Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#151) BeLucZ válasza LackoMester (#150) üzenetére


BeLucZ
addikt

kösz a tesztet, a min fpsek nagyon elszomorítóak :(
mondjuk 8xaa gondolom betesz neki extreme tessnél, remélem majd valamit javitanak a driverből későbbiekben!

(#152) tomic válasza LackoMester (#150) üzenetére


tomic
addikt

Köszönöm. :R

Én 6870re sokkal kevesebbet kaptam. Fps 13,4 Min Fps:2,7 Max 35,4, Scores.338.
Nem tűnik rossznak.
Most már csak egy 570 es tesztet kéne látnom ugyan ezzel a beállítással.

[ Szerkesztve ]

(#153) TTomax válasza BeLucZ (#151) üzenetére


TTomax
nagyúr

A minimumtól nem kell megijedni,az azért van mert a rendszer tölt megéri kétszer futtatni a tesztet!Másodjára jobbat szokott hozni.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#154) BeLucZ válasza TTomax (#153) üzenetére


BeLucZ
addikt

Jaja vágom! Mondjuk akármennyire javítottak a tesszelátoron, az 580at tuti nem veri oda, viszont az előző radeonokhoz képest sokkal jobbnak tűnik! Remélem javítanak a Caymaneken még jócskán, én picit többet vártam tőlük!(mondjuk egy 5870 + stabil 40%, de ez csak álom)

(#155) Cybertrone válasza BeLucZ (#154) üzenetére


Cybertrone
veterán

Az a 40% most nagyából 15%... Az is javarészt tesszelációban... Driverekkel sem lessz 20-25%-nál több, és akkor még az 5x-es szériát nem húztuk! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#156) LackoMester


LackoMester
addikt

Nincs mit srácok. :R
Világos, h. a GTX580 nem fogja leverni- beérni, de szerintem a GTX570-t simán veri/ verni fogja, az újabb-jobb driverekkel.

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#157) keIdor válasza Cybertrone (#155) üzenetére


keIdor
titán

Jaja... ha meghúzom az 5870-et nagyon ott lesz a 6970 nyakán. Persze azt is lehet húzni.
Erről szerintem nekem csak 5970-re lenne értelme váltani. :F

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#158) Def26 válasza LackoMester (#156) üzenetére


Def26
félisten

Az "újabb-jobb" driverek a másik oldalon is jönnek... :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#159) Oliverda válasza LackoMester (#156) üzenetére


Oliverda
félisten

Már amiben. Pl. nálam az egyik legfontosabb játékban már veri (F1 2010) az 580-at. Illetve állítólag (Abu szerint) erre a játékra a driver-ben már megvan az új architektúrához való optimalizáció.

A saját méréseim alapján az 5850 15-20%-ot fejlődött eddig az első WHQL-es meghajtója óta. Ennyi szvsz ezekben is benne lesz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#160) LackoMester válasza Def26 (#158) üzenetére


LackoMester
addikt

Persze, ez így van, azért írtam mert ugye picit ( a tesztek többségében ) a GTX580 messze van. Reálisan nézve a dolgokat a GTX 570-el van pariban. :K
Oliverda igen vannak kivételek is persze. ;) Ami nembaj. :DDD

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#161) Oliverda válasza LackoMester (#160) üzenetére


Oliverda
félisten

Egyáltalán nem biztos, hogy a GTX580-ban annyi fejlesztési potenciál van még mint a Cayman-ban, hisz az utóbbi egy jelentősen áttervezett, új architektúra még az előbbi nem az. Majd kiderül.

Amúgy itt egy teszt ami összehasonlítja a driver-ek fejlődését az elmúlt bő 1 évből.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#162) YencYke válasza Oliverda (#161) üzenetére


YencYke
tag

Én azt látom, hogy a javított driverrel csak lassul a kártya. Pedig reménykedtem, de még adok neki esélyt, amíg nem lehet nálunk valamelyik egyedi hűtős Gainward gtx 570-et kapni.

"Soha ne tartsd vissza a szellentést, mert végigfut a gerinceden, be az agyadba, és innen jönnek a szar ötletek."

(#163) LackoMester válasza Oliverda (#161) üzenetére


LackoMester
addikt

Igen, egyetértek. :K
Köszi a linket. :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#164) bajusz15


bajusz15
senior tag

hello.
azt szeretném kérdezni, hogy miért kapok kék halált a HD6950-es kártyámmal? Maga a probléma az, hogy ugye betölt a gép, írja h "üdvözöljük" töltöget még fél percig, majd dob egy kékhalált.. első betöltéskor még jó volt, leszedtem, majd felraktam a 10.12-es driver-t ami azt írta h nem jó a kártyána :F hogy miért nem jó, mikor 1. én állítottam be h a 6xxx-s szériához kell, 2. ez a legújabb, nem tudom.. na m1, ezután csináltam egy újraindítást, és innentől fogva dobálja a kékhalált.. viszaraktam a kis 5770-est és minden faszán megy. én elsőként a tápra gyanakszom, pedig egy chieftec 550-es van benne.. egy phenom 720as procival + ugye a 6950. a proci nincs húzva.. valakinek vmi ötlet? :F

(#165) Oliverda válasza YencYke (#162) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem nagyon lassulhatott mert eddig nem érkezett hozzá "javított" driver. A 10.11 és a 10.12a szinte tök ugyanaz, hogy ezt a végeredmény is mutatja:

bajusz15: A 10.12 nem jó hozzá csak a hotfix vagy az ami a gyári CD-n van.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#166) bajusz15 válasza Oliverda (#165) üzenetére


bajusz15
senior tag

A baj csak annyi, hogy ha csökkentett módban indítom, úgy igaz hogy bejön a rendszer, de drivert nem tudok telepíteni. Az előbb próbáltam egy olyat h 5770-essel feltettem a AMD Catalyst Hotfix-Treiber 10.12a RC3-t, majd betettem a 6950-est és úgy indítottam, de így is meghalt. "normál" módban tudnék drivert tenni, ami a cd-n van, de odaáig nem jutok el, mert kék halált kapok.. :F

(#167) joca1


joca1
tag

Üdv mindenkinek.
Lehet kicsit láma kérdés de HD 6950 vagy 70-et lehet crossfireben üzemelni HD 6870-el?
Nagyon megköszönném a választ,elég fontos lenne. :R

(#168) Cybertrone válasza joca1 (#167) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nemlehet! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#169) joca1 válasza Cybertrone (#168) üzenetére


joca1
tag

ettől tartottam.gondolom azért mert ebben az esetben hiába 6000-es családhoz tartozik,akkor is más mag van rajta(cayman vs barts). mindenesetre köszönöm.

(#170) Cybertrone válasza joca1 (#169) üzenetére


Cybertrone
veterán

Igen jol látod a dolgokat! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#171) prime77


prime77
aktív tag

Sziasztok!!!!!!!

Ahogy nézem akkor most jelenleg a GTX 580 az első helyen a második az ATI 5970 aztán az Ati 6970.
Szerintetek mit érdemes venni ha a pénz nem akadály?
GTX 580 ATI 5970 vagy ATI 6970?
Nem nekem kellene egyébként.Nekem egy ATI 4850em van :))))
Előre is köszönök minden infót...... :R :R :R

(#172) Cybertrone válasza prime77 (#171) üzenetére


Cybertrone
veterán

580... ha a lóvé nem akadály! Használtan az 5970 (ujonnan semmiképp, mivel 160k körül van ahol még lehet kapni) 6970-el meg még várnék mennyit gyorsul az uj driverekkel! de gondolom nem hetek mulva akar venni ismerős cuccot!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#173) Izzé válasza prime77 (#171) üzenetére


Izzé
őstag

Ha nem számít a pénz, várjátok meg a 6990-t, az mindent verni fog, ára is biztosan szép lesz. :)
Egyébként az 5970 erősebb a GTX580-nál.

(#174) BeLucZ válasza Izzé (#173) üzenetére


BeLucZ
addikt

max fpsben meg avg-ben erősebb nem sokkal, viszont az 580 megbizhatóbb kártya, főleg min fpsekben, tuti azt vennék ha megtehetném

(#175) Oliverda válasza BeLucZ (#174) üzenetére


Oliverda
félisten

A tegnap kikerült teszt már nem azt mutatja, hogy jobb lenne minimum FPS-ben a Fermi.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#176) Duck001 válasza Oliverda (#175) üzenetére


Duck001
tag

:R Eldöntve 6970-lesz a köv kari csak jöjjön már valami jó hűtős sapphire :K

(#177) faranus


faranus
aktív tag

sziasztok
VGA t szeretnék venni és a 6870 néztem ki magamnak, de ez a 6950 egyszerűen a rabjává tett! Nagyon tetszik és lehet hogy ezt veszem ezért lenne pár kérdésem!
1. az ára kb mennyit fog lemenni és melyik márkát érdemes venni mert én alapból sapphiret veszek de a VTX3D pofátlanul olcsó!
2. egy FSP 400 ATX-PNF táp elbírná (egy i5 760 proci van mellé)
3. kb mennyivel erősebb a 6870nél? És az a 2gb VRAM nem sok 1 full HD monitorhoz? (vagy esetleg max 2 monitoron menne!

előre is köszi a választ és Boldog karácsonyt mindenkinek!

tisztelettel faranus :R

(#178) jozsef m. válasza faranus (#177) üzenetére


jozsef m.
tag

A teszt szerint a teljes gép fogyasztása jól meghuzott i7.mellett 325W volt.
Nálam egy FSP 400GHN hajtja a cuccaim közti gépet enyhe tuninggal az 5870-esetében:[link], tehát elméletileg neked is el kell hogy vigye, a 6950-et mert az kevesebbet fogyaszt mint egy alap 5870.

itt látható a 6870 és a 6950 közti különbség.

[ Szerkesztve ]

(#179) faranus válasza jozsef m. (#178) üzenetére


faranus
aktív tag

köszi :R:R:R:R:R

tisztelettel faranus :R

(#180) LackoMester


LackoMester
addikt

Egy két nap tesztelgetés után tisztább már bennem a kép a kártyával kapcsolatban, erős nagyon és hát melegszik is eléggé ( legalábbis a 5870-hez képest ) bár ez ennél ( 6970 ) természetes. Alapban 42 fok.
Sikerült belőnöm 42% ventivel ( itt még kellemes, elviselhető a hangja ) 65- 70 fok körül van.
Egyébként teljesen Ok a kártya. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#181) jozsef m. válasza LackoMester (#180) üzenetére


jozsef m.
tag

Én is figyelmmel kisértem ,az előzetes, és a megjelenése utáni hireket is, érdekelne a kártya főként a 2GB memória miatt jönne jól nekem /Eyefinity/ , De egyenlőre nem győzött még meg az összkép,hogy leváltsam az 5870-et.

(#182) sakal83 válasza bajusz15 (#166) üzenetére


sakal83
addikt

csökkentett módban szedd le az összes vga drivert, és úgy próbáld újraindítani

(#183) LackoMester válasza jozsef m. (#181) üzenetére


LackoMester
addikt

Igazából ha nem jutsz túl olcsón egy HD6970-hez, vagy esetleg ingyen akkor, nincs is értelme váltani 5870-ről. Még nincs. ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#184) Crytek


Crytek
veterán

Van rá valami esély hogy jövő év elején ,mondjuk február környékére csökken a 6950-ára?

Next PC Upgrade: 2022

(#185) Cybertrone válasza Crytek (#184) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hidd el ahogy tellik az idő olcsobbak szoktak lennia cuccok nem drágábbak!!! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#186) Crytek válasza Cybertrone (#185) üzenetére


Crytek
veterán

Csak azért kérdeztem mert mindig egy új széria szokta inkább levinni ami most ugye nem lesz egy jó darabig a 6990 végett meg minek vinné le ugye az amd?
Max ha nv azt látja kevésbe fogy a cucc akkor csökkent és akkor ati is csökkent.

Next PC Upgrade: 2022

(#187) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Csak-csak úgy néz ki, hogy végülis hd6950-et vennék. A kérdés annyi, hogy VTX3D-től óvakodjak-e, vegyek-e párezerrel drágábban Sapphire-t inkább?

I am having fun staying poor.

(#188) lsc válasza Drizzt (#187) üzenetére


lsc
nagyúr

Elméletileg még mindegyik referencia, de ha csak pár ezer a különbség akkor inkább sapphire, kevesebb meglepetésre lehet számítani.

Az élet kegyetlen .

(#189) vzsryl válasza Drizzt (#187) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Minden referencia Radeon-t a PC Partner készít, tehát a Sapphire, amit aztán a többi gyártó felcímkéz. Felárat a Gigabyte, Asus, MSI ér a hosszabb garancia idő miatt.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#190) polonic válasza Drizzt (#187) üzenetére


polonic
félisten

A VTX3D a powercolor anyacégének a leányvállalata. Az ázsiai piacra már régebb óta szállítanak, csan erre felé új márka. Szerintem, nem kell félni tőle.

(#191) JColee


JColee
őstag

Na én is beüzemeltem egy Sapphire 6970est. Letöröltem szépen a régi drivert catalyst install managerrel, majd gép kikapcs, új kari berak, és nem bootolt, safe módban sem. Rendszer visszaállít, így is boot közben kékhalál(?), és restart. Windows újrarak, szépen ment így már minden. Warheadet felraktam 2560x1440ben szépen viszi, de van hangja is.

(#192) Drizzt


Drizzt
nagyúr

6950 shader unlock

Természetesen csak a garancia elvesztésének, s a siker nem garantált voltának ismeretében vetemedjen bárki is a kipróbálására.

I am having fun staying poor.

(#193) LackoMester válasza Drizzt (#192) üzenetére


LackoMester
addikt

Hajrá, meg lehet próbálni. :DD

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#194) dokee78


dokee78
félisten

Intel/AMD oldalról milyen 2 magos kell minimum a 6950/6970 kihajtásához?

(#195) TTomax válasza Drizzt (#192) üzenetére


TTomax
nagyúr

[link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#196) Oliverda válasza Drizzt (#192) üzenetére


Oliverda
félisten

Valahogy sejtettem, hogy ezt meg lehet majd csinálni. :))

dokee78: Szerintem mindkét oldalról érdemes a legmagasabb órajelűekkel számolni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#197) dokee78 válasza Oliverda (#196) üzenetére


dokee78
félisten

3GHz 2 magosnál?

(#198) Oliverda válasza dokee78 (#197) üzenetére


Oliverda
félisten

Phenom II X2-ből az 560-as 3.3-on megy de van már 565 is ami 3.4GHz-es. Mindkettő BE, szorzózár mentes és némi szerencsével négymagosíthatóak is. Intel-ből meg ott az i3-560 vagy esetleg az i3-550

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#199) TTomax


TTomax
nagyúr

Nézzétek,csak 6950 tulajok,van már ilyen!!! [link]Azért ez odavág...ha bejön akkor van egy 6970-ed potom pénzért... elbaltázni nem lehet mert dual bios van...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#200) Drizzt válasza TTomax (#199) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Viszont feszültséget nem lehet, hogy szintén feljebb pöcköli? Az meg gondolom akár még árthat is(ha például éppen azért lett 6950-es a chip, mert nem bírta normálisan a magasabb feszt). Persze ha ugyanakkora a 6950, s 6970 fesz, akkor nem szóltam. :D

I am having fun staying poor.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.