Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22101) Vizinyenyec válasza Dusee (#22100) üzenetére


Vizinyenyec
aktív tag

már lehet menteni térképrészleteket. otthon wifin lemented azt a részt amerre mész, majd menet közben azt használja navigáláshoz

(#22102) Dusee válasza Vizinyenyec (#22101) üzenetére


Dusee
őstag

maradjunk annyiban, hogy van az az élethelyzet, amire nem tudsz előre felkészülni :U

(#22103) Viper26 válasza Dusee (#22102) üzenetére


Viper26
nagyúr

500Mb mobilnetből alig eszik valamit a gyári navi, 2-3 óra alatt úgy 3-4 Mb-ot, annyi meg bőven belefér.
Egyébként a Tegra 2 mennyire van jó viszonyban a live hátterekkel?

iPhone 15 Pro | AW S9

(#22104) SamS20


SamS20
senior tag

joker82 lelkesedése miatt írtam a 4xhez kapcsolódva.
és igazad van nem akartam hülyézni, csak egyszerűen nem értem miben nyújt többet egy nyitó árral rendelkező 140e ftos telefon mint pl egy 80-90e ftos :)

Az szifonosokat sem értem, mert mindenki mondja hogy felhasználói élmény meg mittom én, mintha az android nem verné oda 2x az egész iphone élményt :D

(#22105) peter_27 válasza Viper26 (#22103) üzenetére


peter_27
aktív tag

A live háttereket nagyon jól viszi, aki viszont nincs jó viszonyban velük az az akku.

(#22094) engine8
Én a "3 betűst" használom. A Sygic-et is kipróbáltam, de nekem nem vált be, színes, szagos, de nekem körülményesebb volt a használata.

Galaxy S10

(#22106) OPiiPO válasza SamS20 (#22099) üzenetére


OPiiPO
addikt

Elég sokan vannak azért, nem véletlen az évenkénti csúcsmodell váltás :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#22107) Dusee válasza Viper26 (#22103) üzenetére


Dusee
őstag

én ezt értem, és tudom is, de mint mondottam, van akinek nincs mobilnete, és nem érne meg neki elnetezni előfizu nélkül 500-1000 forintot (amit mondjuk meg is értek, ennyiért már egy gyengébb csomagot tudsz venni), vagy nincs egyáltalán pénz a telefonján, vagy le van korlátozva, de lehet egyszerűen a sygic-ban bízik.

(#22108) Dusee válasza SamS20 (#22104) üzenetére


Dusee
őstag

ha most nyitó árról beszélünk, akkor lehet, hogy sokkal többet nyújt egy 140e forintos mint egy 80-90e nyitóárú, és az optimus 2x sem 80-90e volt megjelenésekor, szóval te is egy 100+ e forintos nyitóárú telefont vettél, csak később ;]
lásd galaxy ace, mikor megjelent 80 körül mozgott, az optimus 2x meg valahogy 120 körül, és szerintem megérte volna annó azt a plusz 30-40 ezret, mivel az ace (ha nem piszkálod meg kicsit) nincs a toppon.
a szifon meg egy külön kategória...tényleg nagyon jó oprendszer az ios, remekül van optimalizálva (lásd 3gs, úgy fut rajta a legújabb ios egy ~600MHz-es procival, mint az android egy 1GHz+ -oson), az anyaghasználat is kitűnő, bár tény, hogy nagyon túl van árazva, de cserébe értéktartó.egy valamire való iphone 4 még mindig 100e körül van használtan, pedig lassacskán 2 éves.
én se adnék ki ennyi pénzt egy szifonra, sőt autón, házon kívül semmire nem költenék 150-200e forintot.
de mindezek felett tényleg van élménye, mikor kezedbe kerül egy iphone 4/4S, a szép textúrák, a sok igényes app/játék, stb.
és igen, van akiknek ez megér ennyi pénzt akár évente.nem tudunk és nem is akarunk (én legalább is nem) velük kezdeni valamit, az apple meg nagyon jól csinálhatja a dolgát, mert elég vígan megél ezekből az agyon árazott telefonokból, tabokból, laptopokból, stb.

kicsit hosszúra nyúlt, és szerintem ennyi off elég is lesz :R:)

(#22109) SBMke


SBMke
tag

Sziasztok mindekinek!

Már nagyon régen jártam erre és most szeretnék tanácsot kérni Tőletek.

Stock romom volt nagyon sokáig, majd tavaly oktober körtényékén felraktam a cyanogen modot vagy mit ( root + clockworldmod ) valamint egy uj romot ( ami akkor még ugye uj volt 2.2 froyos ).
Teljesen jól is müködött, semmi gondom nem volt a telóval, majd március környékén gondoltam itt az ideje felrakni a 2.3 as cuccot, ezért le is szedtem netröl a "CyanogenMod-7-20120313-NIGHTLY-p990" nevezetű Mod ot, és fel is raktam.
Azóta nem nyultam hozzá, csak tesztelgettem.
Azóta gyakran lefagy meg ujraindul illetve 18% os aksinál rendszeresen kikapcsol, stbstb.
A 2.3 as android ot szeretnél megtartani mert pár nagyon hasznos funkciója van ( most nem részleteném ) , viszont ez igy annyira nem kerek.

A kérdésem az lenne hogy melyik mod vagy rom, jelenleg a legstabilabban müködö, illetve mi a véleményetek róla ?
Valamint Ti melyiket használjátok ? És az jó-e vagy rossze!?
Igazábol jelenleg teljesen tudatlan vagyok ezen a téren, igy ha pár szóban az "igen" vagy a "nem" válasz mellett el tudnátok mondani hogy miért is "igen" vagy "nem", azt megköszönném!

Előre is köszi,

SBM

-- SBM --

(#22110) b3Ro válasza SBMke (#22109) üzenetére


b3Ro
senior tag

Ha gyari romot akarsz, akkor a v20r v v20q ami ajanlott, elegge jol uzemel mind a 2. Ezekhez erdemes felrakni a Balazs fele packot, amiben vannak meg kisebb javitasok, optimalizalasok. Kernel is ajanlott, en szemely szerint ezt hasznalom.

Ha CM alapu romot akarsz, akkor el kell dontened, h CM7 kell vagy MIUI. Mind a 2 bol vannak stabilak, es tamogatottak. tehat minimum hetente vannak hozza frissitesek.

Van lehetoseg kiprobalni az ICS is, erre van lassan kismillio fele CM9, bar ez tenyleg csak kiprobalni ajanlom, mert vannak hianyossagok, de minden nap jonnek ki hozza kisseb-nagyobb javitasok.

En v20q+Balazs Pack+GuestKRL+camera mod kombot hasznalok. Nagyon megvagyok vele elegedve. Nincs fagyas, lassulas ( 1-1 restart nem art azert ), gps jo, wifi jo, telefonalni lehet vele :)

[ Szerkesztve ]

(#22111) SBMke válasza b3Ro (#22110) üzenetére


SBMke
tag

Nagyon szépen köszi a válaszod :)

Már csak az a kérdésem, hogy mi a különbség a CM, a MIUI a Stock (meg a többi között ?)

Illetve ezek most ha jól sejtem akkor ROM ok, node a kernel az mennyit befolyásol ?

-- SBM --

(#22112) SamS20


SamS20
senior tag

szerintetek van annak értelme hogy két böngészőt használok ? a dolphin HD-t wifihez, az opera minit pedig mobilnethez ?! vagy hülyeség lenne ?

(#22113) Tutu7030 válasza SamS20 (#22112) üzenetére


Tutu7030
veterán

Miért lenne hülyeség? Én ubuntun is 3 böngészőt használok.:D Igaz, a telefonon csak a dolphin hd-t.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#22114) b3Ro válasza SBMke (#22111) üzenetére


b3Ro
senior tag

Kernel sokat befolyasol. Memoria kezeles; I/O; cpu ; aksi ido stb. erdemes felrakni valamely mokolt kerlent.
Stock es CM kozott annyira nincs nagy kulonbseg. Inkabb a launcher ami mas, plusz a Cm egy nagyon minimalista rom, ebbol kifolyolag tobb szabad memoria van. De mikor felraksz egy cm romot, utanna rakd fel a gapps packot is ,mert alabol nincs benne google play, google naptar, gmail, es a tobbi google program.

A MIUI egy mas tema, az vagy bejon vagy nem.

(#22115) SBMke válasza b3Ro (#22114) üzenetére


SBMke
tag

Okés, köszi.

MIUI ról olvasgatok kicsit, de mintha ugy emlékeznék, hogy nekem azvalamiért anno nem jött be ..

Kernelt is ClockWorldModdal kell felrakni ?
Vagy tudnál ahhoz adni valami leírást !?
Meg hogy melyik a legjobb kernel ? mondjuk szerintem én maradnék a CM vonalon, eddig az bevált.

-- SBM --

(#22116) b3Ro válasza SBMke (#22115) üzenetére


b3Ro
senior tag

1. Superoneclick ezzel tudod rootolni
2. Rom manager a marktrol, ez felrakja a CWM-et
3. rom es kernel masolasa az sd kartyara
4. ujrainditas hangero le + bekapcs gomb a lilas LG logoig, ekkor leszel a recovery menuben
5. wiper factory reset/wipe cash/advenced menu-wipe dalvik cashe
6. install zip from sd card, megkeresed a romot
7. reboot, nyomkodod a telefont, ahogy tetszik
8. recovery
9. install zip from sd card, megkeresed a kernelt
10. reboot

CM7 + kernel

(#22117) SBMke válasza b3Ro (#22116) üzenetére


SBMke
tag

Köszi,

Sokat segítettél :) Kiprobálom este vagy majd holnap.
Egyébként akkor a kernel is ugy megy fel ahogy a rom igaz ?
Illetve az hogy melyik megy fel hamarabb az mindegy ?

Sorry, köszi :)

-- SBM --

(#22118) b3Ro válasza SBMke (#22117) üzenetére


b3Ro
senior tag

Nincs mit.. Először a rom utána a kernel.

(#22119) SBMke válasza b3Ro (#22116) üzenetére


SBMke
tag

Közbe belefutottam egy kérdésbe, ne haragudj hogy megint nyaggatlak :
Ezeket találtam letölthetö opciókként :

zip cm7kang-O2x-RC1-94-PDroid.zip 94.49 MB 25.04.12 20:34:51
zip cm7kang-O2x-RC1-94.zip 94.46 MB 25.04.12 20:35:09

Gondolom ebböl a PDroid.zip kell nekem.

Illetve kernel tekintetében lenne kérdésem :

2.6.32.y

zip 1204021104-ETaNa_LOC_OTF.zip 4.53 MB 02.04.12 11:04:25
zip 1204021106-ETaNa_LOC_DS_OTF.zip 4.53 MB 02.04.12 11:06:03
zip 1204021107-ETaNa_LOC_LITE_OTF.zip 4.53 MB 02.04.12 11:07:42
zip 1204021109-ETaNa_HOC_OTF.zip 4.53 MB 02.04.12 11:09:21
zip 1204021110-ETaNa_HOC_DS_OTF.zip 4.53 MB 02.04.12 11:10:59
zip 1204021112-ETaNa_HOC_LITE_OTF.zip 4.53 MB 02.04.12 11:12:37

3.0.y

zip 1204261320-ETaNa_STOCK_OTF-3.0.y.zip 4.78 MB 26.04.12 13:22:22
zip 1204261322-ETaNa_STOCK_DS_OTF-3.0.y.zip 4.78 MB 26.04.12 13:24:12
zip 1204261324-ETaNa_OC_OTF-3.0.y.zip 4.78 MB 26.04.12 13:26:01
zip 1204261326-ETaNa_OC_DS_OTF-3.0.y.zip 4.78 MB 26.04.12 13:27:50

Nagyjábol probáltam megérteni a rövidítéseket, de nem igazán tudom, melyiket kellene válasszam!?

Első körben hogy az ujabb vagy a régi lenne e a jobb!?

Előre is köszi,
Igyexem többet nem kérdezni :)

Üdv

-- SBM --

(#22120) b3Ro válasza SBMke (#22119) üzenetére


b3Ro
senior tag

Szed le a pdroidot.. Kernelbol a 3.x, és itt rajtad áll, hogy akarod húzni a CPU vagy nem. Én azt mondom hogy jó lesz neked a 3.x Stock kernel, mert nem jelent annyira sokat a tuning, de viszont az aksit jobban eszi..
A ds amúgy egy aksi kímélő kernel, csak rosszul mutatja a töltöttségi szintet.

Kérdezz nyugodtan, azért vagyunk, hogy segítsünk . :)

[ Szerkesztve ]

(#22121) tothl válasza b3Ro (#22120) üzenetére


tothl
addikt

Nekem egy bajom van vadonka 3.0 kerneleivel attól eltekintve, hogy az oc verzsonok nem mennek fol egy ideje...
Nevezetesen, hogy az usb mass storage kezelés valami hihetetlenül lassú PC -ről...atom lassan másol... :(
A 2.x kernelekkel nincs ilyen gond.

(#22122) b3Ro válasza tothl (#22121) üzenetére


b3Ro
senior tag

Ezt nem vettem észre, mert én mindig FTP használok. Nekem kenyelmesebb mint a kábelt dugdosni.

(#22123) SBMke válasza b3Ro (#22122) üzenetére


SBMke
tag

Köszönöm, a választ, STOCK ra fogok én is szavazni szerintem :)

Én myphoneexplorerrel használom WIFIN keresztül, ugy megvan a 700-800k/sec stabilan, azzal még nem volt gondom.

Mármint a 700-800 a minimum , read a telóról akkor eléri a több mega / secet is!

Üdv

[ Szerkesztve ]

-- SBM --

(#22124) engine88


engine88
aktív tag

Üdv, csak tisztázásképpen leírom mit fogok csinálni a telóval, ha láttok benne hibát légyszi szóljatok.

Szóval nemrég kaptam a 2X-et, van rajta Superuser progi, szóval rootolt.
Nem volt CWM rajta, ROM Manager-rel flasheltem rá. Mostmár van, igaz kikapcsolás után Hangerő le + Bekapcs gombbal nem jön be, csak ha ROM Manager-ben rámegyek hogy Reboot into Recovery. A lényeg hogy van.

Szóval most rakni szeretnék rá egy stabil belsőt, nem akarok utána sokat pöcsölni vele, csak belakni és élvezni.

A terv:

CWM > factory reset > wipe cache + dalvik
jöhet a ROM, v20r-t választottam
Install from zip: Rebuild_of_V20r_Gingerbread.zip
reboot

jöhet a kernel:
CWM, install from zip: guestekrnL_v1.6.2-Final.zip
remélem ez a kernel jó lesz hozzá. ha van jobb, ajánljatok : )
reboot

utána feldobom Balázs modját
CWM,install zip: V20o_All_In_One_Tweak_Pack_V5_Balazs_mod.zip
reboot

utána felrakom kamera mod-ot:
CWM-install zip: BR_CameraMOD_2X_CWM_Flashable.zip
reboot
ebből a kamera modból találtam 4 verziót, O2X- E / EX / T / TX
az elsőt gondoltam, sima O2X-E gondolom jó lesz.

vélemény? :)

(#22125) b3Ro válasza engine88 (#22124) üzenetére


b3Ro
senior tag

A kernelt es Balazs modjanal a sorrendet csereld meg, mert a modban HP kernel van.

(#22126) Levi941127


Levi941127
senior tag

egyébként van olyan alkalmazás vagy bármi módszer arra hogy a fényerőt még lejjebb tudjam venni mint a min fényerő? pl az órában is lehet ha rányomsz arra a kis napszerű ikonra jobb fennt.

(#22127) engine88 válasza b3Ro (#22125) üzenetére


engine88
aktív tag

ja Balázs modja tartalmaz egy kernelt? akkor nem is kell külön kernelt felrakni?

(#22128) b3Ro válasza engine88 (#22127) üzenetére


b3Ro
senior tag

Igen van benne egy kernel, de az eleg regi, en ajanlom, h egy ujat rakj fel.

(#22129) Koniman


Koniman
tag

KDZ-vel feltett V20R Ram mellé melyik kernelt javasoljátok ami stabil és minden fut, működik, mint ami a gyáriban van?

Basebandet kell cserélni vagy maradhat a régi?

Sokszor előfordul, hogy fehérre vált az adatjelző és a tererőjelző ikon. Ilyenkor van hogy nincs adatkapcsolat de telefonálni lehet, de olyan is volt, egyik sem. Erre van javaslat? Mit jelent a fehér ikon?

Köszi!

(#22130) b3Ro válasza Koniman (#22129) üzenetére


b3Ro
senior tag

GuetsKRL-et ajalnom, eleg jo. Melyik Basband van fent neked? Nem art ha a BB es a Ril osszhangban van.

(#22131) engine88


engine88
aktív tag

Ha újraindítom a telefont, akkor miért nullázódik Watchdog?

(#22132) Koniman válasza b3Ro (#22130) üzenetére


Koniman
tag

Ez van fent:

A fehérre váltó ikonra van ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#22133) Koniman


Koniman
tag

(#22134) b3Ro válasza Koniman (#22133) üzenetére


b3Ro
senior tag

szedd le getril-t a marketrol es az megnezi, h egyezik e a ketto.

(#22135) cyberlaci


cyberlaci
tag

SZIASZTOK! SEGÍTSETEK LÉGYSZI, olyat csinál a telcsi, hogy a galériára kattintva egyszer csak nem szkenneli be a sok képemet, videókat, akármit csinálok semmi, mintha nem lenne fotó, videó....csináltam egy gyári beállítások visszaállítása, majd leformáztam a kártyát, visszadobtam rá mindent, és nem jeleníti meg.......a tárhely alkalmazásánál látja, hogy kb 2GB -nyi adat van rajta, polar office meg is jeleniti, de a galéria nem hívja be...mi lehet a gond??? Köszönöm a a segítséget.... :R

(#22136) b3Ro válasza cyberlaci (#22135) üzenetére


b3Ro
senior tag

Milyen rom van fent ? Amikor bekapcsolod a telefont akkor irja, h media szkeneles ? a statusz baron lathatod mig gyorsan vegig szalad rajta. ezt gugliztam ki hirtelen :

Go to Settings and unmount and re-mount the SD-card.
This will force the media to be re-scanned.

(#22137) cyberlaci válasza b3Ro (#22136) üzenetére


cyberlaci
tag

Igen bekapcsolom, szkennel kb 1-2 mp-ig, aztán semmi.......olyan mintha üres lenne a kártya.....de nem hibás a kártya, semmi gond nem volt....fotóztam aztán már nem tudtam megnézni a képeket.....2.3.4 V20q-van rajta...ötlet??? Ja rootolva van, vagy volt .....de eddig hibátlanul működött.

(#22138) wolruf válasza Koniman (#22129) üzenetére


wolruf
őstag

Fehér ikon akkor van, ha van adatkapcsolat, de nincs kapcsolat a Google kiszolgálóival. Nálam többnyire lassú/túlterhelt netnél van ilyen.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#22139) Dusee válasza Koniman (#22129) üzenetére


Dusee
őstag

ilyet nekem is csinál, általában az után, hogy sokáig van wifin a telefon és kikapcsolom. egyszerűen nincs adatkapcsolat, pedig engedélyezve van... repülőmód megoldja, de még is elég kellemetlen ezt mindig megcsinálni.

(#22140) lbalog01


lbalog01
tag

Sziasztok!
Felraktam próbaképpen a CM9-et ICS nézőbe. Nálam minden jól megy /net, wifi, gps/ csak 2 apróság van ami eléggé zavar, hogy ne tartsam meg (még): a fényképező felbontásán és képminőségén nem lehet változtatni /fix 8mpx/, az LG suit nem kapcsolódik, mivel nem ismeri fel a pc rendesen a telót / digitális fényképezőnek nézi és úgy is kezeli/ hiába állítok be az usb kapcsoltanál a 2 opció közül bármit. egyébként elég simulékony az új op, érzésre nagyon gyors de benchmark alapján semmi extra /Antutu: 5100/.
Valakinek van erre megoldása?

***ROGER***

(#22141) dbocskai


dbocskai
tag

Amint megvettem, azonnal cseréltem a stock romot, CM7.1-re. Rootoltam is telót azonnal.

Viszont, amit észreveszek, hogy random mikor nem én teszem le a telefont egy hívás után, a kis készülék téglává változik és csak akksi kivételre reagál.

A másik zavaró gond, hogy a vétel kritikán aluli néha (Budapest belvárosában, néha 0 vételt kapni elég fura).

Vajon HW vagy SW gond lehet ez? Meg lehet valahol nézni online, hogy mennyi garancia van még a telóra? Mert a telenor-os gari papír annyira érthetetlen számomra.
Mit jelent az 1 év plusz 1 év "önként vállalt" garancia?

köszi

(#22142) Dusee válasza lbalog01 (#22140) üzenetére


Dusee
őstag

fénylép méretét tuti lehet állítani, én is mindig 5mpx-en használtam.
melyik romot raktad fel?

(#22141) dbocskai: másik kernelt nem raktál fel? illetve uv (under voltage) nincs?
vételi gondra megoldás lehet, hogy leszeded a getril nevű progit, és letöltöd az általa ajánlott ril-t.
esetleg frissítsd a romot.
ez az önként vállalt garancia szerintem azt jelenti, hogy ad az LG 1 évet, és azon túl ad a telenor még 1 évet, tehát vállalja még 1 évig, hogy megcsinálja neked a telefont ha beszarik.

[ Szerkesztve ]

(#22143) dbocskai válasza Dusee (#22142) üzenetére


dbocskai
tag

"gyári" CM kernel van alatta, semmit se babráltam.

megpróbálom ezt a getril-t, de legfrisebb cm 7.1 van fent.

(#22144) Dusee válasza dbocskai (#22143) üzenetére


Dusee
őstag

próbáld ki ezt.
ezzel sose volt ilyen baj.

[ Szerkesztve ]

(#22145) bruti01


bruti01
őstag

sajnos ma beadtam a telót hogy "kinyissák" de sajna azota nem nagyon hajlandó felcsatlakozni semmire se. lussz smartflash-el nem tudok feltolni semmit se mert nem engedi. nem kommunikál a géppel. esetleg valami ötlet?

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#22146) dergander


dergander
addikt

segítség kéne !

Megvettem még pár hónapja a Modern Combat 3-at nos játszogattam vele az elején , de most újra akartam tologatni ám de valamiért nem indul először CM9el nyomtam de mikor elindul egyfolytába vereti h license checking majd tölt és megint licens fél órán át csinálja aztán hibaüzenet,erre visszaraktam a gyári v20q romot majd az azonis is szintén szerintetek mi a hiba?

most CM7 van de ittse megy , eredeti a gamma...

(#22147) engine88


engine88
aktív tag

Na ezt fejtsétek meg, mert agyfaszt kapok tőle.
Felraktam Sygic Aura 2.1.3-at, oké megnyitom, elindítja a térkép telepítőt, letöltöm a térképet hozzá ami kell. Utána indítom, elindul beállítom a kezdő dolgokat, beadja a helyzetem a GPS. Oké utána kilépek. És onnantól soha többé nem indul el, ha megnyitom fekete kép és kilép.
De akárhányszor újratelepítem, csak az első indításnál indul.
Próbáltam már 2 fajta ROM-mal is. Térképek meg minden belső memórián van. Automatikusan oda töltötte.

(#22148) tami92 válasza cyberlaci (#22137) üzenetére


tami92
aktív tag

Próbáld meg quikpic programot hátha azzal sikerül...

"Nem kell a vakot mindenáron átsegíteni a gyalogatkelohelyen, lehet nem is arra akar menni." by Bendegúz98

(#22149) bruti01


bruti01
őstag

smartflash progival sem tudom ujrarakni a rendszeret a telefonon mert nem ismeri fel. ráadásul az i-mei számom utolsó két számjeye elmászott. mit tegyek?

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#22150) dbocskai válasza bruti01 (#22149) üzenetére


dbocskai
tag

mindez mitől? egyik reggel erre ébredtél? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.