Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#451) Cybertrone válasza radi8tor (#450) üzenetére


Cybertrone
veterán

Akarod mondani még egyet egy már van még 2 nem kell... De én utálom a 2 kártyás rendszereket 1 gpu-t nézek amire érdemes váltani, és nem ez lessz az sajna... :O

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#452) ffodi válasza Cybertrone (#449) üzenetére


ffodi
veterán

Csinálnál nekem ilyen beállítások mellett egy tesztet az 5870-el?

Tapasztalataim alapján, az 5870-em 1015/1225-ön tudott annyit, mint a 6970 alapon. Warheadben, Heaven-ben alapórajelen elveri a 6970 az 5870-et 1015/1225-ön. Az előbb hasonlítottam össze az új eredményeket, az 5870-es eredményeimmel.

Sharks:

Légyszíves nézz utánna a dolgoknak, mielőtt ilyeneket írsz. A 2vga teljesen ugyan az(most még). Ugyan az a nyák, ugyan azok a vrm-ek, ugyan az a gpu. A ramok nem teljsesn ugyanazok, mert a 6950 ramjai 5ghz-re vannak hitelesítve(5ghz-en mennek gyárilag), a 6970-es ramjai 6ghz-re(5,5-ön megy gyárilag). Nálam a 6ghz meg se kottyan a 6950-nek, erről ennyit. Korábban linkeltem 2 képet, ott össze lehet hasonlítani a 2 vga-t. :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#453) radi8tor válasza Cybertrone (#451) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

1 GPU nem tudhat világ megváltó dolgokat a ~300W limit miatt.

⭐ Stella

(#454) Cybertrone válasza ffodi (#452) üzenetére


Cybertrone
veterán

:R Csak puhatolóztam mester...nemkell egybő megölni :D :R

radi8tor1:
Nemkell nekem világmegváltó dolog, de 2 kártya sem! :K :R

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#455) ffodi válasza Cybertrone (#454) üzenetére


ffodi
veterán

Oké. Szerintem megérte váltani, már csak azért is, mert kb 10k-t kell ráfizetnem, és egy kis fűrészelés után a vf3000a is ráment. HD6970-re nem érte volna meg nekem, mert min 30k-t kellett volna rádobnom. Így viszont olcsón van egy 6970-em. :K

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#456) Cybertrone válasza ffodi (#455) üzenetére


Cybertrone
veterán

Gondolkoztam gondolkozom én is vga váltáson, mert lenne vevőm a mostanira, csak nemtudom mit válasszak ami bejön az az 580-as de az ára miatt sajnos felejtős, az 570-es meg olyan mint a 6970-es csak azon kevesebb a vram :F

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#457) gyvi válasza ffodi (#443) üzenetére


gyvi
csendes tag

Apropó, Nálad mennyire hangos a Zalman-nal a kártya a gyári hűtéshez képest? Már ha volt a gépedben a gyári hűtéssel együtt :). Illetve Heaven alatt mennyire melegszik fel?

Egyébként a 10.12-es nekem sem megy fel (nem települ), csak a modded 10.11 amit adtak a kártyához, illetve az AMD site-járól is letölthető 10.12a hotfix néven.

(#458) ffodi válasza gyvi (#457) üzenetére


ffodi
veterán

Gyári hűtő, még 20%-on is hangos nálam.(legalább is az én fülemnek az)
100%-on 2x hangosabb, mint az 1600W-os hajszárítóm.
A zalman teljesen leszabályzott ventikkel idleben 30 fok körül tartja a vga-t a HD6970-es beállításokkal, heaven alatt 55-56 fok.

Zalman 100%-on kb olyan hangos, mint a gyári 40%-on. Így 960/1500-on heaven alatt 48 fok. ;]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#459) gyvi válasza ffodi (#458) üzenetére


gyvi
csendes tag

Zsír.

Mennyire kellett barmolni a VRM bordákkal? Flex, láncfűrész, ilyesmi?

(#460) easy...rider válasza pottyantós (#405) üzenetére


easy...rider
őstag

nálam mindegy mennyi az FPS, ha magas a GPU kihasználtság, akkor serceg

(#461) tomic válasza gyvi (#459) üzenetére


tomic
addikt

Ezt te sem gondolod komolyan ugye?
Azt hiszed neked kell otthon reszelgetni flexelni? :W

(#462) easy...rider válasza pottyantós (#405) üzenetére


easy...rider
őstag

Nálam mindegy menyi az FPS, ha magas a GPU kihasználtság akkor serceg. :(

lizRRR
És tápcsere után változott a dolog?

Pipó
vsync on-ra állítom, azzal gyakorlatilag leveszem fix 60 FPS-re és így a GPU terhelést lecsökkentem. de az nem pálya hogy csak alacsony terhelésnél megy rendesen a VGA. akkor vettel volna 6870-et 20000Ft-al olcsóbban ha nem érdekelne a teljesítmény. meg jövőben nagyobb játékok úgyis leterhelik a VGA-t.

(#463) gyvi válasza tomic (#461) üzenetére


gyvi
csendes tag

Sztem olvass vissza kicsit. [link]

(#464) ffodi válasza tomic (#461) üzenetére


ffodi
veterán

Mivel még nem kompatibilis hivatalosan a VF3000a az új szériával, ezért kicsit módosítani kell. A VRM bordából le kell végni egy picit, mert az egyik környező alkatrésztől nem fér el. Emellett a memory vrm-re is kell egy kölün borda, mert nem ott van mint az 58xx-nek. Egyébként egy dekopirfűrész bőven elég volt a feladatra. :)

Mindjárt tolok fel képet.(ezen nincs a mem. vrm-en külön borda, de bejelölöm, hogy hol van)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#465) tomic válasza gyvi (#463) üzenetére


tomic
addikt

Én kérek elnézést. :R
Hirtelen megakatt a szemem a reszelésen, és...na mind egy sorry.

Most nézem 50-esed van, sikerült modolnod? én estére megnézem ha haza érek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#466) gyvi válasza tomic (#465) üzenetére


gyvi
csendes tag

Semmi gond :).

Simán ment, félóra Heaven után sem láttam semmilyen artifactot. A hangja miatt ment vissza 6950-re, de be fogok szerezni egy hűtőt (vagy a Zalman, vagy az Accelero) aztán megy 24/7-be a 6970 BIOS.

(#467) Sharks válasza ffodi (#452) üzenetére


Sharks
tag

Utána van nézve. Az általad linkelt képeken is saját magad karikáztad be a különbséget. Egyébként meg nem teljesen érthető, amit írtál:

"A 2vga teljesen ugyan az(most még). Ugyan az a nyák, ugyan azok a vrm-ek, ugyan az a gpu. A ramok nem teljsesn ugyanazok"

Lehet szórakozni a kártyák biosával, de attól még nem lesz teljesen ugyanaz a két kártya, bármennyire is szeretnék a 6950 tulajok.

(#468) ffodi válasza Sharks (#467) üzenetére


ffodi
veterán

Azért "most még", mert jön a rev2-es széria, amin már a TI által gyártott DrMOS vrm-ek lesznek, azokat már valószínű nem lehet majd unlockolni(az áttervezett nyák miatt, és mert lézerrel "vágják le" a + shadereket, miegymást, nem pedig a biossal tiltják le), és a két vga(6950/6970) nyákja sem lesz egyforma. A ramok mindkét esetben Hynix-féle csodák, mindkét kártyán ugyan azt tudják kb. csak az egyik nincs hitelesítve 6ghz-re.

Az általam említett dolgok teljesen megegyeznek a két vga-n. A linkelt képeken, a különbség csak a 8pin vs 6-pin, ami igazából semmire nem jó a +2pin gnd-vel, illetve a 6950-en van +pár alkatrész, ami könnyen elképzelhető, hogy a 6970-es +2pinjét hivatott helyettesíteni.

Ha ennyire vágod a témát, akkor légyszíves fejtsd ki, hogy miért is nem lehet a 6950 teljesértékű 6970 moddolás után, szerintem sokan kíváncsiak a véleményedre. ;)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#469) Sharks válasza ffodi (#468) üzenetére


Sharks
tag

Nem mondtam, hogy vágom a témát, de amikor minden kártyánál központi kérdés a fogyasztás, akkor nem hiszem, hogy mindegy a 6 vs. 8 pin... A hitelesítés sem véletlen van kitalálva. Ez pont olyan dolog, hogy lehet venni egy Skodát meg egy BMW-t és a Skoda motorját széttuningolni, csak lehet, hogy majd egy idő után nem bírja a kasztni. Jó, tudom, hogy annak hiába mondom, aki fűrészelgeti a kártyáját, de nekem mondjuk fontos a garancia is és nem szívesen veszteném el ilyesmi miatt. Számomra ezek elég nagy különbségek John. :)

[ Szerkesztve ]

(#470) ffodi válasza Sharks (#469) üzenetére


ffodi
veterán

Nagy tévedés, mert nem a kártyát fűrészeltem, hanem a vf3000a vrm bordáját. Nagy különbség. A vga-ra bármikor visszarakható a gyári hűtő, és olyan lesz mint a gyári.

Unlockolva, azonos órajelen, kb. ugyan annyit fogyaszt a két kártya.(mint mondtam a +2pin gnd.......nem ad plusz "energiát")

A hasonlatod egyébként pont nem jó erre a helyzetre, mert nem skoda vs. bmw, hanem bmw vs. bmw. :) Illetve emiatt nem vesztheted a garit, mert ott a recovery bios, etc.....

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#471) Sharks válasza ffodi (#470) üzenetére


Sharks
tag

Akkor már csak két kérdés:

1. A 6970 miért olyan hangos és miért melegebb, mikor elvileg ugyanaz a hűtő van rajta?

2. Alá tudod támasztani teszttel, hogy ugyanazt az eredményt éri el a modolt 6950 és a gyári 6970?

Egyébként a bmw-bmw jogos..., de nem voltam biztos benne, hogy úgy lejön a lényeg, mert ott jól megcsinálnak minden autót... AMD-nél azért hagy kívánnivalót maga után a "munka". :)

(#472) ffodi válasza Sharks (#471) üzenetére


ffodi
veterán

1, Azért, mert a 6950 gyári értékei a következők: 800/1250/1,1V/1408 shader, 6970 pedig: 880/1375/1,175V/1536 shader

Már csak a magasabb gpu fesz miatt is jobban melegszik. ;)

2, Mivel nincs 6970-em, így nem, de ha velemelyik kolléga csinál teszteket single 6970-el, akkor összehasonlíthatjuk, és meg fogod látni, hogy ugyan annyi lesz.

Ha a 6950-en unlock-olok mindent, és beállítom a 6970 órajeleit, akkor miért ne lenne ugyan az az eredmény, amikor ebben az esetben minden megegyezik?

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#473) Sharks válasza ffodi (#472) üzenetére


Sharks
tag

Nem a gyári értékekkel gondoltam. Azt a tesztet azért megvárom, mielőtt teljesen elfogadnám ezt.

(#474) easy...rider válasza Sharks (#471) üzenetére


easy...rider
őstag

A legegyszerűbb ha rendesen elolvasod ezt a két cikket:

Furcsa generációváltás AMD-módra <- itt a "Mostantól akkor lehet tesszellálni?" részt kihagyhatod

Feloldható a Radeon HD 6950 összes shader egysége

(#475) easy...rider válasza Sharks (#473) üzenetére


easy...rider
őstag

pedig elhiheted mert igaza van. de olvasd el a cikkeket

(#476) Sharks válasza easy...rider (#474) üzenetére


Sharks
tag

Ok: "a módosítások elvégzése nem jelent garanciát a tökéletesen stabil működésre." Nekem kb. ez maradt meg belőle már múltkor is. Azért, mert van egy maroknyi ember, akinek stabilan működik, az jó dolog, én inkább lottóval próbálnék szerencsét, mint ezzel. Egyébként ez számomra majdnem hasonlóan gusztustalan marketing, mint mikor az Nv átnevezte a kártyáit, meg az egyik csomagba ilyet rakott, a másikba olyat és ha szerencséd volt, a jobbik volt benne.

(#477) ffodi válasza Sharks (#476) üzenetére


ffodi
veterán

Természetesen szerencse kérdése, mint sok minden. De mivel 99%-ban működött(mondjuk 500 vga-ból 2 olyan, hogy unlcokolható, de nem stabil a 6970 órajelein) mindenkinél, ezért mondhatjuk, hogy működik.

Teljesen más a nézőpontod, mint nekem(nekünk), én megértelek, de a gondolatmeneted, korántsem logikus.

Részemről a téma lezárva. :))

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#478) losi73 válasza ffodi (#477) üzenetére


losi73
senior tag

üdv melyik bios raktad fel sapphirt?nekem vtx3d 50-es van arra is jólesz?

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#479) Zso2 válasza ffodi (#477) üzenetére


Zso2
őstag

Még annyit mondanék ehhez a témához, hogy most már olyanok fognak kijönni 6950-ből , amin nem is lehet játszadozni a shaderekkel.(mondjuk ez a shaderfeloldás nem sokat zavart teljesítményben)
Ja és jönnek az 1GB-osak [link]

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#480) LackoMester válasza Zso2 (#479) üzenetére


LackoMester
addikt

Tévedsz, segit teljesitményben a shader feloldás. Olvasgass csak vissza. Valószinűleg az újabbakon már nem megoldhaó ez a kiskapus megoldás.

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#481) Zso2 válasza LackoMester (#480) üzenetére


Zso2
őstag

.....segített de nem sokat nyomott rajta..Mostantól majd a feloldható 6950-et 6970 árában lehet majd venni..tuti :)

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#482) LackoMester válasza Zso2 (#481) üzenetére


LackoMester
addikt

Az AMD-nél sem hülyék, hamarosan bezárják ezt a kiskaput. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#483) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Én azért vettem megy a 6970-et mert több tápcsatlakozó van rajta, valamint a nyák-ja sem ugyanaz a kettőnek. Nem biztos, hogy bírja évekig ezt a moddolást.
Ha bírja, akkor örülnek a modder tulajok. :D

⭐ Stella

(#484) TTomax válasza Cybertrone (#451) üzenetére


TTomax
nagyúr

Meg tudlak érteni... :U

Nekem az ütött szöget a fejemben,hogy azért azzal elég jól kitoltak aki a drágább 6970-et vásárolta,tudom azon gyorsabb ramok vannak,de ennyivel nem ér többet,persze tudom majd ideérnek a rendes 6950-ek is,de aki szaladt a boltba egy 6970-ért azonnal az most nem járt jól!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#485) ffodi válasza TTomax (#484) üzenetére


ffodi
veterán

Hát igen. A gyorsabb ramokról meg annyit, hogy a 6950-emen lévő ramok még 1550-et is mennek(6200MHz effektív), szóval ez sem korlátoz. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#486) JColee válasza TTomax (#484) üzenetére


JColee
őstag

Én nem érzem magamat átverve. Azért vettem ezt, mert ez garantált, hogy tudja amit kell.

(#487) LackoMester válasza JColee (#486) üzenetére


LackoMester
addikt

+1 ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#488) TTomax válasza JColee (#486) üzenetére


TTomax
nagyúr

Akkor TE szerencsés vagy :) Nekem elég keserű lenne a mandula,ha jó 15.000rel kevesebbért is megkaphattam volna gyakorlatilag ugyanazt :)

(#485) ffodi
Futtatok én is egy heaven-t kíváncsi vagyok... :U

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#489) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Hamarosan érkezik az új konfigom (péntek vagy hétfő Gigabyte HD6970-el) és Win7 64bit lesz majd rajta.
Driverek ügyében feltettem itt egy kérdést, de nem igazán kapok választ.
Szóval: Gigabyte oldalról letöltött driverrel üzemeljem be a kártyát (adatai: kicsomagolva 236MB, setup verzió: 3.0.800.0), vagy az AMD honlapról letöltött legújabbal (mindegyik setap fájlverzió:3.0.804.0)
Ha az AMD lapról letöltött hivatalos Catalyst driverrel javasoljátok a beüzemelést, akkor melyikkel, mert van 3db. Egyáltalán, mi a különbség közöttük?
Kérlek segítsetek.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#490) LackoMester válasza TTomax (#488) üzenetére


LackoMester
addikt

Csak el ne kezd, h. a GTX 580-sod mennyire fasza stb.
köszi ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#491) Cybertrone válasza LackoMester (#490) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nyugodtan hozza csak az eredményt kíváncsi vagyok megér e +30k-t az 580-as, nekem sokat segítene a döntésben, ha lehet kérni egy alapórajeles tesztet, és egy húzottat is szívesen vizslatnék! :R Nem off akar lenni ebben a topikban, csak mint leendő potenciális vásárló megszeretném tudni mit is vennék! :R :R :R

Nem véletlen nem kell még egy 5870-es mert a sebesség meglenne akkor is, de én nemakarok függeni a driveríróktól, mert cfx-nél erős a föggőség, erre nekem nincs szükségem, elég a hétköznapi drivergondokat megoldani mindkét oldalon! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#492) JColee válasza LackoMester (#490) üzenetére


JColee
őstag

Ha egyszer az, akkor miért ne mondja? Nem fáj az senkinek.

(#493) Cybertrone válasza JColee (#492) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ez a fer hozzáállás ha jobb jobb, kérdés az mennyivel mert az ára +30k, lássuk megéri e! :K :K :K :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#494) TTomax válasza Cybertrone (#491) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ilyet én ide nem linkelek,olaj a tűzre.Azt elárulom neked,hogy nem fogsz vele előrébb lenni egy lépést sem... annyival nem lesz gyorsabb amennyivel drágább...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#495) ffodi válasza TTomax (#488) üzenetére


ffodi
veterán

Kíváncsi leszek, bár az eredmény szerintem kevés, mert most felraktam azt a drivert, ami a gyári cd-n volt, és kicsit több pontot adott.

Nyilván heavenben nem ellenfél a két kártya, de kíváncsi leszek. Egy Crysis warhead benchmarkot(FBWH Bench) tolhatnál. 1920*1080, DX10, 4xaa, enthusiast, ambush, beállításokkal. Arra vagyok kíváncsi igazából. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#496) Cybertrone válasza TTomax (#494) üzenetére


Cybertrone
veterán

Akár privátban is jöhet! :R Komolyan kíváncsi vagyok, nem elsősorban a haevön-re hanem ugy álltalában! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#497) TTomax


TTomax
nagyúr

Szívesen készítek tesztet,de akkor szóljatok rá,nehogy megint ez történjen...

(#495) ffodi
Holnap délelőtt elkészítem!

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#498) ffodi válasza TTomax (#497) üzenetére


ffodi
veterán

Akkor jöhet a heaven, illetve a warhead priviben a békesség kedvéért. ;)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#499) Cybertrone válasza TTomax (#497) üzenetére


Cybertrone
veterán

Írta kolléga is hogy ha jobbb akkor jobb... Ezt én és ffodi kolléga kértük elsősorban!!!

KÉREK MINDENKIT HOGY EZ CSAK EGY ÁRTATLAN ÖSSZEHASONLÍTÁS, SEMMI OFFOLÁSI SZÁNDÉK, ÉS FELTÜNÉSI VISZKETEGSÉG NINCS BENNE!
Köszönöm mindenkinek, ez mégiscsak másabb mint a ph-s teszt, vagy akár bármelyk tesztoldal tesztje, valósabb képet kaphatunk legalább! :R :R

Deha mégsem ide akkor nekem is jöhet privátban! :R

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#500) #Morcosmedve válasza ffodi (#498) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

a benchmarkokat nvidia kártya - hybrid módszer segítségével éred el?

üdv!

© asszongya'hogy

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.