Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51) simlisgumis


simlisgumis
tag

Az aida nem ismeri fel a karit,ezért maradt a CCC.

Alapon

Teszt alatt

Nem mondom hogy nincs hangja,de tűrhető

[ Szerkesztve ]

(#52) Crytek válasza simlisgumis (#51) üzenetére


Crytek
veterán

Néznél egy Crysis vagy Crysis Warhead benchmarkot full HD-be very highon 4x AA-val?

Next PC Upgrade: 2022

(#53) Keksz03


Keksz03
senior tag

hát ez elég botrányos...6950 van egy árban a gtx570-el, de teljesítménybe alulmarad, 6970 meg jóval drágább és egy szinten van vele fogyasztásban és teljesítményben is...talán a fogyasztás miatt a 6950 megérheti mert viszonylag erős, de aki 100ért vesz vga-t azt annyira nem hiszem h érdekli 30-40W plusz ha az FPS meg -10 vagy -20 is lehet! :F
nekem ma érkezik a gtx570, örömmel látom h nem döntöttem rosszul! :)

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#54) Crytek válasza Keksz03 (#53) üzenetére


Crytek
veterán

Ati fanboyok ígyis megveszik!

Next PC Upgrade: 2022

(#55) Keksz03 válasza Crytek (#54) üzenetére


Keksz03
senior tag

az is igaz! :))

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#56) Traven válasza Crytek (#52) üzenetére


Traven
csendes tag

azt nézheti 30-40 fps lesz már tesztekben nézntem söt cross ban se több nagyon::)

(#57) lsc


lsc
nagyúr

Catalyst 10.12a hotfixx a 69xx szériához [link].

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#58) Oliverda válasza lsc (#57) üzenetére


Oliverda
félisten

Inkább így. :)

Aki ki tudja próbálni belinkelhetné az info center oldalt, hogy pontosan akkor melyik verziójú a driver része.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#59) simlisgumis válasza Oliverda (#58) üzenetére


simlisgumis
tag

(#60) Oliverda válasza simlisgumis (#59) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez a 10.12a? :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#61) simlisgumis válasza Oliverda (#60) üzenetére


simlisgumis
tag

Hát ez az :F Hogy ez miért van?
Vagy én vagyok a f@sz,már megint :B

[ Szerkesztve ]

(#62) simlisgumis válasza Oliverda (#60) üzenetére


simlisgumis
tag

Felraktam megint,de most nem telepítettem rá az új control centert.

Ez a szokásos majd köv cata megorvosolja! Anno a 4870x2 re 4 hónap múlva jött ki normális driver addig szopóágon voltam.

[ Szerkesztve ]

(#63) SSJPeter


SSJPeter
őstag

Hova tűnt a PH!-s 6950/6970 teszt?
Linkelje már nekem valaki pls.
Azt hittem ott van a hírekben de az nem a teszt,pedig pont most akartam alaposabban átolvasni mert már láttam,hogy felrakták.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#64) JColee válasza SSJPeter (#63) üzenetére


JColee
őstag

Még nincs.

(#65) SSJPeter válasza JColee (#64) üzenetére


SSJPeter
őstag

Bocs, a hírekkel kevertem össze. :W

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#66) Duck001


Duck001
tag

Na én még mindig arra keresem a választ hogy meg éri-e 6970-re váltani 4870-röl vagy maradjak az eredeti tervnél ami az 5970-sapphire lenne :F :F

(#67) Keksz03 válasza Duck001 (#66) üzenetére


Keksz03
senior tag

sztem vegyél gtx570et! nem az nv fan szól belőlem hanem a számtech boltos! :) de ha olcsóból akarod megúszni egy gtx460 1gb is jó választás főleg egy OC pl sonic platinum!
sztem hd6000es széria nem sikerült jól, főleg ezek a "reszelt" kártyák, de te tudod! :)

mod: mármint ár/érték téren, nem csak teljesítmény alapján! mielőtt megvádolnak itt és keresztre feszítenek! :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#68) TTomax válasza Keksz03 (#67) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ezt ne itt,ez nem szép...ez nem az a topic! :(

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#69) sniper elite


sniper elite
senior tag

Jövőhéten megjön a 6970 új karim, remélem semmilyen driver gond nem lesz.

(#70) SzlobiG válasza sniper elite (#69) üzenetére


SzlobiG
félisten

Csak egy?:( Azt hittem azonnal CF-el indítasz.:D

(#71) Abu85 válasza SzlobiG (#70) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Na ja. Ezen én is meglepődtem. :D Lehet, hogy a HD 6990-re vár.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#72) sniper elite válasza SzlobiG (#70) üzenetére


sniper elite
senior tag

Felesleges lenne 2db 6970, max veszek mellé egy 6870.et ha nagyon úgy érzem hogy belassulna valamelyik game :) Amúgy szinte kizárt, hogy lesz olyan játék ami igényelné a CF-et. Inkább a driver miatt aggódom...

(#73) Abu85 válasza sniper elite (#72) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tudsz mellé HD 6870-et rakni. Azonos GPU kell a CF-hez.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#74) SzlobiG válasza sniper elite (#72) üzenetére


SzlobiG
félisten

Csak szólok az 5970-től lassabb ne érjen meglepi.:) Bár észrevenni nem fogod max teszt progiba...

(#75) sniper elite válasza SzlobiG (#74) üzenetére


sniper elite
senior tag

Köszi az infókat, kicsit várok még a cserével, ez tényleg nagyon langyos lenne így. 6990-et megvárom és utána döntök.

(#76) tzsolesz válasza sniper elite (#75) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Szerintem is várd meg. Az lesz a te karid. :K

(#77) Keksz03 válasza TTomax (#68) üzenetére


Keksz03
senior tag

nem lehúzni akarom az ati-t félreértés ne essék! beleolvastam ebbe a topicba is mert számítástechnikai boltban dolgozom ezért érdekelnek a személyes tapasztalatok nem csak a különböző oldalok által készített tesztek! láttam h senki nem válaszol neki, vártam, még mindig senki...attól h egy ati-s topicba tette fel a kérdést én még ajánlhatok nv kártyát ha egyszer személyes tapasztalataim, sőt munkám alatt szerzett tapasztalataim alapján azzal járna jobban! kiemelném: EGYÁLTALÁN NEM AZ ATI KÁRTYÁKAT AKARTAM BECSMÉRELNI!! csupán segítő jelleggel írtam, ha elolvasod ezzel a háttérinfóval mégegyszer akkor látni fogod te is! :)

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#78) lizRRR válasza Keksz03 (#77) üzenetére


lizRRR
őstag

Köszönjük EMESE ! :R

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#79) tevike


tevike
senior tag

omg, top videó kártya ! :Y

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#80) Sharks válasza Keksz03 (#77) üzenetére


Sharks
tag

Érdekes, hogy folyamatosan ezt kell bizonygatnod... :) Nem értem, miért szól rád mindenki ugyanazért... :N

(#81) tome.jr válasza Duck001 (#66) üzenetére


tome.jr
addikt

Vegyél használtan 80-90k környékén egy 5970-et, gyorsabb és olcsóbb is mint a 6970.

Sniper elite példája meg szépen mutatja, hogy a mezei júzer aki nem bújja nap mint nap a híreket, szépen beszophatja a VGA-k új számozása alapján.

[ Szerkesztve ]

(#82) sniper elite válasza tome.jr (#81) üzenetére


sniper elite
senior tag

Szerencsére SzlobiG szólt és nem lett komolyabb szopás, de az tuti hogy 6990 is csak akkor lesz megvéve, ha előtte találok róla pár tesztet mert a számozás nem minden sajnos :U

(#83) tome.jr válasza sniper elite (#82) üzenetére


tome.jr
addikt

Néztem is nagyot hogy 6970-et akarsz az 5970 helyett. Sajnos "elcsúsztak" a számozások és más is járhat így ahogy majdnem te is jártál.

(#84) -volume+


-volume+
csendes tag

Én is várom már a 6990-et remélem fog így futni
rajta a Crysis vagy mégjobban a többi nem is érdekel!!

http://www.youtube.com/watch?v=jRyX1tC2OS0&feature=player_embedded
:DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#85) keIdor


keIdor
titán

A következő 1-2 driverre kíváncsi leszek. Mivel új architektúráról van szó, ezért gondolom igen nagyot fognak még lendülni ezek a kártyák. Beérheti még a 6970 az 5970-et simán, mert akkora szakadék nincs köztük, bár egyelőre az 580-at érje el, mert még az sincs meg.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#86) tomic válasza keIdor (#85) üzenetére


tomic
addikt

És akkor benevezel egy 6970-re?

(#87) lizRRR válasza tomic (#86) üzenetére


lizRRR
őstag

6990-em mely 2 gpu lesz?

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#88) AMATŐR válasza lizRRR (#87) üzenetére


AMATŐR
őstag

Állítólag 6950.

[ Szerkesztve ]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#89) TTomax válasza lizRRR (#87) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szerintem meg az XT-böl lesz kettő Pro órajeleken vagy alatta,alulfeszelve...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#90) keIdor válasza tomic (#86) üzenetére


keIdor
titán

5970, 6970, 580. Ezek játszanak majd jövő év elején.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#91) rocket


rocket
nagyúr

Megjelent a Mecha techdemo HD69xx kartyakhoz.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#92) TTomax válasza rocket (#91) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nv-n nem fut le? :F

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#93) Abu85 válasza TTomax (#89) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem túl lényeges az órajel a HD 6990-nél a 300 watt miatt agresszív PowerTune kell. Konkrétan maximális órajel lesz megadva, de azt szinte sosem fogja elérni a kártya AFR módban. Ellenben, AFR nélkül az egyik GPU felküldheti maximumba, így nem számít majd, hogy nem jól skálázódik a CF, mert az órajel ilyenkor sosem csökken le. Nyilván a 300 wattos limitet nem kötelező két GPU-val egységesen tartani. Akár az is lehetséges, hogy az egyiket a meghajtó hibernálja, és a másikra nyom minden erőt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#94) tomic válasza keIdor (#90) üzenetére


tomic
addikt

Nálam 570, vagy 6970 a befutó.
Jelenleg 1 árban vannak. De nekem az ati szimpibb. ;)
Január 8 ig van időm eldönteni, akkor átveszik a jelenlegi 6870et.

[ Szerkesztve ]

(#95) Oliverda válasza rocket (#91) üzenetére


Oliverda
félisten

5850-en is lefut. Igazából ez csak a Bullet physics-et működését próbálja szemléltetni. Semmi csilivili grafika.

SzlobiG: Ugye aki arra sem veszi a fáradtságot, hogy 5 perc alatt átlapozzon egy tesztet, és legalább a grafikonokat megnézze. Zombi vásárlóerő powwa. :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#96) |nsane


|nsane
tag

Ezt most jól megcsináltam. :(
A jelenlegi 6870 CFX-em holnap viszik el tőlem. Eredetileg úgy volt, hogy váltok 6970 CFX-re. A baj az ott kezdődik, hogy még mindig nem rendeltem, mert a ref. kártyához nincs kedvem, attól már úgyis undorodom, inkább egy spéci hűtésű, emelt órajelű kártyára várok. Csakhogy ilyen még nincs a piacon (az ASUS fajtát azt a ref. cuccokhoz sorolom). Így idén több, mint valószínű, hogy nem jutok új kártyához. :(
A kérdésem az lenne, hogy a 6970- ből mikor jönnek tuningolt, jobb hűtéssel szerelt kártyák? Remélem nem úgy lesz, mint a 5870-en esetében, hogy kb. fél év. Valaki netán valami infó???

(#97) Oliverda válasza |nsane (#96) üzenetére


Oliverda
félisten

Én meg a gyári katyvaszt nem venném meg. Nagyon elvétve akad 1-1 normálisa nem referencia kártya. A dolog ott kezdődik, hogy spórolás címen a drágalátos gyártók kapásból leveszik a digitális PWM-és megy fel helyette a jól megszokott analóg. Ezen felül sok esetben a hűtés sem hatékonyabb. Persze a ventilátor nagyobb és ezzel le is van tudva az egész, meg még jól kicicomázzák hagy bukjon rá a nép.

Szvsz nem éri meg a 6970 CFX. Inkább 6950 CFX akkor már. Nagyságrendekkel kevesebbet fogyaszt és nem sokkal lassabb. A bukta is kevesebb lesz rajta idővel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#98) tome.jr válasza |nsane (#96) üzenetére


tome.jr
addikt

Kedves Vér István, mégis milyen alkalmazás kényszeríti ki a +100k befektetést amivel nyersz jó esetben 10-20%-ot?

(#99) Oliverda válasza tome.jr (#98) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem mindegy neked, hogy ki mire költi a pénzét? Muszáj elkezdeni itt is a flame-et? :U

...ha már konstruktív javaslatot nem tudsz gyártani akkor lehet érdemesebb lenne csendben maradni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#100) gbors válasza Oliverda (#97) üzenetére


gbors
nagyúr

Inkább 6950 CFX akkor már.

Ezzel egyetértek - viszont akkor már végképp felesleges volt eladni a 6870 párost...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.