Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) Neil Watts válasza marcitp (#26000) üzenetére


Neil Watts
veterán

Meg egy kis segitseg:

aktiv nyuzas = Ami a csovon kifert, Asphalt 5 HD, Angry Birds Seasons ment ezerrel.
fejlettebb a proci (Qualcomm MSM7227 vs. ARM Cortex-A8 - utobbi joval fejlettebb, erosebb, es Flash tamogatas is van mivel ARMv7, 2.2-es Androidtol)

ize... most latom, hogy a ketto kzt csak 15k a kulonbseg? Akkor egyertelmu, hogy Defy! :K

Udv. core2

[ Szerkesztve ]

(#26002) Carambola válasza Wajk (#25997) üzenetére


Carambola
tag

Eddig jó volt az sms, de mióta rootoltam valami elállítódott. Más telefonoknál az unicode karakter beállításnál lehet megoldani, de ilyen nincs az androidnál, ha jól látom.

(#26003) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Kene egy kis segitseg Nekem. Zsir uj tokot a telefonhoz honnan tudnek szerezni ami jo is? :) A mobilarenas tesztekben levo partnereket neztem elsodlegesen, de arra nincs semmi ilyen :(

(#26004) Z0C! válasza Neil Watts (#26003) üzenetére


Z0C!
őstag

e-bay :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#26005) zsirfecske


zsirfecske
addikt

nokia n9 kapcsán egy dolgot várnék defyra: egy meego portot! állat lenne :)

(#26006) Neil Watts válasza zsirfecske (#26005) üzenetére


Neil Watts
veterán

Na attol mentsen meg az eg :D Jo nekunk az Android szvsz, nem? :D

(#26007) Wajk válasza Neil Watts (#26003) üzenetére


Wajk
addikt

elmész mobilos boltba, vagy bőröshoz aztán megnézed mi tetszik és mi ami jó. pl az előző telcsimre a PhotoHallba találtam egy állati jó tokot bagóért és úgy simult rá mintha rá készítették volna... érdemes szétnézni. Persze van ebay is meg minden, de én spec szeretem megtapperolni az ilyen dolgokat.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#26008) rum-cajsz válasza zsirfecske (#26005) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Az ellenkezőjére már van "pletyka". :D [link]

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#26009) Neil Watts válasza Wajk (#26007) üzenetére


Neil Watts
veterán

talaltam egy tok jot, elmegyek ma, es megnezem :)) Az ebay nem az en stilusom, meg a vegen elontenek a nigeriai csalasos spamek :((( :D

(#26010) kano válasza zsirfecske (#26005) üzenetére


kano
nagyúr

Én is szívesen megnézném a Meego-t más eszközön. Kíváncsi leszek a gyorsaságára. Csak az a baj, hogy erre még nagyon kevés alkalmazás van. Valahogy a Nokia mellett elszáguldott a világ (Android, iOS), ők meg csak néznek, hogy most mi van.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#26011) DaDa válasza kano (#26010) üzenetére


DaDa
senior tag

Most jön a win mobil, pár hónap és már csak win MO-val lesz Nokia, meg gondolom pár csúcskategóriás az új "symbiannal". Bár én szeretem a nokiát, eddig nem volt olyan nokiám, ami ne lett volna szervizbe.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#26012) Gabernier válasza Wajk (#25994) üzenetére


Gabernier
tag

akkor már akár rá szánhatok egy kis időt és feldobhatom a cm7 et is
FR után természetesen...

van különbség hogy mire rakok cm7 et? mármint mindegy ugye hogy melyik 2.2 amire felmegy

(#26013) akos727


akos727
senior tag

Szerintetek a gps jel talalasanak ideje osszefugghet azzal, hogy a telefon milyen orszagbol szarmazik es, hogy milyen rom van rajta?

(#26014) CoolBoy323 válasza akos727 (#26013) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

:(

(#26015) kano válasza DaDa (#26011) üzenetére


kano
nagyúr

Ez nem teljesen igaz. A Symbian meghalt és azt olvastam, hogy a Nokia nem foglalkozik vele tovább (azt nyilatkozták, hogy már nem fogják supportálni). Az alacsonyabb kategóriákban az S40-t fejlesztik, a felsőbben lesz WM7 és Meego.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#26016) forintuser válasza Gabernier (#26012) üzenetére


forintuser
őstag

Nem.Nordic ROM-t tedd fel.

Holnapkészítést vállalok.

(#26017) DaDa válasza kano (#26015) üzenetére


DaDa
senior tag

Igazad lehet...

Akos727 : azzal függhet össze, hogy be van-e kapcsolva az apn vagy nincs. Esetleg egy GPS claer cache segíthet még.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#26018) Shyciii válasza kano (#26015) üzenetére


Shyciii
veterán

2016-ig fogják még supportolni a Symbian-t, addig fejlesztenek is rá. persze nyilván nem annyit mint az elmúlt időkben. Továbbá azt nyilatkozták még, hogy középkategóriában még versenyképes a Symbian, így ott fogják a jövőben futtatni. Futtatni, mint a k.rvákat :))

(#26019) kano válasza forintuser (#26016) üzenetére


kano
nagyúr

Van olyan CM7 ami felmegy CEE-re is.
Shyciii
Aha. Azért "nő" annyira a mobilpiaci részesedésük, mert a Symbian még mindig nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#26020) Shyciii válasza akos727 (#26013) üzenetére


Shyciii
veterán

Hogy milyen országból származik azzal nincs összefüggésben, de a rommal igen. Nekem 2.1-essel átlagos idő alatt talált jelet, a 2.2.2-essel viszont nagyon gyorsan. CM7-esnél meg állítólag még lassan, de az javítva lesz.

(#26021) tyll30


tyll30
tag

Go Launcher EX -t használom és több programot nem tudok kirakni a képernyőre.
Pl. nem tudom kirakni sem a kamerát sem az Office Calculatort de még sorolhatnám.
Hogy tudom kirakni azokat az alkalmazásokat amik sem a parancsikonok közé, sem a Widgetek közé nem listáz be ?

(#26022) Shyciii válasza kano (#26019) üzenetére


Shyciii
veterán

Nem én találtam ki, hogy versenyképes a symbian a középosztályban. Ne nekem mondd ezt. Én csak leírtam azt, amit nyilatkozott az egyik fejes :)

(#26023) Shyciii válasza tyll30 (#26021) üzenetére


Shyciii
veterán

Próbáld meg a Shortcuts, majd Activities alatt.

(#26024) tyll30 válasza Shyciii (#26023) üzenetére


tyll30
tag

Lehet velem van a gond de nem találom sehol őket.

Ezt használom
[GO Launcher EX (magyarul)]

(#26025) Shyciii válasza tyll30 (#26024) üzenetére


Shyciii
veterán

Activites alatt sem szerepel a camera? Hm. Most mondanám hogy megnézem, de tegnapelőtt leszedtem a Go Launchert, és meghagytam a Launcher Pro-t.

(#26026) tyll30 válasza Shyciii (#26025) üzenetére


tyll30
tag

Bocs megvan ! :B :B
Hát most nagyon szőke voltam !!!! :))
Hogy nem bökte ki a szememet ! :))

(#26027) Shyciii válasza tyll30 (#26026) üzenetére


Shyciii
veterán

Semmi baj. Lényeg hogy megvan :)

(#26028) forintuser válasza kano (#26019) üzenetére


forintuser
őstag

Én úgy gondolom, hogy aki most ismerkedik a CM7-el, annak sokkal egyszerübb ha Nordic ROM-ot tesz fel.Több leìràs, kevesebb hiba.És természetesen tisztàban vagyok a CEE CM7 megoldàsairól.

Holnapkészítést vállalok.

(#26029) jangamennn válasza marcitp (#25993) üzenetére


jangamennn
csendes tag

Üdv!

Én például Blade-ről tértem át Defy-ra, jó egy hete.

December óta használtam a Pengét, előtte nem volt androidos telefonom, ezt a kettőt leszámítva pedig csak egy gt540 és egy x10 mini pro forgott a kezembe.

Az alábbi vélemény -és ezt erősen lekopogom- úgy született meg bennem, hogy egyik telefonnal sem volt különösebb gondom -hardveres-.

Ég és föld. A Blade egy -az árához képest- egész jól összerakott kis telefon, szerettem is, de... gagyi. Iszonyat a kamerája, az anyaghasználat max közepes -de abból is a gyengébb-, a hardvere pedig az épp elégséges határát súrolja.

Aktív használat mellett előjönnek, jöttek olyan kis gondok, amik hosszútávon rombolták az összhatást: filmeket konvertálni kell, a játékok fele akad, az akksi gyenge, mindezt megfejelve azzal, hogy otthon, ahol nyáron vagyok -20 ezres kisváros- nincs térerő.

Megelégeltem és cseréltem. Igaz, amíg a Blade 22k-ból megvolt, addig a Defy 41 ezrembe fájt -bár 30ért elvitték a Pengét, így egy jó tizesbe-, de amint kézbevette, bekapcsoltam és használni kezdtem... maximálisan megérte.

Kiváló anyaghasználat, a Blade-hez képest is gyönyörű kijelző, ami nem csak szebb, de az érintőrésze is egy más ligában játszik, pontos, nem hibázik. A proci egyből ment 1 Ghz-re -azóta sem fagyott egyszer sem-, így nincs játék ami akadjon, minden xvid filmet gyönyörűen visz, az akksi 2 napot elmegy állandó wifivel és napi 60-90 perc intenzív kínzással.

Az, hogy mennyire strapa, még nem derült ki: nem tettem vízbe, nem dobtam le. De telefon cserét illetően messze az egyik legjobb döntés volt, amit az elmúlt tizenévben hoztam.

(#26030) marcitp válasza jangamennn (#26029) üzenetére


marcitp
őstag

Urak!
Köszönöm Mindenkinek a segítséget itt is, PM-ben is; a döntés megszületett.... Defy!
:R
Szép napot mindenkinek! :)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#26031) Shyciii


Shyciii
veterán

Használja valaki a SetCPU for root users programot?

(#26032) Shyciii


Shyciii
veterán

Használja valaki a SetCPU for root users programot?

[ Szerkesztve ]

(#26033) Laci.M válasza Shyciii (#25990) üzenetére


Laci.M
senior tag

A prgram nevét megmondanád? Nekem se sikerül másolgatnom WIFI-n egyik programmal sem... :(

Ja és hangerőgombos fényképező program neve is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#26034) Shyciii válasza Laci.M (#26033) üzenetére


Shyciii
veterán

FTP Server 1.8.0 , Marketről ingyenesen letölthető.

(#26035) DaDa válasza Laci.M (#26033) üzenetére


DaDa
senior tag

Én a SWIftp-t használom és nagyon jól működik..egyszerű is...

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#26036) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Ki milyen tokot használ-ajánl a Defy-hez?

Nekem vmi olyasmi kéne, amiből könnyen ki-be lehet venni a Defy-t, nem feszül benne, ugyanakkor valamennyire masszív, megvédi egy kisebb zuhanástól...ebből a szempontból mondjuk nem tudom h a bőr vagy műanyag tokok jobbak...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#26037) RootRulez válasza volvoguy (#26036) üzenetére


RootRulez
félisten

én ilyet...

═════════════════════════════════════════

(#26038) Shyciii válasza DaDa (#26035) üzenetére


Shyciii
veterán

Azt is kipróbáltam, de a céges hálón ami proxys, natolós, ott nem működik nekem, ergo elég érzékeny bonyoultabb környezetben, nálam ezért esett ki. FTP Server viszont zavartalan működik ilyen helyen is.

(#26039) |AP| válasza DaDa (#26035) üzenetére


|AP|
veterán

Én próbáltam a SWIftp-t, total commanderrel látja is a telefon könyvtárait, de nem tudom őket megnyitni. Mit kellene még beállítanom?

(#26040) Shyciii válasza volvoguy (#26036) üzenetére


Shyciii
veterán

Én ezt használom: http://speedshop.hu/termekoldal/51531_tok_univerzalis_bugatti_slim_case_silver_b_fekete_s_meret_bugatti_63_x_114mm_.html

Csak nagyobb méretben (M-es méret).

(#26041) DaDa válasza |AP| (#26039) üzenetére


DaDa
senior tag

valami hibaüzenetet ír ki a total commander?

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#26042) Shyciii válasza |AP| (#26039) üzenetére


Shyciii
veterán

Ha nagyon nem megy, akkor próbáld ki te is az FTP Server 1.8.0-át. Azzal nem lesz ilyen gondod.

(#26043) lolaron


lolaron
csendes tag

tegnap visszakaptam a telefont hangszóróhiba után a t-től, nagy volt az öröm és este beleesett egy korsó sörbe a telefon. Azóta a rajtalévő led folyamat pirosan világít, pedig már feltöltöttem teljesen, meg a mellette lévő egyik szenzor is. Minden más tökéletesen funkcionál, csak ez az egy hiba jelentkezett. Mit kéne csinálnom?

(#26044) DaDa válasza lolaron (#26043) üzenetére


DaDa
senior tag

Próbálkozz FR-el, ha utána is megmarad, akkor fizikai hiba...

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#26045) pengemetal válasza lolaron (#26043) üzenetére


pengemetal
aktív tag

restart volt?

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#26046) Geri8 válasza volvoguy (#26036) üzenetére


Geri8
tag

a legtöbb műanyag elég erősen vonzza a port, többet ártanak mint használnak általános használtat mellett szerintem

(#26047) lolaron


lolaron
csendes tag

FR, akksi ki-be volt, de sajnos még mindig csinálja. :S

(#26048) DaDa válasza lolaron (#26047) üzenetére


DaDa
senior tag

Akkor valami zárlat keletkezhetett, vidd vissza a szervizbe, ha "rendesen" kiszáradt, amíg nem keletkeznek rozsdafoltok a szerviz megcsinálja. Lehet mivel zárlatos kicserélik az alaplapot és akkor jól jársz.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#26049) Badb0y válasza Badb0y (#25957) üzenetére


Badb0y
addikt

Valaki?

A legnagyobb problémám, ha ezt megcsinálom az összes programom, játék elmentések, meg mindent újra kell húzni ami az esetemben kb 1 nap lenne. Nincs erre más mód ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#26050) zsirfecske válasza Neil Watts (#26006) üzenetére


zsirfecske
addikt

félig vicc akart lenni, de azért amit ugyanebből a vasból a nokiánál kihoztak, ahhoz képest az android sehol nincsen sajna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.