Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20751) jooker82


jooker82
nagyúr

Nem tudjátok véletlenül,hogy mit takar ez?:8 megapixeles BSI (hátulról megvilágított) szenzoros kamera
Mivel jobb,mint a hagyományos és mit várhatunk tőle...próbáltam keresgélni google.be,de nemigazán találtam választ...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#20752) user1.0 válasza jooker82 (#20751) üzenetére


user1.0
csendes tag

http://fototipp.hu/zaj

Gyakorlatilag semmit, olyan szar képeket csinál, hogy....

Telefont telefonálásra
Fényképezőt fényképezésre.

Éredkes, hogy a régi k790i a maga 2,1Mp-vel szebb és zajtalanabb képeket csinált. Fos ez a szenzor, a 8 Mp meg parasztvakítás hogy bedőljön neki a júzer.

(#20753) user1.0


user1.0
csendes tag

GSM Roaming tiltásra (nem adat) nincs valakinek használható progija? A roam control nekem nekem nem működik.

(#20754) Rotate válasza jooker82 (#20751) üzenetére


Rotate
veterán

4-es iPhoneban, Arc-ban is BSI van... elvileg szar megvilágítású helyeken jön jól, persze gyakorlatban nem tudom mennyi pluszt ad, csak a marketing bullshittel volt tapasztalatom, magukkal a fényképezőkkel nem....

(#20755) Levi941127


Levi941127
senior tag

valaki nem tudja hogy gyári rommal hogyan lehet pl a főképernyőről screenhost-ot csinálni vagyis a kijelzett képet lefotózni ? mert véletlenül csináltam egyet de nem tudom hogy :D cm9-be is van ilyen funkció ha hosszan nyomod a főképernyő gombot.

(#20756) jooker82 válasza Rotate (#20754) üzenetére


jooker82
nagyúr

A 4x-ben olvastam,hogy ilyen érzékelő lesz..
Az egyik cikkben ezt találtam róla: "BSI-CMOS érzékelő került a kamerába.. Az érzékelő lehetővé teszi nagy sebességű sorozatfelvételek készítését, nagy sebességű mozgókép készítését, úgy hogy mindeközben nagy érzékenységet biztosít alacsony zajszinttel. Az érzékelő maximális felbontása 10 millió pixeles, mérete: 1/2,3". Az új BSI-CMOS egy új elgondolása az érzékelőknek. Az új hátsó-megvilágítású érzékelő lényege, hogy az érzékelő szerkezeti felépítését megváltoztatva felcserélték a fényérzékeny felület és a hozzá tartozó vezetékeket. Ennek köszönhetően gyengébb fényviszonyok között javul a képminőség, alacsonyabb zajjal rendelkezik az elkészült kép."

Persze,ez biztos másabb,mint amit egy mobilba tesznek,de az alapja lehet,h ugyanaz...és,ha kevesebb zajjal dolgozna,meg sötétben is jobb képeket érhetnénk el,akkor már van előnye...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#20757) Rotate válasza jooker82 (#20756) üzenetére


Rotate
veterán

lefordítom ezt marketing nyelvről magyarra:

blablablablabla BSI blablablabla számok blablablabla vedd meg mert jobb minden másnál blablablabla ilyet most látsz először (amúgy már lassan 2 éve működik ez a technológia egyes telefonokban) blablablablabla...

folytassam? :D

[ Szerkesztve ]

(#20758) user1.0 válasza jooker82 (#20756) üzenetére


user1.0
csendes tag

Érdekes lesz, ez a 2x olyan nagy záridővel dolgozik, hogy még napsütés mellett is bemozdulnak a képek, ott meg nem kéne.

(#20759) jooker82 válasza Rotate (#20757) üzenetére


jooker82
nagyúr

Na,majd kiderül pár hónap múlva,,h megérte e ilyen érzékelőt beletenni... :K
A 2x-nél valóban,gyakran bemozdulnak a képek....bár nem biztos,h a BSI,ezt fogja megoldani.. :)

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#20760) Rotate válasza jooker82 (#20759) üzenetére


Rotate
veterán

mondom, Arcban is BSI van, mégsem az a fotózás királya, jó dolog persze, de abban amit bemásoltál, megint úgy van beállítva, mint valami teljesen új... holott nem is új, és a gyakorlatban nem is annyira nagy cucc, mint a szövegben...

(#20761) Tutu7030 válasza Rotate (#20757) üzenetére


Tutu7030
veterán

Mostanában a digi gépeknél és kameráknál is a bsi lett a divat.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#20762) P-SZ-S


P-SZ-S
aktív tag

Mi a legegyszerűbb módja egy különálló recovery img felflashelésének? (Nem ROM manager)

[ Szerkesztve ]

(#20763) korpicschess válasza Rotate (#20760) üzenetére


korpicschess
veterán

Mert a fotózás királya még mindig az N8 talán, ha nem az iPhone 4S. Videóban utóbbi a legjobb szerintem, hihetetlen jó. :K

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#20764) Balázs1986 válasza korpicschess (#20763) üzenetére


Balázs1986
addikt

Pontosan, szerintem is az N8 a fényképeknél a legjobb :) 4S videóját még nem láttam, de a 4 nem sokkal maradt el az N8-tól, úgyhogy akár ez már jobb is lehet :)

user1.0: Meg a K750 is gyönyörű képeket csinált (főleg a cid36-os kiadások...a cid49-esekben már butább volt kicsit a modul). Annak a kamerájára olyan házi driverek voltak, hogy tyhú... a Kriomag driverek-be manual focus-t is pakoltak, az akkor igencsak nagy szám volt :) Egyébként a mai napig is ált. 2Mpx módban fotózok telefonnal, így jóval elviselhetőbb képet csinál. Meg amúgy is felesleges ennél nagyobbat, az 1440*900 notebook kijelzőm is csak 1,2 Mpx. A full HD meg 1,9Mpx, bár ez engem egy eszközön sem érint sajnos :D Plakát alapanyagnak már oké a 8Mpx, de oda meg tényleg nem telefonnal kell fotózni :D

Egyébként, ha nagyon bele akarsz nyúlkálni a rendszerbe akkor cwm módban telepítsd a v20q-t, az deodexed.

Levi941127: Home gomb + bekapcs.

[ Szerkesztve ]

(#20765) dobigabi


dobigabi
csendes tag

Üdv. mindenkinek! Ma vettem egy LG P990-t és gyári 2.2.2 van rajta. szeretnék segítséget ahhoz, hogy melyik soft-ot érdemes rátenni ami mostanság a legjobb. kérnék linket ha lehet letöltéshez. :R most megpróbálom gyorsan root, recovery, és ??? soft. procit lehessen húzni, minden finomság. előre is köszi a segítő embereknek. később visszaolvasgatok majd. :Y

(#20766) P-SZ-S válasza dobigabi (#20765) üzenetére


P-SZ-S
aktív tag

SuperOneClick-el root és recovery, utána ROM: CM7 Kang, Vadonka kernel. XDA-Developersen keresgélj. A proci húzásáról tudod is hogy mire jó, és hogy mért szeretnéd, vagy csak halottad hogy "hűde hasít majd tőle a telefon"? Mert azon kívül hogy tudod mutogatni a Quadrant pontszámot semmire nem jó (mármint Tegra 2 esetében)..

[ Szerkesztve ]

(#20767) dobigabi válasza P-SZ-S (#20766) üzenetére


dobigabi
csendes tag

üdv.
Akkor nem húzogatom.... :DD mindent recoveryből semmi trükk?
vadonka kernelből melyik van vagy 4 fajta? köszi

[ Szerkesztve ]

(#20768) P-SZ-S válasza dobigabi (#20767) üzenetére


P-SZ-S
aktív tag

Nekem LOC DS van, jó az üzemideje, 1,2Ggz-ig húzható.

(#20769) dobigabi válasza P-SZ-S (#20768) üzenetére


dobigabi
csendes tag

OK. megnézem csak egyenlőre root sincs. ragaszkodik valamelyik verzióhoz?(SOC)

(#20770) Cruiserke válasza dobigabi (#20767) üzenetére


Cruiserke
tag

Énis a LOC DS-t használom átlagos használattal, meglepően jó üzemidőt lehet vele elérni.

Aorus Z590 Ultra, i9 10900, RTX2080, GSkill trident Z NEO 32GB, Samsung S21, Iphone 12 Mini

(#20771) P-SZ-S válasza dobigabi (#20769) üzenetére


P-SZ-S
aktív tag

Nem igazán értem mit szeretném mondani :) ... SuperOneClickel Rootold és ha jól tudom az helyből felteszi neked a recoveryt is.

(#20772) dobigabi válasza P-SZ-S (#20771) üzenetére


dobigabi
csendes tag

csak az, hogy számít melyik SOC -val csinálom, mert nekem 2.3.2 vel elakad. usb-nél pipa be, és csatlakozni kell az sd-vel is?

(#20773) dobigabi


dobigabi
csendes tag

Hol a hiba ha SOC 2.3.2 verz. "rooting device - Step 5-nél megáll!! segítséget előre is köszi. :))

[ Szerkesztve ]

(#20774) dobigabi


dobigabi
csendes tag

Valami nem jó a win7/32 driverrel már vagy 20x instalálja magát...

(#20775) Cruiserke válasza dobigabi (#20774) üzenetére


Cruiserke
tag

Volt hasonló gondom, nekem csak egy másik gép oldotta meg.

Aorus Z590 Ultra, i9 10900, RTX2080, GSkill trident Z NEO 32GB, Samsung S21, Iphone 12 Mini

(#20776) dobigabi válasza Cruiserke (#20775) üzenetére


dobigabi
csendes tag

köszi a root sikerült. :DD

(#20777) deminos válasza peter_27 (#20745) üzenetére


deminos
aktív tag

Köszönöm az infókat.
Ha ezeket valóban Mbit/s-ben írtad, akkor nekem még panaszkodni sincs okom, mert ez akkor majdnem a fele az enyémnek. Átszámítva olyan 6-7 Mbit/s-el szokott másolni nálam.
Mert ez így érthetetlen, hogy a net megy max-on wifi-n (25Mbit nálam, anyáméknál digivel 40Mbit), de hálózaton másolni gépre alig 6-7Mbit. :O
Ennyire leterhelné a telefont a hálózat kezelés? :F
Abszolút gyári a telefon, 2.3.4+v20l, a távolság nem számít semmit, mert 0,5m-ről és 5m-ről is ugyanolyan "gyorsan" másol.
Másnak nincs esetleg eredménye telefonról gépre wifi-n keresztül?

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#20778) peter_27 válasza deminos (#20777) üzenetére


peter_27
aktív tag

Nem Mbit/s, hanem Mbyte/s (MB/s)-ben vannak az adatok. Tehát nálad valamiért lassú a másolás.

Galaxy S10

(#20779) vadonka


vadonka
csendes tag

sziasztok

kiraktam egy új kernelt a szokásos letöltési helyre.

- az OTF frissítve, jobban kezeli a powersave és a nitró opciókat, aksi túlmelegedés elleni védelem került bele, stb.
- új battery driver verzió is van, ez egy lite verzió hasonlóan (ha nem jobb) üzemidőt produkál mint a ds driver de a vicces aksi százalék ugrálások nélkül
- a linux kernel frissítve 2.6.32.59-re, bár ez minket nem igazén érint
- az nvrm daemon binary a telepítővel együtt frissül a legújabb v20q-ban lévő verzióra. a cm7-ben még a régi v10d verziója van már régóta.

letölthető a gyári aksi driveres, a ds és a lite is külön külön, választható a light vagy a high overclock verzió ahogy eddig is.

Dedicated kernel developer

(#20780) ntomka válasza vadonka (#20779) üzenetére


ntomka
nagyúr

:R

A ram hack parancsot hányszor kell kiadni? ROM frissítések után mindig? Kernel frissítések után mindig? Vagy egyszer kiadom és ennyi?

ツ Headphones on - World off

(#20781) andriska0725


andriska0725
tag

Melyik főzőtt ICS romot ajánlanátok a leginkább?? elérhetőséget is küldjetek hozzá légyszi.

(#20782) n3zold3r válasza vadonka (#20779) üzenetére


n3zold3r
csendes tag

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy szerinted érdemes használni ezt a [V6 Supercharger] scriptet? Én egyszer már felraktam régebben, de nem sok változást érzékeltem, bár egy kicsit mintha jobb lett volna de lehet hogy csak placebó :)

(#20783) vadonka válasza ntomka (#20780) üzenetére


vadonka
csendes tag

mivel elfelejtettem beépíteni a telepítőbe, hogy vegye figyelembe a meglévő ramhack-et ezért most kernel csere után ha akarsz használni ramhack-et akkor kell az rh script.

de mivel a nehéz munka megvan ami a forráskód túrkálása volt, a telepítőbe betenni, hogy vegye figyelembe a meglévő ramhack-et és ne írja felül nem egy nagy művészet. a kövi verzióban benne lesz.

addig kell az rh script kernel csere után :)

Dedicated kernel developer

(#20784) deminos válasza peter_27 (#20778) üzenetére


deminos
aktív tag

Ezek szerint egyedül lennék a problémámmal vagy más nem másol telóról gépre wifi-n keresztül? :F
Ha mégis akadna ilyen személy, akkor megírhatná, hogy ő milyen file manager-t használ hozzá és milyen értékeket ért el vele.
Thx. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#20785) madmike válasza deminos (#20784) üzenetére


madmike
őstag

Hogy müködik ez a wifi-n keresztüli fájl másolás? Hol és mit kell hozzá beállítani?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#20786) ntomka válasza vadonka (#20783) üzenetére


ntomka
nagyúr

Gondolom ROM frissítés (pl. MIUI-nál heti rendszerességgel) szintén letúrja ezt a beállítást?

ツ Headphones on - World off

(#20787) deminos válasza madmike (#20785) üzenetére


deminos
aktív tag

Amit én tudok az az, hogy telóra letöltesz google play-ről valamilyen file manager-t, ami persze tud wifi-n keresztül hálózatot kezelni. A gépen pedig meg kell osztanod valamelyik mappádat írási joggal (windows alatt egyszerűen beraktam mindenkit teljes hozzáféréssel), amibe aztán az előbbiekben letöltött file manager segítségével tudsz másolni a gépre.
Általánosságban és röviden ennyi, remélem érthető voltam.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#20788) vadonka válasza ntomka (#20786) üzenetére


vadonka
csendes tag

ha a rom-al megy saját kernel is akkor igen, de meg fogom csinálni, hogy az etana.conf-ba be lehessen állítani a ramhack-et, így ha felrakod a kernelt akkor onnan szedi a ramhack méretét és eleve azzal teszi fel, nem kell külön a scripttel cserélni. ez lesz a legegyszerűbb.

Dedicated kernel developer

(#20789) peter_27 válasza madmike (#20785) üzenetére


peter_27
aktív tag

Ezen a videón jól látszik minden. A telefonon lévő app-ot itt megtalálod.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S10

(#20790) ntomka válasza vadonka (#20788) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az jó lenne! :R

ツ Headphones on - World off

(#20791) deminos válasza peter_27 (#20789) üzenetére


deminos
aktív tag

Így FTP-n keresztül már egész tűrhető 2MB/s-el tudtam másolni.
Thx a programot. :R

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#20792) madmike válasza peter_27 (#20789) üzenetére


madmike
őstag

köszi :R

az miért van, hogy ha hívnak sok esetben másodpercekig csak rezeg a telo, aztán elkezd csörögni és ujabb hosszu másodpercek után tér magához a kijelzö, igy legalább 5-6 másodperc mire fel tudok venni egy hívást. Illetve amikor telefonálok sokszor nem tudom lerakni mert szintén 5-6 másodperccel azután éled fel a kijelző, hogy elemelem az arcomtól.
cm7+vadonka HOC kernel

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#20793) ferikek válasza madmike (#20792) üzenetére


ferikek
aktív tag

nálam is ugyanez van, de csak miután már több mint 100 órája be van kapcsolva és nem volt újraindítva:)

(#20794) madmike válasza ferikek (#20793) üzenetére


madmike
őstag

nálam az ujrainditás sem segit

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#20795) drpele válasza madmike (#20794) üzenetére


drpele
senior tag

Milyen ROM? Stock kernellel nem tapasztaltad ezt?
Van beállítva screen off profilod setcpu-ban?
Nincs túl alacsonyra véve annak az órajele?

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#20796) Tesztelo.hu válasza madmike (#20792) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Ez valószínűleg azért van, mert a custom rom nagyon leveszi a proci órajelét alvó állapotban, hogy ne fogyasszon sokat, de emiatt viszont lassan tér magához a telefon híváskor. SetCPU-val v. hasonlóval rakd feljebb az órajelet, ha zavar a dolog.

(#20797) madmike válasza drpele (#20795) üzenetére


madmike
őstag

Temasek féle CM7 van a telón. Stock kernellel nem tudom mi volt,mert amióta megvan a teló, kb fél napig volt gyári állapotban.
Van screen off profilol a set cpu-ban és valószinűleg ez volt a ludas mert 216-324-re volt állítva, de most 1-1 lépéssel feljebb vettem, remélem igy már jó lesz.
Köszönöm mindkettőtöknek a tippet :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#20798) andriska0725


andriska0725
tag

sziaztok. rootolni akartam a telómat, de valami nem kóser. se a superonclick nevű programmal, se más telefonra telepített alkalmazással nem tudom megcsinálni. valaki nem tudja mi a hiba?

(#20799) Naras válasza P-SZ-S (#20768) üzenetére


Naras
őstag

A jó üzemidő mit jelent? Használat közben azért gondolom ez is eszi rendesen...

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#20800) peter_27 válasza madmike (#20792) üzenetére


peter_27
aktív tag

Nálam ez a jelenség legutoljára topogig rom-al fordult elő, ezért is cseréltem le azt. Mióta miui-t használok nem volt ehhez hasonló. De ahogy a többiek is írják, rom v. kernel probléma.

Galaxy S10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.