Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#351) EkSYS válasza radi8tor (#350) üzenetére


EkSYS
senior tag

maxon!
furmark 1.82: 1920x1200 8xAA
Heaven, 1920x1200, 8x, 16x, Extreme Tess.
Had szoljon! Meg kivancsi lennek mennyire melegszik.

Eki - az eredeti

(#352) radi8tor válasza EkSYS (#351) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Melegedni biztosan fognak, mert 9 dB hangos ventijeim vannak a gépházban :D
Holnap megcsinálom, mert ma meló van éjfélig.

szerk: többesszámra javítottam, mivel 2 VGA kártyám van. Kicsit szokatlan ez, de jó!

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#353) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Heaven:

FurMark:

Ez utóbbit nem értem miért ilyen alacsony? Lehet, hogy leszabályoz az egyik GPU?

⭐ Stella

(#354) radi8tor válasza radi8tor (#353) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszben meg is találtam. A 2-es kártya valamiért PCIe 8x-on fut. Holnap megnézem.

⭐ Stella

(#355) EkSYS válasza radi8tor (#354) üzenetére


EkSYS
senior tag

a furmarkod kevés. a heaven az jo (Nekem 49 volt az átlag bár normál órajeleken, plusz a minimumod gáz. Nekem 16 volt a minimum, igaz a maximum "csak" 116)
plusz nem értem az opencl-t a gpu-z miért nem írja. (Nekem van)

Eki - az eredeti

(#356) tomic válasza radi8tor (#353) üzenetére


tomic
addikt

Heavent futtasd egymás után 2x , és akkor a min fps is normál értéket mutat.

(#357) radi8tor válasza EkSYS (#355) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Levettem a CrossfireX hidat, a FurMark ugyanakkora értéket hozott. Mintha nem gyorsítana abban a programban a 2. kártya.
Heaven-nél 1 kártyával egyértelműen a fele az FPS.

PCIe 8x sebességet a hangkártyám okozta sajnos. Miután kivettem 16x-an fut a 2. kártya is. Nem tudom mi legyen, mert sebesség különbséget nem tapasztaltam 8x-an Heaven-ben. Pár ponttal lett csak több az érték 16x-on.

⭐ Stella

(#358) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

LOL. Azt mondja az alaplap leírása, hogy PCIe 2-es slot-ba tegyük az add-on kártyákat. De hogyan, ha elfoglalja a PCIe 1-es slotban a VGA???
Létezik valami PCIe hosszabbító?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#359) EkSYS válasza radi8tor (#358) üzenetére


EkSYS
senior tag

nosza. hasonlo a helyzet mint nalam :)
PCIe 1-ben az 1.kartya
PCIe 3-bana 2-es kartya
a rajzod alapjan. :C

a furmark-od nagyon gyenge.
a crossfire hidat ha leveszed akkor szerintem nem kene hogy hasznalja 2. kartya erejet mert hat miert is tenne.

Eki - az eredeti

(#360) radi8tor válasza EkSYS (#359) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igy van, ha leveszem a CrossfireX hidat, akkor nem használja a 2-es kártyát. FurMark eredménye ugyanaz, Heaven eredménye a fele.
Mintha csak FurMark nem használná rendesen CrossfireX-ben a 2-es kártyát.

FurMark MultiGPU tesztet indítottam, gondolom azt kell.

Az én lapom PCIE 1 és PCIE 4-ben üzemel 16x-an.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#361) radi8tor válasza EkSYS (#359) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehetséges, hogy csak ASUS driverrel működik megfelelően ez a kártya? Furcsa lenne, mert ref. kártyák ezek.

⭐ Stella

(#362) EkSYS válasza radi8tor (#361) üzenetére


EkSYS
senior tag

külön külön mennek frankón? a gpu-z írja a crossfire-t nem? meg gondolom a catalystban is beállítottad hogy engedélyezze a crossfire-t.
akkor mennie kéne, most az szerintem is teljesen mindegy hogy asus driver vagy nem.

Eki - az eredeti

(#363) radi8tor válasza EkSYS (#362) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen mennek, CrossfireX is írja hogy OK.
Mondjuk engem nem érdekel a FurMark, a játékban is majd' 2x FPS van a 2 kártyával.
Nekem úgy tűnik, mintha valami belső védelem miatt levenné róla a feladatot.

⭐ Stella

(#364) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Ma kaptam meg a Gigabyte HD 6950-es VGA-mat. Szép és jó, csak serceg. Kifejtettem a másik topikban részletesen hogy mi is a gond, és mondták hogy ez tipikus, a zabálós VGA-knál.

Kérdésem az lenne hogy kinek mi a tapasztalata? Nálatok is serceg?
Az Asus HD 6950-ek is sercegnek? +4eFt-ért be tudnék nevezni egyre. Vagy mindegy milyet veszek mindegyik serceg?
Többször nem írom le ezt a szót :P

Ja és ha unlockolnék 6970-re akkor a megnőtt áramfelvétel miatt nem szállhatnak el a MOSFET-ek? Mondjuk azt olvastam valahol hogy jó minőségűek vannak rajtuk, és a HD 6950-en ugyan az van mint a HD 6970-en.

[ Szerkesztve ]

(#365) Oliverda válasza easy...rider (#364) üzenetére


Oliverda
félisten

Biztos, hogy nem az alaplap felől vagy a tápból jön a hang?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#366) easy...rider válasza easy...rider (#364) üzenetére


easy...rider
őstag

Ha valakit érdekel ilyen a hang: [link]

(#367) HummeRC válasza easy...rider (#364) üzenetére


HummeRC
senior tag

Nekem a Sapphire 6950 nagy csendben van. Bár refhűtős tégla, de számomra meglepő módon csendesebb, mint ami előtte volt 4670 Arctic Cooling hűtővel. Kártyaupgrade óta szabályosan csend van a lakásban, nem is venni észre, hogy megy a gép. :C

(#368) easy...rider válasza Oliverda (#365) üzenetére


easy...rider
őstag

Igen tuti. :(
A előző HD 4670-el nem volt gondom, mondjuk az kevesebbet fogyaszt.
meg csak VGA teszteknél, vagy játék alatt csinálja. Prime alatt se nyikkan meg. meg az FPS változására változik a hang is :D ha meghallgatod, akkor a Furmark alatt ahogy forog a fánk, úgy serceg másképp. mondjuk csak 3 x 20mp-ig ment a teszt, (amikor közel tettem a mikrofont) hogy a hűtő ne zavarjon be

(#369) easy...rider válasza HummeRC (#367) üzenetére


easy...rider
őstag

ha rajta van a ház oldala akkor alig hallani, de ha leeszem akkor hallatszik. vedd le te is az oldalát és füleld meg :)
egy másik VGA-m is csinált ilyet, de azt javították, és utána már harmad olyan hangos volt a sercegés. egy 9800GTX volt az

(#370) HummeRC válasza easy...rider (#369) üzenetére


HummeRC
senior tag

Nincs különbség, ha fent van a ház oldala, meg ha nincs rajta. Teljesen lukacsos a storm sniper ház oldala. Egyszerűen csendben van. Több óra játék után jön csak nagyon kicsi szélzaj, de az is töredéke a korábbi 4670-ének.

Csak hogy kreatív is próbáljak lenni, azt esetleg megpróbálhatnád, hogy másik tápcsatlakozóra teszed a vga 2 bemenetét és ezzel variálsz. Hátha hisztis a tápellátásra valamiért.

(#371) Oliverda válasza easy...rider (#368) üzenetére


Oliverda
félisten

Pontosan melyik részéről jön a hang?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#372) easy...rider válasza Oliverda (#371) üzenetére


easy...rider
őstag

Arról a részről ahol a tápcsatik vannak. Pontosabban nem tudom meghallgatni, mert házban van, és szűkös a hely. nem fér be a nagy fejem :D

Fejlemény hogy Unigine Heaven kilépésekor, a GPU kihaszáltság 96%-on marad kb 5mp-re, (mintha picit megakadna) és addig folyamatosan sípol. 2szer olyan hangosan mint serceg. Ez nem természetes ... :\

[ Szerkesztve ]

(#373) TTomax válasza radi8tor (#363) üzenetére


TTomax
nagyúr

Egy amatőr kérdés,ugye a multiGPU-t ikonnal indítod a furmarkot? :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#374) radi8tor válasza TTomax (#373) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen. Próbáltam nem multiGPU-val, de ugyanazokat az értékeket kaptam.
Szerintem újradobom a Windowst vasárnap. Mást úgysem csinálhatnék a születésnapomon :D

Az viszont érdekes, hogy a sebessége a kártyáknak ugyanakkora 16x-16x PCIe módban, mint 16x-8x módban. Lehet ezért vannak ilyen 16x-8x-8x alaplapok a piacon, mert nem használja ki a 16x PCIe-t.

⭐ Stella

(#375) szlac77


szlac77
csendes tag

Üdv,

Ez egy még 'irhamérce'(furmark)-mentes ex-6950 eredménye. (berakás utáni 2. bootig volt 6950; tegnapi cucc) eredménye 900/1450-en. OCCT GPU teszt alatt, a 6970 órajelein hibamentes volt az egy óra után, majd, ha érdekel (engem) tesztelem még ilyen elmü programokkal.

PÜ, ha lehet, mert nem vagyok ph-függő (kapok e-mail értesítőt). Köszönöm!

(#376) szlac77


szlac77
csendes tag

A kép kimaradt...(?)

PÜ, ha lehet, mert nem vagyok ph-függő (kapok e-mail értesítőt). Köszönöm!

(#377) szlac77


szlac77
csendes tag


PÜ, ha lehet, mert nem vagyok ph-függő (kapok e-mail értesítőt). Köszönöm!

(#378) Oliverda válasza easy...rider (#372) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor vidd vissza. 3 napon belül azonnal cserélniük kell. Már ha rendes boltban vetted.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#379) tomic válasza szlac77 (#377) üzenetére


tomic
addikt

Lehetne kérni egy ilyen beállítással futtatott tesztet?
[link]

(#380) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Megrendeltem a Giga 6970-et. Viszont ez a sercegéses dolog idegesít, jó hogy írtatok róla, nem én fogom összerakni a gépet, de akkor majd ott leszek a boltban összerakásnál és ha serceg.... majd lesz valami.
Másik amire felkaptam a fejem, ez a teszt. Azt olvasom, hogy a 6970 nagyon hangos...., többet fogyaszt mint az 580, teljesítményben meg alul marad.
Igaz lehet ez? Főleg a zavaró venti zaj.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#381) Oliverda válasza VGYke (#380) üzenetére


Oliverda
félisten

A sercegés valószínűleg egy tekercs nem teljesen tökéletes szigetelése okozza ami miatt erősen rezonál az alkatrész.

Nem tudom, hogy hol látod, azt, hogy többet fogyasztana mint az 580. Itt vannak pontosabb fogyasztási adatok, itt pedig a ventilátor által generált zajt is mérték műszerrel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#382) EkSYS válasza VGYke (#380) üzenetére


EkSYS
senior tag

enyém nem serceg és nem is hangos.
CF-ben már előfordul néha, de az meg SOKKAL gyorsabb mint az 580

Eki - az eredeti

(#383) szlac77 válasza tomic (#379) üzenetére


szlac77
csendes tag

Lehet is, meg nem is: a monitorom 1680, tehát csak ablakos módban sikerült. Az eff. 5 GHz-es video mem. úgy tűnik nem szereti a 6970 órajeleit vagy az annál magasabbat (csodák ugye nincsenek), így azt az MSI programjával visszavettem 1250-re, tehát ez + 950 MHz-es GPU eredménye látható. A procit feljebb toltam, tehát, ha gyorsabb vagyok mint 'kéne', annak vagy az ablakos mód, vagy a cpu magasabb órajele az oka.

PÜ, ha lehet, mert nem vagyok ph-függő (kapok e-mail értesítőt). Köszönöm!

(#384) szlac77


szlac77
csendes tag

Ami tetszik, hogy a 8800 (OC)-ashoz képest a konfig idle fogyasztása lement 10W-al (83-85W). A hangosság relatív a ventinél, a 100% tényleg brutál, de az 5700-as fordulat... Normál esetben nem hangosabb, mint a max. 70°C-re belőtt (írtam BIOSt) 8800-as.

Ha már itt tartunk, van az e széria BIOS-át kezelő szerkesztőprogram? Mert később inkább írnék rá egy permanens beállítást, a szoftveres órajel-állítás helyett.

PÜ, ha lehet, mert nem vagyok ph-függő (kapok e-mail értesítőt). Köszönöm!

(#385) EkSYS


EkSYS
senior tag

és akkor a szimpla 6950-ből 6970 (VTX3D)

Eki - az eredeti

(#386) EkSYS válasza EkSYS (#385) üzenetére


EkSYS
senior tag

hozzáteszem, nem volt zajos. :C

Eki - az eredeti

(#387) tomic


tomic
addikt

Megjött a 6950 esem , de sehogy sem tudom felrakni a 10.12 drivert!
Amit a kártyához kaptam felmegy de a 12 es nem!
Letöröltem csökkentett módban mindent, de telepítés közben megáll és nem teszi fel.
Ötlet?

Unigine minfps:20.6
maxfps:108.7
fps: 45.8
Kártyához kapott driverrel.

[ Szerkesztve ]

(#388) JColee válasza tomic (#387) üzenetére


JColee
őstag

10.12 nem támogatja a 6900-as szériát. Én is a gyári drivert használom egyenlőre, majd ha kijön a januári, felrakom azt.

(#389) tomic válasza JColee (#388) üzenetére


tomic
addikt

Vagy úgy!
Ezt benéztem rendesen. :O

Mind egy eddig nagyon szuper , csendesebb is mint 6870 volt.

(#390) HummeRC válasza JColee (#388) üzenetére


HummeRC
senior tag

Nálam szó nélkül felment a 10.12 catalyst. Igaz teszteket nem futtattam egyet sem, de a játékokban hibátlanul megy.

(#391) easy...rider válasza radi8tor (#374) üzenetére


easy...rider
őstag

Nem tudom javasolták e már, de a Power Tune-al adj neki +10%-ot. meg fognak ugrani az erdmények. Mert Furmark alatt nagyon zabál a kártya, pont erre megy ki a progi maga, hogy megizzassza a VGA-t :)
Mivel sokat zabál a VGA, a gyári fogyasztási adatok betartása miatt visszavesz a kártya a teljesítményből. de +10%-nál hagyja hogy egyen a kicske :D

nálam ezeket tapasztaltam:
Furmark___Min. Max. AVG
-20% PT__58__94___66
-10% PT__61__101__71
__0% PT__77__127__89
+10% PT__90__145_103
+20% PT__89__144_103

tehát a +20%-nak nem volt értelme, de +10-nek már igen

(#392) JColee válasza HummeRC (#390) üzenetére


JColee
őstag

Akkor ez nem a 10.12es driver. Azóta kiadtak egy hotfixet, ami már támogatja a caymanos kártyákat is.[link]

(#393) HummeRC válasza JColee (#392) üzenetére


HummeRC
senior tag

Értelek, hallottam is róla, de minden hotfix, patch telepítése nélkül ez az eredmény. Csak felmentem az amd letöltő oldalra és leszedtem a legfrissebb catalyst-ot karácsony előtt. Ezzel csak arra akartam utalni, hogy ha kell más is megteheti ezt, simán működik, mint a mellékelt saját kép is mutatja a verziószámot.

Lehet már beleintegrálták a javítást? :F

[ Szerkesztve ]

(#394) ffodi válasza tomic (#387) üzenetére


ffodi
veterán

Látom Sapphire 6950-ed van. Nekem hétfőn jön egy ilyen csoda. Próbáltad már a moddolást? Illetve milyenek az első benyomások? :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#395) JColee válasza HummeRC (#393) üzenetére


JColee
őstag

Ez fura, én is csak arra tudok gondolni, hogy beletették.

(#396) szlac77 válasza easy...rider (#366) üzenetére


szlac77
csendes tag

1. tápra gyanakodnék, mert az előző, 400-as cm tápom is búgott, mikor megdolgoztatta a 8800-as.
2. furmarkos fogyasztás nem nagy was ist, az occt-vel - tápcsere után - eszement 370W-ot tudtam kihozni a konfigból - power supply teszt. Magyarán lehet, hogy sima CPU v. GPU teszttel külön-külön 'elég mindenre' a 400 W-os táp, a valóságban pedig csak az és az is nyögve, amelyik biztosan bírja a névleges teljesítményét. Egy játék (prototype) és a teszt (kerestem vele a 'hibát') tudott olyat terhelni a tápon, hogy lekapcsolt. Most Corsair HX750 van, ezt több normálisan tesztelő (angol nyelvű) oldalon is jónak értékelték és elég durván volt a tesztpéldányban tartalék. Sose gondoltam, hogy ennyit ki fogok fizetni egy tápért valamikor... :)
3. majd meghallgatom a sajátomat is, ami egy vtx, de a néhány óra alatt, amióta használom, nem fedeztem fel rendelleneset, pontosabban feltűnőt.
4. elektromos hálózat: ha ez vacak, ezt a táp se tudja helyre tenni korlátlanul. Feltétlenül nézném minimum a fogyasztásmérővel a stabilitását és, ha gáz, előbb a saját hálózatot, majd a szolgáltatót venném elő - utóbbit átvételi elismervényes jellegű írásos módon.

PÜ, ha lehet, mert nem vagyok ph-függő (kapok e-mail értesítőt). Köszönöm!

(#397) szlac77 válasza JColee (#388) üzenetére


szlac77
csendes tag

Ugye most viccelsz? Mert a 10.12 drivert tettem fel elsőre. Volt annyi probléma, hogy az amd oldalon letölthető volna elvileg az új, 2-es control panellel (ccc2) , de azt nem sikerült letölteni, csak a guru3d oldalának segítségével, feltelepíteni meg egyáltalán nem, így leszedtem a normál ccc-st és rendben felment.

PÜ, ha lehet, mert nem vagyok ph-függő (kapok e-mail értesítőt). Köszönöm!

(#398) JColee válasza szlac77 (#397) üzenetére


JColee
őstag

(#399) radi8tor válasza easy...rider (#391) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valamiért nekem nem elérhető ez a menü:

Hol van ez a PowerTune? :F

Holnap újrarakom a Windowst. Meglátjuk azzal is ilyen marad-e.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#400) Zoo123 válasza radi8tor (#399) üzenetére


Zoo123
senior tag

A Catalyst Control Centerben az ATI Overdrive menüben -a képen amit linkeltél- rákattintasz a kulcsot ábrázoló ikonra, majd lent a "Power Control Settings" csúszkát beállítod a kívánt értékre, jelen esetben +10 %-ra.
Remélem érthetően fogalmaztam. :)

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.