


n@p@lm
őstag

IGEN!

(#7268) tarinitorpe válasza GoArt (#7264) üzenetére


tarinitorpe
csendes tag

Elvileg mutatja az alapbol a nevet is meg a képet is ha benne van a kontaktok között! Nálam legalábbis mutatja és az alap dialier van fent! Nem lehet hogy a simről nem dobtad át a kontaktok közé a számokat, mert ha a simen van csak akkor nem fogja kiirni a nevet tudtommal?

(#7269) tulkaj


tulkaj
csendes tag

Sziasztok !

Egy érdekes kijelző-szépséghibára lettem figyelmes. Volt itt a napokban pixelhibás hozzászólás, letöltöttem én is hát egy DeadPixel nevű app-ot.

Pixelhibát nem találtam, de fehér és egyéb világosabb színeknél egy helyen mintha egy pici kis hajszálat látnék, talán lehet 1 mm hosszú és picit 'ferde'.

Először azt hittem, hogy az üvegben van egy hajszál vastagásgú kis repedés végig, de inkább valami szösznek tűnik (viszont a vizet bírja és nem ázik be, tehát nem most került bele szerintem).

Normál használat mellett, amíg a progit nem raktam fel fel sem tűnt, de így már közelebbről, fehér háttérnél folyton látom és bárhogy forgatom a kijelzőt az bizony ott marad.

Érdemes visszavinnem szerintetek, foglalkoznak ilyennel vagy elhajtanak kapásból ? Említettem, hogy egyszer pottyant már, de kb. 70cm-ről esett parkettára, nem hiszem, hogy attól van.

Üdv

(#7270) sheep


sheep
addikt

báó
nálam mostanában előjött egy olyan hiba (?), hogy nem nagyon akar csatlakozni az otthoni wifire
van amikor napokig semmi baja, és van amikor sehogy sem megy (pl most 2 napja nem tudom csatlakoztatni)
a router jó, nem n-es, minden be van állítva, a telefon is, de hiába indítom újra őket, stb. semmi nem használ
az érdekes az, hogy a telefon látja a wifit, ki is írja hogy kapcsolódva, de mégsem megy...
volt vkinek hasonló problémája?

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#7271) Button válasza tulkaj (#7269) üzenetére


Button
aktív tag

na ezért nem fogok letölteni ilyen progit
hogy aztán azt lássam ami eddig nem zavart :N

(#7272) Memmaao válasza tulkaj (#7269) üzenetére


Memmaao
addikt

Gyerekek! Magatokkal csesztek ki az ilyen pixelhulla appokkal! Ha valamit szabad szemmel nem lát az ember, miért kell megnézni mikroszkóppal, egyesével átfésülni az összes pixelt? Hogy utána már zavarjon, amiről eddig nem is tudtál?? Az én kijelzőmön is lehet, hogy van hiba, szösz, ezt is kínaiak rakták össze, de nem nézem meg, mert úgy járok, mint ti, felnagyítja az agyam!

My name is Bond, James... Dean.

(#7273) tulkaj válasza Button (#7271) üzenetére


tulkaj
csendes tag

Rosszul tettem én is, mert eddig nem láttam és nem zavart. :DD
Csak amíg még friss és garanciás addig cselekednék, feltéve ha van értelme és nem röhögnek ki, hogy na eriggy' innen.

De azt hiszem inkább hagyom, mert legalább a WIFI-vel nincs bajom, a hangszóróval sem, hívás után sem fagy 5 másodpercekig, akksim sem melegszik stb. stb. tehát minden pöpec, ami másnál meg esetleg gond volt eddig. :))

[ Szerkesztve ]

(#7274) Auratech


Auratech
őstag

Látott már valaki olyan androidos alkalmazást, ami zenét játszik be érintésre?
Ilyesfélét..

Bármi, ami hasonló működési elvű. Mintát tudjon lejátszani. és lehessen szerkeszteni valamennyire.
Annyira magától értetődő az érintés okán. Ha nem lelek, lehet ez lesz az első androidos programom.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#7275) DeadMeat válasza sheep (#7270) üzenetére


DeadMeat
veterán

Igen nekem is van ilyesmim,nem is egy féle routerrel.Elég idegesítő.Felcsatlakozik,mégsincs adatkapcsolat.Wifi ki-be vagy egy restart a routernek megoldja nekem.Nem sűrűn,de elő szok jönni.Idegesítő...

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7276) Beri78 válasza sheep (#7270) üzenetére


Beri78
őstag

nálam is van/volt és félek lesz is ilyen "hiba", de a wifi ki-bekapcs után mindig megy

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#7277) csabooooo válasza Memmaao (#7272) üzenetére


csabooooo
aktív tag

Tudod! A tökéletesség iránti vágyódás miatt. ;)
Szerintem mindenki töltse le marketből a Dead Pixel Test nevű app-ot, aztán lássuk kinek milyen a kijelzője. ;]

tulkaj: csak a vásárlás utáni 3 napban van értelme cselekedni, utána esélytelen, mert kiröhögnek és elzavarnak

(#7278) bwoay válasza Auratech (#7274) üzenetére


bwoay
nagyúr

most, hogy rákerestem, iOS-re már láttam. csinááááld meg! MPC helyett jól el lehetne tökölni vele.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7279) Memmaao válasza DeadMeat (#7275) üzenetére


Memmaao
addikt

Szerintem ez nem is a defy hibája. Nekem TP-link routerem van és mindét laptoppal is megcsinálja. Jel van, adatforgalom nincs. Újraindítom a routert és minden frankó.

My name is Bond, James... Dean.

(#7280) DeadMeat válasza Memmaao (#7279) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nekem nem csak egy routerrel csinálta,de mindíg ua. megoldás.Más márkájú n-es,nem n-es router-vel is.Szvsz ez a teló bug-ja,azért is van javítás alatt ABe linkje alapján a wifi rész.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7281) tulkaj válasza csabooooo (#7277) üzenetére


tulkaj
csendes tag

Igen, köszi, erre jutottam én is, meg az előbb leírtak miatt (minden működik rajta) inkább nem kukacoskodom. :-)

(#7282) Auratech válasza bwoay (#7278) üzenetére


Auratech
őstag

LAS-9 Music Looper
Az alapelve talán hasonló. De én nem ilyen gyermeteg gui-ra gondoltam.
Effekt/zene bejátszó. Most pld. egy szalagavatón tudnám jól használni. a laptopról, meg nyugisan mehetnének a filmek.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#7283) zzzed válasza ABE (#7256) üzenetére


zzzed
csendes tag

Ha más is keres megoldást hívás utáni fagyás problémára: Ne tegye mert felesleges. Sok órát szántam rá, de vagy nem működött egyik megoldás sem, vagy leb.sztak kommentjeim miatt.
Amit javasolok: képeket kontaktokhoz ne és napi min 1x újraindítani vasat.

(#7284) ABE válasza zzzed (#7283) üzenetére


ABE
őstag

Nincs rá megoldás, és nem is tudni az okát, szerintem. Sokáig nem jelentkezett nálam ez a probléma, aztán valahogy előjött. Nem tudtam semmivel sem kiküszöbölni. Aztán visszaraktam egy korábbi ROM mentésemet (nandroid backup), ami elvileg ugyanazt az állapotot tartalmazta, aztán megjavult. De hogy mitől? Nem tudni... Lehet, hogy a ROM visszaállítása előtti cache és data wipe segített.

[ Szerkesztve ]

(#7285) Steven


Steven
addikt

valamelyik nap bekattant a telefonom felmelegedett mint a picsa 80% rol 20% ra lement pár óra alatt az aksi.. aztán restart.. utána minden okés volt:D

más kérdés:

smtp szervernek mit kell beállítani hgy elküldje a mailt.. vágom hogy valszeg mail.t-mobile.hu
de arra azt írja hogy rossz user or password szvl... le kell kérnem a büdös t-től az adataimat vagy tudtok más smtp-t is ami simán elküldi?

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#7286) rum-cajsz válasza Steven (#7285) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Hol szeretnél smtp szervert beállítani?
Nekem alapbeállításokkal (ahogy a gyárból kijött) működik minden.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#7287) vétó válasza Steven (#7285) üzenetére


vétó
aktív tag

én a céges smtp szervert adtam meg, és teljesen jól működik vele. de az elején nekem is volt ilyen gondom, hogy panaszkodott felhasználónév/jelszó helytelenségre. aztán kiderült, hogy igaza volt...

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#7288) Steven válasza rum-cajsz (#7286) üzenetére


Steven
addikt

k9 mail... probáltam a mail.t-mobile.hu próbáltam a indamail al is... egyiket sem szeresse
de lehet csak én vagyok balfasz... nemtom mit rontok el...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#7289) ronaldo válasza Steven (#7288) üzenetére


ronaldo
őstag

Indamail-t ne próbáld, az tuti nem működik. Évekkel ezelőtt váltottam velük levelet, ők azt írták, kizárólag webes mail szogáltatók.

(#7290) Steven válasza ronaldo (#7289) üzenetére


Steven
addikt

jó tudni ,hogy nem én vagyok a balfasz:D .. szerintetek a t-home-sal működhet ? du kipróbálom:)

Amúgy én gondolom vagy tényleg szar a gmail kliens ... egy fos .. nem lehet letölteni csak úgy file okat kieg kell hozzá röhely ... nem lehet normálisan megnézni egy levelet.. az egész egy szar...

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#7291) Tex válasza ronaldo (#7289) üzenetére


Tex
senior tag

Az indamail nálam imappal megy szépen csak néha elfelejti magától lehúzni.

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#7292) Hakkuuuh válasza Steven (#7290) üzenetére


Hakkuuuh
tag

Nálam a gmail kliens pont jól működik. (bár elméletileg kiszedtem belőle a pop3-at, de ettől függetlenűl letölt mindent :D ... lehet nem jó helyen hekkeltem a srácot?)

használom a K9 mailt is. Oda beállítottam egy céges, egy freemail-os és egy gmailos acc-ot. A gmail-osat nemtudom hogyan kezeli, de be lett állítva hogy az uccsó 2 hét üzeneteit szedje csak le, erre leszedett ilyen 2007-es emailokat is. Ok mondom, kitöröltem és újból leszedett mondjuk 3-at. kitöröltem és újból :D... mondom mif@sz? A gmail-os szerveren áthelyeztem egy másik mappába az ÖSSZES gmail-os levelemet ... mondjuk 2011-től visszafelé, de ez le tudta "tölteni" az ominózus 3db 2007-est :). Nah akkor töröltem a szerverről és akkr is meg-meg jelentek. (persze kukából is ürítettem folyamatosan) A vége az lett hogy a gmail-t a gmail klienssel használom a többit meg a K9-el. Bár abból mintha lett volna frissítés, de azóta nem próbáltam beállítani a gmailt rá. lehet hogy ma megteszem és kipróbálom.

Üdv

Hardcore4Life

(#7293) Beri78 válasza Steven (#7290) üzenetére


Beri78
őstag

Nekem megy minden szépen.
3 fiók van beállítva / 2 gmail és 1 hotmil acc, és tökéletes a gyári cucc

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#7294) rum-cajsz válasza Steven (#7290) üzenetére


rum-cajsz
őstag

úgy látszik mások az igények, mert szerintem a k9 egy fos. :)
Nekem a gmaillel nem volt eddig gondom a csatolmányokkal, képet, calendart, doc-ot, pdf-et megnyitotta simán.

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#7295) Steven


Steven
addikt

Nekem a gyárival az volt a gondom hogy ha több accot beállítottam nemtudtam egyszerüen váltani az accoc között pl van két mappa és két különböző acc... csak úgy tudtam váltani ha mindig bele mentem a settingsbe és kiválasztottam hogy melyik a deafult acc de ez szerintem atom macerás utána olvastam és elvileg nem igy kéne működnie ha jól tudom a 2.2 be ez is javítva lett . De ha én tévedek please mondjátok meg!
:D

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#7296) palesz53 válasza Steven (#7295) üzenetére


palesz53
senior tag

he? :DDD:
gmail-t előugrasztod, bal szélső tapigomb a képernyőn (biztos van neve, nem tudom, a home-tól balra), accounts - erre felsorolja az összes beállított gmail fiókodat, onnan választhatsz...
nem kell semmi defaultot választani

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#7297) lmisi


lmisi
senior tag

Vettem motorola gyári töltőt(Csak tölteni tud, kábel fixen van benne), no az kíméletesen tölti telefont. Kb 2x idő mint a hozzácsomagoltnak.
Az autos töltő viszont gyors.

Tegnap aszt vettem észre 15%nál egy 4 perces hívás után leesett 5% alá a töltöttség, mintha az utolsó 20% a valóságban 5% lenne elég :(
Utánanézek valmi akkufrissítő eljárásnak, hátha...

Megjött az eBay-es autós tartó is, hát rendesen kellett vele erőlködni mire a telefon tartó foglalat rákattant a kar részre, féltem eltöröm, de megoldódott. Jó kis honkongi/kinai plasztik :)

eBay-es XtremeGUARD fólia is bekocogott, egyenlőre tartalék, nem volt ezer forint se.

Köszönöm a fórumtársaknak az eBay linkeket.

Nekem 1-2 másodpercig rakja ki a beszélgetési időt. Több mint egy hónapja nyűvöm, kicsit gyalultam már a gyári bloatware-k közül.

Valaki tudna mondani valami magyarországra szabott időjárás widgetet, a gyári behülyült ment a lecsóba, de legalább elég gyakran frissített.

(#7298) Trabby válasza lmisi (#7297) üzenetére


Trabby
aktív tag

[link]

Nekem ez nagyon bejött. :P Igaz nem ritka, hogy esik az eső, közben pedig mutatja a napsütést.. :D De ez legalább frissít, nem úgy mint a többi. :S
(Amúgy alapjába véve, reális dolgokat szokott mutatni)

(#7299) Beri78 válasza lmisi (#7297) üzenetére


Beri78
őstag

én az Animated Weather Pro-t használom kb 2 hete
eddig hibátlan

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#7300) Steven válasza palesz53 (#7296) üzenetére


Steven
addikt

igen de nekem nem 5 gmail accountom van hanem van freestart ,freemail, amúgy van t-home és van ovi!

nah és ezek közt váltogatni nem egyszerű....

jaa és hogy értsétek nem a gmail al van a gondom hanem a progijával:D a gyári gmail progival...

gkhp

hogy áll a 720p topic?

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.